GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 5 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
vassadi
Ez hogyan befolyasolja a 4ik es alatta levo korokben draftolt jatekosok szerzodeset? Eddig ugyebar 450e volt, ami a vetmin.
Spigo
Ezt én is akartam kérdezni, gondolom akik korábbi vetmines szerződéssel rendelkeznek, akkor is ingyen kivághatoak, ha magasabb mint az új értékek, ugyE?

több mint 5 éve
Spigo New England Patriots 1 105 — Patriots GM
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
vassadi
Ez hogyan befolyasolja a 4ik es alatta levo korokben draftolt jatekosok szerzodeset? Eddig ugyebar 450e volt, ami a vetmin.
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
Eldőlt az is, hogy az éves szerződéshosszabbítási lehetőségek száma ötre lesz csökkentve.

A három, még kérdéses pontnál is nagyon valószínű a végkimenetel: kb. biztos, hogy maradnak a többéves vetmines szerződések (a maradék nyolc GM közül elég egynek erre az alternatívára szavaznia, és eldőlt), illetve sanszos, hogy kettőre lesz emelve az éves átstrukturálási lehetőségek száma, valamint hogy a teljes megmaradt cap space-t tovább lehet majd görgetni, de csak a következő szezontól (ezek szerint többségben voltak azok, akik tavalyról csak minimális összeget tudtak volna áthozni 😛 ).
vassadi
😀
Pedig ügyesen tetted fel a kérdést és próbáltad megosztani a cap space áthozatala mellett szavazókat a két lehetőséggel is 😛
Klaci79
Muszáj volt mindkét lehetőséget felkínálni, mert ha csak egyik vagy másik lett volna opció, azzal egyértelműen vagy azoknak kedvezek, akiknek sok cap space-ük maradt tavaly, vagy azoknak, akiknek kevés. Viszont így utólag belegondolva, okosabb lett volna úgy csinálni, hogy első körben tényleg csak arról szavazni, hogy a jelenlegi szabályok maradjanak vagy áthozható legyen a teljes cap space, és második körben arról, hogy ha a korlátlan carryover bevezetésre kerül, akkor az mikortól lépjen érvénybe. Így tehát aki alapvetően a limitált carryover mellett voksolna, annak is lenne beleszólása, hogy ha a korlátlan nyer, az mikortól legyen bevezetve.

De még nem késő korrigálni ezt a kis malőrt...
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
a vetminek nálunk aszerint vannak kategorizálva, hogy hányadik NFL-szezonjában jár a játékos, míg IRL aszerint, hogy hány évet töltött el eddig a ligában, tehát pl. míg nálunk a játékos negyedik, ötödik és hatodik NFL-szezonjában jár ugyanolyan értékű vetmin, addig IRL az ötödik, hatodik és hetedik szezonban (négy, öt és hat 'accrued year' után), vagy amíg nálunk a 10. szezonjában lévő játékos már a legmagasabb értékű vetmint kapja, addig IRL még nem, az majd csak a 11. szezonban / 10 lehúzott idény után jár.vassadi
Emiatt a somos által javasolt új vetmin értékeket - az azonos csoportba eső évek összegeit átlagolva és ezáltal egyetlen közös számot kreálva - én az alábbiak szerint finomítanám:


Máskülönben - ahogy az a táblázatban is látható - az lesz, hogy míg eddig a 4-6. és 7-9. szezonjukban járó játékosoknak járt azonos értékű vetmin, addig ezután az 5-7. és 8-10. idényükben járóknak lenne egyforma. Szerintem az ebből származó kavarodást mindenki szívesen elkerüli.
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Eldőlt az is, hogy az éves szerződéshosszabbítási lehetőségek száma ötre lesz csökkentve.

A három, még kérdéses pontnál is nagyon valószínű a végkimenetel: kb. biztos, hogy maradnak a többéves vetmines szerződések (a maradék nyolc GM közül elég egynek erre az alternatívára szavaznia, és eldőlt), illetve sanszos, hogy kettőre lesz emelve az éves átstrukturálási lehetőségek száma, valamint hogy a teljes megmaradt cap space-t tovább lehet majd görgetni, de csak a következő szezontól (ezek szerint többségben voltak azok, akik tavalyról csak minimális összeget tudtak volna áthozni 😛 ).
vassadi
😀
Pedig ügyesen tetted fel a kérdést és próbáltad megosztani a cap space áthozatala mellett szavazókat a két lehetőséggel is 😛
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
Eldőlt az is, hogy az éves szerződéshosszabbítási lehetőségek száma ötre lesz csökkentve.

A három, még kérdéses pontnál is nagyon valószínű a végkimenetel: kb. biztos, hogy maradnak a többéves vetmines szerződések (a maradék nyolc GM közül elég egynek erre az alternatívára szavaznia, és eldőlt), illetve sanszos, hogy kettőre lesz emelve az éves átstrukturálási lehetőségek száma, valamint hogy a teljes megmaradt cap space-t tovább lehet majd görgetni, de csak a következő szezontól (ezek szerint többségben voltak azok, akik tavalyról csak minimális összeget tudtak volna áthozni 😛 ).
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
Korrektül haladunk a szabálymódosításos szavazással, rajtam kívül még nyolc GM nem adta le a szavazatát - @tenorx, @Habi, @Göbi, @Rajna, @Heisman Trophy, @DeSean, @dawe092, @gabokocka, hétvégén majd szánjatok rá pár percet. Köszi.

Az már egyébként eldőlt, hogy maradnak a jelenlegi cuthatárok, és módosulnak a vetminek.
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
A rosteremben Sherman miért nararancssárga? jelent ez vmit?
braxa88
Azt, hogy az aktuális szerződése egyszer már át lett strukturálva, tehát többször már nem lehet. De miután Sherman UFA, ennek az ő esetében nyilván nincs jelentősége.
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
A rosteremben Sherman miért nararancssárga? jelent ez vmit?
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
Én is kiraktam pár nevet kekibe:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Keres-Kínál - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Bár Prescott és Massie elkelt már, de Dotson, Poole még vihető, és lehet érdeklődni továbbra is bárkiért.
Chargers LT
"birom" mikor még nem kezdődött el a játék, de már a fél franchise elkelt 😀
braxa88
Nálam az 5 kínált emberből 4 csere, bár IRL meg 4en is kezdenek. Simán csak nincs rájuk nagy szükségem. Prescott más tészta persze 😀

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
 bowl.one/forum/manager-jatek/keres-kinal/1449405

Kis bővítés a kekin, Slay vagy Howard megfelelő ajánlat esetén eladó.


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Bár Prescott és Massie elkelt már, de Dotson, Poole még vihető, és lehet érdeklődni továbbra is bárkiért.
Chargers LT
"birom" mikor még nem kezdődött el a játék, de már a fél franchise elkelt 😀
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Bár Prescott és Massie elkelt már, de Dotson, Poole még vihető, és lehet érdeklődni továbbra is bárkiért.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Újabb keres-kínál frissítés a Bucs háza tájáról.
több mint 5 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Michigan State Spartans 2 657 — Pittsburgh Pirates, Penguins and Chicago Bulls fan!
A SB-on pedig Cardonat megzavarja a bowl.hu-s maneger játék, ezért a Rams összes FG kísérleténél fel fog menni a pályára , hogy Zuerleinnek hátradobja a lasztit 😀 ... és a végén mind a ketten boldogan ünneplik a Colts Super Bowl győzelmét 😀

" class="embed">
több mint 5 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
braxa88
Mondanám, hogy Tuckert eladom, de mint tudjuk a kickerrel indul egy franchise építése, így pedig max 2-3 első körért lennék hajlandó lemondani róla. 😮


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
braxa88
Csak nála a franchise várhatóan a McDonald's lesz a jövőben. 😊
somoskovig
meglepne, elég sok nála szarabb kicker van. idén sokat hibázott, de előtte lévő évben 23ból 21t berugott.
több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 761 — 49ers GM
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
braxa88
Csak nála a franchise várhatóan a McDonald's lesz a jövőben. 😊

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀
Gergőke
ez nekem is megvan Cody Parkey személyében 😀
több mint 5 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Michigan State Spartans 2 657 — Pittsburgh Pirates, Penguins and Chicago Bulls fan!
Kétségtelen, hogy Zuerlein személyében franchise kickerem van 😀. Tegnap kulcsszituban 48 , majd 57 yardról sem hibázott 😊. Most már csak egy megfelelő csapatot kell köré építeni 😀 😀

" class="embed">
több mint 5 éve
Rajna Tennessee Titans 7 824 — Nega Scott
Én is maradok.

több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 571
Most már mindenkinél rendesen számolnak a képletek a roster táblázatban.

| Legközelebb majd 2025-ben kell azon agyalni, hogy miért nem működik. 😊 |

Szerkesztette: vassadi
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Bizony fontos azért, bár nem ez a lényege elvileg, de valahol mégis. Hiszem GM-ként egy győztes csapatot kell összerakni. És Madden19 vagy 20 között vannak értékelésbeli különbségek. Vagy épp PFF.
Paul43
Ne madden ratingek alapján akarj csapatot építeni
Farky
Bocsánat a kérdésért, de mi alapján akkor? Hogy megy a szimuláció?
Mert ha Madden akkor az alapján kellene nézni. Ha nem, akkor meg élő adatok alapján? Azt hogy csináljátok meg? Mert valaki lehet most rossz, de ha a csapat körülötte trágya, akkor egy jó játékos is gyengébb teljesítményt mutat.
El tudjátok nekem ezt magyarázni?
Paul43
Van egy egyszerű példám. Ha maddent akarsz nyerni válassz egy fekete, sokat futó QB-t. De az életben ki akarna ilyet? Mi ezt a saját szórakoztatásunkra játszuk, hogy amíg nincs meccs jól érezzük magunkat, és mindenki lássa mekkora szakértők vagyunk. A madden amúgy egy szar. Csak nem igazán van jobb opció, ezért a fontos a részvétel. A győztesnek persze jár a gratuláció. 😉😊
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Bizony fontos azért, bár nem ez a lényege elvileg, de valahol mégis. Hiszem GM-ként egy győztes csapatot kell összerakni. És Madden19 vagy 20 között vannak értékelésbeli különbségek. Vagy épp PFF.
Paul43
Ne madden ratingek alapján akarj csapatot építeni
Farky
Bocsánat a kérdésért, de mi alapján akkor? Hogy megy a szimuláció?
Mert ha Madden akkor az alapján kellene nézni. Ha nem, akkor meg élő adatok alapján? Azt hogy csináljátok meg? Mert valaki lehet most rossz, de ha a csapat körülötte trágya, akkor egy jó játékos is gyengébb teljesítményt mutat.
El tudjátok nekem ezt magyarázni?