New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Senki ne nyomozzon Fuller után, már nincs nálunk.
(Szinte biztos, hogy a könyöke miatt, tegnap is csak limitáltan edzett.)
Feljött PS-ből DE Silvestro és S Sterling Moore.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Gronk TD-k Csajkovszkijra. Tetszik!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AlLp2hsZdW4tomi-tomi
ez tényleg jó! 😀
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Gronk TD-k Csajkovszkijra. Tetszik!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AlLp2hsZdW4

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nálad a pont. 😊
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem értitek ezt ti... Sobri jó Hazafiként látja, mikor jön fel a Steelers- meg az Eagles-topic, és az előzést megelőzendő generálja a vitákat, föláldozva magát a köz nemtetszésének

több mint 12 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
Titans szurkolók biztos tudnának mesélni róla valamit, ha már 5 évet lehúzott náluk 😊
Csak hogy bedobjak egy témát a megölt topic-ba, ezt a Vincent Fuller-t látta már valaki játszani?pasztoyb
Én nem....ThundersNFL

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 12 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 779 — !SuPeR6BoWL!
Csak hogy bedobjak egy témát a megölt topic-ba, ezt a Vincent Fuller-t látta már valaki játszani?pasztoyb
Én nem....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 12 éve
pasztoyb New England Patriots 104
Csak hogy bedobjak egy témát a megölt topic-ba, ezt a Vincent Fuller-t látta már valaki játszani?

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 12 éve
polonic New England Patriots 443 — Patriots fan
Megöltétek a topicot az utóbbi évek sikertelenségének túlmagyarázásával.
(36 órája nincs beírás, és a bottom3-ban a topic.)
Pedig csak arról van szó, hogy Brady kiégett.
A többi mind fingfűrészelés. 😊

Boldog Karácsonyt minden Pats fannak.
Azt kérem karácsonyra, hogy ne legyen igazam, és egy februári SB-győzelemmel cáfoljon rám kiégett zsenink.Sobri Jóska
Hihetetlen. Szépen megkértelek, hogy hagyd már abba.
Úgy látszik, hiába.

Mi öltük meg a topikot? Na ne. . . Nem gondolod, hogy inkább jómagad a tudjuk milyen írásaiddal?

Szerintem istenítsd tovább a kedvencedet, ahogy azt a média is túlhypeolja és hagyj minket békén az ilyenekkel. Ismét szépen megkérlek.

Nem gondolkoztál még el azon, hogy a sikerességhez egy normális védelem is hozzátartozik?

Csak a SB győzelem a cél? Elég érdekes. . . Az semmi, hogy divízióbajnok a csapat állandóan. . .

Megsúgom, ilyen védelemmel nem lesz egyszerű SB-t nyerni.

Persze, ha megint kibukik a po-ból a csapat a védelem miatt, azért ismét Brady lesz a szemedben a ludas és ide fogsz trollkodni.

De nem baj. Lassan majd megtanulom nem elolvasni a sületlenségeidet.

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nagyon dicsérendő dolog részükről. Bár én azért igyekszem majd élőben nézni.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Én is kellemes karácsonyt kívánok miden NFL rajongónak!

Akit esetleg érdekel:
VASÁRNAP 15:30-17:30 között felvételről leadja az ESPN AMERICA a szombati meccsünket!!!

Én sajnos nem rúghatom fel az ünnepi vacsorát miatta, így külön öröm, hogy másnap legalább meg tudom nézni! :cool:
több mint 12 éve
nDRo New England Patriots 1 593
Megöltétek a topicot az utóbbi évek sikertelenségének túlmagyarázásával.
(36 órája nincs beírás, és a bottom3-ban a topic.)
Pedig csak arról van szó, hogy Brady kiégett.
A többi mind fingfűrészelés. 😊

Boldog Karácsonyt minden Pats fannak.
Azt kérem karácsonyra, hogy ne legyen igazam, és egy februári SB-győzelemmel cáfoljon rám kiégett zsenink.Sobri Jóska
Az amerikai futball még mindig csapat sport. Itt is, mint minden csapatsportban elsősorban az edzőket terheli a felelősség, nem egy ember hibája, hogy 10 év alatt "csak" 3 SB-t nyertünk. Tulajdonképp csak 9, ha nem vesszük számításba a 2008-as idényt.

