New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
....
Szerintem is felesleges évente kiugrálni a dealekből, főleg ha a piac krémjét hozod el. Én se fizettem volna ennyit, nekem is voltak fenntartásaim, amiket most károghatnék, hogy naaaa megmondtam..de az az én világom, nem a valóság. Én azt szeretem megérteni ami valóban megtörténik, nem ami a fejemben van alternatívaként.
topin
És mit értettél meg abból, ami megtörténik? Tavaly elköltött a csapat annyit, amennyit még soha egyetlen másik NFL csapat sem költött el egy offseasonban (kivéve azt hiszem egy alkalommal a Jets-et). Azaz egy nagyon nem megszokott, nem általános, hanem igencsak különleges lépésre szánta el magát. Mit értettél meg akkor és azóta mindebből?
......
peterk2005 udvari bolond
Szent szar..kontextusok kedves Peterk? Mert kiragadod a kakit aztán dobálod összevissza.
Mit értettem meg? Amit leírtam. Azt hogy azért költöttünk rekordméretűt FA-n akkor, mert két évet költöttünk el egyben. Ezért értelemszerűen rekordköltés lett.topin
Most komolyan? Azt kellett megérteni, hogy rekord méretű szabad capből rekord méretű költést produkált BB? Wow. 😊 Van X szabad caped. Az FA nyitány első két napján elköltöd majdnem az egészet. Nem gondolom, hogy rakéta mérnöki diploma kell ahhoz, hogy ebből kiókumlálja az ember, hogy elköltöttük az egészet. Ez megy úgy kábé azonnal is. 😊 (A "két évet költöttünk el egyben"-nek nincs értelme, mert két éves szabad cap nincs. Adott idényre vonatkozó szabad cap van, amiből el lehet költeni mindet, vagy nem költeni el mindet.)

Mindegy, azt hittem tudsz valami magvas következtetésről, azért kérdeztem rá. Lapozzunk.

Valahogy mindig elfelejtődik, hogy elment a GOAT és hagyott 14 milla halott pénzt, meg egy csapágyasra járatott rostert. Ez a roster nagyjából le lett cserélve, akkor ia voltak drfat mellényúlások, meg ki nem használt FA-k.

És kiragadhatod, hogy melyik deal érte meg vagy nem, de az elég sokat számít, hogy miért nem érte meg. Biztos hozol te is olyan döntést a cégedben, amelyik aztán nem sül el jól, és nem a döntés a rossz, hanem azok a változók amiket belekalkuláltál, vagy bele sem tudtál kalkulálni.topin
Évekig azt olvastam, hogy Brady a fasza csávó, mert olcsóbban ír alá a piacinál, hogy lehessen megtartani / hozni játékosokat. Azt mondod, hogy mégis csak csapágyasra járatta a rostert a fizetésével? Vagy nem ő járatta csapágyasra, hanem más? Mi? A kérdés költői, mert megadtad rá a választ: a sikertelen draftok és nem túl sikeres FA igazolások (utóbbit sikertelennek erős lenne nevezni, de a nem túl sikeres igaz). Ez viszont "nem felejtődik el", ahogy írtad, hiszen nagyjából minden post ezzel kezdődik, erre vezeti vissza a nagybevásárlás indokát. Én is erre vezettem vissza.

Azért ragadom ki az egyesi igazolásokat (nem kiragadtam, hanem felsoroltam és véleményeztem), mert a pickeket / igazolásokat _egyenként_ lebontva van értelme vizsgálni. Egyedi esetben számíthat a miért, egyedi esetben fordulhat elő, hogy egy adott játékos beválik vagy sem. Sőt, egyedi esetben előfordulhat az is, hogy még akkor is jó döntés volt egy húzás, ha utólag tudjuk, hogy nem vált be. Mégis jó döntés lehet, mert például egy Gronkowski (vagy pl. Easley) elhozatala megéri a rizikót az upside miatt. Több éves távlatban, összesítve nézve viszont már mindegy, hogy egyénre lebontva mi a helyzet. Összességében csak az számít, hogy a hosszabb időszakra vonatkoztatott teljes döntés-sorozatnak, összességében milyen eredménye lett. Ez a futballban is ugyanúgy van, ahogy a cégemben.

Ha csak a politika topicot nézzük, aki Katásnak állt, vagy most szív a gázzal/árammal az tehet róla? Vagy azért nem kell lehülyézni a döntését, mert a körülmények alakított a végeredményt. És tényleg csak a végeredmény számít, hogy be kell fizetni a manit, csak ha magát a döntést vizsgáljuk, akkor nem lehet hibásnak nevezni.

Ott van példaként az általad felhozott fűtéses cucc a családodban. Mikor meghoztad a döntést, hogy később vágsz bele vagy szakaszosan (nem emlékszem jól hogy volt pontosan) akkor az egy jó ás átgondolt stratégiai döntés volt. Most meg x-szer többe kerül, esetleg nem is ér már meg úgy csinálni, ahogy elindultál vele az úton. Hoppá, változtak a körülmények, amelyik felülírták a jónak tűnő elképzelést. De ettől még nem hibáztál, csupán a külső körülmények alakítottak a végeredményen, ami így elég hervasztó és sokkal többe kerül. topin
Nanana. 😊 Először is, a KATA esetén nem a változás volt a gond, hanem az, hogy teljesen váratlanul, jogállamban indokolatlanul rövid határidővel, ukmukkfukk hozták meg a döntést. A második esetben szintén. Sőt, utóbbi esetben úgy, hogy még két héttel előtte is teljesen másról beszéltek. Azaz gyakorlatilag felborították az asztalt, menet közben átírták egyik napról a másikra a játékszabályokat. NFL nem csinált ilyent, és Kraft sem, úgyhogy ezek ide rossz példák. (Ráadásul ha meg is történt volna, akkor is lehet utólag értékelni, csak figyelembe kell / kellene venni a körülményeket. Mert felborított asztal esetén is lehet jól és rosszul dönteni.

