Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Colqiutt érdekes dolgot mondott egy interjúban.
http://profootballtalk.nbcsports.com/2011/07/13/chiefs-punter-says-todd-haley-thinks-josh-mcdaniels-was-cheating/
A Denver elleni meccs után nem fogott kezet Haley JMDvel. Akkor nem nyilatkozott, hogy miért. Találgatták sokan, de nem mondta el. Most Colqiutt azt mondja, hogy Haley azt mondta ekkor JMDnek, hogy "tudom a meccs alapján, hogy mit csinálsz, és te csaltál". Ez Colqiutt szerint arra utal, hogy a Spygate botrány egyik állítólagos kiötlője JMD, a Chiefs ellen is ilyen eszközökkel élt. Legalábbis Haley szerint.

Én nem tudom. De nyilván egy profi edző érzi, hogy túl sok a "véletlen" tökéletes play.Mindennek van gyenge pontja, és ha néha telibetalálnak az okés. Nem jó dolog, de előfordul. De ha ez az arány ésszerűtlenül magas, az lehet gyanús.

Haley anno nem akart botrányt ebből, meg most sem. Elnézést is kért a kirohanásáért. A második Denver meccsen nyertünk, ha nem is simán, és ott utána kezet fogott JMDvel. Azért odáig nem ment, hogy amikor OCt keresett, akkor leigazolja az akkor szabad McDanielst. És gondolom ezentúl sem lesznek barátok. Haley egyébként is gyűlöli ha valaki sunyít. Chamberst is ezért vette ki a kezdőből azonnal, stb. stb. Nem bírja elviselni az ilyesmit. Szóval lehet túlreagálta, nem tudom.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Washington safetynek szar, mert zónázni nem tud valami fényesen. De emberfogónak annyiban jó, hogy nem szakad le könnyen, csak nem egy szerelőgép. Ellenben szeret ütközni. Csak lesérült. Leggett IRen volt, és Travis Daniles amikor lesérült, és Flowers is, akkor sérülten muszájból játszott. Aznap nem volt penge és gyorsba rásérült. De én nem ez alapján ítélem meg. Jó persze nem egy Flowers vagy Carr, de én mint CB4 értékelem arra jó sztem. Mármint ahhoz képest, hogy nem igazán van jobb. Travis Daniels is játszott safetyt. De az igazi megoldás az lenne, ha hoznánk egy rendes csere safetyt, nem kényszerből tologatnánk a sokadik cornereket oda.

Leggett hasonló, mint Washington. Nem egy zónamester, de emberezni tud. Nem ütközőgép, de lelkes. Szóval ilyen 4. vagy 5. cornernek jó. Csak a sérülése (+lockout) miatt most nem tudjuk, hogy milyen formában tér vissza? Vagy ő vagy Washington kelleni fog. Bár elvileg ot van most Jalil Brown, aki akár Carr szintjére is felérhet, és akkor leiszom magam ennek örömére külön! 😀

A safety kérdésre visszatérve. Ha már megemlítettem. KEzdjük az alapokkal, mert nem csak te meg mirdal olvassátok. SS Berry, FS Lewis. McGraw ha marad ,akkor egy csere is van nagyjából normális. És ez a Chiefsnek így elég is. Cserejátékos kell még, nem más. Tehát én ezért nem hiszek a "Két Eric a meccseket nyerik" Weddle igazolásban, és hasonló minőségi FS elméletekben.
Sztem eleve ócó Tescós FS kerestetik a szakács brigádba. Vagy undrafted FA, vagy hasonló, majd keretszűkítésben elfogott máshol levetett fiatal, vagy valami. Nem kell sietni. hátul zónázni kell, elvileg nem egy nagy bonyolultságú dolog, megoldja egy közepes FS is jól (Kendrick Lewis sem egy ász, de megoldja ő is).
____________________________________________________________


Például ott van Brian Lainhart a Kent Stateről. Ő UDFA. 6'0 magas, és 211 font, 4.64 hivatalos 40 yardja (és 4.54 nem hivatalos), az mind tökéletes. 37.5 vertical, 10-5 broad jump, 4.25 short shuttle, 11.45 long shuttle, az tökéletes. A Kent Stateről érkeztek ám ilyen jó kis mutatókkal rendelkező UDFA atléták, akik később, jó edző alatt királyok lettek az NFLben: Antonio Gates, James Harrison és Joshua Cribbs is ilyen.

Lainhart első lépésben IT király. 17 pickje volt egyetemen 4 év alatt, ami legjobb a drafton. 344 tackle fűződik a nevéhez. Egyfolytában hajt, jó kis játékos, szeretik a társai. Nem hívták meg a combinera, nem egy sztár. Nem is kell nekünk sztár. A technikáján dolgozni kell, meg néha túl lelkes, elszáll egy play actionre. De ezek mind megoldhatók, alapvetően sztem ki lehet hozni egy ilyen emberből az állatot. Egy jó csere lehetne hozzá hasonló safetyből, inkáb, mint erőltetni a cornernek kevésbé bevált emberinket. Ehun egy vidijó Lainhartról:
http://www.youtube.com/watch?v=26edPIjGT_w