Kellemes Karácsonyi ünnepeket Neked is! És minden további pats fannak és fórumozónak! 😊
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Megöltétek a topicot az utóbbi évek sikertelenségének túlmagyarázásával.
(36 órája nincs beírás, és a bottom3-ban a topic.)
Pedig csak arról van szó, hogy Brady kiégett.
A többi mind fingfűrészelés. 😊

Boldog Karácsonyt minden Pats fannak.
Azt kérem karácsonyra, hogy ne legyen igazam, és egy februári SB-győzelemmel cáfoljon rám kiégett zsenink.

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Az ellenérzés nem a stílusra vonatkozik szerintem - az a játékosanyag hasonlósága miatt úgyis adott -, és még csak nem is a rivalry miatt. A rivalizálás természetes, ennyi tétre menő, emlékezetes meccs után, mint ami az elmúlt évtizedben volt. Szerintem a legtöbb Pats szurkoló egyszerűen attól az érzéstől berzenkedik, ami az évtized első felében "ráégett" a Colts-ra, nevezetesen, hogy alapszakasz csapat, amelyik arat a regular seasonban, majd fejreáll a PO-ban. Ráadásul a kellemetlen érzést erősíti is az elmúlt pár év, hiszen tulajdonképpen 2007 óta ez történik Bostonban is.

Szerintem meg ezek a dolgok nagyban a szerencsén múlnak. Az, hogy Pats-nak 3 SB győzelme van és nem 4 vagy kettő, sőt egy, az nüanszokon múlott. Ahogy a Steelers 2 győzelme is simán lehetett volna akár egy vagy nulla is. A Colts is nyugodtan állhatna akár nulla gyűrűvel, de akár hárommal is. Csak vissza kell emlékezni a 2006-os konferenciadöntőre, vagy Eli kvázi hail mary-jére, vagy 2005-ben BigBen "last man standing" gáncsára, vagy 2008-as SB-n a hihetetlen milliméterekkel bent levő catch-re a vége előtt nem sokkal, de akár a korábbi évek Vinatieri parádéira sorban a döntőkben, stb.

Szóval szerintem nincs semmi baj a Pats-el, és abban sincs semmi baj, ha hajaznak egymásra a Colts-al vagy Saints-el. Ilyen hasonló emberanyaggal ez természetes, ráadásul nagyon eredményes is. Az, hogy aztán ez egy, kettő, három vagy még több gyűrűhöz vezet, esetleg egyhez sem, az nagyban szerencse dolga. Akkor is, ha az évtized eleji Pats erre rácáfolni látszik. De az inkább a kivétel, nem pedig a szabály 😉 (és, mint mondtam korábban, szerintem nagyban köszönhető annak az egetverő mázlinak, hogy Brady-t hatodik körben bányásztátok)peterk2005
Hát, nem tudom. úgy érzem, hogy a Pats táborban inkább a mágnesek azonos pólusának taszítása az uralkodó. Tulajdonképpen nem is a csapatokról szól valójában, hanem a két ikonról. Amit PM itt kapott már! Tavalyra vált elfogadottá talán, hogy nagy hiba lenne a sportág egyik legnagyobb zsenijét kihagyni az életünkből pusztán azért mert nem nálunk játszik.
Részünkről sajnos ez nem egy sima rivalizálás. Évente egyszer játszanunk kell egy Rettegés Bowl-t. S ha meccs közben netán vezetünk 17 ponttal, akkor mindenkinek teleszalad a gatyája egy újabb adaggal. (Idén pedig Orlovsky építgette tovább ezt az izét a 0-21-es 4. negyeddel. Tudod Te hányan néztük aggódva, rémülten az onside kick-et?) "Csak" 2009 óta. A 2007-es szezon vége semmihez és senkihez nem hasonlítható élményt adott.
Ó, hogyne! SB győzelemnek szükségképpen szerves része a szerencse.
Egyáltalán nem baj, hogy ez a négy csapat ennyire hasonlít egymásra, sőt! De most már mi következünk! 😉


