Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Elkészült Jamaal Charles NFL network TOP 100 videója. Jamaal a 33. lett.
Shaun Phillips (SD LB) prezentálja.


Ha már kikerestem a Bolts topicba akkor ide is beírom a teljes csoportot. Így néz ki lentről felfelé:

98. HB Darren McFadden (Oak)
97. LB Shaun Phillips (SD) (egyébként a listán DE, nem LB)
93. SS Eric Berry (KC)
67. LG Brian Waters (KC)
66. DL Richard Seymour (Oak)
64. OLB Tamba Hali (KC)
58. WR Brandon Lloyd (Den)
48. CB Champ Bailey (Den)
45. WR Dwayne Bowe (KC)
33. HB Jamaal Charles (KC)

A TOP 30 még folyamatban van. Tőlünk sztem Flowers várható még esetleg ott.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Ha érdekel elmondom miért lett Stanzi ötödik körös. Vagyis beírok egy elemzést róla. Aztán ki ki döntse el, hogy lesz-e valószínű kezdőjátékos, ahogy én állítom, vagy nem. (Most is épp egy Iowa meccset nézek ám a F1 mellett 😀)


De először tisztázzunk valamit. Nem a Late pickre mondom, hogy kockázatos. Sőt pont nem ezt mondom. A nem late pick is kockázatos. Második és későbbi kör közt van különbség, de nem számottevő, mert mindkettőből alig akad stabil kezdő. Tehát a második kör nem late, de gyakorlatilag semmit nem nyújt cserébe QB szempontból. Mégis van verseny jó QBkért, pont ezért is, mert akit egy csapat végre elhisz, hogy jó lehet náluk, senki mást nem akar. Ez nem olyan, mint egy CB esetén, hogy ez a srác kellene, vagy ha nem, akkor az, vagy amaz.
És azt is mondtam, hogy első körben is a jobb esély= 3-5% esély. Ehhez képest esik vissza második körtől a dolog. És akkor Stanzinek is van annyi esélye, mint bárkinek.

Mert neki kimondottan kedvez az összes körülmény, amire szüksége van. Ami messze nem áll fenn minden előkelőbb helyen elkelt QBnál. És Stanzinek nem kell azonnal kezdeni. Ráér, mert Cassel jó QB, csak nem az a srác ,aki SBba vezet bárkit is. Márpedig minden csapat célja ez kell legyen.
___________________________________



Tehát Stanzi elég magas (6'4), jó felépítésű (223 font), kiemelkedő dobásmechanikával megáldott QB. Aki eleinte pontosságban átlagos volt (59 illetve 56 %), majd sokat edzve jó lett (64%). Rossz TD-IT mutatóját is ez a sok edzés javította fel (14-9 ; 17-5 ; és lett 25-6). Igazi csapatember, született vezér. Ami híressé tette az a comeback képessége, ami egyedülálló, valamit hogy vérbeli győztes típus. Igazán érti a játékot, ismeri a csapattársait, akik felnéznek rá. Magas játékintelligenciáját a pályára is ki tudja vinni. konzisztens, 2010ben minden meccsén dobott TD-t. Sok QBtől eltérően pro Style offenseben játszott. Erre sem kell megtanítani. Igazi game manager alkat tehát, aki komoly csapatok ellen volt eredményes. Vannak díjak, bowl győzelmek (mindhárom kezdő évében) amik ezt alátámasztják szép számmal. Valamint nem véletlenül, őt is meghívták a Senior Bowlra.

Mondhatod hogy ezek nem tények, csak mint szurkoló túl szépeket írok, hogy igaz legyen. De akkor tessék, most leírtam, cáfold ezeket.

Hátrányai,
A mélyebb dobásai néha pontatlanok. Erős karja van, de vannak e téren jobbak. Manapság jönnek (és mennek is) a ligába az ágyúkarú QBk. E téren is sokat javult.

Sokat javult, sokat javult utolsó évére, de akkor egy igazán jó éve volt, ahol minden klappolt. Márpedig a QB kiválasztásánál számít a legtöbbet sok edzőnél, hogy folyamatosan évekig jó legyen. Minden edzőnél számít a sok snap, az rendben. Mivel eleinte is eredményes volt, az hogy onnan fejlődött ennyit, Piolinál nem gond, sőt.

A lábmunkája nem tökéletes. Először is nagyobb gond, hogy nem áll bele rendesen a dobásba mindig. Másodszor nem lépi le jó ütemben mindig a dropot. (Olyan látvány, mintha nem tudná, hogy most 5 vagy 3 lépés lesz végül). Határozottnak és annyira gépiesnek kell ezen a téren lenni, hogy már ő maga észre se vegye, hogy jól lép, ösztönösen is mennie kell. Legtöbbször a sok gyakorlás és megfelelő edző (jelenleg ez Jim Zorn) megoldja a problémát. Ettől nem mindenki egyformán jó a ligában, de nem is ez a cél. Azért legalább kőkeményen áll bele a dobásba, ha beleáll, nem zavarja, hogy a védő már odaért, stabilan dob.

Nem egy nagy futógép. Nem is az, hogy lassú. Mert agilis és gyors. Inkább nehezen indul meg üres területen. Amíg sok fiatal QB először fut aztán kérdez, ő akkor is dobni akar, amikor van terület futni. Nem cselez, vagy semmi. Fut, becsúszik, esetleg egy ütközést bevállal, de mint scrambler felejtős.

