Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Haleyt kérdezték, hogy mennyire tett le az Air assault felfogásáról, amiben olyan jó?

Semennyire. Egyértelmű, hogy a Chiefs futójátékáról nem mondhat le. A terv a következő kell legyen (minden csapatnál változó sorrendben). A passzjátékot tovább fejelszteni az új célpont Baldwinnal. Bowe és Moeaki további javulását elősegíteni, és elérni. Ezáltal de külön is Cassel további fejlődését elérni. És így a futójáték még eredményesebbé válhat (hova? sztem jó ha csak TOP5ben maradunk, nekem tökéletes, tovább fejlődni utópia).
Tervnek kitűnő, mit ne mondjak! 😀

Nemrég írtam arról, hogy Baldwin fő vadászterülete a Red Zone (+EZ), 3rd down és ezek kombinációja. Ezen területen elkél az erősítés. Nyilvánvalóan kap 1st+2nd down passzokat RZn kívül is szépen. Ne így értse senki.

Erre egy újabb érdekes adat, hogy ne ismételni kelljen:
A liga harmadik csapaton belüli legnagyobb arányú RZ passzait Bowe vitte 2010ben. Konkrétan 27.7%nyit (összes RZ passzból magyarul). Első lett Roddy White 31.0%al (nem viccből igazolták Juliot) illetve második a Baldwinnal egyaránt Pitt egyetemi alumni Larry Fitzgerald 30.8% aránnyal.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
AFC WEST poszt (apokaliptikus) összehasonlító rovat első védőkkel foglalkozó része következik. Elöljáróban annyit, hogy 3-4-et játszik a Chargers és Chiefs. Most tér át 4-3-ra a Denver. A Raiders meg mindkettőt játssza, de 4-3as alapról.


DT

1. Raiders Henderson az alapja ennek kitűnő corpsnak. Seymour és Kelly így könnyen rotálhatók. Mivel két nagyon jó játékosról beszélünk, a Radiers DT posztja megállás nélkül a liga egyik legjobbja.

2. Chargers Jamaal Williams távozásával tavaly draftolták a reményteljes Nose aspiráns Cam Thomast. Róla azért nem hallani annyit, mert Garay eltakarja a fényt előle, annyira jó játékos. Ha Thomas a gőzmozdony mégis jó lesz ,akkor a Jóisten mentse meg a csoport centereit!

3. Chiefs A chiefs lassan az összes lyukat betömte a csapatban. A nose helyén azonban Edwards a liga egyik legpocsékabb run stopját hozza. Pass rushban jó néha, csak az nem nyugtat meg senkit. Powe draftolásával egy minőségi NT jelölt érkezett. Aki nem feltétlen fog tudni első naptól eredményt felmutatni, és nem feltétlen fog bármikor ilyet tenni.

4. Broncos A Denver mégsem a drafton kívánta megoldani a legproblémásabb posztját. Még draft után írtam közvetlen, hogy senki nem lett volna képes minden lyukat betömni a drafton a Broncosnál. Így döntöttek. Azonban UDFA emberekből bajos lesz feljavítani a Thomas+Vickerson "álompárost" kezdőszintű DTkkel. Suplementális drafton szintúgy. Minőségi DT-t veterán FA képében lehet szerezni. Valahogy el nem tudom képzelni, hogy a Broncos komolyan gondolná a jelen felállást.

DE

1. Chargers Még nehezebb összehasonlítani a DE posztot 3-4 és 4-3 (Raiders mix) vonatkozásban. Elég árnyalt is a kép. Castillo és Liuget sztem pusztítani fognak. Cesaire kiegészítő ember lesz, arra ideális.

2. Chiefs Dorsey a legjobb 3-4 DE a csoportban. Shaun Smith és Tyson Jackson lejátsszák a másik posztot. És Gilberry, mint a liga legjobb pass rusher 3-4DE-je megfelelő mélységet biztosít sub felállásokhoz.

3. Broncos Az átállás után nem a DL lett pocsék, hanem a DT poszt. Dumervil és Ayers tökéletes páros lesznek a célra. Utánuk Beal az, akit mindenki leír. Pedig sztem hiába nem jó óra ellen a srác, igazi anti WWarrior. A pályán jól teljesít. Pontosítva, akár ő lehet az "insert Gholston". Én szóltam.

4. Raiders Igazából 4-3-as DEkről beszéljünk náluk. Houston és Shaughnessy nagyon tehetséges és fiatal védők. De egyelőre nem több. Ez pedig a csoport kiváló DE felhozataálval szemben nem elég jobbra. Moss, Scott, és Groves nem faktor.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
AFC WEST poszt (apokaliptikus) összehasonlító rovat újabb részei következnek. Mégpedig két posztról lesz szó, a maradék két OL posztról.

OC

1. Chargers Nick Hardwick nem egy elit center. Mint később látni fogjuk nincs igazi kihívója. Továbbá megbízható és tapasztalt, ami ezen a poszton többet számít, mint bárhol. Mögötte van Mruczkowski, akinek legnagyobb erénye is ez (hogy van).

