Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Jim Dray a TE coach.

Cardinalsban és Brownsban volt quality control coach. 6 évet játszott a ligában, nem volt túlzottan sikeres TE. Ez az első pozíciós edző megbízatása.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Végeztem egy kis kutatást. Elájulva nem lehetünk.
Sorrendben 2021, 2020, 2019, 2018

Return offense
PR 49ers: 8,2 (18.), 9,0 (15.), 8,0 (9.), 5,8 (29.)
PR Bears: 11,4 (4.), 7,6 (22.), 9,2 (7.), 12,5 (2.)

KR 49ers: 18,9 (28.), 19,3 (29.), 20,5 (27.), 26,2 (4.)
KR Bears: 23,1 (12.), 24,4 (10.), 26,6 (1.), 19,1 (32.)

TD 49ers: 0, 0, 0, 1
TD Bears: 1, 1, 1, 0

Y/Punt 49ers: 45,0 (19.), 46,2 (9.), 44,9 (22.), 43,1 (30.)
Y/Punt Bears: 46,2 (13.), 45,7 (13.), 44,3 (26.), 44,3 (21.)

Block 49ers: 0, 1, 0, 1
Block Bears: 0, 0, 1, 1
----
Return defense
PR 49ers: 7,8 (9.), 8,0 (14.), 5,7 (7.), 7,8 (13.)
PR Bears: 11,0 (30.), 11,8 (28.), 7,1 (16.), 7,5 (10.)

KR 49ers: 23,1 (23.), 24,8 (26.), 21,8 (14.), 24,5 (25.)
KR Bears: 21,4 (15.), 20,4 (6.), 25,0 (26.), 24,9 (28.)

TD 49ers: 1, 1, 0, 0
TD Bears: 0, 0, 0, 1

Block 49ers: 0
Block Bears: 0

Nyilvan ezek puszta számok és nem feltétlenül adják vissza a valóságot. Lásd azt, hogy a Bears 2019ben vezette a ligát átlagos KR yardban, mert Cordarellenek volt egy szokása, hogy minusz 8-ról kihozza a labdát, hogy aztán 20-on lecsapják. Én nem voltam Taborral megelégedve, egyrészt elképesztő sok büntetést szedett össze az ST (erről de jó lenne egy stat), másrészt az elmúlt 4 évben nézegettük, ahogy az aktuális PR, ahelyett, hogy elkapta volna a puntot egy FC-vel, hagyta lepattanni, hogy 10 yarddal rosszabb helyről induljon az offense.
Nem tudom milyen volt ez a faszi és a 49ers ST az elmúlt években, de a miénk sem volt tiptop. Az más kérdés, hogy itt Pattersonnal és Granttel tettek bele a return játékba nem kevés tőkét.
több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 978 — Csodabogár
The #Bears are hiring Richard Hightower as their special teams coordinator
Beki
ahh egy ismerős arc, tetszik a választás
ricsiii83
ti szegények :/

több mint 2 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Volt minap egy rádióinterjú Poles-szal. A középső része ennek elég érdekes volt.

- a draft nem szól másról, mint a valeuról ---> value >>> need, azaz BPA van
- fontosak az UDFA rookiek
- minél több picket szeretne, főleg amíg a keret épülőben van
- piacon nem top free agentekre megyünk rá, hanem második, harmadik hullámban ott maradó játékosokra, akik motiváltak. Azaz rengeteg játékos fog jönni 1 éves prove-it szerződéssel, akiknek nem sikerült az első szerződése rookieként. (pl. Egy név akire véleményem szerint figyelnünk kell Kemoko Turay speed rusher DE a Coltstól)
- a rosteren sok hely van a fejlődésre, értsd szabad fordításban: a roster szar és öreg és a védelem sémát vált. Ahogy írtam már szerintem komoly nagytakarítás lesz.
- WR, OL prio Fields miatt
tüsi91
Én várok legalább 1 nagyobb nevet az FA-ről WR/OL. És egy épkézláb CB-t is…

több mint 2 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
The #Bears are hiring Richard Hightower as their special teams coordinator
Beki
ahh egy ismerős arc, tetszik a választás

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
The #Bears are hiring Richard Hightower as their special teams coordinator
több mint 2 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 968 — Believelander
Volt minap egy rádióinterjú Poles-szal. A középső része ennek elég érdekes volt.