A Pats esetén mi volt a felborított asztal, mik voltak azok a körülmények, amiket figyelembe kell venni? Amik indokolnák például a "csapágyasra járatott rostert"? Brady nem indokolta, ő nem került annyiba, őt húzzuk ki. Mi marad? Az, amit te is leírtál, én is leírtam, mindenki le szokta írni: a gyenge draftok ésatöbbi. Bezárult a kör, mindannyian ugyanazt mondjuk. Miről is vitázunk akkor?

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Szerintem senki nem állította hogy ez ad hoc döntés lett volna. Ha tippelnem kellene,akkor arra tippelnék,hogy BB nem akart új emberrel dolgozni,azt gondolta hogy MP és Judge mint ex HC ezt simán megoldja. Mondjuk ezt az elképzelést azért nem erősíti,hogy mind2 vastagon megbukott mint HC. A kérdés az hogy amikor az eredmények és főleg a mutatott játék nem azt mutatta hogy MP meg tudja megugorni ezt a lécet,akkor miért nem avatkozott közbe,akár a színfalak mögött.
Így eltekozoltunk egy évet Jones rookie szerzodesebol úgy hogy még mindig nem derült ki,hogy mire alkalmas azért Hogy MP tanulhasson . Szerintem nem érte meg.
kolok1972
Nem hiszem, hogy van olyan ember, aki szerint a végeredményt látva megérte.

Az, hogy HC-ként megbuktak irreleváns teljesen. JMD is megbukott, aztán jó évet hozott Jones újonc évében. Ennek semmi köze ehhez. A bukott HC titulus az csak a szurkolói prekoncepciókban él a későbbi kinevezéseknél. BOB esetében is mindenki szarozik, de ő GM-ként hasalt el. HC-nek sem volt rossz, OC szerepben meg konkrétan zseniális.

A kiemelt részt pedig hetek óta tolom..

Amúgy volt GregHillSHow interjúban BB-től erre utaló válasz. Drasztikus változtatásokra nincs lehetőség ilyenkor, az edzőknek jobban kell dolgozni ezen a területen. Ebbe belelátható az, hogy elismeri ez félrement és az offseasonban korrigálnak. Mondjuk ettől még, ahogy írod is, ez az év kukába ment a fejlődési ívben.

De továbbra is azt mondom, hogy ennek nem 0% esélye volt. Nem tudjuk miért ezeket az arcokat választotta. Az biztos, hogy a végeredménye szar és irányt kell váltani. Most már kizárólag csak ez a lényeg, hogy a veszteséget le kell írni és új irányba állni tavasszal.

A kiemelt részhez még annyit, hogy a játékhívás/gameplan területén való hozzáállás is érthetetlen BB-től. Már csak azért is, mert ha egy értelmes ember látja, hogy ez nem megy, akkor próbál változtatni. Ha pedig a változtatás megy, akkor meglovagolja azt és nem hagyja abba. Láttuk, hogy tudunk változtatni/fejlődni, majd azzal a lendülettel akár egy meccsen belül is kukába dobni azt.

Szerkesztette: topin
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Valószínűleg a minimálisnál többet, valószínűleg elég sok mindent megtanulhatott az alatt Weistől és valószínűleg volt hozzá affinitása is, de nagy vonalakban igen. Így gondolom.
zinedine5
Erről rengeteg információ elérhető már. Akkor még Daboll is képben volt, és együtt dolgoztak. Majd mikor a QB-val való munkát is kérte, de nem kapta meg, akkor döntött úgy hogy távozik. Így maradt a fedélzeten OC kinevezés nélkül JMD. Majd a munkájával idővel már kiérdemelte a titulust is.
több mint 1 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 331 — dart@freestart.hu
Én azon gondolkodtam, hogy vajon jövőre mit tervez az Öreg? Tovább próbáljuk ezt az egyelőre totálisan eredménytelen O koncepciót futtatni, vagy megint valami újat próbálunk kialakítani?
A rendszer fos, vagy nincsenek megfelelő játékosaink hozzá, vagy nincs megfelelő edzői garnitura hozzá?

Do your job
több mint 1 éve
kolok1972 New England Patriots 2 426 — Pats fan
Szerintem senki nem állította hogy ez ad hoc döntés lett volna. Ha tippelnem kellene,akkor arra tippelnék,hogy BB nem akart új emberrel dolgozni,azt gondolta hogy MP és Judge mint ex HC ezt simán megoldja. Mondjuk ezt az elképzelést azért nem erősíti,hogy mind2 vastagon megbukott mint HC. A kérdés az hogy amikor az eredmények és főleg a mutatott játék nem azt mutatta hogy MP meg tudja ugorni ezt a lécet,akkor miért nem avatkozott közbe,akár a színfalak mögött.
Így eltekozoltunk egy évet Jones rookie szerzodesebol úgy hogy még mindig nem derült ki,hogy mire alkalmas azért Hogy MP tanulhasson . Szerintem nem érte meg.

Szerkesztette: kolok1972

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Én számomra meg az érthetetlen, hogy miért gondoljátok azt, hogy egy ad-hoc döntés született, mittomén, felkelt BB egyik reggel aztán aszondta, hogy Matty, Joe, meccseljétek le egymás között, hogy ki lesz az OC.

Nem mondom, hogy én örülök a döntésnek, mert bennem is voltak bőven kérdőjelek, de el tudom fogadni, hogy BB azt mondja, hogy az adott pillanatban, adott információk alapján, Matty kvalitásait figyelembe véve ez volt a csapat számára a legjobb döntés.

Hozhattak volna egyetemről is bárkit, végülis a Matt Rhule projekt is hogy bejött.
De ha visszanézel a múltba, akkor volt itt vmi JMD nevű gyerek, akinek nem igazán volt olyan nagy offense háttere, inkább def oldalon mozgott itt a csapatnál.