2. Raiders Wisniewski. Nos igen, centerként (lásd feljebb) nem szerencsés újonccal kezdetni. De az Oaklandiek nem lehetnek idén finnyásak ami támadófal jelöltjeit illeti. Azzal kell főzni ami van, és Stefen a legjobb jelöltjük, aki akár kapásból beválhat, mint a draft talán legjobb center prospectje. Satele lehet még befutó, leginkább, mert ő legalább nem zöldfülű.

3. Chiefs Újabb újonc, Hudson. Ő is van olyan tehetséges, mint Wisniewski, de mint center összehasonlíthatatlanul kevesebb gyakorlata van. A Weigmann mögött évekig csere, és egy idényben kezdő Niswanger lesz a kezdő center eleinte. De miatta utolsó lenne a Chiefs a sorban, így párban viszont jobbak egy hellyel a Broncosnál, ott még Niswanger sincs.

4. Denver JD Walton nem újonc, egy éve láthatjuk. Nem túl domináns játékos. Továbbá benne még igazán potenciál sincs, hogy valaha is elit lehessen. Persze ez nem tény, fiatal, bizonyíthat eleget. Hochstein az utolsó centerünk mára, ami szimbolikus is lehetne.


OG

1. Chiefs Ha van valami, ami repítette a futójátékot az égbe, Jamaal (és Jones) tehetségén kívül, akkor az a Chiefs Guard brigádja. Az OTk is jók run blockban, a centerek is, a TEk is, de ők a lényeg. Waters a liga egyik kiemelkedő run blockere, nagyon jó pass blockkal. Lilja szintén jó mindkettőban, és a liga talán legjobb pullingot tudó guardja. Asamoah olyan szintű guard, hogy most azonnal kezdhetne, nincs visszaesés, amikor beáll.

2. Chargers Dielman kitűnő guard, ha lenne egy hasonló társa, mostelső helyen lennének. Azonban Vasquez és Green a jobb oldali G szerepében nem épp ilyenek. Schilling kezdőpotenciállal bíró újonc, ha erővel bírni fogja, akkor nagyszerű játékos lehet belőle.

3. Broncos Zane Beadlest a draftolásakor (tavaly 2/45) páran megmosolyogták, de ma már nem tennék sztem. A Denveriek run blokcja ettől még pocsék volt, de nem neki kellene ezért magyarázkodni. Kuper még aki itt számít.

4. Raiders Bruce Campbell nagyon ígéretes (hosszabb távú) project. Az, hogy kezdenie kell, neki sem jó, és a Raidersnek sem biztos. Ellenben Carlisle vagy Loper személyében érthető indokok állnak rendelkezésre, hogy megértsük a döntést.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Amúgy Vrabelről nekem az volt meg, hogy minden elkapása TD, ami nem változott, de akkor ezek szerint valahogy kimaradt, hogy minden target is TD volt (biztos az egyáltalán?)
Wyatt
Biztosnak érzem, nagyon így emlékszem. Mindegyik TD-je kevesebb, mint két yardos volt. Sőt, egyike azon keveseknek, akiknek legalább két TD elkapása volt SB-n. (Azt nem tudom, hogy ezek között hány védő van.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Tyson Jackson már volt ebben a rovatban. Röviden fejből leírom azért.
Ő is érdekes eset.

1/3as választott DE, eredetileg nem várták csak TOP 10-15 körül. Erős, igazi run stopper, kiváló bár egyedi bull rush technikával. Prorotípus DE méret (Dorsey alacsony oda, inkább 3-4ben NT méret Glenn).

T-Jax első évében olyan számokat hozott, hogy volt egy lista, miszerint ilyet aki tudott, az brutál lett utána évekig. Második évében lesérült korán. Bár tol (fejből) olyasmi snapszámot mint Shaun Smith tehát 350-400 körül ha jól emlékszem. De sérülten javarészt. S nem is volt domináns. Annyira nem, hogy a Smith, aki elvileg cserének jött mögé és NTbe, Fixen maradt kezdő LDE, miután Jackson pályára tudott lépni. Stílusban mindketten tisztán run stopperek.

A gond az, hogy jó, ha egy rookie majd sérült játékos jó back up. Azonban T-Jax csak közepes teljesítményt nyújt, 1/3-as fizetésért. Vagyis idén robbantania kell, különben az anyja csuklani fog egész évben. Nem nagyon van olyan helyzet, hogy bármivel ki tudná magyarázni a további közepes teljesítményt. Sérülés oké, de nem két évig oké.ulpianus
Hát reméljük, hogy egészséges, és állat lesz 😊

több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Btw, ilyen részletes +-os mutató a PFF-en tavaly ingyenes volt, most egy cikkből láttad ezeket, vagy előfizettél rá?Wyatt
Cikkből vettem. Egyedül a cikkben nem stimmelt a tackle szám, az írtam át. Meg a megjegyzéseket is magam fogalmaztam át. sajnos nem tudok segíteni, ha valami szám érdekelt volna bárkivel kapcsolatban.ulpianus
Értem, köszi 😊
Arra célzok, hogy Miller első évében (2014ben, ahogy a lockout halad 😀) ST tag lesz leginkább. Aztán ha OLB poszton nem homorít nagyot, sztem kipróbáljuk akár TEként is. Ez nagyon fantazmagória kategória. Egyelőre mutassa magát védőként. Csak elmélkedek.ulpianus
Persze, szerintem is legalább 2 éves project, addig ST-ben, meg az idő előre haladtával 3 (4) és soknál fogjátok próbálgatni csak, esetleg ilyen gl helyzetekben, de reméljük a legjobbakat 😀

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Tyson Jackson már volt ebben a rovatban. Röviden fejből leírom azért.
Ő is érdekes eset.

