NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 703
Az ilyen fizetes vitakra Wilson akarta megdumalni a Seahawksszal azt a megoldast, hogy ne egy elore meghatarozott osszeget kapjon, hanem a fizetese mindig a caphez merten legyen, illetve annak iksz szazaleka. Igy ha a cap kurva nagyot emelkedik, az o fizetese is emelkedjen, ezzel pedig tulajdonkeppen rendre ott lesz a posztjan legjobban fizetett jatekosok kozott.
Stez
itt a megoldás, nem összegeket kell adni egy szerződésbe, hanem egy szerződéshosszt, egy garantált + egy total %-ot a capből, oszt csá.
eaglesmcnabb
Pont ez jutott eszembe nekem is.
Így a cap menedzsment is nagyobb hangsúlyt kapna, mert a meglévő szerződések értéke is nőne a cappel arányosan
Azon kívül, hogy sosem lesz ilyen, nem tudom van-e valami hátulütője amire nem gondolok.
Black_Adder
Gondolom akkor a kialkudott % változáson menne a huzavona.

Pl első évben egy elit QB a cap 25%-t, aztán 5%-kkal nő évente a deal szerint. A QB túljátssza, aztán meg 10%-os emelkedést szeretne nem 5-t...and so on
több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
Az ilyen fizetes vitakra Wilson akarta megdumalni a Seahawksszal azt a megoldast, hogy ne egy elore meghatarozott osszeget kapjon, hanem a fizetese mindig a caphez merten legyen, illetve annak iksz szazaleka. Igy ha a cap kurva nagyot emelkedik, az o fizetese is emelkedjen, ezzel pedig tulajdonkeppen rendre ott lesz a posztjan legjobban fizetett jatekosok kozott.
Stez
itt a megoldás, nem összegeket kell adni egy szerződésbe, hanem egy szerződéshosszt, egy garantált + egy total %-ot a capből, oszt csá.
eaglesmcnabb
Pont ez jutott eszembe nekem is.
Így a cap menedzsment is nagyobb hangsúlyt kapna, mert a meglévő szerződések értéke is nőne a cappel arányosan
Azon kívül, hogy sosem lesz ilyen, nem tudom van-e valami hátulütője amire nem gondolok.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Az ilyen fizetes vitakra Wilson akarta megdumalni a Seahawksszal azt a megoldast, hogy ne egy elore meghatarozott osszeget kapjon, hanem a fizetese mindig a caphez merten legyen, illetve annak iksz szazaleka. Igy ha a cap kurva nagyot emelkedik, az o fizetese is emelkedjen, ezzel pedig tulajdonkeppen rendre ott lesz a posztjan legjobban fizetett jatekosok kozott.
Stez
itt a megoldás, nem összegeket kell adni egy szerződésbe, hanem egy szerződéshosszt, egy garantált + egy total %-ot a capből, oszt csá.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Oké, de akkor a signing bonus az mégis mire van? A franchise akar egy elit fószert, elérak egy TOP5-ös éves átlagú, x éves szerződést, magas %-os garantálttal. Azért ad Y összegű aláírási pénzt, hogy a fószer neki írjon alá annyi időre, amit kialkudtak.

A fószer teljesít, 2 év alatt elmegy a piac a szerz kondiciói mellett és nekiáll holdoutolni, hogy többet akar. A teamgeist ilyenkor nem diktálja hogy ecsém a bónuszodat Y évre kaptad, nem kettőre?

Pappiron emelünk, de beszámítsuk a bónafideszt, mer akkor aszontad, hogy te Y időre gyüszöl
Fast Willie
Oké, de neked csak átlagosan 3 és fél éved van, hogy pénzt keress, mer 30 évesen kidobnak a csába. Azér tosztad bele a tejes fiatalságodat, hogy a "carrier years"t kimaxold, mer az egyetlen egy Shazier kegyelemszerződésen kívűl egyik franchise se ad egy fityinget se.
Ennyi időd van, az óra meg ketyeg veszettül...
 thebiglead.com/2011/04/22/nfl-career-length-and-average-age-versus-average-life-expectancy/

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 703
Oké, de akkor a signing bonus az mégis mire van? A franchise akar egy elit fószert, elérak egy TOP5-ös éves átlagú, x éves szerződést, magas %-os garantálttal. Azért ad Y összegű aláírási pénzt, hogy a fószer neki írjon alá annyi időre, amit kialkudtak.

A fószer teljesít, 2 év alatt elmegy a piac a szerz kondiciói mellett és nekiáll holdoutolni, hogy többet akar. A teamgeist ilyenkor nem diktálja hogy ecsém a bónuszodat Y évre kaptad, nem kettőre?