De legyen az, hogy Matty P nem vált be, legyen, viszont ami számomra érthetetlen az az, hogy miért nincs változás a playhívásokban, hogyha ennyire nem megy valami.
Lúdas Solymi
Kicsit értelmetlennek érzem ezt, de a tények kedvéért mondom, hogy Rhule HC lett, nem OC. Lehet nagy volt a kabát.
JMD meg a liga egyik legjobb és legokosabb qb-ja mellett nőtte ki magát, úgy, hogy első évében Weisz volt az OC, ott volt Scar, Fears, Daboll stb.
zinedine5
Amikor Patricia itt volt előzőleg, akkor is nagyon sok okos ember volt körülötte.
De akkor úgy gondolod, hogy Weisz elmenetelével csak azért tette meg BB JMD-t OC-nak, mert addigra tudott egy minimálisat és ha gebasz van, akkor a többiek majd úgyis kisegítik vagy mi?
Lúdas Solymi
Valószínűleg a minimálisnál többet, valószínűleg elég sok mindent megtanulhatott az alatt Weistől és valószínűleg volt hozzá affinitása is, de nagy vonalakban igen. Így gondolom.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Én számomra meg az érthetetlen, hogy miért gondoljátok azt, hogy egy ad-hoc döntés született, mittomén, felkelt BB egyik reggel aztán aszondta, hogy Matty, Joe, meccseljétek le egymás között, hogy ki lesz az OC.

Nem mondom, hogy én örülök a döntésnek, mert bennem is voltak bőven kérdőjelek, de el tudom fogadni, hogy BB azt mondja, hogy az adott pillanatban, adott információk alapján, Matty kvalitásait figyelembe véve ez volt a csapat számára a legjobb döntés.

Hozhattak volna egyetemről is bárkit, végülis a Matt Rhule projekt is hogy bejött.
De ha visszanézel a múltba, akkor volt itt vmi JMD nevű gyerek, akinek nem igazán volt olyan nagy offense háttere, inkább def oldalon mozgott itt a csapatnál.

De legyen az, hogy Matty P nem vált be, legyen, viszont ami számomra érthetetlen az az, hogy miért nincs változás a playhívásokban, hogyha ennyire nem megy valami.
Lúdas Solymi
Kicsit értelmetlennek érzem ezt, de a tények kedvéért mondom, hogy Rhule HC lett, nem OC. Lehet nagy volt a kabát.
JMD meg a liga egyik legjobb és legokosabb qb-ja mellett nőtte ki magát, úgy, hogy első évében Weisz volt az OC, ott volt Scar, Fears, Daboll stb.
zinedine5
Amikor Patricia itt volt előzőleg, akkor is nagyon sok okos ember volt körülötte.
De akkor úgy gondolod, hogy Weisz elmenetelével csak azért tette meg BB JMD-t OC-nak, mert addigra tudott egy minimálisat és ha gebasz van, akkor a többiek majd úgyis kisegítik vagy mi?

több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 343 — situational football
Mindenkit elverni egy vízes papuccsal akinek ehhez köze van....




"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
🚨 WEEK 15 SCHEDULE FLEX ALERT 🚨

New York Giants vs. Washington Commanders will now be played at 8:20pm ET on NBC.

New England Patriots vs. Las Vegas Raiders moves to 4:05pm ET on FOX.
KeyG
Végre nem hajnali meccs
zinedine5
Már volt értelme szarul játszani 😊
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Én számomra meg az érthetetlen, hogy miért gondoljátok azt, hogy egy ad-hoc döntés született, mittomén, felkelt BB egyik reggel aztán aszondta, hogy Matty, Joe, meccseljétek le egymás között, hogy ki lesz az OC.

Nem mondom, hogy én örülök a döntésnek, mert bennem is voltak bőven kérdőjelek, de el tudom fogadni, hogy BB azt mondja, hogy az adott pillanatban, adott információk alapján, Matty kvalitásait figyelembe véve ez volt a csapat számára a legjobb döntés.

Hozhattak volna egyetemről is bárkit, végülis a Matt Rhule projekt is hogy bejött.
De ha visszanézel a múltba, akkor volt itt vmi JMD nevű gyerek, akinek nem igazán volt olyan nagy offense háttere, inkább def oldalon mozgott itt a csapatnál.

De legyen az, hogy Matty P nem vált be, legyen, viszont ami számomra érthetetlen az az, hogy miért nincs változás a playhívásokban, hogyha ennyire nem megy valami.
Lúdas Solymi
Kicsit értelmetlennek érzem ezt, de a tények kedvéért mondom, hogy Rhule HC lett, nem OC. Lehet nagy volt a kabát.
JMD meg a liga egyik legjobb és legokosabb qb-ja mellett nőtte ki magát, úgy, hogy első évében Weisz volt az OC, ott volt Scar, Fears, Daboll stb.
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
🚨 WEEK 15 SCHEDULE FLEX ALERT 🚨

New York Giants vs. Washington Commanders will now be played at 8:20pm ET on NBC.

New England Patriots vs. Las Vegas Raiders moves to 4:05pm ET on FOX.
KeyG
Végre nem hajnali meccs
több mint 1 éve
KeyG Baltimore Ravens 7 984
🚨 WEEK 15 SCHEDULE FLEX ALERT 🚨

New York Giants vs. Washington Commanders will now be played at 8:20pm ET on NBC.

New England Patriots vs. Las Vegas Raiders moves to 4:05pm ET on FOX.

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Én számomra meg az érthetetlen, hogy miért gondoljátok azt, hogy egy ad-hoc döntés született, mittomén, felkelt BB egyik reggel aztán aszondta, hogy Matty, Joe, meccseljétek le egymás között, hogy ki lesz az OC.

Nem mondom, hogy én örülök a döntésnek, mert bennem is voltak bőven kérdőjelek, de el tudom fogadni, hogy BB azt mondja, hogy az adott pillanatban, adott információk alapján, Matty kvalitásait figyelembe véve ez volt a csapat számára a legjobb döntés.

