NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Osszeborulast nem. Szamomra viszont mar az elejetol hianyzik az egyes oldalak kompromisszumkezsege. Es ranezve, osszegezve itt a dolgokat, biztos vagyok benne, hogy semmifele javulas nem is lesz mar ebben a tekintetben.

Ez az egesz nem szol tobbrol, mint nehany oriasi ego talalkozasarol, akik igenis azon erolkodnek, hogy megmutassak, ki a nagyobb, szebb, jobb es fontosabb, ki tud nagyobbat utni.
Stez
Kompromisszumkészséget hiányolsz. Mi hiányzik ehhez a részemről, illetve mikor nincs rá esély?
1. A bowl.hu hosszú évek alatt döntően és alapvetően fórumalapú oldallá vált/fejlődött. Nekem ezzel semmi különösebb gondom nem volt/nincsen. Sőt. Szerintem olyan egyedi értékké vált, amely akár nemzetközi szinten is párját ritkítja.
2. A bowl.hu szerkesztői/adminjai/alapítói (a bánat tudja eldönteni, főleg akkor, amikor az utóbbi pár évben legfeljebb read only somoskovig hirdeti az igét) az általuk preferált, elvárt, fontosnak tartott fejlesztéseket nem tudták keresztülvinni a tulajdonos-fejlesztőn. Számomra ez bizonyos szintig menedzsment-tulajdonos probléma volt - nem az én szintem. Bizonyos fokig viszont érintett, hiszen a minőségi posztok megjelenését/megalkotását nehezítette - fórum minőségét rontotta/nem engedte fejlődni.
3. Az érthető és érezhető frusztráltság egyre inkább elvette a szerkesztőség kedvét az oldal gondozásától (cikkek, posztok, moderálás stb.). Ez egyre inkább érintett engem is. Foghatnám az élethelyzetemre is (igaz is lenne), hogy egyre kevesebbet írtam. De az itteni eszmecsere szempontjából a lényeges, hogy az oldal inspiráló légköre számomra egyre több destruktív tényezővel lett terhelt. Más szóval: az oldal természetes evolúciója (életgörbéje) túljutott a zeniten.
4. Évekkel ezelőtt oldalági leszármazottként megalakult GM játékközösség ezzel párhuzamosan konfliktusok, veszteségek árán kialakított egy konstruktív, alkotó, baráti csapatot. Ez érdemben nem befolyásolta a bowl (eddigi) működését, minőségét - az ottani tagok bowlos része alkotó posztjait döntően ide írta.
5. Számomra meglepő módon most már 29 napja, hogy baggio PM-et írt nekem. A levele alapján biztos vagyok abban, hogy az akkori állapotot nagyon hasonlóan láttuk. Tehát eddig a pontig nincs szükség kompromisszumkészségre. Az oldal gyengülése egyáltalán nem vetette fel bennem, hogy új oldallal kéne meglepnem/meglepnünk a fórumközösséget. Az egyre fogyó lendületemet kiélhettem máshol (ott se nagyon), azt meg pontosan tudhattam/tudhatom, hogy ahogy haromt, viito, DoM, Gyulus után van élet a bowl.hun, így lesz utánam is. (Itt kérnék mindenkit, hogy Robilluma kiiratkozását illő tisztelettel kezelje. Egyrészt az általa megírt tengernyi érték miatt, másrészt az emlegetők közül egyedül Wyatt látta a búcsúüzenetét, s ő sajnos nem teljesen pontosan idézte (fel)).

A megoldás keresés alaptétele is közös volt. Az oldal egyetlen értékét - a fórumközösséget - egyben kell tartani. Célként megfogalmazva: Minél intaktabb állapotban tartani. Amelynek a legegyszerűbb/legnyilvánvalóbb lehetősége, a tulajdonos kivásárlása baggio közlése alapján lehetetlen, ezért ő a FK-val való egyesülést(?), FK-hoz való költözést preferálja.

Itt már volt véleménykülönbség. Egyrészt nincs olyan, hogy nem eladó. Másrészt a kiválasztott partner minősége. Elég régen foglalkozom kommunikációval. Egy cikkek alá-mögé kommentelő közösség teljesen más (értsd: össze nem egyeztethető) kommunikációt folytat, mint egy témák-események alapján strukturált fórum közössége. Akinek kétsége lenne, az emlékezzen vissza, a bowl.hus cikkek alatti kommentfolyamokracsermelyekre. S ezt a szakvéleményemet nem befolyásolja a FK szakmai színvonala - lévén három-négy éve nem olvasom őket, hébe-hóba odatévedek. (Bár, a chesterizé nevű pávafarok Pats topikos megnyilvánulása akár indokolttá is tehetné, hogy ne tartsam őket semmire.)
De megint csak nincs szükség kompromisszumkészségre. Igaz, hogy többször léptem fel nekem nem tetsző (egyéni) megnyilvánulások, tendenciák ellen, de az oldalért viselt generális felelősség soha nem volt az enyém. Aki(k)é ez a teher és ő(k) ebbe az irányba viszi(k), akkor a bowl.hu életgörbéje nem egy megújuló emelkedő szakaszba fog lépni, hanem a szinuszgörbe kellemetlen részébe. Mindenkinek joga van tévedni, rossz/megalapozatlan döntést hozni. Stake holderként amit lehetett, megtettem. Viszont nem akartam semmilyen úton-módon a döntéshozók kezéből kivenni a döntés lehetőségét.

