Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ha, ha, ha. Igy konnyu gondolkodni, csak a baj az, hogy a sok felteteles modbol az utobbi idoben Ballardnal nem jon be tulsagosan sok. A nagyobb baj az, hogy nehol meg kifejezetten meg is szivjuk emiatt, ala WR-sor, ala CB-sor, amikkel Ballard erzesre eleg „kenyelmesen” banik.

Mert egy DT elengedese meg elmenedzselheto, de egy gyenge WR- es CB-sor mar nemigen, foleg a mai passzorientalt NFL-ben. Nem hiaba premierposztokrol van szo.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Wentz (vagy bármelyik QB) megvédését nem megoldani, hogy egy klasszikust idézek „Ez több, mint bűn: ez hiba.” Még akkor is ha Wentz adott esetben maga is felelős azért, hogy megütik vagy sem. Tavaly szerencséje se volt mert 2x nem bírt egymás után összeállni a fal annyiszor voltak sérültek, ezt még Stoutland sem bírta kiköszöbülni. De egy fr LT (vagy a biztonság kedvéért 1,5) lett volna szükséges. Ilyenkor már nehéz kapkodni. Nálunk is meglátjuk, hogyan sikerül ezt idén menedzselni.
dande
Hoztunk LT-t, aki gyorsabban gyógyul állítólag, mint eredetileg remélték.

Egy meccs ment le, most még sok értelme nincs stratégiai döntéseket leverni senkin. Ha a drafton nem Paye-t húzzuk, hanem egy OL-t, az is játszhatott volna akár szarabbul is, mint Davenport. Ha Smithy tudott ilyen szar lenni vasárnap, akkor egy rookienál is bőven benne van. És akkor ugyanúgy szarrá alázták volna a falunkat, ahogy megtörtént.

Idény közepén, végén már látjuk, hogy ilyen jellegű stratégiai hibák voltak-e, vagy sem. Valami biztosan hiányozni fog, mert nincs olyan csapat, akiknél minden poszt rendben lenne, mindenkinek valahol fáj. De van az a fájdalmi szint, ami a FO (edző, gm, esetleg mindkettő) nyakába varrható. Majd kiderül. Egyelőre azoknak a játékosoknak kellene jobban játszaniuk, akik képesek erre, és többen meg is vannak már köztük ezért fizetve. Hozzon le vasárnap a támadófal 4 stabil emberéből Nelsonon kívül a másik három is egy tőle elvárható jó teljesítményt, aztán lássuk az mire elég. Amíg ezt se tudjuk megcsinálni, addig nem az LT hiánya a legnagyobb problémánk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Wentz (vagy bármelyik QB) megvédését nem megoldani, hogy egy klasszikust idézek „Ez több, mint bűn: ez hiba.” Még akkor is ha Wentz adott esetben maga is felelős azért, hogy megütik vagy sem. Tavaly szerencséje se volt mert 2x nem bírt egymás után összeállni a fal annyiszor voltak sérültek, ezt még Stoutland sem bírta kiköszöbülni. De egy fr LT (vagy a biztonság kedvéért 1,5) lett volna szükséges. Ilyenkor már nehéz kapkodni. Nálunk is meglátjuk, hogyan sikerül ezt idén menedzselni.
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Bucknert leszámítva szerintetek erősebb a mostani keret, mint a 18as draft utáni volt? Mert szerintem sok előrelépés nem történt, inkább pár oldalirányú.
Borbinho
Szerintem Luckot leszámítva sokkal. Mármint erősebb.

(Azt egyébként én is úgy gondolom, hogy kéne premier poszton is 1-2 kiváló játékos. Ha pénzügyileg nem megy máshogy, akkor akár azon az áron is, hogy mondjuk Okereke meg akár Hines nem maradnak. De éppen a vasárnapi meccs mutatta meg, hogy mit is ér a premier poszt vs nem premier poszt vita. Úgy vágtak minket pofán nem premier poszton és nyerték meg vele simán a meccset, mint annak a rendje. Szóval, ha meg a falra költünk kevesebbet, és azért lesz szar mert nem lesz egy Buckner vagy egy Davenport lesz "állandóra", akkor meg az lesz a baj. 😊 )
peterk2005
En szerintem ertelmetlen egyebkent 2018-hoz merni itt a rostert. Eros ez a roster, de nekem egy rohadt nagy bajom van, az nem a 2018-as differencia, szimplan az idei es tavalyi kozott fellelheto kulonbseg. Vagyis az, hogy tavaly is volt egy jo keretunk, noha Rivers eseteben remeltuk, hogy lesz egy stabilabb megoldas a kubeposztra, ez talan most meglett, azonban kis tulzassal semmi masban sem latom, hogy az idei Colts a tavalyihoz kepest partyban lenne.

