New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
QB kérdésünk még nincs napirendben? Mert jó lenne hasonlóan járni mint a Packers Rogerssel, mert szépen kivárta míg Favre mögött a dolgokat és komplett QB lett belőle. Esetlegesen az elkövetkezendő drafton fogunk olyan QB-t vinni aki esetleg Brady utódja lehet?Megint 6/199? 😀

Szerintem ez lassan is súlyos kérdés lesz nem csak az O fal. A defense rendben van csak még tapasztalat kell nekik szerezni meg legalább 2 elit passrusher sem árt...

Na ennyi amit írtam remélem nincs benne nagy marhaság....ThundersNFL
Tavaly kötötte meg a négyéves szerződését. Ha azzal számolunk, hogy azután visszavonul, akkor sincs értelme még idén QB-t húzni szerintem. Pedig Mallettnek nagyon örülnék én. 😊

több mint 13 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 867 — !SuPeR6BoWL!
QB kérdésünk még nincs napirendben? Mert jó lenne hasonlóan járni mint a Packers Rogerssel, mert szépen kivárta míg Favre mögött a dolgokat és komplett QB lett belőle. Esetlegesen az elkövetkezendő drafton fogunk olyan QB-t vinni aki esetleg Brady utódja lehet?Megint 6/199? 😀

Szerintem ez lassan is súlyos kérdés lesz nem csak az O fal. A defense rendben van csak még tapasztalat kell nekik szerezni meg legalább 2 elit passrusher sem árt...

Na ennyi amit írtam remélem nincs benne nagy marhaság....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
megtartjuk lightot mert nem lesz akkora igénye, elengedjük mankinst mert túl nagy leszWyatt
Mondjuk Light igényei kérdésesek! Nagyon vékony a draft class OT terén és mint FA annyi pénzt kér amennyit nem sajnál és lehet, hogy ezt 1-2 helyen ki is fizetnék neki. Ha Mankins-szel nem tudunk megállapodni, akkor én rámennék Carl Nicks-re!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Tök jó és logikus, amit írsz. Viszont az élet elég sokszor bizonyította, hogy DoM első látásra túl merész, túl radikális ötlete nem is volt annyira merész gondolat. (Csak legutóbb a Moss trade előtt sokkal DoM leírta, hogy mennyire nincs szükségünk Mossra, mi mindent lehetne nélküle tenni. Az más kérdés, hogy a fejtegetés legenyhébb hatása ránk a szívszélhűdés és a kismértékű agyvérzés volt. 😊 )
Legyen egy kiöregedő félben lévő, egyre jobban lassuló LT, vagy tegyük oda Vollmert, aki már bizonyította, hogy érett és képes rá. Ameddig Light maradna, addig tovább tékozolnánk egy potenciális LT-t RT poszton.
Tartsuk meg Koppent, aki elég sokszor nem bír már (egyedül) az NT-kkel, vagy használjuk Conollyt, akiben megvan a potenciál.
Ha valóban akkora zseni az O-line edzőnk (akinek az olasz nevét pontosan se megjegyezni, se leírni nem vagyok képes), mint amennyire mindenki elismeri, akkor használjuk fel nagy lehetőségű újoncok betanítására. Ő sem lesz már fiatalabb.
Így is, úgy is az O-line átépítése lesz a legnagyobb feladata az FO-nak és mi meg erről fogunk a legtöbbet dilemmázni.tomi-tomi
azért elengedni egy játékost az O-ból, még ha Randy Moss-nak is hívják nem ugyanaz mint kicserélni majdnem a komplett falat. egyébként inkább azt akartam kiemelni hogy ugyan se Light, se Mankins se a többiek nem pótolhatatlanok, de az nem fér bele hogy mind a négyüket elengedjük így hogy nincs veterán depth mögöttük a padon. akkor kéne húznunk vagy 5 falembert. nem lesz Scarnecchiánál ekkora karácsony áprilisban 😊a5
A Moss trade után sokan idényt temettek. 😊 Persze, nem ugyanaz, csak próbáltam érveket találni az ötlet mögé. Bizonyos szempontból tök mindegy, hogy egy öregedő vagy egy újonc játékos enged sack-et, egy sérülékeny G mögé vagy egy kevésbé tapasztalt G mögé kell backup-ot találnod. Szóval DoM ötlete lehet, hogy kevésbé életszerű, nekem inkább jövőbe mutató. Egyébként is annyi O-line embert szoktunk húzni (ejj, ha Larsen befért volna a végső rosterre!), ennek a jó embernek minden április karácsony. 😊
Ez igen, tudod és le is tudod írni a nevét. Respect!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
legjobb szcenário:
húzunk egy fasza kis rt-t draftról, megtartjuk mankinst, húzunk még egy g/c-t (mondjuk én simán hoznék mindkettőt is akár) és lenne egy
Vollmer, Mankins, mondjuk Koppen vagy az újonc, mondjuk kaczur vagy az újonc, és rt, ezzel az lenne a gáz, hogy kérdés, hogy az újoncok milyen gyorsan válnának be, de első 3 pickből két ol emberkét választva már jó eséllyel találhatunk két olyat, aki első naptól kezdve magas szinten teljesíthet, és akkor utána már csak koppen/kaczur helyettesét kéne megoldani mondjuk jövőre, viszont onnantól hosszú évekre elit ol-ünk lehetne