Nos, ehhez képest a kerekasztal lovagjai ezek után az oldalt lelőve távoztak. Hadd fogalmazzak egyértelműen: magasról és vastagon leszarva ezt a közösséget, az üzleti erkölcsöt-etikát-jogot a saját negatív érzelmeiktől vezérelve hoztak egy affektív (hisztérikus?) döntést. A választási szabadság bajnokai valóban alternatívát kínáltak a legnagyobb értéküknek: vagy velünk jöttök egy komment szekcióba fórumozni (sajtreszelővel rejszolni), vagy le vagytok szarva. Tévedés ne essék, hogy mi itt csevegünk baggio-gabo-somos-igor-stb. döntése/tette alapján lehetetlen esemény. Te elég intelligens srác vagy ahhoz, hogy kisegíts: ebben a helyzetben milyen kompromisszumot lehet kötni? Másként: a döntéshozók döntést hoztak, ezután velük szemben semmilyen felelősségem nem maradt. Hiszen velem szemben felelőtlenül viselkedtek.

Mi egyetlen megoldást láttunk az eredeti, közös álláspont alapján: a lehető legrövidebb idő alatt létrehozni egy fórumot, hogy valódi választási lehetősége legyen az ittenieknek. (A "mi" bizonyos szempontból barokkos túlzás: a hozzájárulásom ehhez a projekthez erősen konvergál a nullához. Ellenben a szándékkal, a motivációval 1000%-ig egyetértek és az eredményre még ennél is büszkébb vagyok.) Az élet bebizonyította, (valójában a srácok!), hogy ez a csapat tényleg alkotó, önszervező, értékteremtő.
Ezek után lettünk mi a szakadárok, az árulók, a haza ellenségei. Igen, ezt hívják projekciónak. Igen, ezzel (a projekcióval) nem tudok kompromisszumot kötni. Nem is akarok.

Tehát: az oldal nem azért létezik, mert a menedzsment így akarta, hanem mert a tulajdonos felélesztette. Azon pedig minden, üzleti döntések iránt érdeklődő elgondolkodhat, hogy az eladástól a menedzsment szerint éveken keresztül kategorikusan elzárkózó tulajdonos, miért éppen a first-down indulása utáni napokban hajlandó megválni édes gyermekétől.

Végül. Nem lehet vádolni önbizalomhiánnyal; szemmel messziről érzékelhető az egom mérete. De tévedsz, szó nincs óriási egok találkozásáról. Valódi erőt felmutató belátás helyett a somoskovig által képviselt cinizmus, a gabokocka féle gyalázkodás, a vádaskodás, a sumákolás, a közösség manipulálása hasonlatos az időskori hajnali erekció miatt érzett ujjongásomhoz kora délelőtt: szánalmas. Papírkutyák. (Vipera által említett "bug" létezik: a FD fórum elérési útját beírva a poszt nem elküldhető, az oldal elhagyásának szándékára kérdez rá a Küldés gombra kattintva.)

Szerkesztette: tomi-tomi

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
számomra a legviccesebb eset ilyen Robillumáé, aki a Patriots SB-győzelme miatt döntött úgy, hogy soha többet nem fórumozik..
r.baggio
Bocs, de szerintem a Pats SB győzelem rengeteg fórumlakót összetört és megnyomorított 😀
undisputedly
Igen, csak a többség nem írt tele egy oldalt azzal, hogy mekkora utolsó szar szemét a Patriots, de főleg Belichick és Brady, és az NFL, meg mindenki, és akkor most megsértődöm, mert így már NFL-t és NCAA-t sincs értelme néznem. Vagy legalábbis azokat korábban sem gondolták értelmeseknek, ellentétben vele.
Wyatt
Nem jött át akkor a poén éle 😀 Sokan mondják, hogy nem értik a humorom :S
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
idén újra pc-re is



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
számomra a legviccesebb eset ilyen Robillumáé, aki a Patriots SB-győzelme miatt döntött úgy, hogy soha többet nem fórumozik..
r.baggio
Bocs, de szerintem a Pats SB győzelem rengeteg fórumlakót összetört és megnyomorított 😀
undisputedly
Igen, csak a többség nem írt tele egy oldalt azzal, hogy mekkora utolsó szar szemét a Patriots, de főleg Belichick és Brady, és az NFL, meg mindenki, és akkor most megsértődöm, mert így már NFL-t és NCAA-t sincs értelme néznem. Vagy legalábbis azokat korábban sem gondolták értelmeseknek, ellentétben vele.

több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
számomra a legviccesebb eset ilyen Robillumáé, aki a Patriots SB-győzelme miatt döntött úgy, hogy soha többet nem fórumozik..
r.baggio
Bocs, de szerintem a Pats SB győzelem rengeteg fórumlakót összetört és megnyomorított 😀
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
ez a cirkusz itt sokaknal azt fogja elerni, hogy kilovik a redvaba mindket forumot inkabb.
Stez
van egy fórum ami összeolvad egy híroldallal, miközben elindult egy másik fórum, hol látod itt a "cirkuszt" és az álláspontok közeledésének lehetőségét? ráadásul az a fórum előbb-utóbb úgy is megvalósult volna, hiszen már korábban is voltak "szakadárok", illetve vannak, akiknek egyszerűen nem tetszik az fk-val való közösködés, így megy ez

mindenki szíve joga azt csinálni, amit jónak lát, nem tudunk leülni egyesével az emberekkel megértetni a helyzetet vagy csak simán marasztalni (számomra a legviccesebb eset ilyen Robillumáé, aki a Patriots SB-győzelme miatt döntött úgy, hogy soha többet nem fórumozik...)

annyit tudunk tenni, hogy ezentúl somos gyakrabban ír majd közleményeket a bowl.hu épp aktuális helyzetéről*, kérdezni meg mindig lehet

* ami szintén nem 100%-os hatásfokú nyilván még az olvasók között sem, hiába próbáljuk megmagyarázni, hogy mi miért történt (pl. miért nem kezdtük el egyből fejleszteni az új fórumot, stb.), aki eldöntötte, hogy "mi a saját fejünk után megyünk és nem hallgatunk a segítségre" (komolyan mintha bármi anyagi érdekünk származna belőle), annak kiadhatunk ezernyi közleményt is

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 409
És innentől pár nap leforgása alatt segítőből "áruló" lettem.
Az "árulóból" végül akkor lettem "ellenség", amikor - látva a reménytelen küszködést, és azt, hogy a ti fületek csukva van, nem hallgattok senkire - megkeresett az FD csapata és megkérdezték, hogy nekik segítek-e.
peterk2005
Nem tudom miért gondolod azt, hogy te itt közellenség vagy, mikor egyáltalán nem így van.
Te jó szándékkal próbáltál segítséget nyújtani, az, hogy az nem felelt meg vagy nem volt tiszta mit jelent, az nem a te hibád.