Hozhattak volna egyetemről is bárkit, végülis a Matt Rhule projekt is hogy bejött.
De ha visszanézel a múltba, akkor volt itt vmi JMD nevű gyerek, akinek nem igazán volt olyan nagy offense háttere, inkább def oldalon mozgott itt a csapatnál.

De legyen az, hogy Matty P nem vált be, legyen, viszont ami számomra érthetetlen az az, hogy miért nincs változás a playhívásokban, hogyha ennyire nem megy valami.

több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
FA igazolásaink kapcsán: Nem érték meg a beruházást, nincs ebben vita.
FA igazolásaink ára: A piac áraz, ennyi volt akkor az árfolyamuk.
FA döntések: A szándék látszott, az akarat és a pénz is megvolt hozzá, jó játékosok érkeztek, akikben bőven ott volt a potenciál ahhoz, hogy a pénzüknek megfelelően játszanak. Mindenki nem tudott volna eleve, mert akkor 3-4 ezer yardos embert kellett volna felmutatni. Én a döntésre nem tudom azt mondani, hogy rossz volt.

A végeredmény, hogy nem érte meg őket így együtt ennyiért idehozni, az meg mindenkinek látszik. De ez nem a döntésből fakad, mert ez nem volt egy eleve ennyire kilátástalan helyzet.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Igen, van az a piaci ár ami már nem éri meg. A szurkolónak. Ha viszont need van egy poszton és megteheted akkor hozol embert. Megtehettük.

Nem maradtunk ki semmiből idén. Leírtam, hogy ez egy tudatos döntés volt, hogy 2 offseasont tolunk egy év alatt. Nem volt eredménykényszer, megtehettük. Nem kell megérteni, lehet a sztenderd dolgokba ragadni, de ennyi történt. Ezt könyvelés technikával megoldottuk, az eredmény meg nem lett kielégítő.

Szerintem is felesleges évente kiugrálni a dealekből, főleg ha a piac krémjét hozod el. Én se fizettem volna ennyit, nekem is voltak fenntartásaim, amiket most károghatnék, hogy naaaa megmondtam..de az az én világom, nem a valóság. Én azt szeretem megérteni ami valóban megtörténik, nem ami a fejemben van alternatívaként.
topin
És mit értettél meg abból, ami megtörténik? Tavaly elköltött a csapat annyit, amennyit még soha egyetlen másik NFL csapat sem költött el egy offseasonban (kivéve azt hiszem egy alkalommal a Jets-et). Azaz egy nagyon nem megszokott, nem általános, hanem igencsak különleges lépésre szánta el magát. Mit értettél meg akkor és azóta mindebből?

A szabadügynök piac nem draft, nem több éves építkezési folyamatról, nem játékos nevelésről, nem csapatba illesztésről szól, hanem azonnali erősítésről. A helyzethez illő megfogalmazással, nem egy rakéta tudomány. 😊 Nem kell hozzá új generációs elemzők podcastjait végighallgatni, nem kell hosszú távú stratégiákat felfedezni és elemezni tudni. A free agency rém egyszerű történet: ha teljesít a játékos (azonnal), akkor megérte leigazolni. Ha nem, akkor nem érte meg. Ennyi. Ha egy free agent ezt nem tudja, akkor nincs értelme leigazolni, mert nevelgetéshez, csapatba illesztéshez sokkal egyszerűbb draftolni a játékost. Olcsóbb és fiatalabb is. A szabadügynök piac csak és kizárólag arról szól, hogy az adott poszton azonnali megoldást hozzon. Emiatt Judon leigazolása sikeres lépés volt, Mills leigazolása oké. Andrews újraszerződtetése megérte. Henry a tavalyi éve alapján so-so, az idei évével együtt már bukta. Jonnu Smith totális fejreállás. Bourne szintén so-so, Agholor nem érte meg. Nincs másik nézőpont, nincs "próbáljuk megérteni", mert nincs mit.

Az FA (vegyük ide a trade-et is) sikerességi aránya se jobb NFL szerte, mint a drafté (pénz / teljesítményt nézve). Relative kevés "bombasztikusan bejött" igazolás van, több az "oké", és még több a "so-so, elmegy". És van egy naaagy rakat "ennyiért nem érte meg". Minden Hill féle trade-re vagy igazolásra jut jópár Allen Robinson, vagy Russell Gage (vagy Kenny Golladay) ami ezért vagy azért nem jön be. A Pats 2021-es idénye - minden igazolt játékost beleértve - kb. átlagos lett. Volt aki bevált, volt aki nem, az arány se nem lett jobb, se nem lett rosszabb az NFL átlagnál. Ez függetlenül attól, hogy "stratégiailag mi volt a kitűzött cél", így is meg úgy is igaz. Akkor is így van, ha BB azért igazolt egy év alatt ennyit, mert Bradynek akart bizonygatni és türelmetlen volt, meg akkor is igaz, ha nem akart semmit bizonygatni, egyszerűen csak jó csapatot akart és ennyi volt a hiányposzt és ennyi volt az elkölthető pénz. És egyébként akkor is igaz lenne, ha (megtehette volna ezt is) nem 2021-ben költ el ennyit, hanem tavaly mondjuk a felét, idén márciusban meg a másik felét ..... és ugyanez az eredmény. Mindegy, mert a végeredmény számít, semmi más. A végeredményt meg látjuk.