Btw amilyen (iróniába ágyazott) méltósággal viselitek az idei szezonotokat, azért kalaplevétellel és főhajtással kifejezett tisztelet jár!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Akkor is, ha az évtized eleji Pats erre rácáfolni látszik. De az inkább a kivétel, nem pedig a szabály 😉 (és, mint mondtam korábban, szerintem nagyban köszönhető annak az egetverő mázlinak, hogy Brady-t hatodik körben bányásztátok)peterk2005
Nem is olyan régen volt szavazás az egyik Pats blogon, hogy mi volt a legfontosabb összetevője a három Super Bowl győzelemnek, és egyáltalán nem volt könnyű kérdés. Adva volt a Parcells által draftolt játékosok, akik köré az SB győztes védelem felépült. Belichick és Pioli nagyon jól manőverezett az FA piacon, és ki tudta használni, hogy a Steelers kivételével mindenki 43-at játszott, így könnyedén meg tudtak szerezni egy Vrabelt. Brady mellett a korai pickekkel jól húztak (Seymour, Light, Branch) és ültek a hátsó, lutri pickkek is (Givens). Mind alapemberei lettek a csapatnak. Ehhez jött egy kimagasló edzői stáb két kvázi HC koordinátorral, ami nagy mozgásteret adott Belichicknek, hogy csak GM/HC legyen, bár ugye a front office területén is megvolt a komolyabb tehermentesítés. A 2001-2004 között Pats felépítése játékos, stáb, FO fronton is modellértékű és tényleg azt példázza, hogy milyen az, amikor bármihez nyúlnak, az arannyá válik. Mégis amennyire azokra az időkre vonakodva fogadnám el, hogy egyszerű szerencsesorozat, mert minden összejött, nehéz elfogadni, hogy az utóbbi években meg szimpla pechsorozatról lenne szó, és egyszerűen ilyen a játék és a sport.
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Egyébként az még megérne egy eszmefuttatást, hogy miért is ez a látszat (brutál O, opportunista D), mert ez szerintem sokkal inkább így alakult, mintsem tudatos D-spórolás eredménye lenne. Ha belegondolok, mennyi 1-2. körös pick ment el a D-re az elmúlt években (Butler, Merriweather, Ras-I, Wheatley vagy Wilhite, Cunningham, Spikes, stb.), lehetne ez éppenséggel egy brutális D is, csak valamiért a találati arány nem túl jó. De elég sok pick ment ahhoz a védelemre, hogy ne arról beszéljünk, hogy az O épült a D rovására. Épült volna a D is, csak nem jött össze többnyire.somoskovig
Na igen. Azt gondolom ennek az egész folyamatnak a legfontosabb pontjára tapintottál. nem hiszem, hogy lenne olyan Pats szimpatizáns kis hazánkban aki ezzel ne értene egyet. Ott a pont.
Néha azt gondolom, hogy az Öreg inkább O guru, sem mint D. 1 évre ugyan, d ekihozta Moss-ból a maximumot, behúzott két olyan TE-t akik már most meghatározó játékosoka posztjukona ligában + összekukázta minden idők egyik, ha nem a legjobb slot elkapóját, amikor mindannyian vakartuk a fejünk, hogy ki ez és miért kellett ilyen drágán 😀
Ezzel szemben a secondary rebuild Harrison, Law, aztán Asante és Geno után totális kudarcot vallott. Pedig orrba-szájba húzzuk a cornerbackeket a drafton. + elengedtünk egy másik korszakos zsenit a D-ből Oaklandbe.Boston
Támadóoldalon azért Belichick is tud támaszkodni egy Scarnecchiára, akinek a tapasztalatát, szemét, nem feltétlenül csak az OL prospectecnél használhatják ki. Másik veterán pozíciós edző még Fears a futókkal. A védőknél ilyen szintű rutinról, azért Belichicken kívül nem lehet beszélni. Ott van Pepper, akiből valami miatt Foxboroban már sohasem lesz koordinátor, és míg ő is ki tudott nevelni egy Pryort, Brace pl. a draftja óta csak szenved.

