Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Az esz egy van aki megmondja mi a jatek ha athivjak, az jo ha van tobb. Nem tudom ki az esz/hivo a D-tekben, de az egyetlen feltetel vele szemben hogy annyira jo jatekosnak kell lennie hogy a palyan lehessen, de eleg automata dolog. De ezt a temat lelotetek ket felmondattal ki a "donteshozo" az edzok vagy a jatekosok temaban amikor felvetettem a holtszezonban.
no
Valószínűleg azért, mert nem tudtuk. Korábban Anthony Walkeren volt a zöld pöttyös sisak, de ő eligazolt idény végén. (Leonardon van most. Ő is hívhat át, ha úgy érzi, hogy át kell hívni az oldalvonalról bemondott felállást. Ha netán Leonard nem lenne pályán, akkor Kenny Moore veszi át a szerepet.)

Az edzőknél egyértelműen Reich és Eberflus hívnak. Reich nagyon ritkán szól bele abba, hogy a védelem mit csináljon.
peterk2005
Felreertettel. Jo ha sok jatekos erti a jatekot es "esz" es nem is vitatom ha mondjatok hogy nalatok tobb van. Vannak jatekosok es sajnos hogy biztosra menjek tolunk jon a pelda, Reed ertette a jatekot mint egy DC es ezt IS kihasznalva lehetett egy "osztonos" zseni. A tamadoknal PM itt. Ettol fuggetlenul egy hivja at a jatekot es a kerdes foleg idevonatkozott. Ki "dont" a jatekos mert zseni mint PM vagy az edzok adta kulcs alapjan teszi meg. no
Erre nem tudom a választ. A pályán értelemszerűen csak annyi látszik, hogy kin van sisak, illetve ki "intézkedik". Kiszivárgó infókból viszont nincs annyi, hogy meg tudjam neked mondani, hogy akár Kennynek, akár Leonardnak mekkora a mozgástere. Mondjuk én a védelemhez annyira nem is értek, hogy észre tudjam venni / meg tudjam tippelni, hogy az adott "intézkedés" az csak az oldalról behívott játék egy kötött és előre lebeszélt alternatívájára vált, vagy esetleg a játékon belül önállóan szerepeket is kioszt / cserél / megváltoztat. Az az érzésem, hogy Leonard ennyire nem spíler, ő ennyire nem tudora a sémának / játéknak, de simán tévedhetek. (Leonard nem "hülye", de nem tartozik az igazán "agyasok" közé. Okereke, Willis vagy éppen Kenny "agyasabb" ("okosabb") fickók nála, el tudom képzelni, hogy a filmroomban is jobbak Leonardnál. Vagy nem. Mindenesetre szerintem Leonard inkább leader, mint agytröszt.)

Támadó oldalon értelemszerűen az irányító kezében van a döntés. És Reich elmondása szerint Wentznek ugyanúgy minden lehetősége megvan áthívni, ahogy Riversnek vagy Lucknak megvolt. Nincs jobban megkötve neki sem a keze. Elvileg "bármit" csinálhat, ha úgy látja jónak. Az egy más kérdés, hogy mennyire él is ezzel. Offense-ben jobban meg tudom tippelni, hogy egy irányító mit bűvészkedik, és úgy látoim, hogy Wentz egyre többször nyúl bele / csinál valamit. Playen belül is - a blokkokat rendszeresen átrendezi, kiosztja snap előtt - és áthívással is. És úgy vettem észre, hogy már nem csak "killel" (A játékról átállva a szintén oldalról kapott B játékra), hanem más alternatív játékra is. Azt nem tudom, hogy ezek az alternatívák hogyan működnek. Megkapja-e azt is az oldalvonalról, esetleg drive előtt betalonoznak néhány playt ezekre az esetekre, vagy van egy kialakult, begyakorolt, talonban tartott "generális" play csomag, amiből bármelyiket előveheti, ha úgy látja jónak.
peterk2005
Igen ez egy elvi kerdes volt. 😊
Bar a velemenyem es ez teljesen altalanossagban irva szerintem nagyon ritkan nyulnak bele a QB-k mikor leter teljesen a "palyarol". Az inkabb valami egyeni missmatch miatt van. A D reszerol sokkal kevesebb ilyen van, azok is is inkabb "egyeni" ellenszegules es a bejovestol szamatol fuggoen tiltjak vagy rajatszanak. Olyan meg inkabb van hogy a kulcs nem egyertelmu es inkabb hiv mast. A D-nel meg kevesebb a jatek lehetosege ilyenkor. A blokkok kiosztasa az "helyi" feladat de kozponti felkeszulessel megint.


A D az athivott jatek mindent megvaltoztat ertelemszeruen de mindenki tudja a dolgat abban is es azok kulcsait hasznalja egyenileg. Az athivonak kell eszrevennie hogy a behivott jatek nem a legjobb es valt, de ezek legtobbszor beepitett jatekok a felkeszulesbol. Pontosan ezert tudjak a D-ben potolni konnyebben az embereket es a draftokon valasztjak a fizikai freakeket, mert konnyebb megtanitani oket ( ez is nehez ), mint magassabba, gyorsabba tenni a jatekosokat ( ez a kozel lehetetlen vagyis a kulonbseg athidalasara ). Es itt jon be az esz-oszton es a fejben ki milyen eros ahol ki lehet emelkedni.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az esz egy van aki megmondja mi a jatek ha athivjak, az jo ha van tobb. Nem tudom ki az esz/hivo a D-tekben, de az egyetlen feltetel vele szemben hogy annyira jo jatekosnak kell lennie hogy a palyan lehessen, de eleg automata dolog. De ezt a temat lelotetek ket felmondattal ki a "donteshozo" az edzok vagy a jatekosok temaban amikor felvetettem a holtszezonban.
no
Valószínűleg azért, mert nem tudtuk. Korábban Anthony Walkeren volt a zöld pöttyös sisak, de ő eligazolt idény végén. (Leonardon van most. Ő is hívhat át, ha úgy érzi, hogy át kell hívni az oldalvonalról bemondott felállást. Ha netán Leonard nem lenne pályán, akkor Kenny Moore veszi át a szerepet.)