Azért remélem jössz még a Pats fórumba, meg a többibe is ofkorsz 😊

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
És végülis ez a fontos, hogy a történtek miatt senkiben ne legyen tüske, rossz érzés, kellemetlen szájíz.
Sobri Jóska
De erezhetoen van, nem is kicsi, mert papiron le lett rendezve az ugy, de azert azota is kerulnek elo az ujabb es ujabb apro kostolgatasok, megy a mutogatas a masikra es a burkolt sardobalas. Mindenki az utolso szo jogat akarja, oda-vissza dobaljak a labdat, mindenki a sajat igazat akarja bizonyitani, magat akarja mentegetni, mindekozben mindket oldalnak megvannak (es voltak) a maga kerdeses huzasai es dontesei, a maga nemeben egyik sem jobb a masiknal, mert a bibi mindket oldalra kiterjed, fuggetlenul attol, milyen temaban.

win, hogy a bowl.hu nem doglott meg, de nem win, hogy a bowl.hu-bol ugymond „ki lett szaggatva” egy resz, mara pedig ott tartunk, hogy a mezei forumozoknak is erezheto a ket oldal kozotti ellentet, amit nyilvan a szemelyes ellentetek es feszultsegek hajtanak. Es egyebkent ha valaki egy picit is a tortentek moge latott az elmult evekben, tudhatja, hogy ezek az ellentetek nem ket hete alakultak ki, nem azert jottek, mert a bowl.hu itt hirtelen szarba kerult. Mar elotte megvoltak, egyszeruen csak nem voltak kimondva.

Mint ahogy sokan meg most is dobaloznak itt a szep tortenetekkel es megmagyarazzak, hogy egyebkent egyaltalan semmifele ilyesmi nincs az oldalak kozott, csak epp ez nem igaz, mert van. Tobbeknel is.

Szoval a keseru szajiz szvsz meg is fog maradni, es eleg sokan fogjak elhagyni az egyik oldalt a masikert, mintsem mindket forumon legyenek. Hosszu tavon en ezt nem velem win-win szitunak.

Mindenkinek igaza van, es senkinek sincs igaza. Utobbit senki sem fogja elismerni.
Stez
Szerintem sokszor a vetélkedés, konfliktus, feszkó jobb, mint a kooperatív bepunnyadás. Pláne, ha elválik a szar a májtól, ahogy a víz és az olaj se áll össze. Mégplánébb, ha ezek régi sztorik. Tehát fenntartom, és csak megerősítettél benne: win-win szitu ez bowl.hu-nak, FD-nek egyaránt.
Persze, aki a nagy összeborulást éli meg győzelemként, annak nem. De meglepne, ha ez pont te lennél. Legalábbis az elmúlt pár éved alapján igencsak. 😛
Sobri Jóska
Osszeborulast nem. Szamomra viszont mar az elejetol hianyzik az egyes oldalak kompromisszumkezsege. Es ranezve, osszegezve itt a dolgokat, biztos vagyok benne, hogy semmifele javulas nem is lesz mar ebben a tekintetben.

Hosszu tavon en egy eros versenyt varok, ami persze sokszor jo hatassal van a dolgokra, de nem mindig. Azt, hogy itt tenylegesen olyan szakadas lesz, ami egyik felbol sem a jot fogja kihozni. Na most az egesz feszultsegnek szerintem a mezei userek isszak meg a levet, akik egy kis nyugiert, NFL-ert, a tarsasag miatt jarnak fel estenkent kicsit, viszont a tarsasag most szakad, es tudod te is, hogy a hatterben (vagy kevesbe a hatterben) ilyen-olyan apro probalkozasokkal megy a felhasznalok elszipkazasa innen-onnan.

En nyilvan a Colts-topikot reszesitem elonyben, annak ellenere, hogy ruhellem a Patset vagy a csoportrivalisokat, ezeket a topikokat is olvasom, mert vannak userek, akik jokat irnak es megeri kovetni oket. Am kialakul hamarosan az a helyzet, hogyha egy jo Colts-topikot akarok, akkor at kell mennem a masik forumra, mig mondjuk lesz nem egy topik, aminek a magja marad, es itt lesz erdekesebb.

Nekem peldaul ez mar sok, hogy ide-oda vandoroljak, es ezt allithatom tobbek neveben is, mert nekem eleg sokan irtak ugyanezt privatban (vagy eloben vagy mas helyen). Sok mezei user lesz az „aldozata” a feszultsegnek es a sardobalasnak.

Ez az egesz nem szol tobbrol, mint nehany oriasi ego talalkozasarol, akik igenis azon erolkodnek, hogy megmutassak, ki a nagyobb, szebb, jobb es fontosabb, ki tud nagyobbat utni.