ami szerintem lesz
megtartjuk lightot mert nem lesz akkora igénye, elengedjük mankinst mert túl nagy lesz, megtartjuk koppent és kaczurt berakjuk g-nek (connolly lg-ként lehet életképes megoldás azért), vollmert kint hagyjuk jobbon, és hozunk egy c/g-t és egy ot prospectet

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tök jó és logikus, amit írsz. Viszont az élet elég sokszor bizonyította, hogy DoM első látásra túl merész, túl radikális ötlete nem is volt annyira merész gondolat. (Csak legutóbb a Moss trade előtt sokkal DoM leírta, hogy mennyire nincs szükségünk Mossra, mi mindent lehetne nélküle tenni. Az más kérdés, hogy a fejtegetés legenyhébb hatása ránk a szívszélhűdés és a kismértékű agyvérzés volt. 😊 )
Legyen egy kiöregedő félben lévő, egyre jobban lassuló LT, vagy tegyük oda Vollmert, aki már bizonyította, hogy érett és képes rá. Ameddig Light maradna, addig tovább tékozolnánk egy potenciális LT-t RT poszton.
Tartsuk meg Koppent, aki elég sokszor nem bír már (egyedül) az NT-kkel, vagy használjuk Conollyt, akiben megvan a potenciál.
Ha valóban akkora zseni az O-line edzőnk (akinek az olasz nevét pontosan se megjegyezni, se leírni nem vagyok képes), mint amennyire mindenki elismeri, akkor használjuk fel nagy lehetőségű újoncok betanítására. Ő sem lesz már fiatalabb.
Így is, úgy is az O-line átépítése lesz a legnagyobb feladata az FO-nak és mi meg erről fogunk a legtöbbet dilemmázni.tomi-tomi
azért elengedni egy játékost az O-ból, még ha Randy Moss-nak is hívják nem ugyanaz mint kicserélni majdnem a komplett falat. egyébként inkább azt akartam kiemelni hogy ugyan se Light, se Mankins se a többiek nem pótolhatatlanok, de az nem fér bele hogy mind a négyüket elengedjük így hogy nincs veterán depth mögöttük a padon. akkor kéne húznunk vagy 5 falembert. nem lesz Scarnecchiánál ekkora karácsony áprilisban 😊
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
DoM, teljesen egyetértek azzal amit írsz, ha most nem erősítjük meg az O-falat ugyanúgy fogunk járni mint a D-vel, arról meg nem is beszélve, hogy ha néhány év múlva Brady visszavonul akkor egy rookie/rutintalan QB-nek mennyivel könnyebb lenne egy elit fal mögé beállnia mintsem egy épülgető egység mögé. viszont, ha a te verziódat veszem alapul, akkor Mankins nem kap se szerződést se tag-et, Koppent ilyen fizuval cutolni kell, Lightot a cserepadra nem hozzuk vissza, Neal pedig visszavonul. a kezdő ötösben lesz két rookie (még ha elsőkörösök is, de újoncok!), egy harmadéves, egy