NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 669 — Amerikai sportok rajongója
Nem tom volt-e már: http://www.profootballmagazin.hu/cikk/5268/walker_50_evesen_visszaterne
Nem normális, de van egy olyan érzésem, hogy egy Lendale White-ot most is lefut, az ereje meg simán megvan.valaki2
Ehh. Profootballmagazin. Az kb. Blikk szint, ezek szerint témaválasztásban is.
Amúgy meg mindegy kit fut le, ez nem atlétika. Az első kontaktig tartana a visszatérése.Sobri Jóska
Profootballal mi ez az elviselhetetlen ellenszenv amúgy? Szerintem elég jó kis honlapjuk van, és az újságban is jó játékosportrékat szoktam olvasni. Azt tudom, hogy régen volt itt topicjuk aztán eltűnt.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
USA Today ma kihirdette az All-Joe csapatát. Ide csak olyanok kerülhetnek be, akik nem mehettek Pro Bowl-ra. http://www.usatoday.com/sports/football/nfl/2011-01-25-all-joe-team_N.htmdeny79
Az offense nagyon tetszik!

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
USA Today ma kihirdette az All-Joe csapatát. Ide csak olyanok kerülhetnek be, akik nem mehettek Pro Bowl-ra. http://www.usatoday.com/sports/football/nfl/2011-01-25-all-joe-team_N.htm
több mint 13 éve
miilann Philadelphia Eagles 388 — Eagles fan
be fogom írni valamelyik topikba a héten csak úgy, hogy "Roger Goodell"

kíváncsi leszek hány perc múlva érkezik Soldi válasza a "takarogggy" 😀Höri
írj oddsokat és lehetne vezetni rá fogadásokat.

child please!
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 806 — Csodabogár
Goodel állítólag jövőre bevállalja az 1 dolláros fizut, ha nem lesz új kollektív szerződés. De Jeff Pash is pl. http://www.macsfootballblog.com/2011/01/goodell-to-reduce-salary-delay-bonuses.htmldeny79
heh, gondolom nyomorogni fog. mindig ezek az olcsó PR fogások :/

több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
be fogom írni valamelyik topikba a héten csak úgy, hogy "Roger Goodell"

kíváncsi leszek hány perc múlva érkezik Soldi válasza a "takarogggy" 😀

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Goodel állítólag jövőre bevállalja az 1 dolláros fizut, ha nem lesz új kollektív szerződés. De Jeff Pash is pl. http://www.macsfootballblog.com/2011/01/goodell-to-reduce-salary-delay-bonuses.htmldeny79
Inkább a munkanélküliséget vállalná be... 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Goodel állítólag jövőre bevállalja az 1 dolláros fizut, ha nem lesz új kollektív szerződés. De Jeff Pash is pl. http://www.macsfootballblog.com/2011/01/goodell-to-reduce-salary-delay-bonuses.html
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
Nem tom volt-e már: http://www.profootballmagazin.hu/cikk/5268/walker_50_evesen_visszaterne
Nem normális, de van egy olyan érzésem, hogy egy Lendale White-ot most is lefut, az ereje meg simán megvan.valaki2
Ehh. Profootballmagazin. Az kb. Blikk szint, ezek szerint témaválasztásban is.
Amúgy meg mindegy kit fut le, ez nem atlétika. Az első kontaktig tartana a visszatérése.

több mint 13 éve
valaki2 453 — Saints fan
Nem tom volt-e már: http://www.profootballmagazin.hu/cikk/5268/walker_50_evesen_visszaterne
Nem normális, de van egy olyan érzésem, hogy egy Lendale White-ot most is lefut, az ereje meg simán megvan.