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
washington tőlem mehet a francba
pocsék teljesítményt nyújtott
a flowers,carr,arenas,brown négyes nagyon jól hangzikehh
Washington nem olyan rossz. Mármint 4 CB nem elég, de 5 sem. Meg Arenas liga szinten is gyenge man cover CB. Például le lehet futni egy slot WRnek izomból őt. Amiben ő jó, hogy tökéletes a Crennel féle cover 3 ra. blitzel fantasztikusan, és rövid belső zónában is elég jól játszik. Nem tökéletes, meg lehet verni, de jómunkásember szinten elég az. Ez el lehet venni tőle. A blitzei és a futás elleni keménysége ami miatt sztem marad. Mert ott nincs LB nickelben, és így ő a run stopper. Carr is segíti, amikor nem kell hátrarohannia. Meg Hali persze rohamozza RB-t, de őt alapból blokkolják mindig, azért a Chiefs ellen Halit illik blokkolni, ha arra (weak side) akarsz futni.
De ettől még kell egyrészt nickelben is preventezni, meg mást is. Szóval ha valaki kevésbé blitzel jól, de úgy jó futás ellen és zónában, hogy közben jobb emberfogó mint Arenas, akkor a blitz önmagában nem menti meg Arenas posztját. És Jalil Brown egy jó emberező, aki elég fizikális is (+ elég nagy is cornerhez képest) ehhez. Ha tud bltizelni alap szinten akkor jó, és tud. A kérdés, hogy zónázni mennyire tud, meg a m2m profi szinten mennyit esik vissza nála? Mert Washington is jó emberező volt egyetemen. Itt sem rossz, de nem is akkora penge. És így már nem ér annyit, mint Arenas, aki minden másban jobb.ulpianus
washignton rossz
olyan sutaságokat csinált
emlékszem párra
sajnos
ráadásul őt próbálgattuk safety-nek is
abban mégrosszabb volt
😊
azt eddig is tudtuk, hogy arenas nem azért van nálunk, hogy egy az egyben fogjon wr-t
😊
ellenben brown abban jó
persze nem elég a négy cb, de ez a négyes alapnak jó
én még travis daniels-t látnám szívesen nálunk
már ha éppen nem sérült
amúgy leggett-el mi lehet?
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
washington tőlem mehet a francba
pocsék teljesítményt nyújtott
a flowers,carr,arenas,brown négyes nagyon jól hangzikehh
Washington nem olyan rossz. Mármint 4 CB nem elég, de 5 sem. Meg Arenas liga szinten is gyenge man cover CB. Például le lehet futni egy slot WRnek izomból őt. Amiben ő jó, hogy tökéletes a Crennel féle cover 3 ra. blitzel fantasztikusan, és rövid belső zónában is elég jól játszik. Nem tökéletes, meg lehet verni, de jómunkásember szinten elég az. Ez el lehet venni tőle. A blitzei és a futás elleni keménysége ami miatt sztem marad. Mert ott nincs LB nickelben, és így ő a run stopper. Carr is segíti, amikor nem kell hátrarohannia. Meg Hali persze rohamozza RB-t, de őt alapból blokkolják mindig, azért a Chiefs ellen Halit illik blokkolni, ha arra (weak side) akarsz futni.
De ettől még kell egyrészt nickelben is preventezni, meg mást is. Szóval ha valaki kevésbé blitzel jól, de úgy jó futás ellen és zónában, hogy közben jobb emberfogó mint Arenas, akkor a blitz önmagában nem menti meg Arenas posztját. És Jalil Brown egy jó emberező, aki elég fizikális is (+ elég nagy is cornerhez képest) ehhez. Ha tud bltizelni alap szinten akkor jó, és tud. A kérdés, hogy zónázni mennyire tud, meg a m2m profi szinten mennyit esik vissza nála? Mert Washington is jó emberező volt egyetemen. Itt sem rossz, de nem is akkora penge. És így már nem ér annyit, mint Arenas, aki minden másban jobb.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Nem rossz ám Houston coverben teljesen. Itt tudsz nézni teljes meccseket is róla (akit érdekel még a Georgia Bulldogsban találja őt #42 mezben):
http://www.secdigitalnetwork.com/SECVIDEO.aspx
A lényeg, hogy az LOLB nálunk inkább cserél zónát a SS-el, és zónázik a szélen under mélységben kis zónában, vagy flaten, ami futás meg screen ellen fontos. Ahhoz olyan baromi nagy zone képesség nem kelletik. elkapják a labdát, nem gond, le kell vinni a földre, vagy kiszorítani amíg Berry odaér és ennyi. Ez nem deep zone, lehet complete flaten, nem nagy gáz. persze azért underben oda kell érni, de majd kulcshelyzetekben nem ezt játszuk, hogy az LOLB egyedül fogja Gatest, és kész. Eddig sem ezt játszottuk olyankor.

Szóval a Crennel féle zóna rendszerben tolta a 3-4et a legfontosabb (utolsó) évében (mint OLB) egyetemen is, csak előtte volt DE (4-3). Nem volt ő rossz. Annyit tud, mint Studebaker vagy kicsit kevesebbet. Ellenben sokkal jobb pass rusher. És ebben a védelemben ez többet számít, mintha elbasz egy covert néha. Hali is zónázik 15%ban, csak nem 30%ban, mint más OLBk. De az erős oldalon Justinnak ezeket Berryék megoldják. Ő van ott, meg Flowers. Szal no problem.


Arról nem is beszélve, ha valóban Crennel most, hogy van két jó OLBje, nem is akarja zónáztatni annyit az LOLBt, hanem mehet az öt emberes blitz keményebben (a mostani 4 helyett).

A 3-4 védelmek elég jól működnek 5 blitzelővel. A sokat taglalt fire zone is erre épít.
De a ligában jelen lévő (3-4es) elephant séma központi eleme a 5 man rush. (Na, az nálunk nem lesz sztem).
Nagyon izgalmas például a Denver esetleges elephant 4-3 védelme. Esküsznek sokan, hogy ez lesz, ezért kellett Von Miller. Aki született elefáni a szerepere, az tény. Vele bazi jól lehet(ne) majd ezt játszani. Én alig várom, hogy tényleg meglépik-e? Mindenesetre a Denver FO egyes nyilatkozatai erre engednek utalni.

És a Bear 46 felújított változatát vagy 4-5 gárda játssza kisebb nagyobb arányban, ott is az 5 blitzelő a lényeg tulajdonképpen.
Vagy a 3-4 over felállás az egyik alapséma a Dallas és az Arizóna védelmében is. Ott is 5 blitzelő van default, csak mindenki 1 gap.

Szal pár megoldás is kínálkozik. De elsőre megvárjuk, hogy Houstont meg lehet tanítani profi szinten zónázni vagy nem?ulpianus
láttam pár dawgs meccset a szezonban is
pass rush-ban nagyon jó lesz
ha meg nem..hát istenem...buktunk egy harmadik kört
😊
amúgy ha jól emlékszem tavaly nagyon keveset ment nálunk a blitz (volt valami százalékos kimutatás és abban a liga aljába tartoztunk emlékem szerint)
persze ez lehetett azért is, mert nem volt rá megfelelő emberanyag
na most azért egy fokkal izgalmasabb lesz a dolog
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Nem rossz ám Houston coverben teljesen. Itt tudsz nézni teljes meccseket is róla (akit érdekel még a Georgia Bulldogsban találja őt #42 mezben):
http://www.secdigitalnetwork.com/SECVIDEO.aspx
A lényeg, hogy az LOLB nálunk inkább cserél zónát a SS-el, és zónázik a szélen under mélységben kis zónában, vagy flaten, ami futás meg screen ellen fontos. Ahhoz olyan baromi nagy zone képesség nem kelletik. elkapják a labdát, nem gond, le kell vinni a földre, vagy kiszorítani amíg Berry odaér és ennyi. Ez nem deep zone, lehet complete flaten, nem nagy gáz. persze azért underben oda kell érni, de majd kulcshelyzetekben nem ezt játszuk, hogy az LOLB egyedül fogja Gatest, és kész. Eddig sem ezt játszottuk olyankor.

