Atlanta Falcons

32 feliratkozó

több mint 7 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Make the topic great again!!!!!!!! 😕

Sending out an S.O.S
több mint 7 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Jóska! Gyere szépen vissza a Pats topikba!

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Szerencse pl, hogy a Falcons idióta játékokat hívott, hogy meglett a lábakon pattogó elkapás, hogy a coin tosst megnyerték a hosszabbításban.
gabokocka
A coin toss az valóban egy véletlenszerű esemény, melyet hosszútávon 50 százalékban te nyersz, 50 százalékban nem.
Bár kicsi minta, de két coin toss volt a meccsen, az egyiket nyerte a Falcons a másikat vesztette.
Színtiszta matematika.
A többi az nem szerencse, csak annyira, hogy szerencse HoF játékost draftolni a 6.körben, szerencse a Patsnek, hogy BB volt az edző, szerencse, hogy nem zuhant le a repülőjük Houstonba menet, szerencse, hogy 20:28-nál amikor a földbe döngölték Bradyt, nem sérült le a saját 1 yardosán, stb.




Nálam a kis valószínűségű esemény bekövetkezése szerencsésnek mondható. .. .Arra például,hogy Imre Géza 14-10-es előnyről veszítsen arra 0,41% esélye volt.0.41%. 99,59% esélyed van nyerni.Elveszítetted? Szerencsétlen.
nagymarceee
Értem. Ha nálad ez a szerencse azt megértem. A szerencse valójában nem ez, amit te annak titulálsz, az a kis valószínűségű esemény. Ezért van rá külön kifejezés. 😊
De persze te bármit szerencsének tarthatsz, így ezt is.


A szerencsére meg hozhatunk fogalmakat az enciklopédiából, de a sportban lévő "szerencse" (ebben a megfogalmazásban én sem hiszek benne) nem írható körül 1-2 korrektül megfogalmazott mondattal.
Kenji
Ezzel meg maximálisan egyetértek.
Ezért tartom túlzónak, ha valaki rádobja a tegnap történtekre az "elképesztő szerencse" kifejezést.

több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Nekem eddig tartott a türelmem, kéretik a döglött kutyába többet nem belerúgni. Köszönöm.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Szerencse pl, hogy a Falcons idióta játékokat hívott, hogy meglett a lábakon pattogó elkapás, hogy a coin tosst megnyerték a hosszabbításban.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
nagymarceee Houston Texans 126
Kellett hozzá egy Pats:
...
-Elképesztő szerencse.
nagymarceee
Elárulod, hogy miként definiálod a szerencse fogalmát?
A profi sportban az én definícióm szerint nem tényező a szerencse, ezért érdekelne.

Én ilyeneket találtam:
Szerencse
Szerencsés az az ember, akinek a sorsát valamilyen véletlen körülmény vagy ezek láncolata jóra fordítja, vagy sorsának alakulására kedvező hatással van. A szerencse, noha mindannyian vágyunk rá, akaratunktól függetlenül alakítja sorsunkat, többnyire váratlanul vagy véletlenül jön.
Hát ez nem passzol a tegnapi meccshez, a történések nem voltak függetlenül az akaratoktól, nem váratlanul vagy véletlenül jött.

A Webster szótár szerint, a szerencse: „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő, ami az események kedvező vagy kedvezőtlen folyását formálja egy egyén, egy csoport, vagy egy ügy esetében”
Ezt se érzem relevánsnak a tegnap történtekhez, nem láttam a két csapaton kívül más erőt. (Nem volt tornádó, se isteni beavatkozás, se szemmelvérés, stb.)

De ha itt olvasok bármit is:  hu.wikipedia.org/wiki/Szerencse ,hát ezek közül se érzem egyiket se relevánsnak.

Akkor?
Milyen szerencséről beszélsz?
Sobri Jóska
A csúcsa az egésznek az Edelman elkapás volt,ahogy írtam is,az,hogy felüti a labdát a védő,magasan és 3-an mennek a labdára,hozzáér Edelman előtt egy kéz és egy láb tartja gyakorlatilag a föld felett a labdát és úgy kapja el Edelman hát ha ez nem szerencse akkor semmi. Nem veszem el az elkapástól Edelman érdemeit,de az,hogy egy double coveragenál ,egy aluldobott labdánál a wr jön ki győztesen így arra nagyon kicsi a valószínűség. Nálam a kis valószínűségű esemény bekövetkezése szerencsésnek mondható. Amiket te írtál fogalmak erősen általánosított és nem igazán sportra használhatók. Mégegyszer kihangsúlyozom,kis valószínűségű esemény bekövetkezése szerencsésnek mondható. Most én nem fogok definíciókat hozni meg ilyenek,de ha kéred szívesen.Arra például,hogy Imre Géza 14-10-es előnyről veszítsen arra 0,41% esélye volt.0.41%. 99,59% esélyed van nyerni.Elveszítetted? Szerencsétlen.

több mint 7 éve
Kenji Atlanta Falcons 640
Kellett hozzá egy Pats:
...
-Elképesztő szerencse.
nagymarceee
Elárulod, hogy miként definiálod a szerencse fogalmát?
A profi sportban az én definícióm szerint nem tényező a szerencse, ezért érdekelne.

Én ilyeneket találtam:
Szerencse
Szerencsés az az ember, akinek a sorsát valamilyen véletlen körülmény vagy ezek láncolata jóra fordítja, vagy sorsának alakulására kedvező hatással van. A szerencse, noha mindannyian vágyunk rá, akaratunktól függetlenül alakítja sorsunkat, többnyire váratlanul vagy véletlenül jön.
Hát ez nem passzol a tegnapi meccshez, a történések nem voltak függetlenül az akaratoktól, nem váratlanul vagy véletlenül jött.