Pappiron emelünk, de beszámítsuk a bónafideszt, mer akkor aszontad, hogy te Y időre gyüszöl
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az ilyen fizetes vitakra Wilson akarta megdumalni a Seahawksszal azt a megoldast, hogy ne egy elore meghatarozott osszeget kapjon, hanem a fizetese mindig a caphez merten legyen, illetve annak iksz szazaleka. Igy ha a cap kurva nagyot emelkedik, az o fizetese is emelkedjen, ezzel pedig tulajdonkeppen rendre ott lesz a posztjan legjobban fizetett jatekosok kozott.

több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 695 — Scream and scout
Ügynöki felelősséget is be kellene vonni a szabályozásba, pl anyagi kompenzálás vagy annak megosztása, ha holdoutol az ügyfele, esetleg agent eltiltása a liga által. Persze utóbbi esetben az NFL és az ügynökségek között kellene egy külön szabályozás és kollektìv szerződés - pl csak ligajegyzékes ügynök képviselhetné a játékosokat...

Fast Willie
Tudtommal ez jelenleg is adott.

Amit én nem tartok helyénvalónak az az, hogy xy kap egy új dealt, aminek nagyon örül. TOP1-5 fizu..majd minden új szerződésnél amit mások kötnek, elkezdni nézni a fizurangsort és az alapján elkezd hisztizni, meg holdoutolni. Ez egoizmus szimplán..és a kutyát nem szabadna hogy érdekelje, hogy a több éves szerződése közepén ő hányadik helyen van statokban, a fizus rangsorhoz képest. Ezzel majd lejáró időszakban lehet menni kalapozni..Hiszen egyszer már előre kapott garit, majd most hogy ő tényleg jó, de mások többet keresnek, akik akkor amúgy kevesebbet kerestek évekig, amikor ő aláírt, most megint évekre előre kérne el több pénzt. Szerintem ez abszurd felfogás. Egyrészt, aki nem rinyál, kivárta a lejáró időszakot és most többet keres, még mindig nem biztos, hogy többet is kapott a teljes karriert nézve, hiszen amikor a hisztiző új szerződést kapott ő sokkal kevesebbért játszott. Másrészt miért kellene folyton előre dotálni az aktuális jó teljesítményt 2-3 évente, amikor direkt ezért kötnek 4-5-6 éves dealt. Meg hogy így sokkal nagyobb garit kapjanak.
topin
Elfogadom h ez egoizmus, viszont a tehetség mellett ez az egoizmus (h én akarok a legjobb lenni) juttatja el az adott játékost a liga élmezőnyébe, ez a fajta egoizmus hiányzott pl. Jamarcus Russellből vagy Johnny Manzielből.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Azér a másik oldal se a szentírás gyülekezete. Sorolj gyorsan tulajokat aki SAJÁT pénzből építettek stadiont,
Nosza..

sutianap
Én nem védem azzal a másik oldalt, hogy nem értek egyet az egyik oldal rinyájával..Viszont a stadion építés az arrafelé másképp megy, tök mindegy melyik major sportot nézzük..A város besegít és azoknak az adója növekszik, akik szintén hasznot húznak belőle (vendéglátósok, hotelipar, stb), hogy ott több 10 ezer ember tobzódik hetente..nem csak az NFL alapszakaszban. Ez mindenhol így lenne normális..aki kap, az ad is.

Amit én nem tartok helyénvalónak az az, hogy xy kap egy új dealt, aminek nagyon örül. TOP1-5 fizu..majd minden új szerződésnél amit mások kötnek, elkezdni nézni a fizurangsort és az alapján elkezd hisztizni, meg holdoutolni. Ez egoizmus szimplán..és a kutyát nem szabadna hogy érdekelje, hogy a több éves szerződése közepén ő hányadik helyen van statokban, a fizus rangsorhoz képest. Ezzel majd lejáró időszakban lehet menni kalapozni..Hiszen egyszer már előre kapott garit, majd most hogy ő tényleg jó, de mások többet keresnek, akik akkor amúgy kevesebbet kerestek évekig, amikor ő aláírt, most megint évekre előre kérne el több pénzt. Szerintem ez abszurd felfogás. Egyrészt, aki nem rinyál, kivárta a lejáró időszakot és most többet keres, még mindig nem biztos, hogy többet is kapott a teljes karriert nézve, hiszen amikor a hisztiző új szerződést kapott ő sokkal kevesebbért játszott. Másrészt miért kellene folyton előre dotálni az aktuális jó teljesítményt 2-3 évente, amikor direkt ezért kötnek 4-5-6 éves dealt. Meg hogy így sokkal nagyobb garit kapjanak.
topin
Black is írta, de kanyarodjunk a lényegre. Ezek a szerződések több sebből véreznek. az egyik, hogy a dérrel dúrral belengetett összegeknek a fele se igaz. A nagy hosszútávú szerződések jórészét nem töltik ki, mert a franchise felbontja, így marad a garantált rész, ami már nem annyira húha. Viszont a játékos nem tudja felbontani, még kivásárolni se tudja magát.
Másodjára pedig, mivel rohamosan emelkedik a cap, ezért versenyt futnak az idővel a fizetések. Tehát ha ki szeretné használni maximálisan a lehetőségeit egy játékos, akkor manapság rövid szerződést köt, magas garantált tartalommal.
Nézd meg Suht, évente akaszt egy tízest, helló. ilyenkor a mi Dáriuszunk előszedi a matekszámológépét, s arra jut, hogy vele bizony kibasztak, hoszzútávra leköteleződött, lófütyi pénzér, pedig oda rakja magát a 90%os snapszámmal, mégis a tuti csak fele annyi az annyi, meg van 4 kisebb kehéje, ami bármikor bebashat, meg ugye az aláírási gempa is elfogyik, s ilyenkor erősen hajlamos okolni bizonyos munkaadókat, főleg Redskins meccs után, mikor Normann kiröhögte, kapott négy DPIt dupla annyi pénzér. S ráadásul néha felhívja Suh, aki a hűderothadék meg mindenki utálja, hogy bébi egy hétnullás csekkem van és Floridában hintem a depressziót, Mikó gyövöl csóringer?