Nekem nagyon nagy heppem ez az elbaszott LT-szitu, mert egy Castonzo helyere nem velem normalis megoldasnak a serulesbol labadozo FA elhozatalat, de ugyanigy nem latom, hogy peldaul Autryt olyannal potoltuk volna, aki AZONNALI pluszt jelent, mert az o helyere is csak egy projekt jott, aki meg iksz hetig, honapig fellabu lesz. Szoval jo, hogy van, csak az oldalvonal mellol segitseget most nem jelent.

Ugyanigy latom a CB-posztot is. Egy top idenyt hozo Rhodesszal is tudtak minket szopatni, es mivel Jasin elegge bust szagu, igy tulajdonkeppen az o helyere akartunk, es kellett volna egy kezdo kaliberu cornerback. Nem jott. Felmegoldasaink vannak, kozben pedig azzal, hogy Rhodes megserult es out, jol meg is szoptuk, vele is rossz lenne az egyseg, nem hogy nelkule. (es akkor nem gondoltam bele, mi van, ha Rhodes ezuttal nem ugy jatszik, ahogy tavaly, hanem visszaesik)

A WR-sor is egy kerdojel. Szamomra az nem megoldas, hogy visszaigazolsz egy Hiltont. Az lokaka. Hiltonnal is evek ota problemas a sor, akkor az, hogy visszahozod, hirtelen elrejti a bibit? Nem fogja.

Es ahogy itt korabban volt szo errol, a felsoroltak premierposztok. Igenis semmibe lehet oket venni, de akkor is azok, es ezeken lenne szukseg olyan playmakerekre, akik megteremthetik a kulonbseget. Tok jo, hogy van elit guardunk, centerunk, rohadt jo futonk, kiraly DT-nk, de a popsinkat kitorolhetjuk veluk, ha a premierposztokon futottak meg jatekosok rohangalnak.

Na ez viszont zavar engem. Nagyon is. Ettol fuggetlenul jo keretnek gondolom a mienket, de egesz egyszeruen keptelen vagyok felfogni, hogy amikor egy Colts sok eve szo szerint vert pisal a WR-soraival, Ballard allandoan ilyen teljesen nonsense probalkozasokig jut, hogy Funchesseket igazolgat, mondvan, nagy benne a potencial, hatha berobban. Dominans jatekosokra van szukseg, es kicsit sem erzem azt, hogy Ballard a premierposztoknal uldozne az ilyeneket.

Marpedig szerintem erre lenne szukseg, hogy tenylegesen egyrol a kettore lephessunk. Kar, hogy Wentz elviszi a jovo evi elso korunket, igy egy eros cetlivel kevesebb lesz, hogy netan megoldast talaljunk ezekre a problemakra. Mivel Ballard a piacrol dragan nem fog hozni senkit, marad a draft.

több mint 2 éve
darwinbanaz Indianapolis Colts Hawaii Rainbow Warriors 198
Édes picsám... Mondjuk legalább Wentz ismeri.
Lehet átállhatnánk T formációra, van 3 korrekt futónk, használhatnánk őket blokkolásra.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Bucknert leszámítva szerintetek erősebb a mostani keret, mint a 18as draft utáni volt? Mert szerintem sok előrelépés nem történt, inkább pár oldalirányú.
Borbinho
Szerintem Luckot leszámítva sokkal. Mármint erősebb.

(Azt egyébként én is úgy gondolom, hogy kéne premier poszton is 1-2 kiváló játékos. Ha pénzügyileg nem megy máshogy, akkor akár azon az áron is, hogy mondjuk Okereke meg akár Hines nem maradnak. De éppen a vasárnapi meccs mutatta meg, hogy mit is ér a premier poszt vs nem premier poszt vita. Úgy vágtak minket pofán nem premier poszton és nyerték meg vele simán a meccset, mint annak a rendje. Szóval, ha meg a falra költünk kevesebbet, és azért lesz szar mert nem lesz egy Buckner vagy egy Davenport lesz "állandóra", akkor meg az lesz a baj. 😊 )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Holder amugy nagyot ment a meccs estejen, nagyon ki volt akadva. Beoltotta a safetyket, a tamadofalat, Reich hivasait es tobb donteset is. Nem nagyon lattam meg ennyire indulatosnak.