eddig többnyire kiegészítő játékos és egy IR-ről visszatért veterán aki ráadásul az új posztján még nem is játszott. a depth-et pedig Wendell, Ohrnberger és Ojinnaka jelentenék. ez szerintem hatalmas rizikó, ilyen drasztikusak biztos hogy nem leszünk. a legvalószínűbbnek én azt tartom hogy Neal visszavonul, a másik háromból pedig kettőt meg fogunk tartani. tippre Light kap egy két éves szerződést, Mankins hosszú hiszti végén megy, Koppen pedig ezáltal kitölti még a jövő évet, az első 3 pickünkből pedig egy falembert fogunk húzni, amire Wisniewski olyan szempontból tökéletes is lenne hogy lenne egy évünk próbálgatni hogy G vagy C poszton jelent majd ő hosszútávon megoldást.a5
Tök jó és logikus, amit írsz. Viszont az élet elég sokszor bizonyította, hogy DoM első látásra túl merész, túl radikális ötlete nem is volt annyira merész gondolat. (Csak legutóbb a Moss trade előtt sokkal DoM leírta, hogy mennyire nincs szükségünk Mossra, mi mindent lehetne nélküle tenni. Az más kérdés, hogy a fejtegetés legenyhébb hatása ránk a szívszélhűdés és a kismértékű agyvérzés volt. 😊 )
Legyen egy kiöregedő félben lévő, egyre jobban lassuló LT, vagy tegyük oda Vollmert, aki már bizonyította, hogy érett és képes rá. Ameddig Light maradna, addig tovább tékozolnánk egy potenciális LT-t RT poszton.
Tartsuk meg Koppent, aki elég sokszor nem bír már (egyedül) az NT-kkel, vagy használjuk Conollyt, akiben megvan a potenciál.
Ha valóban akkora zseni az O-line edzőnk (akinek az olasz nevét pontosan se megjegyezni, se leírni nem vagyok képes), mint amennyire mindenki elismeri, akkor használjuk fel nagy lehetőségű újoncok betanítására. Ő sem lesz már fiatalabb.
Így is, úgy is az O-line átépítése lesz a legnagyobb feladata az FO-nak és mi meg erről fogunk a legtöbbet dilemmázni.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
ez szerintem hatalmas rizikó, ilyen drasztikusak biztos hogy nem leszünk. a legvalószínűbbnek én azt tartom hogy Neal visszavonul, a másik háromból pedig kettőt meg fogunk tartani. tippre Light kap egy két éves szerződést, Mankins hosszú hiszti végén megy, Koppen pedig ezáltal kitölti még a jövő évet, az első 3 pickünkből pedig egy falembert fogunk húzni, amire Wisniewski olyan szempontból tökéletes is lenne hogy lenne egy évünk próbálgatni hogy G vagy C poszton jelent majd ő hosszútávon megoldást.a5
Én is így gondolom. Sajnos. Koppen biztosan maradni fog, és talán Lightot is visszahozzák egy 2 éves szerződéssel, és így néz ki majd a kezdő:

Light-Kaczur-Koppen-Connolly-Vollmer

Remélhetőleg azért a drafton az első két körben jön legalább egy belső falember.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
DoM, teljesen egyetértek azzal amit írsz, ha most nem erősítjük meg az O-falat ugyanúgy fogunk járni mint a D-vel, arról meg nem is beszélve, hogy ha néhány év múlva Brady visszavonul akkor egy rookie/rutintalan QB-nek mennyivel könnyebb lenne egy elit fal mögé beállnia mintsem egy épülgető egység mögé. viszont, ha a te verziódat veszem alapul, akkor Mankins nem kap se szerződést se tag-et, Koppent ilyen fizuval cutolni kell, Lightot a cserepadra nem hozzuk vissza, Neal pedig visszavonul. a kezdő ötösben lesz két rookie (még ha elsőkörösök is, de újoncok!), egy harmadéves, egy eddig többnyire kiegészítő játékos és egy IR-ről visszatért veterán aki ráadásul az új posztján még nem is játszott. a depth-et pedig Wendell, Ohrnberger és Ojinnaka jelentenék. ez szerintem hatalmas rizikó, ilyen drasztikusak biztos hogy nem leszünk. a legvalószínűbbnek én azt tartom hogy Neal visszavonul, a másik háromból pedig kettőt meg fogunk tartani. tippre Light kap egy két éves szerződést, Mankins hosszú hiszti végén megy, Koppen pedig ezáltal kitölti még a jövő évet, az első 3 pickünkből pedig egy falembert fogunk húzni, amire Wisniewski olyan szempontból tökéletes is lenne hogy lenne egy évünk próbálgatni hogy G vagy C poszton jelent majd ő hosszútávon megoldást.
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ohrnberger-ben vagy Wendell-ben nem látsz kezdő potenciált?Sinisa
Ohrnberger borzalmas volt a pre-meccseken, nekem nagyon nem tetszett, amit láttam tőle. Wendellt nem figyeltem, de a lényeg, hogy minőségi játékosok kellenek, nem évekig okított "középszerű" játékosok.

Ha most nem lépnek határozottan, akkor ugyanúgy szétesik a fel, mint a védelem, és azt már láttuk, hogy évek alatt töménytelen draft pickekkel sem sikerült újjáépíteni rendesen, már pedig ezt a támadófalnál nem lehet eljátszani, hogy xyz hátha beválik, mert a franchise QB-t meg kell védeni. Brady már nem lesz fiatalabb, és évre-évre "zárodik be a Super Bowl ablaka".

football's future fórumról, megbízható, kellően objektív hozzászólótól (még Jets meccs):

http://www.footballsfuture.com/phpBB2/viewtopic.php?t=433338

The Patriots offensive line is massively overrated, and I'm disgusted. People want to pin the last few playoff losses on Brady or the defense or the coaching staff, but look no further than the bums playing up front. Sebastian Vollmer is a very good player that's on the verge of being great, but he can't do it himself. Supposed All-Pro guard Logan Mankins played that Jets game like he had money on those Jersey pukes. [...] Three quarters of the Jets sacks and pressures and flat out disruptive plays came against the interior line when a stunt wasn't recognized or picked up, or because a guard couldn't contend with a smaller, more athletic player blitzing while a defensive lineman dropped or attacked a different gap. It's ridiculous. A bunch of All-Pros in name but not game.
Mi a teendő?