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
Azér a másik oldal se a szentírás gyülekezete. Sorolj gyorsan tulajokat aki SAJÁT pénzből építettek stadiont,
Nosza..

sutianap
Én nem védem azzal a másik oldalt, hogy nem értek egyet az egyik oldal rinyájával..Viszont a stadion építés az arrafelé másképp megy, tök mindegy melyik major sportot nézzük..A város besegít és azoknak az adója növekszik, akik szintén hasznot húznak belőle (vendéglátósok, hotelipar, stb), hogy ott több 10 ezer ember tobzódik hetente..nem csak az NFL alapszakaszban. Ez mindenhol így lenne normális..aki kap, az ad is.

Amit én nem tartok helyénvalónak az az, hogy xy kap egy új dealt, aminek nagyon örül. TOP1-5 fizu..majd minden új szerződésnél amit mások kötnek, elkezdni nézni a fizurangsort és az alapján elkezd hisztizni, meg holdoutolni. Ez egoizmus szimplán..és a kutyát nem szabadna hogy érdekelje, hogy a több éves szerződése közepén ő hányadik helyen van statokban, a fizus rangsorhoz képest. Ezzel majd lejáró időszakban lehet menni kalapozni..Hiszen egyszer már előre kapott garit, majd most hogy ő tényleg jó, de mások többet keresnek, akik akkor amúgy kevesebbet kerestek évekig, amikor ő aláírt, most megint évekre előre kérne el több pénzt. Szerintem ez abszurd felfogás. Egyrészt, aki nem rinyál, kivárta a lejáró időszakot és most többet keres, még mindig nem biztos, hogy többet is kapott a teljes karriert nézve, hiszen amikor a hisztiző új szerződést kapott ő sokkal kevesebbért játszott. Másrészt miért kellene folyton előre dotálni az aktuális jó teljesítményt 2-3 évente, amikor direkt ezért kötnek 4-5-6 éves dealt. Meg hogy így sokkal nagyobb garit kapjanak.
több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
A nézőpontomat a továbbiakban megtartom magamnak.
Van viszont néhány pontatlanság odaát, ami nem feltétlen szubjektív:

Nem a szakterületem, de a prorated szerintem irreleváns ezen a szinten. Egyrészt nem adnak 5 évre előre pro ratedet, mert akkor nem lehet DM nélkül cutolni. Egy 5 éves szerződés, csak akkor 5 éves ha a csapat is akarja, vagy nagyon béna a GM. De aláírta a játékos, persze, mert nem kapott jobbat, de ha holdoutol, lehet kap jobbat...
Másrészt nem a pro rated miatt nem tárgyalják újra a szerződést, hanem mert ha újratárgyalnák többet kéne adni.
A hangsúly nem azon az összegen van, amit előre megkap, hanem amit biztosan megkap. Meg valamennyire azon, amit megkaphat bónuszként.
Nem arról van szó, hogy fizettek nekem előre 5 évet, 1 év után újratárgyalom és akkor 4 évig duplán fizetnek. Olyan akkor sincs, ha kirúgnak és más csapathoz igazolsz. Az új szerződésed a pro rated összegből jön le. Csak akkor kapsz több pénzt, ha kirúgásod után nagyobb szerződést kaptál. De senkit nem fizetnek duplán-triplán.
Én biztosan oda írnék alá, ahol nagyobb a havi jövedelmem. Ha valahol kisebb, de 1 évet előre adnak, valahogy arra a matekra jutnék, hogy már 1 év után rosszabbul állnék... Ha meg bukom a próbaidőt, csak magamra vethetek...

1987-ben kipróbálták milyen ez a dolog játékosok nélkül. A franchise-ok maradtak, jött másik 53-53 ember, aki nem rinyált pénzért. Tarott vagy 3-4 meccsig. Utána mégis visszahívták a pénzükért rinyáló játékoskat. Kiderült, hogy ha random 11 embert küldesz fel a pályára az nem ugyanaz a sport lesz...
Pont alkalmatlan topicban vagyunk ehhez, de azért megkockáztatom az életem azzal a kijelentéssel, hogy még a bírókat se sikerült kihagynia a buliból a ligának, pedig őket senki se szereti...
Sanszos egy lockout, de inkább legyen lockout mint valami amatőr liga eladva NFLként, mégha csak 3-4 meccset is tartana ki a népharag ellen.