1/3as választott DE, eredetileg nem várták csak TOP 10-15 körül. Erős, igazi run stopper, kiváló bár egyedi bull rush technikával. Prorotípus DE méret (Dorsey alacsony oda, inkább 3-4ben NT méret Glenn).

T-Jax első évében olyan számokat hozott, hogy volt egy lista, miszerint ilyet aki tudott, az brutál lett utána évekig. Második évében lesérült korán. Bár tol (fejből) olyasmi snapszámot mint Shaun Smith tehát 350-400 körül ha jól emlékszem. De sérülten javarészt. S nem is volt domináns. Annyira nem, hogy a Smith, aki elvileg cserének jött mögé és NTbe, Fixen maradt kezdő LDE, miután Jackson pályára tudott lépni. Stílusban mindketten tisztán run stopperek.

A gond az, hogy jó, ha egy rookie majd sérült játékos jó back up. Azonban T-Jax csak közepes teljesítményt nyújt, 1/3-as fizetésért. Vagyis idén robbantania kell, különben az anyja csuklani fog egész évben. Nem nagyon van olyan helyzet, hogy bármivel ki tudná magyarázni a további közepes teljesítményt. Sérülés oké, de nem két évig oké.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Btw, ilyen részletes +-os mutató a PFF-en tavaly ingyenes volt, most egy cikkből láttad ezeket, vagy előfizettél rá?Wyatt
Cikkből vettem. Egyedül a cikkben nem stimmelt a tackle szám, az írtam át. Meg a megjegyzéseket is magam fogalmaztam át. sajnos nem tudok segíteni, ha valami szám érdekelt volna bárkivel kapcsolatban.

Egyet értek, Dorsey kurva jó így is, és Hali meg hozza a számokat cserébe 😊 Még Tysont kéne valahogy jól felfuttatni 😀
Igen, Miller az én kis pártfogoltam, írta Höri róla, hogy volt TE anno, szal simán benne van, hogy RZ-ben bevessétek akár. Amúgy Vrabelről nekem az volt meg, hogy minden elkapása TD, ami nem változott, de akkor ezek szerint valahogy kimaradt, hogy minden target is TD volt (biztos az egyáltalán?)
Wyatt
Miller két évig volt TE, és nem is rossz TE egyetemen. Vrabel asszem egyetemen nem, de collegeben volt TE is. Aztán döntenie kellett, és jobb védő volt (DE), mint TE, bár nem sokkal. Jól döntött. OLB lett. 😀

Millernek mint a Draft topicban írtam az a gondja, hogy nincs helye. Kezdő OLB Hali és Houston. Aztán ott van még a tuti csere Studebaker, aki nek a pass rush kivételével minde megy (gyorsabb mint Hali vagy Houston. A pass rush move készlete nulla darabos, ha ezt megoldják nála, akkor akár már jobb is mint jó back up).
Ott vna még a tavaly nagy reménységnek induló és Pre meccseken király Sheffield, aki pre meccsen le is sérült->IR.
Vrabel sztem nyugdíj. Ha marad ,akkor végképp esélytelen Miller. Van még OLB más is, de azok nem számítanak, náluk Miller elvileg előrébb van.

Ellenben a Chiefs sok 2TE-es felállást játszik. Van hozzá Moeaki, aki mindenben jó (nem mindenben közepes, hanem kiváló blokkoló ÉS elkapó). Van Pope, akit Arizónából hozott magával Haley, mert jó blokkoló, és magas, vagyis RZ-EZ-3rd down target, arra használjuk is néha és ennyit tud. Van még a folyton sérült Cottam, akit én kezdetektől fogva utálok. Sztem semmire nem jó. O'Connel végül is elkapni tud, bár nem egy Moeaki, szal ha nem run heavyt játszanánk, elfogadhat lenne. Utolsósorban Cody Slate, aki sztem kuka category.

