Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 2 éve
metix00 Indianapolis Colts 4
Hard Knocks episode 5
 m.youtube.com/watch?v=0sLIA5tNqqY
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 714 — Scream and scout



Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nekünk 17 darab bye week kéne. Ültünk otthon, nem csináltunk semmit, és wild card helyen találtuk magunkat. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Campbell állítólag már 2 hete edz. Elképzelhető, hogy a pihenő hét után aktiváljuk is, és a Pats ellen már játszhat.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ahhoz képest, hogy egy júliusi cikk, elég jól jósolt. Taylor kimaradt, ami nyilván WTF, de ha a szerző úgy gondolta, hogy ő már a tavalyi idény második felében "kitört", akkor oké. A többi nagyjából stimmt. (Pittman mondjuk sose volt deep threat, de ez már kötözködés.)

Ja, és Ya-Sin szép csöndben egész jó szezont produkál. Nem kezdett jól, de az utóbbi 5-6-8 meccsen úgy játszik, mint egy sikeres 2. körös pick.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
wmitty Indianapolis Colts 709 — Colts fan
Ráakadtam az FK! oldal nyári (július 9.), "Ki lehet a breakout játékos?" mottójú latolgatására. Szerintetek az alább leírtakból mi jött be, mi nem, mi mennyire?

"Nagy reményekkel érkezett a csapathoz a tavalyi drafton, de újonc évében nem tette még le a névjegyét Michael Pittman Jr. Második szezonjában azonban továbbra is minden lehetősége megvan, hogy előrukkoljon azzal a teljesítménnyel, amit remélve a 2. körben választotta ki őt a Colts a 2020-as drafton. Tavaly majd’ 600 yardot hozott össze, ami kevesebb mint remélték és TD-ből is mindössze egyet ért el 13 meccsen. TY Hilton bár visszatért Indianapolisba, a csapat első számú elkapói státusza kiadó. Rajta kívül az elmúlt két évben nem érkezett érdemi erősítés, így joggal várják tőle, hogy ezt a szerepet vegye át. Wentz érkezésével ráadásul több mély passzra is számíthatunk a támadósor részéről, ami ugyancsak kedvezne Pittman stílusának. Ha sikerülne a szintlépés tőle, igen ígéretes elkapó – futó duó állhatna össze egy továbbra is remek fal mögött a Coltsnál hosszú távon, ami még lehet, hogy Carson Wentz karrierjét is újra tudja éleszteni.

Mindenképp meg szerettem volna említeni pozitív oldalról Wentzet ebben a cikkben. Sok negatív véleményt lehetett olvasni az ő szerződtetésével kapcsolatban és való igaz, hogy egy Matthew Stafforddal jobb pozícióból indulhatna a csapat, de én nem írnám még le az egykori 1/2-es Wentzet sem. Előfordul időnként, hogy egy csapatváltás nagyon pozitívan hat egy játékosra és új állomáshelyén egészen új arcát látjuk. Wentz MVP közeli szezonját Frank Reich irányítása alatt érte el, aki most újra a támadósor felkészítéséért lesz felelős. A támadófal, ha egészségesen tud visszatérni Eric Fisher, ligaszinten is kiemelkedő lesz és bár 1-2 elkapó elfért volna még a csapatban, a futójáték, tight end szekció megadja a lehetőséget arra, hogy újrakezdhesse karrierjét.

Az offense-t is megemlítve, a védelemből Bobby Okereke vagy Tyquan Lewis állhat egy kiemelkedő év előtt. Előbbi a liga egyik legjobb linebackerével, Darius Leonarddal alkothat remek párost és lehetnek kiemelkedő duó, míg utóbbi egy kevésbé ismert név a mély védőfalból. Miután a tavalyi “első körrel” DeForest Bucknerre tettek szert és az idei játékosbörzén is rádupláztak a védőfalra Kwity Paye és Dayo Odeyingbo személyében, kevesebb figyelem fog hárulni a fal szélén a másik defensive endre. Vélhetően Lewis, Odeyingbo, Muhammad és Turay rotációjában fog kikerülni majd a másik kezdő Paye túloldalára, és 2021-ben komoly esély van rá, hogy ezt a posztot Lewis nyerje meg."

Otthonom MisColts
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A próféta 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak, hogy tartsuk a 31 pontos átlagot, éppen annyit csináltunk. Taylor hozta a már-már szokásos 100+ futott yardját, ezúttal sok apró lépésben, Wentz adott néhány passzt, és ennyi elég is volt. Ez a Texans ma önmagához képest is gyenge napot fogott ki. A nullázás azért szép, a védelemnek és Kennynek jár a gratuláció. Kenny szerintem bejelentkezett a hét védője címre is ezzel, bár még nem néztem körül, hogy csinált-e valaki sok sacket vagy sok intet.
peterk2005
Kb ők a vetélytársai

Hicks 13 tckl, 2 TFL, 2 sck
TJ Watt 6 tckl, 3 TFL, 3.5 sck, 1 FF
Willie Parker
Watt nagyon nagy meccset tolt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
Csak, hogy tartsuk a 31 pontos átlagot, éppen annyit csináltunk. Taylor hozta a már-már szokásos 100+ futott yardját, ezúttal sok apró lépésben, Wentz adott néhány passzt, és ennyi elég is volt. Ez a Texans ma önmagához képest is gyenge napot fogott ki. A nullázás azért szép, a védelemnek és Kennynek jár a gratuláció. Kenny szerintem bejelentkezett a hét védője címre is ezzel, bár még nem néztem körül, hogy csinált-e valaki sok sacket vagy sok intet.
peterk2005
Kb ők a vetélytársai

Hicks 13 tckl, 2 TFL, 2 sck
TJ Watt 6 tckl, 3 TFL, 3.5 sck, 1 FF
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak, hogy tartsuk a 31 pontos átlagot, éppen annyit csináltunk. Taylor hozta a már-már szokásos 100+ futott yardját, ezúttal sok apró lépésben, Wentz adott néhány passzt, és ennyi elég is volt. Ez a Texans ma önmagához képest is gyenge napot fogott ki. A nullázás azért szép, a védelemnek és Kennynek jár a gratuláció. Kenny szerintem bejelentkezett a hét védője címre is ezzel, bár még nem néztem körül, hogy csinált-e valaki sok sacket vagy sok intet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 653
Hagyjunk mindent ha azt akarod mondani hogy ugyanolyan szinten sujtja a Colts-ot a serules mint a Titans-t vagy a Ravens-t. Senki nem mondta hogy karcolas nelkul usztatok meg az evet. Az van mindenhol, a vegleges serultek szama es minosege kozott viszont van kulonbseg.
Egy PO aspirans nem feltetlenul kell hogy elerje ha ennyire serult, viszont a Titans contender es el is fogja erni a PO-t. De nem a serulesek ellenere, hanem mert amig kezelhetobb volt addig dongettek es a sorsolas is segit hisz most meg van Jags/Miami/Houston/49 ( lehetne mint csoportelso a KC Raiders/Chargers/Cicak/Denver vagy a mienk Browns/GBay/Cicak/Rams ) es a mindig kozos Vasas.
Az osszkepre arra ertettem hogy Balard jo, FR jo, keret jo, D jo stb stb. Megis bibi van. Nalam FR nem le lett jatszva es erre irtam hogy ugyan most a karacsonyfa a legszebb oldala latszik de tudjak hogy van csunya is. Igen te azt irod hogy a TO nelkul jobb lett volna a 2. felido, de az is igaz hogy megint elbuktatok. Mondjuk azert mert addig a TB adta a TO show-t, amikor az kiegyenlitodott akkor kijott hogy ok nyerik a meccset.no
Szerintem hagyjuk. Ezt most nem fogjuk tudni megbeszélni, mert elbeszélünk egymás mellett. Megengedem, hogy én is ezt teszem, ha te is így érzed. De ettől még nem frusztrál kevésbé a beszélgetés, akkor meg nincs értelme. Csak ebben az egy bekezdésben:
1. Nem írtam olyant, hogy a Titanst ugyanolyan szinten sújtja a sérülés, mint a Coltsot. Arra reagáltam, hogy szerinted a Titans akár ki is maradhat a playoffból, az sem lesz kudarc számukra, mert a "szerencsével álltak hadilábon".
2. A TB meccsen a TO arány nem kiegyenlítődött a végére, hanem 4-2-re (5-2-re, de az utolsót nem számolom) elbuktuk. Ha "csak" kiegyenlítődött volna, nem bánkódnék most.