Az edzőknél egyértelműen Reich és Eberflus hívnak. Reich nagyon ritkán szól bele abba, hogy a védelem mit csináljon.
peterk2005
Felreertettel. Jo ha sok jatekos erti a jatekot es "esz" es nem is vitatom ha mondjatok hogy nalatok tobb van. Vannak jatekosok es sajnos hogy biztosra menjek tolunk jon a pelda, Reed ertette a jatekot mint egy DC es ezt IS kihasznalva lehetett egy "osztonos" zseni. A tamadoknal PM itt. Ettol fuggetlenul egy hivja at a jatekot es a kerdes foleg idevonatkozott. Ki "dont" a jatekos mert zseni mint PM vagy az edzok adta kulcs alapjan teszi meg. no
Erre nem tudom a választ. A pályán értelemszerűen csak annyi látszik, hogy kin van sisak, illetve ki "intézkedik". Kiszivárgó infókból viszont nincs annyi, hogy meg tudjam neked mondani, hogy akár Kennynek, akár Leonardnak mekkora a mozgástere. Mondjuk én a védelemhez annyira nem is értek, hogy észre tudjam venni / meg tudjam tippelni, hogy az adott "intézkedés" az csak az oldalról behívott játék egy kötött és előre lebeszélt alternatívájára vált, vagy esetleg a játékon belül önállóan szerepeket is kioszt / cserél / megváltoztat. Az az érzésem, hogy Leonard ennyire nem spíler, ő ennyire nem tudora a sémának / játéknak, de simán tévedhetek. (Leonard nem "hülye", de nem tartozik az igazán "agyasok" közé. Okereke, Willis vagy éppen Kenny "agyasabb" ("okosabb") fickók nála, el tudom képzelni, hogy a filmroomban is jobbak Leonardnál. Vagy nem. Mindenesetre szerintem Leonard inkább leader, mint agytröszt.)

Támadó oldalon értelemszerűen az irányító kezében van a döntés. És Reich elmondása szerint Wentznek ugyanúgy minden lehetősége megvan áthívni, ahogy Riversnek vagy Lucknak megvolt. Nincs jobban megkötve neki sem a keze. Elvileg "bármit" csinálhat, ha úgy látja jónak. Az egy más kérdés, hogy mennyire él is ezzel. Offense-ben jobban meg tudom tippelni, hogy egy irányító mit bűvészkedik, és úgy látoim, hogy Wentz egyre többször nyúl bele / csinál valamit. Playen belül is - a blokkokat rendszeresen átrendezi, kiosztja snap előtt - és áthívással is. És úgy vettem észre, hogy már nem csak "killel" (A játékról átállva a szintén oldalról kapott B játékra), hanem más alternatív játékra is. Azt nem tudom, hogy ezek az alternatívák hogyan működnek. Megkapja-e azt is az oldalvonalról, esetleg drive előtt betalonoznak néhány playt ezekre az esetekre, vagy van egy kialakult, begyakorolt, talonban tartott "generális" play csomag, amiből bármelyiket előveheti, ha úgy látja jónak.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 622
De. Jelentosen megerezne. 🙂 Mert ok a jatekuk mellett vezerek, mentorok. Alulertekeltek talan, foleg Kenny, de ahogy o kiesne, itt kaosz lenne, ebben biztos vagyok.
Stez
Meglatjuk es remelhetoleg nem ugy hogy kiesnek.
De Blackmon is jo volt nagyon megsem roppant meg a csapat. De rossz helyen is keresgelunk ha a csapat a D-el akar nyerni itt es nem pedig kiegesziteni az O-t azon belul a futast. Akkor rogton Wentz teljesen felesleges tema.
no
Blackmon max a csapathoz merten volt jo. De igazabol ott sme volt jo. Mondjuk azt, hogy korrekt inkabb. Mert amugy hullamzo volt, akadtak fos meccsei, de jok is, kozepesek is. Stabil volt ettol fuggetlenul. De o sosem volt sem leader, sem huzoember a Coltsban, es sosem lesz az igazabol. A korabban soroltak teljesen mas polcon vannak, mint Blackmon.
Stez
Nem is az volt a mondas hogy azonos polcon van, jol jatszott. Leonardnak is voltak iden is rossz meccsei az nem jelent semmit, ahogy az sem hogy o ligaszinten nagyon jo ( sot legyen a legjobb, nalunk jatszott a helyen Queen Tevi szintjen amin el lehet mar bukni, de Bynes mar megoldja a mi szintunkon de liga szinten konkretan senkinek nem kell evek ota, megsem tud a Leonard es Bynes kozotti kulonbseg ami amugy oriasi kijonni a csapat jatekaban). A lenyeg hogy valaki ugyis fellep mert ha jo a hivas es a feladat kiosztas akkor eleg sok jatekos megoldja. Ebbol persze ki lehet emelkedni mint Leonard es kilogni mint Tevi. Es az egesz arrol szol hogy ha a falatok fog elsullyedni akkor vegetek van, ha Leonard akkor nincs. Nehezebb lesz de nem ott akartok/ tudtok nyerni, de hozzatehet sokat persze.