Nem vagyok jogász, de ha a tulajdonosok összezárnak az szerintem sérti a tröszt ellenes törvényt. Amúgy így is erősen karcolgatja a határokat a liga... Pont ezért vannak védve a játékosok ez ellen a CBA-ban is, pl kötelező minimum cap költéssel, hogy ne beszéljenek össze a tulajok, hogy legyen 100csilliárd a cap, de mindannyian max 2 milliót költünk...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Felőlem ez lehet 70-30 a játékosok javára is. Hogy ez a szám, hogy lesz jó vagy igazságos az nekem mindegy, mert nem értek hozzá, mi alapján kinek mennyi jár, már ugye a száján kívül..szépen birkózzák le, írják alá. Aztán meg tartsa magát hozzá mindenki..
topin
Azér a másik oldal se a szentírás gyülekezete. Sorolj gyorsan tulajokat aki SAJÁT pénzből építettek stadiont,
Nosza..

( s mikor a Bucs beadta a kártérítést a Deepwater Horizont miatt, ammi csibészség? )


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 655 — Vikings fan
Nincs Top5ben, az verné a hetvenet. A guaranteed singinggel is karcolja a Top10et.
Stimm?
sutianap
Amúgy egy játékosnak élő szerződéssel, mondjuk annak közepén, miért kell fizetési listákat nézegetni? Nem tök mindegy, hányadik helyen van, ha a szerződése még nem járt le? Azért az abnormális, hogy brutál garantált tartalmak mellé, még holdoutolgatunk is, mert éppen kicsúsztunk egy listán a topx-ből..amit amúgy előre tudott mindenki hogy 2-3 év múlva az nem lesz csúcsgázsi, de azért csak aláírta 4-5-6 évre a giga gariért.
topin
Nert megteheti. Úgy érzi, hogy mondjuk most még plusz pénzt kihozhat a karrierjéből 2 év múlva már lehet nem mert hát azért öregszik, bármi becsúszhat
Abnormális vagy sem megteheti, ő úgy érzi érdemes aztán majd kiderül.
Persze lehet rá csúnya szemmel nézni mint pl. biztos ( sajnos ) egy minimál béres ember is csúnyán néz arra aki 1 misi fizu után még többet akar, de ha megfogja kapni akkor miért ne. Ha meg nem akkor így járt. Azért van veszélye a játékos részéről is.
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
Felőlem ez lehet 70-30 a játékosok javára is. Hogy ez a szám, hogy lesz jó vagy igazságos az nekem mindegy, mert nem értek hozzá, mi alapján kinek mennyi jár, már ugye a száján kívül..szépen birkózzák le, írják alá. Aztán meg tartsa magát hozzá mindenki..
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Nincs Top5ben, az verné a hetvenet. A guaranteed singinggel is karcolja a Top10et.
Stimm?
sutianap
Amúgy egy játékosnak élő szerződéssel, mondjuk annak közepén, miért kell fizetési listákat nézegetni? Nem tök mindegy, hányadik helyen van, ha a szerződése még nem járt le? Azért az abnormális, hogy brutál garantált tartalmak mellé, még holdoutolgatunk is, mert éppen kicsúsztunk egy listán a topx-ből..amit amúgy előre tudott mindenki hogy 2-3 év múlva az nem lesz csúcsgázsi, de azért csak aláírta 4-5-6 évre a giga gariért.
topin
Hú mi lesz veled, ha megjön a lokáut?
Szóva, most itt tartunk...

and a new revenue split, offering players between 47 percent and 48.5 percent of all revenue.

Mindezt azért írtàk alá tulajoldalról, nehogy ki kelljen adni a könyveléseket, ennyire nemszámítanak a playák, s ezek a számok csak másznak majd fölfelé, egyre feljebb, szegény bukik meg csak sírnak rínak...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
Nincs Top5ben, az verné a hetvenet. A guaranteed singinggel is karcolja a Top10et.
Stimm?
sutianap
Amúgy egy játékosnak élő szerződéssel, mondjuk annak közepén, miért kell fizetési listákat nézegetni? Nem tök mindegy, hányadik helyen van, ha a szerződése még nem járt le? Azért az abnormális, hogy brutál garantált tartalmak mellé, még holdoutolgatunk is, mert éppen kicsúsztunk egy listán a topx-ből..amit amúgy előre tudott mindenki hogy 2-3 év múlva az nem lesz csúcsgázsi, de azért csak aláírta 4-5-6 évre a giga gariért.
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
Ha a játékos többet szretne keresni
- Keményen dolgozik érte, akkor is élő szerződése van, ami megmondja mennyit kap érte, csak a bónuszok lehetnek nagyobbak.
- Ha bemegy az FO-ra, hogy többet szeretne keresni, nagy eséllyel nem kap semmit, esetleg valami minimális átstrukturálást. (Hozzáteszem ha mégis kap, akkor nincs holdout se ugye)
- Itt jön a különbség, ő ugyanis nem tud más ajánlattal kopogtatni az ajtón, helyette holdoutolni tud.