A draftolt v. udfa játékosoknál, aki újoncként nem kerül pályára, abból kis túlzással már nem lesz semmi (kb. OL kivételével), akár mennyi ideig dédelgeti a stáb, ami valahol biztosan a pozíciós edzők kritikája. Nem lehet véletlen a secondary káosza sem, amikor évről-évre más felügyeli a munkájukat, pedig idén már safety edző is van, ami egyik oldalról jó, mert a védelem egyik legfontosabb eleme és nagyon nehéz jól játszani, és komplett all-around játékosokat találni, a másik oldalról viszont kínos a mostani személyzet, még a sérülésekkel együtt is. Nem mostani cikk, de a safetyk jelentőségét nagyon jól összefoglalja a mai footballban: http://www.grantland.com/story/_/id/7124536/how-troy-polamalu-ed-reed-changed-nfl-defenses Már Bill Walsh több mint tíz évvel ezelőtti draft oldalán belevette őket abba az ott posztba, amit kiemelten kezelni, ha nulláról kellene csapatot építenie.

Typically in the NFL it takes more than one man to make a tackle. Most often the ball carrier is going to partially break the first tackle. He's going to fall forward for two or three yards after he is hit. That's where the safety comes in. He stops that guy after the initial hit is made on the ball carrier. The safety position has become critical to football because those are the guys who make the hits, make the stops because they are most often unblocked. If they are big hitters and excellent tacklers they can stop a play at a four or five yard gain instead of a first down or more.
több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én túl későn kapcsolódtam be, hogy atavisztikus ellenérzéseim legyenek a Colts-szal (-cal?) szemben. Nem is nagyon tudom hova tenni. Illetve nehezen értem, hogy miért látjuk annyira másnak őket, miközben legalább testvéri hasonlóság van a két csapat között szerintem. Szóval, peterk nem véletlenül látod hasonlóan, Pats szemüvegen keresztül nézve nagyon hasonlít a Colts a Pats-re. 😊 FeGa, lehet, hogy azért volt az elmúlt két év one&down-ja, hogy mi is átérezhessük a Colts szokásos PO sorsát. 😊 Winter is coming, de a Black Watch ott áll a Falnál!tomi-tomi
Az ellenérzés nem a stílusra vonatkozik szerintem - az a játékosanyag hasonlósága miatt úgyis adott -, és még csak nem is a rivalry miatt. A rivalizálás természetes, ennyi tétre menő, emlékezetes meccs után, mint ami az elmúlt évtizedben volt. Szerintem a legtöbb Pats szurkoló egyszerűen attól az érzéstől berzenkedik, ami az évtized első felében "ráégett" a Colts-ra, nevezetesen, hogy alapszakasz csapat, amelyik arat a regular seasonban, majd fejreáll a PO-ban. Ráadásul a kellemetlen érzést erősíti is az elmúlt pár év, hiszen tulajdonképpen 2007 óta ez történik Bostonban is.

Szerintem meg ezek a dolgok nagyban a szerencsén múlnak. Az, hogy Pats-nak 3 SB győzelme van és nem 4 vagy kettő, sőt egy, az nüanszokon múlott. Ahogy a Steelers 2 győzelme is simán lehetett volna akár egy vagy nulla is. A Colts is nyugodtan állhatna akár nulla gyűrűvel, de akár hárommal is. Csak vissza kell emlékezni a 2006-os konferenciadöntőre, vagy Eli kvázi hail mary-jére, vagy 2005-ben BigBen "last man standing" gáncsára, vagy 2008-as SB-n a hihetetlen milliméterekkel bent levő catch-re a vége előtt nem sokkal, de akár a korábbi évek Vinatieri parádéira sorban a döntőkben, stb.