A Webster szótár szerint, a szerencse: „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő, ami az események kedvező vagy kedvezőtlen folyását formálja egy egyén, egy csoport, vagy egy ügy esetében”
Ezt se érzem relevánsnak a tegnap történtekhez, nem láttam a két csapaton kívül más erőt. (Nem volt tornádó, se isteni beavatkozás, se szemmelvérés, stb.)

De ha itt olvasok bármit is:  hu.wikipedia.org/wiki/Szerencse ,hát ezek közül se érzem egyiket se relevánsnak.

Akkor?
Milyen szerencséről beszélsz?
Sobri Jóska
Sportoltál valaha valamit?
Kenji
Persze.
Akkor se hittem a szerencsében a sport vonatkozásában. Ahogy a pechben sem.
Sobri Jóska
Akkor pontosan tudod, hogy ezek a dolgok nem így működnek, hogy valaki jobban akarja. Nem húzható rá ez mindenre. Van, hogy felkelsz, kimész a meccsre (legyen az bármilyen sport), és akkor sem fog menni, ha megfeszülsz. Nem az ellenfél akarta jobban, nem a te akaratodban volt a hiba, a sport egyszerűen ilyen. Van fent, és lent. Ez változhat meccs közben is. A Pats elkapta a fumble-nél a momentumot (ami sztem Freeman nyakába varrható...), és onnantól mindig megcsinálták a következő lépést. De attól, hogy én nagyon akarok valamit, attól az még nem lesz úgy. A szerencsére meg hozhatunk fogalmakat az enciklopédiából, de a sportban lévő "szerencse" (ebben a megfogalmazásban én sem hiszek benne) nem írható körül 1-2 korrektül megfogalmazott mondattal.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Kellett hozzá egy Pats:
...
-Elképesztő szerencse.
nagymarceee
Elárulod, hogy miként definiálod a szerencse fogalmát?
A profi sportban az én definícióm szerint nem tényező a szerencse, ezért érdekelne.

Én ilyeneket találtam:
Szerencse
Szerencsés az az ember, akinek a sorsát valamilyen véletlen körülmény vagy ezek láncolata jóra fordítja, vagy sorsának alakulására kedvező hatással van. A szerencse, noha mindannyian vágyunk rá, akaratunktól függetlenül alakítja sorsunkat, többnyire váratlanul vagy véletlenül jön.
Hát ez nem passzol a tegnapi meccshez, a történések nem voltak függetlenül az akaratoktól, nem váratlanul vagy véletlenül jött.

A Webster szótár szerint, a szerencse: „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő, ami az események kedvező vagy kedvezőtlen folyását formálja egy egyén, egy csoport, vagy egy ügy esetében”
Ezt se érzem relevánsnak a tegnap történtekhez, nem láttam a két csapaton kívül más erőt. (Nem volt tornádó, se isteni beavatkozás, se szemmelvérés, stb.)

De ha itt olvasok bármit is:  hu.wikipedia.org/wiki/Szerencse ,hát ezek közül se érzem egyiket se relevánsnak.

Akkor?
Milyen szerencséről beszélsz?
Sobri Jóska
Sportoltál valaha valamit?
Kenji
Persze.
Akkor se hittem a szerencsében a sport vonatkozásában. Ahogy a pechben sem.

több mint 7 éve
Kenji Atlanta Falcons 640
Kellett hozzá egy Pats:
...
-Elképesztő szerencse.
nagymarceee
Elárulod, hogy miként definiálod a szerencse fogalmát?
A profi sportban az én definícióm szerint nem tényező a szerencse, ezért érdekelne.

Én ilyeneket találtam:
Szerencse
Szerencsés az az ember, akinek a sorsát valamilyen véletlen körülmény vagy ezek láncolata jóra fordítja, vagy sorsának alakulására kedvező hatással van. A szerencse, noha mindannyian vágyunk rá, akaratunktól függetlenül alakítja sorsunkat, többnyire váratlanul vagy véletlenül jön.
Hát ez nem passzol a tegnapi meccshez, a történések nem voltak függetlenül az akaratoktól, nem váratlanul vagy véletlenül jött.

A Webster szótár szerint, a szerencse: „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő, ami az események kedvező vagy kedvezőtlen folyását formálja egy egyén, egy csoport, vagy egy ügy esetében”
Ezt se érzem relevánsnak a tegnap történtekhez, nem láttam a két csapaton kívül más erőt. (Nem volt tornádó, se isteni beavatkozás, se szemmelvérés, stb.)

De ha itt olvasok bármit is:  hu.wikipedia.org/wiki/Szerencse ,hát ezek közül se érzem egyiket se relevánsnak.

Akkor?
Milyen szerencséről beszélsz?
Sobri Jóska
Sportoltál valaha valamit?
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Kellett hozzá egy Pats:
...
-Elképesztő szerencse.
nagymarceee
Elárulod, hogy miként definiálod a szerencse fogalmát?
A profi sportban az én definícióm szerint nem tényező a szerencse, ezért érdekelne.

Én ilyeneket találtam:
Szerencse
Szerencsés az az ember, akinek a sorsát valamilyen véletlen körülmény vagy ezek láncolata jóra fordítja, vagy sorsának alakulására kedvező hatással van. A szerencse, noha mindannyian vágyunk rá, akaratunktól függetlenül alakítja sorsunkat, többnyire váratlanul vagy véletlenül jön.
Hát ez nem passzol a tegnapi meccshez, a történések nem voltak függetlenül az akaratoktól, nem váratlanul vagy véletlenül jött.