Arra célzok, hogy Miller első évében (2014ben, ahogy a lockout halad 😀) ST tag lesz leginkább. Aztán ha OLB poszton nem homorít nagyot, sztem kipróbáljuk akár TEként is. Ez nagyon fantazmagória kategória. Egyelőre mutassa magát védőként. Csak elmélkedek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Egyet értek, Dorsey kurva jó így is, és Hali meg hozza a számokat cserébe 😊 Még Tysont kéne valahogy jól felfuttatni 😀
Igen, Miller az én kis pártfogoltam, írta Höri róla, hogy volt TE anno, szal simán benne van, hogy RZ-ben bevessétek akár. Amúgy Vrabelről nekem az volt meg, hogy minden elkapása TD, ami nem változott, de akkor ezek szerint valahogy kimaradt, hogy minden target is TD volt (biztos az egyáltalán?)
Btw, ilyen részletes +-os mutató a PFF-en tavaly ingyenes volt, most egy cikkből láttad ezeket, vagy előfizettél rá?

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
A játékoselemző rovatban most Glenn Dorseyn a sor.

Dorsey megítélése rendkívül érdekes. Sok egymásnak ellentmondó vélemény került már napvilágra. Egyesek egyenesen leragadtak annál ,hogy Dorsey 4-3-as UT és nem is lehet más, akkor sem, ha már rég az. Még itt a fórumon is volt aki győzködött engem, hogy Dorsey egyenesen bust kategória. Ehhez képest én a másik végletet állítottam, miszerint Dorsey a 2010es Chiefs védelem legmeghatározóbb játékosa, Hali, D. Johnson, Flowers, vagy épp Berry előtt.
De mi a valóság?

Dorsey valóban 4-3-as UT prospect volt 2008ban az LSU egyetemről, méghozzá sokak szerint a legjobb (az évben).
6'1½ magas, 297 font 5.67 40 yard, 1.47 10 yard, 27 BPress, 21 wonderlic értékekkel, és minden évben olyan 3 sack (utolsó évében 7), utolsó két évében fix kezdőként (13 meccs) 65-70 tackle, 2-3 PD, 0-1 FF, 8-12 TFL mutatóval, Kétszeres All SEC, All American first team, stb díjakkal futott ki a Louisiana Állami Egyetemi dokkból.

1/5öt adott érte a Chiefs. Kapásból mély vízbe dobták, ahol egy TOP 10es játékos nem kéne megszeppenjen.
A DLban aki első évében is képes normális teljesítményre, az már valaki. Ott ugyanis leginkább második harmadik évükben szoktak kiemelkedőt nyújtani (ha Suh és más zseniket most nem nézünk. Olyan ritkán van, ettől nem gond, ha valaki rookiként nem meghatározó DLben).
Dorsey jó volt első évében is. Minden meccsen játszott, 46 szerelést (32 szóló), 1 FF-t, 1 sacket 1 PD-t szorgoskodott össze.

Következő évben kirúgták Herm Edwards vezetőedzőt a stábjával együtt. Érkezett Haley és a 3-4. Dorsey újrakezdhetett mindent. Az egész Chiefs defense visszaesett, alig volt aki tudott 3-4et játszani. Dorsey ekkor is hozta amit illik, pedig elég sokan inkább jó 4-3-as cserealapnak látták, mint valaha is jó 3-4-es DEnek. 54 tckl (41 solo), 2 PD, 1 sack.

2010ben Glenn végre nem kellett váltson sehova. Itt már nem lehetnek kifogások, nem mintha szükség lett volna erre valaha is. Dorseyról az is kiderült, hogy NT pozícióban is megállja a helyét. Nagyon erős, nehéz duplázással is kikapcsolni, született run stopper. Volt is szó róla 2010 előtt, után, hogy NT lehet belőle. Most úgy néz ki, hogy hagyják ott, ahol bevált biztosan.

Glenn 937 snapet játszott 2010ben. A posztján ez ligaelső. Darnell Docket játszott 869et. Illetve Justin Smith 816ot. Tehát ez elég magas szám, igazán strapabíró játékosról beszélünk.

Volt két penalty a neve mellett, a snapjeihez képest ez jó.

Sacks: 2
QB Hits: 6
Pressures: 18
Batted Passes: 0
Tackles: 69 (51 solo)
Missed Tackles: 3
Stops: 43

A Pro Football Focus számításai szerint ez így néz ki:

Pass Rush: -11.6
Coverage: +1.5
Run: +9.2

Kezdjük végén, ott a lényeg állítólag, hogy egy 3-4DE mit tud futás ellen. (Majd kitérünk a pass rushra külön, hogy valóban így van-e?). Glenn tehát +9.2, ami nagyon is jó. 4. legjobb az NFLben. (Harmadik legjobb Shaun Smith +10.1-el, a Chiefs másik DEje. "Kéne már egy NT közéjük" hangzik fel sokadszor a Chiefs fan rigmus, bár Smith 387 snapet játszott (T-Jax miatt)).

A 43 stop is jó eredmény. Harmadik ez DE poszton. Első Justin Smith 47el, második Kenyon Coleman 45el. A tackle szám is kiváló, ha már itt tartunk.

