Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 426
Hááát... én imádom Asimivot ahogy van, de erősen kétlem, hogy ez jó lesz...

 index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/
warr_b
Mondjuk most nézem, hogy Salvor Hardin, Eto Demerzel és Gaal Dornick mind nő lett, kettő meg még fekete is, hát wtf?
Részemről ez szerintem felejtős...
warr_b
engem a casting nem szokott zavarni (én pl a fekete ariel-n nem vagyok kiakadva) és nem is olvastam, de tudom hogy mekkora a volumen és kb esélytelen
ugyanígy nem örülnék egy Malazai sorozatnak sem
Negritis
Sci-fi-vel szerintem maximum rétegsorozatokat lehet gyártani. (Jó ha van mögötte egy nagy brand mint az SW az más, de akkor is rengeteg hitvány próbálkozás volt).

Így ha tényleg zászlós hajót akarnak ebből gyártani csilliárd pénzért, az szerintem tuti bukta lesz. Egyszerűen nem éri majd meg folytatni.
FLZOLI
nem láttam még az Expanse-t de az elvileg sikeres
ahogy anno az SG1 is az volt
Negritis
SG1 (Csillagkapu) és az Expanse ég és föld, az utóbbi javára...akkor már inkább a Battlestar Galactica a maga 4 évadával, amiből kb. a 3. évad fele szenvedős csak, a többi az ott van a szeren a mai napig.

Az Expanse szerintem nem rossz sorozat, én olvastam a könyveket is.
Tudni kell róla, hogy a könyv írói a GRR Martin iskolában nevelkedtek, tehát történetvezetésben hasonló a felépítés mint a GoT-nál.

Anno a GoT-ot is úgy néztem, hogy menet közben elolvastam a könyveket, tehát megvolt a sztori nagyja, de így is élvezetes volt nézni, ugyanez megvan az Expanse-nál is.

Mondhatni elég realisztikusan írják, oldják meg a dolgokat és a főszereplők is jók sztem, főleg Avasarala és Miller karaktere - ohh, majdnem kifelejtettem Amost - (és persze a színészek) jók így az első évadból, aztán ott van Fred Johnson, Ashford...
Van benne politikai kavarás bőven, ráadásul az alapszituáció is elég jó és mondhatni jövőbemutató.

Szerintem érdemes elkezdeni, mert elég jól nyúltak hozzá a könyvhöz.
Másik ilyen "kedvenc" volt még az Altered Carbon.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Hááát... én imádom Asimivot ahogy van, de erősen kétlem, hogy ez jó lesz...

 index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/
warr_b
Mondjuk most nézem, hogy Salvor Hardin, Eto Demerzel és Gaal Dornick mind nő lett, kettő meg még fekete is, hát wtf?
Részemről ez szerintem felejtős...
warr_b
engem a casting nem szokott zavarni (én pl a fekete ariel-n nem vagyok kiakadva) és nem is olvastam, de tudom hogy mekkora a volumen és kb esélytelen
ugyanígy nem örülnék egy Malazai sorozatnak sem
Negritis
Sci-fi-vel szerintem maximum rétegsorozatokat lehet gyártani. (Jó ha van mögötte egy nagy brand mint az SW az más, de akkor is rengeteg hitvány próbálkozás volt).

Így ha tényleg zászlós hajót akarnak ebből gyártani csilliárd pénzért, az szerintem tuti bukta lesz. Egyszerűen nem éri majd meg folytatni.
FLZOLI
nem láttam még az Expanse-t de az elvileg sikeres
ahogy anno az SG1 is az volt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hááát... én imádom Asimivot ahogy van, de erősen kétlem, hogy ez jó lesz...

 index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/
warr_b
Mondjuk most nézem, hogy Salvor Hardin, Eto Demerzel és Gaal Dornick mind nő lett, kettő meg még fekete is, hát wtf?
Részemről ez szerintem felejtős...
warr_b
engem a casting nem szokott zavarni (én pl a fekete ariel-n nem vagyok kiakadva) és nem is olvastam, de tudom hogy mekkora a volumen és kb esélytelen
ugyanígy nem örülnék egy Malazai sorozatnak sem
Negritis
Sci-fi-vel szerintem maximum rétegsorozatokat lehet gyártani. (Jó ha van mögötte egy nagy brand mint az SW az más, de akkor is rengeteg hitvány próbálkozás volt).

Így ha tényleg zászlós hajót akarnak ebből gyártani csilliárd pénzért, az szerintem tuti bukta lesz. Egyszerűen nem éri majd meg folytatni.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Hááát... én imádom Asimivot ahogy van, de erősen kétlem, hogy ez jó lesz...

 index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/
warr_b
Mondjuk most nézem, hogy Salvor Hardin, Eto Demerzel és Gaal Dornick mind nő lett, kettő meg még fekete is, hát wtf?
Részemről ez szerintem felejtős...
warr_b
engem a casting nem szokott zavarni (én pl a fekete ariel-n nem vagyok kiakadva) és nem is olvastam, de tudom hogy mekkora a volumen és kb esélytelen
ugyanígy nem örülnék egy Malazai sorozatnak sem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hááát... én imádom Asimivot ahogy van, de erősen kétlem, hogy ez jó lesz...

 index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/
warr_b
Mondjuk most nézem, hogy Salvor Hardin, Eto Demerzel és Gaal Dornick mind nő lett, kettő meg még fekete is, hát wtf?
Részemről ez szerintem felejtős...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hááát... én imádom Asimivot ahogy van, de erősen kétlem, hogy ez jó lesz...

 index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Padrinaggio Baltimore Ravens 207
13 okom volt 4. évad: mehh... sablonos és kiszámítható. 1-2 értelmes megoldást leszámítva semmi értelme nem volt ennek az évadnak. Tartom továbbra is, hogy ez a sorozat 1 évados volt és kész.
Beki
Próbáld ki az "Elite" sorozatot, ajánlom. Meg persze a korábban általam is írt "Sex education".
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
13 okom volt 4. évad: mehh... sablonos és kiszámítható. 1-2 értelmes megoldást leszámítva semmi értelme nem volt ennek az évadnak. Tartom továbbra is, hogy ez a sorozat 1 évados volt és kész.
több mint 3 éve
gaborik San Francisco 49ers 514
Jó lett a Defending Jacob, aki nem kezdte még el, örülhet, mert így egyben tudja végigdarálni a 8 részt. Chris Evans szerintem most fogja majd megkapni élete szerepeit (mármint azokat, melyekkel oscarra is pályázhat)
r.baggio
tényleg nagyon jó volt. nekem mindhárom fő szereplő alakítása tetszett, a kissrác is meglepően jól hozta a karakterét.
csebi
vegere kicsit sok volt a no kifejezetten ostoba szerepe, de azt valoban jol jatszotta 😀
ami pedig az egesz nyomozoi munkat illeti a sorozatban, az olyan volt mintha 5 evesek kezebe adtak volna jelvenyt,
rendezoi munka jo volt, meg a talalas. de a sztori az tobb sebbol verzo.

| nincs itt semmi beszoptad |
több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 895 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 895 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Broadchurch

S1e3-nál majdnem elkaszáltam! Úgy éreztem h ez csak Killing ,utánzat! Kicsit műnek gondoltam, nem tudtam átérezni a család fájdalmát, de a zene és a nyomozópáros közti dinamika mindig tovább vitt! Aztán nem volt megállás! Szépen felfelé ívelt az évad, és jöhetett a további 2 évad! A 2. kicsit gyengébb lett, de a 3. megint nagyon jóra sikerült!

Remek színészek! A 2 Doctor és Erzsébet királynő kiemelendő! Viszont a zeneszerző Olafur Arnolds volt a sorozat legjobbja!

Végül úgy fejeztem be a h utánzatból kistestvér lett!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tudom le vagyok maradva 😊 de tegnap előtt fejeztem be a Deadwood sorozatot, majd tegnap a filmet is megnéztem. A filmre azért jó páran eléggé letrottyosodtak amíg valaki alig változott 😀 de egy méltó lezárásnak érzem. Szerintem kibaszott jó volt. Jó karakterek az együgyűtől a furfangosig. Nincsenek egyértelműen jók és rosszak csak emberek. Ja és ha az nem is volt feltétlenül célja, de egész jókat nevettem rajta időnként. Tudom ajánlani, nem is hosszú (3 évad) érdemes belevágni ha még valakinek vissza van.
Gorcsev
Mi valahol a második évad harmadánál kaszáltuk, rettenetesen unalmas volt, egy helyben toporgott az egész. Ian McShane jó volt, de az Olyphant csávó folyamatos bajuszelőremeresztő szúrós nézésétől 5 perc után agyfaszt kaptam.
warr_b
Gondolom nem vagy nagy western fan...
r.baggio
De, szeretem, ha jó 😊
Mondjuk legutóbb azt a Sisters brothers vagy mi filmet se bírtam végignézni.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Tudom le vagyok maradva 😊 de tegnap előtt fejeztem be a Deadwood sorozatot, majd tegnap a filmet is megnéztem. A filmre azért jó páran eléggé letrottyosodtak amíg valaki alig változott 😀 de egy méltó lezárásnak érzem. Szerintem kibaszott jó volt. Jó karakterek az együgyűtől a furfangosig. Nincsenek egyértelműen jók és rosszak csak emberek. Ja és ha az nem is volt feltétlenül célja, de egész jókat nevettem rajta időnként. Tudom ajánlani, nem is hosszú (3 évad) érdemes belevágni ha még valakinek vissza van.
Gorcsev
Mi valahol a második évad harmadánál kaszáltuk, rettenetesen unalmas volt, egy helyben toporgott az egész. Ian McShane jó volt, de az Olyphant csávó folyamatos bajuszelőremeresztő szúrós nézésétől 5 perc után agyfaszt kaptam.
warr_b
Gondolom nem vagy nagy western fan...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tudom le vagyok maradva 😊 de tegnap előtt fejeztem be a Deadwood sorozatot, majd tegnap a filmet is megnéztem. A filmre azért jó páran eléggé letrottyosodtak amíg valaki alig változott 😀 de egy méltó lezárásnak érzem. Szerintem kibaszott jó volt. Jó karakterek az együgyűtől a furfangosig. Nincsenek egyértelműen jók és rosszak csak emberek. Ja és ha az nem is volt feltétlenül célja, de egész jókat nevettem rajta időnként. Tudom ajánlani, nem is hosszú (3 évad) érdemes belevágni ha még valakinek vissza van.
Gorcsev
Mi valahol a második évad harmadánál kaszáltuk, rettenetesen unalmas volt, egy helyben toporgott az egész. Ian McShane jó volt, de az Olyphant csávó folyamatos bajuszelőremeresztő szúrós nézésétől 5 perc után agyfaszt kaptam.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 488
Tudom le vagyok maradva 😊 de tegnap előtt fejeztem be a Deadwood sorozatot, majd tegnap a filmet is megnéztem. A filmre azért jó páran eléggé letrottyosodtak amíg valaki alig változott 😀 de egy méltó lezárásnak érzem. Szerintem kibaszott jó volt. Jó karakterek az együgyűtől a furfangosig. Nincsenek egyértelműen jók és rosszak csak emberek. Ja és ha az nem is volt feltétlenül célja, de egész jókat nevettem rajta időnként. Tudom ajánlani, nem is hosszú (3 évad) érdemes belevágni ha még valakinek vissza van.

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
az Epstein doksi első része alapján ugyanabba a hibába esik mint a Promised Neverland
kevés konkrétum, áldozatok elmesélései megtámogatva archív felvételekkel
Negritis
Ez van az eleve megosztó témákkal.
Ha nem mutatod be pro és kontra, elfogult vagy.
Ha bemutatod pro és kontra, elfogult vagy.
Ha a 2. világháborúról készültek volna pro és kontra dokufilmek, hogy “Rommel hadászati sikerei és kudarcai”, vagy “Göbbels pr-zsenialitása és pszichopátiája” vagy “Hitler, gazdasági csoda és népírtás”, mennyire gáz lett volna. Mivel az régen volt, elég a “győztes írja a történelmet” attitűd.
Jacko meg Epstein még közel van, így mindkét narratíva csak támadott tud lenni.
Sobri Jóska
nem ez a gondom, az HBO-n van a At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal doksi hasonló témában, csak sokkal tényszerűbben kezeli
ahogy itt is a második rész már több ténnyel dolgozik nem csak áldozatok mesélnek
Negritis
Tényszerűnek tűnik, mert úgy narrálják.
De ha láttad annak idején az olajfaló baktériumosat, az is tényszerűnek tűnt. 😉
Ha valaki dokumentumfilmet készít, nem azért teszi, hogy krónikás legyen.
Van saját verziója, meglátása, szemszöge a dolgokról, azt akarja megmutatni, azt alátámasztandóan csoportosítja a tényeket, szólaltat meg szakértőket, stb.
Ez elkerülhetetlen.
Ha csak megnézed Gulyás Marciék dokufilmjeit, azokis mindig teljesen egyoldalúak, a saját narratívát erősítőek, pedig azok még a kortárs magyar témafeldolgozások közül a jobbak közé tartoznak.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
az Epstein doksi első része alapján ugyanabba a hibába esik mint a Promised Neverland
kevés konkrétum, áldozatok elmesélései megtámogatva archív felvételekkel
Negritis
Ez van az eleve megosztó témákkal.
Ha nem mutatod be pro és kontra, elfogult vagy.
Ha bemutatod pro és kontra, elfogult vagy.
Ha a 2. világháborúról készültek volna pro és kontra dokufilmek, hogy “Rommel hadászati sikerei és kudarcai”, vagy “Göbbels pr-zsenialitása és pszichopátiája” vagy “Hitler, gazdasági csoda és népírtás”, mennyire gáz lett volna. Mivel az régen volt, elég a “győztes írja a történelmet” attitűd.
Jacko meg Epstein még közel van, így mindkét narratíva csak támadott tud lenni.
Sobri Jóska
nem ez a gondom, az HBO-n van a At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal doksi hasonló témában, csak sokkal tényszerűbben kezeli
ahogy itt is a második rész már több ténnyel dolgozik nem csak áldozatok mesélnek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
az Epstein doksi első része alapján ugyanabba a hibába esik mint a Promised Neverland
kevés konkrétum, áldozatok elmesélései megtámogatva archív felvételekkel
Negritis
Ez van az eleve megosztó témákkal.
Ha nem mutatod be pro és kontra, elfogult vagy.
Ha bemutatod pro és kontra, elfogult vagy.
Ha a 2. világháborúról készültek volna pro és kontra dokufilmek, hogy “Rommel hadászati sikerei és kudarcai”, vagy “Göbbels pr-zsenialitása és pszichopátiája” vagy “Hitler, gazdasági csoda és népírtás”, mennyire gáz lett volna. Mivel az régen volt, elég a “győztes írja a történelmet” attitűd.
Jacko meg Epstein még közel van, így mindkét narratíva csak támadott tud lenni.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
az Epstein doksi első része alapján ugyanabba a hibába esik mint a Promised Neverland
kevés konkrétum, áldozatok elmesélései megtámogatva archív felvételekkel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nagy Katalin - A kezdetek (The Great angolul)