Szóval szerintem nincs semmi baj a Pats-el, és abban sincs semmi baj, ha hajaznak egymásra a Colts-al vagy Saints-el. Ilyen hasonló emberanyaggal ez természetes, ráadásul nagyon eredményes is. Az, hogy aztán ez egy, kettő, három vagy még több gyűrűhöz vezet, esetleg egyhez sem, az nagyban szerencse dolga. Akkor is, ha az évtized eleji Pats erre rácáfolni látszik. De az inkább a kivétel, nem pedig a szabály 😉 (és, mint mondtam korábban, szerintem nagyban köszönhető annak az egetverő mázlinak, hogy Brady-t hatodik körben bányásztátok)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Közben érkezett egy Safety a csapathoz Vincent Fuller személyében 😊gravedigger
Nem baj, majd elmegy. 😊 Idén a S poszton lévők játsszák a villamos szerepét. Jönnek-mennek, némelyik még csilingel is.tomi-tomi
Hát ez szerintem mehetne az aranyköpések topicba 😂 😂 😂
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Közben érkezett egy Safety a csapathoz Vincent Fuller személyében 😊gravedigger
Nem baj, majd elmegy. 😊 Idén a S poszton lévők játsszák a villamos szerepét. Jönnek-mennek, némelyik még csilingel is.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Közben érkezett egy Safety a csapathoz Vincent Fuller személyében 😊
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Tudatos volt vagy sem? Tuti választ nem fogunk kisajtolni magunkból.
Én is úgy érzem, hogy drafton nagyjából ugyanannyi értéket, erőforrást áldoztunk a D-re, mint az O-ra. S bizony sokkal több mellényúlás volt D oldalon. De azért már-már komikus, hogy az összes WR draftunk kuka. 😛
Valóban isten áldása helyzet volt cap menedzselés szempontjából hogy egy 6. körös fizetésért kaptak elit teljesítményt.
Ennek ellenére én látok döntési helyzetet és érzékelek tudatos döntést, irányváltást. Érvként csak momentumokat tudok felhozni.
Szvsz maradhattunk volna a tradicionális Off. felfogásnál csapatépítési szempontból, ezt is csináltuk a 2006-os szezonban. (Ekkor már TB nagy pénzes szerződésben volt.) Tényleg a Colts PO, majd SB győzelmét tartom a turning point-nak. 2007-re megváltozott valami. Hoztuk Moss-t, Welker-t, Asante tag-je nyilvánvalóvá tette, hogy utána már nem marad.
BigSey trade ami először eszembe jut. Nem létezik, hogy egy erős D építése, fejlesztése, karbantartása kívánta ezt a lépést. Asante elengedése. Azt hiszem, hogy ha Asante WR-ként hozza ezt a szintet, még ma is itt van. Az AD projekt besülése óta úgy kerüljük a pass rusher pick-et, mint ördög a tömjénfüstöt. Holott mást nem lehet olvasni évek óta, hogy első számú prioritásnak kéne lennie. Nincs kinevezett DC. Mintha senki nem akarná a nevét, hitelét adni ehhez a D-t másodsorba helyező stratégiához. De ez csak spekuláció.

Én túl későn kapcsolódtam be, hogy atavisztikus ellenérzéseim legyenek a Colts-szal (-cal?) szemben. Nem is nagyon tudom hova tenni. Illetve nehezen értem, hogy miért látjuk annyira másnak őket, miközben legalább testvéri hasonlóság van a két csapat között szerintem. Szóval, peterk nem véletlenül látod hasonlóan, Pats szemüvegen keresztül nézve nagyon hasonlít a Colts a Pats-re. 😊 FeGa, lehet, hogy azért volt az elmúlt két év one&down-ja, hogy mi is átérezhessük a Colts szokásos PO sorsát. 😊 Winter is coming, de a Black Watch ott áll a Falnál!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 331 — dart@freestart.hu
Egyébként az még megérne egy eszmefuttatást, hogy miért is ez a látszat (brutál O, opportunista D), mert ez szerintem sokkal inkább így alakult, mintsem tudatos D-spórolás eredménye lenne. Ha belegondolok, mennyi 1-2. körös pick ment el a D-re az elmúlt években (Butler, Merriweather, Ras-I, Wheatley vagy Wilhite, Cunningham, Spikes, stb.), lehetne ez éppenséggel egy brutális D is, csak valamiért a találati arány nem túl jó. De elég sok pick ment ahhoz a védelemre, hogy ne arról beszéljünk, hogy az O épült a D rovására. Épült volna a D is, csak nem jött össze többnyire.somoskovig
Na igen. Azt gondolom ennek az egész folyamatnak a legfontosabb pontjára tapintottál. nem hiszem, hogy lenne olyan Pats szimpatizáns kis hazánkban aki ezzel ne értene egyet. Ott a pont.
Néha azt gondolom, hogy az Öreg inkább O guru, sem mint D. 1 évre ugyan, d ekihozta Moss-ból a maximumot, behúzott két olyan TE-t akik már most meghatározó játékosoka posztjukona ligában + összekukázta minden idők egyik, ha nem a legjobb slot elkapóját, amikor mindannyian vakartuk a fejünk, hogy ki ez és miért kellett ilyen drágán 😀
Ezzel szemben a secondary rebuild Harrison, Law, aztán Asante és Geno után totális kudarcot vallott. Pedig orrba-szájba húzzuk a cornerbackeket a drafton. + elengedtünk egy másik korszakos zsenit a D-ből Oaklandbe. Valahogy Sey óta csak keresi magát ez a DL is...
Ettől függetlenül, ez általában igaz, hogy ilyen brutális O mellett valamiért nehezebb konzisztensen jól teljesítő, megbízható védelmet összehozni. A Saints-ben működött egy évig, a packersnél szintén, a Coltsnál is bár sokan lenézik a SB győztes csapat védelmét, holott én azt gondolom nincs igazuk. De ettől függetlenül éveken keresztül nem igazán működött eddig sehol.

