NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
markny Tennessee Titans Tennessee Volunteers 675 — tennessean
A jelenlegi playoff rendszerben még nem volt olyan csapat amelyik 2-6-os kezdés után bejutott volna az utószezonba, idén viszont három olyan csapat is van (amelyik a gyenge csoportja miatt) még esélyes:
Cowboys
Jaguars
Titans

Szerintetek valamelyik csapat meg tudja csinálni ezt a bravúrt?

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Pl. nálunk volt egy 4.&1. ami már szabad szemmel is látszott, hogy nem volt meg. Jött a videózás, lassítva mutatták h a futó a digit vonaltól egy yardra a vonallal párhuzamosan már lent van. Onnan viszont fizikailag lehetetlen egy yardot a földön mászni érintés nélkül kb 16 emberes boxban ( ahogy jakehommer is megfogalmazta ). A videózás után mégsem találtak bizonyítékot...

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 798 — Keep pounding
a videóbíró intézménye idén teljesen elvesztette a jelentőségét... tulajdonképpen azt ítélhet a bírók amit csak akarnak függetlenül a képi bizonyítéktól
ZERO_L
Így van, teljesen nevetségessé vált az egész, semmi következetesség, hasonló játékok teljesen különböző megítélése még egy meccsen belül is.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots 4 374 — situational football
a videóbíró intézménye idén teljesen elvesztette a jelentőségét... tulajdonképpen azt ítélhet a bírók amit csak akarnak függetlenül a képi bizonyítéktól



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
A foci (ahogy a kosár, stb.) is egy milliárdos biznisz az egyetemeknek, médiának, mindenkinek. És szó nincs arról, hogy a bevétel az egyetemre (az alaptevékenységbe, képzésbe, oktatásba, stb.) menne.
peterk2005
ehhez ennyit (milliárdos biznisz pedig a foci ÉS a kosár, slussz-passz, a többi csak a pénzt nyeli, és ez a két sport is csak a nagyobb programoknál hoz óriási bevételeket, az átlag sokkal rosszabb)

 twitter.com/BruceFeldmanCFB/status/662646862718070786

de az amatörizmus felrúgása alatt főként azt értettem, hogy mini-NFL-t akarnak csinálni az NCAA-ből, egyre több meccs, közte a nagydöntő is semleges helyszínen, NFL stadionokban, corporate branding mindenhol, a diákok (ergo a tényleges szurkolók) kiszorítása a lelátókról a jegybevételek maximalizálásáért, stb.

hogy ne kapnák meg az anyagi ellentételezést, az nagy butaság, egyszerűen csak okosan van megoldva a dolog (és itt most nem az asztal alatti illegális juttatásokra gondolok), hanem hogy az tenné tönkre teljesen a college footballt, ha 18-20 éves suhancok kezébe 10 ezer dolláros pénzkötegeket nyomnának, mert bármilyen hihetetlen, a játékosok többsége elsősorban még mindig tanuló, egy diplomával és a kapcsolati rendszerrel meg akinek minimális sütnivalója van, a jövője így is, úgy is biztosított


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Baggio, mi a probléma az amatőrizmus megszűnésével? A játékosok pénzt kapnak már?

Őszintén megmondom, én örülnék, ha erről lenne szó. A college sport a major sportágakban amióta az eszemet tudom, csak papíron volt amatőr. Nekem éppen ez az ál-amatőrizmus volt korábban és ma is a legunszimpatikusabb a college sportokban (nem csak a fociban).

