NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Látom éppen a különböző bírói hibákról van szó, illetve arról, hogy mi az ami akár könnyedén visszanézhető lenne, de ugye mégse teszik. Biztos láttátok Timmons "vérlázító" szabálytalanságát, amikor Wilson-t kilökte a pályáról 15 yard büntetésért. Csak éppen a lökés pillanatában, még mindkét lába a vonalon belül volt, tehát nem lehetett a pályán kívül. Ergo nem érzem jogosnak a szabálytalanságot és a 15 yardos haladást. Egyből látható volt a felvételeken, hogy mi a szitu, de ugye nem visszanézhető, nem tehető semmissé az ítélet. Pedig elég egyszerű lenne...
Klaci79
Amúgy ebben a szituban az volt a vicces, hogy az oldalvonalon álló bíró egyből mutatta, hogy belül volt, nem is ő dobta a zászlót.
gabokocka
De akkor meg pláne nem értem, hogy most mi van...
Egy másik ügy, ami elég érdekes, ez az agyrázkódásos ügy. Az tuti, hogy nagyon fontos a játékosoknak és az NFL-nek is.
Most ugye vizsgálják, hogy ha Roethlisbergernek tényleg agyrázkódása volt, akkor miért tolta végig a drive-ot. Mint ugye a Keenum eset. Csak éppen azt nem értem, hogy ha ezentúl a QB kap egy ütést a fejére, akkor azonnal le kell mennie megcsinálni a teszteket? Akkor valaki majd kitalálja azt a taktikát, hogy lesz ami lesz 15 yard büntit megér, ha aztán a QB kiszáll a meccsből egy időre?
Valahogy kezd ez is átesni a ló túloldalára 😕
Klaci79
Ezzel kapcsolatban több mókás dolog is van:
1) Tomlin szerint agyrázkódása volt Big Bennek, ezt nyilatkozta most nemrég.
2) Ez nem baj, csak Big Ben pedig úgy nyilatkozott néhány órával korábban, hogy nem volt agyrázkódása. WTF?

Van minden meccsen egy manusz, aki nézi kinek lehet agyrázkódása, és ha ő úgy gondolja, akkor meg kell néznie a játékost egy független dokinak. Nálunk volt egy ilyen play, már nem emlékszem ki ellen, de Normannek le kellett mennie, majd egy play múlva jött vissza, miután megnézte a doki. Sztem a bíró fülére szólt az ember fentről.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Látom éppen a különböző bírói hibákról van szó, illetve arról, hogy mi az ami akár könnyedén visszanézhető lenne, de ugye mégse teszik. Biztos láttátok Timmons "vérlázító" szabálytalanságát, amikor Wilson-t kilökte a pályáról 15 yard büntetésért. Csak éppen a lökés pillanatában, még mindkét lába a vonalon belül volt, tehát nem lehetett a pályán kívül. Ergo nem érzem jogosnak a szabálytalanságot és a 15 yardos haladást. Egyből látható volt a felvételeken, hogy mi a szitu, de ugye nem visszanézhető, nem tehető semmissé az ítélet. Pedig elég egyszerű lenne...
Klaci79
Amúgy ebben a szituban az volt a vicces, hogy az oldalvonalon álló bíró egyből mutatta, hogy belül volt, nem is ő dobta a zászlót.
gabokocka
De akkor meg pláne nem értem, hogy most mi van...
Egy másik ügy, ami elég érdekes, ez az agyrázkódásos ügy. Az tuti, hogy nagyon fontos a játékosoknak és az NFL-nek is.
Most ugye vizsgálják, hogy ha Roethlisbergernek tényleg agyrázkódása volt, akkor miért tolta végig a drive-ot. Mint ugye a Keenum eset. Csak éppen azt nem értem, hogy ha ezentúl a QB kap egy ütést a fejére, akkor azonnal le kell mennie megcsinálni a teszteket? Akkor valaki majd kitalálja azt a taktikát, hogy lesz ami lesz 15 yard büntit megér, ha aztán a QB kiszáll a meccsből egy időre?
Valahogy kezd ez is átesni a ló túloldalára 😕
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Látom éppen a különböző bírói hibákról van szó, illetve arról, hogy mi az ami akár könnyedén visszanézhető lenne, de ugye mégse teszik. Biztos láttátok Timmons "vérlázító" szabálytalanságát, amikor Wilson-t kilökte a pályáról 15 yard büntetésért. Csak éppen a lökés pillanatában, még mindkét lába a vonalon belül volt, tehát nem lehetett a pályán kívül. Ergo nem érzem jogosnak a szabálytalanságot és a 15 yardos haladást. Egyből látható volt a felvételeken, hogy mi a szitu, de ugye nem visszanézhető, nem tehető semmissé az ítélet. Pedig elég egyszerű lenne...
Klaci79
Amúgy ebben a szituban az volt a vicces, hogy az oldalvonalon álló bíró egyből mutatta, hogy belül volt, nem is ő dobta a zászlót.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Kérdezem én, itt ez a bíró mégis mire gondolt? Ezt is el lehet engedni az "emberi hiba a játék része" mantrával?
 www.footballzebras.com/wp-content/uploads/2015/10/kjwright-bat.jpg
(eddig nem néztem, de mostantól figyelni fogom ezt a 119-es számú bírót, hogy egyáltalán alkalmazzák-e, mert az szerintem nonszensz, hogy ilyen hiba után vki NFL meccsen bíráskodjon)
ZERO_L
figyelheted nyugodtan, azóta nem vezetett meccset:  www.pro-football-reference.com/officials/WilsDo0r.htm 😀