Do your job
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Nem ma kezdtem el olvasni az itteni Pats topicot, de ilyen szenitű eszmecserék azért nem alakulnak ki minden héten, szóval köszi, hogy leírtátok nekem nagyon jól esett elolvasni, amiket írtatok.
Csak annyi jutott eszembe, hogy egy átlagos Pats szurkolónak mennyire bántja a csőrét, hogy gyakorlatilag azzá a Colts-á váltunk, amit annyira jó volt évekig rugdosni, mondva: az alapszakasz az ő játékuk, de miénk meg a PO...

De jól esett amit Helmut írt, szerintem is azért van jobb esélye ennek a csapatnak, mert a csapat egy fokkal okosabb (vagy csak szerencsésebb?) mint a tavalyi.
Mondjuk írtátok már páran, én is beállnék a sorba: winter is coming, szóval senki ne lepődjön meg ha megint az első meccs lesz a végállomás a PO-ban.
több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megpróbálok összeszedett lenni.tomi-tomi
Érdekes volt végigolvasni, logikus amit írsz. Egy dologgal had egészítsem ki. Szerintem a történtekben - abban, hogy az évtized első felére jellemző stílusból váltás történt egy pass heavy/offense diktálta stílusra - nem feltétlenül egy tudatos döntés játszott szerepet, ahol lettek volna más opciók is. Szerintem ebben a döntésben nagy szerepe volt a kényszernek is. Ebben a játékben a QB a legfontosabb láncszem, annyira fontos, hogy ha valakinek megadatik a szerencse, hogy HOF kaliberű QB-t tud szerződtetni, akkor onnantól egyértelmű az út: rá kell építeni a csapatot. Viszont ez a különböző korlátok, szabályok, salary cap, stb miatt egyúttal azt is jelenti, hogy bizonyos dolgokról cserébe le kell mondani. Egyszerűen nem lesz pénz minden csapatrészbe sztárt igazolni, így marad az az opció ami a legnagyobb eséllyel kecsegtet: A QB keze alá dolgozni, a playmakereket a támadósorba húzni, a védelmet pedig ráépíteni 1-2 sztárra, a maradék helyeket pedig megpróbálni kukázással, hátsó körös húzásokkal a lehető legjobban betömni.

A Pats óriási szerencséje - "dinasztiává" is nagy mértékben ennek a szerencsének köszönhetően tudott nőni -, hogy Brady-t a hatodik körben tudta kukázni. Így elkerülte az 1/1-es QB-t húzó csapatok fent leírt "végzetét", meg tudta fizetni a csapatban levő többi sztárt, sőt tudott mellé még hozni is, miközben középen egy legalább olyan nagy sztár muzsikált töredék pénzért, mint más csapatokban évi tizenmilliókért. Így lehetett a 2001-2005/6 közötti Pats-ben annyi kiváló játékos mind a védelemben, mind a támadósorban. De ezt nem lehetett a végtelenségig húzni, Brady-nek előbb utóbb meg kellett adni a neki járó szerződést, és innentől kezdve fokozatosan megindult az átalakulás. A lejáró szerződésű sztárokat nem lehetett már megfizetni, el kellett engedni pár sztárrá vált fiatalt is a rookie contractja végén, stb.