A kérdés az, hogy mennyire számít 3-4DE poszton a pass rush? -11.2 az 40. eredmény a 42 DE indulóból.
Vagy hogy lehet ez, amikor látjuk a meccseken, hogy rendre jónak tűnik? Dorsey 18 QB presssure-je 12. a ligában. A sack ugyan csak 2, de 9 DEnek van 4 vagy több, 5nek 5 vagy több. és egynek 6 vagy több (7) (Gilberrynek a Chiefsből, aki a pass rusht el is viszi egyébként Dorsey elől is sokszor).
Szóval a kettőt ne a 4-3as DEk, 3-4OLB-k 8-10+ körüli számaihoz mérjük, akkor rendben van.

Mindenki döntse el, hogy megéri-e Drosey a pénzét? Vagy amíg nem lesz pass rushban jobb (tehát fel nem megy a 2ről az említett 4-5 körülre), csak akkor lehet jó DE. Sztem ez butaság, nekem ez a véleményem. Powe sem érdekel, ha csak 1 meg 2 sacket tolna, ha olyan jó lenne futás ellen, mint Dorsey. Shaun Smith sem érdekel, hogy nem ért a pass rushoz. Arra ott van Hali, Houston, Berry és Arenas, meg esetleg DJ, ha kell még név.
________________________________________________________________


Volt már róla szó, hogy a Chiefs (LOLB pass rush hiányában. Houston ezért kellett annyira) 39 sacket ért el. Ami a liga tizedik legjobb eredménye. Érdekes sztem, hogy a csoportunkban ketten si jobbak ennél. 47-47 sackkel másodikak megosztva hármasban a Green Bay-el (első a Steelers, 48). Az Oakland és a San Diego ezek a csapatok, ha valaki nem találta volna ki. Illetve a ligautolsó a Denver 23 sackkel (Doomless). Sztem legalábbis ez érdekes adat, és regular szezonra értendő.

De a lényeg, hogy nem Dorseytól várom a passz siettetést. Bár sztem egy Normális Nose esetén nem duplázhatják végig, és akkor mégiscsak lehet fejlődni tud e-téren is. De ha nem, hát nem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Allennek nálunk volt két elkapott TDje. A Vikingsnél asszem csak próbája volt de nem lett TD, elrontották Allent. Én így emlékszem legalábbis.
De ő messze nem olyan jó elkapó, mint Vrabel.

Nekem idén a Chiefs előadásában a DE-DT Shaun Smith mint FB felfedezése volt hasonló élmény.
http://www.nfl.com/videos/nfl-game-highlights/09000d5d81c7ae5f/Chiefs-325-pound-DT-scores-rushing-TD


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem nem. Ő maga rontotta el. Egyébként Cassel passzolt neki, ő honnan jött, nem tudod?ulpianus
Bradyre kellett volna rámennetek! 😊 (Remélem, nem vetted komolyan!?)tomi-tomi
Azt is lehetett volna? Jókor szólsz! 😀

Nem szoktam komolyan venni ilyesmit. Ha mégis, akkor sem szoktam kiakadni. Csak nem tettem 😊 t. Majd legközelebb teszek, és akkor egyértelmű.

Egyébként mi meg Jared Allent játszattuk hasonlóképpen, őt meg A Vikings vette át, és hasonlóan dobtak neki. Továbbá most Gabe Miller OLB tanonc (Wyatt kis favoritja asszem) is két évig TE volt egyetemen is.ulpianus
Az NFL-ben minden eladó - eddigi tapasztalataim alapján. Csak Brady ára valószínűsíthetően és egyelőre olyan magas, hogy az már csak virtuális ár. Ettől függetlenül egy próbát megért volna, például Vrabel mutatója miatt is. 😊
Én nem tudok még egy LB-t, akinek ilyen sok elkapása lett volna, és ezek mindegyike TD-t eredményezett, és mindegyik felé dobott passz jó volt. Mindig melengette a keblemet, hogy erre csak egy Pats játékos képes.
Akkor tulajdonképpen nem is baj, hogy Nálatok elcseszte! 😊
Allenről nem tudtam, hogy ilyen képessége is van.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Elrontottátok Vrabel makulátlan mutatóját?! Szégyelljétek magatokat!! 😊tomi-tomi
Nem nem. Ő maga rontotta el. Egyébként Cassel passzolt neki, ő honnan jött, nem tudod?ulpianus
Bradyre kellett volna rámennetek! 😊 (Remélem, nem vetted komolyan!?)tomi-tomi
Azt is lehetett volna? Jókor szólsz! 😀

Nem szoktam komolyan venni ilyesmit. Ha mégis, akkor sem szoktam kiakadni. Csak nem tettem 😊 t. Majd legközelebb teszek, és akkor egyértelmű.