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Látom éppen a különböző bírói hibákról van szó, illetve arról, hogy mi az ami akár könnyedén visszanézhető lenne, de ugye mégse teszik. Biztos láttátok Timmons "vérlázító" szabálytalanságát, amikor Wilson-t kilökte a pályáról 15 yard büntetésért. Csak éppen a lökés pillanatában, még mindkét lába a vonalon belül volt, tehát nem lehetett a pályán kívül. Ergo nem érzem jogosnak a szabálytalanságot és a 15 yardos haladást. Egyből látható volt a felvételeken, hogy mi a szitu, de ugye nem visszanézhető, nem tehető semmissé az ítélet. Pedig elég egyszerű lenne...
több mint 8 éve
Béczkó 1 264
The competition committee is recommending teams be able to trade compensatory picks (as was reported) & owners will vote on that tomorrow.
At tomorrow's league meetings, owners will vote on potentially shortening the legal tampering window during free agency from 3 days to 2.
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Közben a Cards - 49ers-t is néztem, na, ott az ucsó Cards drive-ban konkrétan a zebrák leszopták az Arizonát, vagy fordítva, de megye 2-ben ilyenkor simán levonul a másik csapat, és elküldik a bírókat a jó k*rva anyjukba.😊
Go Vikings!
 twitter.com/ProFootballTalk/status/671710944934952961


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Zero: Peterk arra gondol, hogy mezei szar dpi-opi-holding fújásokkal is épp annyir tudják befolyásolni a drive/meccs végkimenetelét mint az olyan látványos baromságokkal minthogy megállítják a játékot mert csak. A különbség, hogy az egyik baromi látványos és ezért jobban felértékelődik, míg a másikból van egy meccsen 10. Ugyanannyira kártékony mind2 eset.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots 4 374 — situational football
Ez az az emberi szubjektivizmus faktor, ami amíg ember bíráskodik, addig kiiktathatatlan. Szerintem ezzel nem legyintek a problémára, csak tudomásul veszem a helyzetet.peterk2005
nem azt mondom, hogy minden bírói tévedést meg lehet szüntetni(ezért is írtam visszaszorítást), hanem a nyilvánvaló már-már a csalás határait súroló bírói hibákat kell kiirtani

ha a videóbírózás közben TISZTÁN látszódik, mi lenne a helyes ítélet mégis az ellenkezőjét ítélik meg, akkor ez nem az emberi szubjektivitásba tartozik, ezek a hibák szerintem megengedhetetlenek (de lehetne említeni a KJ Wright-os meg a sípszós esetet is)
Ezeket nem kéne egy kalap alá venni a holding, OPI/DPI szabálytalanságok megítélésével és akkor máris nem egy tengerből kell vizet kimerni, hanem max egy medencéből 😉

Kérdezem én, itt ez a bíró mégis mire gondolt? Ezt is el lehet engedni az "emberi hiba a játék része" mantrával?
 www.footballzebras.com/wp-content/uploads/2015/10/kjwright-bat.jpg
(eddig nem néztem, de mostantól figyelni fogom ezt a 119-es számú bírót, hogy egyáltalán alkalmazzák-e, mert az szerintem nonszensz, hogy ilyen hiba után vki NFL meccsen bíráskodjon)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
ki nem szarja le, miközben a CFL-ben Henry Burris 5693 yardot passzolt 40 évesen?!