Bár képes nyerni szorult helyzetben, nem véletlen kerül ilyenbe. Nyomás alatt néha rossz döntéseket hoz, kockáztat. Hangulatember, több jó nappal, mint rossz. De képes nem szoros meccseken "bealudni" és olyankor hülye pickeket dobál vagy egyszerűen elereszt egy érthetetlen passzt a nagy sehova. Ezen a téren sokat javult utolsó szezonjára, de ezzel el is veszett belőle egy kicsit a mindent bevállaló hős. És akkor mi marad Stanziből? Ez kulcskérdés, mert van aki szerit az érettség jele ez nála, van aki szerint így már nem is olyan fényes a játéka. Mindenesetre eredményesebb (lásd feljebb a számokat).

Voltak sérülései. Nem komolyak, de tény ami tény. Ez sem előny.

24 éves, ami szintén hátrébb sorolja másoknál.

Van esélye sztem, hogy naggyá váljon. De amiről beszélünk, hogy kezdőjátékos lehet-e, abban meg vagyok győződve, hogy igen, az lesz Ricky Stanzi. Nála gyengébb képességű game managerek is kezdenek a ligában.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 614 — Raiders fan
Azért vmi miatt 5. körös lett Stanzi...értem amiket írsz, de azért kinn is van pár szakértő és mégis 5. körös lett...amiket most leírtál az alapján simán 2. körben vinni kellett volna mondjuk Kaepernick helyett...Rolni
Erre mondjam azt, hogy elfogult vagyok? Nyilván. De elöljáróban valamit tisztázzunk. Az volt téma: lehet-e kezdőjátékos valaki vagy nem lehet? Mert Skullkill írta, hogy 6 ember is beválhat (és sejtem, nem Miller a hatodik).

Ötödik körös volt. Cassel hetedik körös volt. De attól még lehet kezdő irányító.

Nyerőember lehet itt is, ahogy eddig is az volt. Ő ebben jó. JaMarcus Russel evésben volt jó, pedig 1/1 volt. Nem a pick értéke=QB értéke, erre célzok.
Leírtam pár adatot is direkt, de a lényeget még egyszer akkor. Nagyjából 3-5% a stabil kezdő pozícióra az esélye egy első körös QBnek. Utána már számolni sem érdemes olyan kevés. A második vagy ötödik kör ebből a szempontból irreleváns, mert olyan nagy a hullás mindenhol. Innentől fogva szerencse, vagy ki tudja mi kérdése, hogy ki válik be és ki nem. Nem lehet úgy megsaccolni sem, hogy ki lesz jó, mint egy LB esetében. Ott is van, aki nem válik be, pedig első körös tehetség volt. De azért a QB poszt eltér minden mástól.

Amin múlik, ha mindenképp írnom kell valamit:
1. A QB alapvető tehetsége (dobáserő, döntéshozatal, gyorsaság, tartósság, IQ, játékszeretet, stb.)
2. A QB technikája
3. A QB fejleszthetősége, amiben erős (mert ha valaki pocket passer, mint Stanzi ,akkor legyen JÓ pocket passer, aki erőből átdob mindent, és lepattannak róla védők az abban, aki jól fut, az fusson üzembiztosan jól)
4. A QB fejleszthetősége amiben gyenge. Ez érthető.
5. A csapat olyan rendszert játsszon, ami neki fekszik. Erre azért szoktak figyelni a drafton, mert ez tervezhető.
6. Az edzők.
7. A csapatnál lévő többi irányító helyzete. Esetleges sérülésük, kirúgásuk, új igazolások, stb.
8. OL
9. elkapók.
10. csoportrangsor, schedule erősség az első évben, ahol sok snapet kell játszani.
11. Szerencse+ ami most nem jut eszembe.

Ha ezt megnézed, akkor hiába volt első körös aspiráns Clausen, nem sok minden volt adott számára ezekből. Volt azért WR meg voltak edzők, és ők is tudták mit kockáztatnak, de választásuk nem volt. Lásd például 7. pont.

Stanzinek minden adott, hogy a saját képességeit kibontakoztathassa a Chiefsben. Máshol lehet én is azt mondom, hogy ha bedobják a mély vízbe, mint pár társát (akik ebből a szempontból jobbak, és ezért (is) jobb prospectek) ott süllyed el a karrierje. Mert Stanziről nem mondtam, hogy szuperkirály lesz vagy semmi ilyesmit.
Nem egyszer leírtam, de most is muszáj, hogy Stanzi egyáltalán nem lehet a következő Manning. Ezért is nem első körös tehetség. De egy nagyon megbízható, jó game manager lehet. Mert kiváló döntéseket hoz. Gyorsan felejti a gondokat, tovább lép bármin egy perc alatt, és a játékra koncentrál. Stanzi híres esete, amikor 5 picket dobott egy meccsen. És aztán nyert. Fontos, hogy miért dobott 5 picket? Igen. De fontos, hogy innen is fel tudott állni, pedig róla tudták ,hogy képes bárhonnan, de ez akkor is durva eset volt. Ez Stanzi.

Amit mondtam, hogy kész QB az arra vonatkozott, hogy két dolog szokott lenni a fő kérdés (dobómozdulat+döntéshozatal), ami nála nem kérdés. Még fejlődött is. Mert utolsó évére nagyon sokat edzett, mivel kritizálták (jogosan), hogy túl sokat kockáztat, nem is dob(ott) szépen, és nem elég pontos (64%ra vitte fel), főleg mélyre, és rossz (volt) a TD-IT aránya. Megoldotta mindet. Mert ez is Stanzi. Van aki utál edzeni, van aki szeret. Van aki fejlődőképes, van aki nem. Lehet Stanzi nem a legngyobb tehetséget kapta, de kihozza maximumot magából. Hogy mire elég meglátjuk.