több mint 13 éve
chvs 86
bradys jótanulós nem elit tehetség rész kifejezetten tetszett, valahogy mindig is ezek a sportolók voltak kedvenceim
hewitt, beckham és társaik (itt jegyzem meg, hogy értem én sobri la-be szerződésre tett utalását, de ő mindenhol kitűnt edzésmunkájával (nem egy madrid-játékos lepődött meg, hogy nem egy primadonna...), + gyakorlatilag sérülését leszámítva egész évben folyamatosan játszott, hol a milanban, hol amerikában, nem volt semmi szünete, pedig ő is tényleg olyan, aki megengedhette volna magának, hogy visszavonuljon, de nem tette, mert még mindig ég benne a tűz, és lassan 36 évesen is kurva jó erőnléte van - nem egyszer küzdötte fel magát az elmúlt években))Wyatt
ez nagyon igaz Beckham-ről, én is le akartam írni. Iszonyat nagy küzdő, csak a tinilányok kedvence image miatt ezt kevesen látták.
Szerintem egyébként ők ketten sok mindenben hasonlítanak, ha ez tényleg így van, akkor Brady még nagyon sokáig a csúcson lehet. Nekem nem a kedvencem Brady, de nagy összegben fogadnék rá, hogy még játszik SB-t.(vagy legalábbis rajta nem fog múlni)
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
ESPN-en mindenki összeállíthatja az All-Time Super Bowl Teamet.

Íme az enyém:
QB: Brady
RB: Franco Harris, Terrell Davis
WR: Jerry Rice, Swann
TE: Novacek
OT: Matt Light, Joe Jacoby
OG: Schlereth, Upshaw
C: Webster

DT: Mean Joe, Lilly
DE: Reggie White, LC Greenwood
MLB: Jack Lambert
OLB: LT, James Harrison
CB: Blount, Darrell Green
S: Atwater, Lott

K: Vinatieri
P: Ray Guy
Returner: Hester
HC: NollSoldados
Nem gondoltam volna hogy két cowboyt is beteszel a csapatodba 😛 egy vasas drukkertől ezt nem vártam 😊

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Soldi: szerintem a többség azzal nem értett egyet, hogy újra kell építeni, mert épp egy újjáépített d-ről van szó, amely egy kis rutinnal, és egy-két emberrel lehet elit pár éven belül
ÉN nem bántam 14-21-nél a gyors td-t, sőt, ha választani lehetett volna, ezt választottam volna. miért? mert így maradt egy kis esélyünk arra, hogy a leengedett d-nek bevigyünk gyorsan egy td-t (így is lett), majd, hogy onside-kickkel megszerezzük a labdát (nagyon nehéz), majd ismét td-t érjünk el (mégnehezebb), nem mondom, hogy túl nagy esélye lett volna, de több, mitn egy 1st downnal és térdelésekkel
Wyatt
Van egy kis bibi!

Nem azt mondtam (emlékeim szerint), hogy építsétek ÚJRA a D-t, hanem csak simán építsetek D-t. Sztem jelentős különbség van. Az szubjektív véleményem, hogy elit D-hez 3-4 ember is kellene, de ez mindegy is, ti láthatjátok így, én meg máshogy.

A másik viszont nagyon rossz, amit írsz, nem egy jó gondolatmenet. A D-nek nem az a dolga, hogy 1st downt enged, majd a Jets térdelget, hanem 3 and out, FG (ki tudja bemegy-e, Folk nem az az atombiztos kicker) és máris nem TD-onside-TD kell, hanem TD, vagy rosszabb esetben TD-onside-FG. Van különbség. Ehelyett TD-t engedett a D, nagy hiba, amelynek semmilyen körülmények között nem lehet örülni, főleg, hogy még kilátástalanabbá tette a csapat helyzetét.Soldados
na megnéztem
Timeout #2 by NE at 01:46., futnak egyet, megállítjuk, időt kérünk, futnak egyet, megállítjuk fg és marad egy perc max
nekem úgy rémlett, hogy ennél jóval kevesebb időnk lett volna mondjuk, viszont 34-ről (két újabb futással inkább 30-ról, hogy arról ne is beszéljünk, hogy simán nekimehet ott a jets 4.-re is és akkor térdelés) azért sanszos, hogy berúgja, és elment időkérés is, alig egy perc van ledolgozni a hátrányt
persze, amit te mondasz az is érthető, védhető, de ez mindenképpen már veszett fejsze nyele volt, én így láttam több esélyt, végülis tök mindegy, mert ugye nem jöttünk vissza 😛
nekem újjáépítés rémlett amúgy, 3-4 ember szerintem nem kell, de ez most nem fontos 😊
tény, hogy a szezon elején a hajamat akartam tépni miket csinált a D, elképesztő volt látni, amikor kiírták pl, hogy a bills hány kísérlet óta nem csinált meg 3 és 1x-et, biztos voltam benne, hogy be is nyeljük egyből, ahogy meg is lett, de sorolhatnám még ezeket
a szezon végére viszont elértünk oda, hogy nem érdekelt, hogy az első két drive-ban milyen szépen jön az ellen, a végén úgyis megfogjuk őket fg-re, vagy labdát szerzünk (nagyon pozitív volt ez azért számomra az indulást figyelembe véve)
de, persze egy elit d, mint ahogy a pats nem az, valszeg simábban lehozta volna a meccset, és nyerünk is, ezt sem vitatom, de remélhetőleg hamarosan újra top 5-10-es d lesz, akkor meg lehet rettegni 😛

