New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Nagyon szeretem ahogy szakmázgattok, örömmel olvasom minden sorát! 😊 Legalább tovább tanulok és tanulok és okosodok. Ja és jó hogy van pro és kontra, érvekkel együtt! 😊krixtofer
Eltekintve attól, hogy milyen pejoratív csengése lett a szakmázgatásnak a fórumon az elmúlt pár hétben, elég messze vagyunk mi bármiféle szakmától. Inkább hívnám ezt a sportág alapjainak, szigorúan kisbetűvel. Ami arra elég, hogy az ember könnyebben megértse a játékot és jobban imádja. Többre nem, de erre nagyon.

Írtam egy képes, elbocsátó, szép üzenetet Williams-nek Davis elkapásaival illusztrálva, modemesektől bocsi

Davis első elkapás, 2. és 10, 7 emberes rush 4 elkapóra, Davis 5 yardot kap el



Az első TD, 2. és 5, 5 emberes rush



2. és 1, Davis fehérrel aláhúzva, Harper fogta 1-1, 6 emberes rush, elkapás, 20 yard


Brees második eladott labdája után, két percen belül, 1. és 10, a Frisco 29 yardosánál, hárman mentek Smith-re, 8 yardot hozott az elkapás (jelzem valami hasonló szellemben kellett volna a legvégén is védekezni)



7 emberes rush, Jenkins itt el tudta ütni Davis elől a térdmagasságban érkező passzt (ami pont nem látszik a 2. képen)



8 emberes rush, elkapás Jenkins-en, 37 yard.



és miután látjuk hogy Davis 5 elkapásából és 120 yardjából 4 elkapás és 112 yard blitzelésalatt született, nekimegyünk 6 emberrel Smith-nek. Elkapás, 47 yard.

több mint 12 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Jimmy Graham
Packing up headed to MIA, going to miss New Orleans, the Whodat Nation, and my team

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 12 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner


Nagyon tetszik ez a kép. Go Steve!!!!!! NO WHITE FLAG!!!!!!!! 😊krixtofer
http://index.hu/tudomany/2012/01/17/gyogyithato_stephen_hawking_betegsege/Gyurma Pappa
Reménykedjünk benne!! Nagyon rossz hallani, hogy egyre több ALS beteg van.

...

Nagyon szeretem ahogy szakmázgattok, örömmel olvasom minden sorát! 😊 Legalább tovább tanulok és tanulok és okosodok. Ja és jó hogy van pro és kontra, érvekkel együtt! 😊
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó


Nagyon tetszik ez a kép. Go Steve!!!!!! NO WHITE FLAG!!!!!!!! 😊krixtofer
http://index.hu/tudomany/2012/01/17/gyogyithato_stephen_hawking_betegsege/

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Az elmúlt 2 szezonban 12 sack egy 4/3-as vakoldali endtől? Kabaré.atapapa
Tegyük hozzá: NFL Draft: 2004 / Round: 1 / Pick: 18... 61,5 sack, az évente 7,6 sack... nem vagyok elájulva, na...

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Vilma emberezésének visszaesése szvsz írható a sérülése számlájára is ugye, legnagyobb erénye a sebessége, amiből elég sokat vesztett.
Játsszunk bármilyen rendszerben is, nagyon csalódott lennék, ha Smith nem lenne kirúgva, de minimum megvágva a fizuja. Az elmúlt 2 szezonban 12 sack egy 4/3-as vakoldali endtől? Kabaré.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Én is nagy Williams-fan voltam, az idei idény relatív kudarcát, az ő számlájára írom. Pont azért gondolom, hogy ebből a csapatból lehetne többet kihozni, mert szerintem GW túlzottan agresszívbe váltott. Az volt a baj, hogy a blitz nem meglepő volt, hanem megszokott, ez lett a veszte. Sokkal kevesebb hibrid felállás volt, mint mondjuk 2009-ben, pedig akkor nem is volt Wilson vagy Galette! Ez pl. az ő hibája. Most hogy itt volt Franklin és Rogers, Ellis és Jordan mellé, simán tudtunk volna többször 3-4-es felállásokkal, komoly nyomást gyakorolni. Az, hogy állandóan (sokszor) Shanle, Dunbar, Vilma, Harper, Jenkins(!) ment blitzelni, egy csomó mindent feladtunk coverage-ben. (Jó, Shanle coverage-ben is szar.)

Porter, PatRob és Greer nagyon sokszor fogott embert, ami mondjuk Greernek és PatRobnak még jó is, de mondjuk szerintem Porter jobban teljesít zónában, lásd Favre INT, 2009-ben. Persze lehet mondani, hogy a Indy ellen meg emberen csinálta a INT-et, de azért csendben hozzáteszem, hogy az egy szarrá videózott play volt, ahol gyakorlatilag pontosan tudta Porter, hogy hova fog jönni a labda. Jenkins megint bemutatta, szar ember fogásban (főleg egy Davis szintű emberen, de előtte sem fényeskedett benne), és hiába jó passz támogatásban, ha képtelen labdát szerezni. Harper pedig, ahogy te is írtad, egy letűnt kor gyermeke. Őt egyértelmű passz playnél a emberfogásban (de akár zónázásban is) tartani, hát nem a legjobb ötlet, még úgyse, hogy sokat fejlődött ezen a területen. A sok emberfogás, meg cover1 (cover0.. pfff) eredménye a kevés labdaszerzés, pedig a potenciál meg van a srácokban. Én úgy gondolom, hogy a kevés szerzett labda coaching hiba eredménye volt.

Vilma a másik érdekesség: az egyik legjobb passz védekező LB, de idén ebben sem villogott. Ez is inkább GW hibája, túl sokat ment ő is blitzre.

