Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Soccer

41 feliratkozó

több mint 12 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Bántott téged a Lord zenekar, hogy ilyeneket feltételezel róluk?
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 536


Majd' 6 perc tömény élvezet... küldöm mindenkinek aki szereti! 😀 😀 😀peach
Apám, ez nagyon durván sz@rrr!!!
Látom magam előtt, ahogy a felcsúti ultrák extázisban együtt ordítják a refrént Miskolc főutcáján végigvonulva, miközben diósgyőri ellenfeleik behúzott farokkal, fejvesztve menekülnek előlük.laccoo74
Jó ez csak nem indulónak 😀 Egy Lord koncerten jobb helye lenne hasonlónak 😀
több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
istenem micsoda bohóc az elnökünk.Kenny
kb...

mikor fas..opó újpestezésért, meg piróért másfél és 3 milliót kaptunk akkor miért nem kereste az illetőket?? remélem a Tábor kirak egy baszott nagy "ÉN VOLTAM" drapit, mondjuk tuti azért is kiborul majd a bili...

de akkor én is kérdezném az elnök úrtól, h mi a helyzet az átvilágítással?? 72 órát kap!!! 😂

|
több mint 12 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Majd' 6 perc tömény élvezet... küldöm mindenkinek aki szereti! 😀 😀 😀peach
Apám, ez nagyon durván sz@rrr!!!
Látom magam előtt, ahogy a felcsúti ultrák extázisban együtt ordítják a refrént Miskolc főutcáján végigvonulva, miközben diósgyőri ellenfeleik behúzott farokkal, fejvesztve menekülnek előlük.
több mint 12 éve
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!


istenem micsoda bohóc az elnökünk.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 ultrasliberi.hu/2013/08/tovabb-csuszik-maszik-a-ferencvaros-vezetosege/
azért ez így durva, mert a vidéki fradisták mennek a hazaiba, vagy nem mennek meccsre (gyaníthatóan nem váltják ki a kártyát, illetve nem mindenki)NB2
Ugyanitt a webshopban egy magyar ultra legfontosabb kelléke...

több mint 12 éve
NB2 New England Patriots 29 018 — nabege2@yahoo.com
 ultrasliberi.hu/2013/08/tovabb-csuszik-maszik-a-ferencvaros-vezetosege/
azért ez így durva, mert a vidéki fradisták mennek a hazaiba, vagy nem mennek meccsre (gyaníthatóan nem váltják ki a kártyát, illetve nem mindenki)
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 49 044 — Whoops, looks like something went wrong.
@Stez: annyit még hozzáteszek, és talán ezzel le is zárom a témát, mert csak emiatt tévedtem a bowl.hu-ra, hogy Frank Tomit én is ismerem személyesen (és a futsalban is ismerem a viszonyokat egészen mélyen, és nem minden rózsaszín, jól tudom), jó edzőnek is tartom a Tomit, olyan edzőnek, aki alkalmas szövetségi kapitánynak, de nem egy dilettánst neveztek ki a helyére, és azt gondolom az új bizottságba sembrumi
Az lehet, a probléma inkább az "eljárással" van/volt szerintem. És ahogy kiderült, már jó ideje elkezdték fúrni Tomit, már kb. bármit tehetett volna, nem volt esélye sem maradni.

több mint 12 éve
brumi 3
@Stez: annyit még hozzáteszek, és talán ezzel le is zárom a témát, mert csak emiatt tévedtem a bowl.hu-ra, hogy Frank Tomit én is ismerem személyesen (és a futsalban is ismerem a viszonyokat egészen mélyen, és nem minden rózsaszín, jól tudom), jó edzőnek is tartom a Tomit, olyan edzőnek, aki alkalmas szövetségi kapitánynak, de nem egy dilettánst neveztek ki a helyére, és azt gondolom az új bizottságba sem
több mint 12 éve
ReCatalunya 7
Sztárházy Marcit kéne visszatenni, ő volt ott az alfa és az omega 😊