Egyébként mit vártál? Hogy majd azt írom, hogy nem lesz kezdő soha? Sztem ez idő kérdése. Ami nagy dolog ötödik körből, ez igaz. És igen, én bízom benne, hogy élni fog ezzel. Mert draft előtt is nagyra tartottam őt, nem csak mióta itt van. De függetlenül attól hogy Chiefs szurkoló vagyok, sztem neki tökéletes lehet ez a csapat. Ezt is írtam draft előtt, hogy sok QBnek nagy esély lehet ez a Chiefs, főleg ha még egy WR jön Bowe mellé. És egy Slot WR kellene. Ezt írta ma vagy tegnap M. Kiper is egyébként (NT+slot WRt írt egész pontosan).

A lényeg ,hogy továbbra is tartom, ötödik kör ellenére Stanzi kezdeni fog a Chiefsben. Továbbá véleményem, de élni is fog a lehetőséggel. Én ezt mondom a Denver szurkolók ugyanezt mondják Tebowról, te az Oaklandben bízol (bár ez hiú ábránd 😛). Ez ilyen dolog, nics ebben semmi rossz.ulpianus
Szeva!

Persze, hogy nincs semmi rossz benne...azért is drukker a drukker, hogy bízzon a csapatban, rookiekban stb....

Azt is tudom, hogy nem jelenti az 1\1 a sikert (lásd JMR) és 6. körben is lehet félistent hozni (lásd Brady)...

Még abban is egyetértek veled, hogy nálatok egész jól adott a helyzet Stanzi számára. Stabil GM, edzői stáb, szolid OL, jó futás egyre erősödő elkapó gárda...pusztán csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy marhára nem lefutott dolog ez. Ha az lenne első körös pick lett volna, mondjuk a részetekről. Ahogy Te is írod elenyésző számú late QB pick jön be...tudom, hogy a többsége a fanoknak tisztában van vele, de miután elolvastam a hsz-edet nekem az jutott eszembe, hogy túl jó, hogy igaz legyen...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Azért vmi miatt 5. körös lett Stanzi...értem amiket írsz, de azért kinn is van pár szakértő és mégis 5. körös lett...amiket most leírtál az alapján simán 2. körben vinni kellett volna mondjuk Kaepernick helyett...Rolni
Erre mondjam azt, hogy elfogult vagyok? Nyilván. De elöljáróban valamit tisztázzunk. Az volt téma: lehet-e kezdőjátékos valaki vagy nem lehet? Mert Skullkill írta, hogy 6 ember is beválhat (és sejtem, nem Miller a hatodik).

Ötödik körös volt. Cassel hetedik körös volt. De attól még lehet kezdő irányító.

Nyerőember lehet itt is, ahogy eddig is az volt. Ő ebben jó. JaMarcus Russel evésben volt jó, pedig 1/1 volt. Nem a pick értéke=QB értéke, erre célzok.
Leírtam pár adatot is direkt, de a lényeget még egyszer akkor. Nagyjából 3-5% a stabil kezdő pozícióra az esélye egy első körös QBnek. Utána már számolni sem érdemes olyan kevés. A második vagy ötödik kör ebből a szempontból irreleváns, mert olyan nagy a hullás mindenhol. Innentől fogva szerencse, vagy ki tudja mi kérdése, hogy ki válik be és ki nem. Nem lehet úgy megsaccolni sem, hogy ki lesz jó, mint egy LB esetében. Ott is van, aki nem válik be, pedig első körös tehetség volt. De azért a QB poszt eltér minden mástól.

Amin múlik, ha mindenképp írnom kell valamit:
1. A QB alapvető tehetsége (dobáserő, döntéshozatal, gyorsaság, tartósság, IQ, játékszeretet, stb.)
2. A QB technikája
3. A QB fejleszthetősége, amiben erős (mert ha valaki pocket passer, mint Stanzi ,akkor legyen JÓ pocket passer, aki erőből átdob mindent, és lepattannak róla védők az abban, aki jól fut, az fusson üzembiztosan jól)
4. A QB fejleszthetősége amiben gyenge. Ez érthető.
5. A csapat olyan rendszert játsszon, ami neki fekszik. Erre azért szoktak figyelni a drafton, mert ez tervezhető.
6. Az edzők.
7. A csapatnál lévő többi irányító helyzete. Esetleges sérülésük, kirúgásuk, új igazolások, stb.
8. OL
9. elkapók.
10. csoportrangsor, schedule erősség az első évben, ahol sok snapet kell játszani.
11. Szerencse+ ami most nem jut eszembe.

Ha ezt megnézed, akkor hiába volt első körös aspiráns Clausen, nem sok minden volt adott számára ezekből. Volt azért WR meg voltak edzők, és ők is tudták mit kockáztatnak, de választásuk nem volt. Lásd például 7. pont.