A foci (ahogy a kosár, stb.) is egy milliárdos biznisz az egyetemeknek, médiának, mindenkinek. És szó nincs arról, hogy a bevétel az egyetemre (az alaptevékenységbe, képzésbe, oktatásba, stb.) menne. Biztos, hogy valami megy oda is, node amíg a jobb csapatok főedzőinek, edzőinek, személyzetének - bárkinek aki kapcsolatban van a csapattal, kivéve a játékosokat - a fizetése köszönő viszonyban sincs még a legjobb professzorok jövedelmével sem, addig álszentség amatőrizmusról beszélni. Egy nevesebb egyetemi csapat főedzőjének fizetése simán milliós össze, az egyetemek legjobb, leghíresebb professzorai ennek a töredékét keresik. Ez vegytiszta profizmus. Olyan profizmus, aminek a bőségtálábül csak azokat hagyják ki, akik a cirkuszt, a show-t csinálják -> a játékosokat. Hogy ingyen járhatnak egyetemre, ösztöndíjat, ajándéktárgyakat meg ilyesmit kapnak? Hogy oda ne rohanjak. Egy ösztöndíj pár tízezer még a legjobb egyetemeken is egy szemeszterre. Ha profi módon, teljesítményarányosan meg lennének fizetve, kb. egy meccsen megkeresnék ezt a pénzt a játékosok. Hogy lehetne ilyen körülmények között amatőrimust csinálni? Szerintem sehogy, csak valami annak csúfolt történetet.

A legszomorúbb az egészben az, hogy az egyetemi játékosok 90%-a sosem jut el az NFL-ig, sosem jut el addig, hogy végül megfizessék. A 90% "ingyen" vesz részt a pénzgyárban, és sose kapja meg az anyagi ellentételezést ezért.
peterk2005
99% az a 90%.

De ettől még nem lehet az egyetemi sportot profivá tenni, azon egyszerű ok miatt, hogy egyetemi.
Aki fizetést (bért, juttatást, stb.) kap az munkavállaló, van szerződése, másfajta jogai, stb.
Míg az egyetemi sportoló "csak" egyetemista.
Tanulmányi elvárások vannak vele szemben, nem munkáltatói, és még sorolhatnám.
És ezen egyszerű oknál fogva soha nem lesz az egyetemi sport "profi".
Marad az álszenteskedés, és a kizsákmányolás, egyfajta csereüzlet, ahol az egyetemista nem pénzt kap, hanem lehetőséget, diplomát, szakmát.
Hisz az egyetemi focisták kevesebb, mint 1%-a jut profi szerződéshez az NFL-ben, de elég nagy százalékuk el tud helyezkedni a diplomájával.

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Baggio, mi a probléma az amatőrizmus megszűnésével? A játékosok pénzt kapnak már?

Őszintén megmondom, én örülnék, ha erről lenne szó. A college sport a major sportágakban amióta az eszemet tudom, csak papíron volt amatőr. Nekem éppen ez az ál-amatőrizmus volt korábban és ma is a legunszimpatikusabb a college sportokban (nem csak a fociban).

A foci (ahogy a kosár, stb.) is egy milliárdos biznisz az egyetemeknek, médiának, mindenkinek. És szó nincs arról, hogy a bevétel az egyetemre (az alaptevékenységbe, képzésbe, oktatásba, stb.) menne. Biztos, hogy valami megy oda is, node amíg a jobb csapatok főedzőinek, edzőinek, személyzetének - bárkinek aki kapcsolatban van a csapattal, kivéve a játékosokat - a fizetése köszönő viszonyban sincs még a legjobb professzorok jövedelmével sem, addig álszentség amatőrizmusról beszélni. Egy nevesebb egyetemi csapat főedzőjének fizetése simán milliós össze, az egyetemek legjobb, leghíresebb professzorai ennek a töredékét keresik. Ez vegytiszta profizmus. Olyan profizmus, aminek a bőségtálábül csak azokat hagyják ki, akik a cirkuszt, a show-t csinálják -> a játékosokat. Hogy ingyen járhatnak egyetemre, ösztöndíjat, ajándéktárgyakat meg ilyesmit kapnak? Hogy oda ne rohanjak. Egy ösztöndíj pár tízezer még a legjobb egyetemeken is egy szemeszterre. Ha profi módon, teljesítményarányosan meg lennének fizetve, kb. egy meccsen megkeresnék ezt a pénzt a játékosok. Hogy lehetne ilyen körülmények között amatőrimust csinálni? Szerintem sehogy, csak valami annak csúfolt történetet.