Ettol irtam egy kis szerencsevel a PO-ban egy meccset eldonthet Leonard, egyet Pittman, egyet Kenny, egyet Okereke amellett hogy a fal es Wentz es a futok hoznak egy nem kiemelkedo de biztos nagyon jo jatekot.
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
De. Jelentosen megerezne. 🙂 Mert ok a jatekuk mellett vezerek, mentorok. Alulertekeltek talan, foleg Kenny, de ahogy o kiesne, itt kaosz lenne, ebben biztos vagyok.
Stez
Meglatjuk es remelhetoleg nem ugy hogy kiesnek.
De Blackmon is jo volt nagyon megsem roppant meg a csapat. De rossz helyen is keresgelunk ha a csapat a D-el akar nyerni itt es nem pedig kiegesziteni az O-t azon belul a futast. Akkor rogton Wentz teljesen felesleges tema.
no
Blackmon max a csapathoz merten volt jo. De igazabol ott sme volt jo. Mondjuk azt, hogy korrekt inkabb. Mert amugy hullamzo volt, akadtak fos meccsei, de jok is, kozepesek is. Stabil volt ettol fuggetlenul. De o sosem volt sem leader, sem huzoember a Coltsban, es sosem lesz az igazabol. A korabban soroltak teljesen mas polcon vannak, mint Blackmon.

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Az esz egy van aki megmondja mi a jatek ha athivjak, az jo ha van tobb. Nem tudom ki az esz/hivo a D-tekben, de az egyetlen feltetel vele szemben hogy annyira jo jatekosnak kell lennie hogy a palyan lehessen, de eleg automata dolog. De ezt a temat lelotetek ket felmondattal ki a "donteshozo" az edzok vagy a jatekosok temaban amikor felvetettem a holtszezonban.
no
Valószínűleg azért, mert nem tudtuk. Korábban Anthony Walkeren volt a zöld pöttyös sisak, de ő eligazolt idény végén. (Leonardon van most. Ő is hívhat át, ha úgy érzi, hogy át kell hívni az oldalvonalról bemondott felállást. Ha netán Leonard nem lenne pályán, akkor Kenny Moore veszi át a szerepet.)

Az edzőknél egyértelműen Reich és Eberflus hívnak. Reich nagyon ritkán szól bele abba, hogy a védelem mit csináljon.
peterk2005
Felreertettel. Jo ha sok jatekos erti a jatekot es "esz" es nem is vitatom ha mondjatok hogy nalatok tobb van. Vannak jatekosok es sajnos hogy biztosra menjek tolunk jon a pelda, Reed ertette a jatekot mint egy DC es ezt IS kihasznalva lehetett egy "osztonos" zseni. A tamadoknal PM itt.

Ettol fuggetlenul egy hivja at a jatekot es a kerdes foleg idevonatkozott. Ki "dont" a jatekos mert zseni mint PM vagy az edzok adta kulcs alapjan teszi meg. Termeszetesen PM se mindig mindent attervezett hanem a felkeszulest alapul veve idonkent es tobbszor mint az atlag belenyult. Es a kevesbbe "esz" jatekosok is elterhetnek a kulcstol, de az athivasok donto tobbsege koveti az edzoi kulcsokat. Ettol ennek a jatekosnak esznek kell lennie. De az esz es a vezer ket kulon dolog. Megint tolunk Lewis egy vezer ( attol meg ertette a jatekot magas szinten ) es Reed az esz ( attol meg vezer volt ) nagyon jo peldak.

Es ez mar inkabb a tema folytatasa hogy Leonard-Kenny vezer-esz es mennyire hianyozna. Nagyon, de a csapat eletet nem befolyasolna athidalatlanul. Egyszeruen a D-bol foleg mara nagyon keves jatekos van aki ellen keszulnek es az o kiesesuk donto csak. Ebbe nem tartoznak bele, hiaba legyen Leonard akar a legjobb a posztjan, mert a posztja nem feltetlenul lenyeges. De hogy erezzetek hogy mire aakarok kiterni R.Lewis-ra nem keszultek a csapatok, Reed-re igen. Hiaba volt RL fantasztikus jatekos es mikor sokaig vagy az akkor nagyon hianyzik a jo jateka, vezersege, esze mert ez a jatek a posztokra kiosztott feladatokrol szol es nem az egyeni kepessegekrol.
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 622
De. Jelentosen megerezne. 🙂 Mert ok a jatekuk mellett vezerek, mentorok. Alulertekeltek talan, foleg Kenny, de ahogy o kiesne, itt kaosz lenne, ebben biztos vagyok.
Stez
Meglatjuk es remelhetoleg nem ugy hogy kiesnek.
De Blackmon is jo volt nagyon megsem roppant meg a csapat. De rossz helyen is keresgelunk ha a csapat a D-el akar nyerni itt es nem pedig kiegesziteni az O-t azon belul a futast. Akkor rogton Wentz teljesen felesleges tema.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Reggie Wayne and Robert Mathis Named Semifinalists For Pro Football Hall Of Fame Class Of 2022

Nehéz lesz, de legalább forog a nevük már az első eligibility évükben.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez egy hetes cucc,m de érdemes lehet kikeresni a CBjeinket:
Tony Adams
Egy ideje már Rhodes és Rogers felezik a snapeket. Rogers szerintem bejelentkezett a posztért, csak még tapasztalatlan (és tekölingben fejlődnie kell, mert azt nem nézi el Eberflus). Ya-Sin meg egész korrekten játszik egy ideje már. Még a végén beválik 😊

(Rhodes meg jövőre mehet isten hírével. Vagy visszajöhet vetminért, aztán bizonyíthatja csereként, hogy idén azért volt pocsék mert végig sérült volt.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
KeyG Baltimore Ravens 8 039
Dec 18 Saturday 8:20 Colts Patriots

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 191 — Colts Fan
Ez egy hetes cucc,m de érdemes lehet kikeresni a CBjeinket:

több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
De. Jelentosen megerezne. 🙂 Mert ok a jatekuk mellett vezerek, mentorok. Alulertekeltek talan, foleg Kenny, de ahogy o kiesne, itt kaosz lenne, ebben biztos vagyok.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az esz egy van aki megmondja mi a jatek ha athivjak, az jo ha van tobb. Nem tudom ki az esz/hivo a D-tekben, de az egyetlen feltetel vele szemben hogy annyira jo jatekosnak kell lennie hogy a palyan lehessen, de eleg automata dolog. De ezt a temat lelotetek ket felmondattal ki a "donteshozo" az edzok vagy a jatekosok temaban amikor felvetettem a holtszezonban.
no
Valószínűleg azért, mert nem tudtuk. Korábban Anthony Walkeren volt a zöld pöttyös sisak, de ő eligazolt idény végén. (Leonardon van most. Ő is hívhat át, ha úgy érzi, hogy át kell hívni az oldalvonalról bemondott felállást. Ha netán Leonard nem lenne pályán, akkor Kenny Moore veszi át a szerepet.)