Alapvetoen igazad van, sok esetben jo a vetelkedes es a konfliktus, de ez az, ahol szvsz nem biztos. Vannak helyzetek, amikor az egobol vissza kell venni es meg kell talalni az arany kozeputat. Persze ezt az ido fogja eldonteni, hogy ez a jelenlegi feszkot es konfliktushelyzet a jo vagy a rossz oldalara billenti-e az egesz helyzetet. Siman lehet, hogy igazad lesz, en most perpill inkabb mondanam, hogy ezzel hosszu tavon nem nyer, sem a bowl.hu, sem a masik forum.
Stez
Ok, és ha így lesz, mi a megoldás?
somoskovig
Nem tudom, mivel nem vagyok benne sem a ti korotokben, sem a masik forumeban, illetve azt sem tudom, hogy a felek mikor, hanyszor, hogyan ultek le egyeztetni, megbeszelni a dolgokat, mikrol ment a csevej, ki miben es hogyan probalkozott. Egy-egy dologrol tudok, ki miben nem enged, de a tobbi reszletet nem.

Teljes kep hianyaban nehez megoldast mondani. En azt mondom most, amit igy teljes kivulallokent latok, leszurok es erzekelek a ket oldal felol. Illetve annak ellenre, hogy en nem vagyok a forumon egy nagy arc, az utobbi hetekben nagyon sokan talaltak meg es sokaktol velemenyet hallottam, amibol azert nyilvan levonok en is egy kovetkeztetest, hogy ez a cirkusz itt sokaknal azt fogja elerni, hogy kilovik a redvaba mindket forumot inkabb.

több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 761 — 49ers GM
És végülis ez a fontos, hogy a történtek miatt senkiben ne legyen tüske, rossz érzés, kellemetlen szájíz.
Sobri Jóska
De erezhetoen van, nem is kicsi, mert papiron le lett rendezve az ugy, de azert azota is kerulnek elo az ujabb es ujabb apro kostolgatasok, megy a mutogatas a masikra es a burkolt sardobalas. Mindenki az utolso szo jogat akarja, oda-vissza dobaljak a labdat, mindenki a sajat igazat akarja bizonyitani, magat akarja mentegetni, mindekozben mindket oldalnak megvannak (es voltak) a maga kerdeses huzasai es dontesei, a maga nemeben egyik sem jobb a masiknal, mert a bibi mindket oldalra kiterjed, fuggetlenul attol, milyen temaban.

win, hogy a bowl.hu nem doglott meg, de nem win, hogy a bowl.hu-bol ugymond „ki lett szaggatva” egy resz, mara pedig ott tartunk, hogy a mezei forumozoknak is erezheto a ket oldal kozotti ellentet, amit nyilvan a szemelyes ellentetek es feszultsegek hajtanak. Es egyebkent ha valaki egy picit is a tortentek moge latott az elmult evekben, tudhatja, hogy ezek az ellentetek nem ket hete alakultak ki, nem azert jottek, mert a bowl.hu itt hirtelen szarba kerult. Mar elotte megvoltak, egyszeruen csak nem voltak kimondva.

Mint ahogy sokan meg most is dobaloznak itt a szep tortenetekkel es megmagyarazzak, hogy egyebkent egyaltalan semmifele ilyesmi nincs az oldalak kozott, csak epp ez nem igaz, mert van. Tobbeknel is.

Szoval a keseru szajiz szvsz meg is fog maradni, es eleg sokan fogjak elhagyni az egyik oldalt a masikert, mintsem mindket forumon legyenek. Hosszu tavon en ezt nem velem win-win szitunak.

Mindenkinek igaza van, es senkinek sincs igaza. Utobbit senki sem fogja elismerni.
Stez
Szerintem sokszor a vetélkedés, konfliktus, feszkó jobb, mint a kooperatív bepunnyadás. Pláne, ha elválik a szar a májtól, ahogy a víz és az olaj se áll össze. Mégplánébb, ha ezek régi sztorik. Tehát fenntartom, és csak megerősítettél benne: win-win szitu ez bowl.hu-nak, FD-nek egyaránt.
Persze, aki a nagy összeborulást éli meg győzelemként, annak nem. De meglepne, ha ez pont te lennél. Legalábbis az elmúlt pár éved alapján igencsak. 😛
Sobri Jóska
Osszeborulast nem. Szamomra viszont mar az elejetol hianyzik az egyes oldalak kompromisszumkezsege. Es ranezve, osszegezve itt a dolgokat, biztos vagyok benne, hogy semmifele javulas nem is lesz mar ebben a tekintetben.

Hosszu tavon en egy eros versenyt varok, ami persze sokszor jo hatassal van a dolgokra, de nem mindig. Azt, hogy itt tenylegesen olyan szakadas lesz, ami egyik felbol sem a jot fogja kihozni. Na most az egesz feszultsegnek szerintem a mezei userek isszak meg a levet, akik egy kis nyugiert, NFL-ert, a tarsasag miatt jarnak fel estenkent kicsit, viszont a tarsasag most szakad, es tudod te is, hogy a hatterben (vagy kevesbe a hatterben) ilyen-olyan apro probalkozasokkal megy a felhasznalok elszipkazasa innen-onnan.

En nyilvan a Colts-topikot reszesitem elonyben, annak ellenere, hogy ruhellem a Patset vagy a csoportrivalisokat, ezeket a topikokat is olvasom, mert vannak userek, akik jokat irnak es megeri kovetni oket. Am kialakul hamarosan az a helyzet, hogyha egy jo Colts-topikot akarok, akkor at kell mennem a masik forumra, mig mondjuk lesz nem egy topik, aminek a magja marad, es itt lesz erdekesebb.

Nekem peldaul ez mar sok, hogy ide-oda vandoroljak, es ezt allithatom tobbek neveben is, mert nekem eleg sokan irtak ugyanezt privatban (vagy eloben vagy mas helyen). Sok mezei user lesz az „aldozata” a feszultsegnek es a sardobalasnak.

Ez az egesz nem szol tobbrol, mint nehany oriasi ego talalkozasarol, akik igenis azon erolkodnek, hogy megmutassak, ki a nagyobb, szebb, jobb es fontosabb, ki tud nagyobbat utni.