A legszomorúbb az egészben az, hogy az egyetemi játékosok 90%-a sosem jut el az NFL-ig, sosem jut el addig, hogy végül megfizessék. A 90% "ingyen" vesz részt a pénzgyárban, és sose kapja meg az anyagi ellentételezést ezért.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
az amatörizmus felrúgásabaggio
már van fizu?
JSanyo
nincs, az ún. stipend-eket szavazták meg a teljes költségtérítés mellett (tehát a kajától a tanszerekig minden ingyenes, plusz pár ezer dollár "zsebpénz"), de közben az NCAA pert nyert a szakszervezetet alakítani kívánó Northwestern játékosok ellen, ami nyilvánvalóan gyengíti a focisták, kosarasok, stb. alkupozícióját, kapnak, amit kapnak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
az amatörizmus felrúgásabaggio
már van fizu?

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Pettine félidei nyilatkozatában minden benne volt, hogy miért lehet szívből utálni az NFL-t, és hogy miért játékostemető Cleveland. Bohócliga...
baggio
komolyan mi a tökömnek nézed az NFLt? minden egyes NFLlel foglalkozó hszdben szidod a ligát. értjük hogy csak a NCAAt szereted, de már annyira irritáló ez az NFL gyűlöleted, és hogy ezt mindig ki kell magadbol adni, hogy már idegesít.
nem ezzel fogod megszerettetni a NCAAt!
braxa88
Ez nem gyűlölet, hanem kritikus hang, mert engem pedig az zavar, hogy senki nem ír róla, ha valami rossz. Én az NCAA-nél is meg szoktam említeni, ha valami nem tetszik (inkompetens vezetőség, SEC bias, szilveszteri elődöntők, az amatörizmus felrúgása, stb.), és mivel engem az amerikai futball, mint sport érdekel, ezért ha izgalmas, jó színvonalú játékot láthatok, akkor mindegy, hogy college footballal, a profikkal vagy akár magyarfocival elégítem ki ez irányú igényeimet (tessék, a Philadelphia-Carolina jó meccs volt).

Azon a szakaszon pedig már túl vagyok, hogy direkt módon "megszerettessem" az emberekkel az NCAA-t, aki akarja nézi, aki nem akarja, nem nézi, de ez egy fórum, ahol tudtommal leírhatom a véleményemet. Titkon mindig reménykedem abban, hogy akár értelmes viták is kialakulhatnak (na nem a legutóbbi kommentemből, mert azt tényleg idegből írtam), de sajnos ezekből egyre kevesebb van itt, mert mindenki mindent rögtön személyes sértésnek vesz. Azt pl. nem tudom, hogy téged miért bánt kifejezetten, ha az NFL-ről hangzik el egy rossz szó, de hogy ez a Pettine nyilatkozat nagyon sokat elárult a liga szellemiségéről, az biztos.

És igen, a színvonal a profiknál idén kifejezetten gyenge, vannak nagyon rosszul felkészített csapatok, a támadófalak ligaszerte szenvednek, ez pedig szöges ellentétben áll azzal a képpel, amit az NFL marketinggépezete láttatni szeretne magáról. Szerintem sokkal rosszabb a szarra rámondani, hogy jó (lásd a Browns-Bengals magyar közvetítését), mintsem néha beismerni és felismerni a hibákat, és optimális esetben beszélni, vitázni is róla. Ami belőlem viszont tényleg a gyűlöletet váltja ki, az az NFL-nek ez a cukormázas csomagolása, megy mondjuk a hype Manziel körül (az NCAA-ben nyújtott játékára alapozva!), erre a főedzője szándékosan szabotálja, belekényszerítve egy olyan helyzetbe, ahol garantáltan nem tud érvényesülni. Ez az igazán elkeserítő, és én sosem fogom szó nélkül hagyni, amíg amerikai futballt nézek.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
sikerült is
ja hogy nem is lett first down? a lényeg a jó végrehajtás

több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Pettine félidei nyilatkozatában minden benne volt, hogy miért lehet szívből utálni az NFL-t, és hogy miért játékostemető Cleveland. Bohócliga...
baggio
Nem lattam...mit mondott?
Pari
Hogy Manzielt jobban a zsebben kell tartani.

