GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
lehet ezekről vitázni, de szerintem még mndig az egyik legreálisabb része a játéknak ez a hosszabbítósdi.
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Óriási tévedés. Ugyanolyan hiba túlárazni, mint alulárazni. Egyik sem jó, egyik sem egészséges, egyik sem növeli a realitását a játéknak.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Nehéz nyilván az IRL-hez viszonyítani, itt pl. nincsenek garantált összegek a szerződésekben (max a cut összegét lehet annak tekinteni, de azért az nem annyira magas, pl. egy 3 éves, évente 5 millás szerződés esetén 3 millió összesen, vagyis 20% a garantáltnak tekinthető tartalom, ami nagyon alacsony az IRL-hez képest).

Másrészt a hosszabbításnál ugye azt is figyelembe kell venni, hogy ezzel a csapat megfizeti azt a jogot, hogy ne engedje ki a piacra a játékosát, és ne hagyja, hogy a piac beárazza.

Mi történhet:
1. A játékos kimegy a piacra. Ha innen visszahozod annyiért, amennyit nem fogadott el direktben, akkor nyertél, ide árazta a piac.
2. Ha visszahozod olcsóbban, megint nyertél.
3. Ha drágábban megy el, akkor jogos, hogy nem fogadta el a korábbi szerződésajánlatot.

Vagyis a nyertél/nyertél/nem volt igazad a beárazásnál a 3 lehetséges kimenetel. 😊
somoskovig
Évek óta ezt mondom: a felülárazás sose baj, mert korrigálja a piac, a lényeg, hogy elkerüljük az alulárazásokat. Ami ennél is fontosabb, az a konzisztencia, hogy egyes GMek ne kapjanak könnyebb feladatot. Ha ez a 2 stimmel, akkor jó munkát végeztünk, felülárazások ide vagy oda.
Rajna
Igen, túlárazással max akkor szív az egyszeri GM, ha nem lejáróval akar hosszabbítani...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Nehéz nyilván az IRL-hez viszonyítani, itt pl. nincsenek garantált összegek a szerződésekben (max a cut összegét lehet annak tekinteni, de azért az nem annyira magas, pl. egy 3 éves, évente 5 millás szerződés esetén 3 millió összesen, vagyis 20% a garantáltnak tekinthető tartalom, ami nagyon alacsony az IRL-hez képest).

Másrészt a hosszabbításnál ugye azt is figyelembe kell venni, hogy ezzel a csapat megfizeti azt a jogot, hogy ne engedje ki a piacra a játékosát, és ne hagyja, hogy a piac beárazza.

Mi történhet:
1. A játékos kimegy a piacra. Ha innen visszahozod annyiért, amennyit nem fogadott el direktben, akkor nyertél, ide árazta a piac.
2. Ha visszahozod olcsóbban, megint nyertél.
3. Ha drágábban megy el, akkor jogos, hogy nem fogadta el a korábbi szerződésajánlatot.

Vagyis a nyertél/nyertél/nem volt igazad a beárazásnál a 3 lehetséges kimenetel. 😊
somoskovig
Évek óta ezt mondom: a felülárazás sose baj, mert korrigálja a piac, a lényeg, hogy elkerüljük az alulárazásokat. Ami ennél is fontosabb, az a konzisztencia, hogy egyes GMek ne kapjanak könnyebb feladatot. Ha ez a 2 stimmel, akkor jó munkát végeztünk, felülárazások ide vagy oda.

több mint 7 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 769 — 49ers GM
Nehéz nyilván az IRL-hez viszonyítani, itt pl. nincsenek garantált összegek a szerződésekben (max a cut összegét lehet annak tekinteni, de azért az nem annyira magas, pl. egy 3 éves, évente 5 millás szerződés esetén 3 millió összesen, vagyis 20% a garantáltnak tekinthető tartalom, ami nagyon alacsony az IRL-hez képest).

Másrészt a hosszabbításnál ugye azt is figyelembe kell venni, hogy ezzel a csapat megfizeti azt a jogot, hogy ne engedje ki a piacra a játékosát, és ne hagyja, hogy a piac beárazza.