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi: szerintem a többség azzal nem értett egyet, hogy újra kell építeni, mert épp egy újjáépített d-ről van szó, amely egy kis rutinnal, és egy-két emberrel lehet elit pár éven belül
ÉN nem bántam 14-21-nél a gyors td-t, sőt, ha választani lehetett volna, ezt választottam volna. miért? mert így maradt egy kis esélyünk arra, hogy a leengedett d-nek bevigyünk gyorsan egy td-t (így is lett), majd, hogy onside-kickkel megszerezzük a labdát (nagyon nehéz), majd ismét td-t érjünk el (mégnehezebb), nem mondom, hogy túl nagy esélye lett volna, de több, mitn egy 1st downnal és térdelésekkel
Wyatt
Van egy kis bibi!

Nem azt mondtam (emlékeim szerint), hogy építsétek ÚJRA a D-t, hanem csak simán építsetek D-t. Sztem jelentős különbség van. Az szubjektív véleményem, hogy elit D-hez 3-4 ember is kellene, de ez mindegy is, ti láthatjátok így, én meg máshogy.

A másik viszont nagyon rossz, amit írsz, nem egy jó gondolatmenet. A D-nek nem az a dolga, hogy 1st downt enged, majd a Jets térdelget, hanem 3 and out, FG (ki tudja bemegy-e, Folk nem az az atombiztos kicker) és máris nem TD-onside-TD kell, hanem TD, vagy rosszabb esetben TD-onside-FG. Van különbség. Ehelyett TD-t engedett a D, nagy hiba, amelynek semmilyen körülmények között nem lehet örülni, főleg, hogy még kilátástalanabbá tette a csapat helyzetét.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
voltak itt nagy igazságok, nem akarok mindenbe belemenni
Soldi: szerintem a többség azzal nem értett egyet, hogy újra kell építeni, mert épp egy újjáépített d-ről van szó, amely egy kis rutinnal, és egy-két emberrel lehet elit pár éven belül
ÉN nem bántam 14-21-nél a gyors td-t, sőt, ha választani lehetett volna, ezt választottam volna. miért? mert így maradt egy kis esélyünk arra, hogy a leengedett d-nek bevigyünk gyorsan egy td-t (így is lett), majd, hogy onside-kickkel megszerezzük a labdát (nagyon nehéz), majd ismét td-t érjünk el (mégnehezebb), nem mondom, hogy túl nagy esélye lett volna, de több, mitn egy 1st downnal és térdelésekkel
bradys jótanulós nem elit tehetség rész kifejezetten tetszett, valahogy mindig is ezek a sportolók voltak kedvenceim
hewitt, beckham és társaik (itt jegyzem meg, hogy értem én sobri la-be szerződésre tett utalását, de ő mindenhol kitűnt edzésmunkájával (nem egy madrid-játékos lepődött meg, hogy nem egy primadonna...), + gyakorlatilag sérülését leszámítva egész évben folyamatosan játszott, hol a milanban, hol amerikában, nem volt semmi szünete, pedig ő is tényleg olyan, aki megengedhette volna magának, hogy visszavonuljon, de nem tette, mert még mindig ég benne a tűz, és lassan 36 évesen is kurva jó erőnléte van - nem egyszer küzdötte fel magát az elmúlt években))Wyatt
Szóról-szóra így éreztem és gondolkoztam. A 3. Jets TD után. Irigylem az optimizmusod! Bár ez inkább a cigány lovának a vakmerőségére hajaz. 😊 Ja és valószínűségszámításból jeles, különös tekintettel a lehetetlen esemény és a végtelenül alacsony valószínűségű esemény pontos, korrekt megkülönböztetésére! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
voltak itt nagy igazságok, nem akarok mindenbe belemenni
Soldi: szerintem a többség azzal nem értett egyet, hogy újra kell építeni, mert épp egy újjáépített d-ről van szó, amely egy kis rutinnal, és egy-két emberrel lehet elit pár éven belül
ÉN nem bántam 14-21-nél a gyors td-t, sőt, ha választani lehetett volna, ezt választottam volna. miért? mert így maradt egy kis esélyünk arra, hogy a leengedett d-nek bevigyünk gyorsan egy td-t (így is lett), majd, hogy onside-kickkel megszerezzük a labdát (nagyon nehéz), majd ismét td-t érjünk el (mégnehezebb), nem mondom, hogy túl nagy esélye lett volna, de több, mitn egy 1st downnal és térdelésekkel
bradys jótanulós nem elit tehetség rész kifejezetten tetszett, valahogy mindig is ezek a sportolók voltak kedvenceim
hewitt, beckham és társaik (itt jegyzem meg, hogy értem én sobri la-be szerződésre tett utalását, de ő mindenhol kitűnt edzésmunkájával (nem egy madrid-játékos lepődött meg, hogy nem egy primadonna...), + gyakorlatilag sérülését leszámítva egész évben folyamatosan játszott, hol a milanban, hol amerikában, nem volt semmi szünete, pedig ő is tényleg olyan, aki megengedhette volna magának, hogy visszavonuljon, de nem tette, mert még mindig ég benne a tűz, és lassan 36 évesen is kurva jó erőnléte van - nem egyszer küzdötte fel magát az elmúlt években))