Szóval a Crennel féle zóna rendszerben tolta a 3-4et a legfontosabb (utolsó) évében (mint OLB) egyetemen is, csak előtte volt DE (4-3). Nem volt ő rossz. Annyit tud, mint Studebaker vagy kicsit kevesebbet. Ellenben sokkal jobb pass rusher. És ebben a védelemben ez többet számít, mintha elbasz egy covert néha. Hali is zónázik 15%ban, csak nem 30%ban, mint más OLBk. De az erős oldalon Justinnak ezeket Berryék megoldják. Ő van ott, meg Flowers. Szal no problem.


Arról nem is beszélve, ha valóban Crennel most, hogy van két jó OLBje, nem is akarja zónáztatni annyit az LOLBt, hanem mehet az öt emberes blitz keményebben (a mostani 4 helyett).

A 3-4 védelmek elég jól működnek 5 blitzelővel. A sokat taglalt fire zone is erre épít.
De a ligában jelen lévő (3-4es) elephant séma központi eleme a 5 man rush. (Na, az nálunk nem lesz sztem).
Nagyon izgalmas például a Denver esetleges elephant 4-3 védelme. Esküsznek sokan, hogy ez lesz, ezért kellett Von Miller. Aki született elefáni a szerepere, az tény. Vele bazi jól lehet(ne) majd ezt játszani. Én alig várom, hogy tényleg meglépik-e? Mindenesetre a Denver FO egyes nyilatkozatai erre engednek utalni.

És a Bear 46 felújított változatát vagy 4-5 gárda játssza kisebb nagyobb arányban, ott is az 5 blitzelő a lényeg tulajdonképpen.
Vagy a 3-4 over felállás az egyik alapséma a Dallas és az Arizóna védelmében is. Ott is 5 blitzelő van default, csak mindenki 1 gap.

Szal pár megoldás is kínálkozik. De elsőre megvárjuk, hogy Houstont meg lehet tanítani profi szinten zónázni vagy nem?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Igen, ha Powe beválik, akkor sokan verik majd a falba a fejüket. A T-Jax--Powe--Dorsey falba reméljük. 😀 Bár lehet, hogy végül a Bailey--Powe--Dorsey lesz a befutó, vagy hozunk jövőre is egy NT-t a drafton akár. Mindenesetre 2011 ha valakinek, akkor Casselnek és T-Jaxnek élethalál kérdése lesz.

Hasonló kérdésben az LB edzőnk az nyilatkozta, hogy Vrabel után Hali túloldali társa Houston lesz. Legalábbis most azt gondolják, hogy Justin Houston (drafton 3/6os ügynök volt) igazából első körös tehetségnek számít. Ő így számol vele, és akkor el kell tudnia hódítani Studebakertől a starter helyet.

A CB sorban meg az van, hogy Flowers és Carr a kezdők. Arenas a Nickel. És Donald Washington volt eddig a negyedik, vagy Leggett, amíg nem sérültek le. Jött a drafton a tehetséges Jalil Brown, és most erre Washington azt mondta ,elég ideges a lockout miatt már. 😀ulpianus
nah igen TJ-nek már az is betenne ha lesérülne megint, mert vagy szarul játszott vagy jól de egyből lesérült.
örülnék egy egészséges és jól teljesítő TJ-nek , mert azért látszott a chargers ellen is mire képes a fal ha meg yrendesen a rotáció.ha TJ kiesik shaun smith-nek kell mennie LDE-be és edwards meg marad egyedül...ami azért cseppet sem álom kategória
😊

azért houston limitálva lesz szerintem
valakinek azért néha cover-be is kell menni az OLB-ek közül
bár lelki szemeim előtt a hali/houston terror kettős lebeg
már ha houston bevállik
ugye
😊

washington tőlem mehet a francba
pocsék teljesítményt nyújtott
a flowers,carr,arenas,brown négyes nagyon jól hangzik
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Igen, ha Powe beválik, akkor sokan verik majd a falba a fejüket. A T-Jax--Powe--Dorsey falba reméljük. 😀 Bár lehet, hogy végül a Bailey--Powe--Dorsey lesz a befutó, vagy hozunk jövőre is egy NT-t a drafton akár. Mindenesetre 2011 ha valakinek, akkor Casselnek és T-Jaxnek élethalál kérdése lesz.

Hasonló kérdésben az LB edzőnk az nyilatkozta, hogy Vrabel után Hali túloldali társa Houston lesz. Legalábbis most azt gondolják, hogy Justin Houston (drafton 3/6os ügynök volt) igazából első körös tehetségnek számít. Ő így számol vele, és akkor el kell tudnia hódítani Studebakertől a starter helyet.

A CB sorban meg az van, hogy Flowers és Carr a kezdők. Arenas a Nickel. És Donald Washington volt eddig a negyedik, vagy Leggett, amíg nem sérültek le. Jött a drafton a tehetséges Jalil Brown, és most erre Washington azt mondta ,elég ideges a lockout miatt már. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
És egy Jackson-Shaun Smith-Dorsey falról mit gondolnátok?adam8
Ahogy ehh mondja. Aki (Shaun Smith) egy Ron Edwardst (NT) sem tud kiszorítani, az nem egy penge NT. Más kérdés, hogy DEnek jó. De az igaz, hogy run stopper és NT csere most is.
A háromból muszáj alapon leginkább Dorsey jó NTnek. Csak ő sem az a klasszikus Nose, és túl drága lenne, hogy átlagos Nose legen ennyiért, amikor DEnek meg király.
T-Jax mint NT nem tudom milyen lenne? fene tudja, lehet egyszer beteszik, de nem hiszem.
ulpianus
dorsey is max(!). a wade phillips féle 3-4ben lehetne nose, a mi rendszerünkben megennék reggelire, szerintem
😊
jelenleg mindenki ott "jó" ahol van és csendben imádkozhatunk azért, hogy powe bevállik majd 2012ben
😊
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
És egy Jackson-Shaun Smith-Dorsey falról mit gondolnátok?adam8
Ahogy ehh mondja. Aki (Shaun Smith) egy Ron Edwardst (NT) sem tud kiszorítani, az nem egy penge NT. Más kérdés, hogy DEnek jó. De az igaz, hogy run stopper és NT csere most is.
A háromból muszáj alapon leginkább Dorsey jó NTnek. Csak ő sem az a klasszikus Nose, és túl drága lenne, hogy átlagos Nose legen ennyiért, amikor DEnek meg király.
T-Jax mint NT nem tudom milyen lenne? fene tudja, lehet egyszer beteszik, de nem hiszem.
__________________________________________________________________
--------------------------------------------------------------------------------------

Az edzőkről kevesebb szó esik, most legyen. Haley szerepel, néha Crennel, de a többiek nem szoktak. Pedig az ő munkájuk is meghatározó.

