NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 529 — Így remélem megfelelek nektek.....
Pedig én megpróbáltam más irányba terelni, s azt hittem sikerült,de hát kicsiny vagyok én ehhez....brühühühü.....

Még egy próba: ki mit gondol az új kickoff szabályokról? 😉
több mint 5 éve
Zalán Denver Broncos 3 673 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
Én már azt hiszem mindent értek, és várom az idényt csendben. Egy dolgot azonban újra leírnék.
Azért mert itt valaki admin és valaki user, nem sok különbséget tesz egymás közé. Mégpedig azért, mert az utóbbi nem csekély időkben az admin ugyanúgy max hozzászólt, mint a user, semmiféle hozzáadottértéket nem teremtett ezen felül. Ez az elmondások szerint azért történt, mert Valentinx-szel, aki valahogy véletlen egyszemélyi tulajdonos lett (ezt sem értem, hogy történik, mindegy), szóval mert Valentinx füle botját sem mozgatta semmiféle admin kérésre, fejlesztésre. Ezt készséggel elhiszem.
Azonban ebből a helyzetből fakadóan feltéve a kérdést, kié ez a fórum, már nem egyértelmű a válasz. Ennek a fórumnak az értékét a mezei userek hozzászolásai, az általuk gyártott tartalom (másfélmillió hozzászólás, az itteni adminok szolgáltattátok ezt az adatot), és egy elképzelt közösség adta. Ezek a userek írták meg a posztokat, komoly, cikkel felérő tartalmakat gyártottak, szintén a szabadidejükben, és szintén honorárium nélkül. Ergo a userek pont ugyanúgy azt gondolták, hogy övék (is) a fórum, elismerve és tisztelve az adminok törekvéseit. Harmadszor írom le, user nem létezik admin nélkül és fordítva sem. Nem számít mi volt előbb, a user vagy az admin. Nincs erőssorrend a kettő között, ezen a fórumon nem volt a speciális helyzet okán.
Továbbá valamiért úgy alakult a helyzet, hogy aki itt user, az nem olvas FK-t, nincs átjárás a kettő között. Ennek mi a történelmi hagyománya, nem tudom. Nem is érdekel. De fontos, figyelembeveendő szempont.

Tudjátok, az van, hogy azé a föld, aki teleszüli.
A palesztinok szokták volt mondani, a legerősebb fegyverünk, az asszonyaink méhei.

Hát ez a föld a usereké volt, mert a userek szülték tele.

Az, amit Iktriad, Bazzani, Ulpianus, Black, Wyatt, Helmut, Undi, Soldi ebbe az egészbe beletett – és még hosszan sorolhatnám a nickneveket anélkül, hogy ismerném őket, hogy tudnám, ki marad ki megy –, az napi szinten, havi szinten, évi szinten nagyon komoly meló. Semmivel nem kisebb a szememben, mint amit az igen tisztelt szerkesztők. És ezzel sokan egyetértenek.
Ezért gondolja azt a userek egy meghatározó csoportja, hogy az adminok nem léphették volna meg azt, hogy diktátumszerűen megmondják, hogy a jövőben az FK alatt vagyunk, itt bezár a bolt.
A bezár a boltot mondhatják, de hol tovább, az közös döntés, az kommunikáció, az konszenzus.
Még így is mentek volna az FK-ra a userek nagy tömegben, ha kapnak egy működő felületet, amely legalább a bowl.hu színvonalán pöfög. Amit egyébként két hét alatt el lehet érni, összefogással és hozzáértéssel.
Én megértem az itteni adminokat, akiknek sok minden rosszul esik, mert a userek nem ismerhetik a belső problémáikat. Nem is tartozott rájuk. Meg kellett volna oldani a színfalak mögött, kikényszeríteni az áltulajdonostól az oldal eladását, nem rángatni senkit sehová, nem használni eszközként a tartalomgyártó usereket. De ez már nem opció.
A userek pedig úgy döntöttek, nem mennek az FK alá, mert az nem ez. Mint ahogy Ricsiék magyar közvetítéséval sem azonosul ez a fórumközösség. De az NFL mindenkié.
Ha ennek a történetnek vége van, akkor csinálunk egy új, saját független fórumot, és oly mindegy, hogy a lehetőséget adó felületen volt-e február óta tartalom vagy sem – így gondolkoztak a most távozó userek. A fórum, az egymással való beszélgetés az elsőszámú igény itt, sem pedig az, hogy magyar nyelven olvassunk híreket, elemzéseket. Ezt be kell látni.
Amikor látta az itteni admin és Valentinx, hogy az FK-ra nem megy át a véleményvezér tömeg, hogy ez itt pedig elsivatagosodik, akkor hirtelen visszatáncolt mindenki és mentsük a menthetőt, tárgyaljunk egymással és egyezzünk meg, mert mindkét fél veszíteni fog.
Hát egy meghatározó tartalomgyártó usercsoport ebből nem kért, mert közben csináltak egy szűz oldalt, ahol nagyobb biztonságban látják a jövőjüket, mint itt maradni, annak ellenére, hogy mindenkinek nyűg a változás, a költözés, az új reg, a felület, stb.
Az itteni adminok nagyon eltaktikázták magukat. Fejlesztői szakértelem nélkül, valós alternatíva nélkül, előkészületlenül forradalmat csináltak, hogy Valentinxet megleckéztessék. Ez az akció eleve kudarcra volt ítélve és visszájára fordult.
A legtöbbet a userek veszítettek. Most keresnem kell, hol olvashatom a továbbiakban Blacket, hol Ulpit, hol Iktriadot, hol Gabokockát, hol a chicagóiakat, hol a Phillyfunokat, hol írnak majd az aranyásók, hol önsorsrontanak majd a detroitiak, hol kell védenem a csapatomat a fosztogatók élcelődésétől és így tovább. Aztán vannak, akik leteszik a klaviatúrát végleg. Hát köszönöm.
A kompromisszum első lépése a beismerés, hogy az itteni adminok elnézést kérnek az itteni userektől – a maradóktól is, hisz ők is elveszítenek komoly létszámú minőséggel rendelkező írótársat – az elcseszett kiugrásért, ami előidézte a szakadást.
Aztán ha nem faljuk fel végleg egymást, talán egy jövőbeli eredménykövetőben összefutunk és elszívjuk a békepipát.
Itt és most nem lesz megoldás.

Szerkesztette: Zalán

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Hölgyeim, Uraim!

Elsősorban szeretném magam exuzálni, mivel elbúcsúztam, így poszthumusz előfordulás egyetlen indoka, hogy ne ajtócsapkodás jellegű lezárás legyen, hanem finom kilincshasználat.

Elsőként egy pirinyó gondolat a konfliktus miértjéről, - de egérfarkban csak - egy olyan misscomumicationba csöppentünk, ahol azt gondoltuk, hogy nem egy végleges döntést döngetünk. Ez az FK! frigy, mi nem, és ez is egy végleges döntés. Itt rakok egy pontot. S most jöjjön az officiális nyilatkozat:

Hölgyeim! Uraim!

Mi, az FD fórum megalkotói és a hozzájuk közel álló emberek támadásként éltük meg az elmúlt hetek eseményeit, mind a másik fél kommunikációját, mind azokat az eszközöket, amivel a mi kommunikációnkat próbálták korlátozni.
Mélységesen elítéljük továbbá azokat, akik egy emberből próbálnak bűnbakot, felelőst csinálni a történtekre.
Az ilyen történések mellett nem tudunk szó nélkül elmenni, azonban úgy érezzük, igazunk bizonyítása a fórum nyugalmának rovására megy. Az álláspontok közeledésére nem látunk esélyt.
Kérjük ezért a másik felet, hogy legyen partner a vita lezárásában, ha ragaszkodik az utolsó szó jogához, tegye meg egy posztban, de utána tartsuk azok igényét szem előtt, akiknek sem a költözéshez sem az FD-hez nem volt köze, és NFL általános dolgokról szeretnének ebben a topicban csevegni. Gyaníthatóan rég elegük van az egészből.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mert én nem nagyon láttam itt olyan fórumozókat, akik ezzel jöttek volna, viszont szerintem ezzel a magatartással csak azt éritek el, hogy a többségnek elege lesz ebből a hisztiből és elküld majd a halál faszára titeket, hogy ha már nem akartok itt lenni, akkor legalább ne csináljátok a feszültséget.

Nekem ez mártírkodásnak (és megsértődésnek) jön le több ember részéről, és engem ez a téma már egyáltalán nem izgat, úgyhogy én örülnék, ha ezt mondjuk egy off topicban folytatnák azok, akik még akarják folytatni.Wyatt
Te is tudod, hogy - ebben Sobrinak teljesen igaza van - egy idő után mindenki visszahúzódik a valóságburkába, és onnan nézi a világot. Ami teljesen más perspektíva, mint adott esetben másiké. Vagy éppenséggel a valóság.

A te valóságburkodból most éppen úgy néz ki, hogy a "mártírkodás folyik" (FD-sek) már túl tolják. Az én valóságburkomból meg úgy, hogy az elmúlt 1 hétben összesen kettő postot írtam ide. Kettőt. Egyiket sem "csak úgy", hogy idejöttem oszt huss. Az elsőt akkor írtam, amikor név szerint meg lettem említve olyan kontextusban, hogy a segítségem kb. l*f*szt sem ért. Akkor megírtam, hogy lehet, de pontosan ugyanazt a l*f*szt kapták akkor az FD-sek is. A második postot ma írtam, részben egy fórumtárs kérdésére, hogy volt-e egyáltalán korábban szó együttműködésről, részben somoskovig-nek válaszul arra, hogy "nem volt kompromisszumkészség".

Ettől függetlenül, természetesen felfogtam, hogy számodra ez is sok. Ezzel egyúttal válaszolok Solymi néhány nappal ezelőtti kérdésére is ("miért gondolod azt, hogy te itt közellenség vagy, mikor egyáltalán nem így van."). Nos, ezért. (A közellenség természetesen durva túlzás. Egyszerűen arról van szó, hogy ez a két hetes sz*rk*v*rás elérte, hogy nem lehet úgy postot írni, hogy ne azt nézzék az emberek, hogy ki írta, ahelyett, hogy azt néznék, hogy mit. Tisztában vagyok vele, hogy csak egy hangos kisebbség miatt van így, de az alakítja a közhangulatot. Ez már csak ilyen. Talán majd az idő segít rajta.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
A magam részéről elég rugalmatlan vagyok, szóval a háttérsztori ismerete nélkül sem költöznék át máshova, de ha itt meg ez a toxic dolog lesz porondon, akkor csatlakozom Helmhez és szögre akasztom a fiókot 😀
undisputedly
Tehát ha most felbukkanna egy ultimate troll és csinálna még egy amerikai focis oldalt fórummal, akkor az elég lenne hozzá, hogy ebben a "káoszban", a "túl sok választási lehetőség" miatt felhagyj azzal, amit elméletileg szabad akaratból, hobbiból csinálsz? Tényleg nem értem az embereket...

