NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szerintem nem lesz idény.
Valaki írta korábban, hogy itt most milliárdosok civakodnak milliomosokkal.
Ezért igazából egyik fél sem érdekelt a mielöbbi, gyors megoldásban, sőt mindkét fél bőven megengedheti magának, hogy kivárásra játszon.
Szerintem ebben az esetben aki mégis nyer, az a késöbbiekben eléggé meghatározó tényező lesz az üzletben, akarom mondani a sportban, eléggé megkerülhetetlen szereplő, és többek között erről is szólnak a tárgyalások momentán.Sobri Jóska
Szerintem ez így nem igaz pont ez az esélye a megegyezésnek. A játékosok közül azért nem mind milliomos és ezért valószínübb, hogy ők fognak engedni. Nem állítom, hogy mindenben, de engedni fognak. Elöbb vagy utobb nyomás lesz az NFLPA-n, hogy egyezzenek meg, mert lesznek játékosok akiknek a családja "nem tud mit enni".zinedine5
Ez igaz, de ettől még az NFLPA vezetők a saját pecsenyéjüket fogják sütögetni, és az "éhező" családok felé azt fogják kommunikálni, hogy mindez a tulajdonosok hibája, és ki kell tartani, blabla, stb.Sobri Jóska
Szerintem pedig sok játékosnak nem a pénz kérdés miatt fontos a megegyezés!
Van akinek jól esik/esne egy kis pihenés (mondjuk 1-1,5 év).
De fontos a szezon annak aki most van csúcson, aki feltörekvő és vannak azok a veteránok, akiknek már minden plusz év ajándék a ligában!
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Szerintem nem lesz idény.
Valaki írta korábban, hogy itt most milliárdosok civakodnak milliomosokkal.
Ezért igazából egyik fél sem érdekelt a mielöbbi, gyors megoldásban, sőt mindkét fél bőven megengedheti magának, hogy kivárásra játszon.
Szerintem ebben az esetben aki mégis nyer, az a késöbbiekben eléggé meghatározó tényező lesz az üzletben, akarom mondani a sportban, eléggé megkerülhetetlen szereplő, és többek között erről is szólnak a tárgyalások momentán.Sobri Jóska
Szerintem ez így nem igaz pont ez az esélye a megegyezésnek. A játékosok közül azért nem mind milliomos és ezért valószínübb, hogy ők fognak engedni. Nem állítom, hogy mindenben, de engedni fognak. Elöbb vagy utobb nyomás lesz az NFLPA-n, hogy egyezzenek meg, mert lesznek játékosok akiknek a családja "nem tud mit enni".zinedine5
Ez igaz, de ettől még az NFLPA vezetők a saját pecsenyéjüket fogják sütögetni, és az "éhező" családok felé azt fogják kommunikálni, hogy mindez a tulajdonosok hibája, és ki kell tartani, blabla, stb.Sobri Jóska
Hát az tuti, hogy ha a vezetőkön múlik, ők kitartanak.
By the way, te sosem alszol?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Szerintem nem lesz idény.
Valaki írta korábban, hogy itt most milliárdosok civakodnak milliomosokkal.
Ezért igazából egyik fél sem érdekelt a mielöbbi, gyors megoldásban, sőt mindkét fél bőven megengedheti magának, hogy kivárásra játszon.
Szerintem ebben az esetben aki mégis nyer, az a késöbbiekben eléggé meghatározó tényező lesz az üzletben, akarom mondani a sportban, eléggé megkerülhetetlen szereplő, és többek között erről is szólnak a tárgyalások momentán.Sobri Jóska
Szerintem ez így nem igaz pont ez az esélye a megegyezésnek. A játékosok közül azért nem mind milliomos és ezért valószínübb, hogy ők fognak engedni. Nem állítom, hogy mindenben, de engedni fognak. Elöbb vagy utobb nyomás lesz az NFLPA-n, hogy egyezzenek meg, mert lesznek játékosok akiknek a családja "nem tud mit enni".zinedine5
Ez igaz, de ettől még az NFLPA vezetők a saját pecsenyéjüket fogják sütögetni, és az "éhező" családok felé azt fogják kommunikálni, hogy mindez a tulajdonosok hibája, és ki kell tartani, blabla, stb.

több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
nekem most megjött a kedvem sztrájktörőket nézni 😀

Cullen Harper jön, lát, győz

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Szerintem nem lesz idény.
Valaki írta korábban, hogy itt most milliárdosok civakodnak milliomosokkal.
Ezért igazából egyik fél sem érdekelt a mielöbbi, gyors megoldásban, sőt mindkét fél bőven megengedheti magának, hogy kivárásra játszon.
Szerintem ebben az esetben aki mégis nyer, az a késöbbiekben eléggé meghatározó tényező lesz az üzletben, akarom mondani a sportban, eléggé megkerülhetetlen szereplő, és többek között erről is szólnak a tárgyalások momentán.Sobri Jóska
Szerintem ez így nem igaz pont ez az esélye a megegyezésnek. A játékosok közül azért nem mind milliomos és ezért valószínübb, hogy ők fognak engedni. Nem állítom, hogy mindenben, de engedni fognak. Elöbb vagy utobb nyomás lesz az NFLPA-n, hogy egyezzenek meg, mert lesznek játékosok akiknek a családja "nem tud mit enni".
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Szerintem nem lesz idény.
Valaki írta korábban, hogy itt most milliárdosok civakodnak milliomosokkal.
Ezért igazából egyik fél sem érdekelt a mielöbbi, gyors megoldásban, sőt mindkét fél bőven megengedheti magának, hogy kivárásra játszon.
Szerintem ebben az esetben aki mégis nyer, az a késöbbiekben eléggé meghatározó tényező lesz az üzletben, akarom mondani a sportban, eléggé megkerülhetetlen szereplő, és többek között erről is szólnak a tárgyalások momentán.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Értem, köszönöm a választ. Azért persze szurkolok! 😊

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Azt azonban megemlíteném, hogy Cornwell véleménye szerint, ha az NFLPA a bíróságon szembeszáll az NFL-lel, az legalább egy öt éves csatát jelent majd." Jól értem, hogy ez azt jelentené, hogy 5 évig nem lenne NFL?

Egyébként köszi a cikkeket, tényleg fantasztikusak! Még annyit szeretnék kérdezni gsn, hogyha most neked kéne jósolnod jó nagy nyereményért cserébe, mit jósolnál, hogy fognak alakulni a dolog? 😊F.Schleck
Abban az esetben, ha lockout és utána jogi út, akkor jelentheti ezt is, igen. Ha impasse, és a Cornwell féle szemlélet, akkor viszont ugye van esélye, hogy a játék nem áll, csak viaskodnak a bíróságon.
Nem nagy bátorság egyébként ezt az 5 évet kijelenteni, mert az előző ilyen konfliktus 1987 és 1993 között tartott, de erre talán utaltam is a cikkben.

Nem tudom mi lesz, pláne, hogy ezt az impasse dolgot én is csak tegnap ismertem meg. Örülnék egy megegyezésnek, mert bele tudnám magamat ásni az új CBA-ba. 😀 😀 De természetesen negatívabb vagyok, mert mindenki látja azt, hogy itt évek óta folyó készülődés van, mindenki a másikat hibáztatja a helyzetért, politikai játszmák vannak, Smith a Kongresszust is bevonná, és még sorolhatnánk... Jelenleg ezek miatt nem hiszem, hogy sor kerül a megegyezésre egy hónapon belül.gsn
Akkor én leszek az ellenpont. Szerintem lesz idény. Racionális, pláne logikus érvem nincs, a kitűnő cikkek után nem is lehet, egyszerűen csak megérzés....
több mint 13 éve
gsn 3 548
"Azt azonban megemlíteném, hogy Cornwell véleménye szerint, ha az NFLPA a bíróságon szembeszáll az NFL-lel, az legalább egy öt éves csatát jelent majd." Jól értem, hogy ez azt jelentené, hogy 5 évig nem lenne NFL?

Egyébként köszi a cikkeket, tényleg fantasztikusak! Még annyit szeretnék kérdezni gsn, hogyha most neked kéne jósolnod jó nagy nyereményért cserébe, mit jósolnál, hogy fognak alakulni a dolog? 😊F.Schleck
Abban az esetben, ha lockout és utána jogi út, akkor jelentheti ezt is, igen. Ha impasse, és a Cornwell féle szemlélet, akkor viszont ugye van esélye, hogy a játék nem áll, csak viaskodnak a bíróságon.
Nem nagy bátorság egyébként ezt az 5 évet kijelenteni, mert az előző ilyen konfliktus 1987 és 1993 között tartott, de erre talán utaltam is a cikkben.

Nem tudom mi lesz, pláne, hogy ezt az impasse dolgot én is csak tegnap ismertem meg. Örülnék egy megegyezésnek, mert bele tudnám magamat ásni az új CBA-ba. 😀 😀 De természetesen negatívabb vagyok, mert mindenki látja azt, hogy itt évek óta folyó készülődés van, mindenki a másikat hibáztatja a helyzetért, politikai játszmák vannak, Smith a Kongresszust is bevonná, és még sorolhatnánk... Jelenleg ezek miatt nem hiszem, hogy sor kerül a megegyezésre egy hónapon belül.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
"Azt azonban megemlíteném, hogy Cornwell véleménye szerint, ha az NFLPA a bíróságon szembeszáll az NFL-lel, az legalább egy öt éves csatát jelent majd." Jól értem, hogy ez azt jelentené, hogy 5 évig nem lenne NFL?

Egyébként köszi a cikkeket, tényleg fantasztikusak! Még annyit szeretnék kérdezni gsn, hogyha most neked kéne jósolnod jó nagy nyereményért cserébe, mit jósolnál, hogy fognak alakulni a dolog? 😊

több mint 13 éve
gsn 3 548
Szombaton, hosszú idő után tárgyalásra kerül sor az NFL és az NFLPA között, erre jutott ma Goodell és Smith.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Goodell takarodj!!!!! 😀 😀


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
gsn 3 548
Az elmúlt évben a legtöbbet az NFL alkalmazottai közül Steve Bornstein, az NFL Network elnöke kereste a maga 12,65 millió dollárjával. Goodell "csak" 9,69 millió dollárt keresett, míg köztük foglal helyet a második helyen a volt commish, Paul Tagliabue, a maga 12,51 milliójával.

Én is szeretnék ilyen helyen dolgozni, ahol a visszavonulásom után többet keresek, mint aktív koromban. 😀 Goodellel is így van amúgy, ha visszavonulna, többet keresne, mint jelenleg.

Impresszív egy gazdasági modell ez. 😀

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
gsn 3 548
-Az UDFA-k draftot követő szerződtetése elmarad, aki UDFA, az is marad addig, amíg a lockout tart és nincs új CBA. Tehát az általad említett légüres tér esete következik be.gsn
köszi a választ, ehhez kapcsolódik egy kérdés amire igazán nem találom a választ sem a wikin sem az nflpa honlapján. azaz, hogy az aktív NFL rosteren lévő játékosokon kívül (akiket képvisel az adott csapat embere) tagja e az uniónak egy FA (UDFA) playa, akinek a sorsáról ugyanúgy döntés születik.

vagy a 2011-ben draftolt játékosok fizetéséről (rookie cap) ők maguk is dönthetnek, vagy nekik (szerződés híjján) nincs szavuk az NFLPA-ban ?gabtsi
A rookieknak nincs szavuk és képviselőjük az NFLPA-ben. Ők majd belépnek valamikor, vagy az NFLPA által szervezett Rookie Symposiumkor júniusban (lockout esetén ez ugye nincs idén), vagy amikor megkapják első bérüket a csapattól. Az NFLPA élén DeMaurice Smith áll, mögötte a végrehajtó bizottság (ennek elnöke Mawae, illetve a többiek: Brees, Foxworth, Batch, Dawkins, Fujita, Morey, Richardson, Saturday, Vrabel, Waters), a végrehajtó bizottság tavaly megszavazta, hogy pár régi tag, vagy volt játékos is részt vehet megbeszéléseiken, de ez formális dolog, szavazati joguk nincsen. És ezen kívül van a 32 csapat képviselő, illetve ezek helyettesei. Lényegében ennyi a döntéshozásban érdekelt részleg.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
-Az UDFA-k draftot követő szerződtetése elmarad, aki UDFA, az is marad addig, amíg a lockout tart és nincs új CBA. Tehát az általad említett légüres tér esete következik be.gsn
köszi a választ, ehhez kapcsolódik egy kérdés amire igazán nem találom a választ sem a wikin sem az nflpa honlapján. azaz, hogy az aktív NFL rosteren lévő játékosokon kívül (akiket képvisel az adott csapat embere) tagja e az uniónak egy FA (UDFA) playa, akinek a sorsáról ugyanúgy döntés születik.

vagy a 2011-ben draftolt játékosok fizetéséről (rookie cap) ők maguk is dönthetnek, vagy nekik (szerződés híjján) nincs szavuk az NFLPA-ban ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
a CBS nem adja le az NFLPA reklámját. (a linkben megtalálható maga a reklám is)
http://www.turfshowtimes.com/2011/1/31/1965924/cbs-rejects-nflpa-advertisement

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
gsn 3 548
két kérdés merült fel bennem:
- franchise tag: most ugye kitalálták a tulajdonosok, hogy lehet tenni. de ez ilyen elméleti dolog vagy mégis hogy ? kvázi megállapodtak, hogy ha lesz CBA akkor bizonyosan lesz benne lehetőség a tagelésre és így előre gondolkodnak ebben ? nem látom, hogy ez miért fontos akkor amikor egyáltalán nem is tudnak (így sem) szerződni.

- udfa-k: az ő játékjogukra be lehet jelenteni valamilyen igényt ? vagy ők szerződéskötési lehetőség hiányában egy légüres térbe kerülnek ?gabtsi
Tag: Ebben az a ráció, hogyha valami változás lenne tagelés terén, akkor a tulajdonosok a régi, lehet hogy nekik kedvezőbb tag szabályok mellett tennék ezt meg. (Az játékosok és az NFLPA is meglehetősen tag ellenes.) A tulajdonosok álláspontja alapján mivel a CBA még érvényben van, és a tag periódus megelőzi a CBA lejártát, még érvényesen kiadható a franchise és transition tag február folyamán. Én ezzel vitatkoznék, ahogy írtam is a Pats topikba, amikor bejelentették: a CBA szerint a NEW LEAGUE YEAR előtt 22 nappal lehet elkezdeni kiosztani a tageket és 8 nappal előtte van rá az utolsó lehetőség. New League Yearről nem beszélhetünk, hiszen most van a CBA szerinti Final League Year (ennek lesz a vége március 3-án, és nem a New League Year kezdete 4-én), így szerintem támadható a dolog. És az se tiszta, hogy hányat lehet, sima League Year előtt egy franchise és egy transition, Final League Year előtt egy franchise két transition, arról nincs egy betű se, hogy mi van akkor, ha lejár a CBA, és még előtte van a tag kiadási periódus.

UDFA: Köszi, hogy ezt a témát felvetetted, a draft körüli pár speciális kérdést még nem tárgyaltuk ki lockout esetén, ezt beleírom az eredeti, lockout irányultságú cikkbe.

-A draft során lehet jövőbeli draft pickeket cserélni.
-Tilos viszont ezekbe a tranzakciókba játékosokat bevonni, tehát a draft napi játékos tradekre ezúttal nem kerül sor.
-Az UDFA-k draftot követő szerződtetése elmarad, aki UDFA, az is marad addig, amíg a lockout tart és nincs új CBA. Tehát az általad említett légüres tér esete következik be.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
két kérdés merült fel bennem:
- franchise tag: most ugye kitalálták a tulajdonosok, hogy lehet tenni. de ez ilyen elméleti dolog vagy mégis hogy ? kvázi megállapodtak, hogy ha lesz CBA akkor bizonyosan lesz benne lehetőség a tagelésre és így előre gondolkodnak ebben ? nem látom, hogy ez miért fontos akkor amikor egyáltalán nem is tudnak (így sem) szerződni.

- udfa-k: az ő játékjogukra be lehet jelenteni valamilyen igényt ? vagy ők szerződéskötési lehetőség hiányában egy légüres térbe kerülnek ?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Utánajártam a témának egy kicsit jobban, többről van itt szó, mint aminek elsőre tűnt. Egy külön cikk keretében fogom bemutatni az impasse következményeit, mert egy külön misét megér ez az egész.

Szerk: El is készült: http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2049gsn
Ez is nagyon jó lett. Köszi!
több mint 13 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Utánajártam a témának egy kicsit jobban, többről van itt szó, mint aminek elsőre tűnt. Egy külön cikk keretében fogom bemutatni az impasse következményeit, mert egy külön misét megér ez az egész.

Szerk: El is készült: http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2049gsn
Köszönjük.
több mint 13 éve
gsn 3 548
Utánajártam a témának egy kicsit jobban, többről van itt szó, mint aminek elsőre tűnt. Egy külön cikk keretében fogom bemutatni az impasse következményeit, mert egy külön misét megér ez az egész.

Szerk: El is készült: http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2049

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
draft az FA-kból.
JMR = 1/1
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Alapvetően a végeredmény ugyanaz csak nem lockoutnak, hanem sztrájknak vagy munkaszünetnek nevezzük majd a helyzetet.gsn
a játékos sztrájk annyiból jobb, hogy vissza lehet hozni Shane Falcót és társait 😛

vagy az NFLPA meg tudja gátolni, hogy olyan sztráktörő játékosokat szerződtessenek, akiknek megfelel a tulajdonosok által kiosztott feltételrendszer? kézenfekvő lenne ha igen.Höri
Falcó leszerepelt a cukorkupán. 😊
De a kérdés valóban jogos, akkor elvileg megtehetik a tulajdonosok, hogy összeraknak csapatokat szerződés nélküli játékosokból? És ezeket indíthatják Patriots-ként, Steelers-ként, stb.?

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Egyébként ebben a friss cikkben utaltak vissza rá:
http://profootballtalk.nbcsports.com/2011/01/30/some-league-insider-remain-convinced-impasse-not-lockout-is-coming/
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Alapvetően a végeredmény ugyanaz csak nem lockoutnak, hanem sztrájknak vagy munkaszünetnek nevezzük majd a helyzetet.gsn
a játékos sztrájk annyiból jobb, hogy vissza lehet hozni Shane Falcót és társait 😛

vagy az NFLPA meg tudja gátolni, hogy olyan sztráktörő játékosokat szerződtessenek, akiknek megfelel a tulajdonosok által kiosztott feltételrendszer? kézenfekvő lenne ha igen.