Az edzőknél egyértelműen Reich és Eberflus hívnak. Reich nagyon ritkán szól bele abba, hogy a védelem mit csináljon.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Dehogynem ereznenk. Megereznenk leonard, megereznenk Kenny kieseset, megereznenk Taylor kieseset, de megereznenk Pittman kieseset is. Mivel ok leaderkent es remek jatekosokkent kihatnak egy teljes DB-sorra/WR-sorra/front sevenre, vedelemre, etc.

Ez a jelenlegi WR-sor Pittman nelkul halott, ahogy az offense is meghal, ha Taylor nem hoz minden egyes iksz yardos futasanal meg plusz 1-2-3-4 vagy tobb yardot is, mert a sracot egyszeruen sosem tudja leszerelni az elso erkezo vedo. Meghal a front Leonard nelkul, mint ahogy a vedelem hatso szekcioja meghal Kenny nelkul. Mert ok a leaderek, mert ok az eszek, ok segitenek a tobbieknek, mit, mikor, hogyan csinaljanak. Ebben a jelenlegi Coltsban ok mindannyian potolhatatlanok, mert a mogottuk sorban levo illeto sokkal rosszabb jatekos, sokkal butabb jatekos, egyszeruen alkalmatlan arra, amit ezek a sracok csinalnak.
Stez
Nem irtam hogy nem ereznek meg sot direkt kiemeltem a lenyeget hogy jelentosen nem.
Mint a vezerek fontosak.
A csapat nem erezne meg Leo vagy Kenny jatekat, annyira hogy rajtuk menjen el. De ezt ugyis meg fogjuk latni valoszinuleg csak remelhetoleg nem a kiesesukkel. Pittman is jo de nem rajta fog mulni hanem a falon, nem emel o fel senkit de egy remek go-to-guy lett. Ty is meg fogja oldani magat az elkapast es lesz hibaja mindkettonek is, de nem azon a plusz par bravuron fog mulni. Ezt is meg fogjuk latni mert lesz erre lepes a PO-ban. JT nalam az ev elejen is erthetetlen volt hogy miert nem tomtek labdakkal, mert ez az erosegetek, masra jatszani botorsag volt. Ettol fuggetlenul Hines es Mack is jol repulne ITT a brutal fal miatt.

A Bills ellenit holnap nezem de kizart hogy egy meccs dontoen megvaltoztatna a velemenyemet.

Magyarul megvan az erossegetek es az jol es melyen fel van epitve, ami nem az erossegetek az valoszinuleg nem is lesz majd donto faktor ( bar szerencsevel mindig eppen valaki hozzatehet sokat es akar nyerni is lehet lsd a ravens SB menetelest ). Ami nalam a hiba az elejetol hogy itt lett volna lehetoseg tobb eroseeg kialakitasara, de ezt is meg fogjuk latni.

Az esz egy van aki megmondja mi a jatek ha athivjak, az jo ha van tobb. Nem tudom ki az esz/hivo a D-tekben, de az egyetlen feltetel vele szemben hogy annyira jo jatekosnak kell lennie hogy a palyan lehessen, de eleg automata dolog. De ezt a temat lelotetek ket felmondattal ki a "donteshozo" az edzok vagy a jatekosok temaban amikor felvetettem a holtszezonban.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nincs is igazán értelme körökre bontani, mert mennyire más mondjuk egy 1/24 mint egy 2/3? Lényegében mindegy.

Én máshogy bontom, szerintem így érdemesebb. Top10-ben lényegében "kötelező" évekig kezdő szintű játékost húzni. Az NFL átlag ha jól emlékszem a számra kb. 65% a top10-ben, ennyiből lesz kezdő szint. (Olyan kezdő aki, ha nem is húzóember, de normális NFL kezdő szintre képes. A John Ross féle az csak snapszámban az.) Itt sok az irányító is, emiatt én úgy számolok (kb. ennyit vesz ki az irányító), hogy a nem irányító sikerességi arány felmegy 65-ről 75%-ra, tehát négyből átlagosan egy bust lehet NFL átlag szerint. A top10-50 a következő tier. Itt már esik az NFL átlag nagyjából 50% környékére. És mást is jelent a bust, itt az 50% nem busthoz már elég ennyi, hogy 2-3 évig kezdő tudjon (olyan, amilyen). A top100-on kívül pedig crapshoot. Huszonöt százaléktól fokozatosan lefelé 8-10%-ig a draft végére, itt már minden játékos, aki valamilyen módon hozzá tud adni a csapathoz, az nem bust. Pár évig special teamer, vagy 1-2 évig rotációs DL, vagy depth WR, satöbbi.

Ezek az alap elvárható beválási arányok, és emellé még kell az is, hogy - mindegy melyik tierből - évente átlagosan jöjjön 1.5 olyan játékos, akivel hosszabbítani is lehet. Tehát valódi alapember, hosszú évekig. És két évente jöjjön ezek között egy blue chip is, igazi elit. Nagyjából ennyit kell tudni egy átlagosan jó drafthoz. (Visszafelé is kiszámolható az elvárás abból, hogy egy roster 53 fő, mennyi a tipikus mag ebből - 15-18 fő -, az a mag hány évet játszik átlagosan - 7-9 -, illetve mennyi UDFA van átlagban a csapatokban. Ez megadja, hogy évente hány ilyent, hány olyant kell húzni, hogy fenntartható legyen a verkli.)