Stanzinek minden adott, hogy a saját képességeit kibontakoztathassa a Chiefsben. Máshol lehet én is azt mondom, hogy ha bedobják a mély vízbe, mint pár társát (akik ebből a szempontból jobbak, és ezért (is) jobb prospectek) ott süllyed el a karrierje. Mert Stanziről nem mondtam, hogy szuperkirály lesz vagy semmi ilyesmit.
Nem egyszer leírtam, de most is muszáj, hogy Stanzi egyáltalán nem lehet a következő Manning. Ezért is nem első körös tehetség. De egy nagyon megbízható, jó game manager lehet. Mert kiváló döntéseket hoz. Gyorsan felejti a gondokat, tovább lép bármin egy perc alatt, és a játékra koncentrál. Stanzi híres esete, amikor 5 picket dobott egy meccsen. És aztán nyert. Fontos, hogy miért dobott 5 picket? Igen. De fontos, hogy innen is fel tudott állni, pedig róla tudták ,hogy képes bárhonnan, de ez akkor is durva eset volt. Ez Stanzi.

Amit mondtam, hogy kész QB az arra vonatkozott, hogy két dolog szokott lenni a fő kérdés (dobómozdulat+döntéshozatal), ami nála nem kérdés. Még fejlődött is. Mert utolsó évére nagyon sokat edzett, mivel kritizálták (jogosan), hogy túl sokat kockáztat, nem is dob(ott) szépen, és nem elég pontos (64%ra vitte fel), főleg mélyre, és rossz (volt) a TD-IT aránya. Megoldotta mindet. Mert ez is Stanzi. Van aki utál edzeni, van aki szeret. Van aki fejlődőképes, van aki nem. Lehet Stanzi nem a legngyobb tehetséget kapta, de kihozza maximumot magából. Hogy mire elég meglátjuk.

Egyébként mit vártál? Hogy majd azt írom, hogy nem lesz kezdő soha? Sztem ez idő kérdése. Ami nagy dolog ötödik körből, ez igaz. És igen, én bízom benne, hogy élni fog ezzel. Mert draft előtt is nagyra tartottam őt, nem csak mióta itt van. De függetlenül attól hogy Chiefs szurkoló vagyok, sztem neki tökéletes lehet ez a csapat. Ezt is írtam draft előtt, hogy sok QBnek nagy esély lehet ez a Chiefs, főleg ha még egy WR jön Bowe mellé. És egy Slot WR kellene. Ezt írta ma vagy tegnap M. Kiper is egyébként (NT+slot WRt írt egész pontosan).

A lényeg ,hogy továbbra is tartom, ötödik kör ellenére Stanzi kezdeni fog a Chiefsben. Továbbá véleményem, de élni is fog a lehetőséggel. Én ezt mondom a Denver szurkolók ugyanezt mondják Tebowról, te az Oaklandben bízol (bár ez hiú ábránd 😛). Ez ilyen dolog, nics ebben semmi rossz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 614 — Raiders fan
Azért vmi miatt 5. körös lett Stanzi...értem amiket írsz, de azért kinn is van pár szakértő és mégis 5. körös lett...amiket most leírtál az alapján simán 2. körben vinni kellett volna mondjuk Kaepernick helyett...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Hatan ha beválnak, és Stanzi köztük lesz, akkor Piloinak szobrot állítanak.

Ha csak 3 kezdőjátékos lesz, már akkor csodás draftról beszélünk. Persze nehéz azt mondani, hogy Baldwin nem lesz kezdő évekig. Még az is szinte biztos, hogy kiváló WR lesz. Nemhogy starter lesz-e?
Powe esélyes az NT posztra. Mert ott egy lyuk játszik manapság leginkább.
Houstonra sem veszélyes senki, mert Studi jó csere ember, jó LB, playmaker is, csak a pass rush nem megy, hiába a leggyorsabb emberünk. De anélkül OLB mnem játszhat kezdőben.
Hudsonban akár csak hibát találni is nehéz, annyira tökéletes játékos center poszton. Niswnager megszorítja? Ugyan már.
De Stanzi sem project játékos, kész irányító, a lábmunkájába lehet belekötni, ha akarunk valamibe, de igazából már ma kezdhetne, ellenben sok előtte vitt emberrel. Majd erre külön kitérek mindjárt.
Jalil Brownnak esélye alig van kezdőként. Flowers a liga egyik legjobbja, Carr a másik, alig jobb Flowers. Arenasra dobáltak sokat így, akit ki lehet szorítani, mert rövid játékokban jó (Slant, 5 curl, akármi) zónában és m2m is jó, a legjobban blitzelő CB, ki mostanság érkezett a ligába. De hosszabb routeon verhető, ami miatt aki ezt is megoldja kiszorítja a nickel pozícióból. Bár ahhoz az elején felsoroltakat minimum hozni kell Jalilnak is.
Bailey, Miller és Bannon project játékosok. Ha egyet fel tudunk építeni, már jól jártunk. Erre is külön szánok egy fejezetet lejjebb.
________________________________________________________________


QB posztra akkor kitérek külön is. 2006 és 2010 közt draftolt QBk 20%-a van ligában mint back up, olyan 3% kezdőjátékos. Az első körösök majd 70%a back up QB (egyelőre), a maradék fele el lett küldve, másik fele starter. Azonban a második vagy későbbi körben draftolt irányítók közül csak mutatóba lehet számítani kezdő posztra, 7%uk back up szint a többi kukaesélyes, vagy már az is. Stanzi ötödik körös QB. Tehát az esélyei nem jók.
Azért azt látni kell, hogy legtöbb QB úgy érkezik a ligába, hogy nem kész irányító, de a potenciál megvan benne. De vagy nem tudnak dobni rendesen (ez elég gyakori), vagy nem elég jó döntéshozók (másik fő probléma), vagy valami technikai probléma van velük. Nem játszottak pro styleban (center alóli snap), nem jó a dobásmechanikájuk, inkább futással eredményesek, vagy azzal együtt, végig a zsebben maradva nem tudni mire képesek. stb.

Stanzinél a lábmunkáján kell dolgozni de mutass nekem olyan rookie QB-t akinél nem kell. Másik, hogy nem fut olyan sebesen, és jól, mint sok sztár prospect. Kit érdekel ez? Ez a profi liga, nem kell futkorászni. Cassel például remekül fut, és akkor mi van?
Szóval Stanzi pont abban legjobb, amiknek a hiánya legtöbb QB esetén a gyors és dicstelen karriert okozza. Nem tökéletes jelölt, mert a karja átlagos (nem gyenge), de nem ágyúkarú, vannak nála sokkal nagyobbat hajító srácok. De eldobja ahova a legtöbben, csak vannak jobbak. Ez megint kit érdekel? Majd jól játszik nem kell meccs végi Hail Maryket dobálnia, (de egyébként nagyot dob, nehogy valaki ezt higgye, hogy nem).

QB poszton kevesen váltják be a hozzájuk fűzött reményeket, de Stanzi valóban azért lehet befutó, mert nála igazi probléma nincs. Technikailag és fejben is kész a profi karrierre. Ritka az ilyen. Vannak kérdések, de mind olyan, ami tipikusan könnyen megoldható.

És ő is, ahogy a többi nem project újonc, needre érkezett, vagyis megvan a helye, ahová be kell állnia. Cassel jó QB, de azért tudjuk ,hogy nem nyerőember. A többieknek még tisztább helye van a posztjukon. De a projectjeink ellenben olyan postra várnak ahová van most is emberünk, csk hátha robbantanak, és még jobbak lesznek. Ha nem, akkor marad aki van. Így kell projectet igazolni, ezt jól csináljuk sztem.

Nevesítve így mutatkozik meg a project rookie pozíció harc:
Gilberry (esetleg ha bitang jó, Tyson Jackson/Shaun Smith) helyére pályázhat Bailey.
Arenas helyére Jalil Brown.
Sheffield (esetleg Studebaker) helyére Miller.
Cox/Castillo helyére Bannon.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
kátrány Baltimore Ravens 1 844 — Ravens fan
Érdekességképpen összevetettem a tavalyi draftunkat a mostanival. Lehet végignézni, hogy kinek kinek melyik körben jobb az idei, vagy a tavalyi pick? Ahol nem volt hasonló, ott odaírtam az évet, ahol mindkettő volt, az első a tavalyi érkező.

1/5 Eric Berry SS (2010)
2/4 Dexter McCluster RB/WR - 1/26 Jonathan Baldwin WR
2/16 Javier Arenas CB - 2/23 Rodney Hudson C
3/4 Jon Asamoah G - 3/6 Justin Houston OLB
3/30 Tony Moeaki TE - 3/22 Allen Bailey DE
4/2 Jalil Brown CB (2011)
5/5 Kendrick Lewis FS - 5/4 Ricky Stanzi QB
5/11 Cameron Sheffield OLB - 5/9 Gabe Miller OLB
6/34 Jerrel Powe NT (2011)
7/20 Shane Bannon FB (2011)ulpianus
Vége a hét szűk esztendőnek?


"My philosophy is: let's go out and wreak havoc," Pagano said.

http://www.youtube.com/watch?v=jOEoQoM8WTk&feature=related
több mint 12 éve
skullkill 40
Hát én nem tudok különbséget tenni, mindkét draft eszméletlenül jó. A tavalyiakból szinte mindenki bevált és szerintem az ideiekből is legalább 6-an befognak válni, minden körbe minőségi játékos érkezett szerintem idén is és tavaly is úgyhogy én azt mondom mindkét draft tökéletes.

chiefs jamaal
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Érdekességképpen összevetettem a tavalyi draftunkat a mostanival. Lehet végignézni, hogy kinek kinek melyik körben jobb az idei, vagy a tavalyi pick? Ahol nem volt hasonló, ott odaírtam az évet, ahol mindkettő volt, az első a tavalyi érkező.

1/5 Eric Berry SS (2010)
2/4 Dexter McCluster RB/WR - 1/26 Jonathan Baldwin WR
2/16 Javier Arenas CB - 2/23 Rodney Hudson C
3/4 Jon Asamoah G - 3/6 Justin Houston OLB
3/30 Tony Moeaki TE - 3/22 Allen Bailey DE
4/2 Jalil Brown CB (2011)
5/5 Kendrick Lewis FS - 5/4 Ricky Stanzi QB
5/11 Cameron Sheffield OLB - 5/9 Gabe Miller OLB
6/34 Jerrel Powe NT (2011)
7/20 Shane Bannon FB (2011)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Igen, a rendszer Crennel rendszere Georgiában, kicsit átdolgozva, de Crennel tuti ismeri a saját rendszerét. Meg mondom, sztem felhívta telefonon Granthamet, hogy "te figyi! Lenne pár kérdésem Justinról". Azért azt látni kell, hogy ezek az edzők egymásra is számítanak. Mert lehet holnap Crennel tesz szívességet neki (mondjuk egy jó állásajánlat képében. Ahogy Weis ugye azért ment egyetemre vissza edzeni, mert a fia így kapott jó állást. Meg persze nem is bírta Haley playhívás koncepcióját).
_______________________________________________________________


Mindenesetre ahogy Studinak és Vrabelnek, Houstonnak is segíteni fog Berry zsenialitása.
Meg Flowers is ott játszik. És Flowers ugye nagyon jó CB mindenben, tud segíteni, bármi van. Carr van olyan jó, mint ő, ha m2m vagy PD képességről beszélünk. Futás ellen is jó Carr, de Flowers feltűnően hatékony futás ellen is. Mondok két példát.
1. Flowers ellen egész szezonban a YAC, vagyis elkapások után megtett yardok száma 81. Ez beteg szám. 81 yard. Ennyit engedett egész szezonban az összes ellene játszó ember összes elkapása után.
2. Flowers a legbiztosabban szerelő CB a ligában (első lett e téren). 57 szerelésből egyet rontott . (második Bailey 40/1el, és harmadik Joe Haden 51/2vel (csoportban érdekesség, hogy Asomugha hátulról negyedik a ligában 18/5el, Donald Strickland (SD) utolsó 12/4el).

Visszatérve. Berry tackling és zónázási képességeit ismeri mindenki. Ezért lett SS és nem FS, hogy ki tudjuk aknázni teljesen ezt. Futás ellen Berry első perctől jó volt, míg passz ellen cak később hozta a játszmát.

Vagyis nem akkora nagy probléma, ha Houston eleinte pass rushban domborítja a tehetségét, ahogy Hali is így kezdte. Nála is lassan emelik a cover feladatok számát. Aztán majd ha emelgetik, akkor ne legyen gond, mert megharagszom. De egy rookie, aki harmadik körös, sztem ha a pas rusht eleinte megoldja, már összetehetjük a két kezünket (anélkül, hogy az arcunkat beletemetnénk).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Amit Döme ír Justin Houstonnal kapcsoltban, az igaz ám, szó szerint.

"Justin Houston ... Bár a Georgiában DE-t játszott első két évében ... 258 fontjával ugyanúgy pass rusher OLB lesz belőle a Chiefs 3-4-es rendszerében, ahogy 2010-ben a Bulldogsnál is ezt a szerepkört töltötte be egy hasonló rendszerben"

Az ominózus váltás a Georgiában akkor történt, amikor Todd Grantham érkezett a csapathoz (2010), mint Defensive coordinator. És ugye Todd Grantham először DC A C. Brownsban volt (a most Chiefs DC) Romeo Crennel alatt 2005-2007 között. Előtte assistant meg stb. volt.

Tehát Crennel szinte biztosra mehet Houston esetében. A rendszer valóban nagyon hasonló. És akár extra infói is lehetnek.ulpianus
erről volt pár hete egy cikk az arrowheadpride-on is, hogy tulajdonképpen ugyanazon rendszerben játszott a dawgs-ban houston, tehát sokat nem kell a beilleszkedéssel szarakodni vele
ami a bibi lehet egyelőre az a cover dolgok
hali ugye tizenvalahány százalékban mozgott hátra coverben a snapek során
és houston sem az a cover király, szóval ezt még kell gyakorolnia, de legalább ott van studebaker is még ilyen helyzetekre
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
AFC West draftelemzés:
http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2225Döme
egész jó
köszi
😊
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Amit Döme ír Justin Houstonnal kapcsoltban, az igaz ám, szó szerint.

"Justin Houston ... Bár a Georgiában DE-t játszott első két évében ... 258 fontjával ugyanúgy pass rusher OLB lesz belőle a Chiefs 3-4-es rendszerében, ahogy 2010-ben a Bulldogsnál is ezt a szerepkört töltötte be egy hasonló rendszerben"

Az ominózus váltás a Georgiában akkor történt, amikor Todd Grantham érkezett a csapathoz (2010), mint Defensive coordinator. És ugye Todd Grantham először DC A C. Brownsban volt (a most Chiefs DC) Romeo Crennel alatt 2005-2007 között. Előtte assistant meg stb. volt.

Tehát Crennel szinte biztosra mehet Houston esetében. A rendszer valóban nagyon hasonló. És akár extra infói is lehetnek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 711 — Sworn to the Black
AFC West draftelemzés:
http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2225Döme
(Nagyon halkan, mert nem lényeges. Annyit kötözködnék, hogy Baldwin nem 3 méterről szedi le a labdát, mert van két karja is. 😊)

Ami viszont lényeges, hogy köszönjük! Mindig jó, hogy te írod, mert a csoportunk minden rajongója, érdeklődője így minőségi munkát kap kézhez. Ahogy most is.
Mind a sport, mind fogalmazás szempontjából nagyon szép, alapos munkát hoztál össze. Nekem nagyon tetszik! Csak így tovább. Döme for prez!ulpianus
Köszi a dicséretet!

Javítottam Baldwint, nem gondoltam bele abba az egyszerű ténybe hogy az embereknek vannak karjai. 😊
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Éreztem, hogy valamiért nem stimmel nekem, furcsálltam is volna, ha nem tudna zsákolni 😊

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
AFC West draftelemzés:
http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2225Döme
(Nagyon halkan, mert nem lényeges. Annyit kötözködnék, hogy Baldwin nem 3 méterről szedi le a labdát, mert van két karja is. 😊)

Ami viszont lényeges, hogy köszönjük! Mindig jó, hogy te írod, mert a csoportunk minden rajongója, érdeklődője így minőségi munkát kap kézhez. Ahogy most is.
Mind a sport, mind fogalmazás szempontjából nagyon szép, alapos munkát hoztál össze. Nekem nagyon tetszik! Csak így tovább. Döme for prez!


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 711 — Sworn to the Black
AFC West draftelemzés:
http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=2225
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Persze, jobb lenne, ha több TD-je lenne, de ettől függetlenül nálam ő az első 😊 Tavaly és főleg tavaly előtt amiket bemutatott az nekem bőven elég bizonyíték 😊 De Wallace-t is nagyon jónak tartom, csak D-Jaxet jobbnak

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Wallace se rossz, de DeSean nálam veri 😊
(Amúgy meg Gaffney és Maclin is szépen teljesít 😊)Wyatt
Elmondom én mire számoltam. Nem akarlak meggyőzni, csak érdekességképp.

Elkapásszám:
Mike Wallace 15
DeSean Jackson 13

Elkapás arány:
DeSean Jackson 44.83%
Mike Wallace 40.5%

Elkapott yardok:
Mike Wallace 591
DeSean Jackson 551

Ebből TD:
Mike Wallace 7
DeSean Jackson 4

Kettővel több elkapás + 40el több yard ide. De az is benne van a 20 yardos átlagban. Elkapás arány jobb ott 4.33%al, de kevesebb elkapásból, nem csak kevesebb felé dobott labdából. Azért azt is jelenti, hogy ha felé dobtak volna el is kell kapnia, hogy tartsa Wallace számait, amit persze sose tudunk meg. De lényeg, hogy "könnyebb" jobb arányt hozni kevesebből. ez a 4% azért nem nagy eltérés.

Viszont a legfontosabb sztem, hogy ha már deep pass, akkor ennek hatékonysága inkább 40% mint 50%, azt elérik mindketten és akkor jó. (A ligában 5en mennek 50% fölé ennyi elkapásból).
Szóval a lényeg sztem, hogy TDt kell csinálni belőle. Hosszútávon ez a lényege, hogy így éri meg a 40%. És ebben Wallace 7-4-re nyer. Kettővel több passz, de %ban ez akkor is 46.6% Wallacenál, illetve 30.7% Jacksonnál.

Nekem ezért Wallace, mert taktikai szempontból ez sokkal fontosabb adat. Ennyi volt nálam a nagy lényeg legalábbis. De mint írtam ez ízlés dolga, van akinek tuti, hogy Lloyd a nyerő, mert például ő a legjobb három dologban (amik sztem egymásból is adódnak).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Amúgy Mrucz tavaly, mikor 13 meccset játszott Hard helyén, kb. pro-bowl szinten tolta, de te biztos nem sokat láttál belőle. 😊szaba
Látni láttam őt. Csak nem láttam a Kábé Pro Bowl szintet az tény. Akkor tévedek. Van ilyen. Ezért érdekelne a te listád, meg másoké is. Más csoportban is.

Hardwick is öregszik, nem csak Saturday. Aki jó, az nem érdekel, hogy nem kéne jó legyen, mert öreg. Weigmann tavaly 37 évesen játszott, de mégis jó volt.

És hogy mindenki más nagy disznó és ennyi? Azért ez minimum hogy leegyszerűsítése a dolgoknak. De inkább elfogultság. Hardwick 6'4 és 305 font. Nézd csak meg a többieket, és akkor meglátod mire gondolok. Hasonlíthatod az ideális center mérethez őket, vagy egymáshoz, vagy Hardwickhez, vagy az OL többi tagjához. Ahogy tetszik.ulpianus
Elnézted. Gurode-ra írtam, hogy nagy disznó.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 104 — capitaine du château de Vienne 1487
Wallace se rossz, de DeSean nálam veri 😊
(Amúgy meg Gaffney és Maclin is szépen teljesít 😊)Wyatt
igyis ugyis, ha Steelers - ha Panthers 😛


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Wallace se rossz, de DeSean nálam veri 😊
(Amúgy meg Gaffney és Maclin is szépen teljesít 😊)

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
A fentebb található WR cikkhez egy kis érdekesség.
A legeredményesebb Deep threat WRekről, vagyis mélységi célpontokról. Van AFC WESTből két ismétlődő név. Az egyik talán épp a legjobb volt (sztem Wallace a nyerő, de ízlés dolga), Brandon Lloyd (Denver). A másik Dwayne Bowe (KC).
Valamint a Rechargers játékosa Malcolm Floyd illetve Jabar Gaffney (másik denveri WR) is tiszteletét teszi az egyik (elkapásarány) táblázaton.

Jöjjenek a számok. A versenyen azok a WRek indultak, aki 20 yard vagy mélyebb passzt kaptak el, lettek megcélozva, legalább 15 alkalommal. Tehát aki egyet elkap egyből az hiába 100%, nem szerepelhet a listán. Érthető okból.

Legtöbbször megcélzott
1t Brandon Lloyd DEN 41
1t Calvin Johnson DET 41
3t Larry Fitzgerald ARZ 37
3t Mike Wallace PIT 37
5t Greg Jennings GB 36
5t Reggie Wayne IND 36
7t Braylon Edwards NYJ 33
7t Dwayne Bowe KC 33
9t Mike A. Williams TB 32
9t Nate Washington TEN 32

A legtöbbet elkaptak
1 Brandon Lloyd DEN 17
2t Mike Wallace PIT 15
2t Greg Jennings GB 15
4t DeSean Jackson PHI 13
4t Kenny Britt TEN 13
6t Calvin Johnson DET 12
6t Reggie Wayne IND 12
6t Mario Manningham NYG 12
9t Dwayne Bowe KC 11
9t Johnny Knox CHI 11