Egyébként mi meg Jared Allent játszattuk hasonlóképpen, őt meg A Vikings vette át, és hasonlóan dobtak neki. Továbbá most Gabe Miller OLB tanonc (Wyatt kis favoritja asszem) is két évig TE volt egyetemen is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Chiefs 2010 Red Zone elkapások:

Player Targets Rec. Yards TDs

Mike Vrabel 2 1 2 1

ulpianus
Elrontottátok Vrabel makulátlan mutatóját?! Szégyelljétek magatokat!! 😊tomi-tomi
Nem nem. Ő maga rontotta el. Egyébként Cassel passzolt neki, ő honnan jött, nem tudod?ulpianus
Bradyre kellett volna rámennetek! 😊 (Remélem, nem vetted komolyan!?)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Chiefs 2010 Red Zone elkapások:

Player Targets Rec. Yards TDs

Mike Vrabel 2 1 2 1

ulpianus
Elrontottátok Vrabel makulátlan mutatóját?! Szégyelljétek magatokat!! 😊tomi-tomi
Nem nem. Ő maga rontotta el. Egyébként Cassel passzolt neki, ő honnan jött, nem tudod?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Chiefs 2010 Red Zone elkapások:

Player Targets Rec. Yards TDs

Mike Vrabel 2 1 2 1

ulpianus
Elrontottátok Vrabel makulátlan mutatóját?! Szégyelljétek magatokat!! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Chiefs 2010 Red Zone elkapások:

Player Targets Rec. Yards TDs
Dwayne Bowe 16 7 56 7
Tony Moeaki 9 4 31 3
Terrance Copper 6 3 13 0
Jamaal Charles 5 5 40 3
Dexter McCluster 4 2 11 0
Chris Chambers 3 1 11 1
Leonard Pope 2 2 4 2
Verran Tucker 2 1 11 1
Mike Vrabel 2 1 2 1

A Chiefs 2010ben a hetedik legkevesebbet (51) passzolta 20 yardon belül, ellenben a tizedik legtöbbet futotta (70).
Cassel 18 TD-t illetve 1 IT-t dobott ezekből.

A RZ downok sikrességége:

A Kansas City csapata first down sikerességben másodikként végzett a ligában (58.5%).
Second down esetén 11. hely a végeredmény (52.5%).
És innen dramatikus visszaesés látható. Third/fourth-down sikeresség 19. legjobb (34.3%).
________________________________________________________________________


Ezért az újonc Jon Baldwinnal kapcsolatban ez az egyik fő elvárás, hogy segítsen a probléma megoldásában. Mind Red Zone, mind 3rd down, és főleg ezek kombinációja esetén.
Egyrészt nem mehet tovább, hogy a Chiefsnek muszáj első kettőből megfutni a first downt, különben erősen csökkennek az esélyei a TDra.
Másrészt nem mehet tovább, hogy Charles legyen Bowe után a legjobb célpont. Egy WR2 ezt nem engedheti meg. A slot WR más tészta RZ szempontjából, összyardban viszont ő sem (Jamaal elkapott yardban is 2010ben Bowe és Moeaki mögött harmadik lett a Chiefsben, az sem egészséges).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Elkészült a következő AFC West posztelemzés:

OT

1. Chargers A csoportban senkinek nincs igazán elit OT párosa, de a Bolts játékosai megfelelnek a célnak, és van cseréjük is. McNeill megbízható, különösen passz esetén, Clary a párja. Eric Young tehetséges ifjonc, és Dombrowski jól kiegészíti a gárdát.

2. Broncos A két Ryanből Clady szuperatléta és tehetséges játékos, bár kicsit puha. Ryan Harris jó OT, de inkább jobb oldalra, és ő sem szörny. Franklin ígéretes lehet, ha a technikája jó lesz, de akár Guardként is beépülhet a csapatba, akkor kell más viszont.

3. Chiefs Albert tökéletes ROT, aki LOTként viszont csak erős közepes, bár a futásblokkja ezen a poszton így kiemelkedő. Richardson egysíkú run blocker. Csere vagy fiatal érdemben nincs.

4. Raiders Nekik évek óta gondjaik vannak a poszttal. Veldheer tűnik még a legjobbnak, tavaly draftolták, még nem elit játékos. Gallery elvileg tackle is lehetne, továbbá egykori 1/2es, mégis inkább guard maradhat, ha marad. Így az ifjonc Barksdale tűnik befutónak, aki rookie és project egyszerre.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Van egy cikksorozat egyik fórumon az AFC WEST pozíciók összehasonlításáról. Leírom a saját véleménnyel gazdagon átszőve szokás szerint.
Eddig négy poszt került sorra:

QB
1. Chargers Rivers miatt ezen a poszton nem lehet kérdés. Volek a tartalék, de ez esetben mindegy ki a csere.

2. Broncos Orton teljesítménye meggyőző, nem igazán rajta múlt a csapat sikertelensége. Tebow továbbra is maradt boom or bust, de ami lehetőséget kapott, az alapján inkább boom egyelőre. Quinnt lehet évekig is akár egy kiváló back up Tim mögött, vagy ha megelőzi, sem fog senki sírni (Sobri szóbetyárt kivéve).

3. Chiefs Ez a harmadik hely Cassel jó teljesítményének szól. Aki így vagy úgy, de nyert végre a csapatnak eleget. A számai egyre meggyőzőbbek, kezdőhelye nem sok csapatban nem lenne biztos egy ilyen szezon után. Croyle továbbra sem mutatott semmit, lecserélték Stanzire, aki szintén (lás Tebow) reménység kategória, csak ő technikailag nem szorul képzésre. Sokat egyelőre akkor sem javít az összképen.

