GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 383
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Sziasztok!
Tegnap 18:00 körül dobtam egy szerintem érvényes licitet Frank Gore RB srácra (1 év, 1,5M). Utánam pár órával (22:18) született egy 2év/1,3M-s licit Falcons részéről. Itt is a lenti matek számít, igaz? tehát ezt megfejelni vagy egy 2év/1,4M vagy egy 1 év/4,175M ajánlattal tudnám, igaz?
BrainKingSoldier
Én úgy számolnám, hogy mivel az emelési szabályokban ki van emelve hogy éves szerződés, ezért a legkisebb emelést kell megnézni, és utána azt konvertálom át a szerződéshossz miatt.

Tehát most van 1.3M / 2 év -> ezt lehet emelni 1.4M / 2 évre... és utána ezt konvertálnám át 1 évesre.

2 év *1.4 millió *1.45-ös szorzó = 4.06 ->
1 év * X millió * 2.25-ös szorzó = 4.06

ebből X = 1 804 444 (legyen min 1 805 000)



Sajnos itt bekevernek az évek, de amíg az NPV-t nem vezetjük be, vagy nem kötjük ki hogy nem lehet az évekkel trükközni - sajnos csak ilyen öszvérmegoldás van...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 597
Gus Edwards nagyon nem akar a fővárosba menni 😀
Chargers LT
Én se mennék oda, nem jó hely az 😜
több mint 5 éve
BrainKingSoldier New England Patriots 93
Sziasztok!
Tegnap 18:00 körül dobtam egy szerintem érvényes licitet Frank Gore RB srácra (1 év, 1,5M). Utánam pár órával (22:18) született egy 2év/1,3M-s licit Falcons részéről. Itt is a lenti matek számít, igaz? tehát ezt megfejelni vagy egy 2év/1,4M vagy egy 1 év/4,175M ajánlattal tudnám, igaz?
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 613 — Jedi Master
Gus Edwards nagyon nem akar a fővárosba menni 😀

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 597
az új licitemnél Seantrel Hendersonra 1.200.000 / 2 évet akartam adni, de elütöttem, és először az 1.200.000 / 1 év ment át.
Azonnal megszerkesztettem, amit elvileg nem szabad, de kb 5 másodperc volt a differencia.

A kérdés, ilyenkor mi van? érvénytelen a licit vagy az 1.200.000 / 2 év ment be?

Szerkesztette: ljambrik
több mint 5 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 597
Cowboys

Seantrel Henderson, OT 710.000 / 1 év
ljambrik
Viszont ez se jó, azóta volt magasabb licit Hendersonra.
somoskovig
Miért?
Az utolsó licit rá 1.000.000 volt 2 évre, én 710.000-et adnék rá 1 évre.
1.000.000 x 1,45 = 1.450.000
710.000 x 2,25 = 1.597.500
Ezutóbbi mindenképpen magasabb, és a 100.000-es emelés is megvan.
De ha csak a két licit relációjában nézzük (2,25 / 1,45 = 1,551724), akkor:
710.000 x 1,551724 = 1.101.724, ami szintén magasabb, mint a korábbi licit, és a 100.000-es emelés is megvan.
Itt egyébként jó lenne tudni, hogy két eltérő hosszúságú szerződés összehasonlításánál a fenti alap szorzókat használjuk vagy a lenti egymáshoz viszonyítottat? =ha az előbbi, akkor elég lett volna 690.000-es ajánlatot adnom)
ljambrik
1.
te melyiket fogadnád el:
710.000 / 1 év vagy az 1.000.000/2év ? 😛

2.
1 éves szerződés - 2.25
2 éves szerződés - 1.45
tehát:
710.000 x 1x 2,25 = 1 575 000
1.000.000 x 2x 1,45 =2 900 000
braxa88
azóta elolvastam a szorzók feletti részt is. köszi a választ.
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Cowboys