Alapvetoen igazad van, sok esetben jo a vetelkedes es a konfliktus, de ez az, ahol szvsz nem biztos. Vannak helyzetek, amikor az egobol vissza kell venni es meg kell talalni az arany kozeputat. Persze ezt az ido fogja eldonteni, hogy ez a jelenlegi feszkot es konfliktushelyzet a jo vagy a rossz oldalara billenti-e az egesz helyzetet. Siman lehet, hogy igazad lesz, en most perpill inkabb mondanam, hogy ezzel hosszu tavon nem nyer, sem a bowl.hu, sem a masik forum.
Stez
Ok, és ha így lesz, mi a megoldás?

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
És végülis ez a fontos, hogy a történtek miatt senkiben ne legyen tüske, rossz érzés, kellemetlen szájíz.
Sobri Jóska
De erezhetoen van, nem is kicsi, mert papiron le lett rendezve az ugy, de azert azota is kerulnek elo az ujabb es ujabb apro kostolgatasok, megy a mutogatas a masikra es a burkolt sardobalas. Mindenki az utolso szo jogat akarja, oda-vissza dobaljak a labdat, mindenki a sajat igazat akarja bizonyitani, magat akarja mentegetni, mindekozben mindket oldalnak megvannak (es voltak) a maga kerdeses huzasai es dontesei, a maga nemeben egyik sem jobb a masiknal, mert a bibi mindket oldalra kiterjed, fuggetlenul attol, milyen temaban.

win, hogy a bowl.hu nem doglott meg, de nem win, hogy a bowl.hu-bol ugymond „ki lett szaggatva” egy resz, mara pedig ott tartunk, hogy a mezei forumozoknak is erezheto a ket oldal kozotti ellentet, amit nyilvan a szemelyes ellentetek es feszultsegek hajtanak. Es egyebkent ha valaki egy picit is a tortentek moge latott az elmult evekben, tudhatja, hogy ezek az ellentetek nem ket hete alakultak ki, nem azert jottek, mert a bowl.hu itt hirtelen szarba kerult. Mar elotte megvoltak, egyszeruen csak nem voltak kimondva.

Mint ahogy sokan meg most is dobaloznak itt a szep tortenetekkel es megmagyarazzak, hogy egyebkent egyaltalan semmifele ilyesmi nincs az oldalak kozott, csak epp ez nem igaz, mert van. Tobbeknel is.

Szoval a keseru szajiz szvsz meg is fog maradni, es eleg sokan fogjak elhagyni az egyik oldalt a masikert, mintsem mindket forumon legyenek. Hosszu tavon en ezt nem velem win-win szitunak.

Mindenkinek igaza van, es senkinek sincs igaza. Utobbit senki sem fogja elismerni.
Stez
Szerintem sokszor a vetélkedés, konfliktus, feszkó jobb, mint a kooperatív bepunnyadás. Pláne, ha elválik a szar a májtól, ahogy a víz és az olaj se áll össze. Mégplánébb, ha ezek régi sztorik. Tehát fenntartom, és csak megerősítettél benne: win-win szitu ez bowl.hu-nak, FD-nek egyaránt.
Persze, aki a nagy összeborulást éli meg győzelemként, annak nem. De meglepne, ha ez pont te lennél. Legalábbis az elmúlt pár éved alapján igencsak. 😛
Sobri Jóska
Osszeborulast nem. Szamomra viszont mar az elejetol hianyzik az egyes oldalak kompromisszumkezsege. Es ranezve, osszegezve itt a dolgokat, biztos vagyok benne, hogy semmifele javulas nem is lesz mar ebben a tekintetben.

Hosszu tavon en egy eros versenyt varok, ami persze sokszor jo hatassal van a dolgokra, de nem mindig. Azt, hogy itt tenylegesen olyan szakadas lesz, ami egyik felbol sem a jot fogja kihozni. Na most az egesz feszultsegnek szerintem a mezei userek isszak meg a levet, akik egy kis nyugiert, NFL-ert, a tarsasag miatt jarnak fel estenkent kicsit, viszont a tarsasag most szakad, es tudod te is, hogy a hatterben (vagy kevesbe a hatterben) ilyen-olyan apro probalkozasokkal megy a felhasznalok elszipkazasa innen-onnan.

En nyilvan a Colts-topikot reszesitem elonyben, annak ellenere, hogy ruhellem a Patset vagy a csoportrivalisokat, ezeket a topikokat is olvasom, mert vannak userek, akik jokat irnak es megeri kovetni oket. Am kialakul hamarosan az a helyzet, hogyha egy jo Colts-topikot akarok, akkor at kell mennem a masik forumra, mig mondjuk lesz nem egy topik, aminek a magja marad, es itt lesz erdekesebb.

Nekem peldaul ez mar sok, hogy ide-oda vandoroljak, es ezt allithatom tobbek neveben is, mert nekem eleg sokan irtak ugyanezt privatban (vagy eloben vagy mas helyen). Sok mezei user lesz az „aldozata” a feszultsegnek es a sardobalasnak.

Ez az egesz nem szol tobbrol, mint nehany oriasi ego talalkozasarol, akik igenis azon erolkodnek, hogy megmutassak, ki a nagyobb, szebb, jobb es fontosabb, ki tud nagyobbat utni.