A Webster szótár szerint, a szerencse: „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő, ami az események kedvező vagy kedvezőtlen folyását formálja egy egyén, egy csoport, vagy egy ügy esetében”
Ezt se érzem relevánsnak a tegnap történtekhez, nem láttam a két csapaton kívül más erőt. (Nem volt tornádó, se isteni beavatkozás, se szemmelvérés, stb.)

De ha itt olvasok bármit is:  hu.wikipedia.org/wiki/Szerencse ,hát ezek közül se érzem egyiket se relevánsnak.

Akkor?
Milyen szerencséről beszélsz?

több mint 7 éve
nagymarceee Houston Texans 126
A sportban sajnos benne vannak az ilyenek. Ugyanilyen vereség volt a Veszprém BL döntője,Imre Géza olimpiai döntője és az Atlanta Falcons mostani meccse. Olyanok ezek a meccsek,hogy megnézed 2x és nem érted hogy mi történt. Itt ülök és egyszerűen hihetetlen. De tényleg. A legegyszerűbb az ilyet győztes oldalról úgy lezárni(ahogy tette itt meg valaki),hogy Tom Brady a Goat,a legjobb csapat nyert és a legjobb edző. Szerintem ez egy rendkívűl sok tényezős Pats W:
Kellett hozzá egy Atlantai :
-megingás ugye Matt Ryan fumblejével
-védelem ami rengeteget volt fent a pályán,de úgy 50 percig hogy játszottak? Hihetetlen. Elfáradtak a végére,rendben van,nem lett volna szabad,hogy számítson az utolsó 10 perc.
-egy rossz idő menedzselés támadó oldalon. 28-3 után elő kellett volna venni a Houston Texans egész meccses gameplanjét,vagyis 1&10 futás 2&9 futás 2&7 passz.Talán ti még sikeresek is letettek volna ezzel. (Az utolsó drivenál meg lehetett tökösen játszani vagy a biztosra menni,szerintem nem vezetésnél egy épp magára Pats ellen a Super Bowlon kell tökösnek lenni. )
-és egy szörnyű holding az utolsó drive végén

Kellett hozzá egy Pats:
-Aki nem adta fel,pedig mikor Gotsowski kihagyta azért az keretett adott a Pats teljesítményének
-vérszemet kapott
-Hihetetlen módon 100%osan jól teljesítette a drivejait a végén. Tényleg egy hiba nem volt a gépezetbe,ami elvezet az utolsó pontomig:
-Elképesztő szerencse.Nézzétek meg a veszprém döntőjét vagy Imre Géza döntőjét olyan de zsavűtök lesz. Egyszerűen minden jól alakult az ő szempontjukból. Annyiszor csúszhatott volna el egy banánhéjon ez az egész Pats feltámadás és nem csúszott el. Fejemet fogtam annál a felpattanó Brady passznál,ami kipattant a zone-ben lévő LB kezéből,majd triple coverageban szinte mindhárom Atlanta játékos jobb pozicióban van,mint Edelman és az amúgy elkaphatatlan labda,felpattan egy atlantai lábon és úgy kapja el Edelman.
Ennyi mindennek kellett egyszerre teljesülnie ahhoz,hogy a Patriots örüljön a végén.
Azt szoktam mondani,hogy a szerencse azzal van,aki megérdemli és eleget tesz érte.De vannak kivételek,mint ez a meccs,mert az Atlanta is bőven eleget tett ezért a gyűrűért.De a végén a Pats nyert és így ez az egész miatt ez azért biztosan életem egyik legjobb SB-je lesz. Fel a fejjel!

több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Nyilván, hogy az egyesről van szó, mert ez a Falcons topik.
A Pats topikban nyilván a kettesről van szó.
Ez így is van rendjén.

Csak a Pats drukkereknek meg van az a "jó" szokása, hogy bárhol előkerül a csapatuk, azonnal kivont karddal kelnek BB, Brady, akárki védelmére, még akkor is, ha a kutya se bántja őket (tisztelet a kivételnek)

Amúgy kíváncsi vagyok, mennyire bassza nyakon a csapatot ez a vereség, mert hogy ezt kiheverni qrvanehéz lesz, az biztos. Kicsit olyan női kézi VB döntő a franciák ellen feelingje volt a meccsnek.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
"De én úgy látom, hogy az történt, aminek történnie kellett, ez volt ebbe a csapatba bekódolva, az 5 SB győzelem TB-nek, BB-nek.
Nyert a jobb csapat, mert végig tudta, hogy ő a jobb csapat, eszerint játszott, elbírta a saját hibáit, kijavította, és megoldotta a feladatot.
És vesztett a rosszabb csapat, mert elhitte, hogy ő a rosszabb csapat, és nem tudta maga felé billenteni a mérleg nyelvét, amikor lett volna rá lehetősége.
Belichick pl. tudta. És jól tudta."

Mi ez ha nem lenézés? Nyilván 28-3nál is tudták, hogy ők a jobbak az atlantaiak pedig, hogy ők a rosszabbak!
Isti81
Nyilván tudták, hogy ők a jobbak, hiszen profik.
Ez nem lenézés, hanem attitűd. Győztes attitűd.
És nyilván a Falcons meg nem tudta, hogy egy ennyivel erősebb akaratba ütköznek, de ez simán vállalható, elnézhető nekik, ettől még ők nem baszták el.

Kb. ez egyfajta összefoglalása, integrálása a véleményeknek:

Két felé kéne választani a dolgokat.

1) A Falcons elbaszta, 25 pontos előnyről nem kapsz ki, ha nem vagy full kretén.