Black_Adder
A játékos miért szeretne többet keresni, azt nem értem..hiszen előre kapott több éves garit. Amit Te nem kapsz..A játékos amikor aláírta, akkor tudta hogy a cap emelkedni fog, hogy az 5 éves szerződése a 3. évre már nem követi a TOP fizukat..szóval akkor miért írt alá 5 évre? Ja, hogy akkor az volt az érdeke..most a felénél meg már az nem olyan jó..de az előre felvett fizu az kellett, azt kisírták..
NFL játékos szerződését és a sírás miatti holdoutot sztem nem lehet hétköznapi ember szerződéséhez hasonlítani.
Vállalkoztál már? Lehet befonnád a hajad, ha ilyen embereid lennének..építed a vállalkozásod, aztán egyik évet kihúzza alólad egy ilyen hisztivel az, akit amúgy megfizettél, olyan akiknek giga pénzt adsz, aztán az egoizmus miatt többet akar. Olyan szerződést kell aláírni, vagy a CBA esetén rögzíteni, ami egyértelmű.

A játékos kizárólag az NFL miatt népszerű, ezért van reklámértéke, ezért követik a social mediaban, ezért ér valamit a neve. Az NFL-t a franchise-ok alkotják, a tulajokkal az élen. A játékos ezek nélkül egy senki..viszont az NFL és a franchise ugyanúgy létezne xy nélkül is, vagy 20xy nélkül is. Aztán a többi elhallgatna egyből és betartaná a szerződést és örülne hogy a ligában lehet.

Én nem tulaj párti vagyok. Hanem a szerződés párti. Ami a CBA magában foglal azt lehet..holdoutolni is lehet. Csak a tulajoknak össze kellene zárni aztán nem érne semmit ez. Egy játékos máris nem emelné magát a franchise fölé, mert ugye így a csapatépítés, eredményesség sérül, ez kihat a szurkolóra, a holdout a capre..szóval a játékos a kis magánszámával kizárólag magát nézi, úgy hogy nem kenyérre kell neki, csak éppen a lejáró szerződésű játékostárs többet kapott, mert éppen most tudott szerződni..azért na 😊
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
Azèr a mostani CBA is erősen tulajbarát.
sutianap
Nem kellett volna aláírni, ha nem oké..
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 703
Nincsen általánosan jó megoldás a fizetési rendszerre.

Meggyőződésem, hogy a mostani hard cap rendszer is tarthatatlan (soft capes luxadótól hányigere van az ownereknek).
Nonszenz, hogy a liga többségénél 3-5 ember elviszi a salary cap 30-50%-t, a premierposztok miatt.
Saját draftoltaknál meg harapdálod a szád, hogy melyiket engedd el meg strukturálgatsz jobbra-balra.

Nem gondolom, hogy az NFLPA-nek tetszene mondjuk egy rugalmas-teljesítményarányos struktúra és kilőnék mondjuk a sérülésgaranciát. A rehabodat álljuk, de amúgy alapfizut kapsz, hijába vagy Von Miller. Ha elit vagy megfizetünk, amìg elérhető vagy.

Remélem a tulajok nagyobb %-ot engednek az összbödönből, mert számomra kellemetlen nézni a GM-ek vergődését meg a sok cirkuszolást twitteren

A tagek is idejétmúltak de az sem jó, hogy lassan kétévente újratárgyalnak szerződéseket mint fociban.

Valahogy a bónuszrendszerrel lehetne játszadozni, viszont a garantált bértartalmak durva tárgyalások lesznek.

Különben a játékos is kötelezhető a nem teljesített fizetéshányadok visszafizetésére (pl signing bonus gondolom azért annyi amennyi, mert X évre írta alá nem egyre-kettőre - mondjuk pl AB aki nem szolgálta ki az aktìv szerződésidejét) - csak ezt az eszközt a tulajok sem szeretik, pedig jogilag kényszeríthető lenne.

Én bevezetném a három éves szerződéseket, megvariálnám a bónuszrendszert és tól ig határra lőném az alapfizut (akár posztonként variálva, ligaidő, drafthely szerint osztva etc), ami nem lenne átléphető egyik irányban sem. Taget kivenném, egy év csapatopció %-san emelt fizuval, amit meccselhetne más csapat de kompenzációt kéne adnia (draftjog, cap saving vagy másik player).

A garantált tartalmakat is lehetne rugalmasabban szabályozni, de full garit nem engedném, v a játékos számára is előírnám a visszafizetési köt-et.

Csapat oldaláról történő idő előtti felmondásnál lehetne player kompenzáció, de leìrható lenne dead moneyból etc

Ügynöki felelősséget is be kellene vonni a szabályozásba, pl anyagi kompenzálás vagy annak megosztása, ha holdoutol az ügyfele, esetleg agent eltiltása a liga által. Persze utóbbi esetben az NFL és az ügynökségek között kellene egy külön szabályozás és kollektìv szerződés - pl csak ligajegyzékes ügynök képviselhetné a játékosokat...

Most hirtelen ilyenek jutottak eszembe

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Darius Slay top5ben van fizetésileg jelenleg a ligában a posztján. Az új szerződését nemrégen írta alá.
Tavaly magához képest nem volt jó éve.
Erre elkezd holdoutolni meg több fizetést követelni.
Imádom mint játékost de ez kurvára nem szép dolog.
Bazzani
Nincs Top5ben, az verné a hetvenet. A guaranteed singinggel is karcolja a Top10et.
Stimm?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Darius Slay top5ben van fizetésileg jelenleg a ligában a posztján. Az új szerződését nemrégen írta alá.
Tavaly magához képest nem volt jó éve.
Erre elkezd holdoutolni meg több fizetést követelni.
Imádom mint játékost de ez kurvára nem szép dolog.

több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
amíg nem az én pénzemből megy én nem "haragszok" rá...
Black_Adder
Tehát, ha érintett vagy, akkor rossz..ha nem akkor mehet. Ez így nem túl tárgyilagos 😊
topin
Oh, ha csak annyi kéne, hogy megadom a nagyobb lóvét Slaynek és Harrisonnak és annyi pénzem és bevételem lenne mint Marthanak, akkor hárman örülnénk 😊

A CBA-hoz tartja magát a játékos. A CBA-ban nincs maximalizálva 1-1 játékos fizetése, tehát kérhet fizetésemelést és a CBA-ban nincs más eszköz az érdekérvényesítésére, mint a holdout.

Ha én többet szeretnék keresni
- Keményen dolgozok érte, nem kapok egy forintot se. Legfeljebb a bónusz nagyobb
- Ha bemegyek a főnökhöz, mint egy Mátyás király mesében ad is meg nem is. Valamit, ami sokkal kevesebb mint amire gondoltam, aztán modhatja, hogy most emelt...
- Ha bemegyek egy konkrét ajánlattal, akkor megnyílik a pénzcsap
- Vagy ha akkor se, akkor felmondok és új helyre megyek.

Ha a játékos többet szretne keresni
- Keményen dolgozik érte, akkor is élő szerződése van, ami megmondja mennyit kap érte, csak a bónuszok lehetnek nagyobbak.
- Ha bemegy az FO-ra, hogy többet szeretne keresni, nagy eséllyel nem kap semmit, esetleg valami minimális átstrukturálást. (Hozzáteszem ha mégis kap, akkor nincs holdout se ugye)
- Itt jön a különbség, ő ugyanis nem tud más ajánlattal kopogtatni az ajtón, helyette holdoutolni tud.

Egy holdout kevésbé fájó a munkáltatónak, mint egy felmondás és míg én interjúkra járok teljes fizetést kapok a játékos pedig elesik attól, amit azért kapna, hogy megjelenik egy edzésen.

Igen, irgalmatlan sok pénzt keres egy NFL játékos, de én se egy albán kecskepásztorhoz viszonyítom a saját bérezésemet, hanem azokhoz, akik ugyanazt csinálják mint én. És senki sem szeret a módusz vagy a medián alatt lenni. NFLben meg ráadásul teljesen publikusak a fizetések, és lehet mérni a hozzávetőleges teljesítményt is, hamarabb fedezi fel valaki, hogy a meglévő tudására kaphatna többet is.

Nem tudom, hogy Harrison vagy Slay mennyit tesz a térségben a közösségért, szüneteltetik-e a jótékonykodásaikat a környéken, megszakították-e a kapcsolataikat a csapattal (hogy a ligát milyen módon tudják leszarni azt nem is tudom). Igazán azt se, hogy rászolgáltak-e a nagyobb fizetésre, viszont mivel én jutottam már el az utolsó pontig, a fenti listán, nincs morális alapom elítélni egy játékost, amiért holdoutol.
A szurkolók mégis világszerte elítélik azokat a játékosokat, ahol idáig jut a dolog. De úgy tűnik én vagyok sokkal rosszabb ember, mint az átlag. És még csak nem is érzem úgy hogy letojtam az előző munkáltatómat, az előző cégemet és munkatársaimat (szurkolói nem voltak a cégnek). Nem egyszer visszamentem ingyen és bérmentve besegíteni, mert akit a helyemre felvettek az én igényeimnél sokkal többért, az valahogy mégse boldogult a feladattal.