Ballard első köreit külön tényleg nem nagyon lehet értékelni, mert kevés volt. Az egyetlen top10-es pickje ha nem sérül le ideje korán már most szinte biztosan mondható, hogy HOF lesz. Viszont egy guard, ami poszt értékben nem ér fel egy edge rusherrel. (Mondjuk akármire is viszi Nelson, annyit sose fog érni az ő kihúzása, mint mondjuk Von Milleré vagy Miles Garretté.) A top50-es pickjei voltak eddig az erősségei. Igazi bust - olyan aki pályára se küldhető, vagy ha felmegy akkor jobb lenne, ha nem tenné - tulajdonképpen nem volt. Olyan bustjai voltak, akik jók lennének, csak sérülékenyek. A többiek - beleértve Hookert vagy Ya-Sin-t, stb. - NFL értelemben nem bustok, mert évekig kezdőként hoztak egy elfogadhatót. Az más kérdés, hogy többet reméltünk / remélünk (elsősorban Hookertől). De olyan nagy jelentősége nincs, az a fontos, hogy összességében hány játékos jön, körtől függetlenül. És ebben szerintem egységes az álláspontunk, hogy Ballard (eddig) átlag felett draftolt.

A Wentzért adott első kört mindenki máshogy értékeli. Van aki sajnálja, én abszolút nem. Önmagában azért sem, mert ez a roster áll már úgy, hogy nincs már minden első körre olyan szüksége, mint egy falat kenyérre. Két-három lyukasabb poszt van (WR, CB és az edge még nem tudjuk), ehhez nem kell full draftboard. Könnyebb persze első körrel próbálkozni megoldani, de alig csökkent az esélyeken, ha 2-7. körökkel próbáljuk. Főleg, mivel nem egyszerűen kezdőre van szükségünk, hanem kiváló kezdőre, az meg random, hogy honnan pottyan éppen be amúgy is. És itt már az FA is szerepet kaphat. Vagy egy újabb trade. Szóval, ha egy elkapóért, belső falemberért, vagy támadó falemberért nyakló nélkül adják-veszik az első köröket, akkor egy irányítóra rápróbálni olyan helyzetben, hogy nincs irányítónk, egyszerűen kötelező. Lehetett volna az persze a draftról érkező új irányító is. De azt ne játsszuk, hogy utólag számolgatjuk, hogy mondjuk Max Jones 1/15-ön ment ki, ahova plusz első körrel mi is felmehettünk volna érte. Vagy akár az Fieldsért is. Márciusban, amikor az FA időszak ment, és dönteni kellett, akkor Jones még top5 kandidáns volt, és Fields se volt senkinél se top10-en kívül. Azok alapján kellett döntést hozni. Ha nem így nézzük, hanem utólagból számolunk vissza, akkor Nelson kihúzása is egy kurva nagy bust volt, mert utólag már tudjuk, hogy nincs irányítónk, és akkor Allent kellett volna húzni, minden más facepalm. De így nézve mind a 32 csapat csak facepalmol a draftokon. 😀

Másrészt meg szerintem Wentz eddig nemhogy nem bukott be, de számomra sokkal többet is hoz, mint amit első idényben reméltem. Én sokkal több problémára, nehézkesebb beilleszkedésre, nehezebb "átnevelésre" számítottam. Ehhez képest lényegében mindenben, ami első idényre javítható, hosszabb távú munka nélkül, abban abszolút pozitív amit csinál. A legfontosabb, hogy látszik rajra, hogy abszolút megvette a Reich féle menetrendet. Teljesen leadta azt a mentalitást, hogy neki kell megcsinálni mindent, száz százalékban elfogadta, hogy ha kell, akkor kiszolgál. Plusz, azt is teljesen megvette, hogy az első, és legfontosabb a turnoverek visszaszorítása. Csak tutit passzolunk, megszokjuk, hogy csak tutit passzolunk, és onnan megyünk majd visszafelé a rizikósabb játékok felé, ha már megszoktuk. Betű szerint követi, elhitte, csinálja. És az eredménye is látszik. Persze, volt, van és lesz is időnként hülye dolga, de kinek nincs? Vasárnap láttuk, hogy Allennek is bőven van, Stafford szabályosan leutánozta Wentz-et, Mahomes is csinál agyeldobós dolgokat. Mindenki. A narratívák meg nem érdekelnek. Wentz körül olyan hiszti volt és van, hogy bármit hibázik, akkor az nála "Wentzeskedés". Ha más csinála, akkor egy szar nap, vagy szar dobás. Ahogy két héttel ezelőtt a Bills volt a team to beat, most meg világvége van náluk, már az edzők is alkalmatlanok, mert volt 2 szar meccsük, és Allen idén nem olyan jó, mint tavaly. Ezek narratívás, engem ezek nem érdekelnek. Én azt nézem, hogy Wentznek idén eddig a karrierjében messze a legkevesebb turnover worthy megmozdulása volt. A 3-4 böszme dolgát is beleértve. Összességében azzal együtt is kifejezetten vigyáz a labdára (más irányítókkal összevetve is jól áll ebben), a 3 INT és a minimális elfumblizott labda az egyik legkevesebb a ligában. Mindezt egy olyan játékostól, akinek ez volt az egyik legnagyobb hibája. A másik kérdőjel az volt nekem, hogy mennyire "vak". Mennyire képes látni, hogy a védelem mire készül. És kiderült, hogy egyáltalán nem vak. Nincs azon a szinten ebben, mint Rivers volt, de Rivers kivételesen jó volt, majdnem Manning szinten. De bőven jó Wentz is. Az utóbbi hetekben egész kiválóan hívja át a playeket - rengetek futó playt is, és kiválóan irányítja a játékosokat, rendezi el a blokkokat, satöbbi. És veteti fel a blitzeket, stb.