Hajrá Barça!
több mint 12 éve
brumi 3
@Stez: Nem értem az összefüggést a bármilyen oldaliság és a szakmaiság/szakmaiatlanság között...talán azért, mert nincs 😊
több mint 12 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 145 — Cowboys fan
Bale 99 millió.berger90
Felét se éri.
Közben Willian-->Chelsea
Mit fognak ezek művelni Oscar-ral..Kenny
van ez, hogy az ember lát betűket, és abból kombinál szavakat, tehát nem muszáj pontosan leírni mindent, mert az agyad reprodukálja, amit akartál írni. vlaahoyg íyg.

naszóval, amikor Willian-t olvasom, mindig Villain az első szó, ami beugrik 😊
több mint 12 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 649 — Volt egy kis zápor
Az utc nek vége van, gonda laci volt oszt társam kiment németbe melózni....peach
Azért ott az orosházi nb2-es különítménynek kellene vinni a prímet szerintem

több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
"Többen kérdeztétek, hogy mikor derül ki a hatodik forduló utáni pontos menetrend. Nos, az bmlsz tájékoztatása szerint a TV-kkel s a csapatokkal a hatodik forduló utáni, szeptember 2-ával kezdődő héten egyeztetnek majd, mintegy tíz nappal a hetedik forduló előtt."


Hogy a szurkolók minél előbb betervezhessék a programokat, hogy mikor tudnak meccsre menni! Grat, bmlsz!!! "Több nézőt a lelátóra!" Brávó csányi...

|
több mint 12 éve
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!
Bale 99 millió.berger90
Felét se éri.
Közben Willian-->Chelsea
Mit fognak ezek művelni Oscar-ral..

több mint 12 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Bale 99 millió.

Mindig jövőre
több mint 12 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 145 — Cowboys fan
Gangbang.

Zolee23
Átyityűd
több mint 12 éve
Hendrix Utah State Aggies 3 117
Gangbang.


I know that when you shine they wish some days will be dark

Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azért, mert nyomott egy korrekt, realista interjút, attól még ugyanúgy az van a háttérben, ami.
És ugyanúgy az történt, ami. Lehet játszani a vakot, meg amúgy lehet realitást felfedezni az interjúban, de ez semmin sem változtat sajnos.Stez
De legalább jó hosszú volt. Pár szóval össze lehetett volna foglalni.
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 442 — je suis poloska
Ősrealos létemre Cocu volt a kedvenc játékosom amíg vissza nem vonult. Na meg Kluivert, Overmars, Rivaldo, Ronaldinho... mekkora, és legfőképp milyen szimpatikus játékosok voltak Istenem...eaglesmcnabb
Höri említette a twitterét, te csak ezt olvastad ott? 😀kristof
nincs twitterem, és csak TH79-et és Andy Schlecket követem csak.
Höri szégyellje magát, el nem tudom képzelni mi miatt lehetett utálni PC8-at..

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 49 044 — Whoops, looks like something went wrong.
Azért, mert nyomott egy korrekt, realista interjút, attól még ugyanúgy az van a háttérben, ami.
És ugyanúgy az történt, ami. Lehet játszani a vakot, meg amúgy lehet realitást felfedezni az interjúban, de ez semmin sem változtat sajnos.

több mint 12 éve
tintastunyacsap Green Bay Packers 15
túl sok konkrétum nincs ebben az interjúban, csak a szokásos "reform, reform, reform, és ezentúl majd sokkal jobb lesz"
több mint 12 éve
brumi 3
Kedves Stez,

Egy korrekt, realista interjú a futsal bizottság új elnökével. Nem beszél mellé, reálisan látja a helyzetet, és ezt azért merem így kijelenteni, mert benne vagyok a sportágban.

Interjú az újjáalakult Futsal Bizottság elnökével
Megtartotta alakuló ülését az újjászerveződött Futsal Bizottság.


Július 30-án megtartotta alakuló ülését az újjászerveződött Futsal Bizottság. Az alakuló ülésről, a tervekről, a feladatokról, és a magyar futsal jelenéről és várható jövőjéről kérdeztük Dr. Drucskó Zoltánt a bizottság elnökét.

Július 9-i hatállyal került kinevezésre az új Futsal Bizottság, mi történt a kinevezésük óta eltelt időszak alatt?

Meg kell nyugtassak mindenkit, nem tétlenkedtünk, munkával telt el a több mint négy hét. Vági Márton főtitkárral és Kozma Mihály szakágvezetővel nagyon sokat egyeztettünk a teendőkről, a bizottság hatásköréről. Miután minden részlet tisztázódott, került összehívásra alakuló ülésünk, ahol megválasztásra kerültek az alelnökök Szikora Levente és Szabó László személyében, és meghatároztuk az előttünk álló feladatokat.


Milyen hatáskörrel rendelkezik a bizottság, milyen feladatokat fog ellátni?

Az újjáalakult Futsal Bizottság az eddigiektől eltérően egy véleményező, tanácsadó, elsősorban javaslattételre felhívott, konzultatív testület, amely a szakág stratégiájáért felelős. Munkája során kiemelten képviseli az egyesületek érdekeit, ám egyben gondoskodik a szövetségi program támogatásáról is. Ennek megfelelően a bizottság maga határozza meg az ügyrendjét, az ülések számát, időpontját, helyszínét, napirendjét. Kérheti és javasolhatja az a Magyar Labdarúgó Szövetség Elnökségnek bármilyen kérdés megtárgyalását, illetőleg köteles minden futsallal kapcsolatos Elnökség elé menő anyag véleményezésére is.

A szövetségi program végrehajtásáért a futsal szakág vezetője Kozma Mihály felel. Ő elsősorban a szövetség oldaláról, a szövetség szempontjai szerint vezeti a szakágat. Gondoskodnia kell a sportág működéséről és működtetéséről 6 évestől egészen a veterán korig. Felelős a versenyrendszerért, a versenyprogramokért, a tömegesítésért, a női futsalért, a futsal edzőképzésért, a pályázati programokért, a válogatottak működési feltételeiért, a szakág pénzügyi feltételeiért illetve mindezek koordinálásáért.

A válogatott csapatok működtetésért szakmailag a szövetségi kapitány a felelős, akinek a felettese, közvetlen munkahelyi vezetője minden szempontból a főtitkár, ugyanakkor munkáját a bizottság és a szakágvezető is értékeli, a főtitkár felkérésére.

Jól látszik, hogy a feladatok három jól elkülöníthető részre osztódtak, a bizottság elsősorban stratégiailag lesz meghatározó, a szakágvezető, mint MLSZ alkalmazott a szövetség szempontjai szerinti a működtetést biztosítja, a szövetségi kapitány pedig a válogatottak szakmaiságáért, eredményességérét felelős. A három terület nincs hierarchikus viszonyban egymással, egymás mellet, egymást kölcsönösen segítve önállóan végzik munkájukat a saját területükön, törekedve a megfelelő információ áramlásra és a szinergiák előtérbe helyezésére. Remélem ez a működési mód, a feladatok, és a felelősségek megosztása eredményes lesz a működés, és az eredményesség szempontjából is, a három terület úgymond triumvirtusban, harmonikusan együtt fog tudni dolgozni.

Melyek a főbb stratégiai célok? Lehet ezekről már tudni valamit?

Bár még csak az alakuló ülésünkön vagyunk túl, azért már nagy vonalakban be tudok számolni a főbb célkitűzéseinkről. Legfontosabb feladatunknak, az elsődleges prioritásnak a szakág eladhatóságának növelését, financiális helyzetének megerősítést tekintjük. Ha ebben nem sikerül előre lépnünk, akkor a sportágtól botorság lenne előrelépést, fejlődést várni.

Nagyon fontos, hogy az élvonalat alkotó klubok tömegsport egyesületekből versenysport egyesületükké váljanak. Amatőr alapon, eladható, nemzetközi szinten is sikeres, önmagát fenntartani képes sportágat nem lehet működtetni, erre jó példa az elmúlt időszak is.