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
most az egyszer (először?) és végre konkrét, kerek, egységes, értelmezhető stb. gondolatmenetet ismerhettünk meg.tomi-tomi
A világért se magyarázkodnék, de aki már régebben fórumozott, az emlékezhet még, hogy több, mint egy éve ugyanilyen értelmezhető, átlátható, szép, kerek, egész gondolatmenetekben írtam le azt a jelenséget, szituációt, amire azóta sokszor használtam a "kiégett" szót.
És ha majd egy év múlva megint szóba kerül ez, úgy, hogy addig nem merülök bele a fejtegetésbe ilyen részletessséggel, akkor szintén nem kell meglepődni.Sobri Jóska
Nem lepődtem én meg. Már akkor is heavy read only látogató voltam, nem emlékszem ilyen gondolatmenetre Tőled. De ez max. azt bizonyítja, hogy a túlzott egyszerűsítés zsolozsmázása hosszú időn keresztül kiégeti a memóriámat. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Megpróbálok felrajzolni egy másik pályaívet, ez is tele lesz spekulációval, feltételezéssel, aztán meglátjuk, mi jön ki belőle.tomi-tomi
Maximálisan egyetértek az általad leírtakkal.
Nem is tehetnék másként, hiszen tényeket szedtél egymás után.
Viszont nem is mondtál ellent az általam írtaknak.
A sportpályafutásáról egyet gondolunk, de én hozzávettem a teljes életét, a felnőtt, megnyugodott, megállapodott, révbe ért Bradyt is.
Ezzel árnyaltam a képet, hogy ő nem csak egy sportgép, hanem egy normális ember is.
És erre vezetem vissza a teljesítményének visszaesését.
(Nem az elmaradt Tebow draftra, mivel elöbb írtam Brady-ról "negatívan", és csak utána jött a draft.)
Azt egyikünk se tudja, hogy mit hoz a jövő.
Én azt hiszem, hogy vele már nem nyerünk SB-t. Te nem. Remélem neked lesz igazad. 😊Sobri Jóska
Normális ember, de még mennyire! S igen sportgép is, vagy ahogy korábban írtad: ő "szakbarbár" is.
Nekem olyan típusnak tűnik, aki képes éles és egyértelmű határvonalat húzni a sport és a civil élete közé. Ő még a sportban nem ért révbe, nem állapodott meg és a legkevésbé nyugodott meg. Neki még küldetése van. Sokan vádolják stat vadászattal. Szerintem is szeretne még egy kategóriában első lenni: gyűrűk számában. Csak én ezért nem vádolom, hanem szurkolok a Patsnak és neki.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
most az egyszer (először?) és végre konkrét, kerek, egységes, értelmezhető stb. gondolatmenetet ismerhettünk meg.tomi-tomi
A világért se magyarázkodnék, de aki már régebben fórumozott, az emlékezhet még, hogy több, mint egy éve ugyanilyen értelmezhető, átlátható, szép, kerek, egész gondolatmenetekben írtam le azt a jelenséget, szituációt, amire azóta sokszor használtam a "kiégett" szót.
És ha majd egy év múlva megint szóba kerül ez, úgy, hogy addig nem merülök bele a fejtegetésbe ilyen részletessséggel, akkor szintén nem kell meglepődni.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Pedig már azt hittem elég a Pats topicban ezt olvasni. 😐FViktor93
Teljesen megértve a "kiakadásotokat", egy-két dolgot azért megjegyeznék. (Én is gondoltam már néhányszor, hogy Sobri inkább foglalkozzon az egyházával.)
Sobri most egyszer sem írta le a "kiégett" szót.
Ha ilyen érzésetek is volt, most az egyszer (először?) és végre konkrét, kerek, egységes, értelmezhető stb. gondolatmenetet ismerhettünk meg.
Ha a Pats topicba kezdtünk volna bele, valószínűleg ott se tetszett volna. Az meg a dolog túlreagálása lenne szvsz, hogy új topicot nyittassunk "Kiégett-e Brady?" címmel. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
Megpróbálok felrajzolni egy másik pályaívet, ez is tele lesz spekulációval, feltételezéssel, aztán meglátjuk, mi jön ki belőle.tomi-tomi
Maximálisan egyetértek az általad leírtakkal.
Nem is tehetnék másként, hiszen tényeket szedtél egymás után.
Viszont nem is mondtál ellent az általam írtaknak.
A sportpályafutásáról egyet gondolunk, de én hozzávettem a teljes életét, a felnőtt, megnyugodott, megállapodott, révbe ért Bradyt is.
Ezzel árnyaltam a képet, hogy ő nem csak egy sportgép, hanem egy normális ember is.
És erre vezetem vissza a teljesítményének visszaesését.
(Nem az elmaradt Tebow draftra, mivel elöbb írtam Brady-ról "negatívan", és csak utána jött a draft.)
Azt egyikünk se tudja, hogy mit hoz a jövő.
Én azt hiszem, hogy vele már nem nyerünk SB-t. Te nem. Remélem neked lesz igazad. 😊