- a draft nem szól másról, mint a valeuról ---> value >>> need, azaz BPA van
- fontosak az UDFA rookiek
- minél több picket szeretne, főleg amíg a keret épülőben van
- piacon nem top free agentekre megyünk rá, hanem második, harmadik hullámban ott maradó játékosokra, akik motiváltak. Azaz rengeteg játékos fog jönni 1 éves prove-it szerződéssel, akiknek nem sikerült az első szerződése rookieként. (pl. Egy név akire véleményem szerint figyelnünk kell Kemoko Turay speed rusher DE a Coltstól)
- a rosteren sok hely van a fejlődésre, értsd szabad fordításban: a roster szar és öreg és a védelem sémát vált. Ahogy írtam már szerintem komoly nagytakarítás lesz.
- WR, OL prio Fields miatt
tüsi91
Mondjuk az első 4 ponthoz, hallottál már újonc GM-et úgy nyilatkozni, hogy needre megyünk és a top szabadügynököket akarjuk behúzni? 😀 Mind ugyanazt mondja. BPA, value, motivált embereket akarunk (mondjuk egy top FA miért ne lenne motivált?), etc.
Ez nem kritika, ilyen a közeg, senki nem fog egy rádió interjúban insider infókat megosztani 2 hét után.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Volt minap egy rádióinterjú Poles-szal. A középső része ennek elég érdekes volt.

- a draft nem szól másról, mint a valeuról ---> value >>> need, azaz BPA van
- fontosak az UDFA rookiek
- minél több picket szeretne, főleg amíg a keret épülőben van
- piacon nem top free agentekre megyünk rá, hanem második, harmadik hullámban ott maradó játékosokra, akik motiváltak. Azaz rengeteg játékos fog jönni 1 éves prove-it szerződéssel, akiknek nem sikerült az első szerződése rookieként. (pl. Egy név akire véleményem szerint figyelnünk kell Kemoko Turay speed rusher DE a Coltstól)
- a rosteren sok hely van a fejlődésre, értsd szabad fordításban: a roster szar és öreg és a védelem sémát vált. Ahogy írtam már szerintem komoly nagytakarítás lesz.
- WR, OL prio Fields miatt
több mint 2 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Poles nyilatkozata szerint, nagyon helyesen végre draft vezérelt szervezet szeretnénk lenni, ami rövidtávon nem lesz egyszerű:

Mi az örökség? Az elmúlt hét évben, a Pace-korszakban, mindössze 46 draftunk volt!

Minnesota Vikings: 75
Cleveland Browns: 67
Cincinnati Bengals: 65

Csak két csapatnak (Saints 43, Texans 45) volt kevesebb draft jogosultsága, mint a Bearsnek. A kis készlet mellett ráadásul, több magas pick is el lett cserélve.

Az időszak ligaátlaga 55,8 pick (évente 8), míg a Bears átlaga csak 6,4 pick!

Hét év alatt a Bears csaknem 10 választással van a liga átlaga alatt, ami több mint egy teljes draft szezon.

Jelenleg két ember jöhet a top 100-ból, a második és a harmadik körben. Első és negyedik kör nincs és mindössze öt választás van. Nem Vikings-féle 11, nem ligaátlag 8, nem liga alja 6,4, hanem csak 5!