Alapvetoen igazad van, sok esetben jo a vetelkedes es a konfliktus, de ez az, ahol szvsz nem biztos. Vannak helyzetek, amikor az egobol vissza kell venni es meg kell talalni az arany kozeputat. Persze ezt az ido fogja eldonteni, hogy ez a jelenlegi feszkot es konfliktushelyzet a jo vagy a rossz oldalara billenti-e az egesz helyzetet. Siman lehet, hogy igazad lesz, en most perpill inkabb mondanam, hogy ezzel hosszu tavon nem nyer, sem a bowl.hu, sem a masik forum.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
És végülis ez a fontos, hogy a történtek miatt senkiben ne legyen tüske, rossz érzés, kellemetlen szájíz.
Sobri Jóska
De erezhetoen van, nem is kicsi, mert papiron le lett rendezve az ugy, de azert azota is kerulnek elo az ujabb es ujabb apro kostolgatasok, megy a mutogatas a masikra es a burkolt sardobalas. Mindenki az utolso szo jogat akarja, oda-vissza dobaljak a labdat, mindenki a sajat igazat akarja bizonyitani, magat akarja mentegetni, mindekozben mindket oldalnak megvannak (es voltak) a maga kerdeses huzasai es dontesei, a maga nemeben egyik sem jobb a masiknal, mert a bibi mindket oldalra kiterjed, fuggetlenul attol, milyen temaban.

win, hogy a bowl.hu nem doglott meg, de nem win, hogy a bowl.hu-bol ugymond „ki lett szaggatva” egy resz, mara pedig ott tartunk, hogy a mezei forumozoknak is erezheto a ket oldal kozotti ellentet, amit nyilvan a szemelyes ellentetek es feszultsegek hajtanak. Es egyebkent ha valaki egy picit is a tortentek moge latott az elmult evekben, tudhatja, hogy ezek az ellentetek nem ket hete alakultak ki, nem azert jottek, mert a bowl.hu itt hirtelen szarba kerult. Mar elotte megvoltak, egyszeruen csak nem voltak kimondva.

Mint ahogy sokan meg most is dobaloznak itt a szep tortenetekkel es megmagyarazzak, hogy egyebkent egyaltalan semmifele ilyesmi nincs az oldalak kozott, csak epp ez nem igaz, mert van. Tobbeknel is.

Szoval a keseru szajiz szvsz meg is fog maradni, es eleg sokan fogjak elhagyni az egyik oldalt a masikert, mintsem mindket forumon legyenek. Hosszu tavon en ezt nem velem win-win szitunak.

Mindenkinek igaza van, es senkinek sincs igaza. Utobbit senki sem fogja elismerni.
Stez
Szerintem sokszor a vetélkedés, konfliktus, feszkó jobb, mint a kooperatív bepunnyadás. Pláne, ha elválik a szar a májtól, ahogy a víz és az olaj se áll össze. Mégplánébb, ha ezek régi sztorik. Tehát fenntartom, és csak megerősítettél benne: win-win szitu ez bowl.hu-nak, FD-nek egyaránt.
Persze, aki a nagy összeborulást éli meg győzelemként, annak nem. De meglepne, ha ez pont te lennél. Legalábbis az elmúlt pár éved alapján igencsak. 😛

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
És végülis ez a fontos, hogy a történtek miatt senkiben ne legyen tüske, rossz érzés, kellemetlen szájíz.
Sobri Jóska
De erezhetoen van, nem is kicsi, mert papiron le lett rendezve az ugy, de azert azota is kerulnek elo az ujabb es ujabb apro kostolgatasok, megy a mutogatas a masikra es a burkolt sardobalas. Mindenki az utolso szo jogat akarja, oda-vissza dobaljak a labdat, mindenki a sajat igazat akarja bizonyitani, magat akarja mentegetni, mindekozben mindket oldalnak megvannak (es voltak) a maga kerdeses huzasai es dontesei, a maga nemeben egyik sem jobb a masiknal, mert a bibi mindket oldalra kiterjed, fuggetlenul attol, milyen temaban.

win, hogy a bowl.hu nem doglott meg, de nem win, hogy a bowl.hu-bol ugymond „ki lett szaggatva” egy resz, mara pedig ott tartunk, hogy a mezei forumozoknak is erezheto a ket oldal kozotti ellentet, amit nyilvan a szemelyes ellentetek es feszultsegek hajtanak. Es egyebkent ha valaki egy picit is a tortentek moge latott az elmult evekben, tudhatja, hogy ezek az ellentetek nem ket hete alakultak ki, nem azert jottek, mert a bowl.hu itt hirtelen szarba kerult. Mar elotte megvoltak, egyszeruen csak nem voltak kimondva.

Mint ahogy sokan meg most is dobaloznak itt a szep tortenetekkel es megmagyarazzak, hogy egyebkent egyaltalan semmifele ilyesmi nincs az oldalak kozott, csak epp ez nem igaz, mert van. Tobbeknel is.

Szoval a keseru szajiz szvsz meg is fog maradni, es eleg sokan fogjak elhagyni az egyik oldalt a masikert, mintsem mindket forumon legyenek. Hosszu tavon en ezt nem velem win-win szitunak.

Mindenkinek igaza van, es senkinek sincs igaza. Utobbit senki sem fogja elismerni.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
1. Szó szerint beidézel egy magán-levelezést anélkül, hogy az engedélyemet kérted volna. No comment...
peterk2005
Erre direkt külön, mert ez -számomra- a szórakoztató rész, és a főtémához képest teljesen off:
Nem számít magánlevelezésnek, ha -bár magánszemélynek és privátemailcímre, de- egy közösséggel kapcsolatosan, akit a magánszemély képvisel, írsz levelet.
Pl. ha írsz az Index szerkesztőségébe xy-nak a magánemailcímére, attól az a levél a szerkesztőség számára érkezett. Vagy egy multi HR-esének, vagy mint pont most téma a sajtóban, egy párt sajtóosztályára küldöd az egyébként konkrétan xy-nak szánt levelet. (LMP - Ungár vs. Lovas)
Sőt, ha olyan a levél tartalma, akkor az, aki kapta, dönthet úgy, hogy nyilvánosságra hozza azt. Pl. ha egy színésznőt megfenyegetnek vagy mocskolják, esetleg ajánlatot kap levélben, akkor azt minden további nélkül nyilvánosságra hozhatja, a küldő külön engedélye nélkül is, hiszen ő a címzettje a fentieknek.
Vagyis, ha például te most kapnál egy kispocs18 nevű felhasználótól egy privát levelet, melyben melegebb éghajlatra küld, nem hiszem, hogyha nyilvánosságra akarnád hozni, akkor elötte megkérdeznéd, hogy megengedi e.