HBO-n fent van, 1az1-ben mintha a Kedvenc című film sorozat verziója lenne. Nem rossz sorozat, vannak benne jó jelenetek, de inkább lánnyal nézendő féle 😊

 www.youtube.com/watch?v=hJGedvRfHYg

több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
A star trek discoveryvel végeztem mostanra, az első évad egy kurva nagy logikátlan katyvasz volt, a második viszont tetszett, remélem maradnak ezen a vonalon.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Megnéztük hétvégén a Space Force-ot és nem annyira hitvány mint amilyen a sajtója.

Simán voltak jó pillanatok benne, nincs annyival lemaradva a sokszor túlhypeolt Veep mögött például mint amennyire írják. Sok a kihagyott ziccer, de lehet benne potenciál, főleg a szinészek miatt de lehet egy új showrunner meg tudná oldani az irányváltást.

több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
A Narcos 1-2. és 3. évadának lezárásai is tökéletesek és valósághűek. Mondjuk érdekes lett volna, ha a sorozat szerint Pablo Escobar nem hal meg, illetve a Cali-keresztapákat nem csukják le! 😊
több mint 3 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Megnéztem a House of Cards utolsó évadát. Legalábbis asszem, mer' nem akarom elhinni, hogy ennek így lett vége. Mert nem is az basz fel, hogy ilyen ótvar volt az évad Spacey nélkül, hanem hogy így ért véget. Hát 10 percet kerestem utána a 9. epizódot Netflixen...

Gyakorlatilag nincs olyan kedvenc sorozatom, amit rendesen tudnának befejezni, fasz kivan.
Mikey
Leftovers, The Shield? mindkettő kurvajó, mindkettő kurvajó befejezéssel 😊
Löfli
Leftovers érdekesnek tűnik, főleg ha erős benne a mystery, fantasy jelleg.
Mikey
nem igazán, inkább a brutális karakterdráma dominál 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 895 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Megnéztem a House of Cards utolsó évadát. Legalábbis asszem, mer' nem akarom elhinni, hogy ennek így lett vége. Mert nem is az basz fel, hogy ilyen ótvar volt az évad Spacey nélkül, hanem hogy így ért véget. Hát 10 percet kerestem utána a 9. epizódot Netflixen...

Gyakorlatilag nincs olyan kedvenc sorozatom, amit rendesen tudnának befejezni, fasz kivan.
Mikey
Leftovers, The Shield? mindkettő kurvajó, mindkettő kurvajó befejezéssel 😊
Löfli
Teljesen egyetértek!
Nálam még a Daredevil!
Kb ez a Top 3