Mi történhet:
1. A játékos kimegy a piacra. Ha innen visszahozod annyiért, amennyit nem fogadott el direktben, akkor nyertél, ide árazta a piac.
2. Ha visszahozod olcsóbban, megint nyertél.
3. Ha drágábban megy el, akkor jogos, hogy nem fogadta el a korábbi szerződésajánlatot.

Vagyis a nyertél/nyertél/nem volt igazad a beárazásnál a 3 lehetséges kimenetel. 😊

több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
na igen, az FA is jó szempont, bár ott azt hiszem nagyobb %-ban inkább olcsóbban írnak alá az emberek, mint pl Weddle, bár ő is csak picivel és a rózik is 6,5-re lőtték be. Mondjuk kivétel is van, mert Zeitlert 6 millára árazták, végül FA-n én hoztam el 7,2-ért, ami nem kevés, de kb a határ...IRL kíváncsi leszek mennyit kap majd, meglesz-e az évi 10 milla. Összességében tavaly nagyrészt normál árak voltak szerintem. Julio Jones pl 11,3 millára lőtték be a rózik, szóval olyan 12-re készültem A.Brown esetében 😊
Chargers LT
De a rózik is tudták, hogy AB rekord szerződést fog kapni Pit-ben. Úgyhogy ha az 12, akkor bőven vállalható. Nem lepődnék meg, ha magasabb lenne. Nekem inkább csak azzal van bajom, ha a delikvens egyből azt mondja, hogy nem tárgyalunk, mert ez kevés. És ugye idén ilyen volt a legtöbb eset. És ilyenkor nézek kicsit értetlenül, hogy vajon az emberek milyen összegeket ajánlanak a játékosaiknak, ha ennyire sok az elutasítás.
Klaci79
Én például csak két játékossal szeretnék minden áron hosszabbítani a négy megadottból, a másik kettőnél olyan ajánlatot tettem, ha elfogadja jó, ha nem akkor sem dől össze a világ. Így például simán lehet, hogy nekem a 4 offerből kettő újra, kettő pedig elhajt a gecibe, és mégse dőlt össze a világ, mert így terveztem.
gabokocka
Szintén zenész, nálam is kb. egyértelmű h a másik 3 playát úgy tudom csak nem nagyon backloaded szerződéssel megoldani, ha Rösztliburger hosszabbítása megvan, hogy ő kevesebbet foglaljon az idei capből. Ennek megfelelően spúrkodtam, hogy ha ennyiért aláírnak welcome, ellenkező esetben szétnézek FA-n.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Nem olyan sok a 25 milla mindjárt, ha 3 játékos is olyan, akinek 7m, vagy felette az évi igénye 😀 na meg, ha ilyen FA lesz, akkor még halászni is akarok legalább egy nagyhalra OL-be 😛