Get Scarnecchia some real talent on the interior. Sending Koppen to the glue factory is job number one. He has to go, and I don't care if he's Belichick and Brady's favorite guy because he tells the funniest jokes or brings the best presents to their white elephant party at Christmas or ...
stb.
több mint 13 éve
nDRo New England Patriots 1 593
Mennyire lenne elképzelhető egy ilyen fal falösszetételnél, hogy a rookie játékos játszik RGként? Nem lenne célszerűbb az úgymond könnyebbik LG poszton játszatni?FViktor93
Jogos felvetés, akkor legyen felcserélve a két guard posztot, és így nem is kell két újoncnak egymás mellett játszania.DoM
Ohrnberger-ben vagy Wendell-ben nem látsz kezdő potenciált?Sinisa
Wendell szerintem egész tűrhetően játszott de még elég nagy zsákbamacska. Backup-nak tökéletes.
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
AD után kicsit olyan szemmel is nézném a Foxborough-ba csábítandó elit pass rushert, hogy mennyire tudna beilleszkedni a Pats defense sémájába. Nyilván a FO se akar még egyszer ugyanabba a hibába esni. Valaki, aki szakértőbb nálam, nyilatkozhatna ilyen szempontból is.Gogo
Hát szerintem a KC Defense sémája jobban hasonlít a miénkre mint a Steelersé. Már csak Crennel miatt is. De ha csak a játékosokat nézzük akkor nálam egyértelműen Woodley>>>Hali.FViktor93
nálam meg nem 😊
ol frissítéssel egyetértek, kell rendesen

több mint 13 éve
Sinisa New England Patriots 2 792 — Gràcies Pep!
Itt az idő a teljes O-line átalakításhoz. 😛

Nálam ez a kezdő ötös, ha lesz idény 2011-ben:

Vollmer-Kaczur-Connolly-Wisniewski/Watkins-CarimiDoM
Mennyire lenne elképzelhető egy ilyen fal falösszetételnél, hogy a rookie játékos játszik RGként? Nem lenne célszerűbb az úgymond könnyebbik LG poszton játszatni?FViktor93
Jogos felvetés, akkor legyen felcserélve a két guard posztot, és így nem is kell két újoncnak egymás mellett játszania.DoM
Ohrnberger-ben vagy Wendell-ben nem látsz kezdő potenciált?

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Mankinst pedig én hagynám ennyiért. Nálam Connolly menne vissza LG-be, ahol sokkal jobban játszott és RG-re hoznám Wisniewskit, de ez már túl álom kategória. 😊F.Schleck
Itt az idő a teljes O-line átalakításhoz. 😛

Nálam ez a kezdő ötös, ha lesz idény 2011-ben:

Vollmer-Kaczur-Connolly-Wisniewski/Watkins-CarimiDoM
Mennyire lenne elképzelhető egy ilyen fal falösszetételnél, hogy a rookie játékos játszik RGként? Nem lenne célszerűbb az úgymond könnyebbik LG poszton játszatni?FViktor93
Jogos felvetés, akkor legyen felcserélve a két guard posztot, és így nem is kell két újoncnak egymás mellett játszania.
több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Mankinst pedig én hagynám ennyiért. Nálam Connolly menne vissza LG-be, ahol sokkal jobban játszott és RG-re hoznám Wisniewskit, de ez már túl álom kategória. 😊F.Schleck
Itt az idő a teljes O-line átalakításhoz. 😛

Nálam ez a kezdő ötös, ha lesz idény 2011-ben:

Vollmer-Kaczur-Connolly-Wisniewski/Watkins-CarimiDoM
Mennyire lenne elképzelhető egy ilyen fal falösszetételnél, hogy a rookie játékos játszik RGként? Nem lenne célszerűbb az úgymond könnyebbik LG poszton játszatni?
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Mankinst pedig én hagynám ennyiért. Nálam Connolly menne vissza LG-be, ahol sokkal jobban játszott és RG-re hoznám Wisniewskit, de ez már túl álom kategória. 😊F.Schleck
Itt az idő a teljes O-line átalakításhoz. 😛

Nálam ez a kezdő ötös, ha lesz idény 2011-ben:

Vollmer-Kaczur-Connolly-Wisniewski/Watkins-CarimiDoM
Fuh, ez elég merész, de tetszene. 😊
Arra jól emlékszem, hogy meccsen Kaczur még nem játszott huzamosabb ideig OG-t? Egy BB interjúra emlékszem, ahol dicsérte, hogy már jól áll a projekt, de ugye szezon előtt megsérült. Szóval azért elég sok lenne a kérdőjel ebben a variációban, konkrétan négy szvsz. 😀