Nyílt egy új fórum, leírtuk a mi verziónkat a valóságról, leírták az "FD-sek" is (vagy akkor olyanok, akik az fd-vel szimpatizálnak, nincsenek velük hivatalos kapcsolatban, bánom is én), és mivel az uborkaszezon kellős közepén járunk, nincs semmi nagyobb történés, ami ezt elnyomná. Pont azért időzítettük az egész dolgot erre az időpontra, hogy szeptemberre már lecsengjen, és így is fog történni. Ja és jelen pillanatban a gépház részleget se tudjuk még visszaállítani, szóval nem áll módunkban innen máshova irányítani a vitát.

Amúgy bár a lehetőség fel volt ajánlva, hogy az akkor még fórum nélküli first-downnal egyesüljünk, mivel cikkek terén az az oldal február óta ugyanúgy nem frissült, sok értelme nyilván nem lett volna hosszabb távon gondolkodva.
r.baggio
Szerintem félreértesz. Azt kifogásolom, hogy bepillantást "engedtek" a személyes sérelmeitekbe (itt gondolok azokra, akik ilyen jellegű kommentet tettek), ami igazából csak elveszi az ember kedvét a fórum látogatásától. Engem nem zavar, ha emberek elmennek más fórumra, persze vannak akiknek tisztelem az itteni tevékenységét és mindig elolvasom, ha látom, hogy kommenteltek, de ez a "kiteregetés" csak azt éri el, hogy a harmadik feleknek elmegy a kedve az egésztől (pl aki költözni nem akar, de toxicus topicokat sem akar olvasni). Egyszerűen közzé kellett volna tenni, hogy sokan máshol folytatják, mert nézeteltérés volt az oldal jövőjével kapcsolatban, részleteket az érintettektől lehet érdeklődni és kész.
undisputedly
Tehát írnunk kellene egy fd-t promózó cikket, hogy "ha nem tetszik, amit csinálunk, akkor van alternatíva!" vagy hogy? Magyarország eddigi egyetlen amerikaifocis fóruma összeolvad az egyetlen hazai napi amfocis híroldallal, akikkel korábban nem is ápoltunk jó viszonyt, hogy a usereknek jobb legyen (mivel nem lehet elégszer leírni, hogy nekünk ebből semmi anyagi hasznunk nincs és nem is lesz) és akkor még rajtunk van számon kérve a kompromisszumra képtelenség, na ez az, amit rohadt nehéz feldolgozni...

És azt is megismételem mások kedvéért, hogy ennek a vitának azért helye az nfl csevegő, mert itt kezdődött, kommenteket áthelyezni jelenleg még nem tudunk, gépház pedig nincs.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 718 — SuperBowl Champions 2013/2014
A magam részéről elég rugalmatlan vagyok, szóval a háttérsztori ismerete nélkül sem költöznék át máshova, de ha itt meg ez a toxic dolog lesz porondon, akkor csatlakozom Helmhez és szögre akasztom a fiókot 😀
undisputedly
Tehát ha most felbukkanna egy ultimate troll és csinálna még egy amerikai focis oldalt fórummal, akkor az elég lenne hozzá, hogy ebben a "káoszban", a "túl sok választási lehetőség" miatt felhagyj azzal, amit elméletileg szabad akaratból, hobbiból csinálsz? Tényleg nem értem az embereket...

Nyílt egy új fórum, leírtuk a mi verziónkat a valóságról, leírták az "FD-sek" is (vagy akkor olyanok, akik az fd-vel szimpatizálnak, nincsenek velük hivatalos kapcsolatban, bánom is én), és mivel az uborkaszezon kellős közepén járunk, nincs semmi nagyobb történés, ami ezt elnyomná. Pont azért időzítettük az egész dolgot erre az időpontra, hogy szeptemberre már lecsengjen, és így is fog történni. Ja és jelen pillanatban a gépház részleget se tudjuk még visszaállítani, szóval nem áll módunkban innen máshova irányítani a vitát.

Amúgy bár a lehetőség fel volt ajánlva, hogy az akkor még fórum nélküli first-downnal egyesüljünk, mivel cikkek terén az az oldal február óta ugyanúgy nem frissült, sok értelme nyilván nem lett volna hosszabb távon gondolkodva.
r.baggio
Szerintem félreértesz. Azt kifogásolom, hogy bepillantást "engedtek" a személyes sérelmeitekbe (itt gondolok azokra, akik ilyen jellegű kommentet tettek), ami igazából csak elveszi az ember kedvét a fórum látogatásától. Engem nem zavar, ha emberek elmennek más fórumra, persze vannak akiknek tisztelem az itteni tevékenységét és mindig elolvasom, ha látom, hogy kommenteltek, de ez a "kiteregetés" csak azt éri el, hogy a harmadik feleknek elmegy a kedve az egésztől (pl aki költözni nem akar, de toxicus topicokat sem akar olvasni). Egyszerűen közzé kellett volna tenni, hogy sokan máshol folytatják, mert nézeteltérés volt az oldal jövőjével kapcsolatban, részleteket az érintettektől lehet érdeklődni és kész.
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 408
Következtetgethetsz összevissza, pláne a tárgytól eltérően, dehát látod te is, hogy miként történik a valóságban, pl. itt, ezen fórum, ezen topicjában is.
Triviális, és logikus, koherens üzenetek hangzanak el, értelmeződnek, magyarázódnak meg, akár többször is, mégis, egy másik ember valóságbuborékjába pusztán ettől még nem jut be.
Úgy értelmezi, kezeli, úgy viszonyul hozzá, ahogy csak akar. Függetlenül az üzenet küldőjének erőfeszítéseitől.
Ha politikus, mitöbb, kétharmados miniszterelnök lennél, akkor érdekelne, hogy meggyőzd a sajtót, ellenzéket, értelmiségiket, elmagyarázd a döntésed okait? Ugyan miért, mikor -bizonyítottan- teljesen haszontalan?
Sobri Jóska
Máshogy vagyunk huzalozva.
Igenis fektetnék bele energiát, mert kell, mert te vagy a vezető, te mutatod az irányt és nem csak azt akarod elérni, hogy menjenek utánad és az legyen amit te akarsz, hanem azt is, hogy értsék és önszántukból magukévá tegyék a célt ezzel is előrébb jutva és ezáltal több erőforrást felszabadítva és átcsoportosíthatva.

Tudod, ez szerintem olyan mint egy cégnél dolgozni.
Ott is sokszor van olyan döntés ami nem tetszik vagy nem értem és tudom, hogy nem fogják csak a két szép szemem miatt megváltoztatni, de legalább előtte informálnak, feltehetem a kérdéseim és meg is válaszolják, mondjuk úgy emberszámba vesznek, mert tudják, hogy az elégedett dolgozó jól dolgozik és többet is mint amit kellene.
Persze lehet másképp is csinálni, működik is az is (pl. dolgoztam kínai cégnél, kínaiak alatt, akkor értettem meg valójában milyen lehetett a kommunizmusban élni, mit ne mondjak, nem kívánom a hátam közepére se. Se a hozzáállást, se a hangulatot, se azokat az embereket akik ezt a mentalitást magukévá tették), csak hatékonyságban nem lesz olyan jó és égeted az erőforrást.
Persze, rövidtávon ennek nagyon nincs jelentősége, de hosszútávon lesz, nagyon is.

Lásd kedvenc, szerethető kis magyar futballbajnokságunk hazai szereplőit, a körülöttük kialakult helyzetet, válogatottunk eredményességét és jövőjét. Nagyon szépen mutatja azt, hogy mi várható.
Azt nem is emlegetve, hogy folyamatosan látjuk, hisz évek óta mennek az ígérgetések, stb.


Az itteni helyzettel kapcsolatban már leírtam a véleményem, szerintem lehetett volna máshogy is csinálni, kicsit felkészültebben, körültekintőbben, esetlegesen több embert bevonva és jobb tájékoztatással.
Persze, ezt csak az itt kapott, olvasott infókból szűröm le, lehet, hogy a háttérben ez így történt vagy nem, lényegtelen, az esetből le tudta vonni mindenki a tanulságot.

Ahogy látszik még vannak problémák, de tisztul a helyzet, több tárgyilagosságot kellene belevinni és kevesebb személyeskedést, mert az akaratlanul se tesz jót sokszor.

Helyzet megoldására legjobb lenne egy meetinget összehozni, prezentációval, hogy ki, mit, mikor és miért csinált 😊
Legalább nem maradna senkiben se tüske és nem napokig tartó basztatások repkednének, hanem pár órában le tudnák rendezni az egészet.

Egyébként meg többnyire egyetértek veled azzal kapcsolatban ahogy a helyzethez hozzá kell, kellene állni.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Sobri: neked csak egy felvetésedre reagálnék. Egy kattintás igen, ennyi megnyitni egy másik oldalt, de ott elolvasni az x hozzászólást már nem. A bowl.hu megnyitása is egy kattintás, mégis el tud cseszni az ember azzal egy órát, hogy utolérje a topicokat, vagy sokkal többet is. És ezt két helyen megtenni, ennyi ideje már nincs az embernek. És ott van a Stez által jogosan említett gondolat, hogy egyik helyen már megbeszélte ezt a témát néhány emberrel, most menjen át egy másik helyre, hogy ott is kezdje. Nem sokan fogják ezt megtenni, mert nem arról van szó, hogy plusz egy kattintás
Wyatt
Én, attól, hogy X barátommal beszélek valamiről kedden egy étteremben, még Y barátommal is tudok ugyanarról a témáról beszélni séta közben.
Szóval a felvetés jogosságát nem vitatom, bárki azt vet fel, amit akar, csak szerintem eléggé fura megközelítés.
Pláne úgy, hogy akik jól bírják az angolt, gondolom nem egy embert követnek csak egy témával kapcsolatban a twitteren, vagy nem egyetlen orgánum cikkeit, elemzéseit, meglátásait olvassák.
Engem ha pl. érdekel most a Jobbik-szétszakadása, akkor nem csak indexen olvasok róla, hanem alfahírtől a Puzsér facebook oldaláig akárhol, ahol szembejön az engem érdeklő téma.
Ha meg nem érdekel a téma, vagy nincs időm, akkor a mindentutiegyhelyenhogynekelljenmasholinformalodni.hu -ra se megyek elolvasni.
Pl. a bowl.hu-n így nyáron, amikor kevés hsz. van, és több az időm, elolvasok minden csapattopicot, míg ősszel csak a Jax, Pats, Steelerst tudom lekövetni.
Írni meg csak és kizárólag oda írok -de hisz' tudod-, ahol úgy érzem, hogy nagy igény mutatkozik rá. 😉

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Én meguntam ennek a témának a követését, az NFL-csevegő nekem nem erről szól. Csak annyit kérdeznék meg a most az önérzetükben sértett Viperáéktól, hogy mégis kik voltak azok, akik belétek álltak és bűnbaknak kiáltottak ki titeket, mert én csak azt látom, hogy bárhol előjön a téma, mindig azon vagytok kiakadva, hogy most ti vagytok a gecik, meg minden, és utána féloldalnyi magyarázkodás megint.