De hogy olyan dolgot is említsek amely a csapatok számára is viszonylag gyorsan érzékelhető változást hozhat, dolgozunk a szakág egységes arculatának kialakításán, a marketingjogok értékesítésén, névadó szponzor, névadó szponzorok megnyerésén, erőteljesebb média megjelenés megvalósításán is.

Azonban mindezek mellett arra törekszünk, hogy a csapatokkal közösen, a meglévő lehetőségeinket jobban ki tudjuk használni, hiszen az elmúlt időszakban ezen a téren is elég nagy deficitet halmoztunk fel.

Sokan úgy gondolják, hogy az előző bizottság sikereit nehéz lesz túlszárnyalni, gondolok itt elsősorban a sikeres 2010-es budapesti-debreceni rendezésű kontinensviadalra, illetve a sportág bázisában bekövetkezett ugrásszerű robbanásra, mit gondol erről?

Nem lenne szerencsés, ha elődeim munkáját én ítélném meg, erre ott v an a sportági szakszövetség és természetesen megteheti ezt mindenki saját vérmérséklete szerint, mint ahogyan megteheti majd ezt a mi esetünkben is. Azonban ha már felmerült a kérdés, itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy az újjászerveződött bizottság nevében megköszönjem elődeink munkáját, elismerve a sportág felemelkedésért tett közel 13 éves fáradozásukat.

A kontinensviadalra visszatérve pedig úgy gondolom, hogy a rendezés elnyerése, és a sikeres rendezés óriási diplomáciai siker volt, és hatalmas lökést adott a sportág hazai ismertségének is, azonban azt is el kell mondanunk, akár úgy is fogalmazhatnék, hogy végre ki kell mondani, a válogatottunk korai kiesése, kudarca, finoman szólva nem tett jót a sportág eladhatóságának, és valószínűleg sok-sok potenciális szurkolót, szponzort is veszítettünk. Összességében elmondható az is, hogy a 2010-es hazai rendezésű Európa-bajnokság nem hozta meg a sportágnak azt az elismertséget, azt az áttörést, amire réges-régen vártunk, annak ellenére, hogy magyarországi futsal mérkőzésen még nem volt ennyi fizető néző, mint a kontinensviadalon a budapesti Papp László Sportarénában.

Tömegesítés tekintetében pedig kétségtelenek a sikerek, de nem dőlhetünk hátra. Tovább kell folytatnunk az elkezdett munkát, mert a merítési lehetősségek még mindig eléggé korlátozottak, főleg, ha figyelembe vesszük azt a tényt is, hogy a sportágba bekapcsolódók egy része valószínűleg nem elkötelezett a sportágért, hanem csupán a szervezett bajnoki rendszer miatt csatlakozott hozzánk, hasonló 5+1-es bajnokság esetén megítélésem szerint felhagyna a futsallal, és sportágat váltana.

Ha már válogatott, bár csak közvetetten kapcsolódik a bizottság munkájához annak szereplése, eredményessége, a közvélemény mindenképpen figyelembe veszi azt Önök munkájának megítélésénél. Mit gondol, a válogatott eddigi szerepléséről, és mit vár az Ukránok elleni EB pótselejtezőktől?

Először is, ez teljesen természetes, és így van rendjén. Hiszen egy nemzet válogatottjának erősségét, annak bajnoksága, játékosainak, edzőinek képzettsége, felkészültsége határozza meg, így munkánk eredményessége sok más mellett a válogatott szereplésében mérhető le.

Sajnos a 2005-ös csehországi EB óta nem sikerült kvalifikáció útján kiharcolnunk részvételünket egyetlen világversenyre sem, így egy siker mindenképpen rá férne a sportágra.