Az pedig egyszerűen nem igaz, hogy "kihívja maga ellen a nyomást". Van persze benne igazság abban a tekintetben, hogy Wentz is egy deep threat QB, ilyen a stílusa. De egyrészt ez amennyire "hiba", annyira erősség is. Másrészt nem ezért szar a falunk passz blokkolásban. Wentz TTT-ben (average time to throw) éppen liga átlag, közben a ligában a legmagasabb a pressure rate-je. (Abszolút pressure számban - 136 - is csak Mahomes előzi meg - 152 -, de ő majdnem 100 passz kísérletből több alatt kapott 16-al több pressure-t, úgyhogy rate-ben őt is jóval kevesebb nyomás éri, miközben ugyanannyi idő alatt dobják el mindketten a labdát.) És PPS-ben (a nyomások hány százalékából lesz sack) Wentz a legjobbak között van, Bradyvel, Mahomessel, Allennel, Prescottal egy tierben. Úgyhogy nem, nem ő "vonzza" jelenleg a nyomást, hanem sajnos a falunk nem tart ki elég ideig. Kellynek kifejezetten pocsék éve van eddig, sajnos Nelson is nagyon szenved, nem csak lesérülget, de amikor a pályán van akkor is nagyon látszik, hogy nem 100%-os. És Fisher is csak az utóbbi hetekben kezdte el összekapni magát. De ezzel együtt is, ebben a legutóbbi fordulóban - a brutálisan jó futás blokkolás mellett - például a Colts fal ismét bottom 5 volt passz blokkolásban. Pedig alig kellett vasárnap passzt blokkolniuk. 😕

Egyébként ezzel a problémákkal együtt is, az utobbi nyolc hétben a liga második scoring offense-e a miénk. (Lehet, hogy most éppen az első, a vasárnapi után még nem számoltam újra. 😊 ) És Taylor azért nem minden meccsen szerzett 5TD-t meg futott 200 yardot. Összehasonlításképp, tavaly ilyenkor Rivers-el nem voltunk a top15-ben, Rivers tavaly ilyenkor 11TD-nél és 7INT-nél + 3 fumble-nél járt, és két meccset buktunk az ő meccs végi INT-jei miatt. Úgyhogy szó nincs arról, hogy Rivers jobb lett volna tavaly, mint eddig Wentz. Sőt, pont a fordítottja igaz. (Az, hogy a pff mit és hogyan pontoz, az legyen a pff baja, de ne egy olyan ranglista alapján ítéljük már meg, amin Brissett, Tua, Geno Smith, Mayfield stb. Wentz előtt van. Ja, és többségük Mahomes előtt is. Meg Rodgers előtt. Tannehill meg ha nem lenne Brady, vezetné az egész mezőnyt. C'mon. 😊 )

Nekem sincs még verdiktem Wentzről. Ennyivel én sem lennék még elégedett, hosszú távon ennél többet szeretnék. De jelen pillanatban, eddig többet kaptam, mint amit reméltem. Ez a trade - hangsúlyozom, hogy eddig - nemhogy kirúgást nem érdemel, hanem úgy gondolom, hogy eddig versenyben van a tavalyi év legjobb trade-je címért. Beleértve a draftok trade-jeit is. Lehet, hogy változni fog a helyzet, és összességében majd bukó lesz, de jelenleg messze nem ez a helyzet. (Egyelőre csak a Stafford trade-et teszem a Wentz trade elé, de bekalkulálva azt. hogy Stafford mennyivel többe került és azt, ahogy Stafford jászik az utóbbi 3 fordulóban, nem vagyok benne biztos, hogy idény végén is előtte lesz.. A többi trade meg eddig mind meh. A veterán és a draft trade-ek is. Majd meglátjuk, hogy utóbbiakból mi lesz, de egyelőre egyik se néz ki túl jól.)

(Egyébként az idei irányító értékelés a megszokottnál is komplexebb kell, hogy legyen, mert "valami történik" idén. Lényegében nincs irányító, aki kiemelkedne, aki olyan teljesítményt hozna, amire azt lehetne mondani, hogy folt mentes. Talán Murray, bár szerintem még ő sem. Mindenki hullámzik, mindenkinek vannak borzasztó meccsei. Úgyhogy azt is érdemes lesz majd értékelni, hogy mijafasz van idén a ligában, miért történik mindez? Nyilván nem az irányítók felejtettek el passzolni. Lehet, hogy a körülmények változtak. De az nem csak Mahomes, Rodgers vagy Wilson, meg Allen, meg Herbert, meg Mayfield teljesítményének értékelésénél lesz figyelembe veendő szempont, hanem Wentzénél is. Mert ő is irányító vagymi. 😊 De erről majd az idény után lesz érdekes beszélni. )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Dehogynem ereznenk. Megereznenk leonard, megereznenk Kenny kieseset, megereznenk Taylor kieseset, de megereznenk Pittman kieseset is. Mivel ok leaderkent es remek jatekosokkent kihatnak egy teljes DB-sorra/WR-sorra/front sevenre, vedelemre, etc.

Ez a jelenlegi WR-sor Pittman nelkul halott, ahogy az offense is meghal, ha Taylor nem hoz minden egyes iksz yardos futasanal meg plusz 1-2-3-4 vagy tobb yardot is, mert a sracot egyszeruen sosem tudja leszerelni az elso erkezo vedo. Meghal a front Leonard nelkul, mint ahogy a vedelem hatso szekcioja meghal Kenny nelkul. Mert ok a leaderek, mert ok az eszek, ok segitenek a tobbieknek, mit, mikor, hogyan csinaljanak. Ebben a jelenlegi Coltsban ok mindannyian potolhatatlanok, mert a mogottuk sorban levo illeto sokkal rosszabb jatekos, sokkal butabb jatekos, egyszeruen alkalmatlan arra, amit ezek a sracok csinalnak.

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Mindenkire egyben.