Jim Zorn QB Coach
Head Coachnak nem volt valami meggyőző. De ettől még az irányítókhoz ért. A Lionsban Charlie Batch lesérült, és innentől kútba esett a projekt. Azonban rookie évében 88.3as passer ratingje az NFL történelmének negyedik legjobb ilyen mutatója.

Majd a Seahawksnál leginkább Matt Hasselback dolgozott a kezei alatt, akinek a mostani formáját ne keverjük az akkorival. Zorn hozta el őt Favre mögül, és akkortájt igen szépen teljesített Hassi.

Tavaly, egy évre Flacco edzőjének vitték el, és sztem belőle is kihozta a maximumot (elnézést a Flacco hívektől).

Most meg Cassel olyan QB, akinek technikailag már semmit nem kell tanulnia, csak sokszor egyszerűen nyomás alatt nagyon (NAGYON) alulteljesít. Tehát az újabb Matt a feladat.
Valamint az újonc Stanzi kiképzése.
__________________________________________________________________

Maurice Carthon HC assitant
Crennelről gondolnánk leginkább, hogy Haley után a legfőbb karmesteri pálcát megkaphatná. Mások szerint inkább Carthon. Nincsenek tények, de Crennel (ahogy Zorn) is lebőgött, mint HC sztem. Szóval jobban áll neki a DC poszt mindenképp.
Carthon jószerivel teljesen ismeretlen. Ahogy Zorn QB volt a pályán, Carthon pedig (leginkább Giants) RB. Jelenleg ő a Chiefs RB edzője és HC assist.
RB edző öt évig (Pats-Jets) és OC négy évig (Lions-Cowboys-Browns). Újra RB edző a Cardsban. Onnan érkeznek Haleyvel 2009ben.
Tehát ő is rendelkezik OC tapasztattal. Az ilyen magasabb szintről visszalépett emberekben hisz Haley, olybá tűnik. Valahogy mintha azt gondolná, csak azt küldik feljebb, aki a saját munkájában elég jó. Ismeri is őket (Crennelt is a Jetsből), nála ezek dönthetnek egy kinevezésnél talán.
____________________________________________________________________


Bill Muir OC
Ő rutinos vén róka. A Coltsban még DC volt. Tampában 2002-'08 közt Gruen alatt OCként szolgált, de a play hívás Gruden privilégiuma maradt. Ezért gondolják páran, hogy ezt most sem biztos, hogy rábízza az egyébként is elég önfejű Haley. Vagy esetleg a szintén nem háttérben bujkáló Zorn orozhatja el a játékhívásokat a nyugisabb öregtől. Elmúlt két évben az OL edzője volt, most ismét előlépett Off coordnak tehát.
_____________________________________________________________________


Steve Hoffman ST coach
Még egy rutinos ember. 21 év NFL edzőként. Az eddigi urakkal ellentétben ő lányegében végig ST coach volt karrierje alatt. Ehhez ért, de ebben elég jó. Legnagyobb sikere Dallasnál a '90es években szerzett 3 gyűrűje. Ő is 2009 óta van itt (Haley váltja ekkor Herminatort). Elég szépen rendbe tett a ST egységet. Még nem tökéletes, de mondok valamit.

A Chiefs sztem kissé túlteljesített pár okból 2010ben (1. NFC WEST tavalyi gyengesége, egyéb schedule előnyök. 2. A csapatnak nem volt tulajdonképpen sérültje egész szezonban. 3. A csoport kiegyenlítetté válása, nem kellett megküzdeni "legyőzhetetlen" éllovassal, mint másoknak). Bár tény, hogy a bírók soha ennyit nem tévedtek egy irányba (botrányos volt a sokadik meccs után), mint tavaly, de ez van. Még így is jól jöttünk ki belőle.

Ellenben a ST sztem alulteljesített. Colqiutt szokás szerint tovább fényesítette a tényt, hogy az AFC WESTben van messze a legjobb punter állomány a ligában. Succop viszont a rookie évében elért ligaelső pontosságát lecserélte a liga legrosszabb pontosságára. Igazából pechje is volt. Már pre seasonben is emlékszem, hogy két kapufát rúgott egy meccsen. Az ellenfél (Atlanta) meg még egyet 😀. Ez egész évben ment, hogy elszállt egy centivel a kapufa fölött meg mellett a laszti. Vagy a szél olyan erős volt, hogy csak néztünk, merre szál a bőr.
a KR McClusteren is látszott, ami a PR Arenason. Nagyon tehetséges visszahordók ,csak valahogy az utolsó ember megcsinálja fekve a tacklet, vagy elcsúsznak, vagy mittomén. Valami mindig volt, vagyis majdnem mindig (mert Dexter 97 yardos punt return TDje azért bejött). De ha egészségesek maradnak (főleg Dexter nem bírja, Arenas kemény), sztem eredményességben nem lesz hiány. Az biztos, hogy Hoffman egy megfelelő ember erre a célra.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
És egy Jackson-Shaun Smith-Dorsey falról mit gondolnátok?adam8
shaun smith inkább erős oldali end mint nose (nem is kicsit inkább)
több mint 12 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
És egy Jackson-Shaun Smith-Dorsey falról mit gondolnátok?

több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Szóval akkor Powe is legalább ennyire váljon be. Bár vannak erős kétségeim. Az én személyes véleményem az, hogy NTnek 3-4ben leginkább erő és kitartás kell. Hiába a sebesség meg a technika (ebben sem csodás Powe, tudja az alap arzenált, és az bőven elég), ha a kitartás nincs meg. Itt birkózni kell csupa izom srácokkal megállás nélkül. Akik magasabbak is többnyire, többen is vannak. Rohadt fárasztó. Aki ezt bírja, mindent tud. ÉS Powe pont ezt nem bírja. Sztem ezt gondolták a drafton is róla, ezért csúszott. Egyetemen más. Ott egy jó belső falember is ritka, aki egy Powe szintű NTnek ellenfél. Nem hogy egyszerre kettő-három. De itt lesz végig. Nehéz ügy.