2) A Pats zseniálisan élt a lehetőséggel, végignyomták, nem adták fel, kihasználták az ellenfél hibáit és az adódó lehetőségeket.

Ha ez a kettő nem valósul meg, nincs a fordítás, de mivel mindkettő megtörtént, láthattunk egy hihetetlen meccset.

Ebben nincs semmi az ellenfél lekicsinyléséből, ezek tények.
gabokocka
Amivel egyet is lehet érteni, így egymás mellett az 1) és a 2).
De amikor csak az 1) -ről van szó, akkor persze, hogy előhozom a 2) -t.

több mint 7 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Szerintem ez a megjegyzés Belichick és Brady személyisége ismeretének teljes hiányáról tanúskodik. Ahogy én Belichicket ismerem, már ma a free agencyt meg a scoutok jelentéseit elemzi. A pats.hu-n jelent meg Hogan írása arról, hogy milyen a franchise részévé válni. "Még egy. És ez a különbség itt New Englandben. A Super Bowl győzelem mindig a cél. Bajnokság vagy bukás, minden évben. A Patriots nem elégszik meg kevesebbel, és elvárják a győzelmet." Nekik a 6. a cél.
Burkus
... és akkor sok Patriots szurkoló csodálkozik, hogy miért övezi a csapatot és gyakran magukat a fanokat is ez az irigységgel vegyes utálat :p (ahogy minden dinasztiánál szokás)
baggio
BB mondta a hétfő reggeli sajtótájékoztatón:
"...öt héttel le vagyunk maradva sok csapathoz képest a 2017-es szezon felkészülésében..."

Én megmondtam 😊
több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mi már tudjuk, hogy jó hosszú elemzések kellenek majd a történtek feldolgozásához és sok-sok felejtős kikapcsolódás. Nagyon szar érzés még évek múlva is. De! Ezt a csapatot nem szabad kukába dobni. Biztos vagyok benne, hogy nem jut a Panthers sorsára. Fiatalok, éhesek és most még fel is bosszantották őket (vagy magukat). Nem könnyű tovább lépni de muszáj. Higgyétek el azóta gondolatban százszor meg ezerszer befutottam Lynch-el 1 yardról és felhúztam a 2. gyűrűt. A Falcons híveknek pedig legalább ennyiszer nem lesz meg az a 10 centi amivel a kétpontosnál átment a labda a vonalon.
garrett27
Védőszabálytalanság volt, ha nem lett volna meg, akkor újra próba az 1 yardosról. Lehet, hogy nem lett volna az meg, de az biztos, hogy ha nincs meg az a néhány centi, akkor is lett még egy esély próbálkozni 😊
Wyatt
Beleszóltál, de nem baj. Én az érzést próbáltam megfogalmazni és nem játékot elemezni. Na ennyi. Pedig igenis szurkoltam a Falconsnak, még ha péppé is vertek bennünket a PO-ban.
garrett27
Szerintem ha már érzés, akkor inkább az Edelman-elkapás lenne jó példa. Csak azért reagáltam arra a részre, mert annak a tíz centinek nem volt semmi jelentősége ebből a szempontból, mert ha az nincs meg, az nem jelenti azt, hogy 28–26 marad, mert újra játszották volna a playt, a távot felezve. Ha Lynch beviszi, akkor fordítotok. Teljesen más szituáció

több mint 7 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Mi már tudjuk, hogy jó hosszú elemzések kellenek majd a történtek feldolgozásához és sok-sok felejtős kikapcsolódás. Nagyon szar érzés még évek múlva is. De! Ezt a csapatot nem szabad kukába dobni. Biztos vagyok benne, hogy nem jut a Panthers sorsára. Fiatalok, éhesek és most még fel is bosszantották őket (vagy magukat). Nem könnyű tovább lépni de muszáj. Higgyétek el azóta gondolatban százszor meg ezerszer befutottam Lynch-el 1 yardról és felhúztam a 2. gyűrűt. A Falcons híveknek pedig legalább ennyiszer nem lesz meg az a 10 centi amivel a kétpontosnál átment a labda a vonalon.
garrett27
Védőszabálytalanság volt, ha nem lett volna meg, akkor újra próba az 1 yardosról. Lehet, hogy nem lett volna az meg, de az biztos, hogy ha nincs meg az a néhány centi, akkor is lett még egy esély próbálkozni 😊
Wyatt
Beleszóltál, de nem baj. Én az érzést próbáltam megfogalmazni és nem játékot elemezni. Na ennyi. Pedig igenis szurkoltam a Falconsnak, még ha péppé is vertek bennünket a PO-ban.

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Két felé kéne választani a dolgokat.

1) A Falcons elbaszta, 25 pontos előnyről nem kapsz ki, ha nem vagy full kretén.

2) A Pats zseniálisan élt a lehetőséggel, végignyomták, nem adták fel, kihasználták az ellenfél hibáit és az adódó lehetőségeket.

Ha ez a kettő nem valósul meg, nincs a fordítás, de mivel mindkettő megtörtént, láthattunk egy hihetetlen meccset.