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Mondjuk azért, jó hogy olyan csapatok sírnak, akiknek 25-30-35 milliós caphelyük van 😛
Igor
Pont ezért is mondom, hogy nem foglalkozom inkább ezzel, mert megoldom FA-ról, csak mint rózi kicsit másképp kezelem az árazást 😊
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mondjuk azért, jó hogy olyan csapatok sírnak, akiknek 25-30-35 milliós caphelyük van 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
na igen, az FA is jó szempont, bár ott azt hiszem nagyobb %-ban inkább olcsóbban írnak alá az emberek, mint pl Weddle, bár ő is csak picivel és a rózik is 6,5-re lőtték be. Mondjuk kivétel is van, mert Zeitlert 6 millára árazták, végül FA-n én hoztam el 7,2-ért, ami nem kevés, de kb a határ...IRL kíváncsi leszek mennyit kap majd, meglesz-e az évi 10 milla. Összességében tavaly nagyrészt normál árak voltak szerintem. Julio Jones pl 11,3 millára lőtték be a rózik, szóval olyan 12-re készültem A.Brown esetében 😊
Chargers LT
De a rózik is tudták, hogy AB rekord szerződést fog kapni Pit-ben. Úgyhogy ha az 12, akkor bőven vállalható. Nem lepődnék meg, ha magasabb lenne. Nekem inkább csak azzal van bajom, ha a delikvens egyből azt mondja, hogy nem tárgyalunk, mert ez kevés. És ugye idén ilyen volt a legtöbb eset. És ilyenkor nézek kicsit értetlenül, hogy vajon az emberek milyen összegeket ajánlanak a játékosaiknak, ha ennyire sok az elutasítás.
Klaci79
Igen, az a nem tárgyalunk, mert 13 milla helyett, csak a tag átlag közeli 10-et ajánlottál, ami ugye nem üti a 13m 80%-át...elég nagy bullshit lenne. Őszintén szólva én AB-nál alulról áraztam (persze mihez képest, mert majdnem WR tag átlag), a 13 milla 80%-nál többet ajánlottam így elsőre. Ha ezzel kiesek ma elsőre, akkor f@szomat XD Mondjuk nem is miatta aggódom, meg ugye neki így is van élő szerződése, piacra sem menne, stb...
Keenan Allen annál inkább izgat, mert nem adtam neki horribilis pénzt, mivel 2 év alatt fél szezont tolt...rossz esetben FA-ről visszacsábítom
Vagy Löfli elviszi onnan, én meg adok neki megint egy 2. kört érte XD
Chargers LT
Igen, szerencsére vannak lehetőségek. Én se aggódom, mert kap egy tag-et 10 milláért Harris, a többi meg szerintem azért az árért, amit adnék neki simán visszajön FA-ról. Még lehet örülnöm is kellene: végre van cap és lesz FA is bőven 😊
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
na igen, az FA is jó szempont, bár ott azt hiszem nagyobb %-ban inkább olcsóbban írnak alá az emberek, mint pl Weddle, bár ő is csak picivel és a rózik is 6,5-re lőtték be. Mondjuk kivétel is van, mert Zeitlert 6 millára árazták, végül FA-n én hoztam el 7,2-ért, ami nem kevés, de kb a határ...IRL kíváncsi leszek mennyit kap majd, meglesz-e az évi 10 milla. Összességében tavaly nagyrészt normál árak voltak szerintem. Julio Jones pl 11,3 millára lőtték be a rózik, szóval olyan 12-re készültem A.Brown esetében 😊
Chargers LT
De a rózik is tudták, hogy AB rekord szerződést fog kapni Pit-ben. Úgyhogy ha az 12, akkor bőven vállalható. Nem lepődnék meg, ha magasabb lenne. Nekem inkább csak azzal van bajom, ha a delikvens egyből azt mondja, hogy nem tárgyalunk, mert ez kevés. És ugye idén ilyen volt a legtöbb eset. És ilyenkor nézek kicsit értetlenül, hogy vajon az emberek milyen összegeket ajánlanak a játékosaiknak, ha ennyire sok az elutasítás.
Klaci79
Én például csak két játékossal szeretnék minden áron hosszabbítani a négy megadottból, a másik kettőnél olyan ajánlatot tettem, ha elfogadja jó, ha nem akkor sem dől össze a világ. Így például simán lehet, hogy nekem a 4 offerből kettő újra, kettő pedig elhajt a gecibe, és mégse dőlt össze a világ, mert így terveztem.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
na igen, az FA is jó szempont, bár ott azt hiszem nagyobb %-ban inkább olcsóbban írnak alá az emberek, mint pl Weddle, bár ő is csak picivel és a rózik is 6,5-re lőtték be. Mondjuk kivétel is van, mert Zeitlert 6 millára árazták, végül FA-n én hoztam el 7,2-ért, ami nem kevés, de kb a határ...IRL kíváncsi leszek mennyit kap majd, meglesz-e az évi 10 milla. Összességében tavaly nagyrészt normál árak voltak szerintem. Julio Jones pl 11,3 millára lőtték be a rózik, szóval olyan 12-re készültem A.Brown esetében 😊
Chargers LT
De a rózik is tudták, hogy AB rekord szerződést fog kapni Pit-ben. Úgyhogy ha az 12, akkor bőven vállalható. Nem lepődnék meg, ha magasabb lenne. Nekem inkább csak azzal van bajom, ha a delikvens egyből azt mondja, hogy nem tárgyalunk, mert ez kevés. És ugye idén ilyen volt a legtöbb eset. És ilyenkor nézek kicsit értetlenül, hogy vajon az emberek milyen összegeket ajánlanak a játékosaiknak, ha ennyire sok az elutasítás.
Klaci79
Igen, az a nem tárgyalunk, mert 13 milla helyett, csak a tag átlag közeli 10-et ajánlottál, ami ugye nem üti a 13m 80%-át...elég nagy bullshit lenne. Őszintén szólva én AB-nál alulról áraztam (persze mihez képest, mert majdnem WR tag átlag), a 13 milla 80%-nál többet ajánlottam így elsőre. Ha ezzel kiesek ma elsőre, akkor f@szomat XD Mondjuk nem is miatta aggódom, meg ugye neki így is van élő szerződése, piacra sem menne, stb...
Keenan Allen annál inkább izgat, mert nem adtam neki horribilis pénzt, mivel 2 év alatt fél szezont tolt...rossz esetben FA-ről visszacsábítom
Vagy Löfli elviszi onnan, én meg adok neki megint egy 2. kört érte XD