A többi bekezdésre hadd ne reagáljak részletesen már, az is hasonló. A Patriots szerinted nem esélyes, mert rookie irányítóval játszanak. Én nem azt nézem, hogy hányadik évben jár az irányító, hanem azt, hogy a pályán mit csinál ő és a csapata. A TB ellen meg történetesen mi játszottunk, a riválisaink pedig nem. A Titans sem. Mert a TB a mi 17. meccsünk. Nem folytatom. Tegyünk inkább ezt most félre. Most azt sem ugyanúgy látjuk, hogy a párhuzamosok metszik-e egymást, vagy sem. Folytassuk majd egy olyan témával később, ahol legalább az alapokban ugyanazt látjuk / gondoljuk.
peterk2005
Tudom hogy nem irtad ezt csak sugaltad az "ez hianyzott ezen a meccsen, ez ezen". Ezeket en karcolasnak hivom. Jatszottunk futo csapat ellen a kezdo DL sor nelkul. Ezek azok amik karcolas, mert ebbol csak egy vegleges tehat itt "jol" allunk es pillanatnyi gond. Tul kell lendulni, hiaba rossz azon a meccsen. Pittman-JT-Hines tobbmeccses kiesese csak hogy a 3 legfontosabbrol beszeljunk es meg akkor sem olyan hangsulyos de az mar tenyleg lenyegtelen. Nem irtam hogy kimaradhat, sot leirtam hogy be kell es be is fog jutnia igy is. Contenderbol a PO-ba jutas viszont elfogadhato, az hogy igy mar nem contender az is teny de ettol mivel az AFC kovetkezo retege gyengusz kozte a Ravens meg mindig elerheto nekik is barmi ( ha felepulnek akkor meg tobb ). Nalam a serules az szerencse kerdese es soha egyetlen csapat nem lesz nem serult, de a merteke es egymashoz viszonyitva viszont oriasi kulonbsegeket fog adni.

2. Igazan emiatt irok, mert csak a meccsen a note-ok kozott nekem 3-1 TB vezetes utan lett 3-3. Fel kellett mennem az espn oldalara a pbp-t megnezni, mert ez oriasi kulonbseg. TO ertekuvel kezdodott a meccs csak nincs beirva TO-nak. Az elso felidoben 3-1 a TB-nek, a 2. felidoben 3-0 nektek. Es a vege amit en se szamoltam. Elso felidoben ok hibaztak sokat ilyen teren, ossze is jott a vezetes es a 10 pont elolvadt mert a 2.ban ti hibaztatok sokat. De a 3-4 nem hangzik olyan durvan mint a 2-4 (5). Erre irtam hogy egy 7-8 TO meccsen barki barmit irhat, semmi ertelme nincs. Te meg tudod magyarazni hogy nem lejatszottak FR-t Steznek a sok TO-el, de o meg azt mondja hogy itt van egy sokat hibazo, teljesen megfogott csapat a D-tol, kialakult a 10 pontos elony a szunetre es miert nem tudtuk megtartani.
A 2. felido 1 drive 7 passzkiserlet 0 futas a 8. lett a TO, 2. drive 7 passzkiserlet 0 futas a 8.lett a TO, 3.drive kicsit kilog de futas itt sem volt hivva mikor lehetett volna Punt. Osszesen a 3 drive 8perc44. A 4. drive 3 passz 7 futas TD 6 perc 37 es ez volt hatranybol.

Nem azt irtam hogy mert Rookie es a csapatuk most epul a kozel nullarol es osszesen fel ev telt el. Hanem hogy ellenetek ok lennenek az underdogok, kellene lenniuk. Es a fenti ervek alatt lehet olyan meccsen kapnak ki ha kikapnak egyaltalan hogy elszalasztott eselynek fogjak megelni, de a hegy labatol most indulva nem elvarhato hogy rogton a csucsra ugorjanak. De az AFC most gyenge ezert nagyobb az eselyuk nekik is ahogy mindenkinek.

A TB elleni utan odairtam hogy pont nem az a kulonbseg hogy egy TB12 szintu QB ellenetek meg jatszott a tobbiek ellen nem es ingyen gyozelmeket adtak volna masoknak toletek meg elvettek. A pelda lenyege ez lett volna. Odairtam az elo peldakat hogy a Seahawk ellen a Titans egy hetre jatszott utanatok. Akkor zuhantak meg? A Pats-el is most jatszottak nem az elso heten, KM jatszott ellenuk.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hagyjunk mindent ha azt akarod mondani hogy ugyanolyan szinten sujtja a Colts-ot a serules mint a Titans-t vagy a Ravens-t. Senki nem mondta hogy karcolas nelkul usztatok meg az evet. Az van mindenhol, a vegleges serultek szama es minosege kozott viszont van kulonbseg.
Egy PO aspirans nem feltetlenul kell hogy elerje ha ennyire serult, viszont a Titans contender es el is fogja erni a PO-t. De nem a serulesek ellenere, hanem mert amig kezelhetobb volt addig dongettek es a sorsolas is segit hisz most meg van Jags/Miami/Houston/49 ( lehetne mint csoportelso a KC Raiders/Chargers/Cicak/Denver vagy a mienk Browns/GBay/Cicak/Rams ) es a mindig kozos Vasas.
Az osszkepre arra ertettem hogy Balard jo, FR jo, keret jo, D jo stb stb. Megis bibi van. Nalam FR nem le lett jatszva es erre irtam hogy ugyan most a karacsonyfa a legszebb oldala latszik de tudjak hogy van csunya is. Igen te azt irod hogy a TO nelkul jobb lett volna a 2. felido, de az is igaz hogy megint elbuktatok. Mondjuk azert mert addig a TB adta a TO show-t, amikor az kiegyenlitodott akkor kijott hogy ok nyerik a meccset.no
Szerintem hagyjuk. Ezt most nem fogjuk tudni megbeszélni, mert elbeszélünk egymás mellett. Megengedem, hogy én is ezt teszem, ha te is így érzed. De ettől még nem frusztrál kevésbé a beszélgetés, akkor meg nincs értelme. Csak ebben az egy bekezdésben:
1. Nem írtam olyant, hogy a Titanst ugyanolyan szinten sújtja a sérülés, mint a Coltsot. Arra reagáltam, hogy szerinted a Titans akár ki is maradhat a playoffból, az sem lesz kudarc számukra, mert a "szerencsével álltak hadilábon".
2. A TB meccsen a TO arány nem kiegyenlítődött a végére, hanem 4-2-re (5-2-re, de az utolsót nem számolom) elbuktuk. Ha "csak" kiegyenlítődött volna, nem bánkódnék most.

A többi bekezdésre hadd ne reagáljak részletesen már, az is hasonló. A Patriots szerinted nem esélyes, mert rookie irányítóval játszanak. Én nem azt nézem, hogy hányadik évben jár az irányító, hanem azt, hogy a pályán mit csinál ő és a csapata. A TB ellen meg történetesen mi játszottunk, a riválisaink pedig nem. A Titans sem. Mert a TB a mi 17. meccsünk. Nem folytatom. Tegyünk inkább ezt most félre. Most azt sem ugyanúgy látjuk, hogy a párhuzamosok metszik-e egymást, vagy sem. Folytassuk majd egy olyan témával később, ahol legalább az alapokban ugyanazt látjuk / gondoljuk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 653
Semmilyen narrativa nincs nalam. De nem is arrol beszeltem. A TB gyakorlatilag egy TO kezdte a meccset, utana Fumble, ti Fumble, ok INT. Erzed 3-1 es ti fumble. 3-2 amikor nem szamitott kiegyenlitett lett. A Bills ellenetek egyszer puntolt, amugy 6 alkalommal vetettek hibat. Ilyen meccseken nincs mit mondani. Vagyis van. Mi kikaptunk a Raiders-tol, de akkor en azt mondtam jogos es megerdemeltuk de nem felek toluk ha a PO-ban talalkozunk. Neha szerzel neha veszitesz labdakat es sokszor senkinek nincs koze. Ha a csapat veszit hat labdat akkor sima lesz, ha kiegyenlitett a TO akkor nem.