(A szabadügynök igazolásokkal kapcsolatban igazából egy dolgot érdemes _szerintem_ kiemelni. Azt, hogy - akármennyi is a szabad pénz - ha le kell tarolni a piacot ahhoz, hogy a rosterben be lehessen tömni a lyukakat, akkor az nem jó jel. A 2021-es Pats alapvető problémája is ez volt. Ez egy kompetitív liga, mindenki - na jó, majdnem mindenki - elkölti a rendelkezésre álló forrásokat. Attitűd, időzítés változhat, de alapvetően mindenki elkölti. A Pats / BB se csinált mást. Elköltötte a rendelkezésre állót. BB úgy döntött, hogy ilyen időzítéssel., azaz azonnal, egy offseason alatt. A probléma gyökere nem ez, hanem az, hogy egyáltalán előállt ez a helyzet. Hogy az optimálisnál jóval több szabad pénz keletkezett. Ennyi pénz ugyanis akkor keletkezik, ha a roster nincs rendben, túl sok a lyuk, takarítani kell, nincs újraigazolható saját játékos, stb. Optimálisan - ha megvan a kellő utánpótlás - akkor nem szabadul fel ennyi, mert a saját nevelések közül újra tud / akar igazolni a csapat játékosokat. És akkor ennyi lyuk sincs, ugyanezért. A Pats esetében tavaly úgy alakult, hogy kibillent a roster az optimálisból, túl sok pénz lett, túl sok lyukkal. Futni kellett a pénz után, az meg így sikerült. Nagyjából átlagosan.)
peterk2005 udvari bolond
Szent szar..kontextusok kedves Peterk? Mert kiragadod a kakit aztán dobálod összevissza.

Mit értettem meg? Amit leírtam. Azt hogy azért költöttünk rekordméretűt FA-n akkor, mert két évet költöttünk el egyben. Ezért értelemszerűen rekordköltés lett.

FA hozzáadott értékkel teljesen egyetértek. Vagy segít, vagy nem. Előbbinél megérte, utóbbinál nem. Ez nem kérdés, hogy nálunk nem érte meg. De ettől az a döntés, hogy velük akartuk megtenni az utat és ennyiért, az a döntés pillanatában nem jelent hibát.

Hibát az jelent, hogy mégse lettek használva, annak ellenére sem, hogy hozták őket.

A 21-es Pats azért volt keretileg kifacsart, mert TB utolsó éveire kitolták a kiöregedő vezérek pénzét, akik a Rams elleni évben még hozzátettek, az azt követőben már csökkentek, rá egy évre pedig kimúltak kb. EBben sincs semmi extra diplomás észrevétel. Tolták, görgették mert TB miatt volt értelme. Aztán most meg kipucolták, és a csapatnak sem kellett lemenni kutyába, playoff hunting, majd playoff lett belőle. Miközben minden más csapat egy ilyen QB, meg ilyen kiöregedett, túlhasznált rostercserét 5+ év alatt hever ki.

Azért lett ennyi pénzünk, mert kifutottak azok a szerződések, amik az utolsó TB runra voltak felpumpálva és itt ragadtak.

Valahogy mindig elfelejtődik, hogy elment a GOAT és hagyott 14 milla halott pénzt, meg egy csapágyasra járatott rostert.

Ez a roster nagyjából le lett cserélve, akkor ia voltak drfat mellényúlások, meg ki nem használt FA-k.

És kiragadhatod, hogy melyik deal érte meg vagy nem, de az elég sokat számít, hogy miért nem érte meg. Biztos hozol te is olyan döntést a cégedben, amelyik aztán nem sül el jól, és nem a döntés a rossz, hanem azok a változók amiket belekalkuláltál, vagy bele sem tudtál kalkulálni.

Ha csak a politika topicot nézzük, aki Katásnak állt, vagy most szív a gázzal/árammal az tehet róla? Vagy azért nem kell lehülyézni a döntését, mert a körülmények alakított a végeredményt. És tényleg csak a végeredmény számít, hogy be kell fizetni a manit, csak ha magát a döntést vizsgáljuk, akkor nem lehet hibásnak nevezni.

Ott van példaként az általad felhozott fűtéses cucc a családodban. Mikor meghoztad a döntést, hogy később vágsz bele vagy szakaszosan (nem emlékszem jól hogy volt pontosan) akkor az egy jó ás átgondolt stratégiai döntés volt. Most meg x-szer többe kerül, esetleg nem is ér már meg úgy csinálni, ahogy elindultál vele az úton. Hoppá, változtak a körülmények, amelyik felülírták a jónak tűnő elképzelést. De ettől még nem hibáztál, csupán a külső körülmények alakítottak a végeredményen, ami így elég hervasztó és sokkal többe kerül.

Lehet erre azt mondani micsoda hülye döntés volt nem érte meg, csak éppen nem fedi a valóságot.

Ugyanez történt itt is.

JMD - Newton
JMD - Jones
MattyP- Jones

Közben Scar visszavonul, az O stáb teljes egészében távozik kb, új rendszer, új coach staff

Beszűkülő passzjáték 21-ben, összerohadó fal 22-ben. Ezeket nem kellett előrelátni a 21-es piacozáskor, ahogy azt se hogy MattyP and co lesz az O oldalon, vagy JMD elvisz mindenkit magával.

De persze lehet a standard szöveget is nyomni, csak akkor nem a Pats helyzetét elemzik a hozzászólások.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igen, van az a piaci ár ami már nem éri meg. A szurkolónak. Ha viszont need van egy poszton és megteheted akkor hozol embert. Megtehettük.

Nem maradtunk ki semmiből idén. Leírtam, hogy ez egy tudatos döntés volt, hogy 2 offseasont tolunk egy év alatt. Nem volt eredménykényszer, megtehettük. Nem kell megérteni, lehet a sztenderd dolgokba ragadni, de ennyi történt. Ezt könyvelés technikával megoldottuk, az eredmény meg nem lett kielégítő.

Szerintem is felesleges évente kiugrálni a dealekből, főleg ha a piac krémjét hozod el. Én se fizettem volna ennyit, nekem is voltak fenntartásaim, amiket most károghatnék, hogy naaaa megmondtam..de az az én világom, nem a valóság. Én azt szeretem megérteni ami valóban megtörténik, nem ami a fejemben van alternatívaként.
topin
És mit értettél meg abból, ami megtörténik? Tavaly elköltött a csapat annyit, amennyit még soha egyetlen másik NFL csapat sem költött el egy offseasonban (kivéve azt hiszem egy alkalommal a Jets-et). Azaz egy nagyon nem megszokott, nem általános, hanem igencsak különleges lépésre szánta el magát. Mit értettél meg akkor és azóta mindebből?