több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
uristen. hol látsz ilyet máshol ... mennyire szórakoztatóbb liga mint más. stb stb...
(nem kell linkekkel válaszolni JJ)
braxa88
Az megvan, hogy a Michigan State-nek valószínűleg a rájátszás múlt a Michigani TD-jén, az Ole Miss meg az SEC-döntőt bukta el a 4&25-re benyelt játékkal?
baggio
váó
braxa88
mi gond? nem linket kaptál 😊
gamerkr
nincs gond 😊
több mint 8 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
uristen. hol látsz ilyet máshol ... mennyire szórakoztatóbb liga mint más. stb stb...
(nem kell linkekkel válaszolni JJ)
braxa88
Az megvan, hogy a Michigan State-nek valószínűleg a rájátszás múlt a Michigani TD-jén, az Ole Miss meg az SEC-döntőt bukta el a 4&25-re benyelt játékkal?
baggio
váó
braxa88
mi gond? nem linket kaptál 😊

több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
uristen. hol látsz ilyet máshol ... mennyire szórakoztatóbb liga mint más. stb stb...
(nem kell linkekkel válaszolni JJ)
braxa88
Az megvan, hogy a Michigan State-nek valószínűleg a rájátszás múlt a Michigani TD-jén, az Ole Miss meg az SEC-döntőt bukta el a 4&25-re benyelt játékkal?
baggio
váó
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante

uristen. hol látsz ilyet máshol ... mennyire szórakoztatóbb liga mint más. stb stb...
(nem kell linkekkel válaszolni JJ)
braxa88
Az megvan, hogy a Michigan State-nek valószínűleg a rájátszás múlt a Michigani TD-jén, az Ole Miss meg az SEC-döntőt bukta el a 4&25-re benyelt játékkal?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
teljesen különböző bírói hibát próbálsz egy kalap alá venni (legközelebb inkább válaszd meg jobban a példáidat) és ezután legyintesz egyet, hogy hát "ezekkel a bírói hibákkal együtt kell élni"

Szerintem meg ez a felfogás rossz, ideje lenne már a bírók körmére is ránézni... (Bele sem merek gondolni, mi lesz ha SB-n követnek ilyen hatalmas nagy hibát, a vesztes fél kárára)
ZERO_L
El foglak keseríteni: már megtörtént, hogy SB-n súlyos hibát követtek el a vesztes fél kárára. Idézem Bill Leavy-t, aki a 2006-os (Steelers vs Seahawks) döntőt vezette: "Nehéz dolog volt átélni ezt számomra. Két rossz, mérkőzés-befolyásoló döntést is hoztam a 4. negyedben, amik miatt sokáig nem tudtam később aludni."

Top Ten Controversial Calls: Super Bowl XL

A példám egyébként nem az "ezzel együtt kell élni" részre vonatkozott, hanem arra, hogy a bírói hibáknak csak kis részén hördülünk fel, a többin nem - pedig megtörténnek.

Általánosságban pedig, ha úgy gondolod, hogy ha feltűrjük az ingünk ujját és nekimegyünk akkor ki tudjuk merni a vizet a tengerből - mert ez sajnos tenger -, az tiszteletreméltó, de szerintem naív gondolat. Höri írta lejjebb, hogy Mike Carey kb.60%-ban látja máshogy az eseteket, mint a kollegái. Ha kicserélnéd őket, és Carey-t küldenéd be meccset vezetni, Hochuli-t meg beültetnéd a CBS szakértői székébe, ugyanez lenne az arány. Ez az az emberi szubjektivizmus faktor, ami amíg ember bíráskodik, addig kiiktathatatlan. Szerintem ezzel nem legyintek a problémára, csak tudomásul veszem a helyzetet.