Ezt kellene megoldani!
mortirolo
Ez mind igaz, de ha Fields végre a messiás akkor szarok bele 😊 ha a QB poszt megoldott az elkövetkezendő 10-15 évre akkor majd szépen lesznek draft pickek is ha Poles nem olyan nagy zsugás mint Pace volt…

több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Csak éppen nem spórolsz Nick Foles trade vagy cutja esetén 8 milliót, csak 3-at.
tüsi91
Én nem értek annyira ehhez, de trade esetén itt 8 millió van:
 overthecap.com/player/nick-foles/773/
mortirolo
Kapásból az nem stimmel, hogy 4 millió SB-t írnak, ami valójában 8 (táblázatban helyesen szerepel). 2022 base salaryből 1 millió garantált, tehát a 8 millió spórolás nem lehetséges. Overthecapen sok pontatlanság van.
A roster bónusz elméletileg már aktivalodott és az 5. napon az új szezonban ki kell fizetni.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 2 éve
mortirolo Chicago Bears 968
Csak éppen nem spórolsz Nick Foles trade vagy cutja esetén 8 milliót, csak 3-at.
tüsi91
Én nem értek annyira ehhez, de trade esetén itt 8 millió van:
 overthecap.com/player/nick-foles/773/
több mint 2 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Igazábol barkit tradelnél vagy kurva nagy DM maradna( Mack Foles Jckson Quinn Whitehair Goldman) akik meg könnyen mozdíthatóak (Daniels, Nichols) nincs értékük meg után nagy pénz is adni kéne nekik
Akikkel lehet bizniszelni az Smith és Johnson illetve Mooney, de rájuk kéne építeni a jövő csapatát (nyilcán ez nem számit az új rezsimnek s ha rebuildet akarnak eladják őket is)

több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Csak éppen nem spórolsz Nick Foles trade vagy cutja esetén 8 milliót, csak 3-at.
több mint 2 éve
mortirolo Chicago Bears 968
Folesért nem látom, hogy ki tradelne.
tüsi91
Ha ingyen át lehetne adni, akkor az 8 millió spórolás.
Mindig lesz pár csapat, akinek még egy Foles szintű irányítója sincs.

A másik, hogy akkor is kellene backup QB-t szerződtetni, s akkor pénzügyileg ugyanott vagyunk már.
tüsi91
 overthecap.com/position/quarterback/

1-2 millióért már elég korrekt QB2-ket lehet találni.
2.5-ért pedig helyismerettel rendelkező, első körös NVP-t is...
Volna helye annak a megspórolt 6 milliónak.

Quinn egy jó ötlet. Érdekes lesz látni, hogy mi az ami bejön az általunk evidenciának gondolt dolgokból.

Szerkesztette: mortirolo
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
A takarítás alatt azt értem, hogy pl. Robert Quint eltradeljük majd. Most van értéke is, világ életében egy jó szezonját egy kevésbé jó követett. Ez a csapat 2023-2024re épül, addigra Quinn már messze lesz. Most lehet érte kapni valamit.

Folesért nem látom, hogy ki tradelne. A másik, hogy akkor is kellene backup QB-t szerződtetni, s akkor pénzügyileg ugyanott vagyunk már. Most már hagyják itt egy évet el leszünk vele.

Azon kívül nagyon tradelhető játékosunk nincs. Goldman lehetne, de ő érte is ki adna bármit. Esetleg Jackson, de safety sincs.

A draft trade az eléggé adja magát, tavaly Teven Jenkinsért 52ről jöttünk fel 39-re, feladva egy 3/19-et és egy late pick cserét.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 2 éve
mortirolo Chicago Bears 968
A takarítás nem lesz nehéz, mert "szerencsére" alig van szerződéssel rendelkező játékosunk. Meg kellene oldani a Foles ügyet és szerintem a 39. helyről vissza kellene jönni kb. az 55.-re, hogy legyen két 3. körünk.

 www.drafttek.com/NFL-Trade-Value-Chart.asp?RequestTeam=chi
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Nem véletlenül öreg a keret és teljesen kiherélt. Pace egyébként pontosan ezt mondta még 2015-ben, sőt még később is.
Ezzel a 46 pickkel sem lett volna egyébként gond, de meglehetősen komoly mellélövések meglehetősen komoly draft pickekkel sajnos már komoly gondot okoznak. Legyen az konkrét választás vagy feltrade valakiért vagy ezek kombinációja. Az számít, hogy a rendelkezésre álló pickekből jó játékokokat húzzál.