ulpianus
nah igen
a puding próbája az evés
mondjuk szép lassan kell bedobni a mélyvízbe
kiváncsi leszek rá mit tud majd, az ereje megvan, a többi elválik, azért lehet rajta még csiszolgatni...már ha megérti mit is mondanak neki
😊
amúgy elég sok kérdőjel van a falban
dorsey ugye alap
de shaun smith és edwards ugye elvileg FA lesz, TJ meg ki tudja milyen formában (ha adja a chargers ellenit és az idény végit akkor ő előlép stabil kezdővé...de ha nem?)
ezeken kívül még ugye van gilbery és bailey , mint nickel end és az új srác akit nem fogunk a ps-be rakni 3. körösként
na és powe
az alap, hogy toribio repül
de ugye powe biztos nem lesz kezdő
edwards pedig akkor nyújtott elfogadható teljesítmény amikor rotációban volt shaun smith-el
hát...
szép dolog lesz ez a mini FA és TC időszak...már ha lesz persze, mert elég intenzív hírek lesznek ezekkel kapcsolatosan
😊
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Emlékszem, hogy egy éve azt mondogattuk mi ketten nagy egyetértésben ,hogy kurva gyorsan felejtsék már el a Mays-Williams ILB duót, és tegyék be Derrick Johnson, meg mindegy kit. Belchert vagy Williamst. De inkább Belchert. Az nagyon bejött. :cool:

Szóval akkor Powe is legalább ennyire váljon be. Bár vannak erős kétségeim. Az én személyes véleményem az, hogy NTnek 3-4ben leginkább erő és kitartás kell. Hiába a sebesség meg a technika (ebben sem csodás Powe, tudja az alap arzenált, és az bőven elég), ha a kitartás nincs meg. Itt birkózni kell csupa izom srácokkal megállás nélkül. Akik magasabbak is többnyire, többen is vannak. Rohadt fárasztó. Aki ezt bírja, mindent tud. ÉS Powe pont ezt nem bírja. Sztem ezt gondolták a drafton is róla, ezért csúszott. Egyetemen más. Ott egy jó belső falember is ritka, aki egy Powe szintű NTnek ellenfél. Nem hogy egyszerre kettő-három. De itt lesz végig. Nehéz ügy.

Powe azt mondta (egy hónapja kábé), hogy nagyon figyel a súlyára és a kondíciójára, tudja, hogy bizonyítania kell. Na, ezt ki nem mondja? Az is, aki utána hazamegy bulizni, lazítani. Ehhez képes lockout miatt főleg nem tudjuk mi történik.

Van a lockoutnak előnye ilyen szempontból is. Aki Casselhez hasonlóan (ő az, akit tutira veszek, hogy fossá edzi magát, amilyen edzésbolond) jó formában érkezik majd meg az első felmérőre, az is jelent valamit. Meg aki puding formában, az is. Fogadkozni, meg haveri edzéseken futkorászni, labdázgatni haverokkal egy dolog. Vagy ha egy újonc így próbál beilleszkedni. De aki formában akar maradni annak otthon is edzeni kell napi rendszerességgel. Gyúrni, nyújtani, stb. Az hamar kiderül, ki lógta el. Nem nekünk, de az edzőknek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Én ahogy néztem Dorseyt (az említett cikket sztem nem olvastam) elég jól elboldogul a duplázással. A pass rush nem megy ebből neki. De az, hogy végig duplázzák, és szezon végére közel 700 valamennyi snapet letol (700/16=43,75), az nem azt jelenti számomra ,hogy ne bírná. Ő van fönt egyedül minden felállásban. Erővel tehát nincs gond. Futás ellen is jó sztem, meg a számok szerint is, szal az is OK. UTként elég gyors volt pass rushhoz is. Most meg volt asszem 2 sackje, a liga jobb 3-4DEjeinek átlaga 3 és 4 kzt mozog asszem, de 5 fölött csak Gilberry (a pass rusher KC DE) volt sztem (7). Aki persze Dorseyval kettecskén megy a pályára pass rush szituban Nickelben. Így Dorseyt ott is duplázzák, meg Halit, és Gilberry meg ezért is eredményesebb kicsit.

Egyszer már írtam ezt, hogy nekem ez így jó. Két sack nem lesz 3 akkor nem lesz. Ha a többiek tudnak nyomást tenni a QBre akkor elég Dorsey munkája. A fos run stopper NTnk Edwards, aki pass rushban jó néha, de csak mert őt a kutya nem duplázza. Csak Dorsey-Smith-Hali trióból egyet vagy kettőt szoktak. Szal futás ellen legen jó továbbra is, és ennyi. Nem egy Suh, de nem is kell.

Nem számolgattam, csak megnéztem (tudom beteges) minden meccset legalább 12-15x. ÉS csak a DLre figyelve is olyan 2-3x mindet.
Nem Dorseyval van a gond ott. Ahogy te is mondod, ha egy normális NT lenne végre. Például Powe. Egyből más lenne Dorsey megítélése sokak szemében. Nálam most is ő a legjobb játékos egyértelműen a védők közt. Meglátjuk, én Powe esetében az erőt a sebességet és a technikát látom, hogy megvan, az akarat is. Nem egy ész, de 0 meg 1 techben még 2 gap esetén sem kell atomfizikusnak lenni. Csak az állóképességet nem látom, és úgy nem sokat érünk vele, ha 1 downos NT lesz. De ha ennyire beválik, már akkor is Dorsey olyankor domináns lesz sztem, ennyi kis segítség kell neki, ahogy most én meg tudom ítélni.ulpianus
tényleg beteges
😊
dorsey szerintem is a legjobb ember a falban
ez nem lehet kétséges
ráadásul az egyetlen aki megbízhatóan all down játékos
ugye neki lenne a legnagyobb segítség valami két lábon járó exkavátor középre és akkor mehetne neki a fő erőssége, gyorsaságból áttörni a falat és irány a backfield
de láttam persze én is meccsen jópár olyat tőle, hogy 2 embert hátranyomott futásnál rá a futóra, tehát nem az a baj, hogy duplázzák, hanem túl sokszor kapja meg a duplázást (fárad,küzd,stb.), mert sok esetben edwards-ra elég volt egy ember is, itt kellene nagyon powe, ahogy azt már egy ideje mindketten mondjuk
😊
ráadásul halinak is nagyon sokat jelentett dorsey pass rush-nál