De részemről elengedtem a témát, nem érdekelnek a dráma konkrét szereplői, csak a holdouthoz való általános hozzáállás, főleg az új CBA küszöbén, de nyílvánvalóan másik oldalról szemléljük a problémát, így álláspontjaink se fognak találkozni, csak eltemetjük Stafford heroizmusát, hogy törött háttal végigtolt egy szezont. Stafford has started 128 straight games, the sixth-longest streak by a quarterback in league history. Erre se fogadtam volna a második éve után...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
amíg nem az én pénzemből megy én nem "haragszok" rá...
Black_Adder
Tehát, ha érintett vagy, akkor rossz..ha nem akkor mehet. Ez így nem túl tárgyilagos 😊
Szerintem is az a mérvadó, amit a CBA egymásnak feszülésből kihoznak. Utána viszont ehhez tartsa magát a játékos is. Holdoutra lehetősége van, de a mostani szerződések esetén tisztában voltak vele, hogy Fr.taget kaphatnak..akkor ne lepődjenek meg, pláne ha olyan jók. Akkor ki kellett volna kötni a szerződésben, hogy nincs tag. Vagy akkor a franchise is kérhesse vissza a pénzét, amit előre kifizetett, de a játékos nem hozott annyit. Esetleg le is sérült, amivel végképp nem tudott hozzátenni a csapathoz. De a garantált részét ez nem csorbítja. Olyan miatt holdoutolni, ami a szerződés megkötésekor is benne volt a pakliban, az önös érdek..lekakilva a szurkolót, tulajt, franchise-t, NFL-t. Márpedig ezek teszik lehetővé, hogy ő pénzt keressen. Ilyenkor kellene összezárni, aztán mehet másik ligába játszani, töredék pénzért. Senki nem pótolhatatlan..egy-két ilyen összezárás után, meg alábbhagyna ez a játékos diktatúra, ami most kezd kibontakozni. És amíg egyik tulaj kikerüli a többit és ő majd jól felveszi, kifizeti a játékost. Addig a játékosok szája egyre nagyobb lesz.

És a határozott meg határozatlan idejű szerződésnél sztem óriási különbség van, Pláne, hogy NFL szinten előre kap a játékos irgalmatlan pénzt, a határozott idejére, majd utána ha éppen úgy ébred, vagy valaki jobb dealt kapott, akkor elkezd tátogni az új mannáért, majd még holdoutol is a szerződése közepén akár. Nyilván sarkítás, de innen egy lépés az aláírom a szerződést, felveszem a garit, aztán másnap holdout hisztit nyomok..mert a mostaniak többsége, már nem a fr.tag elől "menekül".
topin
Azèr a mostani CBA is erősen tulajbarát. Pölö ezekkel az egyoldalú szerződésekkel, Annyit tennék még hozzá, hogy én még emléxem mikor az NFLPA kikérte az " igazi " könyveket, egyből hirtelen meg lett az aláírás. Addig hagyatkozhatunk a Panterz és tulajára, aki annyit böfögött föl, hogy egy 100ast tisztán azért kell hoznia a boltnak. S mint tuggyuk ha nincs só, akkor dugdoghassa a gurigáit a fenekibe. Márpedig a -most go on - egy ALACSONY fix összegű rookie szerződéssel indul, negyedik évnél lehet robberkedni, s általában sanyi...

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
amíg nem az én pénzemből megy én nem "haragszok" rá...
Black_Adder
Tehát, ha érintett vagy, akkor rossz..ha nem akkor mehet. Ez így nem túl tárgyilagos 😊
Szerintem is az a mérvadó, amit a CBA egymásnak feszülésből kihoznak. Utána viszont ehhez tartsa magát a játékos is. Holdoutra lehetősége van, de a mostani szerződések esetén tisztában voltak vele, hogy Fr.taget kaphatnak..akkor ne lepődjenek meg, pláne ha olyan jók. Akkor ki kellett volna kötni a szerződésben, hogy nincs tag. Vagy akkor a franchise is kérhesse vissza a pénzét, amit előre kifizetett, de a játékos nem hozott annyit. Esetleg le is sérült, amivel végképp nem tudott hozzátenni a csapathoz. De a garantált részét ez nem csorbítja. Olyan miatt holdoutolni, ami a szerződés megkötésekor is benne volt a pakliban, az önös érdek..lekakilva a szurkolót, tulajt, franchise-t, NFL-t. Márpedig ezek teszik lehetővé, hogy ő pénzt keressen. Ilyenkor kellene összezárni, aztán mehet másik ligába játszani, töredék pénzért. Senki nem pótolhatatlan..egy-két ilyen összezárás után, meg alábbhagyna ez a játékos diktatúra, ami most kezd kibontakozni. És amíg egyik tulaj kikerüli a többit és ő majd jól felveszi, kifizeti a játékost. Addig a játékosok szája egyre nagyobb lesz.