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rendben, nulla lelki nyomás volt rajta, vagy nulla lelki nyomást érzett a 2. és a 3. SB győzelem előtt is. Akkor mi az Úristen tudná őt irgalmatlan nyomás alá helyezni? (S nagyon szépen kérlek, ne kezdjünk bele a "mennyire égett ki Brady" vonalba! Én illő ámulattal elfogadom, hogy ez a véleményed.)tomi-tomi
Brady-t már semmi. Próbáld megérteni őt.
Próbáld beleképzelni magad az ő karakterébe, amelynek egy nagyon fontos része a foci, de már csak egy része, nem az egész, mint volt karrierje kezdetén.
Ő már egy jó értelembe vett celeb, híresség, sztár, nevezd ahogy akarod.
Ehhez passzoló feleséggel, családi élettel, mindennapokkal, médiaszereplésekkel, hype-al, stb.
Ha voltál már milliomos, de annyira fullon, hogy semmi valódi hétköznapi probléma nem érint meg, akkor tudod miről beszélek.
Egyébként hasonlat, de régen a soccerben nem volt ennyire rengeteg lóvé. Jó, megéltek belőle szépen már 50-60 éve is, de akkor még nem volt ennyire brutálisan irreálisan gazdag egy focista.
Egy Puskás, egy Kubala, Gento, diStefano, Eusebio, Santos, Pelé, Matthews, sorolhatnám még, idősebb korban is maximumot nyújtott, mivel a sportért élt. Sokkal hosszabb aktív pályafutása volt, mint a mostani sztároknak.
Ma már egy befutott profi leereszt (kiég) pár év után, élvezi a gazdagságot, a jólétet, a mindennapokat, és nem ad le érdemi teljesítményt a pályafutása utolsó harmadában, lásd akármelyik Ronaldo, Ronaldinho, Beckham, stb stb.
Bradyt már soha semmi nem tudja valódi nyomás alá helyezni, mert most monddd, mi történik ha megint veszít egy PO meccsen? Nem dől össze a világ, szomorkodik pár napot, aztán élvezi tovább a jogosan megérdemelt polgári, mindennapi életét.
Sajnos itt jön ki, hogy ki születik szakbarbárnak (más sportokból mondva példákat, Darnyi, Balczó, Schumacher, Ali, Foreman, de la Hoya, Jordan, Malone, Waldner, McEnroe, Federer, Nadal, stb stb), vagyis ki az, aki legyen bármennyire is fullosan milliomos, egyszerűen a sportjával fekszik, kel, és amíg él és mozog, csinálni akarja, és ki az aki, egyébként teljesen normálisan viselkedik, hiszen ez csak játék.Sobri Jóska
OK, ezzel tudok mit kezdeni. (Egyébként az az érzésem, hogy TT nem draftolását Bradyre vetíte(tte)d ki, s azóta a kialakított véleményedhez, elméletedhez igazítod a tényeket. De ez most mellékszál.)
A gondolatmenetedet közvetlen nem vitatom. (Federernél azért látok olyan jeleket, mint amilyeneket Te látsz Bradynél. Ő is kedvenc!) Megpróbálok felrajzolni egy másik pályaívet, ez is tele lesz spekulációval, feltételezéssel, aztán meglátjuk, mi jön ki belőle.
Brady pályafutásának az első SB-ig tartó szakaszát ha egy szóval kéne jellemezni, az a küzdelem lenne. Nem volt fényes, elismert tehetség, nem volt jó mozgása, nem volt jó dobó mozdulata, a lábmunkája pocsék volt, épphogy draftolták, sérülés miatt lett kezdő, sérülés miatt lett újból backup. Bármit is ért el, azt a tíz ujjával kellett kikaparnia körme szakadtáig. (Csendben jegyzem meg, hogy egy Pats fan se hallja, szvsz ma sincs a ligában a TOP10-ben "istenadta tehetség QB" kategóriában.) Egyet megtapasztalt: a küzdelemmel el tud jutni a csúcsig. Azt is tud(hat)ta, ha itt akar maradni, ha ő akar lenni az elismerten a legjobb, akkor számára továbbra is ez az út, a küzdelem útja járható.