Ettől még konkrét dolgokon lehet és kell is javítani. A hibák viszont sajnos megszűnni nem fognak akkor sem. Hatvan éve történt, hogy egy hibás bírói döntésnek köszönhetően elveszítettük az 1954-es foci VB döntőt. Azóta számtalan EB, VB meccsen történt már hasonlóan súlyos (mérkőzést befolyásoló) hiba. Olimpiai aranyat is buktunk már el hibás bíráskodáson. Konkrétan pl. cselgáncsban 8 éve. De azelőtt is és azóta is megtörtént már, többször, más sportokban, más nemzetekkel. Vizilabda olimpiai arany is ment már el ilyenen. Az NFL pedig több órás filmet forgathatna a Superbowl érában - payoffban, SB-ban - történt mérkőzést befolyásoló hibákról.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots 4 374 — situational football
ne vonjunk már párhuzamot egy DPI/OPI be nem fújt szabálytalanságon, meg egy támadást félbeszakító bírói sípszóval aminek az ég világon semmi alapja nem voltZERO_L
Az az érzésem, hogy pont a mondandóm lényegét nem sikerült megfognod. 😊 (Olvasd el még egyszer úgy, hogy a Pats példa helyett a Jaguars - Ravens meccsre gondolsz, az ottani meccs végi vs meccs közbeni bírói hibákra.)
peterk2005
teljesen különböző bírói hibát próbálsz egy kalap alá venni (legközelebb inkább válaszd meg jobban a példáidat) és ezután legyintesz egyet, hogy hát "ezekkel a bírói hibákkal együtt kell élni"

Szerintem meg ez a felfogás rossz, ideje lenne már a bírók körmére is ránézni...
(Bele sem merek gondolni, mi lesz ha SB-n követnek ilyen hatalmas nagy hibát, a vesztes fél kárára)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Én tegnap belenéztem a Raiders - Titans-be is, alig volt már idő hátra, vezetett a Titans, Raiders támadott, 4 & 8-ra Carr előrevágta a picsába, incomplete, a bírók meg bedobták a sárgát a pálya totál másik oldalán vmi def holdingra, amit én a 2. visszajátszásnál sem véltem felfedezni, és a Raiders élt is az újabb set of downs-sal, és nyert... Patriots, vagy Packers ellen ilyet a büdős életbe nem dobnak be, ez az igazán szomorú... Szar lehet a Titans fanoknak, vazze, hazai pályán játszanak, és a bírók ilyet fújnak be...a RAIDERS (értitek, a Raiders!!!) javára... Ez kb. meg is mutatja, hogy a bírók mit gondolnak arról, hol a Titans helye --> top 5, persze csak a drafton.😊

Közben a Cards - 49ers-t is néztem, na, ott az ucsó Cards drive-ban konkrétan a zebrák leszopták az Arizonát, vagy fordítva, de megye 2-ben ilyenkor simán levonul a másik csapat, és elküldik a bírókat a jó k*rva anyjukba.😊

Szóval király nap volt a tegnapi, és ez ellen vmit marhára kellene tenniük, mert ez már nem állapot... Ha van 1-2 ilyen ítélet per hétvége, arra még azt mondom, oké, benne van, de ez már tűréshatáron túl megy...
Go Vikings!
Ez úgy ahogy van nettó hülyeség. Nem azért faszok a bírók, mert xy csapat játszik, hanem mert kretének. Hétfőn látszódott, hogy a Pats ellen is fújnak. A Packers is tudna mesélni a Seahawks elleni TD-ről. A Jaguars javára is tévedtek a Ravens ellen, pedig kurva nagy powerhouse a Jax. Nekünk is volt olyan meccsünk, ahol az elején a javunkra, a végén meg a kárunkra tévedtek. Hosszú távon nagyjából ezek kiegyenlítik egymást. Nyilván a nagyobb csapatok kaphatnak kisebb hátszelet, de nem emiatt sikeres egy csapat, és szar a másik.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Patriots, vagy Packers ellen ilyet a büdős életbe nem dobnak be, ez az igazán szomorú...
Go Vikings!
Ja-ja már több mint 1 napja nem dobtak a pecc ellen ilyet. Az majdnem annyi, mint Maldonádó utolsó ütközése óta eltelt időszak...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521