Ráadásul a jelen, konkrét esetben ez a levélrészlet tulajdonképpen azért tetszik, mert bizonyítja a te igazadat, és a bowl.hu szerkesztőkét is egyszerre.
Te valóban ajánlottál egy fasza kisteherautót, és valóban nem volt senki, akinek van "C"-s jogsija és vezesse.
Mint a bank, aki vállalkozáshoz önerővel ad kölcsönt.
Részéről is jogos ez a konstrukció, és ha az ügyfél önerő híjján nem él vele, részéről is jogos, ha nem ezt várta, nem ezt szerette volna.

| Kihozod belőlem a bennem lakó Buddhát. 😊 |

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Úgy látom ez az a pont, ahol már mindenkét félnek igaza van, lekerekedtek annyira az álláspontok, hogy nem markáns ellentmondás, hanem a részletek értelmezésének finomhangolása történik.
Nézőpontok, megközelítések, hangsúlyok különböznek, és ami a legfontosabb, minden résztvevő biztos benne, hogy jól döntött, hogy helyesen cselekedett, hogy megfelelő attitűddel tudja továbbvinni a történetét.
És végülis ez a fontos, hogy a történtek miatt senkiben ne legyen tüske, rossz érzés, kellemetlen szájíz.
(Az valójában nem probléma, ha a szubjektív megélés némileg más, sőt, így természetes.)
Ami a lényeg, a bowl.hu is örül a dolgok ilyetén alakulásának, és az FD is.
Win-win.

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
3. Szeretnék végre eloszlatni egy legendát peterk felajánlásáról, mert olyan dologra hivatkoztok állandóan, ami nincs. Ezt írta r.baggionak válaszként:
"A magam részéről tartalmi (szerkesztés, stb.) illetve fejlesztői (új fórum elkészítése, stb.) oldalról sajnos nem tudok beszállni. Felelőtlenség is lenne részemről beígérni ilyesmit. Sem időm, sem szabad erőforrásaink nincsenek rá sajnos. Viszont a technikai hátteret (hosting, a rendszer beindítása, működtetése) szívesen biztosítom nektek." - Ezt úgy beállítani többször is, hogy peterk felajánlott nekünk egy komplett fórumot, de mi annyira fent hordtuk az orrunkat, hogy nem kellett, több, mint csúsztatás. Márpedig ez a legtöbbször hivatkozott alapja az ellenérzéseknek és konfliktusnak, de ez nem igaz.somoskovig
1. Szó szerint beidézel egy magán-levelezést anélkül, hogy az engedélyemet kérted volna. No comment...

2. Bevallom azt hittem, hogy egy elköltözésre, új társakkal való egyesülésre, és új fórum környezet kialakítására régóta készülődő stáb tisztában van azzal, hogy pontosan mi mit is jelent, de akkor hadd fordítsam le neked: az ott amit olvashatsz felajánlásként, az pontosan az, amit az FD-nak is felajánlottam. És amit most látsz futni a FD-on. Nem több, és nem kevesebb. A tartalmi részre vonatkozó megjegyzésem annyit jelent, hogy a) nem akartam szerkesztővé válni, ill. a bowl.hu-ba - vagy bármilyen másik struktúrába amit létrehoztok - saját magam beszállni. Ez egyúttal azt is jelenti persze, hogy semmilyen részt/jogot (pl. admin jogot, részesedést, akármit) sem kértem. Ennek az oka részben az időhiány, részben viszont az, hogy nem szokásom úgy non-profit kezdeményezéseket támogatni (mert nem ez lett volna az első, és nem is az utolsó), hogy "lenyúlom" a jogaikat/eszközeiket.
A "fejlesztői" megjegyzés pedig (erre vonatkozott a sajnos) annyit jelent, hogy új fórum - értsd fórum-motor - kifejlesztését már nem tudom vállalni. (Ezt egyébként azért jegyeztem meg, mert tudomásom szerint a bowl.hu egy "laravel" nevű php frameworkben írt, egyedi, saját fejlesztésű motor, amit valentinx csinált nulláról. Ilyen én nem vállalkok. Okkal, mert úgy gondolom, hogy manapság nincs rá szükség, de ha valaki ragaszkodik hozzá, az vállalja a költségeit.)
A "hosting, rendszer beindítása, működtetése" pedig azt jelenti, amit vállaltam volna, és betűről betűre azt, amit az FD is megkapott. Amit most náluk látsz működni..

3. Azt már elfelejtetted beidézni a levélből, hogy nem csak ezt ajánlottam fel, hanem jogi tanácsot is próbáltam adni (bowl.hu vs hozzászólások jogi státusa, szerzői jogok, stb.). És megadtam a számomat, hogy ha bármi érdekli, bármiben tanácsot kér, vagy továbbiakra kíváncsi, hívjon fel. Szóval, ha a fenti felajánlásommal kapcsolatban kérdése lett volna, nem lett volna világos, hogy mit tudok adni és mit nem, csak egy telefonhívásba került volna, és részletesen elmondom. Nem hívott senki.

3. Én ebbe az egész történetbe úgy keveredtem bele, hogy Baggio megkeresett, hogy adjak tanácsot, ill. segítsek. Ha jól tudom azért engem keresett meg, mert az egyik (egyébként elitliga-s) fórumozó engem ajánlott. (Gondolom azért, mert korábban számukra is biztosítottam ezt-azt, és gondolom elégedettek voltak vele.) Én pedig - bár Baggio-t személyesen nem ismerem - sőt a bowl.hu EGYIK tagját sem ismertem és azóta sem ismerem személyesen - felajánlottam a segítségemet. Majd Baggio - miután más utat választott - felkért, hogy regisztráljak az FK-s fórumra, és mondjam el arról a véleményemet. Ezt is megtettem. Beregisztráltam, és elmondtam a véleményemet.