a vicc az , hogy az általam az eddig egyik legjobban várt draft class esetén itt ez a lockout dolog
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Én ahogy néztem Dorseyt (az említett cikket sztem nem olvastam) elég jól elboldogul a duplázással. A pass rush nem megy ebből neki. De az, hogy végig duplázzák, és szezon végére közel 700 valamennyi snapet letol (700/16=43,75), az nem azt jelenti számomra ,hogy ne bírná. Ő van fönt egyedül minden felállásban. Erővel tehát nincs gond. Futás ellen is jó sztem, meg a számok szerint is, szal az is OK. UTként elég gyors volt pass rushhoz is. Most meg volt asszem 2 sackje, a liga jobb 3-4DEjeinek átlaga 3 és 4 kzt mozog asszem, de 5 fölött csak Gilberry (a pass rusher KC DE) volt sztem (7). Aki persze Dorseyval kettecskén megy a pályára pass rush szituban Nickelben. Így Dorseyt ott is duplázzák, meg Halit, és Gilberry meg ezért is eredményesebb kicsit.

Egyszer már írtam ezt, hogy nekem ez így jó. Két sack nem lesz 3 akkor nem lesz. Ha a többiek tudnak nyomást tenni a QBre akkor elég Dorsey munkája. A fos run stopper NTnk Edwards, aki pass rushban jó néha, de csak mert őt a kutya nem duplázza. Csak Dorsey-Smith-Hali trióból egyet vagy kettőt szoktak. Szal futás ellen legen jó továbbra is, és ennyi. Nem egy Suh, de nem is kell.

Nem számolgattam, csak megnéztem (tudom beteges) minden meccset legalább 12-15x. ÉS csak a DLre figyelve is olyan 2-3x mindet.
Nem Dorseyval van a gond ott. Ahogy te is mondod, ha egy normális NT lenne végre. Például Powe. Egyből más lenne Dorsey megítélése sokak szemében. Nálam most is ő a legjobb játékos egyértelműen a védők közt. Meglátjuk, én Powe esetében az erőt a sebességet és a technikát látom, hogy megvan, az akarat is. Nem egy ész, de 0 meg 1 techben még 2 gap esetén sem kell atomfizikusnak lenni. Csak az állóképességet nem látom, és úgy nem sokat érünk vele, ha 1 downos NT lesz. De ha ennyire beválik, már akkor is Dorsey olyankor domináns lesz sztem, ennyi kis segítség kell neki, ahogy most én meg tudom ítélni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
jó kis írások
azonban pár hónapja olvastam egy cikket valahol (majd megkeresem), hogy dorsey nem kifejezetten boldogul a duplázásokkal, jópár alkalommal simán el is nyomták ketten, persze nem azt mondom, hogy olyan borzasztó lenne ellenük, de nem is olyan kiemelkedő, nyilván neki kellene a legkevesebbet találkozni ilyesmikkel a falból, ezért is lenne nagyon fontos a falnak egy jó nose, reménykedjünk powe-ban, ha már kőkemény run stuffer-ként bevállik már megérte.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
A Steelers zone blitzéhez elég sokat hasonlítgatják a Chiefs védelmét. Az egész amit írtam onnan kezdődött, hogy valaki szurkoló kitalálta, legyen fire zone. Ami a zone blitz cover 3 változata. Szóval 5 bitzelő + 3 under + 3 deep zóna. (A cover3 = 4 blitzelő + 4 under + 3 deep zóna)
Azonban a fire zone nem a Blitzburgh. Nem azt kell játszani, bár vannak hasonlóságok, akár posztonként is lehet párhuzamokat felállítani. De ez érdekesség egyelőre leginkább. Majd ha azt játsszuk, akkor több lesz ennél.

Ahogy a cikk amit hoztál sem teljesen ugyanaz, amit a Chiefs játszik. Általánosságban ez egy cover 3. De mint írtam amit elvileg nehéz levédekezni a Bolts 3-4 elephant Bullough-Fairbanks rendszerével, a dupla TE például.
Aztán mégis le tudták ellenünk könnyen, pedig a ligába mi játsszuk ezt a legjobban és a legtöbbet. Az elmélet csak elmélet marad néha.

Ez a cikk is olyan, amiről beszéltem.
Hogy vagy csak a coverrel foglalkozik (a DB munkával és LBk), vagy csak a box munkával (ilyen meg olyan rendszerek képében). Pedig a kettő egymásra gyakorolt hatása elkerülhetetlen és sok mindent megváltoztathat. Ez a cover 3 rajz egyszerűen figyelmen kívül hagyja a DLt. Ott állnak, azt jónapot. Pedig nem mindegy, hogy pontosan hol állnak, és mit tesznek (1 gap 2 gap és hol). Attól függhet, hogy hol lehet blitzelni, vagy hol kell tömni a lyukat elsődlegesen.

Én legalábbis a complex Chiefs védelemről próbáltam képet adni. Ami persze sokkal bonyolultabb, mint ahogy én le tudom írni.

Egy játékosállomány képességei is meghatározzák az adott séma használatát. Elvileg a Bullough-Fairbanks 2 gap mind a 3 DL embernek. Csak mint írtam Ron Edwards erre képtelen, tehát neki néha lehet 1 gap, jók a DE-k, megoldják. Bár jobb lenne egy normális nem rendszeridegen pont run stophoz nem értő NT, de ez van, ezt lehet játszani. Ami újabb gyenge pontokkal jár. A belső futások problémája így meghatározza DJ dolgát, ahogy Hali zonacsökkentett játéka is.

Ellenben amikor DJ a pályán van az említett dig route-ot csak elvétve látod a Chiefs ellen, mert azonnal IT esély alakul ki. DJ ellen nem erőltetik ezt, hiába elvileg gyenge pont (ahogy a tampa 2ban is az,de ha Urlacher a pályán van, akkor kevésbé kell sztem erőltetni). Meg például a Raiders kivel futtatna diget? DHBvel, aki nem kapja el, vagy Forddal aki elveszik ilyen utakon a tömegben?
Vagy a másik pont a SS-t elkerülő futójáték könnyebbsége. Berry jobb run stopper mint ballhawk, és bejátssza a pályát (ahogy Polamalu is). Szal más SS esetén ez igaz, nagyon nehéz cover3ban ezt megoldani, király SS kell hozzá. De itt pont van egy.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A cover 3 sem tökéletes. Például nagy gyilkosa a post (skinny post, bang 8) route. Ez lényegében egy ideig egyenes WR route az EZ irányába ami olyan 10-15 yardon bevág 45-60°ban a pálya belseje felé. Vagyis a túloldalon (az EZ sarkán) lévő postot célozza. Nagy CB m2m killer, amire a FS nem tud reagálni, ha cover1 vagy cover3ban áll.ulpianus
Volt a smart footballon egy összefoglaló cikk, hogy az egyes coverage rendszereknek melyek az erős ill. gyenge pontjai.