Legjobb elkapás arány
1 Kenny Britt TEN 56.52%
2 Robert Meachem NO 55.00%
3 Roddy White ATL 53.33%
4 Steve Breaston ARZ 52.63%
5 Mario Manningham NYG 52.17%
6 DeSean Jackson PHI 44.83%
7 Andre Johnson HST 43.48%
8 Johnny Knox CHI 42.31%
9 Jabar Gaffney DEN 42.11%
10t Greg Jennings GB 41.67%
10t Anthony Armstrong WAS 41.67%
10t Malcom Floyd SD 41.67%

Elkapott (deep ball) yardok
1 Brandon Lloyd DEN 614
2 Mike Wallace PIT 591
3 DeSean Jackson PHI 551
4 Greg Jennings GB 545
5 Mario Manningham NYG 484
6 Anthony Armstrong WAS 477
7 Kenny Britt TEN 460
8 Johnny Knox CHI 418
9 Robert Meachem NO 406
10 Braylon Edwards NYJ 401

Elkapott (Deep pass) TD
1t Mike Wallace PIT 7
1t Calvin Johnson DET 7
3t Brandon Lloyd DEN 6
3t Mario Manningham NYG 6
3t Kenny Britt TEN 6
3t Dwayne Bowe KC 6
7t Greg Jennings GB 5
7t Pierre Garcon IND 5
9t Robert Meachem NO 4
9t Braylon Edwards NYJ 4
9t Jeremy Maclin PHI 4
9t Terrell Owens CIN 4
9t Hakeem Nicks NYG 4
9t Mike A. Williams TB 4

Próbáltam formázni. Ahogy sikerült, úgy sikerült.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
AFC WEST poszt (apokaliptikus) összehasonlító rovat
A rovat Special edition kiadása, a ST sztárok.

1. Raiders A liga legjobb puntere Lechler, és a liga legjobb ágyúlábú Kickere Janikowski, így egy csomagban mindenkit levernek a csoportban természetesen. A fantasztikus returnök Jacoby Ford és másodsorban Johnny Lee Higgins részéről már szinte csak hab a tortán. Jelzi, hogy a Raiders ST egysége nem korlátozódik a rúgókra.

2. Chargers Ez most biztos meglepő. De igazából nem a STről beszélünk a többieknél sem, hanem a ST kulcsembereiről, Punter, Kicker, returner, (Chiefsnél sem számolom a liga legeredményesebb ST ütközőjét, akkor itt sem azt a pár játékost, akik tudjátok mit tettek). Így nem lehet a San Diegot sem másként értékelni. Azonban tény, hogy Kaeding 💋‍ és Scifres (P) Pro Bowler játékosok, nem véletlenül. És bár a visszahordás szintje nem éri el az Oaklandét, Sproles lépéshátrányba is került Hester javára, ez nem rajtuk áll. Cason szintén egy jó PR, ez is tény. A többi ST játékos zömét meg igazán egyszerű és olcsó lecserélni.

3. Chiefs A legjobb ST tag itt a liga egyik legjobb puntere, Dustin Colquitt. A második évét lehúzó Succop 💋‍ első évében ligaelső volt pontosságban Mr. Irrelevantként, volt róla pár cikk. Második évében visszaesett. PR poszton sosem láttam olyan keményen ütköző (és az ütközéseket ilyen könnyen viselő) játékost, mint Arenas (Hall óta a legjobb PR, akit láttam). Bár 2010 még nem volt számára kiemelkedő, ahogy várták (jó volt szimplán), de egyetemen bizonyította ponterősségét. A KR McCluster első meccsén bekezdett, aztán lesérült. Nála ez várható még párszor sajnos.

4. Broncos KR Demaryius Thomas, PR Eddie Royal, ez nagyon jól hangzik, bár Thomas is hajlamos a sérülésre sajnos. Ehhez van egy Prater 💋‍, aki nagyokat rúg, azonban nem mindig pontosan. És egy borzalom gyenge Punterük, a Chiefses Punter tesója, Britton Colqiutt, aki lehúzza az egység renoméját. Nem valószínű, hogy ezt sokáig megteheti.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Eric Mangini gyorselemzés, a csoportról, a Chiefs sikererének tartósságáról. A lényegi mondanivaló nagyjából összefoglalva: . Ennyi.
De legalább valami mozgókép és nem ezer éves. 😀

Érdekesebb Pat Kirwan WR rangsoroló cikke. CSoportokra ossza a WR-eket, A-J csoportokra.
Az egyetlen (ezt sejthettük) Chiefs elkapó Dwayne Bowe, aki B csoportos lett. Nem azért mert Bvel kezdődik a neve, hanem a ligaelső TDszám miatt (bár itt az szerepel hogy elmúlt 27 meccsen 19 TD, de ez elég hülye adat sztem)

Egy csoportba (B) kerülvén Vincent Jacksonnal (Bolts), aki így is a holdoutja miatt nincs előrébb. Ami jogos, VJ A osztályú elkapó.

Brandon Lloyd (Donkeys) a D csoportban végezte. Azért, mert szuper éve volt, de előtte négy év alatt 2TD-t hozott össze. Azt valahogy elfelejti megemlíteni, hogy sokat volt sérült, 2009ben konkrétan 2 meccsen játszott. Attól persze nem lesz hasznos senki, hogy milyen lehetett volna. De tény, ami tény.

Érdekes lehet még, hogy a két draft prospect ász WR (Green és Jones) egyaránt a G csoportba került.


Állat vagyok, ami enni kér...