A szabadügynök piac nem draft, nem több éves építkezési folyamatról, nem játékos nevelésről, nem csapatba illesztésről szól, hanem azonnali erősítésről. A helyzethez illő megfogalmazással, nem egy rakéta tudomány. 😊 Nem kell hozzá új generációs elemzők podcastjait végighallgatni, nem kell hosszú távú stratégiákat felfedezni és elemezni tudni. A free agency rém egyszerű történet: ha teljesít a játékos (azonnal), akkor megérte leigazolni. Ha nem, akkor nem érte meg. Ennyi. Ha egy free agent ezt nem tudja, akkor nincs értelme leigazolni, mert nevelgetéshez, csapatba illesztéshez sokkal egyszerűbb draftolni a játékost. Olcsóbb és fiatalabb is. A szabadügynök piac csak és kizárólag arról szól, hogy az adott poszton azonnali megoldást hozzon. Emiatt Judon leigazolása sikeres lépés volt, Mills leigazolása oké. Andrews újraszerződtetése megérte. Henry a tavalyi éve alapján so-so, az idei évével együtt már bukta. Jonnu Smith totális fejreállás. Bourne szintén so-so, Agholor nem érte meg. Nincs másik nézőpont, nincs "próbáljuk megérteni", mert nincs mit.

Az FA (vegyük ide a trade-et is) sikerességi aránya se jobb NFL szerte, mint a drafté (pénz / teljesítményt nézve). Relative kevés "bombasztikusan bejött" igazolás van, több az "oké", és még több a "so-so, elmegy". És van egy naaagy rakat "ennyiért nem érte meg". Minden Hill féle trade-re vagy igazolásra jut jópár Allen Robinson, vagy Russell Gage (vagy Kenny Golladay) ami ezért vagy azért nem jön be. A Pats 2021-es idénye - minden igazolt játékost beleértve - kb. átlagos lett. Volt aki bevált, volt aki nem, az arány se nem lett jobb, se nem lett rosszabb az NFL átlagnál. Ez függetlenül attól, hogy "stratégiailag mi volt a kitűzött cél", így is meg úgy is igaz. Akkor is így van, ha BB azért igazolt egy év alatt ennyit, mert Bradynek akart bizonygatni és türelmetlen volt, meg akkor is igaz, ha nem akart semmit bizonygatni, egyszerűen csak jó csapatot akart és ennyi volt a hiányposzt és ennyi volt az elkölthető pénz. És egyébként akkor is igaz lenne, ha (megtehette volna ezt is) nem 2021-ben költ el ennyit, hanem tavaly mondjuk a felét, idén márciusban meg a másik felét ..... és ugyanez az eredmény. Mindegy, mert a végeredmény számít, semmi más. A végeredményt meg látjuk.

(A szabadügynök igazolásokkal kapcsolatban igazából egy dolgot érdemes _szerintem_ kiemelni. Azt, hogy - akármennyi is a szabad pénz - ha le kell tarolni a piacot ahhoz, hogy a rosterben be lehessen tömni a lyukakat, akkor az nem jó jel. A 2021-es Pats alapvető problémája is ez volt. Ez egy kompetitív liga, mindenki - na jó, majdnem mindenki - elkölti a rendelkezésre álló forrásokat. Attitűd, időzítés változhat, de alapvetően mindenki elkölti. A Pats / BB se csinált mást. Elköltötte a rendelkezésre állót. BB úgy döntött, hogy ilyen időzítéssel., azaz azonnal, egy offseason alatt. A probléma gyökere nem ez, hanem az, hogy egyáltalán előállt ez a helyzet. Hogy az optimálisnál jóval több szabad pénz keletkezett. Ennyi pénz ugyanis akkor keletkezik, ha a roster nincs rendben, túl sok a lyuk, takarítani kell, nincs újraigazolható saját játékos, stb. Optimálisan - ha megvan a kellő utánpótlás - akkor nem szabadul fel ennyi, mert a saját nevelések közül újra tud / akar igazolni a csapat játékosokat. És akkor ennyi lyuk sincs, ugyanezért. A Pats esetében tavaly úgy alakult, hogy kibillent a roster az optimálisból, túl sok pénz lett, túl sok lyukkal. Futni kellett a pénz után, az meg így sikerült. Nagyjából átlagosan.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Khm egyszer egy bizonyos Andy Reid is zseniális ötletnek találta, hogy egy OL edzőből DCt csinál. Azóta mondjuk Kansasben ezt nem bánják 😛
dande2
Az is, hogy bejött.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
De, az a baj hogy tudjuk, csak még nem meri igazán senki kimondani...

Ez BB csapata...
Az ő védelmét futtatják a saját emberei (Mayo, kis Belichik)...
Nem véletlen hogy nem hozott senkit kívülről és házon belül oldotta meg az OC pótlást...
Ez az Ő offense ami nem működik...

BB mindig is azt hangoztatta hogy a meccseket a játékosok nyerik és az edzők veszítik el...
Gondolom te sem akarsz ebben ellent mondani a mesternek... 😉
Castleai01
Szerinted nem ezt írtam eddig is, hogy nem feltétlenül Patricia a felelős patás ördög egy személyben?
Ezt feszegetem hetek óta, hogy nyakig benne lehet ebben az öreg és érthetetlen nekünk is szakíróknak is amit próbálnak és ahogy próbálják.

Mert ha jó a terv, akkor is elmennek tőle a meccs egy adott szakaszában. És alig vannak azok az elemek, amik már alapok mindenhol (PA, RPO, motion), de amikor használjuk őket, akkor meg működnek. Érthetetlenül erőltetnek egy nem kompatibilis valamit, ami nem csak a csapattal, de az NFL-lel se nagyon passzol össze.