Új elemként a tudatosság jelenik meg. Olyan HC alatt dolgozik, aki önmagán kívül egyetlen dologban hisz, a hatékonyan elvégzett munkában. TB-nek pont erre volt szüksége, tanítsanak, mutassanak meg neki mindent, hogy ő lehessen a No1. Ő mindent el fog végezni, ha kell órákon keresztül dobál egy WR-nek, hogy meglegyen a pontos időzítés, ha kell napi 10-12 órát filmet elemez, hogy utána egy pillanat alatt leolvassa a védelmet. Tudta, hogy a tehetség (viszonylagos) hiányát csakis ezekkel a módszerekkel pótolhatja. Ma őt tartják - PM mellett, aki az istenadta tehetség oldaláról jutott el eddig - a legnagyobb munkalkoholistának az NFL-ben. (Tudtad, hogy minden év tavaszán "magánórákat"-magán heteket vesz egy QB edző specialistától?) Ebben a szakaszban minden őt és a módszereit igazolta, az eredmények, a fejlődése, az elismerései. Minden oldalról dokumentáltan ő lett a No1 QB. (Nem véletlenül volt olyan fontos az az 50 TD!) Ebbe még az elvesztett SB sem rondított bele különösebben, meggyőződéssel vallom, hogy 2008-ban ugyanannyi esélyük lett volna megnyerni az SB-t, ha nincs a sérülése. (Cassellel 11-5, mi lett volna TB-vel?)
Általában el tudom képzelni, mennyire fájdalmas egy térdsérülés - nekem csak ínhüvelygyulladásom, meg húzódásom volt. De hogy neki konkrétan milyen pokoli kínokat kellett kiállnia a rehab során, azt fel nem foghatom. Én egy jelből következtetek arra, hogy mérhetetlen lehetett. Az addig egyáltalán nem hisztiző TB az első térde felé későbben érkező sisak láttán magából kikelve reklamálja a sárga zászlót. Ugye innen ered felemelő kapcsolatuk Suggs-szal. (Ezúton jelezném, hogy az utálkozva emlegetett Brady- ill. Manning-szabály az valójában 60-80 millió dollár befektetést védő szabály. Ja, igen a hisztis p.csa törött bordával és ujjal játszotta le az idény majd harmadát.) A tavalyi év rá is ment a félelmeinek leküzdésével. S egy újabb tapasztalat: otthon a Gillette-ben egy morálisan is megsemmisítő vereség. Azt tudja, hogy még egy ilyet nem akar megélni.
Idén minden tudását, tapasztalatát, küzdeni tudását latba vetve, menetből O-sémát váltva a liga egyik legfiatalabb csapatát 14-2-vel PO-ba vitte. Ez volt a csoda része, ezt teljesítette. A lehetetlenre még várnunk kell. De meglesz az is!
Ő a tudatos küzdő, akinek nem hullott semmi az ölébe. Ez az abroncsa az egész teljesítményének. (Ha részenként nézem, egyetlen dologban látom egyértelműen a legjobbnak: a snap utáni olvasásban és rugalmas opció választásban. A legkevésbé tehetség-igényes és a leginkább tanulható, fejleszthető faktor.) Azt ő is nagyon jól tudja, hogy ha ez eltűnik, másnap vissza kell vonulnia, mert még egy közepes QB sem maradna belőle - koránál fogva sem. Nála nem lesznek csökkenő teljesítményű évek, ő a csúcson fogja abbahagyni. Ha az utód szemszögéből nézem, rettentő és nyomasztó örökséget fog átvenni. Tartok is azoktól az évektől.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
Alapvetően nincs bajom az írásaiddal, de kicsit unalmas ez a Brady kiéget szöveg. Elfogadom, hogy szerinted így van. Szerintem nem, de ezért szép a foci, hogy más-más a véleményünk. De ez a téma például sztem inkább a Pats topicba tartozik.FViktor93
És mégis itt van. Mit tudok tenni ellene? 😊Sobri Jóska
ctrl-c, Pats topik megnyit, válasz írása, ctrl-vpetey
De engem nem zavar, hogy itt van. 😊