Hagyjunk mindent ha azt akarod mondani hogy ugyanolyan szinten sujtja a Colts-ot a serules mint a Titans-t vagy a Ravens-t. Senki nem mondta hogy karcolas nelkul usztatok meg az evet. Az van mindenhol, a vegleges serultek szama es minosege kozott viszont van kulonbseg.
Egy PO aspirans nem feltetlenul kell hogy elerje ha ennyire serult, viszont a Titans contender es el is fogja erni a PO-t. De nem a serulesek ellenere, hanem mert amig kezelhetobb volt addig dongettek es a sorsolas is segit hisz most meg van Jags/Miami/Houston/49 ( lehetne mint csoportelso a KC Raiders/Chargers/Cicak/Denver vagy a mienk Browns/GBay/Cicak/Rams ) es a mindig kozos Vasas.
Az osszkepre arra ertettem hogy Balard jo, FR jo, keret jo, D jo stb stb. Megis bibi van. Nalam FR nem le lett jatszva es erre irtam hogy ugyan most a karacsonyfa a legszebb oldala latszik de tudjak hogy van csunya is. Igen te azt irod hogy a TO nelkul jobb lett volna a 2. felido, de az is igaz hogy megint elbuktatok. Mondjuk azert mert addig a TB adta a TO show-t, amikor az kiegyenlitodott akkor kijott hogy ok nyerik a meccset.

Sokfele ember sokfelekeppen latja. Nalam a Ravens elrontotta a falat immaron a 2. eve. Elszalasztjuk LJ rookie szerzodesenek a lehetosegeit. A holt ideny utan nalam mi nem voltunk contenderek. Szerintem egy Bengals es Pats erezheti majd hogy elszalasztott egy lehetoseget, de nincsenek felkeszulve ra. Nem is lesznek vesztesek ha nem sikerul. A 2019 Ravens egy elszalasztott lehetoseg volt, de nem voltunk keszek ra. Ennyi. Ettol nem voltunk vesztesek. Az AFC iszonyat gyenge most. Aki megnyeri az jogosan teszi es semmit nem fog levenni az erdemeibol es ezert a "vesztesek" egy resze inkabb nyertes lesz. A Bills-KC nem. A Titans jelenlegi allapotaban hogy lehetne vesztes, ha felepulnek akkor visszamennek contenderbe meg ugy is hogy kihagytak fel evadot a kulcsjatekosok. A Ravens nalam EDC elrontotta es nem lettunk contenderek, de az ev alakulasa lattan orultem volna ha nincs ennyi serultunk mert meg igy is odaerhettunk volna. Az elszalasztott lehetoseg a holtszezonban volt, de legyek pozitiv es a hosszabb tavu sikeressegre tette a voksat a kopasz.

Igen a nehezseg sok mindentol fugg. Ahogy emlited a kivel mikor hogy jatszik a csapat is fontos de az is kiegyenlitodik. A 49-Bills inkabb jott jokor. Akkor lenne erdekes ha ti a TB ellen jatszotok a tobbi RIVALISOTOK meg nem. De ilyen nem volt Seahawk egy het kulonbseg, Pats most volt nekik nem ev elejen.
A masik viszont orult modon szamit hogy jatszol 6 meccset, ahol Texans fele reset van persze lehet ott is barmi. Nalatok a 12 meccsbol 4-0 ezek ellen, a masik 8 meccsen 2-6 az allas. A Titans 2 kotelezobol 1-1 es 6-1 a maradekbol a Rams-ig bezarodva. Igen jobbak voltak. Wentz nem csak szerencsetlen esesbol adodoan kerult abba a helyzetbe. De megint ha szerinted a ket csapat serules mennyisege minosegben es hosszban azonos akkor hagyjuk. Be fognak jutni.

Az AFC-rol irtam mar, de a Pats hiaba sotet lo. Egy rookie nullarol es a csapat is kb tisztan nagyfelvarrason van. Ne legyenek mar ok az eselyesek meg akkor se ha nyerik mindharom meccset most. Sot en meg a Bills-t is megnezem mert ott is dadog a labda de lehet csak elkenyelmesedtek a sorsolastol. 😊

A PO kb igy nez ki: Bills-Pats, KC, magunkat beirom 😊, Titans.
A maradek ket helyre Colts-Cicak-Chargers kuzd meg. De ha ide beer a Raiders-Denver-Vasas akkor sem jobbak vagy vannak jobb helyzetben mint ti.
Ebbol max 3 csapat ellen nem ti vagytok az egyertelmu eselyesek a Bills ha tenyleg csak alszanak ( de eddig nem bizonyitottak ), Titans ha felepulnek es a KC. A Titans-t nem tudom, de nalunk nincs esely a felepulesre a legtobb esetben. Persze nem fogja senki felrakni a kezet elore es a kulonbsegek kicsik.

A kulonbseg azert koztunk hogy nalam az AFC nem jo, de megertem ha nalad igen
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amikor egy csapat igy ugy eladja a labdat mint egy tenisz adogato gep akkor ahogy a Bills ellenetek vagy ti a TB ellen akkor barmit lehet mondani.
....
Ilyenkor megy el a kedvem mikor 31 vesztes van kikialtva hogy jobb legyen a kep. Nem 31 vesztes van. A Titans ha be se jut o nem vesztes lesz, csak szerencsevel nem allt hadilabon. A Cicak nalunk ha ugy alakul hogy nem jutnak be ok nem lesznek vesztesek. A Pats sem lesz vesztes. STB. Sot akar nyertesek is lehetnek SB trophy nelkul is, de az meg nem feltetlenul kijelentheto.
no
Nem bármit, mert függ attól is, hogy mit mond az ember, hogy három plusz TD-vel, esély nélkül, agyonverve jön-e le a pályáról vagy végig meccsben volt. És most légy szíves ne gyere azzal, hogy az L az L, mert ez valóban igaz, de akkor az is igaz, amit írtam, hogy a ligában 31 csapat vesztes a végén. Vagy felülsz erre a narratívára, vagy nem ülsz fel, de az ne legyen, hogy amikor tetszik akkor előkapjuk, amikor nem, akkog ignoráljuk.

Nem akarok itt a Titans-el foglalkozni, megvan rá a topic. Csak annyit, hogy ahogy az előbbieknél, úgy itt is el kéne dönteni, hogy melyik vonatra szállunk. A Ravens elleni meccsen a Colts az Anthony Chesley, Bopete Keyes, Sendejo secondaryval fejezte be az utolsó másfél negyedet amellett, hogy a fal jobb oldala harmadik számú emberekkel állt fel és a rúgó lesérült a meccsen. Namost vagy az van, hogy a Colts sem leadta az előnyt / meccset, hanem csak "a szerencsével állt hadilábon", vagy pedig az van, hogy a Titans sem csak a "szerencsével állt hadilábon", és az mindent megmagyaráz. Vagy úgy értékeljük az idényt, hogy figyelembe vesszük a sérülés hullámokat, vagy azt mondjuk, hogy egy playoff aspiráns, neadjisten contender csapatnak sérülésekkel együtt is legalább a playoffig el kell jutnia, és ha nem teszi, az kudarc. Én utóbbi véleményen vagyok, a Colts-al kapcsolatban és a Titans-al kapcsolatban is.

Mindemellett a vesztes-nem vesztes, vagy 31 vesztes dolgot nem erre értettem, hanem arra a mondatodra reagáltam, hogy "ha az összkép az embereknek nem tetszik, akkor valahol hiba van". Ebben a tekintetben 31 vesztes csapat van. A Ravens a divízió élén áll, jó konferencia kiemelésre is minden esélye megvan, a topicban mégis lényegében másról sincs szó az utóbbi hetekben, mint arról, hogy "valami hiba van". És arról, hogy micsoda elszalasztott lehetőség lesz, ha nem tudja kihasználni azt az esélyt, hogy idén az egész AFC bukdácsol. Ez minden csapatra igaz. A Titansra is, a Coltsra is, a Bengalsra is, és mindenkire, akinek idén van / lehet esélye odajutni - és erre jelenleg még kb. 10 csapatnak van esélye az AFC-ben -, és a végén nem fog oda jutni. Az idényt ettől függetlenül majd mindegyik csapat külön-külön egyéb szempontok szerint is ki fogja értékelni, nem csak az alapján, hogy "az összkép az embereknek mennyire tetszik", és abban árnyaltabb lesz a kép, csapatról csapatra.