Seantrel Henderson, OT 710.000 / 1 év
ljambrik
Viszont ez se jó, azóta volt magasabb licit Hendersonra.
somoskovig
Miért?
Az utolsó licit rá 1.000.000 volt 2 évre, én 710.000-et adnék rá 1 évre.
1.000.000 x 1,45 = 1.450.000
710.000 x 2,25 = 1.597.500
Ezutóbbi mindenképpen magasabb, és a 100.000-es emelés is megvan.
De ha csak a két licit relációjában nézzük (2,25 / 1,45 = 1,551724), akkor:
710.000 x 1,551724 = 1.101.724, ami szintén magasabb, mint a korábbi licit, és a 100.000-es emelés is megvan.
Itt egyébként jó lenne tudni, hogy két eltérő hosszúságú szerződés összehasonlításánál a fenti alap szorzókat használjuk vagy a lenti egymáshoz viszonyítottat? =ha az előbbi, akkor elég lett volna 690.000-es ajánlatot adnom)
ljambrik
1.
te melyiket fogadnád el:
710.000 / 1 év vagy az 1.000.000/2év ? 😛

2.
1 éves szerződés - 2.25
2 éves szerződés - 1.45
tehát:
710.000 x 1x 2,25 = 1 575 000
1.000.000 x 2x 1,45 =2 900 000
több mint 5 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Én se értem miért lehetne licitálni visszavonult játékosra.
Érted ennyire erővel miért kellett kivágnia Gronkot a Ramsnek?
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 597
"Az 53 fős keret mellé egy 10 fős practice squadet kell még kialakítani. Csak olyan játékost lehet PS-be rakni, akinek a fizuja maximum 450.000$. "

Az előző vetminek miatt lényegében csak a rookiek férnek be ebbe a kategóriába. A 2.évesek 525ezret keresnek, 3.évesek 600ezret. Ők tehetőek PSbe?
braxa88
Ezen már tavaly is változtattunk, nem?
gabokocka
nálam volt 600ezret kereső PSben.
braxa88
Mert a harmadéves vetmin a PS limit, ami eddig 600 ezer volt, a vetminek módosítása után viszont már 450 ezer. De az már meg lett tárgyalva, hogy idén még azok is bekerülhetnek PS-be, akik korábbi években kaptak vetmines szerződést és max. 600 ezret keresnek.
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
@Rajna: jelezném ismét, hogy Ryan Kalil visszavonult decemberben.
Paul43
Jason Witten meg 1,5 éve...na bumm 😀
Klaci79
Na jó, de tudtommal Kalilnál volt hivatalos bejelentés, míg Witten visszatért csodás nyugdíjazásból és alá is firkantott, így Kalilra elv licitálni nem szabad. 😀
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
@Rajna: jelezném ismét, hogy Ryan Kalil visszavonult decemberben.
Paul43
Jason Witten meg 1,5 éve...na bumm 😀
Klaci79
Nem tudom mennyire na bumm.
Lehet olyan játékosra is licitálni aki visszavonult? Mert ha igen, akkor figyelembe kéne venni azokat a korábbi ajánlatokat, amik Kalilra jöttek itt a free licit körben. Ugyanis azoknál is az volt a mondás, hogy Kalil visszavonult így érvénytelen a licit.
Paul43
Ezzel speciel egyetértek amúgy.

Ha van hivatalos bejelentés, akkor instant cut, tehát igazolni se lehessen már ugyanilyen alapon. És elvileg ő bejentette a szezon után, tudomásom szerint...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 780 — 49ers GM
Ez az Ogbah-Murray csere IRL nem jött rosszul, mindketten visszacsúsztak a korábbi csapatuk DC-jén, ezzel a cserével viszont lett két borderline kezdőm 😊