4. Raiders A legjobb csere itt van Oaklandben egyértelműen. Gradkowski majdnem olyan jó, mint Campbell. Aki viszont nem képes megtartani a kezdő posztját huzamosabb ideig. Csak ez így nem jó senkinek. Boller vagy Frye talán jobb lenne cserének (akkor nem váltogatnák a kezdőirányítót)?


HB

1. Chiefs Jamaal Charles űrszámaival megérdemli, a Chiefs nyerte a liga futóversenyt, így a csoport futóversenyt is. Ennyit lehet sztem elfogadni a cikk írójának, hogy ez nem elfogultság. T. Jones és McCluster még említésre méltóak.

2. Raiders Ezt sem kell indokolni. McFadden és Bush párosa talán a legjobb volt a ligában. Michael Bennett helyett inkább Taiwan Jonesra, a tehetséges fiatalra érdemes figyelni. Én alig várom, hogy láthassam.

3. Chargers A Bolts nehezen viselte Ryan Mathews hiányát. Tolbert király, de Hester vagy Todman nem képes pótolni azt, amit Sproles többé nem tesz hozzá a játékhoz.

4. Broncos. A Denvernek volt gondja tavaly. De a futójáték azon belül is kiemelkedik, mint megoldandó probléma. John Fox akarja DeAngelo Williamst a Párducoktól. Maroney projecthez képest ez jó terv. Buckhalter nem rossz, és Knowshon Moreno pedig egyet-egyet villant már (főleg a Chiefs ellen), van benne lehetőség. Ellenben nem beszélhetünk nála domináns futóról, ami miatt végül is hozták.

WR

1. Chargers A Chargers Coryell hagyományaihoz illeszkedően vannak nagy és tehetséges elkapóik. Elsősorban V. Jackson. Aki ha játszik, és nem durcizik, a csoport legjobb elkapója. Floyd, Crayton, és Naanee mellette tökéletes sor. Nélküle is Riversnek használható. Vincent Brown szerepe így akkor lehet érdekes, ha képes egyáltalán komolyan szóhoz jutni bármilyen okból.

2. Broncos Royal megfelelő mélységi fenyegetést biztosít. Mellette Lloyd és Gaffney rutinosan képes szabadra játszani magát. Orton nem viccből volt eredményes. Demaryius Thomas ha egészséges tudna maradni, akkor jól beleillik a rendszerbe, bár nem franchise elkapó, de nem is kell. Decker még vár az igazi robbantással.

3. Chiefs Érdekes, mert egy igazi klasszisból áll a WR sor, de legalább egy van. Bowe. Baldwin ha nem is lesz az új Vincent Jackson, de egy Bowe 2.0 lehet belőle. És van sok közepes kiegészítő ember.

4. Raiders Itt is van sok jó-közepes kiegészítő ember. Más sincs. Murphy igazi igás ló, ellenben nem ponterős. DHB gyors, de nem tanul meg elkapni évek óta. Ford nekem a kedvencem, de szituációs játékos, ahogy Moore is sztem. A lényeg, hogy kéne nekik is egy VJ vagy Bowe (ha már AW cikk), vagy akárki. Addig marad a remény, hogy valaki sebességet vált.


TE
1. Chargers Gates HOF várományos. Tisztán a legjobb TE a csoportban. McMichael, Kory Sperry van mögötte, ami viszont kis túlzással azt jelenti= ha Gates nincs, (elkapó) TE nincs.

2. Chiefs Itt is egy legény van a gáton. Moeaki. Ő kiválóan blokkol is, nem csak elkap. Fontos szerepe van a csoportban mesze legtöbb sok TE-es felállásaiban. Pope kiváló blokkoló, és szükség esetén átlagos RZ-EZ-3rd down target (mert nagyon magas).

3. Raiders Itt szintén Zach Miller az egyedüli vagány. Aki egyben a Raiders sztem legjobb célpontja. Mögötte Myers, Brock, és Gordon vár lehetőségre.

4. Broncos A csoport utolsót érthetően mindig lehúzzák. Azonban értékmérő a TE corpsról, hogy két rookiet draftoltak. Egyiket hetedik körben, mégis lehet befutó.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Josh Looney cikkét átdolgozva lássátok:
Kik váltak be a Chiefsnél a draftolatlan rookiek közül? Minden évben olyan 300 játékos vár erre a csodára valamely csapatnál. És mindig van akiknek sikerül.

Elsőre kiemelendő Jovan Belcher ILB. Rá igaz egyedül, hogy "Worst to the first"

2009ben érkezett, eleinte természetesen a STben, majd hamar biztos back up poszton találta magát. 2010től a starter posztja megkérdőjelezhetetlen.
Ha nem jön egy veterán FA sztár, akkor biztos a helye a kezdőben.