És az nem gond, hogy beleálltak ebbe. Az a gond, ha ez nincs kiértékelve és elengedve időben.

Az nem állja meg a helyét, hogy nem tudnak értelmes játékokkal előállni, mert akkor nem működnének a PA játékok. Zappe egyből kapta a működő csomagot, ott sem volt gond a komfortteremtéssel.

Tehát nem a tudatlanság miatt szar a playcall..

A route concept, route spacing, playdesign az biztosan attól szar, és az a fura hogy ha K.Thompson, Lazar, Kyles, Randall, Hines, Chatham féle vonal látja és részletesen be tudja mutatni a problémát, akkor a náluk fényévekkel jobb szakik miért nem tudnak változtatni és lépünk vissza kettőt, miután egyet végre megteszünk előre.

Warner is ugyanezekről beszél csak populárisabban.

Egy másik kérdésre is itt válaszolok, hogy mikor lesz eredménykényszer.

Szerintem 23-ban már contender roster kellene, 24-ben pedig egyértelműen az van. Ezt nem a BB elküldésre értem, hanem amikor jogosan elvárható, hogy olyan csapatot alkossunk addigra amelyik favoritnak számít. Aztán majd egy ki-ki meccsen eldől a sorsunk. De ez egy reális elvárásnak tűnik.

Newton év nem túl mérvadó, hiszen nem is volt hely a sapi alatt QB-t hozni. Egy TB korszaknak kifuttatott roster utolsó erőlködése volt az, amiből idén az utolsó láncszemeket is kidobtuk.

Jones újonc éve kifogástalan volt, még a playoff is erőn felülinek tűnt.

Idén már a playoff az teljesen valid elvárás volt, a csapatnak erre készen kellett volna állni. A védelem miatt aggódtak sokan (LB sor, CB sor) de pont azzal nincs baj. Az O coaching/rendszerváltás azt hozta, hogy az a csapatrész szétesett, így ez nagy eséllyel alul teljesítő év lesz. A látványhoz és a fejlődéshez képest már most kijelenthető, hogy erős zsákutca volt ez az út. A playoffhoz még minimális esély van.

És jobb bejutni, mint nem. Akkor is ha ott az első kanyarban kiesünk.

De az a felvetés, hogy csak jól lehet dönteni az nagyon rossz elgondolás. Bárki bármilyen alkotó munkában van, rengeteg rosszat fog lépni, a sok elhibázott lépés miatt jöhet létre a csúcsra jutás is, mert mindig optimálisabb, jobb döntéshez vezet. A kudarcok a siker részei.

Ez jól szemlélteti a kudarcok szerepét..

 fb.watch/hdBUm_cC6e/
több mint 1 éve
Castleai01 New England Patriots 1 528 — Patriots fan
De, az a baj hogy tudjuk, csak még nem meri igazán senki kimondani...

Ez BB csapata...
Az ő védelmét futtatják a saját emberei (Mayo, kis Belichik)...
Nem véletlen hogy nem hozott senkit kívülről és házon belül oldotta meg az OC pótlást...
Ez az Ő offense ami nem működik...

BB mindig is azt hangoztatta hogy a meccseket a játékosok nyerik és az edzők veszítik el...
Gondolom te sem akarsz ebben ellent mondani a mesternek... 😉

"Azt mondják Elmebajban Szenvedek... De én Nem is Szenvedek, inkább Élvezem Minden egyes Percét..." 😉
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Ez akkor lenne jó hasonlat, ha Bradyből akarnál CB-t.
Szóval így teljesen értelmetlen példa. De értettük eddig is, hogy miért gondolod így. Meg egyet is értünk, hogy ez érthetetlen. De mivel így gondolták, biztosan több indok mutat erre, minthogy a haverja.

És továbbra sem tudjuk mennyi ebből MattyP és mennyi BB vagy Judge vagy akárki más.
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 396 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Khm egyszer egy bizonyos Andy Reid is zseniális ötletnek találta, hogy egy OL edzőből DCt csinál. Azóta mondjuk Kansasben ezt nem bánják 😛
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
több mint 1 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 7 942 — Jó ötletnek tűnt!
Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
zinedine5
Nem ugyanaz.

Mivel ennyi volt a piaci áruk, így ennyit értek akkor. Most meg azért érnek kevesebbet, mert mi alul/szarul használtuk őket.

Nem lettek rosszabb játékosok.

Az árat nem a PAts határozta meg, hanem a piac!
topin
Igen csak ugye van az a piaci ár, ami már nem éri meg. De megnyugodtam igazából, mert Maccagnan se volt akkor rossz GM, hiszen Trumaine Johnson piaci ára megfelelő volt, igaz hogy utána az utolsó utcáról behozott elkapót se tudta levédekezni, de legalább a process jó volt. Vagy az általad leírtak alapján C.J Mosley se volt túlfizetés évi 18 millióért, mert ezt határozta meg a piac.

Szerintem BB továbbra is egy átlagos GM, amit elfedett eddig Brady és az, hogy ő a GOAT edző. De GOAT irányító nélkül azért látszódik a talent hiány és fájnak a túlfizetett nem teljesítő FA játékosok, akik miatt ugye idén nem tudtatok hozni megint senkit, szóval nem 1 évet csesznek el, hanem már egyből kettőt.
Wester
Ha adott pillanatban a játékos előző teljesítményeit figyelembe véve jó döntésnek tűnt, akkor szerintem nincs baj az igazolással.
Nálunk azt tudtuk, hogy Agholor teljesítménye lehet necces, mert előtte is hullámzó volt.
Henrynél és Jonnunál is voltak kérdések, de inkább pozitív volt az igazolás mint negatív.
A szerződéseket meg tárgyaltuk, nem tudni, hogy kiért mentünk eredetileg és mennyiért, de végül őket tudtuk elhozni és ennyiért.