uristen. hol látsz ilyet máshol ... mennyire szórakoztatóbb liga mint más. stb stb...
(nem kell linkekkel válaszolni JJ)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
ne vonjunk már párhuzamot egy DPI/OPI be nem fújt szabálytalanságon, meg egy támadást félbeszakító bírói sípszóval aminek az ég világon semmi alapja nem voltZERO_L
Az az érzésem, hogy pont a mondandóm lényegét nem sikerült megfognod. 😊 (Olvasd el még egyszer úgy, hogy a Pats példa helyett a Jaguars - Ravens meccsre gondolsz, az ottani meccs végi vs meccs közbeni bírói hibákra.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Én tegnap belenéztem a Raiders - Titans-be is, alig volt már idő hátra, vezetett a Titans, Raiders támadott, 4 & 8-ra Carr előrevágta a picsába, incomplete, a bírók meg bedobták a sárgát a pálya totál másik oldalán vmi def holdingra, amit én a 2. visszajátszásnál sem véltem felfedezni, és a Raiders élt is az újabb set of downs-sal, és nyert... Patriots, vagy Packers ellen ilyet a büdős életbe nem dobnak be, ez az igazán szomorú... Szar lehet a Titans fanoknak, vazze, hazai pályán játszanak, és a bírók ilyet fújnak be...a RAIDERS (értitek, a Raiders!!!) javára... Ez kb. meg is mutatja, hogy a bírók mit gondolnak arról, hol a Titans helye --> top 5, persze csak a drafton.😊

Közben a Cards - 49ers-t is néztem, na, ott az ucsó Cards drive-ban konkrétan a zebrák leszopták az Arizonát, vagy fordítva, de megye 2-ben ilyenkor simán levonul a másik csapat, és elküldik a bírókat a jó k*rva anyjukba.😊

Szóval király nap volt a tegnapi, és ez ellen vmit marhára kellene tenniük, mert ez már nem állapot... Ha van 1-2 ilyen ítélet per hétvége, arra még azt mondom, oké, benne van, de ez már tűréshatáron túl megy...

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 8 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 869 — Deion Sanders for president!
És az egész csak szánalmasabb lett mióta New York-ból beleugatnak!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 8 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Szerintem alapjában ugyanaz a gond, mint sok más csapatsportban is (kézilabda, foci, vizilabda, kosár, stb.)
peterk2005
a labdarúgás teljesen már teljesen más szintet képvisel az alapvonali játékvezetők bevezetésével 😀

több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
Nekem a holdingokkal kapcsolatban az az érzésem már hogy olyan lett mint a vízilabdában a konktra... Egyébként nagyon szívesen megkérdezném tőlük hogy tűzzel vassal küzdenek a facemask meg a fejre érkező tackle-k ellen de azt a szabálytalanságot amit kb állandóan csinálnak a játékosok azt miért nem akarják visszaszorítani? Mert igenis nagyon idegesítő amikor te aki a fotelban ülsz akkora holdingot látsz, olyan látványosat hogy az élőképen is kamerán keresztül azonnal látszik akkor arra miért is nem dobnak? Mert nem hiszem el hogy nem látják, és itt jön be az ami igazán szomorú, az hogy valamit látnak és mégsem fújnak be. Ezek nagyon fontos hívások mert nem egyszer a kiosztott büntetés dönt az adott drive eredményességéről. Amit egyáltalán nem értek az az hogy olyan apró dolgokon képesek szőrözni és olyan dolgokat is belelátnak bizonyos helyzetekbe ami egyszerűen röhejes de azt ami tényleg a teljes közönségnek teljesen egyértelmű azt hogy nem büntetik? Ilyenkor mindig próbálom elhinni hogy véletlenül alakul így de például tegnap főleg a vége felé nagyon úgy éreztem hogy segítik azt hogy feljöjjön a Denver. Persze, az egész egy fumble-val kezdődött de utána olyan hátszelet kapott a hazai csapat ami szerintem megengedhetetlen bármelyik csapat részére történjen is.

De példának lehetne mondani Sherman tegnapi ténykedését is ami már tényleg vérlázító volt, ha elnéznek 1-et vagy max 2-őt azt mondom hogy vakok de 4-5-t durva holdingot meg DPI-t egy játékosra nézve úgy hogy kegyetlen látványosan is csinálja ráadásul? Ezt már azért nem veszi be a gyomrom, és ezt nem lehet szimplán elintézni azzal hogy ez beletartozik a bírók ténykedésébe mert hogy pontosan nem a hibahatáron belül van hanem durván kívül.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots 4 374 — situational football
komolyan hányingerem van már ezektől a sporiktól, ez ami itt pár meccsen történik az vérlázítóan gusztustalan. Goodell bekaphatja h ebbe az irányba tereli a ligát, mennyi és milyen súlyos hibák kellenek még h felül vizsgálják a bíráskodást?!
davemayer
Szerintem alapjában ugyanaz a gond, mint sok más csapatsportban is (kézilabda, foci, vizilabda, kosár, stb.) Mindegyik másik sportágban is ugyanígy áll a bál időnként. Szinte nincs foci VB, nincs NBA döntő, hogy ne bíróznának.