több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 806 — Csodabogár
Nem kell olvasnod, senki se kötelez rá 😉
Tudod egy fórumon nem csak egyfajta vélemény fér el egymás mellett, alatt, fölött.
Ha annyira a lelkedbe gázolok eretnek gondolataimmal, akkor ha meglátod a nickem, már görgeted is lejjebb az oldalt. Nagy tipp, mi?Sobri Jóska
Alapvetően nincs bajom az írásaiddal, de kicsit unalmas ez a Brady kiéget szöveg. Elfogadom, hogy szerinted így van. Szerintem nem, de ezért szép a foci, hogy más-más a véleményünk. De ez a téma például sztem inkább a Pats topicba tartozik.FViktor93
És mégis itt van. Mit tudok tenni ellene? 😊Sobri Jóska
ctrl-c, Pats topik megnyit, válasz írása, ctrl-v

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
Pedig már azt hittem elég a Pats topicban ezt olvasni. 😐FViktor93
Nem kell olvasnod, senki se kötelez rá 😉
Tudod egy fórumon nem csak egyfajta vélemény fér el egymás mellett, alatt, fölött.
Ha annyira a lelkedbe gázolok eretnek gondolataimmal, akkor ha meglátod a nickem, már görgeted is lejjebb az oldalt. Nagy tipp, mi?Sobri Jóska
Alapvetően nincs bajom az írásaiddal, de kicsit unalmas ez a Brady kiéget szöveg. Elfogadom, hogy szerinted így van. Szerintem nem, de ezért szép a foci, hogy más-más a véleményünk. De ez a téma például sztem inkább a Pats topicba tartozik.FViktor93
És mégis itt van. Mit tudok tenni ellene? 😊