Szerinted nem konnyu a sorsolas. Szerintem igen. A 4 leggyengebb csapattal 6 alkalommal jatszotok. Ezzel a conf. gyozelmi mutatoban ami donto lehet dontetlen eseten mindenki felett lesztek. Emelett a Seahawk nem volt jobb csak ti a falatokrol tudva igy alltatok fel es ezt kihasznaltak. A Titans megmutatta hogy jobb csapat ketszer tisztan, nyersen. A Ravens jobb vagy rosszabb most az mas kerdes, mara nem 25 bevethetetlen jatekosunk van hanem 29. De ahogy engedte a D a nagy jatekokat cserebe a tietek is. De hogy most ki lenne kisebb choker azon a fronton az egy mas kerdes. Mondjuk mara nem maradt CB-nk. A 49 inkabb utanatok kezdett felfele indulni. A Bills viszont egy talany mert a sorsolasuk hasonlo es igazan mindenkitol kikaptak aki kb csapatnak lehet hivni iden ( kiveve a KC aki ugye szenvedett az elejen ).no
Először is, szerintem nem attól könnyű a sorsolás, hogy a schedule 4-5 legkönnyebb meccse mennyire könnyű. Azokat egy playoff aspiráns általában hozza, legfeljebb szorosabban. Az meg a Texans vagy a Jets ellen is benne van, hogy elpottyant egy jó csapat egy-egy meccset ellenük. Lásd Titans, Bills akik kikaptak tőlük. Másrészt a schedule nehézsége nem csak az ellenféltől függ, hanem attól is erősen függ, hogy mikor kell velük játszani. Nagyon nem mindegy, hogy melyik Browns, Jets, Bills, Rams, Seahawks, Patriots jön éppen szembe.

Harmadszor pedig, döntsd el, hogy a Titans-al mi a helyzet, mert ők is ugyanazokkal az AFC csapatokkal játszanak, mint a Colts, és ha szerinted kétszer tisztán, nyersen megmutatták, hogy ők a jobb csapat (azaz nem számított, hogy például az első meccsen Wentz lépni se tudott egy akkor nem létező fal mögött, hiszen ezt jelenti a tisztán, nyersen nemde?), akkor hogy is nem lesz kudarc, ha netán mégsem jutnak playoffba? 😊 De nem akarok Titansozni, mert mindjárt jön Nándi és kioszt, hogy nemisígy, hanemúgy. 😊 Miközben nem a Titansról akarok itt vitázni.

De nektek van "egy talan meg tudja oldani a problemait talan nincs is neki" Bills es a KC, a tobbiek mind alattatok vannak a rangsorban jelen allapotban. Ha nem ez a ketto ver ki a PO-ban akkor azt en csalodasnak fogom megelni.no
Szerintem a Patriots még egy sötét ló, róluk egyelőre nem merek véleményt alkotni. Jobbak, mint idény elején, de hogy mennyivel, az még kérdőjeles nekem. Ez már három csapat, és akkor még ott van a Ravens és a Titans - én nem írtam még le őket sem -, mint nagyon valószínű bejutók. A mostani sérültek jelentős része még felépülhet náluk a playoffig, és akkor ők is jobbak lehetnek. Úgyhogy én nem érzem azt, hogy az idei AFC playoff "üres" lenne, csak 2 kiemelkedő csapattal. Szerintem lesz ott jól játszó csapat még nem is egy rajtuk kívül.

Az viszont igaz - erről szólt a kettővel ezelőtti postom -, hogy úgy érzem, hogy a Colts is meglépte azt a lépcsőt, hogy csatlakozzon ehhez a csoporthoz. Idén bárki ellen látok reális esélyt - akár idegenben is -, ha bejutnánk a playoffba. Ez nem volt így a korábbi években. Sőt, szeptember elején sem gondoltam még ezt. Az elmúlt 10 meccs alapján viszont igen. De a 0-3-as kezdéssel mi ellőttük a hibázási lehetőségeinket már. Az utána következő kilencs meccsen a 6-3 már rendben lenne - a három hajtépős előny leadós vereséggel együtt is -, de az eleje nem. Az eleje miatt mi már nem hibázhatunk. Minden hozhatót hoznunk is kell, úgy van/lesz csak értelme beszélni egyáltalán a playoffról. Úgyhogy egyelőre every given sunday, hozzuk a következő meccset, aztán majd meglátjuk.

A 0-3 után egyébként eddig 1W 1L, aztán 2W 1L, aztán 3W 1L jött, úgyhogy ha folytatjuk a patternt, akkor 4W 1L-el kellene befejeznünk. Ami abban a tekintetben passzolna is a sorba, hogy az utolsó fordulóban Jacksonwille-ben kikapunk, mert ott bármilyen sz*r is a Jags, ki szoktunk. 😀 Viszont a megelőző 4W-t nem lesz könnyű produkálni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 653
Amikor egy csapat igy ugy eladja a labdat mint egy tenisz adogato gep akkor ahogy a Bills ellenetek vagy ti a TB ellen akkor barmit lehet mondani.

FR esetere direkt nem mentem bele mert banalis hogy oneki jonak kell lennie kulonben nem lennetek a scoring O lista elejen vagy 4. helyen.

Ilyenkor megy el a kedvem mikor 31 vesztes van kikialtva hogy jobb legyen a kep. Nem 31 vesztes van. A Titans ha be se jut o nem vesztes lesz, csak szerencsevel nem allt hadilabon. A Cicak nalunk ha ugy alakul hogy nem jutnak be ok nem lesznek vesztesek. A Pats sem lesz vesztes. STB. Sot akar nyertesek is lehetnek SB trophy nelkul is, de az meg nem feltetlenul kijelentheto.

Leonard nelkul osszeomlana a D/ csapat szerinte, szerintem nem. Ennyi.

Nem szerencse kettos csillagzata. Kedvezo ev es a szerencse egyuttes csillagzatarol irtam.

Szerinted nem konnyu a sorsolas. Szerintem igen. A 4 leggyengebb csapattal 6 alkalommal jatszotok. Ezzel a conf. gyozelmi mutatoban ami donto lehet dontetlen eseten mindenki felett lesztek. Emelett a Seahawk nem volt jobb csak ti a falatokrol tudva igy alltatok fel es ezt kihasznaltak. A Titans megmutatta hogy jobb csapat ketszer tisztan, nyersen. A Ravens jobb vagy rosszabb most az mas kerdes, mara nem 25 bevethetetlen jatekosunk van hanem 29. De ahogy engedte a D a nagy jatekokat cserebe a tietek is. De hogy most ki lenne kisebb choker azon a fronton az egy mas kerdes. Mondjuk mara nem maradt CB-nk. A 49 inkabb utanatok kezdett felfele indulni. A Bills viszont egy talany mert a sorsolasuk hasonlo es igazan mindenkitol kikaptak aki kb csapatnak lehet hivni iden ( kiveve a KC aki ugye szenvedett az elejen ). Persze errol nem ok tehetnek, de most elvalik a Patsx2 es TB ellen hogy van ott ero vagy sem, de mar a kerdes rosszul nez ki naluk. A Pats detto tobbet fogunk tudni a Billsx2 es veletek jovo 3-as meccssorozatbol.

De persze ahogy te nezed hogy lehetne jobb is az is igaz. De ha a tobbi csapattal hasonlitod ossze rogton szepul a kep, kellene.

A szerencse meg tisztan veletek ( is) van. Oszinten a tavalyi evbol es a holt szezon utan 4 csapat kiemelkedett a Bills, KC, Titans, Browns. A tobbivel Wentz ezen jatekaval siman vagytok egy sulycsoportban es az ellenfelek tele oriasi hibakkal vagy epuloben vannak es kijelentheto egyik sem jobb nalatok. Ebbol a negybol a Bills lehet befulladt, majd meglatjuk, a KC maradt a kit le kell gyozni. Titans-t a serulesek megolik, Browns siman elkepzelheto hogy be se jut, foleg ha BM nem jott rendbe. Ha parba rakom a ket csapatot akkor az NFC ellovasaval egy, 2 PO-ba igyekvovel van meccsetek es nektek meg 2 sima nekik meg meg ketto PO-ba igyekvo es a dontetlen nem jo veletek szemben, mert ti hoztok 6 sima conf. meccset a Texans fele csapatoktol. Ha a Ravenst meg akarom emliteni akkor mi kb a Titans szintjen vagyunk serultek. Ettol nem adja fel senki mert igy sincs nagy kulonbseg a csapatok kozott.

De nektek van "egy talan meg tudja oldani a problemait talan nincs is neki" Bills es a KC, a tobbiek mind alattatok vannak a rangsorban jelen allapotban. Ha nem ez a ketto ver ki a PO-ban akkor azt en csalodasnak fogom megelni.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak kerdezem ha egy semleges csapattol valaki ezzel a hsz-al ervel akkor ugye te is latod hogy mit mondanal neki. Vagy nem?no
Hogyhogy mit mondanék? Leírtam a véleményemet a vasárnapi meccsről és a Coltsról. Ha más leírná ugyanezt, akkor értelemszerűen egyetértenék vele, hiszen ez a véleményem. Ha más csapattal kapcsolatban írna valaki valami véleményt, akkor attól függ, hogy egyetértenék-e vele, hogy megegyezne-e a véleményemmel.

Te hiaba adsz akar jo es megmagyarazhato dolgokat konkret apro dolgokra, ha az osszkep nem tetszik az embereknek akkor valahol hiba van. Amugy Stez ilyen Leonard-al, csinalt egy labdaszerzest es hianyozna a csapatbol, de a jatekok 80%-ban kb nulla hozzaadott erteke ( persze nem igaz, de megis ) es raadasul Okereke is qva jol jatszik. no
Az NFL-ben évente 1 csapatnál áll össze az összkép teljesen, 31 csapatnál valahol hiba van. És annál a 31 csapatnál a szurkolóknak is van véleményük arról, hogy mi lehetett az a hiba. Van amikor / amiben egyezik a véleményük és van amikor / amiben nem. Ha a Leonard emlegetésével erre utaltál, akkor igen. Ilyen a foci, mindenki ért hozzá. 😊

Wentz hozza Tane-BM jatekat es pont annyit nem tobbet. Ez viszont eleg kellene hogy legyen. Viszont FR nem feltetlenul ezt keri tole. Nincs jatekotok. FR felkeszult edzo, de nem egy elsopro jatekot epit fel hanem kiakarja hasznalni amit adnak. Cserebe foleg amikor az erosegetekre esik akkor hengereltek, amikor nem akkor meg vagy osszejon vagy nem ( ez viszont akar drive-rol drive-ra igaz). Wentz-tol a +50 dobas mar olyan hogy hol ijed meg a strucc az allatkertben a betonjardan vagy a homokozoban. Szamomra ez nem egy csapat epitesenek egy allomasa FR reszerol. Lehet van jatekotok csak nem latom vagy nem akarom. Bizony ti nem vagytok mindenre felvertezve a legjobban es ettol siman megoldhato ezzel az allomannyal is de nem feltetlenul elvarhato.no
Ha a "van játékotok"-at úgy érted, hogy van-e identitása a támadó játéknak vagy sem, akkor a válaszom az, hogy van. Az egyik olyan csapat vagyunk a ligában, amelyiknek van határozott identitása. Ha máshogy érted, akkor előbb el kéne magyaráznod, hogy mire gondolsz, hogy válaszolni tudjak.cs kész csapat, csak

Itt van ez az ev a nagyon kedvezo es szerencses kettos csillagzata alatt. A sorsolas...a sorsolas...a sorsolas minden teren kedvez segit. De a lenyeg a PO es meg KELL lennie. .... A szerencse pedig ti egeszsegesek vagytok es a rivalisokat inkabb elkeruli.no
Nem tudom milyen szerencse kettős csillagzatra gondolsz. A szerencsével nem vagyunk sajnos jóban. A sorsolás se könnyű idén, ráadásul rosszul is lett számunkra ütemezve. A Bills-en kívül eddig minden komolyabb ellenfelünkkel akkor játszottunk, amikor az éppen jó formában volt. A legfontosabb divízió ellenféllel pedig mindkét meccsünk az idénynek az elején volt, amikor nálunk volt még sok probléma. Ennél sokkal jobb ütemezést is el tudtam volna képzelni. 😊 A Hawks, Rams, Titans hármassal sokkal jobb lenne mostanában játszani, a Patriots-al jobb lett volna már hetekkel ezelőtt. A Ravens-el is most, a Bucs-al viszont a bye-uk előtt. De nem így jött a ritmus, hanem kedvezőtlenebbül. Ez van.

Így is van esélyünk a playoffra, mert az AFC idén összecsúszott. Ha bejutunk, akkor a megelőző évekkel ellentétben most azt gondolom, hogy bármi lehet. A korábbi években 1 kör volt reális, mert volt 2-3(-4) egyértelműen jobb csapat nálunk, idén nincs. Idén akár wild cardból is simán végigszaladhat a playoffon valaki. Akár mi is. De ahhoz előbb be kell jutni. Ami számomra is elvárás, most is. Ha nem jutunk be, az kudarc.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 653
Hát nemtom. Én folyton oda jutok, hogy valószínűleg más meccset nézek, mint Te Stez. Én marhára nem azt láttam a vasárnapi meccsen, hogy a második félidőben Reichet lemosták volna a pályáról. A Colts a második félidőben kevesebbszer puntolt, mint az elsőben. Pontosan egyszer. Annyiszor, ahányszor a Bucs. A többi drive-ban mindegyikben haladt előre. Csak pontszerzés helyett 1 kivételével a többi drive-ban így vagy úgy eladta a labdát.

És azzal kapcsolatban is más meccset nézek úgy tűnik, hogy egy irányítónak mit kell csinálnia, és mi leszereplés. Az, hogy tíz yardos cross route-nál vagy egy screen passznál az elkapónak vissza kell nyúlnia nem optimális, azon kell igyekezni, hogy minél kevesebb ilyen játék legyen, de ez nem leszereplés. Az összes irányító dob olyan labdákat - sokat - amiért vissza kell nyúlni, le kell hajolni, vagy éppen el kell vetődni. Egy number 1 elkapó pedig azért number 1 elkapó, hogy ezt meg is csinálja. Pittmant - a heti folyosó mosáson kívül 😊 - nem bántom miatta, mert egyébként, általában éppen ő az, aki meg is csinálja. Elkapja azokat a labdákat, amiket az ő helyzetében el kell. Egyébként Hines is megcsinálja általában, úgyhogy őt sem akarom bántani. Neki ugyan ez idén már a második muffed puntja volt, de ezzel együtt is hasznos, jó játékos, kell nekünk. De vasárnap a meccs rajtuk - és Pascalon - ment el, nem Reich-en vagy Wentz-en. És még csak nem is a védelmen.

Másrészt az egész idényt nézve a Coltsé a #4 scoring offense, az első három meccset levéve, az utóbbi 9 meccsen pedig a #1 scoring offense. Namost valami akkor nem igaz:
1. Nem igaz, hogy ez nem az egyik legjobb állományú offense, azaz ebbe nem kell már sem elkapó, sem TE, se semmi, mert így is hasít, csak Reich nem tudja kihozni belőle ami benne van.
2. Nem igaz, hogy Reich rosszul hív, rosszul meccsel évente 3-4 alkalommal, mert akkor nem tudnánk ezzel az állománnyal #4/#1 scoring offense lenni a 13. héthez közeledve.

Egyébként Reichnek tényleg volt a megelőző évben 1-2 olyan meccse, amikor nekem se tetszett a playhívás. Volt olyan is, amikor eléggé ki is akadtam itt miatta. (Pl. Houston meccs tavaly.) Ami mondjuk semmit nem jelent, mert mindenki hullámzik. Manningnak is volt idényenként 1-2 gyengébb meccse. De lényeg a lényeg, hogy idén eddig én egyetlen meccset sem láttam, amikor Reich playhívását kritizálni tudtam volna. Ha nagyon akarom, akkor a Jags meccs második félidejébe bele lehet kötni, meg olyasmibe, hogy miért futással csináltunk vasárnap TD-t, miért nem passzal, de ez felesleges erőlködés. Azért, mert így lett belőle TD. Ha 2 percen belül lettünk volna, és hülyén menedzseljük az órát, az oké. De negyed közepén, TD hátrányban TD-t kell szerezni, nem órát menedzselni. Akkor amikor sikerül. Aztán ha sikerült, akkor megpróbálni kivédekezni. Legfeljebb az nem sikerül. De a passzot nem erőltetem, ha az ellenfél arra áll be csak azért, hogy időt menedzseljek, mert akkor addig se jutok el, hogy megpróbáljam kivédekezni az ellenfelet, mert nem kell miért kivédekezni, mert nem szereztem pontot.
peterk2005
Mindketten ugyanazt a karacsonyfat nezitek csak mig te a kerdesre/ kritikara/barmire nezve forgatod hogy a szebbik arcat mutassa a fa, mig a fanyalgok viszont a csunya reszre gondolnak akarmit latnak is a fabol. Arrol nem beszelve hogy a turelmetlenseg nagy faktor mert adott even belul akar el is fogadhato lenne, de az evek alatt kiderult hogy Irsay-Ballard-FR-nak ( utobbi kettonek sem feltetlenul termeszetesen de erthetoen ) a turelme nagyobb mint a szurkoloke.

Csak kerdezem ha egy semleges csapattol valaki ezzel a hsz-al ervel akkor ugye te is latod hogy mit mondanal neki. Vagy nem?

Te hiaba adsz akar jo es megmagyarazhato dolgokat konkret apro dolgokra, ha az osszkep nem tetszik az embereknek akkor valahol hiba van. Amugy Stez ilyen Leonard-al, csinalt egy labdaszerzest es hianyozna a csapatbol, de a jatekok 80%-ban kb nulla hozzaadott erteke ( persze nem igaz, de megis ) es raadasul Okereke is qva jol jatszik.

Wentz hozza Tane-BM jatekat es pont annyit nem tobbet. Ez viszont eleg kellene hogy legyen. Viszont FR nem feltetlenul ezt keri tole. Nincs jatekotok. FR felkeszult edzo, de nem egy elsopro jatekot epit fel hanem kiakarja hasznalni amit adnak. Cserebe foleg amikor az erosegetekre esik akkor hengereltek, amikor nem akkor meg vagy osszejon vagy nem ( ez viszont akar drive-rol drive-ra igaz). Wentz-tol a +50 dobas mar olyan hogy hol ijed meg a strucc az allatkertben a betonjardan vagy a homokozoban. Szamomra ez nem egy csapat epitesenek egy allomasa FR reszerol. Lehet van jatekotok csak nem latom vagy nem akarom. Bizony ti nem vagytok mindenre felvertezve a legjobban es ettol siman megoldhato ezzel az allomannyal is de nem feltetlenul elvarhato.

Itt van ez az ev a nagyon kedvezo es szerencses kettos csillagzata alatt. A sorsolas...a sorsolas...a sorsolas minden teren kedvez segit. De a lenyeg a PO es meg KELL lennie, az nem keteves projekt.
A szerencse pedig ti egeszsegesek vagytok es a rivalisokat inkabb elkeruli.
Itt vannnak az ellenfelek sorban: Denver-LARaiders nem jobbak nalatok alapbol, Chargers jovo csapata es most is nagyon jok de itt az jon be hogy az erosegetek a gyengejukkel talalkozik es johet az elsopro hadmuvelet. A KC akit eleve ki akar mindenki hivni. Nalatok csak a Titans van, volt, de mindenkeppen megtizedelve. A Cicak epuloben boven, a Browns aki jobb lenne a QB serulese es a sorsolas miatt a PO elerese izzadsagszagu lesz. A Ravens es a serules athidalhatatlan merteku kb. A maradek ket csapat a Bills ( GR nalunk a 2-3 ev szavatossagaval egesz jol mutat ) es a Pats akinel jobbnak kell lennetek elozetesen es papiron is. Kb 5 hettel ezelott irtam hogy a PO-ert kulcsmeccs jon. Meg ezen a nyomas is enyhult a Bills "hanyatlasaval". 3 meccsetek van hatra ahol egyet kell nyernetek hogy senkinek ne legyen eleg a 9 W a PO-ert, (10-el bent vagytok gyakorlatilag) es a korbejatszasok miatt az eddigi egykutya mishmushbol most ki kellene emelkednie valamelyik(ek)nek

KC-n kivul amugy mindenki masnal jobb vagy hasonlo, de semmikeppen nem rosszabb a helyzetetek. Ugy erzi itt valaki hogy aszerint jatszik a csapat?

Nem ez volt az elvaras, de ugy alakult es az kutyakeves lesz hogy a scoring O 1. lesz vagy 5. az ev vegen. | Ne legyen igazam amikor irtam hogy nehogy sohajtozasok legyenek hogy egy kis plusz segitseg hianyzik. |
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 197 — Colts Fan
 youtu.be/Qx7ShjPD4SY
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Jaja. Meg meg bonuszkent a zebrakat, akik ket TD-t adtak ajandekba. Lehet, hogy az adott tamadasok vege amugy is azzal vegzodott volna, de nem mindegy, hogy 10 yardon belulrol kell e megcsinalnod, vagy a sajat 40 yardosodrol.

több mint 2 éve
goboston New England Patriots 221
peterk2005
Pittman-t annyiban menteném fel, hogy az már az élő képen it látszott, hogy pont annyit tolt rajta a védő, hogy ne tudjon időben megfordulni. Annak DPInek kellett volna lennie, pláne úgy hogy nem sokkal előtte a túloldalon sokkal kevesebbre ment zászló.
Persze a droppok miatt neki is jár a fogkefe. Ha már folyosó tajarítás.

Viszont ki kell mondani, hogy halftime management problémánk van. Amíg ezt nem tudja a stuff valamilyen formában kezelni, addig nem fogunk előrébb lépni. Hanyadik meccs volt ez idén, hogy félidőben vezettünk, aztán a 2 félidő kuka?
uatu
Ebben semmi ujdonsag sincs. Reich amiota itt van, szezononkent szerintem jo 3-4 siralmas meccse van, amikor a masodik felidoben lemossak ot a palyarol. Jelen helyzetben is szepen leszerepelt, hiaba a tokeletes elso felido. De ugyanigy leszerepelt Wentz is. Vagyis igazabol csak ramutatott, hogy miert is akartak kirakni paros labbal Phillybol. Nem tud nyerni, a gyereknek megvannak a maga mentalis gatjai. Mivel fingja sincs, mi tortenik a vedelemben, igy nagyon sok elkerulheto mozdulatot, dobas ejt meg, sokbol jonnek a hibak. Kapkod, szetszort, kaosz van belul.

Es ennek a kaosznak az eredmenye sokszor mas hibaja: lassuk Pittmant, aki az ordas nagy dropjanal ujfent 8 yardos tavolsagrol kapta fel meterrel maga moge a labdat Wentztol. Persze egy elkaponak ezt meg kell tudnia fogni, de kerdezem en, mi a retekert van az, hogy az iranyito tizbol kilenc dobasnal megneheziti a sajat elkapoja dolgat ezekkel a passzokkal? Pontatlan, hol tul magas, hol tul alacsony, hol az ember ele megy, hol moge, tegyuk hozza, hogy Wentz het yardja olyan elemo erovel kepes odavagni a labdat, ami egesz egyszeruen nevetseges. Nem nagy a pontatlansag, pont csak annyira, hogy szivjon vele a target.

Pittman 2.0: amikor hat yardra ugy dobta oda Wentz, hogy Pittman meg meg sem fordult – akkor fordult, amikor a labda odaert. Oke, elkaphato lett volna, de egy pillanatig nem velem hibasnak ezert Pittmant, mert ez a passz rossz idozitessel ment.

Ezek apro hibak, de hibak. A baj, hogy Wentznel meccsenkent egy tucat hasonlot lehet talalni, ezeknel pedig tovabbra is kiszur a WR-jeivel es a TE-kkel. Igenis lassuk meg, hogy nem egy WR-hibanal kozrejatszik Wentz is. Aki tegnap konkretan elete egyik legjobb elso felidejet hozta... majd jott egy olyan masodik felido, ami elete legrosszabbjai koze kirakhat. Ez a szintu mentalis hullamzas nem megengedheto egy olyan csapatnal, aki tenyleg meg akar verni egy bajnokeselyeset. Nem megengedheto, ha fel akarjuk venni konstansan a versenyt az AFC es az NFC legjobbjaival.

A tegnapi meccs elkepesztoen visszataszito volt, mert hibak ide vagy oda, teljesen nyugodtan kirakhatjak a jatekvezetok a gyujtemenyukbe, mert nem a Bucs nyerte meg, hanem ajandekba odaadtak nekik a zebrak. Ez mondjuk nem menti meg sem Wentzet, sem Reichet, hogy 30 csodas perc utan jott 30 siralmas, amiben nekik oriasi szerepuk volt.

Nekem az a problemam, hogy ezeket a Reich-fele meltdownokat evek ota latjuk es kapjuk, es kicsit kezdem unni, hogy akkor „majd jovoremert addig tanul a hibaibol. Ket eve majd jovore. De sajnos nem igazan tanul a hibaibol, mint lathato. Tul hullamzo, ez megint a csapatnak rendre sokba kerul. Es en mar kezdem unni, hogy az o Coltsa harom eve nem kepes tullepni a sajat arnyekan.

Azt erzem, hogy ez a csapat tovabbra sem eselyes semmifele vegso sikerre. Rajatszas 1-2 kor, es bye. Csak ez szamomra keves. Mert ez a csapat ezt hozta egy 39 eves iranyitoval is, akit Reich nem is nagyon engedett el dobalgatni.

Tovabbra sem tudom eldonteni, hogy mi a jobb. Egy 39 eves mozgaskeptelen faszi, aki viszont egy zseni, es pontosan latja, mit csinal a vedelem, vagy egy 28 eves ko buta gyerek, aki tud mozogni, de fogalma sincs, mit csinal a vedelem, es elkepesztoen sok apro bakija van, megspekelve 1-1 nagyobb hibaval.

Az oriasi bajom, hogy tovabbra sem latom, hogy utobbival tullephet a csapat az arnyekan. Illetve a szamok is azt mutatjak, hogy nem megy.
Stez
Azért ez így erre a meccsre csöppet túlzásnak tűnik. Ha már valaki ajándékozott, az a Colts volt, nem a zebrák. Az egyik intnél jöhetnek maximum szóba (azt talán be lehetett volna dobni, de DPI maradt el a másik oldalon is). De emellett is 3 TO volt.
Ez félidőben egy megnyert meccs volt a Coltsnak, a játék minden elemében jobbak voltak a Bucsnál. De aztán folyamatosan tökön lőtték magukat. Csak magukat okolhatják a zakóért.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát nemtom. Én folyton oda jutok, hogy valószínűleg más meccset nézek, mint Te Stez. Én marhára nem azt láttam a vasárnapi meccsen, hogy a második félidőben Reichet lemosták volna a pályáról. A Colts a második félidőben kevesebbszer puntolt, mint az elsőben. Pontosan egyszer. Annyiszor, ahányszor a Bucs. A többi drive-ban mindegyikben haladt előre. Csak pontszerzés helyett 1 kivételével a többi drive-ban így vagy úgy eladta a labdát.

És azzal kapcsolatban is más meccset nézek úgy tűnik, hogy egy irányítónak mit kell csinálnia, és mi leszereplés. Az, hogy tíz yardos cross route-nál vagy egy screen passznál az elkapónak vissza kell nyúlnia nem optimális, azon kell igyekezni, hogy minél kevesebb ilyen játék legyen, de ez nem leszereplés. Az összes irányító dob olyan labdákat - sokat - amiért vissza kell nyúlni, le kell hajolni, vagy éppen el kell vetődni. Egy number 1 elkapó pedig azért number 1 elkapó, hogy ezt meg is csinálja. Pittmant - a heti folyosó mosáson kívül 😊 - nem bántom miatta, mert egyébként, általában éppen ő az, aki meg is csinálja. Elkapja azokat a labdákat, amiket az ő helyzetében el kell. Egyébként Hines is megcsinálja általában, úgyhogy őt sem akarom bántani. Neki ugyan ez idén már a második muffed puntja volt, de ezzel együtt is hasznos, jó játékos, kell nekünk. De vasárnap a meccs rajtuk - és Pascalon - ment el, nem Reich-en vagy Wentz-en. És még csak nem is a védelmen.

Másrészt az egész idényt nézve a Coltsé a #4 scoring offense, az első három meccset levéve, az utóbbi 9 meccsen pedig a #1 scoring offense. Namost valami akkor nem igaz:
1. Nem igaz, hogy ez nem az egyik legjobb állományú offense, azaz ebbe nem kell már sem elkapó, sem TE, se semmi, mert így is hasít, csak Reich nem tudja kihozni belőle ami benne van.
2. Nem igaz, hogy Reich rosszul hív, rosszul meccsel évente 3-4 alkalommal, mert akkor nem tudnánk ezzel az állománnyal #4/#1 scoring offense lenni a 13. héthez közeledve.

Egyébként Reichnek tényleg volt a megelőző évben 1-2 olyan meccse, amikor nekem se tetszett a playhívás. Volt olyan is, amikor eléggé ki is akadtam itt miatta. (Pl. Houston meccs tavaly.) Ami mondjuk semmit nem jelent, mert mindenki hullámzik. Manningnak is volt idényenként 1-2 gyengébb meccse. De lényeg a lényeg, hogy idén eddig én egyetlen meccset sem láttam, amikor Reich playhívását kritizálni tudtam volna. Ha nagyon akarom, akkor a Jags meccs második félidejébe bele lehet kötni, meg olyasmibe, hogy miért futással csináltunk vasárnap TD-t, miért nem passzal, de ez felesleges erőlködés. Azért, mert így lett belőle TD. Ha 2 percen belül lettünk volna, és hülyén menedzseljük az órát, az oké. De negyed közepén, TD hátrányban TD-t kell szerezni, nem órát menedzselni. Akkor amikor sikerül. Aztán ha sikerült, akkor megpróbálni kivédekezni. Legfeljebb az nem sikerül. De a passzot nem erőltetem, ha az ellenfél arra áll be csak azért, hogy időt menedzseljek, mert akkor addig se jutok el, hogy megpróbáljam kivédekezni az ellenfelet, mert nem kell miért kivédekezni, mert nem szereztem pontot.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
peterk2005
Pittman-t annyiban menteném fel, hogy az már az élő képen it látszott, hogy pont annyit tolt rajta a védő, hogy ne tudjon időben megfordulni. Annak DPInek kellett volna lennie, pláne úgy hogy nem sokkal előtte a túloldalon sokkal kevesebbre ment zászló.
Persze a droppok miatt neki is jár a fogkefe. Ha már folyosó tajarítás.

Viszont ki kell mondani, hogy halftime management problémánk van. Amíg ezt nem tudja a stuff valamilyen formában kezelni, addig nem fogunk előrébb lépni. Hanyadik meccs volt ez idén, hogy félidőben vezettünk, aztán a 2 félidő kuka?
uatu
Ebben semmi ujdonsag sincs. Reich amiota itt van, szezononkent szerintem jo 3-4 siralmas meccse van, amikor a masodik felidoben lemossak ot a palyarol. Jelen helyzetben is szepen leszerepelt, hiaba a tokeletes elso felido. De ugyanigy leszerepelt Wentz is. Vagyis igazabol csak ramutatott, hogy miert is akartak kirakni paros labbal Phillybol. Nem tud nyerni, a gyereknek megvannak a maga mentalis gatjai. Mivel fingja sincs, mi tortenik a vedelemben, igy nagyon sok elkerulheto mozdulatot, dobas ejt meg, sokbol jonnek a hibak. Kapkod, szetszort, kaosz van belul.

Es ennek a kaosznak az eredmenye sokszor mas hibaja: lassuk Pittmant, aki az ordas nagy dropjanal ujfent 8 yardos tavolsagrol kapta fel meterrel maga moge a labdat Wentztol. Persze egy elkaponak ezt meg kell tudnia fogni, de kerdezem en, mi a retekert van az, hogy az iranyito tizbol kilenc dobasnal megneheziti a sajat elkapoja dolgat ezekkel a passzokkal? Pontatlan, hol tul magas, hol tul alacsony, hol az ember ele megy, hol moge, tegyuk hozza, hogy Wentz het yardja olyan elemo erovel kepes odavagni a labdat, ami egesz egyszeruen nevetseges. Nem nagy a pontatlansag, pont csak annyira, hogy szivjon vele a target.

Pittman 2.0: amikor hat yardra ugy dobta oda Wentz, hogy Pittman meg meg sem fordult – akkor fordult, amikor a labda odaert. Oke, elkaphato lett volna, de egy pillanatig nem velem hibasnak ezert Pittmant, mert ez a passz rossz idozitessel ment.

Ezek apro hibak, de hibak. A baj, hogy Wentznel meccsenkent egy tucat hasonlot lehet talalni, ezeknel pedig tovabbra is kiszur a WR-jeivel es a TE-kkel. Igenis lassuk meg, hogy nem egy WR-hibanal kozrejatszik Wentz is. Aki tegnap konkretan elete egyik legjobb elso felidejet hozta... majd jott egy olyan masodik felido, ami elete legrosszabbjai koze kirakhat. Ez a szintu mentalis hullamzas nem megengedheto egy olyan csapatnal, aki tenyleg meg akar verni egy bajnokeselyeset. Nem megengedheto, ha fel akarjuk venni konstansan a versenyt az AFC es az NFC legjobbjaival.

A tegnapi meccs elkepesztoen visszataszito volt, mert hibak ide vagy oda, teljesen nyugodtan kirakhatjak a jatekvezetok a gyujtemenyukbe, mert nem a Bucs nyerte meg, hanem ajandekba odaadtak nekik a zebrak. Ez mondjuk nem menti meg sem Wentzet, sem Reichet, hogy 30 csodas perc utan jott 30 siralmas, amiben nekik oriasi szerepuk volt.