Egyébként annak sem volt értelme, amit 2020-ban a Vikings csinált a 13 vagy 14 draft pickjével.
Az én véleményem az, hogy az első 5 körben kellene 6-7 picknek lennie normális eloszlásban. A 6-7. kör az nálam már előrehozott UDFA kör.

Ahogy összerakom magamban a sajtótájékoztatót és a Colts defense tapeket, hát szerintem komoly takarítás lesz már idén is a csapatban.
több mint 2 éve
mortirolo Chicago Bears 968
Poles nyilatkozata szerint, nagyon helyesen végre draft vezérelt szervezet szeretnénk lenni, ami rövidtávon nem lesz egyszerű:

Mi az örökség? Az elmúlt hét évben, a Pace-korszakban, mindössze 46 draftunk volt!

Minnesota Vikings: 75
Cleveland Browns: 67
Cincinnati Bengals: 65

Csak két csapatnak (Saints 43, Texans 45) volt kevesebb draft jogosultsága, mint a Bearsnek. A kis készlet mellett ráadásul, több magas pick is el lett cserélve.

Az időszak ligaátlaga 55,8 pick (évente 8), míg a Bears átlaga csak 6,4 pick!

Hét év alatt a Bears csaknem 10 választással van a liga átlaga alatt, ami több mint egy teljes draft szezon.

Jelenleg két ember jöhet a top 100-ból, a második és a harmadik körben. Első és negyedik kör nincs és mindössze öt választás van. Nem Vikings-féle 11, nem ligaátlag 8, nem liga alja 6,4, hanem csak 5!

Ezt kellene megoldani!
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
James Rowe jött ahogy már egy héttel ezelőtt beharangozták. Nagyon jó véleménnyel vannak róla a ligában és a Colts védői is.
CB coach lesz, szóval ezek alapján még egy safety coachot várhatunk. De azt eltudom képzelni, hogy megtartják Mike Adamset, aki játszott még Eberflus alatt a Coltsban (tavaly asst. secondary edző volt nálunk).
Tulajdonképpen Eberflussal jött mindenki a DL edzőn kívül a védelmi oldalról. DL edzőnek várhatóan Marinellit várjuk.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 490 — Bears & Illinois fan
Andrew Janocko lett a QB edző.
Vikingsnál járta végig a ranglétrát. 2021-ben QB edző volt, azelőtt Jefferson rookie évében WR edző volt.
Már múlt héten olvastam a nevét, mint potenciális QB edző.
tüsi91
És vele elégedett vagy így előzetesen?
davemayer
Erről ez jut eszembe:

- Elnézést, kaphatnék valami kaját?
- A tegnapi leves jó lesz?
- Igen.
- Akkor gyere vissza holnap!


Szóval, majd kiderül.....

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 490 — Bears & Illinois fan
Andrew Janocko lett a QB edző.
Vikingsnál járta végig a ranglétrát. 2021-ben QB edző volt, azelőtt Jefferson rookie évében WR edző volt.
Már múlt héten olvastam a nevét, mint potenciális QB edző.
tüsi91
És vele elégedett vagy így előzetesen?
davemayer
Megmondom őszintén még tavaly olvastam róla, mikor még WR edző volt és a Vikings QB edzőnek megtette. Akkor írták róla, hogy "rising smart coach". Nagyjából ennyit tudunk. Cousins egyébként pocket presenceben az elmúlt 2 évben fejlődött, egyébként statisztikailag jó szezont hozott le. Jelent-e ez valamit? Nem tudjuk. Kinti beatwriterek sem tudják. Ligán belül talán.
Az egyébként eléggé sok mindent jelent, hogy innen az eddigi offense edzők mindegyike dolgozott Shannahennel vagy Gary Kubiakkal. (illetve Getsy csak Lafleurral, de ő meg Shanny alatt volt). Szóval a TE és RB edző is valami ilyen kapcsolat lesz. (pl. Wade Hárman, ha a Broncos nem tartja meg, Fant kiváló TE lett). Hozunk még egy asszisztens OL edzőt még, még ugye a quality control coachok.