Lényeg a lényeg, hogy az elmúlt években látott folyamat szerintem elkerülhetetlen volt, szerintem ebben Belichicknek nem volt választási lehetősége. Ő csak ment a törvényszerű mederben folyó események után, és próbálta közben a lehető legjobb döntéseket hozni. Szerintem a draft politikája is ezt mutatja. Nem véletlen, hogy az utóbbi időben a "mennyiségre" utaztok a "minőség" helyett, azaz korai pickek helyett inkább a 2-6. körökben akartok sokat húzni, mert onnan lehet olcsón jót húzni - de oda meg kell a sok pick, mert nagyobb a rizikó.

Az elmúlt évekbeli csapatot egyébként én nagyon hasonlónak látom, mint az elmúlt évekbeli Colts-ot. (Ebben szerepet játszhat az is, hogy Colts szemüvegen keresztül látok, de nem hiszem, hogy csak erről lenne szó.) Ugyanazok a gondok és ugyanazok az esélyek is. A PO szereplés annyira garantált, amennyire csak ebben a ligában lehet, mert Brady és a keze alá pakolt offense akkor is hoz annyi meccset amennyi kell, ha a fél csapat lesérül, ha fortuna odaköltözik a másik csapat kapuja alá, ha piros hó esik, stb. Viszont a PO cserébe kockázatosabb, mert az opportunista védelem miatt a teljesítmény hektikusabb/kiszámíthatatlanabb. Mivel az ilyen védelem általában nem tudja megállítani az ellenfél O-ját abban, hogy fel-le masírozzon a pályán, ezért kulcsfontosságú a turnover mutató és az RZ D. De ezek meg pont olyan dolgok amik egy-egy meccsen totál szabadságra mehetnek.

Szóval szerintem az optimizmus éppen annyira jogos, mint a pesszimizmus is. Ha nem üt be a krach, ha a védelem nem fog ki egy negatív turnoveres/béna RZ D-s meccset, akkor simán nyerhettek SB-t is. Ha viszont beüt, akkor akár első körös kipotty is lehet a vége.

Legalább izgalmas, nem? 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
A 2009-es Saints védelem óta használják sokat ezt az opportunista jelzőt, és igazából van is benne valami. Az biztos, hogy Williams akkor, megpróbált egy olyan védelmet építeni, a meglévő emberanyagból, ami tud hatékonyan működni. Mik voltak a gondok:
- nem igazán volt liga elit DL-ünk, akkor sem, ha Smith, Ellis elsőkörös picket, de igazán nem állt össze a fal (mára kicsit jobb helyzet)
- a LB-ink (élen a ma is vergődő Shanle-vel, és a nagy kedvenc, de erősen középszer Fujita-val) Vilma-t kivéve nem igazán nevezhetőek top vagy top közeli játékosnak
- a sec egy óriási kérdőjel volt az idény előtt: a két veterán (Greer és Sharper), egy rakat újonc (Porter, Jenkins, Young), és az akkor még inkább heves, mint jó Harper
Ezért GW azt találta ki, hogy nem baj, ha sok yardot nyelünk, de szerezzünk cserébe sok labdát. Felismerte, hogy néhány fiatal még koránt sem tud úgy szerelni, ahogy NFL szinten kellene (ma is vannak gondok), és igazából a veteránokkal sem tudtuk, hogy mire jutunk (Greer és Sharper is volt sérült).
Az hogy jól sült el? Hát, mondhatjuk hogy jókor, jó időben fogtunk ki mindent, és végrehajtották a srácok, amit GW kért. Ma miért nem megy ugyanúgy? Mert akkor ez újszerű volt, ma már nem annyira az. Mostanra kicsit más lett a taktika is, akkor is sokat blitzeltünk.
Nem tudom, hogy a Pats és a GB esetében ez tudatos állapot-e, de nálunk tuti az volt. Igazából Meachem óta csak a védelembe húztunk (Ingram + 1 pick, őt igazából nem számolom ide, őt Payton AKARTA) első körben, ehhez képest lassú a fejlődés, bár senki nem veszett el az első körösök közül. (Kivéve Grant, de ő ugye "régi" első körös)