További ILB a titkos kedvencem Cory Greenwood 2010ben érkezett. Tapasztalatlansága komolyabb ellenfelekkel szemben hatványozottabb volt, mint bárkinek. STben bizonyította néhány rendkívül gyors és kemény Monster Hittel a képességeit. Igazi erőssége mégis a football IQja, amit ott nem tud kamatoztatni.
Utolsó nem hivatalos hír felőle az, hogy lehet Nickel felállásokban már 2011ben is előreléphet.

Werran Tucker valamint Jeremy Horne egyaránt átlag magas, átlag gyors. átlag WR szintén zöldfülűek voltak. Leginkább a Chiefs elkapó ínség miatt léptek pályára. Back up és ST poszt eddig a sorsuk. Más csapatokban sem lennének többek kiegészítő embernél. Bowe+McCluster+Moeakival (TE) összevetve még inkább kiütközik a minőségi különbség. Baldwin érkeztével az esélyeik tovább csökkentek.
Ha marad McClusteré a slot és/vagy igazolnak veteránt, a helyzetük még bizonytalanabbá válhat. De sztem ha itt nem is lesz, más csapatnál lehet jövőjük, nem reménytelen esetek egyáltalán.

Ricky Price két éves tapasztalattal, és az első szezonos Jackie Bates közül Bates kicsit jobb DB. Mindkét DB poszton ki lettek próbálva. Kevés sikerrel, Bates legalább corner cserének elfogadható. Jalil Brown draftolása nem örömhír számukra. Ahogy kérdés, ha M. Leggett (CB) felépül, mennyire tér vissza a formája? Ő mindkettejüknél valamivel jobb játékos, csak sérült volt tavaly.

A többi LB, és falember említésre sem méltó. Egyedül a tavaly rookie (vészesetben pályára léptethető) Rashad Langford safetyt látnám szívesen (jobb híján) a végső rosteren.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Ulpi!
Elvileg 2 napja küldtem Pm-et, nézd már meg légyszi hogy megkaptad e, lehet valami gebasz van nálam.Döme
Egyszerűen nem figyeltem. Pedig megjött, csak valahogy nincs szem előtt. Elnézésedet kérem. Azon frissiben most válaszoltam, ahogy ezt olvastam.
De ugye: amit kívánsz, vigyázz, mert a végén még megkapod. :cool:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 711 — Sworn to the Black
Ulpi!
Elvileg 2 napja küldtem Pm-et, nézd már meg légyszi hogy megkaptad e, lehet valami gebasz van nálam.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Most volt nemrég, hogy Arenasról írtak sokat egy tornádó közben és után mit is tett, hol is volt, stb. Elég sok riport volt erről, rendes gyerek az tény.
A minap már arról is értesülhettünk ,hogy a Chiefs pénzt is adományozott a rászorulóknak, és folyamatosan az Arrowhead (a Chiefs gyönyörű szép stadionja) területéről osszák a vizet, mivel a vízhiányt nevezték meg legfőbb problémának, amikor a csapat utána érdeklődött.

Erre ma bejelentették, hogy Kansas Cityben tornádó riadó van érvényben. A tornádó szakszervezet tehát visszavág! Nem azért okozott annyi kárt, komoly forgómunkával hogy itt egyesek osztogassanak, meg enyhítsenek. 😕 Remélni tudjuk csak, hogy végül érdeklődés hiányában elmarad az esemény. Mert viccelhetek én itt, odaát ez kevésbé humoros.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Watersről is elkészült az NFL network 2011ben top 100 játékos sorozat videó. Waters 67. lett. Takeo Spikes kommentálja.

Érdekes, hogy Hali 64. de előre írták sokan ,hogy 64. vagy 61. lesz Hali, és hogy előzheti meg hatvan ember. Van akinek semmi nem jó. Hali jó pass rusher. ÉS hiába van pár FF meg TFL mindig a neve mellett, azért ő pass rusher főleg. Sztem a Chiefsben is van jobb LB nála, Derrick Johnson. Bár ő elég underrated. Viszont van Halinál jobb OLB a ligában, És vannak más posztok is. Szóval nekem mindegy hányadik, csak legyen ilyen jó kis videó minél több emberről. Mindenki nézzen a lehető legtöbbet ezekből, a mai ínséges időkben. Nagyon jók.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Slot WR poszton Dexter McCluster kellett volna legyen a tuti befutó évekig. De ő két kritikát is kap most. Egyik jogos, túl sokat volt sérült egyetemen, és rookieként is. Ez nem jó hír sosem.
Másik sztem butaság, hogy a POban elejtett fumble fontos pillanatban. Jamaal is elejtett, akkor rúgjuk ki? Ilyen van, nem potyogtatja a lasztit sem drop sem fumble, sem incomplete formájában. Amikor pályán volt eredményesen játszott. Sőt sztem kimondottan életveszélyes.
ulpianus
azért charles-nak azon a meccsen volt egy kierőszakolt és összeszedett fumble-ja is
😊
mondjuk sajnos charles fumble volt inkább a sorsdöntőbb egy elég jó kis támadásban benn az ellenfél területén
mindegy már
mccluster-re meg kb. akkorát ütött lewis (ha jól emlékszem ő volt az), hogy örüljünk az életben maradásának
😊