De ez sem volt rossz amugy.

 twitter.com/HolderStephen/status/1437165394498932736
Stez
kezd eléggé elegem lenni Holderből. A nyáron párszor összevesztem vele meg Keeferrel, amikor felhoztam (+ kb minden más fan), hogy a DB sorunk és a WR sorunk egy db 7.köröst leszámítva egy az egyben az, mint tavaly volt, meg h a pass rushban hány ezer snapet vesztettünk Houstonnal meg Autryval.

mindig az volt a válasz, hogy alulértékeljük a WR sort, mert ha Hilton egészséges lesz és visszatér régi formájához, ha Pittman elő tud lépni no1 WR-nek, ha Campbell egészséges és jó lesz, akkor ez egy átlagnál jobb elkapósor.
ugyan ezt a DB sorra, ha Rhodes úgy játszik mint tavaly, ha Ya-Sin fejlődik, ha Carrie úgy játszik mint tavaly, akkor jó lehet a védelem is.
plusz a pass rushereknél, hogy Turay milyen kurva ígéretes, Lewis-zal együtt contract yearben tuti odaver, Banogu mekkora campet tol (a 3.számú OL-ünk ellen).
oszt a kibaszott Panthers OL ellen se tudtunk nyomást generálni pre-ben 😀
Meg Banogu kapott 6 snapet a nyitányon.

és de, tényleg feleslegesen túlhypeolták a csapatot, ezért van csomó (kinti) fannak irreális elvárása, hogy ez egy top10 offense lesz, meg top10 védelem.

basszameg, a legértéktelenebb posztokat fizettük szarrá, a legfontosabb posztokon meg kiégett és vagy szar embereink vannak, vagy épp 0 km-es bizonyítatlan fiatalok.
a védelem agyát is elengedjük, mert nem 34 inches a karja mint Okereke-nek. az h utóbbi nem tud még playeket hívni és Leonarddal ketten vakon vannak, járulékos veszteség.
hátha mire meg kell fizetni (jövő nyáron...), addigra belejön, hogy lehessen két top gázsis off ball LB-nk.

Bucknert leszámítva szerintetek erősebb a mostani keret, mint a 18as draft utáni volt? Mert szerintem sok előrelépés nem történt, inkább pár oldalirányú.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 703 — SuperBowl Champions 2013/2014
The Colts OL allowed 18 pressures in 44 pass blocking snaps (41%):

Davenport: 8
Nelson: 0
Kelly: 2
Glow: 3
Smith: 5
Bence94
Az is benne van a pakliban, hogy a Seahawks DL (kifejezetten az endekre gondolva) lesz mely minosegre es mennyisegre is iden.

Tele vagyunk 2. es 3. koros pickekkel tavalyrol meg elotte levo evekbol, akik tavaly vagy kihagytak az evet serules miatt, vagy kellett nekik egy kis ido, hogy felvegyek a ritmust (Green, Robinson, Taylor).

Plusz mellettuk vannak atlagosan jo veteran kezdok vagy rotacios jatekosok (Dunlap, Mayowa).

Szoval vegso kovetkeztetesekkel azert meg varjatok meg az 5. meccset, mert lehet, hogy szezon vegen a jobb passrush egysegek kozott lesz szamontartva a Hawks DE/OLB allomany 😊

Seahawks fanok azert vartuk elozetesen a gyenge jatekot toluk, mert ugy kalkulaltunk, hogy a serulesek miatt az elso 3 emlitett uriember nem nyujt majd ertekelhetot, viszont felszantottak a palyat vasarnap.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Holder amugy nagyot ment a meccs estejen, nagyon ki volt akadva. Beoltotta a safetyket, a tamadofalat, Reich hivasait es tobb donteset is. Nem nagyon lattam meg ennyire indulatosnak.