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
na igen, az FA is jó szempont, bár ott azt hiszem nagyobb %-ban inkább olcsóbban írnak alá az emberek, mint pl Weddle, bár ő is csak picivel és a rózik is 6,5-re lőtték be. Mondjuk kivétel is van, mert Zeitlert 6 millára árazták, végül FA-n én hoztam el 7,2-ért, ami nem kevés, de kb a határ...IRL kíváncsi leszek mennyit kap majd, meglesz-e az évi 10 milla. Összességében tavaly nagyrészt normál árak voltak szerintem. Julio Jones pl 11,3 millára lőtték be a rózik, szóval olyan 12-re készültem A.Brown esetében 😊
Chargers LT
De a rózik is tudták, hogy AB rekord szerződést fog kapni Pit-ben. Úgyhogy ha az 12, akkor bőven vállalható. Nem lepődnék meg, ha magasabb lenne. Nekem inkább csak azzal van bajom, ha a delikvens egyből azt mondja, hogy nem tárgyalunk, mert ez kevés. És ugye idén ilyen volt a legtöbb eset. És ilyenkor nézek kicsit értetlenül, hogy vajon az emberek milyen összegeket ajánlanak a játékosaiknak, ha ennyire sok az elutasítás.
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
na igen, az FA is jó szempont, bár ott azt hiszem nagyobb %-ban inkább olcsóbban írnak alá az emberek, mint pl Weddle, bár ő is csak picivel és a rózik is 6,5-re lőtték be. Mondjuk kivétel is van, mert Zeitlert 6 millára árazták, végül FA-n én hoztam el 7,2-ért, ami nem kevés, de kb a határ...IRL kíváncsi leszek mennyit kap majd, meglesz-e az évi 10 milla. Összességében tavaly nagyrészt normál árak voltak szerintem. Julio Jones pl 11,3 millára lőtték be a rózik, szóval olyan 12-re készültem A.Brown esetében 😊

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Rams és Chiefs hiányzik még.
somoskovig
Nem Ork az utolsó? Mi történt? Itt már semmi sem a régi 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Rams és Chiefs hiányzik még.
somoskovig
tik-tak, tik-tak...mondjuk a KC csak egy emberrel akart hosszabbítani, a Ramsnak sürgős lenne

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 769 — 49ers GM
Rams és Chiefs hiányzik még.

több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Na sorry a hosszabbításokat nem néztem (innen látszik mennyi minden lehet szempont), ott Harrison Smith és Earl Thomas aláírt 8 millió körül, de sztem ha kijutnak a piacra, azt az összeget nem kapják meg. De ez már csak tényleg tipp.
gabokocka
Azt nezted mennyi szabad cap van iden? En azt is kiszamoltam ugyanis (4 v 5 faktort neztem) es szvsz tobb mint tavaly.

