NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szvsz a legnagyobb baj éppen az, hogy a kristály tisztán leírtakat sem tudják alkalmazni. Lásd a lions-seahawks esetet például. Én k.va sok ilyen van idén...
De egy elkapás-nem elkapás is eszembe jut, julio nagy játéka a colts ellen a végén: megvolt a catch utána megvolt a három lépés ami birtoklásnak minősül és completenak ha jól tudom, mégis elvették mert az oldal vonalon kívül 1-2 méterre földetérés után elpattant a labda...szóval a szabály egyik értelmezése szerint catch, a másik szerint viszont nem...
peach
Az elkapás szabály a mostani szabálykönyvnek az egyik tuck rule-ja szerintem. Túl is van bonyolítva, és részben nélkülözi a common sense-t is. Sok olyan elkapás a szabályszerint nem elkapás, ami gyakorlagilag, józan ésszel nézve simán az.

A probléma az, hogy a szabályt éppen azért bonyolították ennyire meg az utóbbi években, mert a korábbi, sokkal egyszerűbb szabályokban túl sok volt a szubjektív elem (a bíró mit mikor ítél birtoklásnak), ezért próbálták "kvantálni". Hát így sikerült 😀

Empty: Azt hiszem egy ilyen számítógép-elemzős, robotos meccs (aminek az ideje valamikor minden bizonnyal eljön, hacsak ránk nem olvad addig a déli sark), szóval az a foci se lesz semmi. Lelki szemeim előtt látom is a szabálykönyvet, amiben red flag helyett RGB(255,0,0) színű flag lesz, az elkapás meg akkor lesz elkapás, ha a kéz-inerciarendszerben a labda gyorsulása nem éri el a 0.2m/secnégyzetet, az érintkezés utáni 2.75 század másodpercen belül, 0.25 század másodpercnél hosszabb ideig. 😀 Éljen az informatika! 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Szvsz a legnagyobb baj éppen az, hogy a kristály tisztán leírtakat sem tudják alkalmazni. Lásd a lions-seahawks esetet például. Én k.va sok ilyen van idén...
De egy elkapás-nem elkapás is eszembe jut, julio nagy játéka a colts ellen a végén: megvolt a catch utána megvolt a három lépés ami birtoklásnak minősül és completenak ha jól tudom, mégis elvették mert az oldal vonalon kívül 1-2 méterre földetérés után elpattant a labda...szóval a szabály egyik értelmezése szerint catch, a másik szerint viszont nem...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Amellett, hogy igazad van, úgy gondolom, hogy túl sok gumiszabály van a szabálykönyvben, ami nem egyértelmű (lsd. mikor érvényes egy elkapás), szóval nyilván nem lehet kinyírni a humán faktort (bár nem kizárt h 50 év múlva audioszenzoros robotok lesznek a bírák xD), de a szabályrendszer szvsz lehetne sztenderdizáltabb, aminek következményeként talán kevesebb vita generálódna.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
komolyan hányingerem van már ezektől a sporiktól, ez ami itt pár meccsen történik az vérlázítóan gusztustalan. Goodell bekaphatja h ebbe az irányba tereli a ligát, mennyi és milyen súlyos hibák kellenek még h felül vizsgálják a bíráskodást?!
davemayer
Szerintem alapjában ugyanaz a gond, mint sok más csapatsportban is (kézilabda, foci, vizilabda, kosár, stb.) Mindegyik másik sportágban is ugyanígy áll a bál időnként. Szinte nincs foci VB, nincs NBA döntő, hogy ne bíróznának.

Vannak javítható problémák - pl. a video visszanézések eredményei is hektikusnak tűnnek, pedig az szerintem megoldható lenne, hogy konzekvensen vagy ilyen vagy olyan legyen -, de az alapproblémát nem lehet orvosolni: magát az embert. Az ember nem gép, időnként hibázik olyan szituációkban is, amit tud, máskor nem fordul elő, de egyszer-egyszer igen. Másrészt az ember automatikusan a szubjektívizmus megjelenését is jelenti.