Az elejetol irom hogy kizart hogy leultetnetek Wentz-et ha nem serult, egy keteves projekt es kesz vagy kivagva, de ennyi halott penzt nem hiszek/hittem el Ballardnak es osszesegeben tobbe kerulne egy uj QB igy. Ami lehetett volna iden is opcio de nem azt valasztottak, tehat utana mar egyre rosszabbul jottetek volna ebbol ki.
A sorsolas adta hogy versenyben lesztek es a PO az minimum elvaraskent. Viszont az teny hogy a merleg az kb jott volna nala olcsobbakkal is. EDDIG. Wentz-et viszont nem itt emeltek fel a ligaaljabol, mert azert az sem igaz. Sot a keres hogy egy Tane-BM szintjet hozza akkor orullunk Vincent van. Azt hozza, tehat tessek orulni. Viszont voltak itt emberek akik azt mondtak hogy az es foleg igy keves lesz ( koztuk en is ). Mivel a csere szerintem felejtos az elso perctol ahogy odarakta az x-t a papirjara, igy a korites kell megoldani. Ezek szerint az mar jovore jon/johet, de szerencsere iden az AFC ( is ) olyan hullamzo hogy barmi lehet. Meg egy ket kulcs serules a tobbieknel es meg eselyesekke leptek elo. Ilyen szempontbol igaza van Ballardnak, nalatok a falon/Wentzen kivul barki kieshet, megereznetek de nem jelentosen.
több mint 2 éve
Baba Yaga Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 797
Amúgy az honnan jött hogy Ballard nem jeleskedik az első körös pickekkel? Hookert benézte, de az egész 2017-es draft nem lett valami fényes, azt még a régi scouting gárdával csinálta végig. 2018-ban jött Nelson, hát ebbe nem nagyon lehet belekötni.
2019: cseréltünk a focicsapattal úgyhogy nem volt első kör, cserébe volt 3 második, amiből 2 játékos bust, Ya Sin meg szódával elmegy, de még neki is sokat kell fejlődnie.
2020: odaadta az első kört Bucknerért. Csapatépítési filozófiát tekintve (magyarul a wr és cornerback poszt nincs megoldva) ezen lehet lamentálni, de maga a játékos röhögve megért ennyit. Meg lehet nézni hogy akit a helyére hoznak hogy teljesít eddig.
2021: ezt nyilván korai még értékelni, de hosszú évek óta Paye a legígéretesebb edge rusher a csapatban (mármint aki draftról jött), és ez az első éve.
Szóval igazából egy bust volt, kétszer meg nem kellett az első kör, ebből nekem nem az jön le hogy a korai pickekkel nem tud élni Ballard.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Számomra ez volt a lehető legrosszabb forgatókönyv.
Ha Wentz jobb lenne, elit támadósorunk lenne, hosszútávon is. Ha szarabb lenne, akkor be lehetne látni, hogy ez így kuka.
Most megint az a terv, hogy majd átfutunk mindenkin a PO-ban, Wentz meg csak ne rontsa el.

Mi lenne a mérlegünk Cammel, Daltonnal? Esetleg Fields-szel vagy Mac Jones-szal? (igaz Paye eddig jónak tűnik, de szükség is volt már egy valamire való endre a korábbi 3db 2.körös bust után)

A 3 héttel ezelőtti One percent better podcastban nyitotta fel a szemem Keefer + Holder, hogy konkrétan soha nem is volt opció, hogy ne 1.kört adjunk (így az sem, hogy leültessük Wentzet).

Csak a sérülés esetére lett belerakva a cserébe, és Reich is teljesen elveszítené az öltözőt, ha utolsó pár meccsre levinné a QB-t, Ballarddal meg soha nem cserélne többet senki, ha leültetné a kezdő QB-t.
Elv az Eagles és a mi oldalunkról is az volt a kimondatlan megállapodás, hogy ha nem megy tropára Wentz akkor az 1.körünk megy majd.

Így pedig max egy súlyos sérülésnél lett volna szó 2.körről.

De mint az elején írtam, nekem ez volt a legrosszabb forgatókönyv.
És erre szerintem sok az 1.kör + 3.kör + évi 25M

Viszont az is tény, hogy Wentz szépen leaderré nőtte ki magát, és ezt szinte biztos, hogy nem hozta volna bármely másik FA QB. Persze a fontos kérdés az, hogy amikor beüt a szar, akkor a hátára tudja-e venni majd a csapatot és elbírja-e a nyomást.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Tok mindegy, hol lesz a cetli, most ha az ember rosszul draftol elso korben, akkor csereljen ki, es kap plusz pickeket legalabb. De igy ez sem lesz opcio. Ennek a csapatnak most ugy kellene a pick, mint a kenyer, fuggetlenul attol, hogy a top15-ben, vagy csak a top25-ben lesz-e.

Mivel azt nyugtazhatjuk, hogy nem erkezik minosegibb nev majd a piacrol, igy a Ballard-fele Coltsnak mindig is a draft lesz a fo erositesi municio, de 2022-ben ez nagyon silany felhozatal lesz az elso kor nelkul. Csak abba gondoljunk bele, hogy a tavaly remeklo Rhodes iden fos, Jasin so-so, egeto need a cornerback, de egeto need a safety is, egeto need a fal (LT), a frontba sem artana erosites. Pittman kezdi mutatni a #1 elkapo jeleit, de Pascal visszaesett, Hilton a mult, Campbellt meg... Ah, ne is beszeljunk rola. A tight endeknel eleg szurke azert a helyzet, Granson az egvilagon semmit nem mutatott, amiert azt mondanam, hogy ez a gyerek kezdo kaliber, igy viszont azert erre a posztra is ra tudnam vagni, hogy azert nem artana ember oda.

