Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

17 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
ebbe a vitaba en inkabb egy kerdessel jonnek be:

tenyleg az itt a problema sok embernek, hogy azoknak az embereknek nemzetkozi vedelmet nyujtunk, akik arra raszorulnak?
jobb lenne, ha ezek az emberek megpusztulnanak a hazajukban? vagy jobb lenne, ha a hataron szetverjuk oket, kutyakat eresztunk rajuk ahogy a magyar rendorok tettek?
csebi
Erre nyilvánvalóan csak a hülyék/gonoszok nem azzal válaszolnak, hogy segíteni kell.

DE.

Mennyi embert tud a jelenlegi Európa megmenteni? 100.000-et, egymilliót, százmilliót? Van-e ennek határa és vége? Mi az a szám vagy határ, amikor azt lehet vagy kell mondani, hogy ennyi, mert a saját életünk, kultúránk és környezetünk súlyos károsodása nélkül nincs tovább?
zinedine5
Mi az a globális arányszám, ami az európai alulnépesedés és a harmadik világbeli túlnépesedés között feszül, megspékelve asszállyal, háborúval és nyomorral?
Onnan ide jönnek és addig jönnek, amíg a kiegyenlítődés be nem fejeződik.
A megoldás? Élhető körülmények megteremtése a harmadik világban. Ja, hogy túlfogyasztunk és nem akarunk oda is adni? A jólétnek ára van, pl. a migráció.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
17 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Mondjuk ilyen IRA cinizmussal reagalni egy ujabb menekult/bevandorlo altal elkovetett lefejezesi kiserletre azert mar nem tul szep optika, de a bezzegizmus is sistereg benne rendesen.
undisputedly
De nem azért akarta levágni a fejét, mert fekete vagy menekült, migráns, hanem mert agyhalott. Ami nem annak a következménye, hogy néger vagy migráns.
És ez az, amit a sok migránsozó rasszista újfasiszta nem képes megérteni, mert akkor azt is felfognák, hogy velük se a migránsozás a fő gond, hanem az, hogy agyhalottak. De annyi mentségük van, hogy azért nem képesek felfogni, mert agyhalottak.

17 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
ebbe a vitaba en inkabb egy kerdessel jonnek be:

tenyleg az itt a problema sok embernek, hogy azoknak az embereknek nemzetkozi vedelmet nyujtunk, akik arra raszorulnak?
jobb lenne, ha ezek az emberek megpusztulnanak a hazajukban? vagy jobb lenne, ha a hataron szetverjuk oket, kutyakat eresztunk rajuk ahogy a magyar rendorok tettek?
csebi
Erre nyilvánvalóan csak a hülyék/gonoszok nem azzal válaszolnak, hogy segíteni kell.

DE.

Mennyi embert tud a jelenlegi Európa megmenteni? 100.000-et, egymilliót, százmilliót? Van-e ennek határa és vége? Mi az a szám vagy határ, amikor azt lehet vagy kell mondani, hogy ennyi, mert a saját életünk, kultúránk és környezetünk súlyos károsodása nélkül nincs tovább?
zinedine5
amig Europaban munkerohiany van addig nem ertem a kerdesed. ertelmes politikaval lehetne oket ugy integralni, hogy hasznara legyenek a tarsadalomnak. nagyon jol tervezheto ez, hiszen a munkaerohiany szektorialias jelleget is mutat.
de nyilvan abban a kontextusban, amikor meg itt az alapvetoen ertelmes forumtagok is udvozlik a verjuk meg a budosmigranspolitikat addig nehez eladni, hogy az erre forditott penz az lenyegeben befektetes.

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
17 napja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
ebbe a vitaba en inkabb egy kerdessel jonnek be:

tenyleg az itt a problema sok embernek, hogy azoknak az embereknek nemzetkozi vedelmet nyujtunk, akik arra raszorulnak?
jobb lenne, ha ezek az emberek megpusztulnanak a hazajukban? vagy jobb lenne, ha a hataron szetverjuk oket, kutyakat eresztunk rajuk ahogy a magyar rendorok tettek?
csebi
Erre nyilvánvalóan csak a hülyék/gonoszok nem azzal válaszolnak, hogy segíteni kell.

DE.

Mennyi embert tud a jelenlegi Európa megmenteni? 100.000-et, egymilliót, százmilliót? Van-e ennek határa és vége? Mi az a szám vagy határ, amikor azt lehet vagy kell mondani, hogy ennyi, mert a saját életünk, kultúránk és környezetünk súlyos károsodása nélkül nincs tovább?
17 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 024 — The Mathematician
ebbe a vitaba en inkabb egy kerdessel jonnek be:

tenyleg az itt a problema sok embernek, hogy azoknak az embereknek nemzetkozi vedelmet nyujtunk, akik arra raszorulnak?
jobb lenne, ha ezek az emberek megpusztulnanak a hazajukban? vagy jobb lenne, ha a hataron szetverjuk oket, kutyakat eresztunk rajuk ahogy a magyar rendorok tettek?
csebi
Le kell lőni az összeset a gecibe mint ahogy texas csinálja

/S

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
17 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
ebbe a vitaba en inkabb egy kerdessel jonnek be:

tenyleg az itt a problema sok embernek, hogy azoknak az embereknek nemzetkozi vedelmet nyujtunk, akik arra raszorulnak?
jobb lenne, ha ezek az emberek megpusztulnanak a hazajukban? vagy jobb lenne, ha a hataron szetverjuk oket, kutyakat eresztunk rajuk ahogy a magyar rendorok tettek?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
17 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 906
Szerintem meg a zsidók voltak. És nem, nem vagyok antiszemita, mielőtt valaki rámsütné.
17 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Eleg balon kell lenni, hogy a tomeges migracio okozta tarsadalmi feszultseggel kapcsolatban felszolalokat nacinak mondja valaki. Az overton ablak kb 2010-2020 kozott csuszott ennyire felre, 2010 kornyeken tudod melyik giga naci jart es hapogott ugy, mint egy kacsa? Obama.
Nincs ezzel baj amugy, a 2020-22-es csucsrol lassan visszatolodik az ablak aztan lehet torolni a she/her-t meg a tobbi performativ hulyeseget a CV-bol es ugy emlekezni, hogy hat ok nem is, sot, ok se ertettek vele egyet.

undisputedly
köszi az élő bemutatót a kiemelt részhez. mert egy szóval sem írtam, hogy mindenki náci, akinek gondja van az illegális bevándorlókkal. ezt már a te agyad képzeli mindenhova oda.

egyébként a hsz további részét is elolvastad? a társadalmi feszültséget nem a tömeges migráció okozza. a társadalmi feszültséget a gazdasági kiszolgáltatottság és leszakadás okozza, és kiváló célpont a bevándorló hátterűek által elkövetett bűncselekményekkel elfedni, hogy mi is a valódi probléma. nagyon szép statisztikák vannak, hogy még az USA-ban, a bevándorlók által elkövetett bűncselekmények száma sokkal kisebb, mint aminek a média és főleg a social media bemutatja. ettől még probléma? igen. foglalkozni kell vele? igen.

hagyd abba, hogy össze akarsz woke-ozni, mert teljesen felesleges. unalmas vagy már, hogy mindenre ez a válaszod. én nagyon színes személyiség vagyok, ha visszalapozol láthatod, hogy oldalakon keresztül üdvözöltem a DEI osztályok eltörlését. SŐT azt sem támogatom, hogy ellenőrizetlenül tömegek jönnek át a határon. SŐT maximálisan támogatom, hogy mindenkit, akinek nincs rá joga, toloncoljuk vissza, ahonnan jött. SŐT szerintem is csődöt mondott az elmúlt 30-40 év integrációs kísérlete (leginkább azért, mert a gazdaság szerkezete teljesen átalakult, és az alacsony képzettséget igénylő munkát jövedelmi lehetőségei igen jelentősen lecsökkentek).

viszont azt sem támogatom, hogy minden társadalmi probléma mögé valamely ön vagy más hibájából marginalizálódott közösséget képzeljünk oda. sokkal nagyobb a gazdasági probléma, mint a kulturális különbségekből adódó probléma.

én nem rég fejeztem be Portugália történelmét, és pl. a középkorban a mórokat nem is a reconquista alatt támadta a keresztény többség, hanem amikor elfogyott a gabona, és termőterület kellettek. addig az együttélés teljesen rendben ment, amíg nem lettek gazdasági okai.

a IRA párhuzamhoz meg: igazad van, ott sokkal több ember halt meg, teljesen feleslegesen. csak mivel fehér öltek fehéreket, ráadásul elég magas IQ-val, ezért neked ez nem lesz gond, megértem.

17 napja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések).
rob3r7o
Mert általában ami úgy jár mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, és sárga, az általában kacsa.

Túlzásokba esik a média? Igen. De nem azért, mert ennyire kényes, hanem mert a valódi problémáról senki nem akar beszélni.

Ezek az emberek nem azért jöttek ide, hogy feldúlják a mi nyugati életünket. Hanem azért jöttek ide, mert megélhetésük, a jobb élet reményével kecsegtet a nyugat. Mert ahhoz képest, ami a globális délen vár rájuk, egy nyugati McDonaldsban mosogatni is előrelépés

Viszont a nyugati gazdaság a 2008-as válság után, miután a középosztály vagyonának a 60%-a semmivé lett, nem tud már olyan megélhetést biztosítani minden idejövőnek, amit ígért ez az élet. Ebből kifolyólag ezek az emberek marginalizálódnak - ahogy történt az a protestánsok által uralt Észak-Írországban a keresztény írekkel is. A marginalizálódott tömegek pedig erőszakossá válnak.

Nevezzük nevén a dolgokat, tök igazad van: a kapitalizmus képtelen a mai, neoliberális formájában megoldani a tömegek életét. Amíg a középosztály süllyedése nem fordul meg, addig az alsó társadalmi osztályok (ahová a bevándorlók gyakorlatilag automatikusan kerülnek) egy olyan versenyben áll a pályán, ahol mindenki erősebb, okosabb és a jobban felkészült, sőt faszább felszerelése is van. Ezért lekorlátozódik az élete, és marad az erőszak.

Szóval tök igazad van, nevezzük nevén a dolgokat. Tegye az állam a dolgát, szabályozza le a nagyvállalatokat, állítsa meg a jövedelmi olló nyílását és tegye rendbe a közszolgáltatásokat. Nevezzük nevén a dolgokat.
Gyurma Pappa
Eleg balon kell lenni, hogy a tomeges migracio okozta tarsadalmi feszultseggel kapcsolatban felszolalokat nacinak mondja valaki. Az overton ablak kb 2010-2020 kozott csuszott ennyire felre, 2010 kornyeken tudod melyik giga naci jart es hapogott ugy, mint egy kacsa? Obama.
Nincs ezzel baj amugy, a 2020-22-es csucsrol lassan visszatolodik az ablak aztan lehet torolni a she/her-t meg a tobbi performativ hulyeseget a CV-bol es ugy emlekezni, hogy hat ok nem is, sot, ok se ertettek vele egyet.

Mondjuk ilyen IRA cinizmussal reagalni egy ujabb menekult/bevandorlo altal elkovetett lefejezesi kiserletre azert mar nem tul szep optika, de a bezzegizmus is sistereg benne rendesen.
___

Tovabbra is szandekosan keverve van itt a forumon is a szukseges gazdasagi hianymunkaero feltoltese vizumokkal megszurve es a korlatlan, ellenorizetlen, feltetelhez nem kotott, allamilag es allami penzzel kitomott NGO-k altal facilitalt tomeges bevandorlas kozott. Mig elobbi szukseges es valoban asszimilalodo bevandorlokat takar (evszazadokkal ezelott is voltak szaracénok/morok stb. a nyugati vilagban), utobbi a gazdag szocialis juttatasok es a hirtelen megnott globalis mobilizacio altal incentivizalt munkakerulo alsoosztaly a vilag legveszelyesebb zonaibol, az europai stabdardek szerint gyakorlatilag a retardaltsag kuszoben tancolo IQ-val olyan tarsadalmakbol, amelyek nem munkan alapszanak, es ahol a noket, melegeket stb. szabadon, targykent kezelheted. Mint pl a lenti videon szereplo szudani "menekult".
17 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
De a 10-ből az 1 mennyire hasonló arány a fogadó ország lakosságához viszonyítva? Hiszen ott is van “nem normális”.
Illetve a helyi “nem normális” viselkedése alatt ugyanaz a szélsőséges megnyilvánulás van értve, mint a bevándorlónál? Mert nyilván úgy igazságos az összehasonlítás.
szaba
A "nem normális" a maga értékrendje és szokásai szerint élő, de a többség számára esetleg együttélési problémákat jelentő bevándorló.
És nem azért okozza ezt, mert mondjuk bűnöző, hanem mert más és az integráció Nyugaton és Skandináviában itt valóban kihívásokkal küzd.
Hazai oélda: a hangoskodó cigány saját és környezeti tapasztalat szerint többségi környezetben általában idomul, aki pedig nem és napi szinten kint van a rendőrség, ott egyéb bajok is vannak (bűnöző).

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
17 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 906
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
De a 10-ből az 1 mennyire hasonló arány a fogadó ország lakosságához viszonyítva? Hiszen ott is van “nem normális”.
Illetve a helyi “nem normális” viselkedése alatt ugyanaz a szélsőséges megnyilvánulás van értve, mint a bevándorlónál? Mert nyilván úgy igazságos az összehasonlítás.
17 napja
dawyd728 4 270
Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések).
rob3r7o
Mert általában ami úgy jár mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, és sárga, az általában kacsa.

Túlzásokba esik a média? Igen. De nem azért, mert ennyire kényes, hanem mert a valódi problémáról senki nem akar beszélni.

Ezek az emberek nem azért jöttek ide, hogy feldúlják a mi nyugati életünket. Hanem azért jöttek ide, mert megélhetésük, a jobb élet reményével kecsegtet a nyugat. Mert ahhoz képest, ami a globális délen vár rájuk, egy nyugati McDonaldsban mosogatni is előrelépés.

Viszont a nyugati gazdaság a 2008-as válság után, miután a középosztály vagyonának a 60%-a semmivé lett, nem tud már olyan megélhetést biztosítani minden idejövőnek, amit ígért ez az élet. Ebből kifolyólag ezek az emberek marginalizálódnak - ahogy történt az a protestánsok által uralt Észak-Írországban a keresztény írekkel is. A marginalizálódott tömegek pedig erőszakossá válnak.

Nevezzük nevén a dolgokat, tök igazad van: a kapitalizmus képtelen a mai, neoliberális formájában megoldani a tömegek életét. Amíg a középosztály süllyedése nem fordul meg, addig az alsó társadalmi osztályok (ahová a bevándorlók gyakorlatilag automatikusan kerülnek) egy olyan versenyben áll a pályán, ahol mindenki erősebb, okosabb és a jobban felkészült, sőt faszább felszerelése is van. Ezért lekorlátozódik az élete, és marad az erőszak.

Szóval tök igazad van, nevezzük nevén a dolgokat. Tegye az állam a dolgát, szabályozza le a nagyvállalatokat, állítsa meg a jövedelmi olló nyílását és tegye rendbe a közszolgáltatásokat. Nevezzük nevén a dolgokat.
Gyurma Pappa
Ebben maximálisan igazad van.
Nem ilyen kifinomult, összetett, igényes megfogalmazással, de anno 11 éve én is valami ilyennel érveltem a nálam befogadóbb alapállású környezetemnek, h a meglévő problémákra, további problémát veszünk a nyakunkba. Akarjuk ezt? Meg tudunk vele mi magyarok birkózni, amikor a saját házunk táján nem tudunk előrelépni. Amikor a teljes szociális rendszerünk romokban? 2008 hatása még a fejünk felett.. Született magyar emberekkel teli no-go zónák az országban. A cukisodás előtti vonulós gárdista Jobbik a támogatása csúcsán. Ugye akkor én Magyarország szempontjából néztem és nem gondoltam, h végül nem lakosságarányosan lesznek EU-n belül később elosztva a menekültek.. Nyugaton azt hittem ennél többre lesznek képesek, mint az elmúlt 11 évben elértek. Én pl mai fejemmel, magunkból még ennyit sem nézek ki. Csak az őcsényi panziós esetére gondolok, és az a sav, amit azért kapott és a vadidegenektől az a csendes bólogatás, amit tapasztaltam..

Nem tudom mi kellene ahhoz, h egyáltalán a te általad is említett lényegről képes legyen beszélni a társadalom. Én 2015 augusztus vége felé, nem itt, de 1 napon belül kaptam meg, a mocskos náci és a hazaáruló, migráns simogató címkét. Egyik sem volt az a korábbról általam nem ismert, vadidegen, szélsőséges, aki esetén számíthattam volna rá, hogy nem fogok tudni velük erről normális hangnemben beszélni..
Szerencsére ez a fórum még a jobbak közé való, de csebi pl. még így is inkább magában tartja a véleményét.
17 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 517
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.
rob3r7o
Ez nem annyira modern probléma.
Ugyanez volt az USA-ban a kínai és egyéb bevándorolt munkásokkal az 1800-as években vagy akár itthon is.

Itt is van kínai negyed, csak ezt annyira senki nem hangoztatja meg háborog rajta, hanem különlegességként kezeli.

Viszont a mostani migránsok, na azok létrehozzák a párhuzamos társadalmakat.
Btw, törökök integrációja Németországban is milyen jól sikerült, pedig azok se most kerültek oda.

Egyszerűen az állam képtelen volt integrálni őket meg valszeg nem is nagyon akarta és nem látni, hogy az átlag polgár foglalkozott volna ezzel, mert akkor az meglátszott volna a pártok népszerűségén.
17 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések).
rob3r7o
Mert általában ami úgy jár mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, és sárga, az általában kacsa.

Túlzásokba esik a média? Igen. De nem azért, mert ennyire kényes, hanem mert a valódi problémáról senki nem akar beszélni.

Ezek az emberek nem azért jöttek ide, hogy feldúlják a mi nyugati életünket. Hanem azért jöttek ide, mert megélhetésük, a jobb élet reményével kecsegtet a nyugat. Mert ahhoz képest, ami a globális délen vár rájuk, egy nyugati McDonaldsban mosogatni is előrelépés.

Viszont a nyugati gazdaság a 2008-as válság után, miután a középosztály vagyonának a 60%-a semmivé lett, nem tud már olyan megélhetést biztosítani minden idejövőnek, amit ígért ez az élet. Ebből kifolyólag ezek az emberek marginalizálódnak - ahogy történt az a protestánsok által uralt Észak-Írországban a keresztény írekkel is. A marginalizálódott tömegek pedig erőszakossá válnak.

Nevezzük nevén a dolgokat, tök igazad van: a kapitalizmus képtelen a mai, neoliberális formájában megoldani a tömegek életét. Amíg a középosztály süllyedése nem fordul meg, addig az alsó társadalmi osztályok (ahová a bevándorlók gyakorlatilag automatikusan kerülnek) egy olyan versenyben áll a pályán, ahol mindenki erősebb, okosabb és a jobban felkészült, sőt faszább felszerelése is van. Ezért lekorlátozódik az élete, és marad az erőszak.

Szóval tök igazad van, nevezzük nevén a dolgokat. Tegye az állam a dolgát, szabályozza le a nagyvállalatokat, állítsa meg a jövedelmi olló nyílását és tegye rendbe a közszolgáltatásokat. Nevezzük nevén a dolgokat.

17 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.
rob3r7o
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
amugy ha lehetne itt ertelmesen beszelni errol a temarol akkor nagyon szivesen leirnam, hogy Robertonak miben van igaza, de azert osszesegeben miert nincsen.
csebi
Írd meg. Én szívesen elolvasnám.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
17 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.
rob3r7o
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
amugy ha lehetne itt ertelmesen beszelni errol a temarol akkor nagyon szivesen leirnam, hogy Robertonak miben van igaza, de azert osszesegeben miert nincsen.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
17 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.
rob3r7o
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
17 napja
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
17 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56

18 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan

szaba
Ütögeti azzal a szarral a fejét, oda kell menni, aztán csőrrel tarkón rúgni
18 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 851 — Víí veeer dö cseempjönsz.

szaba
Nagyon beleálltál ebbe a témába valamiért...
18 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 906
19 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 024 — The Mathematician
 www.bbc.com/news/articles/cvgel990n51o

örmények aszonták f putin

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
19 napja
nagir New York Giants Michigan Wolverines 8 676 — Bla, bla, bla
 telex.hu/kulfold/2026/06/08/donald-trump-nbc-interju-kirohanas
Orange Clown befeszült. 😀
Ez minden Riporter álma! Nem tudom mennyire számít ismertnek a Hölgy az Usában, de erre a cirka 50 percre Will McAvoy is csettintene...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
20 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Attól, hogy nálad minden illeszkedik ebbe az újfasiszta, szegényfehéreurópaibennszülött narratívába, a valóságban ami történt az csak egy extrém eset vétlen hibákkal, töketlenkedéssel, és semmit nem mond el általánosságban semmiről, legfeljebb a te migránsfóbiádról, de az nem általános.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát igen, a rotherhami pakik másfél évtizedes erőszakhulláma és a szándékos hatósági félrenézés is sok kis apró extrém eset volt 😊
Kampman
Így igaz. Sajnos sok az extrém eset, ami nem "kis apró", ha már ezt a jelzőt szalmabábozod, mert ezt rajtad kívül senki más nem írta.
De ugyanúgy nem lehet belőle általanosítani se a pakikra, se a hatóságokra, ahogy sehol a vilagon ilyen logikával, cigányokra, zsidókra, arabokra, románokra, magyarokra, stb., kivéve ha valaki egy rasszista agyhalott. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
15 éven át erőszakoltak gyerekeket a hatóságok tudtával. Az nem extrém "eset", hanem egy rendszer.
Ennek a töredékébe nálunk belebukott egy köztársasági elnök, később indirekt módon, részben emiatt egy kormány is.
Kampman
Értem.
Te vajh' érted, hogy én mire írtam?
Egy konkrét ügy anomáliáira.