De ez sem volt rossz amugy.

 twitter.com/HolderStephen/status/1437165394498932736

több mint 2 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 844
….
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 580
Nekunk iden nem a Ramset kell megvernunk. Inkabb az Oklahomat. 🙂
Stez
ha a fal igy jatszik Wentz ott meghal.
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nekunk iden nem a Ramset kell megvernunk. Inkabb az Oklahomat. 🙂

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 580
Irtam, de kitoroltem, nem akartam hogy barki piszkalasnak vegye.
Az LT ki fogja nyirni a jatekot, kell Halasz vagy TE segitseg es a tobbieknek egyenileg a legjobbjat kell hozni, mert ugy fogjak a D-k befolyasolni a blokkolast ahogy akarjak.
A Rams igy megoli Wentz-et

A hand-off eleg erdekesen nezett ki.
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 171 — Colts Fan
A tavalyi "1-0" ,és "Másszuk meg a hegyet!!" szlogen után végre talált a csapat egy szlogent, ami passzol a lelkiállapotunkhoz:

több mint 2 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 844
The Colts OL allowed 18 pressures in 44 pass blocking snaps (41%):

Davenport: 8
Nelson: 0
Kelly: 2
Glow: 3
Smith: 5
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 171 — Colts Fan


több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez Reichen es az OL-en ment el. Siralmas volt toluk. A tobbiekre nem tudok haragudni, nem kalkulaltam itt W-t.
Stez
Véletlenül mindig ott van a liga legszarabb OL-je (az előtte ráadásul top5 OL-es csapatoknál), ahol éppen Wentz játszik. Vajon mi a közös nevező? 😊
Hulkeinstein
Sérülések?
peterk2005
Wentz mindig abban a ligaban jatszik, ahol Goodell a commish. MEGFEJTETTUK! 😀

Viccet felreteve, fikaznam tok szivesen Vorit, de ezuttal egy rossz szavam sincs ra, a legkisebb koze sem volt a sackekhez es a nyomashoz. Nem tartogatta sokaig a labdat egyaltalan, jobbara hatra sem lepett harmat, maris ott volt rajta a nyomas es beszakadt a zseb, ideje sem nagyon volt nezelodni.

A gyerek mechanikaja es labmunkaja teljesen siralmas, amiatt lesznek meg gondjai a pontossaggal a zsebkendonyi teruletre szant passzoknal, de tegnap igazabol erre sem lehetett mutogatni.

Itt is siman elo tudnam venni Reichet, mert az elso felidoben teljesen komolytalan checkdown jatekokat nyomatott a sikertelen futasok mellett, erezheto volt, hogy egyaltalan nem akarja probara tenni Vorit. Engem nem erdekel egy pillanatig sem, hogy mennyit edzett a TC-ben, 1+3-ert hoztuk, iranyito, az a dolga, hogy felismerje az adott helyzeteket. Az, hogy Reich 2.5 negyeden at fosott Vorire nem tul konzervativat hivni, hiba volt. A harmadik negyedig meg sem adta neki az eselyt, hogy megprobalhassa.

Hiba volt az elejen nem ramenni a 4. es goalra is, egy rossz uzenet volt az iranyitod fele. Ha nem sikerul, akkor is egybol azt sugarzod fele, hogy idejottel csavo, fasza vagy, nosza, csinald meg egybol az elso tamadasodban.

Na de mindegy, mert Reich sarat maskepp latjuk sokan, ez van, ezen nem fogok vitazni. En szerintem o az egyik fo ludas ezert a zakoert. Vori meg... a legkisebb mertekig sem.

Szerkesztette: Stez

több mint 2 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 889 — Eagles & Seahawks fan
Ez Reichen es az OL-en ment el. Siralmas volt toluk. A tobbiekre nem tudok haragudni, nem kalkulaltam itt W-t.
Stez
Véletlenül mindig ott van a liga legszarabb OL-je (az előtte ráadásul top5 OL-es csapatoknál), ahol éppen Wentz játszik. Vajon mi a közös nevező? 😊
Hulkeinstein
Sérülések?
peterk2005
Az csak késlelteti az elkerülhetetlent. Wentz stílusa valami brutális módon vonzza a nyomást - az egészséges OL sem fog úgy kinézni, amilyen tavaly volt. Reménykedni persze lehet, hogy majd varázsütésre hirtelen minden megváltozik, de nálunk 3 évig ugyanez volt - mindig más a hibás (sérülések, csapattársak, pálya, időjárás, pech, stb., stb.)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez Reichen es az OL-en ment el. Siralmas volt toluk. A tobbiekre nem tudok haragudni, nem kalkulaltam itt W-t.
Stez
Véletlenül mindig ott van a liga legszarabb OL-je (az előtte ráadásul top5 OL-es csapatoknál), ahol éppen Wentz játszik. Vajon mi a közös nevező? 😊
Hulkeinstein
Sérülések?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A run run pass úgy nézett ki, hogy az első drive-ban 4-szer futottunk, kétszer passzoltunk első downra, és egyszer passzoltunk és háromszor futottunk másodikra. És harmadikra kétszer passzoltunk. ebből első downokból 1 futásból elsőre újra 1st down lett, a második futás 7 yard, a harmadik megállt 1 yardon.
A második drive 3&out lett, 3&5-re Wentzet sackelték, A harmadik drive-unkban elsőre négy passz, nulla futás, másodikra 1 futás, 1 passz. Az azt követő drive-bane első downra 1 passz, másodikra 1 futás, aztán sack. Az ötödik drive-unkban csak passzoltunk. A második félidőben az első driveunkban csak passz, majd punt. A másodikban elsőre passz, másodikra run, harmadikra passz, és megint megálltunk. Az azt követő drive-ban elsőre ismét passz, majd 2 futás, majd fumble 4&inchekért. Az utána következő drive-ban első downra 2 passz és 2 futás, második downokra 2 passz, 2 futás. Harmadikra két passz, majd turnover on downs. Végül az utolsó érdemi drive-unkban első downra 3 passz, 2 futás. Másodikra ugyanannyi passz mint futás, harmadikra 1 futás.

A Seahawks első drive-jában első downra csak futott. Második downra három futás, kettő passz. A második drive-jukban elsőre ismét csak futottak - háromszor -, a másodikra 2 passzo és 1 futás. (Harmadik downjuk nem volt). Nem írom le a többit.

Szóval nem ugyanazt a meccset néztük ezek szerint. Másrészt ha a védelem úgy áll fel, hogy felkínálja a futást (ahogy mi tettük az elején, hogy agyonvédekezzük a passzt), akkor futni kell. Ezt csinálják a csapatok, mert ez az eredményes. Feltéve, hogy a csapat nem betlizik, és elrontja a hívott playeket. Ha elrontják, akkor meg tök mindegy, hogy a futás blokkolást rontják el vagy a passz blokkolást, abból haladás nem lesz. Ellenben akkor is azt érdemes hívni, amiben nagyobb esély van. Passzt hívni úgy, hogy passzt védekeznek, miközben passz blokkolni nem tudunk, nincs értelme. Eleve tovább kell várni amíg üres lesz valaki, nehezebb labdákat kell megdobni, kisebb eséllyel, és a sack rizikója is nő. Egy-két playnél lehet vitázni, hogy ott és akkor mi lett volna a jobb, de ez fotel vita. Nem látjuk az all22-t, és nem tudjuk, hogy mi volt a playbookban b/c variáns, amire killelni lehetett volna. De szurkolók vagyunk, ezen vitázzunk, oké. De a meccs egészére nézve ne legyen már belőle run-run-passz, amikor szó nem volt ilyesmiről.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 889 — Eagles & Seahawks fan
Ez Reichen es az OL-en ment el. Siralmas volt toluk. A tobbiekre nem tudok haragudni, nem kalkulaltam itt W-t.
Stez
Véletlenül mindig ott van a liga legszarabb OL-je (az előtte ráadásul top5 OL-es csapatoknál), ahol éppen Wentz játszik. Vajon mi a közös nevező? 😊
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ertem. Tehat akkor most jatsszuk hirtelen a vakot, es rafogjuk a szar falra Reich roppant kreativ run run hivasait, amiken jott kb osszesen harom yard.

Akkor a hivasok jok voltak, futni kellett, kreativan nyomni nem egyszer a run run passt atlatszoan, utolag csodalkozva, hogy a harmadik kiserletre a het-nyolc yardokat nem tudtuk megcsinalni.

Szoval az edzo nem tud mit kezdeni a rossz fallal. Tehat ha a futas nem mukodik egyaltalan, az edzo jol valaszt, ha elso ket kiserletre kiszamithatoan kuldi a kozepre futast. De nem az o hibaja, hisz az egesz meccsen latszodott, hogy az nem mukodik, de neki ezt nem kell eszrevennie, lereagalnia.

Ha a fal rossz, meg sem szabad probalnia gyors jatekokat hivni. Nem checkdown passzokra gondolok, slantre, screenre, kulonbozo utempasszokra. Alig-alig hivtunk ilyeneket

Mi ment el Reichen? Pont az, ami Eberfluson veguk nem. Hogy amig az egyik nem volt jo, de a felidoben megis meg tudott ujulni, addig a masik egyaltalan nem. Ugyanazt probalta meg lenyomni az ellenfel torkan, mint amit az elso felidoben is, de ahogy akkor sem, ugy utana sem sikerult.

Az, hogy az OL siralmas volt, az egy masik dolog. Serultek, nincsenek edzesbe, nem szazasok, minosegre is gyengultek. De ezek egy edzonek, aki nap mint nap veluk volt es figyelte oket, nem lehet ujdonsag. Nem erheti meglepeteskent. Reich mintha magasrol tojt volna az OL problemajara ma, ragaszkodott ahhoz a tervehez, ami nyilvan egy jobb vedelmet megado fal mellett teljesitheto lett volna. Nyomta es nyomta, hogy a Hawks majd elfarad. Hat nem faradt el. Az ellenfel ma vegig Reich elott jart egy lepessel.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Reichen mi ment el? Szerintem jó playeket hívtunk. Ha egy falember seggre esik és átfutnak rajta vagy nem tudják feladni a snapet az nem a playhívás problémája.

Amikor ma Borbinho írta, hogy a falak meccsét meg tudjuk nyerni mindkét oldalon, akkor akartam írni, hogy csak papíron, de nem mertem, nehogy eljinxeljem. 😊 Hát tök mindegy volt. Probléma volt az is persze, hogy Davenport volt vak oldalon (jött róla is egy nagyon csúnya sack, tönkrevert egy támadásunkat), de az egész fal úgy ahogy van nemhogy önmagához képest volt rossz, hanem NFL szintet sem érte el. Ez a Hawks védőfal nem olyan rossz, mint a "híre" tavalyról, korrektebb egység, de olyan szinten verték agyon a támadó falunkat, hogy régen láttam ilyent. Ez van, ha a training campbet a harmadik center, harmadik guard, és a csak azért nem kivágott, mert lesérült harmadik tackle nyomja végig, mert a többi sérült vagy éppen covid protokollon csücsül mert oltatlan. Az offense-ben nincs egység amelyiknél fontosabb lenne az együtt dolgozás, az összeszokottság, a team faktor. Ebben a mai Colts falban rosszul játszó játékosok küszködtek az összeszokottság látszólagos teljes hiányával. Kelly és Smithy nem attól jó játékosok, hogy nagy szerződésük van, hanem attól, hogy ott vannak az edzésen és dolgoznak. Ha nem, ez lesz belőle.

A védelem úgy összességében nem volt rossz, de nem is volt jó. Elfogadhatót nyújtottak, csak ez úgy jött össze, hogy első félidő tele nagy hibával, a második sokkal jobb. Tavaly is gyanúsan sok ilyen meccsünk volt, amit arra se lehet fogni, hogy mondjuk szar a felkészülés, de jó a félidei adjustment, mert hol az első, hol a második félidőkbe aludtunk bele tavaly is.

Az offense-től a falon kívül nagyjából ezt vártam. Legalábbis ami a koncepciót, a meccs felépítését és a játék hívásokat illeti. Nagyjából a helyén volt, csak meg kéne csinálni a playeket. (Nekem semmi bajom nem volt a goal line futásokkal, vagy éppen a passz hívásokkal. Reich úgy hívott - illetve Wentz úgy hívott át -, amit a védelem kínált. Nem passzolhatunk 9 yardon csak azért, hogy ne fussunk kétszer. Ha a védelem abszolút passzra áll rá, agyontömi az endzone-t, és a futást kínálja fel, akkor futni kell. Csak a helyes futást kell behívni, és meg kell tudni csinálni a blokkokat. Én nem láttam annak jelét, hogy hülye futást hívtunk volna - úgy értem rossz irányba / a felállt védelem kezére játszva stb. -, hanem azt láttam, hogy elrontottuk. Nem voltak meg a blokkok - az alap, elvárhatóak sem -, a LB szabadon, blokkolás nélkül tudott átjönni, a szélre hívott futásnál mindenkiről vajsimán levált a védője, esélyt sem adva hogy megcsináljuk a playt, satöbbi. Meg kell csinálni a blokkokat, és működni fognak ezek a playek.)