Sokan úgy gondolják, hogy az elmúlt pár évhez viszonyítva Ukrajna ellen most igazán komoly esélyünk van a kijutásra. Véleményem szerint azonban aki kicsit is tisztában van a nemzetközi erőviszonyokkal tudja, hogy Fortuna istenasszonya nem kedvezett nekünk a sorsolásnál, talán a legerősebb kapható ellenfelet sodorta utunkba. Ukrajna pillanatnyilag 8. helyet foglalja el a világranglistán, míg mi a 25. pozícióban vagyunk. Ellenfelünk válogatottjának összeállításánál több mint száz profi játékos közül választhat Yevgen Ryvkin szövetségi edző, míg nálunk ez a szám nem éri el a húszat sem, és gyakran olyan játékosok tagjai a válogatottunknak, akik a futsal mellett nagypályán is kergetik a labdát.

Az ukrán válogatott erősségét mutatja az is, hogy míg mi kihagytuk a 2012-es világbajnokságot, ott ők a negyeddöntőig jutottak, a nemrég lebonyolított nem hivatalos Club Világbajnokságon Kuvaitban, pedig a válogatottjuk gerincét adó ukrán bajnokcsapat, az MFC Cardinal-Rivne döntőt játszott. Tehát nem mi vagyunk az esélyesek, de ettől függetlenül szeretném, ha végig versenyben lennénk a továbbjutásért, és kis szerencsével mi ünnepelhetnénk a gyöngyösi visszavágót követően. Úgy gondolom, hogy a továbbjutás óriási lökést adhatna a szakágnak. A nemzeti csapatokkal szemben pedig szövetségi szinten, általános jelleggel megfogalmazódott az eredményesebb szereplés igénye, a jövőben megrendezésre kerülő kontinensviadalok több, mint a felére kvalifikálnia kellene magát a válogatottnak.

Az Internetes médiumok már kész tényként kezelik, hogy váltás lesz a Futsal válogatott élén, mi ebből az igazság?

Minden hírnek van valami alapja, de mint pár kérdéssel ezelőtt utaltam már rá, a megalakult bizottság elsősorban tanácsadói, véleményező szerepkört tölt be, így a szövetségi kapitány kinevezése nem tartozik a hatáskörébe. Azonban a mindenkori szövetségi kapitány gyakori vendége lesz a bizottsági üléseknek, hiszen a bizottságnak véleményeznie kell a kapitány stratégiai elképzeléseit, fejlesztési koncepcióját, ide értve már az ukránok elleni pótselejtező felkészülési programját is. A bizottság ezen kötelezettségének eleget tett is. A szövetség kapitány hivatalos bemutatására 2013. augusztus 22. napján Telkiben egy sajtónap keretében fog sor kerülni.

Végezetül, hogyan látja, mikor lesznek kézzelfogható jelei, eredményei a munkájuknak?

Úgy gondolom, hogy az első „fecskék" már a bajnokság kezdete tájékán megérkeznek, azonban a komolyabb eredmények eléréséhez időre és a csapatok összefogására, munkájára van szükség. Történelmi esélyt kaptunk ugyanis a Magyar Labdarúgó Szövetség Elnökségétől, amikor a május 14. napi ülésükön elfogadták a futsal fejlesztési tervet. Azonban az rajtunk és a csapatokon múlik, hogy élni tudunk-e, majd a felkínált lehetőséggel. Az MLSZ, és a Futsal Bizottság csak a kereteket és a feltételeket fogja, tudja biztosítani, a csapatoknak kell ezt munkával, „tartalommal" megtölteni. Természetesen az a célunk, hogy ezek a keretek, ezek a feltételek minél tágasabbak, jobbak legyenek, minél jobban szolgálják a csapatok érdekeit, lehetővé téve számukra az eredményesebb munkavégzést, a minél nagyobb sikerek elérését.
több mint 12 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979


Majd' 6 perc tömény élvezet... küldöm mindenkinek aki szereti! 😀 😀 😀peach
NSFW!!! (legalábbis az én főnököm 10 perce nagyon furcsán néz, hogy mégis mi a f***t hallgatok...) 😀

Mindig jövőre
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 15 972 — a new hope (again)


Majd' 6 perc tömény élvezet... küldöm mindenkinek aki szereti! 😀 😀 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...