És innentől pár nap leforgása alatt segítőből "áruló" lettem. Mert történetesen az volt a véleményem - ha már kérdeztétek -, hogy az a fórum plugin választás nem jó. És leírtam így is, meg úgy is. És leírtam ott is, majd amikor - számomra teljesen váratlanul itt bejelentettétek, hogy itt bezár a bolt és átmentek - akkor itt is leírtam, hogy szerintem ez elhamarkodott. Ez volt az őszinte véleményem, és mivel kértétek, leírtam. És tudod mi? Beigazolódott, hogy igazam volt. És mégis én lettem a rossz fiú, és nem ti csesztétek el azzal, hogy elhamarkodtátok az egésze. Bravo.

Az "árulóból" végül akkor lettem "ellenség", amikor - látva a reménytelen küszködést, és azt, hogy a ti fületek csukva van, nem hallgattok senkire - megkeresett az FD csapata és megkérdezték, hogy nekik segítek-e. És igent mondtam. Segítettem nekik, és 1 hét alatt beindítottuk a fórumukat. Ez az ami végképp kiverte a biztosítékot. Azóta azt érzem, hogy ha ide jövök, a pokolra kívánnak. Nem sokszor fordult elő az életemben, hogy segítséget kértek, felajánlottam, majd tanácsot kértek, adtam tanácsot, ami helyesnek is bizonyult, és ..... utána köpködnek rám. Hát most megtörtént.

Még valamit szeretnék tisztázni: soha nem voltam, nem vagyok, és soha nem is leszek a first-down-nak sem tagja, sem szerkesztője, sem tulajdonosa, sem semmije. A viszonyom velük pontosan ugyanolyan, mint veletek: nincs viszony. Szervezeti, jogi értelemben minden a first-down domain tulajdonosaié illetve szerkesztőié. Az egyedüli különbség az, hogy ők megköszönik, hogy segítek, és velük jó a viszonyom.

A magam részéről befejeztem ezt az ügyet. A hátam közepére sem kívánom már az egészet. Fejezzük be. Itt a fórumotok, koncentráljatok arra. Van/lesz vele elég feladatotok, ne másra fecséreljétek az időt.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 364 — LIGHTS OUT!
Titkolóznak itt Baggioék össze-vissza, ezért Kraft bejelenti, hogy ő vette meg a bowlt😁
Fast Willie
vagy Baggióék vették meg a Patriotsot is
katonadani
És jövőre a pecc a Big-12-ben indul !

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Köszönöm hogy vettétek a lapot 😉

Egyébként sztem bejelentik h a SBn megkérték a Vikingsot erresszék le a labdákat csak fordítva sült el a dolog 😀
dande
Ez azért is vicces, mert a Vikings meccsei előtt is manipuláltak a labdanyomással. Mondjuk a Minnesota még sosem nyert Super Bowlt, szóval a kutyát nem izgat

több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 535 — Így remélem megfelelek nektek.....
Köszönöm hogy vettétek a lapot 😉

Egyébként sztem bejelentik h a SBn megkérték a Vikingsot erresszék le a labdákat csak fordítva sült el a dolog 😀
több mint 5 éve
katonadani Philadelphia Eagles 453
Titkolóznak itt Baggioék össze-vissza, ezért Kraft bejelenti, hogy ő vette meg a bowlt😁
Fast Willie
vagy Baggióék vették meg a Patriotsot is
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 715
Titkolóznak itt Baggioék össze-vissza, ezért Kraft bejelenti, hogy ő vette meg a bowlt😁
több mint 5 éve
xrace77 Denver Broncos 4 463
valami nagy hír közeleg, Patriots oldalról, állítólag felrobbantja a twittert hamarosan. Gronk? Edelman? Brady? Tippek?
katonadani
Goodell megveszi a csapatot.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 715
Vagy Gronk bejelenti, hogy megvolt neki Blümchen
Fast Willie
És ez miért zaklatna fel bárkit is? Mert ha még Bündchen akkor oké.
Matthew99
Engem felzaklat, aszittem Gisele-nek azért van egy minimum szintje, amit meg kell ugrani.. ha ezt tudom keményebben próbálkozom 10 11 éve azon a partin.

Ehhh...
Igor
Gronk spikeolással nyert
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Vagy Gronk bejelenti, hogy megvolt neki Blümchen
Fast Willie
És ez miért zaklatna fel bárkit is? Mert ha még Bündchen akkor oké.
Matthew99
Engem felzaklat, aszittem Gisele-nek azért van egy minimum szintje, amit meg kell ugrani.. ha ezt tudom keményebben próbálkozom 10 11 éve azon a partin.

Ehhh...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
Vagy Gronk bejelenti, hogy megvolt neki Blümchen
Fast Willie
És ez miért zaklatna fel bárkit is? Mert ha még Bündchen akkor oké.
Matthew99
Dekódoltam, mert nem akartam előbb kiszivárogtatni

Egyébként lebuktál, hogy tudod ki a Blümchen😁
Fast Willie
Én szemét meg elcsesztem. Na
mindegy.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 715
Vagy Gronk bejelenti, hogy megvolt neki Blümchen
Fast Willie
És ez miért zaklatna fel bárkit is? Mert ha még Bündchen akkor oké.
Matthew99
Dekódoltam, mert nem akartam előbb kiszivárogtatni

Egyébként lebuktál, hogy tudod ki a Blümchen😁

Szerkesztette: Willie Parker