Csináltunk mi már Luckkal is nulla pontot így, hogy a yardok megvoltak, csak kurvára semmi nem jött össze amikor kellett. Elrontottunk mindent amit lehet. A Ravens ellen tavaly a második félidő is ilyen volt. Ha nem tudjuk NFL szinten blokkolni a futást, védeni a passzot, akkor mindegy mit hívunk. Majd meglátjuk, hogy ha sikerül összekaparni a falat - ilyen teljesítmény elfogadhatatlan, ennek még egyszer nem szabad megtörténnie -, akkor a játék egyéb elemeiben hogy fogunk állni. Mennyire tudjuk majd a pálya mélyebb területeit veszélyeztetni Campbellel, satöbbi. Ma ebből semmit nem tudtunk meg, mert kb. három deep concept után fel kellett adni lényegében teljesen a mélyebb passzokat, a mai fallal semmi értelme nem lett volna erőltetni, csak agyonverettük volna Wentzet. De amúgy ez lehetne a play action játékunk egyik erőssége, mert Wentzé is ez. Ő egyébként nem volt pontatlan, még ő volt az, aki a körülményekhez képest hozta is magát, annak ellenére, hogy ő sem edzett. Nem tudta a hátára venni a csapatot, de a mai fal mögött talán Watson tudná egyedül, ez rosszabb volt, mint amit a Chiefs cserefal produkált a Superbowlban.

Összességében ideges is vagyok, és nem is. Ideges vagyok, mert idejét se tudom, mikor kezdtünk úgy idényt, hogy az nem nézett ki 5. (idéntől 4.) preseason meccsnek, tele amatőrizmussal. Úgy gondolom ennek a legfőbb oka, hogy évek óta nem tudunk még nagyjából sem ugyanazzal a támadó core-al kezdeni. Minden idényben nulláról kell indulni, a TC meg utána vagy ezért, vagy azért crazinessbe fordul. Visszavonulás, kimaradt TC új irányítóval, lesérült, nem edző, szintén új irányító, nem edző fal, ésatöbbi. Ilyenek után mégis hogyan tudna kijönni első meccsen rögtön a kívánt jó forma, hibák nélkül? Hát úgy látszik sehogy. Kéne már valami folytonosság, hogy ne nulláról kelljen minden idényt/TC-t kezdenie a core-nak is.

Másrészt meg nem vagyok ideges, mert ezt a meccset L-re vettem előre. Az előbbiek miatt is és azért is, mert a Hawks kimondottan rossz matchup nekünk. Kevés rosszabb van számunkra az NFL-ben. És ha kikapunk, akkor tök mindegy 1 vagy 30 ponttal kapunk ki. A Titans 25 ponttal kapott ki ma otthon, de ettől még jövő héten ők is simán nyerhetnek egy ugyanolyan jó ellenfél ellen. Ahogy mi is. Any given sunday. Tessék szégyellni magukat, kurvagyorsan összekapni az OL-t, és egy másik, koncentráltabb, kevésbé lúzer Coltsként kijönni a pályára jövő héten.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Baba Yaga Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 797
Hát ha azt nézzük hogy a Luck éra kezdete óta szinte mindig betli volt a nyitóforduló, és később sokkal jobb teljesítmény jött, akkor talán nem lesz ez olyan rossz. Igazából a támadófalnak kell nagyon feljavulnia, képességek alapján ennek meg kell történnie. Ami viszont számomra is aggasztó, az a játékhívás. A nyitódrive végén futás első két kísérletre, úgy hogy 9 yardot kellett volna megtenni. 2. és 2-t nem tudtunk megcsinálni. 2 negyedik kísérlet se jött össze. Reichnek eddig is voltak brainfartjai, de ez a mai csúnya volt, és ha nem változik, sok fruszráló vereségünk lehet.
több mint 2 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 844
Ez Reichen es az OL-en ment el. Siralmas volt toluk. A tobbiekre nem tudok haragudni, nem kalkulaltam itt W-t.
Stez
En sem kalkulaltam W-t, de ez a mai OLteljesitmeny kritikan aluli volt. Emogott a fal mogott meg Endrú is sirt volna, pedig............ A vedelem az elso felidoben nagyon vakon volt, de azert a masodikban eleg jol osszeszedtek magukat, nem tudok haragudni az egysegre.. De a legfontosabb (kovezzetek meg, de en igy erzem), hogy a nemezisunk, Carson minden tole telhetot megtett a W erdekeben es nem is jatszott rosszul.

PS: A mai OL-bol nem csak Davenport logott ki... Azert remeljuk, hogy Fisher "visszaterese", megerkezese jo hatassal lesz a sracokra..