Ebben nincs semmi az ellenfél lekicsinyléséből, ezek tények.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Isti81 New York Giants USC Trojans 190
Kívülről valóban úgy tűnhet, hogy ez megnyert meccs volt a Falconsnak, meg Shanahan baszta el, hogy se az onside kickből se a FG-távolságból nem sikerült pontokat szerezni.
Meg ugye az állandóan előcitált, de semmire se jó statisztikák, hogy SB-on soha, senki nem fordított még minusz 14-ről se, nemhogy minusz 25-ről.
Meg az az Edelman elkapás.
Vagy a vitatott DPI a végén.
Lehet ezekre fogni, persze.
És olyan az emberi agy, hogy keresi is mindennek az egzakt, logikus, könnyen átklátható és emészthető magyarázatát.
De valójában mi történt?
Nyert a jobb csapat, a GOAT edző, a GOAT irányító, a GOAT szervezeti struktúra.
Úgy tűnhet, hogy mákkal, vagy az ellenfél vesztette el nekik.
Persze, lehet így értelmezni, én nem vitatom.
De én úgy látom, hogy az történt, aminek történnie kellett, ez volt ebbe a csapatba bekódolva, az 5 SB győzelem TB-nek, BB-nek.
Amit a sors elvett Tyree által, azt most visszaadta Edelman által.
Ami nem jött össze a 18-0 után, összejött most 0:21, vagy 3:28 után.
Soldi szajkózza mindig, hogy egy meccs van olyan hosszú, hogy a jobb csapat kompenzálja a bírókat, pár egyéni hibát, pár ellenoldali bravúrt.
Ez történt pontosan.
Nyert a jobb csapat, mert végig tudta, hogy ő a jobb csapat, eszerint játszott, elbírta a saját hibáit, kijavította, és megoldotta a feladatot.
És vesztett a rosszabb csapat, mert elhitte, hogy ő a rosszabb csapat, és nem tudta maga felé billenteni a mérleg nyelvét, amikor lett volna rá lehetősége.
Nem mondom, hogy én tudtam a félidőben, hogy nyerni fogunk.
Azt mondom, hogy ebből a végeredményből kiindulva tudnom kellett volna.
Belichick pl. tudta. És jól tudta.

Igazából semmi alapvetően újat nem nem írtam ebben a hsz.-ben, csak azért fogtam neki, mert az egykori BC-os Matty Ice nagy drukkereként, a számomra szimpatikus Dan Quinnt sajnálva (2 ilyen elvesztett SB 2 éven belül, brrrrr), Vick Falconsát megkedvelve és ezt a mostanit is szeretve úgy érzem, hogy -elismerve, hogy elsőre hülyén hangozhat, de - nem volt reális esélyetek nyerni, és felesleges ezen mérgelődni, szomorkodni, dühöngeni, - de persze akinek fontos, csak rajta - egyszerűen nem volt olyan forgatókönyv az "égben", ami a ti első SB-győzelmeteket hozhatta volna tegnap este, és -szerintem- felesleges a nem belőtt FG-t számonkérni, és ilyen konkrét részleteken emésztődni, ez a tegnap este a Kraft-BB-TB megdicsőülésről kellett szóljon, és arról is szólt.
Annyit vígasztalásul, hogy mivel így most kerek a világ, a fenti úriemberek elérték céljukat, most jó sokáig nyugi lesz a Patstől, nem lesz 6. SB győzelem hosszú-hosszú évekig.
Sobri Jóska
Nyert a jobb csapat. Honnan tudod hogy melyik a jobb csapat 28-3 nal? akkor is a pats volt? Vagy honnan tudod melyik csapat a jobb altalaban? Van formulad?

Vesztett a rosszabb csapat. Mert el hitte hogy o a rosszabb csapat es nem tudta maga fele billenteni a meccs merleget. Ezt is meg tudtad mondani 28-3 nal? Mert ha ti vezettek 28-3 akkor lenne talan igaz lenne, hogy nem csinaltak a dolgukat, vagy nem hittek magukban. De nem igy volt.

Na mindegy nem akarok vitat, csak ez igy nem nagyon kerek. Roviden tomoren. Elbasztak, nem kicsit nagyon. A falcons. Ennyi. Nincs itt most jobb csapat. 3 negyeden at felmostak ne vel a padlot. Aztan rosszul taktikaztak. Ez van.
gabistar
28-3-nál nem kell tudni megmondani.
Elég a végén.
28-3-nál még minden lehet. Ha nem így lenne, akkor lefújnák.
De ott még nem tudni ki lesz a végén a jobb, bár a valószínűségek az Atlanta melett szóltak. De nem volt 100%-uk. Az csak a végén van.
Ahogy 2007-ben, 2011-ben a Giants volt a jobb, úgy 2 éve, meg idén a Pats.
Elég logikus.

Szerintem egy meccs a lefújásig tart, és az ellenfél lefitymálása vagy erejének lekicsinylése azt mondani, hogy a Falcons baszta el.
2007-ben nem Eli és Tyree volt zseniális, hanem a védőink baszták el, hogy nem sackelték?
Vagy Steelerses példával élve, 2005-ben nem Ben volt zseniális, amikor utolsó emberként elcsípte a visszahordó Coltsos lábát, hanem az baszta el, hogy nem 20 centivel odébb futott? Vagy a Seahawks D-line baszta el, hogy beengedte a Buszt? Ehh...
Sobri Jóska
Azért ezeket az eseteket összehasonlítani a 28-3as vezetéssel, másrészt te vagy az aki a Falconsról lekicsinylően ír.
Isti81
Ha így lenne, tudnék róla. 😉
A hosszú hsz.-emben leírtam miért nincs így.
Nem a Falcons baszta el, ők beleadtak apait-anyait, de jött egy erősebb akarat, ami érvényesült.
Sobri Jóska
"De én úgy látom, hogy az történt, aminek történnie kellett, ez volt ebbe a csapatba bekódolva, az 5 SB győzelem TB-nek, BB-nek.
Nyert a jobb csapat, mert végig tudta, hogy ő a jobb csapat, eszerint játszott, elbírta a saját hibáit, kijavította, és megoldotta a feladatot.
És vesztett a rosszabb csapat, mert elhitte, hogy ő a rosszabb csapat, és nem tudta maga felé billenteni a mérleg nyelvét, amikor lett volna rá lehetősége.
Belichick pl. tudta. És jól tudta."