több mint 8 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 623 — Rise My Nation!
Pettine félidei nyilatkozatában minden benne volt, hogy miért lehet szívből utálni az NFL-t, és hogy miért játékostemető Cleveland. Bohócliga...
baggio
Nem lattam...mit mondott?
több mint 8 éve
Lucifer New York Jets 1 209
tippmix miatt, Mit mondtok a Buffalo-Miami meccsre. A Miami behúzza?
Lucifer
 bowl.hu/forum/egyeb-temak/sportfogadas
Löfli
Boccs. Nem ismertem a topikot. Ezentúl oda írok.

GO JETS!!!
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Pettine félidei nyilatkozatában minden benne volt, hogy miért lehet szívből utálni az NFL-t, és hogy miért játékostemető Cleveland. Bohócliga...
baggio
komolyan mi a tökömnek nézed az NFLt? minden egyes NFLlel foglalkozó hszdben szidod a ligát. értjük hogy csak a NCAAt szereted, de már annyira irritáló ez az NFL gyűlöleted, és hogy ezt mindig ki kell magadbol adni, hogy már idegesít.
nem ezzel fogod megszerettetni a NCAAt!
több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
tippmix miatt, Mit mondtok a Buffalo-Miami meccsre. A Miami behúzza?
Lucifer
 i.imgflip.com/tpqze.jpg

több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
tippmix miatt, Mit mondtok a Buffalo-Miami meccsre. A Miami behúzza?
Lucifer
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Sportfogadás - Egyéb témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
Lucifer New York Jets 1 209
tippmix miatt, Mit mondtok a Buffalo-Miami meccsre. A Miami behúzza?

GO JETS!!!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Pettine félidei nyilatkozatában minden benne volt, hogy miért lehet szívből utálni az NFL-t, és hogy miért játékostemető Cleveland. Bohócliga...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gyeek LSU Tigers 7 979 — Stromfeld Aurél fan
Your essential Cowboys fan -- since anno domini week 2 [Kroos jóvoltából]

 www.youtube.com/watch?v=pxZxdePMaLs

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 8 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 869 — Deion Sanders for president!
érdekes azért 😀
ennyit számít meccs végén h W v L
braxa88
Tedd át a Viccek közé!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
ZERO_L New England Patriots 4 374 — situational football
nem egy álommeló

 twitter.com/gil_brandt/status/662353714376650752

Szerkesztette: ZERO_L



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 8 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan

érdekes azért 😀
ennyit számít meccs végén h W v L
braxa88
Mondjuk nekem eszembe nem jutna Newton mint MVP, mert többek között a Brady-Dalton-Palmer trió (kb 10 másik irányítóval egyetemben) ezerszer jobban játszik nála.

több mint 8 éve
Leon78 Arizona Cardinals 1 944 — Defender

érdekes azért 😀
ennyit számít meccs végén h W v L
braxa88
Illetve nagyon nem mindegy, hogy mikor produkálod a számaidat.
Minusz 30-nál felírsz 200 yardot és 2 TD-t, vagy az utolsó két percben, esetleg a hossazbbításban fordítod meg meccset.
gabokocka
Azért van különbség...
PLAYER TEAM ATT YDS YDS/A LONG 20+ TD YDS/G
Cam Newton, QB CAR 64 286 4.5 19 0 4 40.9 2
Colin Kaepernick, QB SF 45 256 5.7 15 0 1 32.0 4