És a határozott meg határozatlan idejű szerződésnél sztem óriási különbség van, Pláne, hogy NFL szinten előre kap a játékos irgalmatlan pénzt, a határozott idejére, majd utána ha éppen úgy ébred, vagy valaki jobb dealt kapott, akkor elkezd tátogni az új mannáért, majd még holdoutol is a szerződése közepén akár. Nyilván sarkítás, de innen egy lépés az aláírom a szerződést, felveszem a garit, aztán másnap holdout hisztit nyomok..mert a mostaniak többsége, már nem a fr.tag elől "menekül".
több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
Szerintem semmi különbség nincs ilyen tekintetben a határozott és határozatlan idejű szerződések között. Mindkettő egy aláírt papír, ami felett elrepül az idő. A határozatlan idejű szerződések fölött mindenképp, határozott idejűeknél attól függ hány évre szól. Főleg amikor a határozott idejű szerződés kvázi team optionöket tartalmaz X év után, majd ott a lehetőség a fr. tagre meg még egy fr. tagre. Tehát egy szerződés simán lehet a játékos számára 2 éves, a csapat számára 2+1+1+1 éves, ami után 2× 1-1 évre meghosszabbíthatja taggel, igaz az már legalább 20%os fizetésemeléssel jár. Itt azért eléggé a csapat felé lejt a pálya.
Persze az NFL szabályrendszere megengedi, de ugyanúgy a holdoutot is. Megvannak persze a következményei, ilyenkor azt a pénzt nem kapják meg, ami arra járna, hogy megjelenik az OTA-n vagy mini campben. Ha nincs ehhez kötött pénz, akkor miért tett a csapat olyan szerződést a játékos elé, amiben nincsenek százezrek ehhez kötve. Ha meg van ilyen, akkor nincs miről beszélni. A játékos nem jelent meg, elesett ettől az LTBE tételtől a szerződéséből, máris felszabadult a capből.
Maga a holdout szerintem nem jelenti azt, hogy tojna a franchise-ra, a ligára vagy a szurkolóra. Igaz, hogy a játékosok jönnek-mennek a franchise marad, de játékosok nélkül nincs csapat, nincs játék, nincs meccs. A szurkolók játékosokért ugyanúgy rajonganak, mint csapatokért, a játékosok mezeit veszik, sokan a játékosok miatt veszik meg a jegyet a meccsre, a játéksokat éltetik, a játékosokat fütyülik ki. Valóban nincs egy szinten a franchise-zal vagy a ligával, de ez nem jelenti azt, hogy semmilyen alkupozíciója sincsen.

Persze vannak szerződések, amikkel a játékos jár jól, hogy a bónuszok nélküli fizetéséből is még vissza kéne adni. Meg van olyan is, amikor a csapat jár jól. Szerintem utóbbi a gyakoribb, de majd a következő CBA tárgyaláskor egymásnak feszülnek az érdekek...
Összevetve a bézbózzal meg az NBAvel, - igaz az ottani szerződéskonstrukciókhoz annyira nem értek, de - szerintem inkább a játékosok fognak arrafelé mutogatni, mint a tulajdonosok vagy a liga...
Nem gondolom hogy jó lenne, ha oda jutna az NFL is, de ugyanúgy nem gondolok rosszat egy olyan játékosról se, aki többet szeretne keresni, mint amennyit éppen keres. Ha nem olyan jó, akkor nem kapja meg, akkor nem fáj a csapatnak az se ha holdoutol. Ha fáj, mert hiányzik, akkor hadd kapjon többet, amíg nem az én pénzemből megy én nem "haragszok" rá...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 955
Csak az van, hogy én is írtam már alá szerződést, csak aztán évek múlva úgy gondoltam most már aláírnék egy másikat, ha egyszer mindenki többet keres aki utánam jön máshonnan (és még be is kell tanulnia), drágább a kenyér is és amúgy bárhol máshol nagyobb fizetési igénnyel ülhetek le interjúra...
Black_Adder
Határozatlan idejű szerződésnél ez oké, de határozott idejű esetében nem. Amikor a popsinkat verjük a földhöz örömünkben aláíráskor x évre, akkor bizony mindenkinek adott az, hogy annyi esze legyen, átgondolja mit ír alá, mit szeretne kialkudni magának. Aztán aláírta és onnantól ez van addig az ideig. Ha már NFL-től totál életidegen példákat hozunk, ott a gurulós, ahol a játékos szerződését úgy tudod felmondani, vagy az edző kontraktusát, hogy fizetsz neki pénzt, holott pont azért szüntetné meg a szerződést a csapat, mert nem hozza amit vállalt, tehát nem teljesít. Meglévő, érvényes, határozott idejű szerződésnél, amit átgondolva aláírt valaki, az ne pampogjon hogy 2 év múlva ő már éhesebb, nagyobb a szája a piac meg kissé elhaladt a dealje mellett. Ezt ő a saját fejével is belekalkulálhatta volna mielőtt aláírja azt..vagy akkor nem annyi évre ír alá, hogy aztán pár év múlva kényelmetlen legyen a helyzet. Csak hát, akkor meg az volt az érdeke,hogy ezt aláírja pontosan ennyi időre..

Ha meg az NFL-ben az a szabály, hogy a csapat elküldhet, kirakhat a szerződésed lejárta előtt, akkor sincs gáz. Hiszen pontosan tudja a játékos is, meg az ügynök is, hogy egy szerződésben, hol van ez a pont. Mégis aláírja a játékos..utána meg sírva fakad. Senki nem tart pisztolyt a fejükhöz, hogy olyan x éves szerződést írjanak alá, ami a felénél már hisztihez vezet..Itt nem arról van szó, hogy a csapat húúú de nagyon szemét és olyat tesz, ami nem megengedett. Az NFL szabályrendszere megengedi ezt. Lehet erről a CBA esetén tárgyalni és kell is..de amíg hatályos addig ne óbégassanak már. A holdout meg kifejezi azt, hogy a játékos magasról letolja a franchise-t, a ligát, a szurkolót..lehet ezt szépíteni, de ez az igazság. És a játékos sosem lehet még csak egy szinten sem a franchise-zal vagy a ligával. A játékosok jönnek-mennek.