New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Sajnos nem találom most a részletet, de ha ata csinálnál belőle egy screenshotot megköszönném, amikor Morgan elejti a labdát teljesen üresen. Szeretném avatárnak
Gyurma Pappa
Nem nagyon lehet belőle jót csinálni, szar a szög és Morgan szerencséjére a negyed végén volt, nem volt idő ismételni
Ebből látszik hogy mennyire open volt


Ebből meg hogy még hozzá se ért a védő, de már berogyaszt, hogy valahogy megtartsa a kezéből elindult labdát





A fenti statisztika MINDENT elárul a védelem tegnapi teljesítményéről, főleg úgy, hogy futó csapat ellen játszottunk. A vastagon szedett részek szerint inkább a Patriots ellen készültünk védekezni, bár a sok TE passz miatt, oda is sovány lenne ez az LB teljesítmény. Bunkleyt meg futás miatt hoztuk nem?
Greert mentesíteném, nagyon labda sem ment akkor Smith felé, ha ő fogta. De ez kb semmit nem ért, ha közben White-on hozták az 1231514 yardokat. Egyébként teljesen Josh Bullocks és Jason David keveréke a srác. PatRob is elég szar volt az első éveiben (most is inkább fejlődik, mint jó), de ez a srác ez szörnyű. És nem is látszana ennyire, ha Greer és PatRob 100%-os lenne, illetve továbbra is tartom, hogy Patrick sokkal jobb (tényleg róla valami hír, én nem találtam semmit).
Gyurma Pappa
Néhány megjegyzés ezekhez
- Hawthorne és Shanle a védősnapek kb. harmadában volt fent, vagyis valamennyire bocsánatos a kevés szerelés
- Bunkleyt futás ellen hoztuk, és pont ezért a futóplayeknél rögtön őt kettőzi az ellenfél fala, lehet hogy számokban nem produktív és hogy tegnap nem haltak el rajta annyira a futások, de szvsz ő már akkor hasznos, ha látják hogy a pályán van. Ahogy már jeleztem, az idegesítő hogy GL-szitukban gyakran áll fel a fal szó szerint karcsúbb játékosokkal: Bunkley a Tolbert-TD-nél nem volt a pályán (1st and goal a kétyardosunkon...), a Williams TD-nél nem volt a pályán (1st and goal a háromyardosunkon...), a Newton TD-nél nem volt a pályán(second and goal az ötyardosunkon...).
- White valami kegyetlen rossz coverage-ban, aki őt szidja, az nagyot nem hibázhat, bár szerintem emberezésben valamennyire ő is jobb lenne. A földön nem olyan rossz, hajlamos nagy mentésre néha, de hát nem ez a fő dolga.
- Hicks nekem bejött tegnap a kevés snap ellenére is, csinált is egy hitet Newtonon.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Amúgy bekaphatod 😀
Hicks csinált valamit?Wyatt
Mondtam, hogy jössz 😀

Válaszolok a kérdésedre is:

M. Jenkins 8-2
C. Lofton 5-5
J. Casillas 4-0
C. White 4-2
C. Jordan 3-1 (1 sack, az első igazi sack idén, a másik kettőt RGIII-on csinálták a fiúk, azok véleményesek nekem)
W. Smith 3-4
S. Ellis 2-1
R. Harper 2-1
P. Robinson 2-1
J. Greer 1-0
D. Hawthorne 1-1
S. Shanle 1-0

B. Bunkley 0-2
J. Galette 0-1
A. Hicks 0-1

A fenti statisztika MINDENT elárul a védelem tegnapi teljesítményéről, főleg úgy, hogy futó csapat ellen játszottunk. A vastagon szedett részek szerint inkább a Patriots ellen készültünk védekezni, bár a sok TE passz miatt, oda is sovány lenne ez az LB teljesítmény. Bunkleyt meg futás miatt hoztuk nem?
Greert mentesíteném, nagyon labda sem ment akkor Smith felé, ha ő fogta. De ez kb semmit nem ért, ha közben White-on hozták az 1231514 yardokat. Egyébként teljesen Josh Bullocks és Jason David keveréke a srác. PatRob is elég szar volt az első éveiben (most is inkább fejlődik, mint jó), de ez a srác ez szörnyű. És nem is látszana ennyire, ha Greer és PatRob 100%-os lenne, illetve továbbra is tartom, hogy Patrick sokkal jobb (tényleg róla valami hír, én nem találtam semmit).

Egy mondat: lehet, hogy Payton nem hiányzik, de a szegényes roster mozgások alapján Loomis annál inkább. Már az első hét után is valami komolyabbat kellett volna lépni, mint amik történtek (egyik "igazolás" sem igazán játszott), de ha 8. hétig ez lesz, akkor lehet már a Denver elleni meccs is mindegy lesz kb.

több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Áh, nincs igazad. Brady mondjuk tényleg nem szereti a nyomást, de azért szó nem lenne arról, hogy így szenvedne. Manning? 2010-ben lesérült a fal 2/3-a, az összes kezdő és csere elkapó Wayne-en kívül (Collie, Garcon, Gonzales, Clark), az összes futó (Addai, Brown), és utcáról visszahívott veteránokkal, meg waiverről claimelt nevenincs elkapókkal jutottunk a PO-ba, ő meg karrier yard csúcsot dobott.
peterk2005
Brady az SB címeit olyan O-ban szerezte, ahol nem volt gond a nyomás, mert nem tartogatta addig a labdát, hogy ez zavarja. 2007-ben pedig tényleg jó volt az a fal, meg Moss csúcsformában játszott. Manning más tészta, ilyen szempontból ő jobb, mint Brady (szerintem minden szempontból, de ha ezt leírom Wyatt detektorai idetalálnak és széttrollkodik mindent 😛).
Brees azért nem játszik jól, mert nem játszik jól. Pont. Amikor jól játszik, akkor gyengébb fal mögött is megy neki, és tényleg mindegy, hogy kinek dobál, feltéve hogy képes kézbe fogni a labdát. (Sajnos nem találom most a részletet, de ha ata csinálnál belőle egy screenshotot megköszönném, amikor Morgan elejti a labdát teljesen üresen. Szeretném avatárnak)
Gyurma Pappa
Amúgy bekaphatod 😀
Hicks csinált valamit?

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
 sportgeza.hu/sport/nfl/2012/09/17/birobalhe_es_kemenykedes_az_nfl-ben/

ez a kép SS-ről kb. mindent elárul...

egyébként ha valaki Google Calendar használó, akkor a public naptárak között be lehet állítani a Saints meccseket, és akkor magyar idő szerint mutatja, hogy mikor kell ébren lenni XD

több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Valaki tud olyan schedulet amit háttérképnek is belehet állítani a gépen?Kiss
 www.neworleanssaints.com/fan-zone/wallpapers.htmllol
köszi

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
eloel 3 203 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
Valaki tud olyan schedulet amit háttérképnek is belehet állítani a gépen?Kiss
 www.neworleanssaints.com/fan-zone/wallpapers.html

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Valaki tud olyan schedulet amit háttérképnek is belehet állítani a gépen?

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
Ez van.. Én nagyon hiányolom Meach-et! 😕
(Jó, könnyű most erre fogni a WR kérdést, meg senki se pótolhatatlan, mint tudjuk. De akkor is nagy űrt hagyott maga után. Ezt kell kiküszöbölni. A D pedig jó lesz kis idő múlva. Csak azt a kis időt kell kivárni 😊 )
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Áh, nincs igazad. Brady mondjuk tényleg nem szereti a nyomást, de azért szó nem lenne arról, hogy így szenvedne. Manning? 2010-ben lesérült a fal 2/3-a, az összes kezdő és csere elkapó Wayne-en kívül (Collie, Garcon, Gonzales, Clark), az összes futó (Addai, Brown), és utcáról visszahívott veteránokkal, meg waiverről claimelt nevenincs elkapókkal jutottunk a PO-ba, ő meg karrier yard csúcsot dobott.
peterk2005
Brady az SB címeit olyan O-ban szerezte, ahol nem volt gond a nyomás, mert nem tartogatta addig a labdát, hogy ez zavarja. 2007-ben pedig tényleg jó volt az a fal, meg Moss csúcsformában játszott. Manning más tészta, ilyen szempontból ő jobb, mint Brady (szerintem minden szempontból, de ha ezt leírom Wyatt detektorai idetalálnak és széttrollkodik mindent 😛).
Brees azért nem játszik jól, mert nem játszik jól. Pont. Amikor jól játszik, akkor gyengébb fal mögött is megy neki, és tényleg mindegy, hogy kinek dobál, feltéve hogy képes kézbe fogni a labdát. (Sajnos nem találom most a részletet, de ha ata csinálnál belőle egy screenshotot megköszönném, amikor Morgan elejti a labdát teljesen üresen. Szeretném avatárnak)

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt a két tényezőt kombinálva, a ligában talán egyetlen irányító van, aki ilyen körülmények között jobb-hasonló lenne, mint Brees, még pedig Rodgers. Nagyon utálom a körülötte levő hype-ot, de ő a legkomplettebb irányító azok közül, akik fizikailag is alkalmasak arra, hogy megbirkózzanak ezzel a kihívással. Rakj be egy Manninget vagy Bradyt ilyen fal és elkapók mögé, még tragikusabb lenne a helyzet. Brees még a mostani formájában is simán top5-10 QB, nem mondom, hogy nem látszik rajta a kihagyás, de még inkább azt érzem, hogy a hibás döntések a túl nagy teher miatt jöttek.
Finn
Áh, nincs igazad. Brady mondjuk tényleg nem szereti a nyomást, de azért szó nem lenne arról, hogy így szenvedne. Manning? 2010-ben lesérült a fal 2/3-a, az összes kezdő és csere elkapó Wayne-en kívül (Collie, Garcon, Gonzales, Clark), az összes futó (Addai, Brown), és utcáról visszahívott veteránokkal, meg waiverről claimelt nevenincs elkapókkal jutottunk a PO-ba, ő meg karrier yard csúcsot dobott.

Az elit irányítókat pont az különbözteti meg az átlagostól, hogy megtalálják a módját, hogy hogyan legyenek kiválóak. Brees sokkal-sokkal jobb annál, amit most produkál. Fal ide, elkapók oda. Fejben nincs rendben valami, sem nála, sem az elkapóknál, és főleg a védelemben. A támadósor erejét mutatja, hogy még így, szétesve is majdnem 30 pontot csinálnak meccsenként. Csak össze kéne kapni valakinek a csapatot végre.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Továbbra is tartom, hogy lehet ebből PO, a 2006-os D ennél sokkal rosszabb volt, és mégis összejött (jó, tudom a Katrina miatt nyomták a csapatot...)

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Kedves Finn, örülök, hogy aktivizáltad magadat, sok kérdésben egy rúgóra jár az agyunk.

A fal széle: ratyi, nem elit se Bushrod, se Strief, de eddig legalább annyi időt engedtek Brees-nek, hogy a G-k felvehessék az embert és így felléphessen egy üres területre a zsebbe.
Tegnap 3men rush-sal egy másodperc alatt Brees mögé kerültek az endek, onnan meg már vége volt a dalnak.

WR-k: szerintem tegnap nem volt annyira rossz Colston vagy Moore, mint egy hete (persze egyik se dominált). Colston felé nem értem miért nem passzolt többször Brees, a felé ment 4 dobásból 3-t elkapott. Én már a keretszűkítéskor eljátszottam a gondolattal, hogy egy Burress-t kipróbáljunk, de Paytonék nyilvánvaló hogy erősen kerülik a balhés játékosokat (Shockey-t ismerte személyesen a Giants-ből, szvsz tudta hogy nem akkora barom, mint amekkorára a NY-i média lefestette).
Viszont a tegnapi gyalázatos Morgan-drop után nem tudom elhinni, hogy akár egy mostanában a Pats-ből kidobott veterán ne tudna csak egy kicsit is többet hozzátenni a játékunkhoz.

Edzőkérdés: tegnap elég kiegyenlített volt a támadójáték, az első félidőben volt 13 futás, 22 passzra, a Redskins elleni meccsel szemben most csak akkor hanyagoltuk a futást, amikor már vészesen közeledett a meccs vége. Persze ahogy éjjel írtam, ilyen védelem (na és elkapók) mellett még ennél is jobban erőltethetnénk, mert legalább ez működik.

Hogy az edzők úgy viselkednek, élen Kromerrel, mintha egy posztmodern kiállítás darabjain tűnődnének a háttérben némi klasszikus zenével?
Ezért se lesz egyik se HC, egyik se képes motiválni.



Draft: szerintem a legnagyobb szükségünk atletikus, zónára is alkalmas OLB-re van, főleg ha SS rendszerével hosszabb távon számolunk. Esetleg egy olyan strong safetyre, aki nem csak a boxban jó.



A tegnapi meccshez még: ha te védő lennél, és ezt látnád, mit gondolnál?


Vélhetően azt hogy támadd a futót. Ebből kaptunk 40 yardnyi Newton-futást...
Brutális, ahogy Cam átdugja a futó karjai közé a labdát, majd "visszaveszi" és lohol vele.

Ugyanez fordítva is működött, többször úgy ment a handoff, hogy az RB mögött Newton árnyékként haladva tett még néhány lépést miközben a karja a futó kezében lévő labdán hevert.
Nagyon nehéz dolga volt a run D-nek.

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nyugi, még mindig lehetünk 14-2 😀 Bár most egy 6-10-es mérleget sem tartok kizártnak...
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Egyrészt: Finn üdv a klubban, azért jó hogy "negatív" a hozzászólásod, mert legalább tudjuk hogy nem csak bandwagon tag vagy 😊

Másrészt:
Nyilván túl egyszerű lenne, ha megismétlődne ez, nem is olyan szintű azért az emberanyag, de emlékeztetnék a Spangli-éra elejének meccseire a Giants-nél, asszem 80 pontot kaptak 2 meccsen... Utána azért "viszonylag" összeálltak.somoskovig
Én is ezzel áltatom magam 😊 Kereken 80 pontot kaptak, mi "csak" 75-t. Szóval bármi lehet 😀

ráadásul jövőre jó helyen draftolunk 😛 atapapa
Ezen gondolkodtam: 2008-ban draftoltunk igazán magasan (mondjuk összességében nem volt az rossz draft), 2009-ben kvázi magasan, de azóta elment 3 draft, ahol hátul huzigáltunk (btw szvsz nem rosszul). Lehet, hogy nem lenne baj egy top10-es pick, és hozni egy top WR prospectet, aki mélységi célpontként bevethető. Mert ugye Toon hiába egészséges, ő nem erre való. Ha 10-20-as pick jön össze, akkor meg a védelmet kellene erősíteni. Szerintem, bár nem vagyok nagy draftszakértő, sőt. Btw valahol szánalmas, hogy ezen gondolkodok a 2. héten 😊

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Nyilván túl egyszerű lenne, ha megismétlődne ez, nem is olyan szintű azért az emberanyag, de emlékeztetnék a Spangli-éra elejének meccseire a Giants-nél, asszem 80 pontot kaptak 2 meccsen... Utána azért "viszonylag" összeálltak.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Brees nincs formában, de még így is lehetne vele meccset nyerni, ha a többi csapatrész csak az NFL-átlagot megütné.

A WR corp mint potens célpont halott (tegnap az első drive 80 yardjából az RB-k szedtek össze 79-t, és később is alig javult az arány), a fal mindkét széle pillanat alatt beomlik, a védelem meg két meccs alatt engedett 920 yardot, 135-ös PR-t, passzonként 12,5(!) yardot és 75 pontot. Mind a 4 a legrosszabb eddig az NFL-ben.

Ez már nem igazán fogható se Brees-re, se Payton hiányára, SS paradigmaváltása kész katasztrófa eddig, és bár pesszimista voltam a védelem átállását illetően, ez még az én várakozásaimat is alulmúlja. Ha várhatóan a run D helyre is rázódik pro style O-k ellen (bár azt már Williams-nél se értettem, hogy goal line szituban egy tipikusan futó csapat ellen miért kell könnyű DL-t használni Galette-tel meg DT-ben Jordannel, így garantált a bekapott TD), az emberfogáson szocializálódott secondarynek nem tudom mennyi idő kell, hogy hatékony legyen zónában.

Öröm az ürömben, hogy ez pont egy olyan évben történik, amikor ért minket elég csapás, ha hamar elszállnak az esélyein a PO-ra, akkor Payton visszatértéig lehet pallérozni a fiatalokat a védelemben, ráadásul jövőre jó helyen draftolunk 😛

több mint 11 éve
Finn 9
No, a tegnap este engem is regisztrációra késztetett. Lurkerkedek itt már pár éve, de kicsit sok volt az, hogy mindent Brees nyakába kéne varrni. Van itt számtalan probléma, de Brees formája messze a legkisebb. Laikusként:

1., Támadófal. Nem tudom, mi történt, mi bontotta meg a kohéziót, de ami most van, az egyszerűen katasztrófa. Nicks hiánya nem lehet mentség, Grubbs jó, nem a guardokkal van a probléma; az a gond, hogy a két tacklet a snap utáni egy másodpercen belül konkrétan betolják Brees mögé, aztán még vissza is érnek a screent szerelni, ha úgy adódik. A tavalyi SF elleni meccsen is volt olyan, hogy Smith a falemberrel együtt sackelte Breest, de az a meccs még belefért, nem azon ment el, az SF-nak senki sem csinált annyi pontot abban a szezonban addig. Lehet, hogy Kromer nem tud annyit foglalkozni velük? Nem tudom.

2., WR-corp. Miért játszik Sproles elkapót? Mert muszáj neki, sajnos. Egyszerűen nincs megbízható célpont. Sosem tartottam különösen erősnek a WR-eket, inkább Brees tette őket naggyá, de még sosem láttam ilyen gyenge egységet. Meccsenkénti 5-8 drop egyszerűen elfogadhatatlan. Van egy rakás életképes WR az FA-piacon még, a balhésabbakat is megérné elhozni. Ez részben persze playhívás-probléma, fogalmam sincs, miért kap olyan kevés passzt pl Colston (a tipp az, hogy nincs idő mélységi célpontokra, mert a fal olyan, mint egy kártyavár). Moore is mélyen a tudása alatt játszik.

Ezt a két tényezőt kombinálva, a ligában talán egyetlen irányító van, aki ilyen körülmények között jobb-hasonló lenne, mint Brees, még pedig Rodgers. Nagyon utálom a körülötte levő hype-ot, de ő a legkomplettebb irányító azok közül, akik fizikailag is alkalmasak arra, hogy megbirkózzanak ezzel a kihívással. Rakj be egy Manninget vagy Bradyt ilyen fal és elkapók mögé, még tragikusabb lenne a helyzet. Brees még a mostani formájában is simán top5-10 QB, nem mondom, hogy nem látszik rajta a kihagyás, de még inkább azt érzem, hogy a hibás döntések a túl nagy teher miatt jöttek. Képzelj el egy Cutlert a helyén, hasonló pocket-presence és labdatartási idő mellett (ezekben még mindig Brees a legjobb a ligában szerintem) nála lenne meccsenként 6 sack és 4 IC.

3., Edzőkérdés. Bevallom, hülye voltam, és nem hittem volna, hogy hiányozni fog Payton, de egyszerűen rossz nézni, milyen szintű outcoaching zajlik minden este. Megint csak az SF-ra kell hivatkoznom, Harbaugh vs Singletary-éra. Offenseben nem működik az, hogy 50-et kell dobatni Brees-szel minden este, mert 40 pont nélkül nincs esély meccset nyerni. A defenseről inkább nem beszélek. Ugyanakkor azzal sem értek egyet, hogy Ingramre meg Thomasra lehetne bízni a helyzet megoldását. Részben azért, mert nem hiszem, hogy hirtelen egy futó-csapatot lehetne csinálni a Saintsből, pláne úgy, hogy az egyik running game coach az a Kromer, akinek 'hiányában' így működik a fal. Másrészt, Thomas zseniális, de nem tudom, bírna-e 15-20 carryt meccsenként, illetve megmaradna-e a hatékonysága. Sproles-ra most elkapóként van szükség, Ingram meg nem egy első back. Tavaly a sérülése előtt kezdtem elhinni, hogy nem bust, de megint visszaállt a 2-3 yardos kategóriába. Nézem a college videókat, és nem ugyanazt az embert látom, amikor draftoltuk, komolyan azt hittem, hogy Emmit Smith második eljövetele, nyilván gyengébb verzióban.

Ami a legkatasztrofálisabb, az a kritikus helyzetekben való playhívás, mindkét részről. Harmadik és tizenötre 25 yardos passzt beengedni, vagy bedobatni mélységbe Brees-szel Morgannek. Egyszerűen minden jó playnél azt érzem, hogy az csakis az egyéni teljesítményen múlt, nem a híváson. De talán még nagyobb gond, hogy nincs edzői jelenlét az egész meccsen. Ahogy Harbaugh vagy Coughlin leüvölti a játékosok-bírók fejét, azt Payton ugyanúgy megtenné. Egy poszter erre nem elég.

4., Defense. Erre már szavakat sem találok, és energiám sincs már. Az egész D-ből Lofton, és talán Cam Jordan ér valamit. 2007 óta vagyok Saints-szurkoló, láttam már rossz D-ket (a bajnokit leszámítva mind az volt), de ennél rettenetesebbet még sohasem. Más csapattól sem. Az SF elleni meccs után az első gondolatom az volt, hogy meg kell válni Gregg Williamstől, de most már kezdem azt hinni, hogy az őrült blitz valóban az egyetlen lehetőség volt. Ez már nyilván túlzás, de tényleg nem tudok már mire gondolni. Az elmúlt öt év legrosszabb védelme liga-szinten, az eddigi két meccs alapján.

Bocs a hosszú szövegért, de én szezon előtt azt hittem, hogy versenyben leszünk a hazai Superbowlért, röhögtem a kárörvendőkön, a legrémesebb szkenáriókban is egy 11-5 jelent meg előttem, az első két meccs hidegzuhanyként ért. 2009 után úgy érzem meg volt az esély egy (nem teljes roster-kontinuitással) dinasztiára, a Packers-superbowl évében a legkönnyebb címvédést lehetett volna produkálni, mert akkor a Packers még nem volt az a juggernaut, ami az azt követő évben lett, a Steelerst pedig megvertük a Monday Nighton, nem volt rossz matchup - az egyik itteni avatár a kedvenc momentumom arról a meccsről 😉 . Tavaly pedig a Giants szívességet tett nekünk a legyőzésükkel, és bár magasan a playoff legjobb csapata voltak, akkor, a Dome-ban megvertük volna őket (szerintem, még ha jóval szűkebben is, mint előtte a szezonban), az AFC meg jóval gyengébb volt; a védelem mindkétszer elvette ezt a lehetőséget. Most meg kezdem azt érezni, hogy a kapu bezárult 😕

TL;DR: Nem Brees itt az igazi probléma. Sajnálom, hogy ilyen alkalomból írom ide az első hszt 😕
több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Mi a csuda van veletek? Az várható volt, hogy a sok szerencsétlenség az offseasonban nem lesz hatás nélküli, de ennyire?peterk2005
Brees folyamatosan rossz döntéseket hoz, nem veszi észre az üres elkapóinkat, nem meri odadobni stb. Ha oda is dobja, Morgan rendszeresen elejti őket, de ugye tegnap Moore és Graham is konkrétan egy TD-t ejtett el...Graham ennek ellenére azért nem játszott most rosszul. Most nem lehet annyira Sean hiányára se fogni, mert a playhívásokkal nem volt különösebb baj. Pierre Thomas egy állat, egy futócsapatban Mojo-szintű futó lehetne...és ha nem megy Breesnek és gyengék az elkapóink, akkor miért nem futunk többet? Most többet csináltuk, mint a Redskins ellen, de úgy látszik ennél is több kell. Sproles-t mindkét meccsen elkapónak használtuk, ez is érdekes, de Thomas mellett az O-ban egyedül őt tudom kiemelni, megbízhatóan és jól játszik, igaz asszem neki is volt egy elejtett labdája, de ezt leszámítva jó.

A védelem katasztrófa...White elképesztően rossz, nem is értem, PatRobi nem tudja megfogni a kezébe dobott labdát, a többit meg úgy elnézi, ahogy kell...Greer sem állt a helyzet magaslatán, Harper nem erre való, Jenkins semmivel sem jobb, mint tavaly. Az LB-sorunkról nincs mit írni, sérülések azért meglátszanak, meg ez a zóna még annyira nem adja...A falunk néha-néha odaér, de a legtöbbször az igazi nyomáshoz megint kellenek a Jenkins-blitzek stb, amivel meg kapjuk a 20 yardos playeket.

Azért annyit megjegyeznék, hogy ez az NCAA-offense nekünk nagyon halál, mindkét meccsen ez ellen kellett játszani, nem tudtunk mit kezdeni vele. Egyelőre a védelmünk kilátástalan, a támadósorunk pedig akadozik, elsősorban Brees gyengébb formája, és az elkapóink botrányos játéka miatt.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Mi a csuda van veletek? Az várható volt, hogy a sok szerencsétlenség az offseasonban nem lesz hatás nélküli, de ennyire?peterk2005
Két probléma:
1) Az egyik az offense. Brees megint keveset edzett, és szarul megy neki (finom voltam). Nincs értelmes elkapónk ahhoz, amit Brees játszani szokott, és nem tudunk spread offense játszani két jó WR-rel és Grahammel (Morgan, amikor konkrétan elejtette a labdát, úgy hogy a védő nem volt a közelében...). Ami megy, azt meg nem csináljuk eleget, értsd keveset futunk. Thomas élete formájában játszik, 2009-ben sem volt ennyire jó, Sproles is király, Ingram pedig egyre jobb lesz. De Brees passzol Morgannek.

2) A másik gond a defense. Új védelmi struktúra, amihez nincs meg a megfelelő emberanyag. Greer, PatRob emberfogó CB-k (ráadásul 70%-oskat, bár PatRob ha megfogja a kezébe érkező labdákat, még lehet is valami), Harper szarul zónázik, Jenkins pedig nem lett összeszedettebb tavaly óta. Ez White most még nagyon szar, Patrick, aki tényleg jó, egy megmozdulásába rögtön belerokkant. Az LB sor lassú (mindenki sérült volt + Shanle), a passrush 0 a faltól. Wilson egyértelmű passzhelyzetben is pihentetve van, de hogy minek, az jó kérdés.

A special team egész jó, bár Morgan vissza se hordjon.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mi a csuda van veletek? Az várható volt, hogy a sok szerencsétlenség az offseasonban nem lesz hatás nélküli, de ennyire?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
és megdőlt a tétel, hogy ti. Brees passzait a gondnok is elkapja. 😊hajdu
a gondnok nem,de nagyanyám igen 😊 kalandos utat fogunk bejárni,de ott leszünk a hazai rendezésű Super Bowlon,más nem ,akkor nézőként.

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Breesnek csúcsformában ment az, de most messze van attól.
Emlékszem tavaly milyen médiafelhajtás volt, amikor a lockout alatt összejött önkéntesen a csapat, Brees meg nyomta a szöveget, hogy ezzel a néhány nappal majd előnyben leszünk a többi csapattal szemben. Vajon ez hányszor jutott eszébe idén, amíg otthon ült és várta a megfelelő szerződésajánlatot?

Az tény, hogy kétszer egymás után az SB óta nem volt jó éve, úgy fest, most is lefelé megyünk a hullámvasúton.

0-2-es kezdéssel még soha nem jutottunk PO-ba, de vélhetően nem volt még ennyi tehetség egyik 0-2-es Saints-ben sem.

több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Az legalább bebizonyosodott, hogy elkapó is kell ehhez a játékhoz, és megdőlt a tétel, hogy ti. Brees passzait a gondnok is elkapja. 😊
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Kis túlzással megint sikerült odaadni még egy meccset az ellenfélnek (10 yardoson INT, két drop az endzone-ban). Ez még egy dolog. De, amikor 3 emberes rush megcsinálja a OL-ünket, hát az elég szar szitu. A védelem nem lenne annyira szörnyű, de ez a secondary borzasztó, és pass rush nélkül sajnos nagyon sokat fogunk szopni még.

Nem veszett még el a szezon, de papíron két hozható (és hozni szükséges) meccset veszítettünk el. Nyilván nem fekszik ez a read optionös O, de ez nem lehet kifogás.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Ilyen tackle-ökkel és védelemmel hosszú szezon elé fogunk nézni.
na nem azért, mert januárban bármi dolgunk lenne... 😊

A futás elleni védelmet nem akarom bántani, amíg "tradicionális" NFL-játék ellen kell bizonyítaniuk, a KC futásorinetált támadójátéka jó teszt lesz egy hét múlva.
A zóna nagyon produktív, az ellenfél szemszögéből, az O-ban a hibák és néhány gyenge teljesítmény ellenére is sok kiaknázatlan tartalék van még szerintem.

Az jó jel, hogy megtaláltuk a playbook futásra vonatkozó oldalait, de még mindig szégyenlősek vagyunk többet futni, mint passzolni. Pedig ilyen rossz védelemmel még kifizetődőbb lenne ülni a labdán.