Mert én nem nagyon láttam itt olyan fórumozókat, akik ezzel jöttek volna, viszont szerintem ezzel a magatartással csak azt éritek el, hogy a többségnek elege lesz ebből a hisztiből és elküld majd a halál faszára titeket, hogy ha már nem akartok itt lenni, akkor legalább ne csináljátok a feszültséget.

Nekem ez mártírkodásnak (és megsértődésnek) jön le több ember részéről, és engem ez a téma már egyáltalán nem izgat, úgyhogy én örülnék, ha ezt mondjuk egy off topicban folytatnák azok, akik még akarják folytatni.

Sobri: neked csak egy felvetésedre reagálnék. Egy kattintás igen, ennyi megnyitni egy másik oldalt, de ott elolvasni az x hozzászólást már nem. A bowl.hu megnyitása is egy kattintás, mégis el tud cseszni az ember azzal egy órát, hogy utolérje a topicokat, vagy sokkal többet is. És ezt két helyen megtenni, ennyi ideje már nincs az embernek. És ott van a Stez által jogosan említett gondolat, hogy egyik helyen már megbeszélte ezt a témát néhány emberrel, most menjen át egy másik helyre, hogy ott is kezdje. Nem sokan fogják ezt megtenni, mert nem arról van szó, hogy plusz egy kattintás

több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
A második - már az FD készülő állapotában - érkező megkeresés már az FD fórum "megalakulása" után, a szerkesztők felé érkezett. Ez már az az időpont volt, amikor az FD-vel kapcsolatos megállapodások megtörténtek. Az fd domain tulajdonosának is meg vannak a saját céljai. Van egy blogja, amit üzemeltetni akar. Született egy megállapodás, ami helyet adott a fórumnak. Egy ilyen megállapodásból, amire éppen kezet adtál, nem hátrálsz ki.

Emellett mivel láttuk, hogy nálatok is megy a fejlesztés, többször rákérdeztünk, hogy lehetséges lenne-e a kifejlesztett fórumot beintegrálni az FK alá. Természetesen nem volt az, hiszen itt könnyű minket okádni a kompromisszumkészség hiányával és a közösség figyelmen kívül hagyásával, de nektek egy percig nem volt célotok egyik sem.somoskovig
Lásd fent. Ez nem komromisszumos ajánlat volt, hanem tulajdonképpen azt várta volna el, hogy a fd hátat fordítson a napokkal korábban kötött megegyezésének. Ilyent csak rendkívüli esetben engedhet meg magának valaki, és ehhez az elsődleges feltétel teljes és feltétlen bizalom. Ebből a bizalomból csak morzsák maradtak eddigre.

Azóta naponta megjelenik tőletek itt random valaki kommentháborút kezdeni vagy a fejünkhöz vagdosni dolgokat, védeni a mundér becsületét vagy akármi hasonló céllal. Örülünk, hogy ráértek erre, bár nem értjük a fentiek alapján, hogy mi szükségét érzitek. Szerencsére a jelek szerint mi jobban el vagyunk foglalva vagy egyszerűen elegánsabbak vagyunk annál, hogy ugyanezt megtegyük a first down oldalán is.somoskovig
Ember .... Te TT-vel vitatkoztál, aki történetesen egy "bowl őstag". NEM FD-s. NEM tulajdonos, NEM szerkesztő. Bowl.hu-s fórumtag. Vele vitatkozva idéztél be az én és Baggio közötti levelezésből részeket, a megkérdezésem nélkül. Azért jöttem ide, mert név szerint elő lettem rángatva, különben nem tettem volna. De egyébként én sem vagyok sem FD szerkesztő, sem FD tulajdonos.

TT-n és rajtam kívül pedig az elmúlt napokban tudomásom szerint nem szólalt meg egyetlen egy ember sem az FD részéről itt. Sem szerkesztő, sem tulajdonos.

Arra pedig, hogy ki hol jelenik, jelenhet meg, te tudod a legjobban a választ. TE kérted meg az FD szerkesztőit, hogy a bowl-os hivatalos nyilatkozatot tegyék közzé a FD fórumban. Közzé tették. Ez azzal egyidőben történt, amikor itt ezen a fórumon az FD-t megemlítő postok éppen törlődtek, amikor PM-ben nem lehetett beírni az FD linkjét. Többek máig sem tudják. Eközben ott megjelent a nyilatkozatod, sőt miután én nemtetszésemnek adtam hangot emiatt, te ott annyit és olyan módon reagálhattál amennyit akartál. És reagálhatsz is, ha akarsz. (Bár ott a beszélgetés elhallt azóta. De ha akarod felmelegítheted.)

(Tisztázva, hogy miért nem tetszett, hogy megjelenik ott a nyilatkozat: nem az volt a bajom, hogy bowl.hu-s tulajdonos/szerkesztő - nem tudom pontosan, hogy mi a szereped - oda ír. Hanem az, hogy egy másik oldal HIVATALOS nyilatkozatát nem szokás megosztani másik helyeken. A hivatalos közlemények az adott oldalra valók. Jelenjen meg itt, és írd be az FD fórumba, hogy született egy nyilatkozat, akit érdekel, katt és olvassa el. Ez lett volna a módja szerintem. Másrészt nem voltam benne biztos, hogy egyáltalán jó dolog-e ebbe belefolynunk, mert az a közlemény 1 héten belül már a negyedik volt, a negyedik embertől, a negyedik, egymással szöges ellentétben álló információval. És azt a negyediket egy olyan ember írta, akiről azt se tudtam, hogy kicsoda. Sem az impresszumban, sem egyéb más helyen nem volt kint a neve (máig sincs.), és a nyilatkozatban nem mutatkozott be, illetve nem írta alá azonosítható módon. Úgy gondoltam, hogy előbb rakja rendbe a saját háza táját az, aki nyilatkozni akar. Tegye tisztába, hogy ki nyilatkozik, kinek a nevében, beazonosíthatóan. És majd utána adjunk helyet ilyesminek. De, mivel ott is csak egy fórumozó vagyok, nem én hoztam meg a döntést természetesen. A szerkesztők megjelentették a nyilatkozatot, én meg leírtam a véleményemet. Ott is, ahogy itt is tettem, teszem. )
peterk2005
Szerintem ezek tök védhető és elfogadható érvek a FD fórum függetlensége kapcsán. Ott is megvannak a célok, amelyek nem mindig tükrözik teljes mértékben a közösségnek legjobb megoldást, illetve ott sem a közösség dönti el, hogy mit akar, hanem az FD blog/fórum tulajdonosa. Ti is hisztek benne, hogy a legjobb megoldást adjátok a közönségeteknek, mi is ezt szeretnénk. Csak annyi, hogy ezt az egyik oldalon képviselni, a másikkal szemben pedig számon kérni elég furcsa dolog.

Én nem azért vitatkoztam senkivel, mert FD-s, FK-s, FC-s vagy FX-es, hanem mert amit leírt, abban egyrészt semmilyen előre mutató dolog nem volt, másrészt meg nem volt igaz. Ami meg a ki mennyire ősfórumozó témát illeti, tudtommal én vagyok a bowl.hu 2. legrégebbi aktív tagja Igor után, voltam szerkesztő, ügyvezető abban a cégben, ami az oldal üzemeltetését végezte egy darabig a korábbi tulajdonos alatt, tettem bele sok pénzt az oldalba évek alatt, írtam cikkeket is bőven, és most is azért aktivizálódtam, mert szerettem volna segíteni a megoldásban, hiába emeled ki Te is, hogy nem vagyok az impresszumban, meg fogalmad sincs, hogy ki a bánat is vagyok. A nyilatkozat a szerkesztőség közös álláspontja volt, a formai jegyekre (aláírás) majd legközelebb jobban figyelek, azt hittem, a tartalom lényegesebb.

A közlemény kapcsán pedig annyi, hogy én egy kérést fogalmaztam meg PM-ben, ezt az illetékesek megvitatták és teljesítették. Lehetett volna azt csinálni, hogy beírjuk minden topicba nálatok, hogy gyertek vissza a bowl.hu-ra, de ezt sokkal korrektebb és egyenesebb megoldásnak gondoltam. Ennél sokkal több kommunikáció jelent meg nálunk a FD fórumról, még akkor is, ha a linket szűri az oldal (nem, nem mi állítottuk be, és nem, nem tudjuk még kivenni, amíg nem mi üzemeltetünk). Őszintén szólva meglepődtem, és respect részemről annak, aki úgy döntött, hogy kiteszi, az egyik leginkább előremutató dolog volt értékelésem szerint az elmúlt napokban.

Illetve ezt meg döntsd el, hogy melyik része igaz, mert a két állítás üti egymást:
Ember .... Te TT-vel vitatkoztál, aki történetesen egy "bowl őstag". NEM FD-s. NEM tulajdonos, NEM szerkesztő. Bowl.hu-s fórumtag. De egyébként én sem vagyok sem FD szerkesztő, sem FD tulajdonos.