Nekem az a problemam, hogy ezeket a Reich-fele meltdownokat evek ota latjuk es kapjuk, es kicsit kezdem unni, hogy akkor „majd jovoremert addig tanul a hibaibol. Ket eve majd jovore. De sajnos nem igazan tanul a hibaibol, mint lathato. Tul hullamzo, ez megint a csapatnak rendre sokba kerul. Es en mar kezdem unni, hogy az o Coltsa harom eve nem kepes tullepni a sajat arnyekan.

Azt erzem, hogy ez a csapat tovabbra sem eselyes semmifele vegso sikerre. Rajatszas 1-2 kor, es bye. Csak ez szamomra keves. Mert ez a csapat ezt hozta egy 39 eves iranyitoval is, akit Reich nem is nagyon engedett el dobalgatni.

Tovabbra sem tudom eldonteni, hogy mi a jobb. Egy 39 eves mozgaskeptelen faszi, aki viszont egy zseni, es pontosan latja, mit csinal a vedelem, vagy egy 28 eves ko buta gyerek, aki tud mozogni, de fogalma sincs, mit csinal a vedelem, es elkepesztoen sok apro bakija van, megspekelve 1-1 nagyobb hibaval.

Az oriasi bajom, hogy tovabbra sem latom, hogy utobbival tullephet a csapat az arnyekan. Illetve a szamok is azt mutatjak, hogy nem megy.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk nekem az az INT ott DPI-nek tűnt 1 db. (szóval nem állítom tutira) visszajátszás után Pittman-en, de ettől függetlenül tök igaz minden. Ha nem szarunk a saját székünkre valszeg nem szopunk.
kristóf17
Szerintem is az volt (az egyik "apróság", amit ide nem fújtak be, aztán pár perccel később harmadik downon egy hasonlót meg befújtak a Bucsnak). Ettől függetlenül legalább egy incomplete-et illett volna megcsinálnia. Tényleg 15cm-el magasabb és 10+ kilóval nehezebb, ennyire ne tudják már ellökni. (Vagy akkor essen el látványosan.)

Viszont ki kell mondani, hogy halftime management problémánk van. Amíg ezt nem tudja a stuff valamilyen formában kezelni, addig nem fogunk előrébb lépni. Hanyadik meccs volt ez idén, hogy félidőben vezettünk, aztán a 2 félidő kuka?
uatu
Én ezt tegnap nem éreztem. Akkor lenne ilyen probéma, ha az lett volna a második félidőben is, mint az első negyedben, hogy 3-4 drive is teljesen megakad. De nem ez volt, hanem haladtunk rendesen, mentek a first downok, csak jött a strip sack már az ellenfél 20 yardosa környékén, utána meg a Pittman INT, aztán meg drive-ot vezetni se tudtunk, mert elfumbliztuk a puntot.

Az elején egyértelmű volt, hogy az nem működik, amivel érkeztünk (futással megalapozni a play action-t), de ilyen van, és hamar váltottunk. Már a második sikertelen drive-ban máshogy hívtunk, csak jöttek a dropok.

Éppen az a bosszantó, hogy működött az offense, tudtunk (volna) ennél is jobban menni, több pontot felrakni, ha nincs az a 4 turnover (az utolsót már nem számolom). És a védelem is jól játszott, de you can do so much, ha egy Bucs szintű offense-nek ennyi turnover lehetőséget adunk. A 37-ből 24 pontot így csináltak. Kétszer jöhettek a saját red zone-unkból v környékéről. Ha a Bucs jobban játszik, leradíroz bennünket, akkor oké. De ez így frusztráló. Még 4 turnoverrrel is végig meccsben voltunk. Csak egy **** turnoverrel kevesebb, és Bradyéknek a végén a meccsben maradásért kellett volna támadniuk, nem a győzelemért.

Én egyébként ezért is nem tudom ezeket a meccseket hova tenni. Mert összesítésben, big picture-t tekintve az elmúlt években nem állunk rosszabbul jó ellenfelek ellen, mint a hozzánk hasonló képességű csapatok. (Nyilván egy Bucs / Niners / Rams / Chiefs az SB évben jobb, azért SB év az SB év. De azon kívül nem.) Viszont idén pocsék a sztori. De olyan pici a minta, és mindegyik meccs annyira más volt, és annyira "extrém is" - mennyi az esélye, hogy szerzünk egy INT-et, amibe két lépés után belesérül a játékos olyan erősen, hogy a labdát is eldobja a fájdalomtól, aztán ahelyett, hogy FG távolságból mi jöjjünk, az ellenfél a következő playből 60 yardos TD-t szerez. Vagy, hogy sérült rúgóval kell meccs győzelemért FG-t rúgni. Vagy, hogy ugyanazon a meccsen Pittman és Hines is dropbajnokságot játszanak? -, szóval olyan "extrém" módon bírtunk kikapni idén háromszor is, hogy abból tendenciákat levonni nincs értelme.

(Az az öt vagy hat, nagy előnyről elvesztett meccs az nem statisztika, az is extremitás. A legelső meccs Luck és Reich első meccse volt, kikaptunk, mert Luck is csinált egy hülyeséget, plusz Doyle elfumblizta. A Steelers ellen meg három falemberünk plusz két LB esett ki azok után, hogy elmentünk tőlük, aztán beállt az offense, Riverst ötször sackelték. És a Steelersnek olyan hazai pályát fújtak utána, hogy én is szégyenkeztem miatta. Ezekből se a csapatra nézve, se az edzőre, se a GM-re nem lehet következtetéseket levonni. Ezek peches szituk. Ha az lesz a vége, hogy beszedjük ezeket a szitukat pár évig, aztán egy évben minden számunkra fog összejönni, akkor aláírom most azonnal. 😊 Csak az a **** szerencse nem így szokott mindig működni ugye. Van, hogy nincs kompenzálós év, hanem csak pech, és ha az válik trenddé, akkor az tényleg azt jelenti, hogy lúzerek vagyunk. De ahhoz meg ennyi eset még kevés.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
uatu Indianapolis Colts 906 — uatu@freemail.hu
peterk2005
Pittman-t annyiban menteném fel, hogy az már az élő képen it látszott, hogy pont annyit tolt rajta a védő, hogy ne tudjon időben megfordulni. Annak DPInek kellett volna lennie, pláne úgy hogy nem sokkal előtte a túloldalon sokkal kevesebbre ment zászló.
Persze a droppok miatt neki is jár a fogkefe. Ha már folyosó tajarítás.

Viszont ki kell mondani, hogy halftime management problémánk van. Amíg ezt nem tudja a stuff valamilyen formában kezelni, addig nem fogunk előrébb lépni. Hanyadik meccs volt ez idén, hogy félidőben vezettünk, aztán a 2 félidő kuka?
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
Nos, a jó meccs összejött, de elbaltáztuk. Megint. Pedig megint nekünk állt volna a meccs, ha nincsenek az amúgy ránk nem jellemző turnoverek. A Bucs 24 pontot csinált a turnoverekből.

Egyértelműen ott tudunk lenni a legjobbakkal. Azon fog múlni, hogy át tudjuk-e lépni az árnyékunkat a következő években (és idén, ha eljutunk a playoffig), hogy "éretlenek" vagyunk-e még és ennek az eredménye az, hogy belehibázunk a rossz pillanatokban. Vagy pedig lúzerek vagyunk, akik azért lúzerek, mert belehibáznak a rossz pillanatokban. Az idő eldönti.

A bírókkal nincs energiám foglalkozni. A Bucs megkapta éppen jó pillanatban, jó helyen azt az 1-2 plusz sárgát, amit mi nem. De nincs értelme nyavajogni miatta, ha Hines közben elejti a labdát.

Az elkapósor a hétfőt folyosó takarítással kezdheti. Pascal is, Pittman is. Hines is csatlakozhat hozzájuk. Pittman legrosszabb meccse volt a mai. A dropok is, de főleg az az INT. Egy 6.4 magas, 220 fontos játékos mellett, akinek az erőssége a fizikalitás, nehogy már egy 5.10-es védő - akinek a szabályok is nehezítik a dolgát - elkapja a labdát.

Legalább egy jó, szórakoztató meccs volt.
peterk2005
Mondjuk nekem az az INT ott DPI-nek tűnt 1 db. (szóval nem állítom tutira) visszajátszás után Pittman-en, de ettől függetlenül tök igaz minden. Ha nem szarunk a saját székünkre valszeg nem szopunk.