Vannak javítható problémák - pl. a video visszanézések eredményei is hektikusnak tűnnek, pedig az szerintem megoldható lenne, hogy konzekvensen vagy ilyen vagy olyan legyen -, de az alapproblémát nem lehet orvosolni: magát az embert. Az ember nem gép, időnként hibázik olyan szituációkban is, amit tud, máskor nem fordul elő, de egyszer-egyszer igen. Másrészt az ember automatikusan a szubjektívizmus megjelenését is jelenti.

Szóval arra nem hiszem, hogy tudnának valaha is orvosságot, hogy a bíráskodás ne befolyásolja a meccset. Korábban is befolyásolta, most is azt teszi és a jövőben is azt fogja. Akkor is, ha éppen nem tűnik fel. Ugye általában a highlightos eseteket kapjuk fel, pedig minden meccsen jópár olyan döntés akad, amit észre sem veszünk. Egyetlen befújt vagy be nem fújt holding valahol a meccs közepén eldöntheti egy drive megakadását vagy eredményes befejezését - ergo alapvető hatása van a meccsre. Hogy egy TV meccses példát mondjak (feltételezem ezt láttuk a legtöbben): múlt héten a Pats-Bills meccsen az a play lefújásos alakítás verte ki a biztosítékot - teljes joggal. Viszont a végeredményre nem volt nagyobb hatása, mint mondjuk az első negyedben Tyrod Taylor egyik hosszú passzánál nem befújt DPI. Azt a passzt a Pats 1 yardosánál ütötte le a védő, egyértelműen szabálytalanul védekezve. A bírók nem fújtak DPI-t, a drive vége pedig kihagyott FG lett.

A kettő hiba között a különbség csak annyi, hogy az egyik rivaldafényt kapott, ezért mindenkinek böki a csőrét, a másik meg nem, három play-el később már alig emlékezett rá valaki. Pedig meccset befolyásoló hatását tekintve mindkettőnek nagyon nagy hiba: abban a leállított playben is bőven benne volt a TD esélye, ha meglóg Brady passzával az elkapó. És a Billsnek is igen jó esélyei lettek volna 1 yardról a TD-re.

Szóval alapvetően ezzel együtt kell élni. Mindazonáltal rohadt bosszantó, rengeteget ront a meccsek élvezeti értékén sajnos.
peterk2005
ne vonjunk már párhuzamot egy DPI/OPI be nem fújt szabálytalanságon, meg egy támadást félbeszakító bírói sípszóval aminek az ég világon semmi alapja nem volt

ahogy tegnap is láthattuk nem csak a SNF-n, meg körülbelül majdnem minden meccsen, hogy a holdingokat, DPI/OPI szabálytalanságok teljesen szubjektíven kezelik a bírók még az adott meccsen belül is, hol semmire dobnak flaget, hol egy lerángatásra sem fújnak semmit, ezekért hőbörögni teljesen felesleges (meccsközben én is szoktam, de nyugodt fejjel ezzel már nem érdemes foglalkozni), itt még el tudom fogadni, hogy pl a játék gyorsasága miatt nem tudják mindet észrevenni, helyesen megítélni, sok mindenre kell figyelni stbstb

de az hogy félbeszakítasz egy támadást a nagy semmire(vagy mert melletted vki rád üvölt?) vagy említhetném a seahawks-lions utolsó play-ben történteket esetleg a sok videózáson alapuló totálisan bullshit call-t, na ezekre tényleg nincs mentség, ezek a bírók egyszerűen alkalmatlanok, vagy azért mert nem ismeri a szabálykönyvet a-tól z-ig vagy azért mert befolyásolható

a bíróknak is van felelősségük és ha komoly, fajsúlyos hibákat vétenek, akkor bizony legyen meg ennek a következménye, ahogy a sportolóknál/edzőknél ez megtörténik

ezzel az "játékvezetői tévedések a sport része" felfogással pont semmi sem fog változni, ez csak egy egyszerű kifogás miért ne foglalkozzanak egy probléma megoldásán/visszaszorításán



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/