TT-n és rajtam kívül pedig az elmúlt napokban tudomásom szerint nem szólalt meg egyetlen egy ember sem az FD részéről itt.
peterk2005

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Ilyenkor őszinte és igaz szívvel megértem Orbán Viktort, aki a korrekt párbeszéd, a részletek megmagyarázása és kifejtése, ismertetők prezentálása, a sajtó tájékoztatása helyett ilyen helyzetekben annyit mond: migráns soros migráns soros soros soros!
Mind hatékonyság, mind erőfeszítés/befektetett energia tekintetében maximálisan jól teszi, nem is beszélve a félremagyarázásokról, félreértésekről.
Sobri Jóska
Na mondjuk ez már politika és rövidtávú gondolkodás.
Persze, lehet ezt is csinálni és pár szóval kijelölni az irányvonalat, de azután nem kell elvárni, hogy magától működjön a gépezet. Ahhoz több energia és megfelelő emberek kellenek, viszont hosszútávon kifizetődő mindenki számára.

Ebből én arra következtetek, hogy:
1. Nem tervez olyan hosszú távra.
2. Nem érdekli az ország sorsa, teljesen mindegy, hogy mit mond, hisz hosszútávon csak gondolkodni képtelen agyhalottak lesznek kinevelve. Bár, a gyártósorra jók lesznek, az tény. Akik meg ennél többet akarnak, azok meg oldják meg maguk.
3. Neki, kiccsaládjának és a csúszómászó körének a lóvé már megvan örök életre.
Solymi
Következtetgethetsz összevissza, pláne a tárgytól eltérően, dehát látod te is, hogy miként történik a valóságban, pl. itt, ezen fórum, ezen topicjában is.
Triviális, és logikus, koherens üzenetek hangzanak el, értelmeződnek, magyarázódnak meg, akár többször is, mégis, egy másik ember valóságbuborékjába pusztán ettől még nem jut be.
Úgy értelmezi, kezeli, úgy viszonyul hozzá, ahogy csak akar. Függetlenül az üzenet küldőjének erőfeszítéseitől.
Ha politikus, mitöbb, kétharmados miniszterelnök lennél, akkor érdekelne, hogy meggyőzd a sajtót, ellenzéket, értelmiségiket, elmagyarázd a döntésed okait? Ugyan miért, mikor -bizonyítottan- teljesen haszontalan?

több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
A magam részéről elég rugalmatlan vagyok, szóval a háttérsztori ismerete nélkül sem költöznék át máshova, de ha itt meg ez a toxic dolog lesz porondon, akkor csatlakozom Helmhez és szögre akasztom a fiókot 😀
undisputedly
Tehát ha most felbukkanna egy ultimate troll és csinálna még egy amerikai focis oldalt fórummal, akkor az elég lenne hozzá, hogy ebben a "káoszban", a "túl sok választási lehetőség" miatt felhagyj azzal, amit elméletileg szabad akaratból, hobbiból csinálsz? Tényleg nem értem az embereket...

Nyílt egy új fórum, leírtuk a mi verziónkat a valóságról, leírták az "FD-sek" is (vagy akkor olyanok, akik az fd-vel szimpatizálnak, nincsenek velük hivatalos kapcsolatban, bánom is én), és mivel az uborkaszezon kellős közepén járunk, nincs semmi nagyobb történés, ami ezt elnyomná. Pont azért időzítettük az egész dolgot erre az időpontra, hogy szeptemberre már lecsengjen, és így is fog történni. Ja és jelen pillanatban a gépház részleget se tudjuk még visszaállítani, szóval nem áll módunkban innen máshova irányítani a vitát.

Amúgy bár a lehetőség fel volt ajánlva, hogy az akkor még fórum nélküli first-downnal egyesüljünk, mivel cikkek terén az az oldal február óta ugyanúgy nem frissült, sok értelme nyilván nem lett volna hosszabb távon gondolkodva.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 718 — SuperBowl Champions 2013/2014
Én, mint az FD és a Bowl.hu érdekeltjeitől teljesen független fél, azon gondolkodom, hogy miért van nagyobb cirkusz a két oldal megalakulása/szakadása körül, mint a Monsanto és a Bayer egyesülése kapcsán 😀

Külső szemlélőként a fórumokon nincs akkora hirdetési tevékenység, hogy olyan összeget spekuláljak ami alapot szolgáltathat egy ilyen harcra.

Szóval ha ezt elfogadom, akkor marad a másik opció -ami reálisabb is-, hogy az NFL-el kapcsolatban megtestesülő vélemény nyilvánításaitok és ezek járulékai, történjen akármelyik oldalon, annyira fontosak nektek, hogy ekkora érzelmeket vált ki. 😊

Ez pedig lehetne egy közös nevező valamiféle megbékélés vagy párhuzamos létezés felé, mert jelenleg csak annyit lát az átlag user, hogy a legaktívabb topic az nfl csevegő, ahol számára kedves fórumlakók egymásnak esve marakodnak, ez meg -gondolom nem lesz meglepetés-, pont csak negatív töltetű dologként csapódhat le, így elveszi a kedvet a többi topicban történő kommenteléstől.

A magam részéről elég rugalmatlan vagyok, szóval a háttérsztori ismerete nélkül sem költöznék át máshova, de ha itt meg ez a toxic dolog lesz porondon, akkor csatlakozom Helmhez és szögre akasztom a fiókot 😀
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Két egyszerű kérdés a 2-3. pontokhoz. Volt olyan eshetőség, hogy a First Down v más oldal legyen az FK nélküli /önállóként/függetlenként fennmaradó új bowl.hu? Vagy előbb eldőlt a Fűzővel való kooperáció?Fast Willie
A szerkesztők tudják neked megmondani, hogy harmadik (más oldal) felmerült-e, mint a bowl.hu lehetséget utódja. Az FD-vel kapcsolatban: amikor én az első tanácsot / segítséget kérő megkeresést kaptam, abban már konkrétan az FK-val létrejövő fúzió volt megjelölve, mint cél. Ez még bőven (hónapnyival) az előtt volt, hogy az FD mint gondolat egyáltalán megszületett.

A második - már az FD készülő állapotában - érkező megkeresés már az FD fórum "megalakulása" után, a szerkesztők felé érkezett. Ez már az az időpont volt, amikor az FD-vel kapcsolatos megállapodások megtörténtek. Az fd domain tulajdonosának is meg vannak a saját céljai. Van egy blogja, amit üzemeltetni akar. Született egy megállapodás, ami helyet adott a fórumnak. Egy ilyen megállapodásból, amire éppen kezet adtál, nem hátrálsz ki.

Emellett mivel láttuk, hogy nálatok is megy a fejlesztés, többször rákérdeztünk, hogy lehetséges lenne-e a kifejlesztett fórumot beintegrálni az FK alá. Természetesen nem volt az, hiszen itt könnyű minket okádni a kompromisszumkészség hiányával és a közösség figyelmen kívül hagyásával, de nektek egy percig nem volt célotok egyik sem.somoskovig
Lásd fent. Ez nem komromisszumos ajánlat volt, hanem tulajdonképpen azt várta volna el, hogy a fd hátat fordítson a napokkal korábban kötött megegyezésének. Ilyent csak rendkívüli esetben engedhet meg magának valaki, és ehhez az elsődleges feltétel teljes és feltétlen bizalom. Ebből a bizalomból csak morzsák maradtak eddigre.

Azóta naponta megjelenik tőletek itt random valaki kommentháborút kezdeni vagy a fejünkhöz vagdosni dolgokat, védeni a mundér becsületét vagy akármi hasonló céllal. Örülünk, hogy ráértek erre, bár nem értjük a fentiek alapján, hogy mi szükségét érzitek. Szerencsére a jelek szerint mi jobban el vagyunk foglalva vagy egyszerűen elegánsabbak vagyunk annál, hogy ugyanezt megtegyük a first down oldalán is.somoskovig
Ember .... Te TT-vel vitatkoztál, aki történetesen egy "bowl őstag". NEM FD-s. NEM tulajdonos, NEM szerkesztő. Bowl.hu-s fórumtag. Vele vitatkozva idéztél be az én és Baggio közötti levelezésből részeket, a megkérdezésem nélkül. Azért jöttem ide, mert név szerint elő lettem rángatva, különben nem tettem volna. De egyébként én sem vagyok sem FD szerkesztő, sem FD tulajdonos.

TT-n és rajtam kívül pedig az elmúlt napokban tudomásom szerint nem szólalt meg egyetlen egy ember sem az FD részéről itt. Sem szerkesztő, sem tulajdonos.

Arra pedig, hogy ki hol jelenik, jelenhet meg, te tudod a legjobban a választ. TE kérted meg az FD szerkesztőit, hogy a bowl-os hivatalos nyilatkozatot tegyék közzé a FD fórumban. Közzé tették. Ez azzal egyidőben történt, amikor itt ezen a fórumon az FD-t megemlítő postok éppen törlődtek, amikor PM-ben nem lehetett beírni az FD linkjét. Többek máig sem tudják. Eközben ott megjelent a nyilatkozatod, sőt miután én nemtetszésemnek adtam hangot emiatt, te ott annyit és olyan módon reagálhattál amennyit akartál. És reagálhatsz is, ha akarsz. (Bár ott a beszélgetés elhallt azóta. De ha akarod felmelegítheted.)

(Tisztázva, hogy miért nem tetszett, hogy megjelenik ott a nyilatkozat: nem az volt a bajom, hogy bowl.hu-s tulajdonos/szerkesztő - nem tudom pontosan, hogy mi a szereped - oda ír. Hanem az, hogy egy másik oldal HIVATALOS nyilatkozatát nem szokás megosztani másik helyeken. A hivatalos közlemények az adott oldalra valók. Jelenjen meg itt, és írd be az FD fórumba, hogy született egy nyilatkozat, akit érdekel, katt és olvassa el. Ez lett volna a módja szerintem. Másrészt nem voltam benne biztos, hogy egyáltalán jó dolog-e ebbe belefolynunk, mert az a közlemény 1 héten belül már a negyedik volt, a negyedik embertől, a negyedik, egymással szöges ellentétben álló információval. És azt a negyediket egy olyan ember írta, akiről azt se tudtam, hogy kicsoda. Sem az impresszumban, sem egyéb más helyen nem volt kint a neve (máig sincs.), és a nyilatkozatban nem mutatkozott be, illetve nem írta alá azonosítható módon. Úgy gondoltam, hogy előbb rakja rendbe a saját háza táját az, aki nyilatkozni akar. Tegye tisztába, hogy ki nyilatkozik, kinek a nevében, beazonosíthatóan. És majd utána adjunk helyet ilyesminek. De, mivel ott is csak egy fórumozó vagyok, nem én hoztam meg a döntést természetesen. A szerkesztők megjelentették a nyilatkozatot, én meg leírtam a véleményemet. Ott is, ahogy itt is tettem, teszem. )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 408
Ilyenkor őszinte és igaz szívvel megértem Orbán Viktort, aki a korrekt párbeszéd, a részletek megmagyarázása és kifejtése, ismertetők prezentálása, a sajtó tájékoztatása helyett ilyen helyzetekben annyit mond: migráns soros migráns soros soros soros!
Mind hatékonyság, mind erőfeszítés/befektetett energia tekintetében maximálisan jól teszi, nem is beszélve a félremagyarázásokról, félreértésekről.
Sobri Jóska
Na mondjuk ez már politika és rövidtávú gondolkodás.
Persze, lehet ezt is csinálni és pár szóval kijelölni az irányvonalat, de azután nem kell elvárni, hogy magától működjön a gépezet. Ahhoz több energia és megfelelő emberek kellenek, viszont hosszútávon kifizetődő mindenki számára.

Ebből én arra következtetek, hogy:
1. Nem tervez olyan hosszú távra.
2. Nem érdekli az ország sorsa, teljesen mindegy, hogy mit mond, hisz hosszútávon csak gondolkodni képtelen agyhalottak lesznek kinevelve. Bár, a gyártósorra jók lesznek, az tény. Akik meg ennél többet akarnak, azok meg oldják meg maguk.
3. Neki, kiccsaládjának és a csúszómászó körének a lóvé már megvan örök életre.

több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
2. A bowl.hu szerkesztői/adminjai/alapítói (a bánat tudja eldönteni, főleg akkor, amikor az utóbbi pár évben legfeljebb read only somoskovig hirdeti az igét) az általuk preferált, elvárt, fontosnak tartott fejlesztéseket nem tudták keresztülvinni a tulajdonos-fejlesztőn. Számomra ez bizonyos szintig menedzsment-tulajdonos probléma volt - nem az én szintem. Bizonyos fokig viszont érintett, hiszen a minőségi posztok megjelenését/megalkotását nehezítette - fórum minőségét rontotta/nem engedte fejlődni.
3. Az érthető és érezhető frusztráltság egyre inkább elvette a szerkesztőség kedvét az oldal gondozásától (cikkek, posztok, moderálás stb.). Ez egyre inkább érintett engem is. Foghatnám az élethelyzetemre is (igaz is lenne), hogy egyre kevesebbet írtam. tomi-tomi
Tehát nekem változhat úgy az élethelyzeted, hogy egyre kevesebbet írsz, de nekem nem. Nálad jogos, ha válsághelyzetben előkerülsz, nálam ez az ige osztása. #kettősmérce
Egyébként az igeosztás annyit tesz, hogy én írtam meg a szerkesztőség közös megbeszélésének eredményeképpen a közleményt, mert éppen táppénzen vagyok és ráérek. Erről ugyan nem tudsz, de egy kis személyeskedéshez nem is kell információ, csak megzavarná a kis világodat.

Nos, ehhez képest a kerekasztal lovagjai ezek után az oldalt lelőve távoztak. Hadd fogalmazzak egyértelműen: magasról és vastagon leszarva ezt a közösséget, az üzleti erkölcsöt-etikát-jogot a saját negatív érzelmeiktől vezérelve hoztak egy affektív (hisztérikus?) döntést. A választási szabadság bajnokai valóban alternatívát kínáltak a legnagyobb értéküknek: vagy velünk jöttök egy komment szekcióba fórumozni (sajtreszelővel rejszolni), vagy le vagytok szarva. Tévedés ne essék, hogy mi itt csevegünk baggio-gabo-somos-igor-stb. döntése/tette alapján lehetetlen esemény. Te elég intelligens srác vagy ahhoz, hogy kisegíts: ebben a helyzetben milyen kompromisszumot lehet kötni? Másként: a döntéshozók döntést hoztak, ezután velük szemben semmilyen felelősségem nem maradt. Hiszen velem szemben felelőtlenül viselkedtek.

Tehát: az oldal nem azért létezik, mert a menedzsment így akarta, hanem mert a tulajdonos felélesztette. Azon pedig minden, üzleti döntések iránt érdeklődő elgondolkodhat, hogy az eladástól a menedzsment szerint éveken keresztül kategorikusan elzárkózó tulajdonos, miért éppen a first-down indulása utáni napokban hajlandó megválni édes gyermekétől.

Végül. Nem lehet vádolni önbizalomhiánnyal; szemmel messziről érzékelhető az egom mérete. De tévedsz, szó nincs óriási egok találkozásáról. Valódi erőt felmutató belátás helyett a somoskovig által képviselt cinizmus, a gabokocka féle gyalázkodás, a vádaskodás, a sumákolás, a közösség manipulálása hasonlatos az időskori hajnali erekció miatt érzett ujjongásomhoz kora délelőtt: szánalmas. Papírkutyák.
tomi-tomi
A kiemelt részek alapján pedig cinizmust, gyalázkodást vagy bármit számon kérni rajtunk kib*szott vicces. A hatalmas ego pedig nem alapvető probléma, csak kell mellé még 1-2 egyéb dolog, hogy elviselhető maradjon tőle az ember stílusa.

Részemről lezártam az erőfeszítéseimet, hogy felhívjam a figyelmeteket, a negatív spirál hányadik ciklusában jártok. tomi-tomi
- és a szavahihetőséggel mi van? Megígérni valamit és nem betartani nem szép dolog...

De összefoglalom még egyszer , hogy mi történt, hátha egyszer átmegy azon a ködön, ami uralkodik.

1. Egy nagyon rossz helyzetben született egy döntés az oldal jövője kapcsán. Ez lehet rossz, elhamarkodott, bármilyen, de ettől még adott helyzetben a rendelkezésre álló információk és lehetőségek alapján ez volt a legjobb döntés. Ehhez képest minden kommentben azt kapjuk tőletek, hogy ezzel mi leszartuk a közösséget, hisztiztünk, kényszerhelyzetbe hoztunk mindenkit. Ez utóbbi lehetséges, mi is abban voltunk.
2. Az FK fóruma valóban nem állt készen arra, hogy hasonló felhasználói élményt nyújtson. Ezt sem vitattuk, mindössze annyit kértünk, hogy legyen némi türelem, fejleszteni fogunk és egyre jobb lesz. Emellett mivel láttuk, hogy nálatok is megy a fejlesztés, többször rákérdeztünk, hogy lehetséges lenne-e a kifejlesztett fórumot beintegrálni az FK alá. Természetesen nem volt az, hiszen itt könnyű minket okádni a kompromisszumkészség hiányával és a közösség figyelmen kívül hagyásával, de nektek egy percig nem volt célotok egyik sem. Ti egy saját fórumot akartatok, a közösség egyben tartásáról meg annyit, hogy menjen mindenki hozzátok, és akkor egyben lesz a közösség.
3. A tulajdonos véleményének megváltozásában biztosan benne van a ti indulásotok is. Végülis mikor meggondolta magát, már volt vagy 80 regisztrált felhasználótok, meg vagy 400 új az FK oldalán. Mindenesetre az időzítés egybeesése pont annyira érdekes, mint az, hogy egy évek óta kialakult, alkotó baráti GM-közösség pont akkor csinálja meg a fórumát, amikor ez ilyen szerencsés módon szükségessé válhat.
4. A tulajdonos véleményének változása után született egy közlemény. Ez veletek kapcsolatban ennyit tartalmazott:
Kicsi ez a magyar amerikai focit szerető közösség ahhoz, hogy kooperáció helyett irtsuk egymást. 😊 Részünkről ez vonatkozik a FD fórumra is, ha szükségét érezték, hogy ebben a helyzetben ezeket a lépéseket megtegyék, legyen így. Mi innentől azon fogunk dolgozni, hogy mind tartalom, mind felhasználói élmény szintjén olyan színvonalat nyújtsunk, ami miatt minket érdemes választani, ha verseny van, akkor úgy. Természetesen senkit nem korlátozunk és kényszerítünk választásra sem a két oldal között, viszont a fair működést elvárjuk mindenki részéről. - Ebben nem tudom, hol tudod kiolvasni, hogy ti szakadárok, árulók, a haza ellenségei vagytok.
5. Azóta naponta megjelenik tőletek itt random valaki kommentháborút kezdeni vagy a fejünkhöz vagdosni dolgokat, védeni a mundér becsületét vagy akármi hasonló céllal. Örülünk, hogy ráértek erre, bár nem értjük a fentiek alapján, hogy mi szükségét érzitek. Szerencsére a jelek szerint mi jobban el vagyunk foglalva vagy egyszerűen elegánsabbak vagyunk annál, hogy ugyanezt megtegyük a first down oldalán is.

+1.
(Vipera által említett "bug" létezik: a FD fórum elérési útját beírva a poszt nem elküldhető, az oldal elhagyásának szándékára kérdez rá a Küldés gombra kattintva.) tomi-tomi
Erre csak szeretném beidézni a közlemény vonatkozó részét, ki is van emelve az oldal tetején, nem kell sokat görgetni, hogy megtaláld, és elég egyszerűen is van szerintem megfogalmazva, hogy meg lehessen érteni.
A technikai részekre (átadás/átvétel, új szerverre költözés, admin jogok visszaállítása, stb.) a jövő héten fog sor kerülni
somoskovig
Két egyszerű kérdés a 2-3. pontokhoz.

Volt olyan eshetőség, hogy a First Down v más oldal legyen az FK nélküli /önállóként/függetlenként fennmaradó új bowl.hu? Vagy előbb eldőlt a Fűzővel való kooperáció?

Személy szerint én megértem, hogy egy saját fejlesztésű terméket vki nem szeretne "integrálni" egy eddigi - nyíltan v burkoktan - riválisnak hirdetett felületre. Ha beleharapott a kutya a csontot nyújtó kézbe, ha nem... (mielőtt vki felhozná, ezzel nem a két oldalon lévőket minősítettem személyesen, hanem helyzethasonlat volt)

A célokat értem, a(z) (elhamarkodott) módszert nem. A kompromisszum nálam megelőzi a fúziót, ha valóban a fórumozók összetartása volt a cél.

Az eredmény meg önmagáért beszél: a migrált fórum egy nyerstermék sablonja volt, a közeljövőbeli fejlesztésre bevallottan sem kapacitás, sem időkeret nem volt, ami a usereknek a legelrettentőbb dolog volt sztem, a közösség széthullik, a kedélyek nem nyugszanak.

Kár érte
Fast Willie
Mivel tartalomszolgáltatásban is gondolkodtunk, egyértelmű volt, hogy ehhez az FK a legjobb partner.

Én is megértem, csak ezek után nem kell előadni az ellenkezőjét.

A fejlesztésről meg annyit, hogy abból a pénzből, amiért végül miénk lesz az egész cucc, bőven fel lehetett volna építeni egy megfelelő fórumot. A gyorsasági versenyben a FD valóban jobb volt, nekik házon belül megvolt az a gárda, akik ezt meg tudták csinálni. Az, hogy mi lett volna az FK alatti fórumon, innentől meg egyrészt teoretikus kérdés, másrészt meg valóban több idő és kapacitás kellett volna hozzá, ehhez pedig nem volt elegendő türelem vagy bizalom a jelek szerint.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Valóban tanulságos az, hogy ha valami egzakt módon leírásra kerül, többször is akár, attól még semmi garancia nincs arra, hogy egy erre kevéssé fogékony ember valóságbuborékjába behatoljon.
Ilyenkor őszinte és igaz szívvel megértem Orbán Viktort, aki a korrekt párbeszéd, a részletek megmagyarázása és kifejtése, ismertetők prezentálása, a sajtó tájékoztatása helyett ilyen helyzetekben annyit mond: migráns soros migráns soros soros soros!
Mind hatékonyság, mind erőfeszítés/befektetett energia tekintetében maximálisan jól teszi, nem is beszélve a félremagyarázásokról, félreértésekről.



A célokat értem, a(z) (elhamarkodott) módszert nem. A kompromisszum nálam megelőzi a fúziót, ha valóban a fórumozók összetartása volt a cél.
Fast Willie
Ha van egy helyzet, amiben 1 (azaz egy) darab legitim opciód marad (úgy mondom: nem marad más választásod), ezt megteszed (tulajdonképpen nem a cselekvésről magáról döntesz, hanem arról, hogy bízz e még, remélj e még, vagy tudomásul veszed, hogy a helyzet az, ami), majd ennek (vagyis, hogy megtetted) és tőled független dolgoknak a hatására megváltozik a helyzet, és ezek miatt megnyílik több opció, akkor erre se az elhamarkodott jelző nem klappol, se a kompromisszum lehetősége nincs benne az alaphelyzetben.



Volt olyan eshetőség, hogy a First Down v más oldal legyen az FK nélküli /önállóként/függetlenként fennmaradó új bowl.hu? Vagy előbb eldőlt a Fűzővel való kooperáció?
Fast Willie
Mivel ezen purparlé elött nem volt opció a bowl.hu maradás, az FD oldalon meg egyáltalán nem volt fórum, és a cél a fórumozók egybentartása, a fórumozásnak magának a biztosítása volt, szerinted volt?

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 703
2. A bowl.hu szerkesztői/adminjai/alapítói (a bánat tudja eldönteni, főleg akkor, amikor az utóbbi pár évben legfeljebb read only somoskovig hirdeti az igét) az általuk preferált, elvárt, fontosnak tartott fejlesztéseket nem tudták keresztülvinni a tulajdonos-fejlesztőn. Számomra ez bizonyos szintig menedzsment-tulajdonos probléma volt - nem az én szintem. Bizonyos fokig viszont érintett, hiszen a minőségi posztok megjelenését/megalkotását nehezítette - fórum minőségét rontotta/nem engedte fejlődni.
3. Az érthető és érezhető frusztráltság egyre inkább elvette a szerkesztőség kedvét az oldal gondozásától (cikkek, posztok, moderálás stb.). Ez egyre inkább érintett engem is. Foghatnám az élethelyzetemre is (igaz is lenne), hogy egyre kevesebbet írtam. tomi-tomi
Tehát nekem változhat úgy az élethelyzeted, hogy egyre kevesebbet írsz, de nekem nem. Nálad jogos, ha válsághelyzetben előkerülsz, nálam ez az ige osztása. #kettősmérce
Egyébként az igeosztás annyit tesz, hogy én írtam meg a szerkesztőség közös megbeszélésének eredményeképpen a közleményt, mert éppen táppénzen vagyok és ráérek. Erről ugyan nem tudsz, de egy kis személyeskedéshez nem is kell információ, csak megzavarná a kis világodat.

Nos, ehhez képest a kerekasztal lovagjai ezek után az oldalt lelőve távoztak. Hadd fogalmazzak egyértelműen: magasról és vastagon leszarva ezt a közösséget, az üzleti erkölcsöt-etikát-jogot a saját negatív érzelmeiktől vezérelve hoztak egy affektív (hisztérikus?) döntést. A választási szabadság bajnokai valóban alternatívát kínáltak a legnagyobb értéküknek: vagy velünk jöttök egy komment szekcióba fórumozni (sajtreszelővel rejszolni), vagy le vagytok szarva. Tévedés ne essék, hogy mi itt csevegünk baggio-gabo-somos-igor-stb. döntése/tette alapján lehetetlen esemény. Te elég intelligens srác vagy ahhoz, hogy kisegíts: ebben a helyzetben milyen kompromisszumot lehet kötni? Másként: a döntéshozók döntést hoztak, ezután velük szemben semmilyen felelősségem nem maradt. Hiszen velem szemben felelőtlenül viselkedtek.

Tehát: az oldal nem azért létezik, mert a menedzsment így akarta, hanem mert a tulajdonos felélesztette. Azon pedig minden, üzleti döntések iránt érdeklődő elgondolkodhat, hogy az eladástól a menedzsment szerint éveken keresztül kategorikusan elzárkózó tulajdonos, miért éppen a first-down indulása utáni napokban hajlandó megválni édes gyermekétől.

Végül. Nem lehet vádolni önbizalomhiánnyal; szemmel messziről érzékelhető az egom mérete. De tévedsz, szó nincs óriási egok találkozásáról. Valódi erőt felmutató belátás helyett a somoskovig által képviselt cinizmus, a gabokocka féle gyalázkodás, a vádaskodás, a sumákolás, a közösség manipulálása hasonlatos az időskori hajnali erekció miatt érzett ujjongásomhoz kora délelőtt: szánalmas. Papírkutyák.
tomi-tomi
A kiemelt részek alapján pedig cinizmust, gyalázkodást vagy bármit számon kérni rajtunk kib*szott vicces. A hatalmas ego pedig nem alapvető probléma, csak kell mellé még 1-2 egyéb dolog, hogy elviselhető maradjon tőle az ember stílusa.

Részemről lezártam az erőfeszítéseimet, hogy felhívjam a figyelmeteket, a negatív spirál hányadik ciklusában jártok. tomi-tomi
- és a szavahihetőséggel mi van? Megígérni valamit és nem betartani nem szép dolog...

De összefoglalom még egyszer , hogy mi történt, hátha egyszer átmegy azon a ködön, ami uralkodik.

1. Egy nagyon rossz helyzetben született egy döntés az oldal jövője kapcsán. Ez lehet rossz, elhamarkodott, bármilyen, de ettől még adott helyzetben a rendelkezésre álló információk és lehetőségek alapján ez volt a legjobb döntés. Ehhez képest minden kommentben azt kapjuk tőletek, hogy ezzel mi leszartuk a közösséget, hisztiztünk, kényszerhelyzetbe hoztunk mindenkit. Ez utóbbi lehetséges, mi is abban voltunk.
2. Az FK fóruma valóban nem állt készen arra, hogy hasonló felhasználói élményt nyújtson. Ezt sem vitattuk, mindössze annyit kértünk, hogy legyen némi türelem, fejleszteni fogunk és egyre jobb lesz. Emellett mivel láttuk, hogy nálatok is megy a fejlesztés, többször rákérdeztünk, hogy lehetséges lenne-e a kifejlesztett fórumot beintegrálni az FK alá. Természetesen nem volt az, hiszen itt könnyű minket okádni a kompromisszumkészség hiányával és a közösség figyelmen kívül hagyásával, de nektek egy percig nem volt célotok egyik sem. Ti egy saját fórumot akartatok, a közösség egyben tartásáról meg annyit, hogy menjen mindenki hozzátok, és akkor egyben lesz a közösség.
3. A tulajdonos véleményének megváltozásában biztosan benne van a ti indulásotok is. Végülis mikor meggondolta magát, már volt vagy 80 regisztrált felhasználótok, meg vagy 400 új az FK oldalán. Mindenesetre az időzítés egybeesése pont annyira érdekes, mint az, hogy egy évek óta kialakult, alkotó baráti GM-közösség pont akkor csinálja meg a fórumát, amikor ez ilyen szerencsés módon szükségessé válhat.
4. A tulajdonos véleményének változása után született egy közlemény. Ez veletek kapcsolatban ennyit tartalmazott:
Kicsi ez a magyar amerikai focit szerető közösség ahhoz, hogy kooperáció helyett irtsuk egymást. 😊 Részünkről ez vonatkozik a FD fórumra is, ha szükségét érezték, hogy ebben a helyzetben ezeket a lépéseket megtegyék, legyen így. Mi innentől azon fogunk dolgozni, hogy mind tartalom, mind felhasználói élmény szintjén olyan színvonalat nyújtsunk, ami miatt minket érdemes választani, ha verseny van, akkor úgy. Természetesen senkit nem korlátozunk és kényszerítünk választásra sem a két oldal között, viszont a fair működést elvárjuk mindenki részéről. - Ebben nem tudom, hol tudod kiolvasni, hogy ti szakadárok, árulók, a haza ellenségei vagytok.
5. Azóta naponta megjelenik tőletek itt random valaki kommentháborút kezdeni vagy a fejünkhöz vagdosni dolgokat, védeni a mundér becsületét vagy akármi hasonló céllal. Örülünk, hogy ráértek erre, bár nem értjük a fentiek alapján, hogy mi szükségét érzitek. Szerencsére a jelek szerint mi jobban el vagyunk foglalva vagy egyszerűen elegánsabbak vagyunk annál, hogy ugyanezt megtegyük a first down oldalán is.