Mi ez ha nem lenézés? Nyilván 28-3nál is tudták, hogy ők a jobbak az atlantaiak pedig, hogy ők a rosszabbak!

Szerkesztette: Isti81
több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mi már tudjuk, hogy jó hosszú elemzések kellenek majd a történtek feldolgozásához és sok-sok felejtős kikapcsolódás. Nagyon szar érzés még évek múlva is. De! Ezt a csapatot nem szabad kukába dobni. Biztos vagyok benne, hogy nem jut a Panthers sorsára. Fiatalok, éhesek és most még fel is bosszantották őket (vagy magukat). Nem könnyű tovább lépni de muszáj. Higgyétek el azóta gondolatban százszor meg ezerszer befutottam Lynch-el 1 yardról és felhúztam a 2. gyűrűt. A Falcons híveknek pedig legalább ennyiszer nem lesz meg az a 10 centi amivel a kétpontosnál átment a labda a vonalon.
garrett27
Védőszabálytalanság volt, ha nem lett volna meg, akkor újra próba az 1 yardosról. Lehet, hogy nem lett volna az meg, de az biztos, hogy ha nincs meg az a néhány centi, akkor is lett még egy esély próbálkozni 😊

több mint 7 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Mi már tudjuk, hogy jó hosszú elemzések kellenek majd a történtek feldolgozásához és sok-sok felejtős kikapcsolódás. Nagyon szar érzés még évek múlva is. De! Ezt a csapatot nem szabad kukába dobni. Biztos vagyok benne, hogy nem jut a Panthers sorsára. Fiatalok, éhesek és most még fel is bosszantották őket (vagy magukat). Nem könnyű tovább lépni de muszáj. Higgyétek el azóta gondolatban százszor meg ezerszer befutottam Lynch-el 1 yardról és felhúztam a 2. gyűrűt. A Falcons híveknek pedig legalább ennyiszer nem lesz meg az a 10 centi amivel a kétpontosnál átment a labda a vonalon.

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Nekem bárki jöhet BB varázs, meg TB varázs, meg társaival, de ahogy empty és még páran is mondták, itt semmit se tudtak volna csinálni, akkor ha Shanny hív két futást középre ( vagy előtte rövidebb és taktikusabb játékokat), majd jön a FG ( de sajnos nem így lett).
Toto21
Ez látod igaz.
De nem hívott.
És ez is a BB varázs része - ha már így foglalod össze azt, amiről oldalakat lehetne írni.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Kívülről valóban úgy tűnhet, hogy ez megnyert meccs volt a Falconsnak, meg Shanahan baszta el, hogy se az onside kickből se a FG-távolságból nem sikerült pontokat szerezni.
Meg ugye az állandóan előcitált, de semmire se jó statisztikák, hogy SB-on soha, senki nem fordított még minusz 14-ről se, nemhogy minusz 25-ről.
Meg az az Edelman elkapás.
Vagy a vitatott DPI a végén.
Lehet ezekre fogni, persze.
És olyan az emberi agy, hogy keresi is mindennek az egzakt, logikus, könnyen átklátható és emészthető magyarázatát.
De valójában mi történt?
Nyert a jobb csapat, a GOAT edző, a GOAT irányító, a GOAT szervezeti struktúra.
Úgy tűnhet, hogy mákkal, vagy az ellenfél vesztette el nekik.
Persze, lehet így értelmezni, én nem vitatom.
De én úgy látom, hogy az történt, aminek történnie kellett, ez volt ebbe a csapatba bekódolva, az 5 SB győzelem TB-nek, BB-nek.
Amit a sors elvett Tyree által, azt most visszaadta Edelman által.
Ami nem jött össze a 18-0 után, összejött most 0:21, vagy 3:28 után.
Soldi szajkózza mindig, hogy egy meccs van olyan hosszú, hogy a jobb csapat kompenzálja a bírókat, pár egyéni hibát, pár ellenoldali bravúrt.
Ez történt pontosan.
Nyert a jobb csapat, mert végig tudta, hogy ő a jobb csapat, eszerint játszott, elbírta a saját hibáit, kijavította, és megoldotta a feladatot.
És vesztett a rosszabb csapat, mert elhitte, hogy ő a rosszabb csapat, és nem tudta maga felé billenteni a mérleg nyelvét, amikor lett volna rá lehetősége.
Nem mondom, hogy én tudtam a félidőben, hogy nyerni fogunk.
Azt mondom, hogy ebből a végeredményből kiindulva tudnom kellett volna.
Belichick pl. tudta. És jól tudta.

Igazából semmi alapvetően újat nem nem írtam ebben a hsz.-ben, csak azért fogtam neki, mert az egykori BC-os Matty Ice nagy drukkereként, a számomra szimpatikus Dan Quinnt sajnálva (2 ilyen elvesztett SB 2 éven belül, brrrrr), Vick Falconsát megkedvelve és ezt a mostanit is szeretve úgy érzem, hogy -elismerve, hogy elsőre hülyén hangozhat, de - nem volt reális esélyetek nyerni, és felesleges ezen mérgelődni, szomorkodni, dühöngeni, - de persze akinek fontos, csak rajta - egyszerűen nem volt olyan forgatókönyv az "égben", ami a ti első SB-győzelmeteket hozhatta volna tegnap este, és -szerintem- felesleges a nem belőtt FG-t számonkérni, és ilyen konkrét részleteken emésztődni, ez a tegnap este a Kraft-BB-TB megdicsőülésről kellett szóljon, és arról is szólt.
Annyit vígasztalásul, hogy mivel így most kerek a világ, a fenti úriemberek elérték céljukat, most jó sokáig nyugi lesz a Patstől, nem lesz 6. SB győzelem hosszú-hosszú évekig.
Sobri Jóska
Nyert a jobb csapat. Honnan tudod hogy melyik a jobb csapat 28-3 nal? akkor is a pats volt? Vagy honnan tudod melyik csapat a jobb altalaban? Van formulad?

Vesztett a rosszabb csapat. Mert el hitte hogy o a rosszabb csapat es nem tudta maga fele billenteni a meccs merleget. Ezt is meg tudtad mondani 28-3 nal? Mert ha ti vezettek 28-3 akkor lenne talan igaz lenne, hogy nem csinaltak a dolgukat, vagy nem hittek magukban. De nem igy volt.

Na mindegy nem akarok vitat, csak ez igy nem nagyon kerek. Roviden tomoren. Elbasztak, nem kicsit nagyon. A falcons. Ennyi. Nincs itt most jobb csapat. 3 negyeden at felmostak ne vel a padlot. Aztan rosszul taktikaztak. Ez van.
gabistar
28-3-nál nem kell tudni megmondani.
Elég a végén.
28-3-nál még minden lehet. Ha nem így lenne, akkor lefújnák.
De ott még nem tudni ki lesz a végén a jobb, bár a valószínűségek az Atlanta melett szóltak. De nem volt 100%-uk. Az csak a végén van.
Ahogy 2007-ben, 2011-ben a Giants volt a jobb, úgy 2 éve, meg idén a Pats.
Elég logikus.

Szerintem egy meccs a lefújásig tart, és az ellenfél lefitymálása vagy erejének lekicsinylése azt mondani, hogy a Falcons baszta el.
2007-ben nem Eli és Tyree volt zseniális, hanem a védőink baszták el, hogy nem sackelték?
Vagy Steelerses példával élve, 2005-ben nem Ben volt zseniális, amikor utolsó emberként elcsípte a visszahordó Coltsos lábát, hanem az baszta el, hogy nem 20 centivel odébb futott? Vagy a Seahawks D-line baszta el, hogy beengedte a Buszt? Ehh...
Sobri Jóska
Azért ezeket az eseteket összehasonlítani a 28-3as vezetéssel, másrészt te vagy az aki a Falconsról lekicsinylően ír.
Isti81
Ha így lenne, tudnék róla. 😉
A hosszú hsz.-emben leírtam miért nincs így.
Nem a Falcons baszta el, ők beleadtak apait-anyait, de jött egy erősebb akarat, ami érvényesült.

több mint 7 éve
Isti81 New York Giants USC Trojans 190
Kívülről valóban úgy tűnhet, hogy ez megnyert meccs volt a Falconsnak, meg Shanahan baszta el, hogy se az onside kickből se a FG-távolságból nem sikerült pontokat szerezni.
Meg ugye az állandóan előcitált, de semmire se jó statisztikák, hogy SB-on soha, senki nem fordított még minusz 14-ről se, nemhogy minusz 25-ről.
Meg az az Edelman elkapás.
Vagy a vitatott DPI a végén.
Lehet ezekre fogni, persze.
És olyan az emberi agy, hogy keresi is mindennek az egzakt, logikus, könnyen átklátható és emészthető magyarázatát.
De valójában mi történt?
Nyert a jobb csapat, a GOAT edző, a GOAT irányító, a GOAT szervezeti struktúra.
Úgy tűnhet, hogy mákkal, vagy az ellenfél vesztette el nekik.
Persze, lehet így értelmezni, én nem vitatom.
De én úgy látom, hogy az történt, aminek történnie kellett, ez volt ebbe a csapatba bekódolva, az 5 SB győzelem TB-nek, BB-nek.
Amit a sors elvett Tyree által, azt most visszaadta Edelman által.
Ami nem jött össze a 18-0 után, összejött most 0:21, vagy 3:28 után.
Soldi szajkózza mindig, hogy egy meccs van olyan hosszú, hogy a jobb csapat kompenzálja a bírókat, pár egyéni hibát, pár ellenoldali bravúrt.
Ez történt pontosan.
Nyert a jobb csapat, mert végig tudta, hogy ő a jobb csapat, eszerint játszott, elbírta a saját hibáit, kijavította, és megoldotta a feladatot.
És vesztett a rosszabb csapat, mert elhitte, hogy ő a rosszabb csapat, és nem tudta maga felé billenteni a mérleg nyelvét, amikor lett volna rá lehetősége.
Nem mondom, hogy én tudtam a félidőben, hogy nyerni fogunk.
Azt mondom, hogy ebből a végeredményből kiindulva tudnom kellett volna.
Belichick pl. tudta. És jól tudta.