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Így a free licit vége felé közeledve, akkor most jön 3 hét unalom a draftig ugye?
Paul43
Rendes gm ennyi időt simán bealdoz a draft felkészülésre 😊
somoskovig
Szerintem egy rendes GM már hetek óta azt csinálja és anélkül bele sem megy mondjuk a free licit körbe, hogy ne tudná kb mit és kit/kiket akar a drafton 😉
Paul43
Rendes GM hiányposzt nélkül megy a draftra, hogy ne kösse meg a saját kezét holmi needekkel. 😊
somoskovig
Igazán nem kellett volna... de azért jól esik, köszönöm.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Michigan State Spartans 2 687 — Pittsburgh Pirates, Penguins and Chicago Bulls fan!
"Az 53 fős keret mellé egy 10 fős practice squadet kell még kialakítani. Csak olyan játékost lehet PS-be rakni, akinek a fizuja maximum 450.000$. "

Az előző vetminek miatt lényegében csak a rookiek férnek be ebbe a kategóriába. A 2.évesek 525ezret keresnek, 3.évesek 600ezret. Ők tehetőek PSbe?
braxa88
Én úgy emlékszem, hogy tavaly már a 450.000-nél magasabb fizetésű játékosok is mehettek PS-be.

Szerkesztette: Gergőke

" class="embed">
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
"Az 53 fős keret mellé egy 10 fős practice squadet kell még kialakítani. Csak olyan játékost lehet PS-be rakni, akinek a fizuja maximum 450.000$. "

Az előző vetminek miatt lényegében csak a rookiek férnek be ebbe a kategóriába. A 2.évesek 525ezret keresnek, 3.évesek 600ezret. Ők tehetőek PSbe?
braxa88
Ezen már tavaly is változtattunk, nem?
gabokocka
nálam volt 600ezret kereső PSben.
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 853 — Keep pounding
"Az 53 fős keret mellé egy 10 fős practice squadet kell még kialakítani. Csak olyan játékost lehet PS-be rakni, akinek a fizuja maximum 450.000$. "

Az előző vetminek miatt lényegében csak a rookiek férnek be ebbe a kategóriába. A 2.évesek 525ezret keresnek, 3.évesek 600ezret. Ők tehetőek PSbe?
braxa88
Ezen már tavaly is változtattunk, nem?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 853 — Keep pounding
Nem azért lett érvénytelen mert visszavonult, hanem azért mert beleszerkesztettek. Rajna ajánlata veterán minimum, így ha nem kell neki, ingyen kivágható.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
"Az 53 fős keret mellé egy 10 fős practice squadet kell még kialakítani. Csak olyan játékost lehet PS-be rakni, akinek a fizuja maximum 450.000$. "

Az előző vetminek miatt lényegében csak a rookiek férnek be ebbe a kategóriába. A 2.évesek 525ezret keresnek, 3.évesek 600ezret. Ők tehetőek PSbe?
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
@Rajna: jelezném ismét, hogy Ryan Kalil visszavonult decemberben.
Paul43
Jason Witten meg 1,5 éve...na bumm 😀
Klaci79
Nem tudom mennyire na bumm.
Lehet olyan játékosra is licitálni aki visszavonult? Mert ha igen, akkor figyelembe kéne venni azokat a korábbi ajánlatokat, amik Kalilra jöttek itt a free licit körben. Ugyanis azoknál is az volt a mondás, hogy Kalil visszavonult így érvénytelen a licit.
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 383
@Rajna: jelezném ismét, hogy Ryan Kalil visszavonult decemberben.
Paul43
Jason Witten meg 1,5 éve...na bumm 😀
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
@Rajna: jelezném ismét, hogy Ryan Kalil visszavonult decemberben.
több mint 5 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Így a free licit vége felé közeledve, akkor most jön 3 hét unalom a draftig ugye?
Paul43
Rendes gm ennyi időt simán bealdoz a draft felkészülésre 😊
somoskovig
Szerintem egy rendes GM már hetek óta azt csinálja és anélkül bele sem megy mondjuk a free licit körbe, hogy ne tudná kb mit és kit/kiket akar a drafton 😉
Paul43
Rendes GM hiányposzt nélkül megy a draftra, hogy ne kösse meg a saját kezét holmi needekkel. 😊
somoskovig
Azért megnézném ki a rendes GM akinek minden posztra tényleg jó embere van és csak haligaliznia kell.