Ami itt ezt az új OL edzőt illeti. Ugye empty írta, hogy rossz edző. Akik itt voltak az elmúlt 5 évben Magazu, Hiestand és Castillo azok mind a liga egyik legjobb OL edzőjének voltak beharangozva aztán egy játékost nem neveltek ki. Szóval az, hogy most egy rossz edző jön nem tudom mivel rontana az eddigieken.

Védelmi oldalon jönnek Eberflus katonái. Talán Marinellit 70 felett rábirjak még egy-két szezonra. Nagy nyereség lenne, az öreg kiváló edző. Jön még két DB coach (szerintem Rowe lesz az egyik ma holnap és még valaki), meg egy asszisztens DL edző.
tüsi91
Az Empty által idézett táblában előkelő helyen áll a munkája, de ez még Kr e. volt kb. Azóta én nem emlékszem még erős közepesre sem

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Andrew Janocko lett a QB edző.
Vikingsnál járta végig a ranglétrát. 2021-ben QB edző volt, azelőtt Jefferson rookie évében WR edző volt.
Már múlt héten olvastam a nevét, mint potenciális QB edző.
tüsi91
És vele elégedett vagy így előzetesen?
davemayer
Megmondom őszintén még tavaly olvastam róla, mikor még WR edző volt és a Vikings QB edzőnek megtette. Akkor írták róla, hogy "rising smart coach". Nagyjából ennyit tudunk. Cousins egyébként pocket presenceben az elmúlt 2 évben fejlődött, egyébként statisztikailag jó szezont hozott le. Jelent-e ez valamit? Nem tudjuk. Kinti beatwriterek sem tudják. Ligán belül talán.
Az egyébként eléggé sok mindent jelent, hogy innen az eddigi offense edzők mindegyike dolgozott Shannahennel vagy Gary Kubiakkal. (illetve Getsy csak Lafleurral, de ő meg Shanny alatt volt). Szóval a TE és RB edző is valami ilyen kapcsolat lesz. (pl. Wade Hárman, ha a Broncos nem tartja meg, Fant kiváló TE lett). Hozunk még egy asszisztens OL edzőt még, még ugye a quality control coachok.

Ami itt ezt az új OL edzőt illeti. Ugye empty írta, hogy rossz edző. Akik itt voltak az elmúlt 5 évben Magazu, Hiestand és Castillo azok mind a liga egyik legjobb OL edzőjének voltak beharangozva aztán egy játékost nem neveltek ki. Szóval az, hogy most egy rossz edző jön nem tudom mivel rontana az eddigieken.

Védelmi oldalon jönnek Eberflus katonái. Talán Marinellit 70 felett rábirjak még egy-két szezonra. Nagy nyereség lenne, az öreg kiváló edző. Jön még két DB coach (szerintem Rowe lesz az egyik ma holnap és még valaki), meg egy asszisztens DL edző.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 365 — "Grammar maci"
Andrew Janocko lett a QB edző.
Vikingsnál járta végig a ranglétrát. 2021-ben QB edző volt, azelőtt Jefferson rookie évében WR edző volt.
Már múlt héten olvastam a nevét, mint potenciális QB edző.
tüsi91
És vele elégedett vagy így előzetesen?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Andrew Janocko lett a QB edző.
Vikingsnál járta végig a ranglétrát. 2021-ben QB edző volt, azelőtt Jefferson rookie évében WR edző volt.
Már múlt héten olvastam a nevét, mint potenciális QB edző.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 21 064 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Boromot szeretitek:

 247sports.com/nfl/chicago-bears/ContentGallery/Chicago-Bears-rookie-report-card-OT-Larry-Borom-181982546/#181982546_2


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta