USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Kína: kerülik az invázió elismerését, de a nagykövetségük megkért mindenkit, hogy maradjon otthon.

Magyarul: ők most ebből szeretnének nagyon kimaradni, mert holnap is indul egy iPhone szállítmány Moszkvába és USA-ba is.
Gyurma Pappa
Plusz ennek összetett történelmi háttere van, mint Tajvan (vagy korábban Tibet) esetén Kínának, így ez nem is invázió igazából. Viszont így kaptak egy éles tesztet más bőrére arról, hogy milyen lehetőségeik is vannak a jövőre nézve.

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 520

Vrij6
ki ez a hülye?
pfefe8
csak egy fizetett fidesz troll, akik ellepték az összes nagyobb magyar médium facebook oldalát.

choose life
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203

Vrij6
ki ez a hülye?

Steelers fan
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Kína: kerülik az invázió elismerését, de a nagykövetségük megkért mindenkit, hogy maradjon otthon.

Magyarul: ők most ebből szeretnének nagyon kimaradni, mert holnap is indul egy iPhone szállítmány Moszkvába és USA-ba is.
Gyurma Pappa
Ez jó teszt lesz nekik is, már abból a szempontból, hogy mit reagál a világ tajvanra egy hasonló esetben.

Steelers fan
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
én Ukrajna helyében (már amennyire képesek) elkezdenék minél több mindent ami orosz pusztítani, hogy haljanak velük együtt, nyilvánvaló hogy nincs esélyük
Heisman
Az emberek nem hősök, a katonák se. Szépen majd leteszik a fegyvert, mert akkor túlélik…
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Hát nem mondom, hogy meglepett ez a forgatókönyv, de teljesen megdöbbentett... Két félelmem van:
- Kína megtámadja Taiwant.
- Az oroszok valami extra meglepit tartogatnak és mondjuk benéznek Moldáviába is...
Szokol
Ugyanerre gondoltam, szó szerint…😢
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 711 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
én Ukrajna helyében (már amennyire képesek) elkezdenék minél több mindent ami orosz pusztítani, hogy haljanak velük együtt, nyilvánvaló hogy nincs esélyük

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Kína: kerülik az invázió elismerését, de a nagykövetségük megkért mindenkit, hogy maradjon otthon.

Magyarul: ők most ebből szeretnének nagyon kimaradni, mert holnap is indul egy iPhone szállítmány Moszkvába és USA-ba is.

több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 872 — Steelers fan
Hát nem mondom, hogy meglepett ez a forgatókönyv, de teljesen megdöbbentett... Két félelmem van:
- Kína megtámadja Taiwant.
- Az oroszok valami extra meglepit tartogatnak és mondjuk benéznek Moldáviába is...
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
A precíziós rakétákat a hatországból inditjak. Nem tehetsz ellene semmit, csak maximum te támadsz előbb. Ha már a gepeid nem tudnak felszállni, mert nincs reptér, győz a túlerő…sokkal, de sokkal erősebb hadsereg és itt nem hegyek vannak.
Klaci79
persze, erőfölény meglepetés meg minden az oroszok oldalán van de ez akkor is gáz szerintem. de akkor is lehetne valamivel komolyabb ellenállás szerintem. mondjuk ne mértek hozzá. Az oroszok viszont komoly erőt demonstrálnak.
pfefe8
Rakétaelhárító rendszer kell. Méreg drága és kevés ország teheti meg. Ha nincs, véged. Nem tudsz harcolni…
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Aljazeera-n folyamatosan mutatnak helyszíni képeket
Klaci79
mondjuk sikerult nekik Veinnabol bejelentkezni nekem amugy Becsnek tunik de fene tudja, nem talalom Veinnat a terkepen.
csebi
Gonosz vagy...minden nem sikerülhet...közben a kijevi képek alapján a lengyelek készülhetnek 1-2 millió menekültre még ma

Közben már Vienna...
Klaci79
jojo tudom, ez ovon aluli volt.

hat igen: keszitem mar az asszonyt, hogy siman lehet, hogy Lengyelbe kell mennem. ha meg vmi veletlen folytan OV is segitseget kerne az EUtol a menekulthullam kezeleseben akkor meg 100%, hogy mennem kell ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/vilag/20220224_Helyszini_tudositonk_elo_bejelentkezese_Kijevbol

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
Valahol olvastam, hogy a nyílt összecsapásoknak nem sok értelme van, és nem értek a hadi kérdésekhez, de azt tippelem, hogy ezt ők is tudják.
Gyurma Pappa
A tegnapi Telex cikkben is azt írták, hogy az ukránoknak túl kell élni az első pár napot, aztán elhúzni va háborút, mert Putyinnak az a legrosszabb. Nincs értelme kiállni a cirkálórakéták elé...
Lecsó
pár nap alatt porig rombolják a katonai erejüket, utána mi lesz?
pfefe8
Hány ukrán katona halt meg eddig? Hány tank semmisült meg, hány harcképes repülőgép? Van számod? Nincs. Senkinek nincs.
Pár nap után dől el, mennyire volt eredményes az első csapás. Az, hogy cirkálórakéták csapódnak be, meg lő a tüzérség, és eltalálod, amit akartál, az egy dolog, meg látványos, mehet a hírekbe. De még a kreml-ben is holnapra fogják kiértékelni a mai napot.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
Az ukránok legnagyobb fegyvere most az áldozati szerep és a szimpátia keltés, nincs is értelme nagyon keménykedni. Remélhetőleg ezt az ottani vezetők is tudják.
FLZOLI
de elvileg a hazájukat védik. Mindegy, nem török pálcát felettük mert ők vannak ott sajnos
pfefe8
alapvetoen ebben a 21. szazadi hadviselesben nagyon nehez a raketak, dronok ellen vedekezni ha nincs ugyanolyan fejlett technologiat ld tavaly az azeri konfliktus.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Közben a magyar tőzsde szakad. OTP -20%-nál kiakadt.. Kemény.
cartman023
Nem is értem miért nem zárják a tőzsdét...
FLZOLI
A magyart nem kell. Az pech, hogy van egy-két cég (OTP, Richter) akiknek nagy az orosz / ukrán kitettsége. A többirészvény meg követi őket, mert esik a BUX és vonják kifele a tőkén KKE-ből.
cartman023
A kripto is zuhan egyébként. Gondolom a jó öreg arany meg megint hasít
FLZOLI
Hasít bizony.
Egy hetes pozícióm lassan 100% nyerőben van.
Csak furdal a lelkiismeret, hogy mások nyomorán keresek...
Lecsó
addig ne furdaljon ameddig nem kijevi vagy odesszai ingatlanokat vásárolsz fel...gondolom az oroszok most azt teszik majd..
gordon
Viccnek szántam.
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
Valahol olvastam, hogy a nyílt összecsapásoknak nem sok értelme van, és nem értek a hadi kérdésekhez, de azt tippelem, hogy ezt ők is tudják.
Gyurma Pappa
A tegnapi Telex cikkben is azt írták, hogy az ukránoknak túl kell élni az első pár napot, aztán elhúzni va háborút, mert Putyinnak az a legrosszabb. Nincs értelme kiállni a cirkálórakéták elé...
Lecsó
pár nap alatt porig rombolják a katonai erejüket, utána mi lesz?

Steelers fan
több mint 2 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Közben a magyar tőzsde szakad. OTP -20%-nál kiakadt.. Kemény.
cartman023
Nem is értem miért nem zárják a tőzsdét...
FLZOLI
A magyart nem kell. Az pech, hogy van egy-két cég (OTP, Richter) akiknek nagy az orosz / ukrán kitettsége. A többirészvény meg követi őket, mert esik a BUX és vonják kifele a tőkén KKE-ből.
cartman023
A kripto is zuhan egyébként. Gondolom a jó öreg arany meg megint hasít
FLZOLI
Hasít bizony.
Egy hetes pozícióm lassan 100% nyerőben van.
Csak furdal a lelkiismeret, hogy mások nyomorán keresek...
Lecsó
addig ne furdaljon ameddig nem kijevi vagy odesszai ingatlanokat vásárolsz fel...gondolom az oroszok most azt teszik majd..
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
Az ukránok legnagyobb fegyvere most az áldozati szerep és a szimpátia keltés, nincs is értelme nagyon keménykedni. Remélhetőleg ezt az ottani vezetők is tudják.
FLZOLI
de elvileg a hazájukat védik. Mindegy, nem török pálcát felettük mert ők vannak ott sajnos

Steelers fan
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Szerencsétlen fórum sem bírja a terhelést...
warr_b
ide érzem, hogy a fórummotor imádkozik egy unalmas, playoff meccsért 😊

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/274598225_5406837429344074_7098720906328852345_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=0h_lSLkRFvcQ7kNvgHPfs2N&_nc_ht=scontent.xx&oh=00_AfAF6gUDeuwGWIIfZVdXCx2Ye_kHqNCXr2CFRfsFc9BGUA&oe=663A7A2F
Dezső Pintér
A HÁBORÚ ELSŐ ÓRÁI. Ukrajna, 2022. február 24. Megtették. https://youtu.be/89Z36EXPsTU


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
A precíziós rakétákat a hatországból inditjak. Nem tehetsz ellene semmit, csak maximum te támadsz előbb. Ha már a gepeid nem tudnak felszállni, mert nincs reptér, győz a túlerő…sokkal, de sokkal erősebb hadsereg és itt nem hegyek vannak.
Klaci79
persze, erőfölény meglepetés meg minden az oroszok oldalán van de ez akkor is gáz szerintem. de akkor is lehetne valamivel komolyabb ellenállás szerintem. mondjuk ne mértek hozzá. Az oroszok viszont komoly erőt demonstrálnak.

Steelers fan
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 901 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Szerencsétlen fórum sem bírja a terhelést...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
kozben azert eszrevettetek az EUR-HUF arfolyamot?
csebi
Reggel óta ezt nézem. 380-ig emg sem állunk
Gyurma Pappa
OTP is -14%
szerk. latom mar irtak h 20% ...

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen ez az ukrán hadsereg. évek óta kvázi "hadban állnak", van már valamennyi nyugati fegyverük is és egy nap alatt kapitulál egy ekkora ország? Az oroszok meg mint kés a vajban egy ekkora országot?
pfefe8
Valahol olvastam, hogy a nyílt összecsapásoknak nem sok értelme van, és nem értek a hadi kérdésekhez, de azt tippelem, hogy ezt ők is tudják.
Gyurma Pappa
A tegnapi Telex cikkben is azt írták, hogy az ukránoknak túl kell élni az első pár napot, aztán elhúzni va háborút, mert Putyinnak az a legrosszabb. Nincs értelme kiállni a cirkálórakéták elé...