Ez azert nem keves ugy, hogy a GM nem hajlando zsebbe nyulni a piacon, es a drafton meg nem lesz elso korunk sem.

több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 191 — Colts Fan
Mindamellett hogy továbbra is fázok az ellenértéktől, úgy tűnik hogy a liga-alja Wentzből csinált a rendszer egy liga-közepe QBt. Ez elég lehet a túléléshez mind a GMnek, mind az edzőnek.
Fájhat az első kör, de Ballard eddig sem abban jeleskedett, hogy aratott volna a draft első körében. Ez a cetli úgy tűnik 15-20 körüli lesz, egy top tizen belüli pick jobban fájt volna.
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Szép győzelem 😊

Itt is egy kis helyzetjelentés:
Wentz első kör ügyben az a helyzet, hogy eddig a 735 snapből 723-t játszott. Számítások szerint ahhoz, hogy megkapjuk az első kört tőletek 852 snappet kell játszania. Ez azt jelenti, hogy kb 2-3 meccs és megvan az első kör.
dande
Es en ezt tovabbra sem tudom lenyelni. Nem lehet azt mondani, hogy Wentz stabilan szar, inkabb tulsagosan is hullamzo, de meg a meccsen belul is. Rengeteg baromsaga es wtf megoldasa van, persze azert mindezek kozott akadnak szep labdai is.

De tovabbra sem tudom azt mondani, hogy a gyerek meger egy elso kort. Sot, meg azt sem tudom, hogy akarcsak Rivers szintjet tudja hozni. Tovabbra is az az erzesem, hogy ha nem is teljes reszben az o hibaja, de koze van az OL hanyatlasahoz, sokaig tartogatja a labdat, az allando kimozgasai pedig tobbszor roppantjak meg a zsebet, mint ahogy az tartana, ha peldaul Wentz nem mozogna ki. Sokszor foloslegesen csinalja, elkezd hoskodni. Butan.

Ezek utan ha bemennenk peldaul 8-9-cel a rajatszasba, de Wentz jateka nem javulna drasztikusan, akkor nem tudom azt mondani, hogy ez a csere akarcsak egy pillanatig is megerte nekunk. Onnantol pedig szamomra nem lesz elfogadhato, ha a nyaron nem felel legalabb egy ember, aki ezert a trade-ert felelos. Nyilvan Ballardra vagy Reichre gondolok, az egyiket legalabb elkuldenem, vagy ultimatumot adnek.

Mert ha ez a Colts Vencellel, elso kor nelkul megy neki a 2022-es holt szezonnak, akkor Ballard FA-felfogasaval szvsz halalra lesz itelve, es nem fog fejlodni jovore. Municioja nem lesz a fejlodesre.

több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 191 — Colts Fan




több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Néhány funfact. (Van ami nem annyira fun):

- Az első három héten a szerzett pontok átlaga 17.3, az utána következő hat héten: 31.5
- Az első három héten a kapott pontok átlaga 26.7, az utána következő hat héten: 20.6 (OT pontokkal 21.8)
- Az első négy héten benyalt sackek száma: 13. Az utána következő 5 héten: 4.
- Kilenc hét után 20 takeaway-el vezetjük a ligát, a plusz 10-es turnover mutató a második legjobb (a Bills mögött).
peterk2005
Update:

- Újabb két hét elteltével tartjuk a 4 héttől kezdett tempót. Még picit javítottunk is, most 31.7 pont meccsenként. Az egész idényre nézve is jövünk fel, most 5. helyen vagyunk 28.1 pontos átlaggal, lényegében holtversenyben a 4. Cardinals-al.
- Kapott pontokban is folytatódik a 4. héttől kezdett tend. Itt is sikerült picit még javulni, 20.6-os átlagról 19.9-re. Egész idényre nézve így 22.3 pontnál járunk, ami a 12. helyre elég.
- Sackekben is hasonló a helyzet, az utóbbi két meccsen 1 benyelt sacket tettünk hozzá így az elmúlt hét héten 5 sacknél járunk.
- Turnoverekből hozzáadunk 2 meccs alatt 5-öt a szerzet 20-hoz, és nullát az eladotthoz. A 25-el másodikak, a +15-el elsők vagyunk a ligában.

Viszont. A támadófal futás blokkolásban brutálisan javult, de passz blokkolásban továbbra is szenved. Jelenleg alulról a harmadikak vagyunk, és bár fokozatosan javulgatunk, most sem mondható még jónak. Tegnap például Allen-t elég szépen nyomás alá helyeztük, ritkán passzolhatott nyugodtan. Mégis, kettejük közül még mindig Wentzen volt szazalékosan a több nyomás, hozzá értek oda átlagban hamarabb. Szerencsére nem kellett tegnap passzolni, de nincs és nem is lesz mindig így. Ez lényegesen nagyobb gond jelenleg szerintem, mint az, hogy Pittmanen kívül nincs igazán komoly elkapónk. Ha egy fél mp-el többet kapna Wentz átlagban, a mostaniakkal is jobban tudna működni a passz.

A másik amiben pocsékak vagyunk, az a benyalt passz TD-k száma. 25 benyalt TD-vel a legrosszabb a mutatónk a ligában. Sokat javít az összképen, hogy a benyalt futott TD-ben (4) viszont vezetjük a ligát, de fel kéne keményedni RZ védekezésben, mert ez eddig nagyon ergya.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 191 — Colts Fan
Szép győzelem 😊

Itt is egy kis helyzetjelentés:
Wentz első kör ügyben az a helyzet, hogy eddig a 735 snapből 723-t játszott. Számítások szerint ahhoz, hogy megkapjuk az első kört tőletek 852 snappet kell játszania. Ez azt jelenti, hogy kb 2-3 meccs és megvan az első kör.
dande
1/32 🤪
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 524 — Így remélem megfelelek nektek.....
Szép győzelem 😊

Itt is egy kis helyzetjelentés:
Wentz első kör ügyben az a helyzet, hogy eddig a 735 snapből 723-t játszott. Számítások szerint ahhoz, hogy megkapjuk az első kört tőletek 852 snappet kell játszania. Ez azt jelenti, hogy kb 2-3 meccs és megvan az első kör.