Szóval arra nem hiszem, hogy tudnának valaha is orvosságot, hogy a bíráskodás ne befolyásolja a meccset. Korábban is befolyásolta, most is azt teszi és a jövőben is azt fogja. Akkor is, ha éppen nem tűnik fel. Ugye általában a highlightos eseteket kapjuk fel, pedig minden meccsen jópár olyan döntés akad, amit észre sem veszünk. Egyetlen befújt vagy be nem fújt holding valahol a meccs közepén eldöntheti egy drive megakadását vagy eredményes befejezését - ergo alapvető hatása van a meccsre. Hogy egy TV meccses példát mondjak (feltételezem ezt láttuk a legtöbben): múlt héten a Pats-Bills meccsen az a play lefújásos alakítás verte ki a biztosítékot - teljes joggal. Viszont a végeredményre nem volt nagyobb hatása, mint mondjuk az első negyedben Tyrod Taylor egyik hosszú passzánál nem befújt DPI. Azt a passzt a Pats 1 yardosánál ütötte le a védő, egyértelműen szabálytalanul védekezve. A bírók nem fújtak DPI-t, a drive vége pedig kihagyott FG lett.

A kettő hiba között a különbség csak annyi, hogy az egyik rivaldafényt kapott, ezért mindenkinek böki a csőrét, a másik meg nem, három play-el később már alig emlékezett rá valaki. Pedig meccset befolyásoló hatását tekintve mindkettőnek nagyon nagy hiba: abban a leállított playben is bőven benne volt a TD esélye, ha meglóg Brady passzával az elkapó. És a Billsnek is igen jó esélyei lettek volna 1 yardról a TD-re.

Szóval alapvetően ezzel együtt kell élni. Mindazonáltal rohadt bosszantó, rengeteget ront a meccsek élvezeti értékén sajnos.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Az egész témát jól körülírja Mike Carey munkássága a CBS stúdióban, akin nyiltan tapasztalhatjuk, hogy ha még aktív lenne, 60%-ban más ítéleteket hozna, mint aki épp a pályán van 😛 és akkor még csak a visszanézést vettem.

több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
komolyan hányingerem van már ezektől a sporiktól, ez ami itt pár meccsen történik az vérlázítóan gusztustalan. Goodell bekaphatja h ebbe az irányba tereli a ligát, mennyi és milyen súlyos hibák kellenek még h felül vizsgálják a bíráskodást?!
davemayer
az ember azt hinné, h SNF-re a legjobb gárdák egyikét küldik, h főműsoridőben kisebbet égjenek, mint mondjuk amikor ebéd után fel-fel ébrednek a sziesztázásból
Hát vagy ez nem szempont, vagy ez volt a "legjobbak egyike"

mondjuk ez most nem csak szar volt, hanem az egyik fél kárára többet tévedtek, mint a másikra és kulcs fontosságú szituációkban is... És így akkor egy egyébként kurva jó meccsen ez a téma (jogosan)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Mondjuk az biztos, hogy mind a 32 csapat szurkolói meg vannak győződve, hogy állandóan ellenük tévednek a bírók, amit nagy ritkán kompenzálnak néhány olyan ítélettel, ami a javukra billen 😊

De miért vagyunk meglepődve, amikor emberek vezetik a meccseket, minden sportágban benne van a játékvezetői tévedés lehetősége, miért pont ez lenne a kivétel? Az pedig, hogy mikor mennyit tévednek elég hullámzó, ha a Browns kárára történik a kutyát nem érdekli, ha főműsoridőben egy sztár csapat kárára, akkor ettől hangos a média.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
davemayer Chicago Bears 14 339 — "Grammar maci"
komolyan hányingerem van már ezektől a sporiktól, ez ami itt pár meccsen történik az vérlázítóan gusztustalan. Goodell bekaphatja h ebbe az irányba tereli a ligát, mennyi és milyen súlyos hibák kellenek még h felül vizsgálják a bíráskodást?!

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 8 éve
xrace77 Denver Broncos 4 466
Ezekkel nem lehet betelni... 😊


 www.nflshop.com/Ugly_Sweaters/source/bm-nflcom-Social-UglySweaters?utm_source=nflcom&utm_medium=bm_referral&utm_term=kw--social_UglySweaters|cpn--no_coupon|offer--no_coupon&utm_content=l--NFL|t--all_NFL_teams|p--all_NFL_players|pc--Ugly_Sweaters|ag--NoGender&utm_campaign=dest--NFL_Shop|creatv--FB-UglySweaters|date--111714|geo%E2%80%94NoGeo
több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Azért a Pantherst így bekockáztatni :/

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Suti postolta ezt az ábrát a Steelers topicban. Beteszem ide is, mert minden csapatot érint. Láttam már millió féle playoff esélylesőt, de bevallom ezzel az ábrával még nem találkoztam. Biztos eddig rossz felé néztem. 😀 Mindegy, lényeg, hogy nagyon tetszik, ezek után hetente fogom keresni.



Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Nekem első tippre ez jött ki 😀

 tinyurl.com/p9qvxka
Duff
Jófej vagy 😀
adam8
Uh ezt észre se vettem hogy a Texansnak benyomtam L-re az összeset. 😀 Bocsesz, pedig semmi bajom velük.

De ahogy látom, nem csak nekik. 😊
Duff
Ugyan 😀 Simán lehet, vagy lehet behúzzuk mindet idén nem lehet tudni 😀

több mint 8 éve
Duff Seattle Seahawks 3 041
Nekem első tippre ez jött ki 😀

 tinyurl.com/p9qvxka
Duff
Jófej vagy 😀
adam8
Uh ezt észre se vettem hogy a Texansnak benyomtam L-re az összeset. 😀 Bocsesz, pedig semmi bajom velük.

De ahogy látom, nem csak nekik. 😊

Szerkesztette: Duff
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
Reálisan nézve 9-7-el be lehet jutni az NFC-ben?
Bazzani
Sztem a második WC helyre és az East megnyeréséhez is elég lesz ennyi.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 048 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Reálisan nézve 9-7-el be lehet jutni az NFC-ben?
Bazzani
Az Eastből jó eséllyel igen. A WC-helyekért harcoló csapatok közül meg jelenleg csak a Vikingsnak és a Falconsnak van pozitív mérlege, de mindkettőjüknek elég nehéz a hátralévő sorsolásuk, szóval benne van a pakliban.
több mint 8 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Nekem első tippre ez jött ki 😀

 tinyurl.com/p9qvxka
Duff
Jófej vagy 😀

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Reálisan nézve 9-7-el be lehet jutni az NFC-ben?

több mint 8 éve
Duff Seattle Seahawks 3 041
Nekem első tippre ez jött ki 😀

 tinyurl.com/p9qvxka
több mint 8 éve
toam New York Jets 2 401 — Suck for ?????
és már a playoff masina
 espn.go.com/nfl/playoffs/machine

sima 8-8al is benn vagyunk 😀
braxa88
 www.nytimes.com/interactive/2015/upshot/2015-nfl-playoff-simulator.html ez menőbb szvsz, pedig a Jets playoffot itt sem egyszerű kihozni 😀
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
és már a playoff masina
 espn.go.com/nfl/playoffs/machine

sima 8-8al is benn vagyunk 😀
braxa88
én röhögnék egy ilyen végeredményen:  espn.go.com/nfl/playoffs/machine/_/factor/home/results/400791510~2~400791504~2~400791505~2~400791512~2~400791514~1~400791516~2~400791522~2~400791526~1~400791532~2~400791572~2~400791606~1~400791611~2~400791615~1~400791643~2~400791647~2~400791658~2~400791682~2~400791686~2~400791513~2~400791524~2~400791530~2~400791534~2~400791539~2~400791562~1~400791577~2~400791580~2~400791604~2~400791608~2~400791616~2~400791641~1~400791650~2~400791696~2~400791697~2~400791528~2~400791578~2~400791571~2~400791508~1~400791518~2~400791689~2~400791569~2~400791692~1~400791576~1~400791691~1


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
markny Tennessee Titans Tennessee Volunteers 675 — tennessean
 pbs.twimg.com/media/CUqhQp8WcAEJgvd.png

szerk.: ha a Redskins és a Rams azonos helyen végez a saját csoportjában, a Skins kétszer játszhat egymás után Londonban

Szerkesztette: markny

több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
és már a playoff masina
 espn.go.com/nfl/playoffs/machine

sima 8-8al is benn vagyunk 😀

Szerkesztette: braxa88
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
HoF szavazás
https://static.www.nfl.com/image/upload/t_editorial_landscape_8_desktop_mobile/t_lazy/f_auto/league/x4epvw7doj5mcgvnqbw0.jpg
NFL.com | Official Site of the National Football League
The official source for NFL news, video highlights, fantasy football, game-day coverage, schedules, stats, scores and more.

nem egyszerű dönteni.
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Csak a serülés játszik?

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Hány QB húzta ki elejétől a végéig, eddig?
Az 1-2 playes kiüléseket nem számolva.
Höri
Tannehill, Brady, Dalton, Bortles, Alex Smith, Rivers, E. Manning, Cousins, Rodgers, Ryan, Newton, Winston, Palmer, Wilson (és tulajdonképpen Foles is ide sorolható) 😊
baggio
Jó ám a matekom, ez egy híján pont a liga fele 😀 kéne fogadni mennyi lesz ez a 16. hét után...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...