Jobbat mindig lehet találni, kérdés tudod-e hova akarod.
Paul43
<-----
😀
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Azért megnézném ki a rendes GM akinek minden posztra tényleg jó embere van és csak haligaliznia kell.

Jobbat mindig lehet találni, kérdés tudod-e hova akarod.
Paul43
Legyél Te az 😊 És akkor nincs kérdés.
Rataxes
Nem leszek, mert szerintem az nem igazán lehetséges a mi játékunkban.

Én igyekeztem minimalizálni azokat a posztokat, ahova töltenem kell majd drafton. Ez sikerült is. 9 pickem van és ennél kevesebb posztra kell ember. Még luxus pickeket is megengedhetek magamnak, ha akarok.

Ez így rookie GM létemre szerintem nem rossz.
Hogy ez majd meddig fog vinni a szezonban az kérdés.
Paul43
Majd ameddig a Madden random világa veled lesz. 😀
Beki
Ha mar Madden; van itt meg valaki, aki megvette? A rosterkeszitest lehetne folyamatosan, akar valtva is kozosen csinalni, es folyamatosan feltoltogetni az uj verziokat. Megcsinalom persze majd akar egyedul is, csak na.. 😀
dankodavid
Nekem van 19-em.
Ha valaki elmagyarázza mit hogyan kell csinálni, akkor tudok segíteni.
több mint 5 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 176
Azért megnézném ki a rendes GM akinek minden posztra tényleg jó embere van és csak haligaliznia kell.

Jobbat mindig lehet találni, kérdés tudod-e hova akarod.
Paul43
Legyél Te az 😊 És akkor nincs kérdés.
Rataxes
Nem leszek, mert szerintem az nem igazán lehetséges a mi játékunkban.

Én igyekeztem minimalizálni azokat a posztokat, ahova töltenem kell majd drafton. Ez sikerült is. 9 pickem van és ennél kevesebb posztra kell ember. Még luxus pickeket is megengedhetek magamnak, ha akarok.

Ez így rookie GM létemre szerintem nem rossz.
Hogy ez majd meddig fog vinni a szezonban az kérdés.
Paul43
Majd ameddig a Madden random világa veled lesz. 😀
Beki
Ha mar Madden; van itt meg valaki, aki megvette? A rosterkeszitest lehetne folyamatosan, akar valtva is kozosen csinalni, es folyamatosan feltoltogetni az uj verziokat. Megcsinalom persze majd akar egyedul is, csak na.. 😀

Pulvis et umbra sumus.
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Ha tudsz 22 embert a keretedben aki tényleg jó és velük az összes kezdőd pipa, akkor talán. De az finoman kérdéses, hogy kivitelezhető-e. Persze ha valaki úgy gondolja, hogy neki ez megvan, akkor gratulálok és sok sikert. Az is kérdés, hogy az az állapot hosszútávon fenntartható-e. Mert one year wondert persze fel lehet építeni, de a hosszútávú építkezés megint más téma.Paul43
Am sztem valahol kettó között van a jó megoldás. Mivel alacsonyabb cap van itt, mint IRL, így elég egy nagyobb szerződés (pl QB) és már mennie kell a mateknak, mert nem nagyon fér bele 3-4 10 misis emberke pl, van sok 7-8M-es. Kellenek a jó draftok és a roster cserélgetése ált, bár a piacon ennek hála sűrűn akadnak jó emberek.
Beki
Ezzel egyetértek. Pl én ezért trade-eltem el a magas fizus embereimet. Persze Jake Matthews most drága, de a többi poszton nem sok 6-7 millió fölötti emberem van.
Én ebben hiszek. Ráadásul még így is lehetett volna jobban csinálni sokkal, ha ismertem volna már a rendszert itt. Nem gondoltam, hogy ennyi jó ember lesz free liciten.