Mindegy, meg ki se hirdettuk a dolgot, de mar defenziv vagyok 😀
Igor
Nem, és azt se néztem, hogy élő szerződésű volt a játékos vagy sem, tehát tényleg legalább 4-5, de talán még több szempont is lehet, amit figyelembe kell venni. Ezért mondom, hogy el tudom képzelni mekkora meló, de az biztos, hogy én a tavalyi FA-t tekintettem volna kiindulási alapnak.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Na sorry a hosszabbításokat nem néztem (innen látszik mennyi minden lehet szempont), ott Harrison Smith és Earl Thomas aláírt 8 millió körül, de sztem ha kijutnak a piacra, azt az összeget nem kapják meg. De ez már csak tényleg tipp.
gabokocka
Azt nezted mennyi szabad cap van iden? En azt is kiszamoltam ugyanis (4 v 5 faktort neztem) es szvsz tobb mint tavaly.

Mindegy, meg ki se hirdettuk a dolgot, de mar defenziv vagyok 😀

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Na sorry a hosszabbításokat nem néztem (innen látszik mennyi minden lehet szempont), ott Harrison Smith és Earl Thomas aláírt 8 millió körül, de sztem ha kijutnak a piacra, azt az összeget nem kapják meg. De ez már csak tényleg tipp.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Soldi példájánál maradva, safety egyedül Weddle volt tavaly, aki az első FA körben elérhető volt, évi 6.25 milliót kapott 3 évre, pedig a fél liga ajánlatot tett rá, tehát nem mondható, hogy nem volt érdeklődés. A tag értéke 8 millió felett van. Ezek alapján lehet kalkulálni, de én mondjuk biztos nem tag feletti értéket határoztam volna meg egyik esetben sem, ha rózi vagyok.

Félreértés ne essék, nem kritizálni, vagy okoskodni akarok, sejtem mekkora meló van az ármegállapításban, csak hangosan gondolkodom.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Félreérted. Az, hogy tavaly itt a játékban mennyit kaptak a CB-k, az a releváns, nem pedig az, hogy IRL mekkora a fizujuk.
gabokocka
Igen, félreértettem 😊
Így jogos!!!
több mint 7 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Sok tényezős dolog ez. Például vegyük Honey Badgert. IRL Baszott nagy pénzt kapott a Cards-tól tavaly. Csakhogy azóta túl van eddigi legrosszabb szezonján és egy újabb IR-rel végződő éven, azaz még nem volt olyan szezonja, amelyet végigjátszott volna. Kétlem, hogy ma annyit érne, mint egy évvel korábban.

De vegyük Kancellárt is. A szerződése (5 évre 30 milla) utolsó évében van. Azóta nagyban emelkedett a cap, ő még mindig az elitben van, alig volt sérült és jó korban van. Nyilván még az IRL pénzének 100%-a is kevés lenne a megtartásához. Plusz az itteni safety tag ár is magasabb ennél.

És még vmi. Egy játékos értékét én mindig a játékbeli tag árához viszonyítom. ahhoz képest húzom fel vagy le az IRL teljesítménye, szerződése, sérülései alapján. Szóval Honey Badgernek az IRL pénzét lejjebb húztam, Kancellárét feljebb az egyéb szempontok alapján. De így is mindkettőjüknek a játékbeli tagár feletti összeget ajánlottam.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Félreérted. Az, hogy tavaly itt a játékban mennyit kaptak a CB-k, az a releváns, nem pedig az, hogy IRL mekkora a fizujuk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Még jó h nálam csak max a jelenleg is munkanélküli Nugent mehet piacra (nála is csak a remény miatt próbálok hosszabbítani h valahol kap állást). 😀