Viszont ha ennyit fizettünk nekik, akkor jó lenne használni őket picit jobban.
Mondjuk a kigyűjtött snapek számából az látszik, hogy vannak is, de lehetne még jobban terhelni őket vagy 2 TE játékra építeni, nem csak rotálni.
És oké, hogy a futás miatt kevesebb a lehetőségük, de amikor a futás nem megy, akkor viszont ott lennének mint opció.
Lúdas Solymi
Na akkor itt a véleményütközés, mert a pro scouting egy fontos része a GM feladatainak és ezt én abban vétett hibának veszem. Ahogyan a drafton egy bust kihúzását sem menti fel, hogy hát előzetes teljesítménye/potenciálja alapján logikus volt ott őt kihúzni, úgy a rossz FA igazolásokat sem lehet védeni azzal, hogy előtte jó volt.

Lesz ez még így se!
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mikor lesz eredménykényszer?

2023, 2024, 2025 vagy soha?

Mert 2020 elment Newton baromságaival, ami megjegyzem szintén baromságnak tűnt, bár nem akkorának mint az újraszerződtetése vagy Matty P kinevezése.

2021-ben jött az új QB, rendben van egy év csúszással, de próbálunk valamit.

2022 új OC, új O endszer, totál kuka.

2023 remélhetőleg új OC, új O-line coach, új O rendszer.

2024 ?

Akit 2020-ban draftoltunk annak addigra lejár az első contractja.

Értem és egyetértek vele, hogy BB érinthetetlen és azt is, hogy GOAT coach, de meddig nincs neki eredménykényszere?
zinedine5
Szerintem 22-23 volt az eredeti elképzelés, amikor egy nagyjából versenyképes, PO szintre lesz felhúzva a csapat, bár lehet már számoltak azzal, hogy JMD elmegy.

Azzal, hogy így leszívta az edzői kart és annak a pótlása nem történt meg teljesen illetve MattyP eddigi rendszere egy katyvasz, így normális eredményt valszeg csak jövőre várhatunk.
BB nem fogja bedobni a busz alá Patriciát, de az tuti, hogy nem boldog ő se és lesznek változások vagy ha idén már nem, akkor jövőre.
Abban is biztos vagyok, hogy Kraft is jelzi/jelezte az elégedetlenségét, szóval BB-nek muszáj lesz vmit csinálnia.

Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.

Kettő, egyszerűsíted a rendszert, próbálsz a shanahani útón járni, akkor miért nem látjuk ezt?
Persze, playbookot nem kapjuk meg, de elég kivideózni a felállásokat, personnelt, váltásokat.
Arról nem is beszélve, hogy ott egy rohadt nagy adatbázis az összes play-jel gondolom, amit az ellenfelek műveltek.

De ennél még az is értelmesebb lenne, ha JMD rendszeréből lennének elemek átemelve és átírva.

Nagyon meglepődnék, ha ezt egyedül MattyP csinálná, de ha ez közös meló, akkor viszont valamit nagyon benéznek, mert a Jets ellen is voltak jó hívások meg a Vikes ellen is és érthetetlen, hogy miért nincs egy gördülékenyebb vagy érthetőbb játék.



Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
zinedine5
Nem ugyanaz.

Mivel ennyi volt a piaci áruk, így ennyit értek akkor. Most meg azért érnek kevesebbet, mert mi alul/szarul használtuk őket.

Nem lettek rosszabb játékosok.

Az árat nem a PAts határozta meg, hanem a piac!
topin
Igen csak ugye van az a piaci ár, ami már nem éri meg. De megnyugodtam igazából, mert Maccagnan se volt akkor rossz GM, hiszen Trumaine Johnson piaci ára megfelelő volt, igaz hogy utána az utolsó utcáról behozott elkapót se tudta levédekezni, de legalább a process jó volt. Vagy az általad leírtak alapján C.J Mosley se volt túlfizetés évi 18 millióért, mert ezt határozta meg a piac.

Szerintem BB továbbra is egy átlagos GM, amit elfedett eddig Brady és az, hogy ő a GOAT edző. De GOAT irányító nélkül azért látszódik a talent hiány és fájnak a túlfizetett nem teljesítő FA játékosok, akik miatt ugye idén nem tudtatok hozni megint senkit, szóval nem 1 évet csesznek el, hanem már egyből kettőt.
Wester
Ha adott pillanatban a játékos előző teljesítményeit figyelembe véve jó döntésnek tűnt, akkor szerintem nincs baj az igazolással.
Nálunk azt tudtuk, hogy Agholor teljesítménye lehet necces, mert előtte is hullámzó volt.
Henrynél és Jonnunál is voltak kérdések, de inkább pozitív volt az igazolás mint negatív.
A szerződéseket meg tárgyaltuk, nem tudni, hogy kiért mentünk eredetileg és mennyiért, de végül őket tudtuk elhozni és ennyiért.

Viszont ha ennyit fizettünk nekik, akkor jó lenne használni őket picit jobban.
Mondjuk a kigyűjtött snapek számából az látszik, hogy vannak is, de lehetne még jobban terhelni őket vagy 2 TE játékra építeni, nem csak rotálni.
És oké, hogy a futás miatt kevesebb a lehetőségük, de amikor a futás nem megy, akkor viszont ott lennének mint opció.

több mint 1 éve
kolok1972 New England Patriots 2 426 — Pats fan
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mikor lesz eredménykényszer?

2023, 2024, 2025 vagy soha?

Mert 2020 elment Newton baromságaival, ami megjegyzem szintén baromságnak tűnt, bár nem akkorának mint az újraszerződtetése vagy Matty P kinevezése.

2021-ben jött az új QB, rendben van egy év csúszással, de próbálunk valamit.

2022 új OC, új O endszer, totál kuka.

2023 remélhetőleg új OC, új O-line coach, új O rendszer.

2024 ?

Akit 2020-ban draftoltunk annak addigra lejár az első contractja.

Értem és egyetértek vele, hogy BB érinthetetlen és azt is, hogy GOAT coach, de meddig nincs neki eredménykényszere?
zinedine5
Mindig jövőre …🙂

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.