+1.
(Vipera által említett "bug" létezik: a FD fórum elérési útját beírva a poszt nem elküldhető, az oldal elhagyásának szándékára kérdez rá a Küldés gombra kattintva.) tomi-tomi
Erre csak szeretném beidézni a közlemény vonatkozó részét, ki is van emelve az oldal tetején, nem kell sokat görgetni, hogy megtaláld, és elég egyszerűen is van szerintem megfogalmazva, hogy meg lehessen érteni.
A technikai részekre (átadás/átvétel, új szerverre költözés, admin jogok visszaállítása, stb.) a jövő héten fog sor kerülni
somoskovig
Két egyszerű kérdés a 2-3. pontokhoz.

Volt olyan eshetőség, hogy a First Down v más oldal legyen az FK nélküli /önállóként/függetlenként fennmaradó új bowl.hu? Vagy előbb eldőlt a Fűzővel való kooperáció?

Személy szerint én megértem, hogy egy saját fejlesztésű terméket vki nem szeretne "integrálni" egy eddigi - nyíltan v burkoktan - riválisnak hirdetett felületre. Ha beleharapott a kutya a csontot nyújtó kézbe, ha nem... (mielőtt vki felhozná, ezzel nem a két oldalon lévőket minősítettem személyesen, hanem helyzethasonlat volt)

A célokat értem, a(z) (elhamarkodott) módszert nem. A kompromisszum nálam megelőzi a fúziót, ha valóban a fórumozók összetartása volt a cél.

Az eredmény meg önmagáért beszél: a migrált fórum egy nyerstermék sablonja volt, a közeljövőbeli fejlesztésre bevallottan sem kapacitás, sem időkeret nem volt, ami a usereknek a legelrettentőbb dolog volt sztem, a közösség széthullik, a kedélyek nem nyugszanak.

Kár érte
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 408
Mi ez? Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni? Bástya elvtárs már szart sem ér?!

több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
2. A bowl.hu szerkesztői/adminjai/alapítói (a bánat tudja eldönteni, főleg akkor, amikor az utóbbi pár évben legfeljebb read only somoskovig hirdeti az igét) az általuk preferált, elvárt, fontosnak tartott fejlesztéseket nem tudták keresztülvinni a tulajdonos-fejlesztőn. Számomra ez bizonyos szintig menedzsment-tulajdonos probléma volt - nem az én szintem. Bizonyos fokig viszont érintett, hiszen a minőségi posztok megjelenését/megalkotását nehezítette - fórum minőségét rontotta/nem engedte fejlődni.
3. Az érthető és érezhető frusztráltság egyre inkább elvette a szerkesztőség kedvét az oldal gondozásától (cikkek, posztok, moderálás stb.). Ez egyre inkább érintett engem is. Foghatnám az élethelyzetemre is (igaz is lenne), hogy egyre kevesebbet írtam. tomi-tomi
Tehát nekem változhat úgy az élethelyzeted, hogy egyre kevesebbet írsz, de nekem nem. Nálad jogos, ha válsághelyzetben előkerülsz, nálam ez az ige osztása. #kettősmérce
Egyébként az igeosztás annyit tesz, hogy én írtam meg a szerkesztőség közös megbeszélésének eredményeképpen a közleményt, mert éppen táppénzen vagyok és ráérek. Erről ugyan nem tudsz, de egy kis személyeskedéshez nem is kell információ, csak megzavarná a kis világodat.

Nos, ehhez képest a kerekasztal lovagjai ezek után az oldalt lelőve távoztak. Hadd fogalmazzak egyértelműen: magasról és vastagon leszarva ezt a közösséget, az üzleti erkölcsöt-etikát-jogot a saját negatív érzelmeiktől vezérelve hoztak egy affektív (hisztérikus?) döntést. A választási szabadság bajnokai valóban alternatívát kínáltak a legnagyobb értéküknek: vagy velünk jöttök egy komment szekcióba fórumozni (sajtreszelővel rejszolni), vagy le vagytok szarva. Tévedés ne essék, hogy mi itt csevegünk baggio-gabo-somos-igor-stb. döntése/tette alapján lehetetlen esemény. Te elég intelligens srác vagy ahhoz, hogy kisegíts: ebben a helyzetben milyen kompromisszumot lehet kötni? Másként: a döntéshozók döntést hoztak, ezután velük szemben semmilyen felelősségem nem maradt. Hiszen velem szemben felelőtlenül viselkedtek.

Tehát: az oldal nem azért létezik, mert a menedzsment így akarta, hanem mert a tulajdonos felélesztette. Azon pedig minden, üzleti döntések iránt érdeklődő elgondolkodhat, hogy az eladástól a menedzsment szerint éveken keresztül kategorikusan elzárkózó tulajdonos, miért éppen a first-down indulása utáni napokban hajlandó megválni édes gyermekétől.

Végül. Nem lehet vádolni önbizalomhiánnyal; szemmel messziről érzékelhető az egom mérete. De tévedsz, szó nincs óriási egok találkozásáról. Valódi erőt felmutató belátás helyett a somoskovig által képviselt cinizmus, a gabokocka féle gyalázkodás, a vádaskodás, a sumákolás, a közösség manipulálása hasonlatos az időskori hajnali erekció miatt érzett ujjongásomhoz kora délelőtt: szánalmas. Papírkutyák.
tomi-tomi
A kiemelt részek alapján pedig cinizmust, gyalázkodást vagy bármit számon kérni rajtunk kib*szott vicces. A hatalmas ego pedig nem alapvető probléma, csak kell mellé még 1-2 egyéb dolog, hogy elviselhető maradjon tőle az ember stílusa.

Részemről lezártam az erőfeszítéseimet, hogy felhívjam a figyelmeteket, a negatív spirál hányadik ciklusában jártok. tomi-tomi
- és a szavahihetőséggel mi van? Megígérni valamit és nem betartani nem szép dolog...

De összefoglalom még egyszer , hogy mi történt, hátha egyszer átmegy azon a ködön, ami uralkodik.

1. Egy nagyon rossz helyzetben született egy döntés az oldal jövője kapcsán. Ez lehet rossz, elhamarkodott, bármilyen, de ettől még adott helyzetben a rendelkezésre álló információk és lehetőségek alapján ez volt a legjobb döntés. Ehhez képest minden kommentben azt kapjuk tőletek, hogy ezzel mi leszartuk a közösséget, hisztiztünk, kényszerhelyzetbe hoztunk mindenkit. Ez utóbbi lehetséges, mi is abban voltunk.
2. Az FK fóruma valóban nem állt készen arra, hogy hasonló felhasználói élményt nyújtson. Ezt sem vitattuk, mindössze annyit kértünk, hogy legyen némi türelem, fejleszteni fogunk és egyre jobb lesz. Emellett mivel láttuk, hogy nálatok is megy a fejlesztés, többször rákérdeztünk, hogy lehetséges lenne-e a kifejlesztett fórumot beintegrálni az FK alá. Természetesen nem volt az, hiszen itt könnyű minket okádni a kompromisszumkészség hiányával és a közösség figyelmen kívül hagyásával, de nektek egy percig nem volt célotok egyik sem. Ti egy saját fórumot akartatok, a közösség egyben tartásáról meg annyit, hogy menjen mindenki hozzátok, és akkor egyben lesz a közösség.
3. A tulajdonos véleményének megváltozásában biztosan benne van a ti indulásotok is. Végülis mikor meggondolta magát, már volt vagy 80 regisztrált felhasználótok, meg vagy 400 új az FK oldalán. Mindenesetre az időzítés egybeesése pont annyira érdekes, mint az, hogy egy évek óta kialakult, alkotó baráti GM-közösség pont akkor csinálja meg a fórumát, amikor ez ilyen szerencsés módon szükségessé válhat.
4. A tulajdonos véleményének változása után született egy közlemény. Ez veletek kapcsolatban ennyit tartalmazott:
Kicsi ez a magyar amerikai focit szerető közösség ahhoz, hogy kooperáció helyett irtsuk egymást. 😊 Részünkről ez vonatkozik a FD fórumra is, ha szükségét érezték, hogy ebben a helyzetben ezeket a lépéseket megtegyék, legyen így. Mi innentől azon fogunk dolgozni, hogy mind tartalom, mind felhasználói élmény szintjén olyan színvonalat nyújtsunk, ami miatt minket érdemes választani, ha verseny van, akkor úgy. Természetesen senkit nem korlátozunk és kényszerítünk választásra sem a két oldal között, viszont a fair működést elvárjuk mindenki részéről. - Ebben nem tudom, hol tudod kiolvasni, hogy ti szakadárok, árulók, a haza ellenségei vagytok.
5. Azóta naponta megjelenik tőletek itt random valaki kommentháborút kezdeni vagy a fejünkhöz vagdosni dolgokat, védeni a mundér becsületét vagy akármi hasonló céllal. Örülünk, hogy ráértek erre, bár nem értjük a fentiek alapján, hogy mi szükségét érzitek. Szerencsére a jelek szerint mi jobban el vagyunk foglalva vagy egyszerűen elegánsabbak vagyunk annál, hogy ugyanezt megtegyük a first down oldalán is.

+1.
(Vipera által említett "bug" létezik: a FD fórum elérési útját beírva a poszt nem elküldhető, az oldal elhagyásának szándékára kérdez rá a Küldés gombra kattintva.) tomi-tomi
Erre csak szeretném beidézni a közlemény vonatkozó részét, ki is van emelve az oldal tetején, nem kell sokat görgetni, hogy megtaláld, és elég egyszerűen is van szerintem megfogalmazva, hogy meg lehessen érteni.
A technikai részekre (átadás/átvétel, új szerverre költözés, admin jogok visszaállítása, stb.) a jövő héten fog sor kerülni

több mint 5 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 345 — LIGHTS OUT!
Mivel jön a madden 19 PC-re, én már boldog vagyok 😊
kristóf17
Ne is mond, remélem majd lesz valami féle manager része és egy full South Carolina-s csapatot össze tudok tákolni benne.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Nekem peldaul ez mar sok, hogy ide-oda vandoroljak, es ezt allithatom tobbek neveben is, mert nekem eleg sokan irtak ugyanezt privatban (vagy eloben vagy mas helyen). Sok mezei user lesz az „aldozata” a feszultsegnek es a sardobalasnak.
Stez
Ezt azért kibonthatnád.
Tehát a teljes interneten való szörfözésed közepette "sok" az a plusz egy kattintás, ami egy másik oldal (jelen esetben az FD fórum Colts topicja) megnyitását jelentené? Ezt jelenti a "vándorlás" kifejezés? Vagy miként értelmezzem ezt az internet koordinátarendszerében?