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Mankinst pedig én hagynám ennyiért. Nálam Connolly menne vissza LG-be, ahol sokkal jobban játszott és RG-re hoznám Wisniewskit, de ez már túl álom kategória. 😊F.Schleck
Itt az idő a teljes O-line átalakításhoz. 😛

Nálam ez a kezdő ötös, ha lesz idény 2011-ben:

Vollmer-Kaczur-Connolly-Wisniewski/Watkins-Carimi
több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
AD után kicsit olyan szemmel is nézném a Foxborough-ba csábítandó elit pass rushert, hogy mennyire tudna beilleszkedni a Pats defense sémájába. Nyilván a FO se akar még egyszer ugyanabba a hibába esni. Valaki, aki szakértőbb nálam, nyilatkozhatna ilyen szempontból is.Gogo
Hát szerintem a KC Defense sémája jobban hasonlít a miénkre mint a Steelersé. Már csak Crennel miatt is. De ha csak a játékosokat nézzük akkor nálam egyértelműen Woodley>>>Hali.
több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
AD után kicsit olyan szemmel is nézném a Foxborough-ba csábítandó elit pass rushert, hogy mennyire tudna beilleszkedni a Pats defense sémájába. Nyilván a FO se akar még egyszer ugyanabba a hibába esni. Valaki, aki szakértőbb nálam, nyilatkozhatna ilyen szempontból is.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
nDRo New England Patriots 1 593
ennél többet ne kapjon, de egy sok, teljesítményhez kötött bónuszos szerződést adjunk neki
vagy hozzuk el Halit, és neki adjunk pénzt 😀Wyatt
Inkább Woodley-nak akkor már 😀nDRo
Én mindenképpen Hali mellett vagyok.
Mankinst pedig én hagynám ennyiért. Nálam Connolly menne vissza LG-be, ahol sokkal jobban játszott és RG-re hoznám Wisniewskit, de ez már túl álom kategória. 😊F.Schleck
Elég sok Kansas meccset láttam idén, és a PR terén tényleg fantasztikus, de nekem futás ellen kicsit idegen 😐 No persze azért neki is örülnék 😉
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
ennél többet ne kapjon, de egy sok, teljesítményhez kötött bónuszos szerződést adjunk neki
vagy hozzuk el Halit, és neki adjunk pénzt 😀Wyatt
Inkább Woodley-nak akkor már 😀nDRo
Én mindenképpen Hali mellett vagyok.
Mankinst pedig én hagynám ennyiért. Nálam Connolly menne vissza LG-be, ahol sokkal jobban játszott és RG-re hoznám Wisniewskit, de ez már túl álom kategória. 😊

több mint 13 éve
nDRo New England Patriots 1 593
ennél többet ne kapjon, de egy sok, teljesítményhez kötött bónuszos szerződést adjunk neki
vagy hozzuk el Halit, és neki adjunk pénzt 😀Wyatt
Inkább Woodley-nak akkor már 😀
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
ennél többet ne kapjon, de egy sok, teljesítményhez kötött bónuszos szerződést adjunk neki
vagy hozzuk el Halit, és neki adjunk pénzt 😀

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 044 — Ajmo Vatreni
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81df9d97/article/mankins-on-patriots-making-offer-i-dont-see-it-happening hát pedig jó lenne egy normális összegű hosszú távút kötni vele, mondjuk egy 6-7 millát/év*5Wyatt
A pletykák szerint ugye ajánlottunk neki egy 5 év 35 millát és azt visszautasította. Ezután pedig jött a bocsánatkérésről szoló hír.
Hogy pontosan mi történt nem tudjuk, de csodálkoznék, ha itt maradna 7 milkáért/év.
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81df9d97/article/mankins-on-patriots-making-offer-i-dont-see-it-happening hát pedig jó lenne egy normális összegű hosszú távút kötni vele, mondjuk egy 6-7 millát/év*5