A cover 3-hez az alábbi ábra és rövid magyarázat van:



A teljes cikk: http://smartfootball.com/passing/attacking-coverages-in-the-passing-game

Elsősorban Berry kiemelt szerepéhez, hogy a Pittsburgh zone-blitzében is (ami gyak. 3 under 3 deep a passz ellen) mennyire lubickol Polamalu, és milyen impact játékos tud lenni. Hasonlóan, mint anno Rodney Harrison a Patsben, amikor még Crennel volt a DC.
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Kurva jó kis irományok Ulpi!

Köszi!

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Elkészült Flowers highlights 2008-2010 videója. Ez a harmadik éve volt, vagyis karrier legjobb pillanatok, vagy Flowers Chiefs video, kinek hogy jobb.

Flowers sztem még a pár éve Chiefs CB etalon Patrick Surtainnél is jobb. Akivel egyébként unokatesók. Azonban Surtainnek nem volt társa. Most pedig Carr nagyjából olyan jó, mint Flowers. Aki igazából csak annyiban jobb, hogy futás ellen Carr jó, de Flowers ász. Aso jobb run stopper corner a csoportban csak. És a ligában sem sok van.
El se hiszem még mindig, hogy ekkora mákunk volt Carrel egyébként. Remélem majd róla is lesz HL video vagy mint debreCB páros, az se volna hülyeség.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Season of Uborka rovat extra.
A dög meleg miatt nem lehet aludni. Egy kis elméleti kiegészítés.

Cover 3


A cover 3 rendszerben az jó, hogy ha megnézzük, akkor hátul nem felezi a területet, hanem 3 felé ossza. Míg elöl is under mélységben védekezik 4 ember a passzok ellen. Valamint futásvédelemre pedig ez egy nyolc emberes box. Ami épp elég hatékony akármilyen ligában.
4-3ban (cover 3) is 8 men box van. Valamint legtöbb csapatban kevésbé megy az LOLB a szélre, és inkább a SS megy kijjebb futás ellen.
Csak itt Berry így is hátul akkora területeket véd le, hogy hihetetlen. Egyszerre ér oda az LOLBvel flatre. Ha az szükséges, odaér az FS zónába is, képes elérni a WR-t, levédekezi a TE-t egyedül is, (LOLB nem tudná nálunk ezt), szal ez itt más. Nagyon jól érzi a playt Berry. És gyorsan kiválasztja a legjobb szöget a becsapódásra, sebesen odaér, és hit.
Ilyen SS esetén kicsit átszabta Crennel a dolgokat. Na, nem mindig.

Szóval alapból 4-3ban Will és a SS, 3-4ben is vagy a két OLB egyszerre kell jó legyen pass rush és run stop terén is. Ahogy Hali is, mert ő igaz, hogy nem zónázik sokat, de ez nem jelenti, hogy futás ellen nem jó. Az két külön dolog.

A cover 3 sem tökéletes. Például nagy gyilkosa a post (skinny post, bang 8) route. Ez lényegében egy ideig egyenes WR route az EZ irányába ami olyan 10-15 yardon bevág 45-60°ban a pálya belseje felé. Vagyis a túloldalon (az EZ sarkán) lévő postot célozza. Nagy CB m2m killer, amire a FS nem tud reagálni, ha cover1 vagy cover3ban áll.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Season of Uborka rovat következik, vagyis elemezgetek valamit megint nagy unalmamban. Az "X igazol Yba talánesetleg" témák a könyökömön jönnek ki ugyanis.

A minap írtam a Cheifsnél 2008-ig használt cover2ről és a lehetséges jövőbeni opció fire zone-ról (ami a zone blitz cover3 változata lényegében).
De kimaradt az amit most játszik a csapat.

A cover 3. Elég egyszerű játék ez is alapjaiban. Sajnos normális rajz nem volt hozzá sehol, úgyhogy pechetekre én kreáltam a rajzokat. Ez annyiban előnyös, hogy ezt tényleg játssza a Chiefs így ahogy van, ez két default play (ahogy én meg tudom állapítani):

A DLben Edwards (NT) többnyire 0 tech (a centerrrel szemben) vagy 1 techben indul. És elvileg 2 gap mindenki a DLben ,csak Edwars erre képtelen, így neki megengedett a 1 gap néha. RDE Dorsey 2 gap, abból is képes áttörni, ha duplázzák, ha nem. Tyson Jackson sztem szenved a 2 gap rendszerben. Ellenben Shaun Smith, aki elvette tőle a kezdő posztot lubickol benne, neki találták ki, pedig önmagában nem egy sztár, kevesebb tehetsége van rendszertől eltekintve, mint T-Jaxnek, csak a 2 gap 3-4 valahogy jól áll neki. Ilyen is van.

Az LBk közül Hali (WOLB) bitzen van, néha átmegy a strong sidera, ott is blitzen van. Nem egy svájci bicska, viszont bárkit képes megverni egy az egyben.
Derrick Johnson (WILB) így mögötte leginkább zónázik. Mert nem lehet ott lyuk, más meg nem ér oda.
Belcher (SILB) megy a DJ helyén keletkező lyukra (ha nincs futás ezt mindig tessék odaképzelni kezdésnek).
Berry (SS) megy kvázi negyedik LBnek (strong under middle zone), amíg Hali kvázi DE ugye. És Studebaker/Vrabel (SOLB) kezd a strong under(/flat) zónában.

Lewis (FS) hárul egy szép kis méretes deep zónában biztosít, ami félpálya, nem harmad, csak középen, nem szélen.

A két CB kapásból Jammel indíthat, és első kulcs neki (is) a futás olvasása. Tehát külső futásnál ezért sokat szerlenek Flowers és Carr is. De hogy nem az LBk zónája legyen nagy, az övék úgy nagy, hogy hosszú. Így elég jól lehet kísérni a WR-t. Ha más nem jön, akkor követik végig, akárhova megy, így könnyen olyan dupla cover alakul ki, ahol egyik védő egy (király) CB másik egy safety (Lewis vagy a cseréje McGraw leginkább, néha Berry).


Ugyanez emberfogásban, amit inkább azért rajzoltam, hogy legyen egy "tökéletlen" play is
Tehát olyan play, ami szokott lenni NFLben is. Hogy feladnak egy teljes zónát üresben, vagy egy emberfogásban nincs valaki levédve. Azért, mert így viszont koncentráltan lehet védekezni több olyan játék ellen ,ami sokkal de sokkal valószínűbb. az OC meg ugyse tudja, hogy ez lesz, nem támadhatja direktben a gyenge pontot. A tanulság még annyi, hogy ha viszont az OCnek mázlija van, akkor láthatunk egy totál üresen (wiiiiide open) álló játékost aki épp elkapja a labdát, és szidjuk valamelyik szerencsétlen védőt, akinek szerintünk ott kéne lenni.

Tehát egy zone-m2m hibrid cover3ra:

Itt azt próbáltam lerajzolni, hogy a FBt fogja Belcher (SILB).
A HBt meg opcionálisan aki felé indul. DJ (WILB), ha strong side, vagy Vrabel (SOLB), ha weak side. De úgy, hogy előtte kicsit kifelé mozognak a jobb pozíció miatt (meg másért, pédául screen mozgásnál is először oldalra mozognak nem támadnak).
Ha nem feléjük mozog a HB, akkor mennek a szürke ovális keret jelzésű (under midle 1/3) zónába. Tehát mindig egyik megy a HBre, másik zóna.
Ez kell a passz ellen, a TE játék ellen (akit Berry fog. De TE in, vagy bármi befelé mozgó TE route esetén Berry verve lenne egyedül. Valamint ez a zóna amolyan QB spy is egyben. Mert ugye sose lehet tudni. Egy Tebow például bármikor elszabadulhat lábon. Nem futhat mindenki a halál faszára hátra az emberével (ami tipikus QB futásnál, hogy elhúzzák az emberezést hátra)).
De leginkább a zónázó CBk miatt nem lehet üresen belül a terület. A lényeg, hogy 3rd&8 fölött azért elég jól működik, mert a WR screen, flat, slant ellen nem véd,de az meg nem érdekel senkit. Mert 4-5 yardot lehet szerezni, kivéve FG távban. De ha punt akkor nem számít, hogy 4th&11 vagy 4th&6.
_____________________________________________________________


Ha már fejtágítás. A cover 2, cover 3, cover 1 leginkább a DB játékára utal.
És vannak a védelmi rendszerek, mint alapok, amik meg a front7 játékából indulnak ki.
Ezeket lehet kevergetni. Így jön ki sok mindenféle variáció. (Az egymáshoz hasonlókat lehet egy alapra helyezni. Aztán ott más alapot egyikhez stb. stb. stb.) A határ a csillagos ég, meg a védőjátékosok IQ szintje és ROM állománya a DC álmaival határolva. 😀

Szóval a Chiefs leginkább a default cover 3at, cover 1 és cover 2vel játssza. Ehhez jön a sok emberezés mindenféle variációja.

A DL alapjátéka pedig az un Bullough Fairbanks rendszer. A Chiefs mellett például a Denver is ezt tolta tavaly. Amolyan standard lett 3-4 mára.

Fő elemei a két DE az OTvel szemben 2 gap kezd. Az NT a Centerrel szemben 2 gap.
A két OLB a (képzeletbeli vagy valós) TE külső válláról blitzel vagy zónázik (elsődlegesen run stop ez is szokás szerint).
A két ILB belül zónázik (feléjük induló futás esetén támadják a Guardot, vagy HB-t, ha a Guard blokkol valakit. Tőlük távolodó futásnál párhuzamosan kísérik a RBt).

Külső futások ellen nagyon hatékony rendszer. Kulcs, hogy a futás oldali DE felismerje ezt, és kifelé mozogjon, vagy ha belülre indult, akkor rátolja az OT-t a RBre, így annak kerülnie kelljen. De ha nem akkor is az OLB és a ILb mozgása miatt eredményes lehet FB blokk ellenére is. Pulling esetén az ILB lyuktömése miatt fenyeget a TFL veszélye is. Tehát erre tökéletes.

Elég színes a blitz paletta, nehéz kiismerni. (Ez nem minden defensere igaz!)

Az ILBk nem kell, hogy nagy benga MLB típusok legyenek, inkább szükséges a gyorsaság és a kiváló ösztönök (Derrick Johnson nem véletlen parádézik. Az ő ösztönei zseniálisak, született playmaker, élvezi a Bullough-Fairbanks rendszer minden előnyét).

A DL emberekre költeni kell. Elvileg nem kell a legjobb NT, de jó legyen. Viszont mindkét DE szintén. Ezért hozzuk sorra a jó DE-ket. Az, hogy T-Jax sérült meg szenved, az más dolog. Ha Powe esetleg beválna, akkor is majd lehet látni, mennyire jó ez a Chiefs defense.

A TE játék manapság sok védelem gyenge pontja, elgé jó TEk jönnek ligába. Itt a SS a fő felelős e téren. Berryt eleinte megverte pár jobb TE, de év végére már jó volt. Meglátjuk.

Elég jól véd a Séma a manapság divatos Air coryell és west coast variációk ellen. Ezt láthattuk tavaly is. Már amikor a DL valóban hozta amit kell.

Ezzel szemben a dupla TE-es meg H-backes, stb. sok "falemberes" power támadások ellen kevésbé hatékony, de azt a Chiefs játssza leginkább, szal magunkat meg nem támadjuk a tervek szerint. De írok erre egy érdekes dolgot:
A Bullough-Fairbanks egy speckó változatát (Elephant Bullough Fairbanks) játssza ám a csoportban a Bolts is. És ők megoldották a mi stretch, Zone blocking, dupla TE és /vagy H-backes futásainkat is, szal lehet ez ellen is jól kivédekezni. Elég sokszínű defense ez.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 342 — Wrath of Khan
Kenny Powers!!
Ajánlom mindenkinek az Eastbound & Down nevű sitcomot, ahol ez a karakter a főszereplő 😀
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 803 — SuperLOL
Egy fura video. Matt Cassel, Patrick Willis és egyéb érdekes arcok.
Kenny Powers CEO. U shut up!


Állat vagyok, ami enni kér...