Nos, ehhez képest a kerekasztal lovagjai ezek után az oldalt lelőve távoztak. Hadd fogalmazzak egyértelműen: magasról és vastagon leszarva ezt a közösséget, az üzleti erkölcsöt-etikát-jogot a saját negatív érzelmeiktől vezérelve hoztak egy affektív (hisztérikus?) döntést.
tomi-tomi
Ide is lenne kérdésem, hátha.
Minden kétséget kizáróan bizonyítottnak és megkérdőjelezhetetlennek gondolod a történtek ilyetén interpretációját? (Mármint az okok "mindenre szaró hisztérikusan hozott döntés"-ként történő aposztrofálását.)
Bizonyosan állítod, hogy más cél, motiváció, terv nem lehetett, nem létezhetett, és így bizonyosan nem is volt, csak az, amit -bevallottan- alulinformálódva kikövetkeztettél?

több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Túlhúzzátok ezt az árulósdit. Tökre nem vagyok benne, de az átlag fórumozónál (azaz az itt lévők 98%-nál, pl. én) biztosan nem vagytok sem árulók, sem bunkók, sem ellenfelek, sem semmi negatív. De valamiért arra a maradék 2%-ra (ha van annyi) pörögtetek rá. Na mindegy. Ez van.
Mivel jön a madden 19 PC-re, én már boldog vagyok 😊
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
számomra a legviccesebb eset ilyen Robillumáé, aki a Patriots SB-győzelme miatt döntött úgy, hogy soha többet nem fórumozik..
r.baggio
Bocs, de szerintem a Pats SB győzelem rengeteg fórumlakót összetört és megnyomorított 😀
undisputedly
Igen, csak a többség nem írt tele egy oldalt azzal, hogy mekkora utolsó szar szemét a Patriots, de főleg Belichick és Brady, és az NFL, meg mindenki, és akkor most megsértődöm, mert így már NFL-t és NCAA-t sincs értelme néznem. Vagy legalábbis azokat korábban sem gondolták értelmeseknek, ellentétben vele.
Wyatt
Nem jött át akkor a poén éle 😀 Sokan mondják, hogy nem értik a humorom :S
undisputedly
Szerintem eléggé egyértelmű volt, és Wyatt is vette a viccet, de lehet ő se lépett túl a dolgon 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Osszeborulast nem. Szamomra viszont mar az elejetol hianyzik az egyes oldalak kompromisszumkezsege. Es ranezve, osszegezve itt a dolgokat, biztos vagyok benne, hogy semmifele javulas nem is lesz mar ebben a tekintetben.

Ez az egesz nem szol tobbrol, mint nehany oriasi ego talalkozasarol, akik igenis azon erolkodnek, hogy megmutassak, ki a nagyobb, szebb, jobb es fontosabb, ki tud nagyobbat utni.
Stez
Kompromisszumkészséget hiányolsz. Mi hiányzik ehhez a részemről, illetve mikor nincs rá esély?
1. A bowl.hu hosszú évek alatt döntően és alapvetően fórumalapú oldallá vált/fejlődött. Nekem ezzel semmi különösebb gondom nem volt/nincsen. Sőt. Szerintem olyan egyedi értékké vált, amely akár nemzetközi szinten is párját ritkítja.
2. A bowl.hu szerkesztői/adminjai/alapítói (a bánat tudja eldönteni, főleg akkor, amikor az utóbbi pár évben legfeljebb read only somoskovig hirdeti az igét) az általuk preferált, elvárt, fontosnak tartott fejlesztéseket nem tudták keresztülvinni a tulajdonos-fejlesztőn. Számomra ez bizonyos szintig menedzsment-tulajdonos probléma volt - nem az én szintem. Bizonyos fokig viszont érintett, hiszen a minőségi posztok megjelenését/megalkotását nehezítette - fórum minőségét rontotta/nem engedte fejlődni.
3. Az érthető és érezhető frusztráltság egyre inkább elvette a szerkesztőség kedvét az oldal gondozásától (cikkek, posztok, moderálás stb.). Ez egyre inkább érintett engem is. Foghatnám az élethelyzetemre is (igaz is lenne), hogy egyre kevesebbet írtam. De az itteni eszmecsere szempontjából a lényeges, hogy az oldal inspiráló légköre számomra egyre több destruktív tényezővel lett terhelt. Más szóval: az oldal természetes evolúciója (életgörbéje) túljutott a zeniten.
4. Évekkel ezelőtt oldalági leszármazottként megalakult GM játékközösség ezzel párhuzamosan konfliktusok, veszteségek árán kialakított egy konstruktív, alkotó, baráti csapatot. Ez érdemben nem befolyásolta a bowl (eddigi) működését, minőségét - az ottani tagok bowlos része alkotó posztjait döntően ide írta.
5. Számomra meglepő módon most már 29 napja, hogy baggio PM-et írt nekem. A levele alapján biztos vagyok abban, hogy az akkori állapotot nagyon hasonlóan láttuk. Tehát eddig a pontig nincs szükség kompromisszumkészségre. Az oldal gyengülése egyáltalán nem vetette fel bennem, hogy új oldallal kéne meglepnem/meglepnünk a fórumközösséget. Az egyre fogyó lendületemet kiélhettem máshol (ott se nagyon), azt meg pontosan tudhattam/tudhatom, hogy ahogy haromt, viito, DoM, Gyulus után van élet a bowl.hun, így lesz utánam is. (Itt kérnék mindenkit, hogy Robilluma kiiratkozását illő tisztelettel kezelje. Egyrészt az általa megírt tengernyi érték miatt, másrészt az emlegetők közül egyedül Wyatt látta a búcsúüzenetét, s ő sajnos nem teljesen pontosan idézte (fel)).

A megoldás keresés alaptétele is közös volt. Az oldal egyetlen értékét - a fórumközösséget - egyben kell tartani. Célként megfogalmazva: Minél intaktabb állapotban tartani. Amelynek a legegyszerűbb/legnyilvánvalóbb lehetősége, a tulajdonos kivásárlása baggio közlése alapján lehetetlen, ezért ő a FK-val való egyesülést(?), FK-hoz való költözést preferálja.

Itt már volt véleménykülönbség. Egyrészt nincs olyan, hogy nem eladó. Másrészt a kiválasztott partner minősége. Elég régen foglalkozom kommunikációval. Egy cikkek alá-mögé kommentelő közösség teljesen más (értsd: össze nem egyeztethető) kommunikációt folytat, mint egy témák-események alapján strukturált fórum közössége. Akinek kétsége lenne, az emlékezzen vissza, a bowl.hus cikkek alatti kommentfolyamokracsermelyekre. S ezt a szakvéleményemet nem befolyásolja a FK szakmai színvonala - lévén három-négy éve nem olvasom őket, hébe-hóba odatévedek. (Bár, a chesterizé nevű pávafarok Pats topikos megnyilvánulása akár indokolttá is tehetné, hogy ne tartsam őket semmire.)
De megint csak nincs szükség kompromisszumkészségre. Igaz, hogy többször léptem fel nekem nem tetsző (egyéni) megnyilvánulások, tendenciák ellen, de az oldalért viselt generális felelősség soha nem volt az enyém. Aki(k)é ez a teher és ő(k) ebbe az irányba viszi(k), akkor a bowl.hu életgörbéje nem egy megújuló emelkedő szakaszba fog lépni, hanem a szinuszgörbe kellemetlen részébe. Mindenkinek joga van tévedni, rossz/megalapozatlan döntést hozni. Stake holderként amit lehetett, megtettem. Viszont nem akartam semmilyen úton-módon a döntéshozók kezéből kivenni a döntés lehetőségét.

Nos, ehhez képest a kerekasztal lovagjai ezek után az oldalt lelőve távoztak. Hadd fogalmazzak egyértelműen: magasról és vastagon leszarva ezt a közösséget, az üzleti erkölcsöt-etikát-jogot a saját negatív érzelmeiktől vezérelve hoztak egy affektív (hisztérikus?) döntést. A választási szabadság bajnokai valóban alternatívát kínáltak a legnagyobb értéküknek: vagy velünk jöttök egy komment szekcióba fórumozni (sajtreszelővel rejszolni), vagy le vagytok szarva. Tévedés ne essék, hogy mi itt csevegünk baggio-gabo-somos-igor-stb. döntése/tette alapján lehetetlen esemény. Te elég intelligens srác vagy ahhoz, hogy kisegíts: ebben a helyzetben milyen kompromisszumot lehet kötni? Másként: a döntéshozók döntést hoztak, ezután velük szemben semmilyen felelősségem nem maradt. Hiszen velem szemben felelőtlenül viselkedtek.

Mi egyetlen megoldást láttunk az eredeti, közös álláspont alapján: a lehető legrövidebb idő alatt létrehozni egy fórumot, hogy valódi választási lehetősége legyen az ittenieknek. (A "mi" bizonyos szempontból barokkos túlzás: a hozzájárulásom ehhez a projekthez erősen konvergál a nullához. Ellenben a szándékkal, a motivációval 1000%-ig egyetértek és az eredményre még ennél is büszkébb vagyok.) Az élet bebizonyította, (valójában a srácok!), hogy ez a csapat tényleg alkotó, önszervező, értékteremtő.
Ezek után lettünk mi a szakadárok, az árulók, a haza ellenségei. Igen, ezt hívják projekciónak. Igen, ezzel (a projekcióval) nem tudok kompromisszumot kötni. Nem is akarok.

Tehát: az oldal nem azért létezik, mert a menedzsment így akarta, hanem mert a tulajdonos felélesztette. Azon pedig minden, üzleti döntések iránt érdeklődő elgondolkodhat, hogy az eladástól a menedzsment szerint éveken keresztül kategorikusan elzárkózó tulajdonos, miért éppen a first-down indulása utáni napokban hajlandó megválni édes gyermekétől.

Végül. Nem lehet vádolni önbizalomhiánnyal; szemmel messziről érzékelhető az egom mérete. De tévedsz, szó nincs óriási egok találkozásáról. Valódi erőt felmutató belátás helyett a somoskovig által képviselt cinizmus, a gabokocka féle gyalázkodás, a vádaskodás, a sumákolás, a közösség manipulálása hasonlatos az időskori hajnali erekció miatt érzett ujjongásomhoz kora délelőtt: szánalmas. Papírkutyák. (Vipera által említett "bug" létezik: a FD fórum elérési útját beírva a poszt nem elküldhető, az oldal elhagyásának szándékára kérdez rá a Küldés gombra kattintva.)

Szerkesztette: tomi-tomi

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)