Igazából semmi alapvetően újat nem nem írtam ebben a hsz.-ben, csak azért fogtam neki, mert az egykori BC-os Matty Ice nagy drukkereként, a számomra szimpatikus Dan Quinnt sajnálva (2 ilyen elvesztett SB 2 éven belül, brrrrr), Vick Falconsát megkedvelve és ezt a mostanit is szeretve úgy érzem, hogy -elismerve, hogy elsőre hülyén hangozhat, de - nem volt reális esélyetek nyerni, és felesleges ezen mérgelődni, szomorkodni, dühöngeni, - de persze akinek fontos, csak rajta - egyszerűen nem volt olyan forgatókönyv az "égben", ami a ti első SB-győzelmeteket hozhatta volna tegnap este, és -szerintem- felesleges a nem belőtt FG-t számonkérni, és ilyen konkrét részleteken emésztődni, ez a tegnap este a Kraft-BB-TB megdicsőülésről kellett szóljon, és arról is szólt.
Annyit vígasztalásul, hogy mivel így most kerek a világ, a fenti úriemberek elérték céljukat, most jó sokáig nyugi lesz a Patstől, nem lesz 6. SB győzelem hosszú-hosszú évekig.
Sobri Jóska
Nyert a jobb csapat. Honnan tudod hogy melyik a jobb csapat 28-3 nal? akkor is a pats volt? Vagy honnan tudod melyik csapat a jobb altalaban? Van formulad?

Vesztett a rosszabb csapat. Mert el hitte hogy o a rosszabb csapat es nem tudta maga fele billenteni a meccs merleget. Ezt is meg tudtad mondani 28-3 nal? Mert ha ti vezettek 28-3 akkor lenne talan igaz lenne, hogy nem csinaltak a dolgukat, vagy nem hittek magukban. De nem igy volt.

Na mindegy nem akarok vitat, csak ez igy nem nagyon kerek. Roviden tomoren. Elbasztak, nem kicsit nagyon. A falcons. Ennyi. Nincs itt most jobb csapat. 3 negyeden at felmostak ne vel a padlot. Aztan rosszul taktikaztak. Ez van.
gabistar
28-3-nál nem kell tudni megmondani.
Elég a végén.
28-3-nál még minden lehet. Ha nem így lenne, akkor lefújnák.
De ott még nem tudni ki lesz a végén a jobb, bár a valószínűségek az Atlanta melett szóltak. De nem volt 100%-uk. Az csak a végén van.
Ahogy 2007-ben, 2011-ben a Giants volt a jobb, úgy 2 éve, meg idén a Pats.
Elég logikus.

Szerintem egy meccs a lefújásig tart, és az ellenfél lefitymálása vagy erejének lekicsinylése azt mondani, hogy a Falcons baszta el.
2007-ben nem Eli és Tyree volt zseniális, hanem a védőink baszták el, hogy nem sackelték?
Vagy Steelerses példával élve, 2005-ben nem Ben volt zseniális, amikor utolsó emberként elcsípte a visszahordó Coltsos lábát, hanem az baszta el, hogy nem 20 centivel odébb futott? Vagy a Seahawks D-line baszta el, hogy beengedte a Buszt? Ehh...
Sobri Jóska
Azért ezeket az eseteket összehasonlítani a 28-3as vezetéssel, másrészt te vagy az aki a Falconsról lekicsinylően ír.
több mint 7 éve
Toto21 Chicago Bears 5 247
Sokak szerint ez volt minden idők legjobb döntője. Szerintem meg nem. Akkor lehetne azt mondani, ha a Patriots megynerte volna, de nekem inkább az az érzésem, hogy a Falcons bukta el. Nekem bárki jöhet BB varázs, meg TB varázs, meg társaival, de ahogy empty és még páran is mondták, itt semmit se tudtak volna csinálni, akkor ha Shanny hív két futást középre ( vagy előtte rövidebb és taktikusabb játékokat), majd jön a FG ( de sajnos nem így lett).

Szerintem ez egy kifejezetten rossz döntő volt, mert így most minden csapból a big comeback, meg társai folynak. De pár szakértő szerint is rossz coaching volt, mert 3-28 után 5!!!!, azaz 5 futójátékot hívott Shanny és nem ölte az órát, hanem visszaengedte a fáradt védelmet a pályára. Nem találok szavakat erre, anno azt hittem PC-k nem normálisak ,de szerintem ezek után senki se fog róluk beszélni.

Sajnálom a csapatot, mert szerintem ti érdemeltétek meg volna a győzelmet. Főleg úgy, hogy a Patriots 1 negyedben tudott mellétek felnőni ( ráadás mind1). Érthetetlen. Sok sikert jövőre, igazán szerethető a csapat és normálisak a szurkolók is.
több mint 7 éve
gabor25 Pittsburgh Steelers 5 144
ps, ott azert az utolso buntinel fg tavon, volt a masik oladalon is egy kis facemask ha jol lattam. Nem tudom latta e valaki de a wr elkapas utan amiikor levittek a falcons wrt a bal oldalon, a ne cb srac jo nem az egesz kezevel de egy ujjal csavarta a wr fejet az elkapasnal amit visszafujtak holdingra. Tehat ott talan lehetett vonla ujra jatszas facemaszk, holding. Semmi. Es utana ujra jatszani azt a down. De ezt lehet rosszul latom... Mert senki nem irta ott be. De a sisak racson belul volt az ujja a cb nek. Es az egesz fejet testet kicsavarta, majd foldre vitte. Es a foldre vitel elott volt a face maskon belol a keze.
gabistar
szerintem a facemask mindkét oldalon megvolt, sanu egyik keze is szépen be volt akasztva logan ryan sisakjába, le is szedte róla ahogy azt kell, úgyhogy ott szerintem a két facemask kioltotta egymást így meg csak a holding maradt

Sobrit pedig inkább engedd el, én még értelmes hozzászólást nem nagyon olvastam tőle
Cuchulain82
koszi a tanacsot. Azt hiszem igy teszek. Mert tenyleg nem lehet erteni. Lehet hogy valami M. I. (AI) program gyermek cipoben jaro gyermek korura felfejlodott resze. Ki tudja. Mert nem tudtam en sem dekodolni.

Szerkesztette: gabor25