Kb. ezek az indokaim, de abban igazad van, hogy a DL szar volt pass rushban. Az a baj, hogy nem is igazán tudom, hogy miként lehetne ezen változtatni, ember cserék nélkül. Ha marad a 4-3, akkor Smith marad, és ennek nem igazán örülök. Nagyon drága...

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Ez jó összegzés volt Gyurma

Jómagam nagy Williams-fan voltam, Gipsz sótlansága után imádtam az általa képviselt intenzitást, zabáltam a nyilatkozatait, foteldrukkerként néhány elolvasása után rohantam volna a pályára csontot törni.
De pont ez a stílus taszította néha sírba, párszor akkor is elvitte a hév, amikor higgadtságra lett volna szükség.

Abban nem értek egyet veled, hogy a D ezzel a játékosállománnyal többre hívatott. Összességében nem. Williams szerintem kihozta belőle közel a maximumot, csak a kiismerhetősége a végjátékokban gyakran megbosszulta magát. Ezért is tartok kicsit az új DC eredményességétől, legyen bárki is az.
Mint ahogy kiderült, a DL nem tud nyomást tenni az irányítóra, és ez 4-3-ban öreg hiba. Nem értek hozzá, meg talán nem szerencsés így elszigetelni a védelem egyes részeit, de szvsz ha a négyes védőfal önmagában, blitz nélkül rendre nem képes zavart okozni a zsebben, akkor az inkább a falban szereplő játékosanyag hibája is.
Azt inkább felrovom Willinek, hogy egy Shanle-t közel kétszázszor használ blitzre, amiből lett 10 nyomás és 1 sack (0 hit). 20 blitzenként jelentett bármi veszélyt és ő mégis az összes D snap ötödében ezt a 32 éves játékost küldi az irányítóra?! Erős túlzással több mint 180 alkalommal 10 emberrel volt a védelem a pályán, ilyen szinten ez megengedhetetlen.

több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Smith keze gyanúsan a horse collar-ba akad beleclbass
vagy csak csontkovács volt a minorja és megigazította Brees csigolyáit 😛

Hali!
Carmichael volt nalunk interjun penteken Schefter szerint...nalatok o hivja a playeket?Rolni
mióta Payton lesérült, jellemzően.atapapa
Koszi

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
red6t6 San Francisco 49ers USC Trojans 985
Hivatalos, Williams lelépett.

Köszönjük, amit értünk tett, az SB44 az övé is.atapapa
Köszönjük a munkáját!

Lehet, h nyakazás lesz a vége, de hamár szóba jöttek bírói hibák:
Az ominózus jelenet, amikor Smith rátolja Bushrod-ot Brees-re...



Anélkül, hogy lefitymálnám Smith munkáját és védeném Bushrodot (mert a záró jelenetnek köze nincs az eseményhez) Smith keze gyanúsan a horse collar-ba akad bele. Ez a videón látszik igazán:
http://www.nfl.com/gamecenter/2012011401/2011/POST19/saints@49ers#menu=highlights&tab=recap
No stopping him címmel!

clbass
Kötekedés nélkül mondom, mielőtt bírói hibákat szemezgetsz, olvasd el a szabályokat. A HC alól pont kivétel az, amikor a QB még a tackle box-on belül van. Mint ebben az esetben, tehát ha még le is rántja, akkor sem lett volna szabálytalan.
Peace.

Go 9ers!
Go Trojans!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Ki jöhet a helyére, Spagnuolo??
Más lehetőségek?zemanla
Nolant emlegetik, és valamiért most épp nem, de korábban volt szó Del Rioról.

több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Ki jöhet a helyére, Spagnuolo??
Más lehetőségek?




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Hivatalos, Williams lelépett.

Köszönjük, amit értünk tett, az SB44 az övé is.atapapa
Egyik szemem sír, a másik is. Egyrészt sírok, mert GW nagy arc volt, óriási amit kihozott, az egyébként szerintem egészében gyengébb 2009-es keretből. Egyedül Sharper az, akire egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy a posztján sokkal jobb volt. Szerintem Dunbar >> Fujita, a fal is csak erősödött (papíron), ugye a többi része nem változott.

A másik oldalon sír a szemem, mert ebből a keretből már nem tudott sokkal többet kihozni. Nem mondom, hogy papíron egy baromi kemény keret ez (nem az), de ennél azért több van benne. Jobb ez a keret, mint a hogy 28. legyen ligában, főleg egy ilyen, abszolút domináns O mellett. Azért is sírok, mert ráadásul olyan súlyos coaching hibákat ejtett egész évben, amitől egyik oldalról megmentett a szerencse (Titans, Falcons), másik oldalra az O (első Panthers meccs, Houston).

És igazán két oldalról is őt hibáztatom a kiesés miatt. Egyszer, ahogy már többször írtam, a Tampa elleni vereség (hiába Brees 3 INT-je) egyértelműen a védelem nyakába varrható. Az idén béka segge alatt teljesítő Tampa passzok kétszer is megszívattak minket, egyértelműen azért, mert outcoacholták GW-t. Ha ott nyerünk (amit illett volna), akkor simán #2 (a Rams elleni vereség inkább Brees és a OL rövidzárlata, de a cserék cseréivel nehéz). A másik pedig egyértelműen a hétvégi meccs. 5 TO-val, folyamatos nyomással, 0-ra redukált futással is, az O nem csak visszajött a meccsbe, de 1:35-tel a vége előtt vezetett a Saints. Innen tényleg csak elveszíteni tudja a meccset egy csapat, a másik nem tudja megnyerni (kissé sarkítva a kérdést).

Szóval egyfelől sajnálom, hogy elment, de ez a kisebbik része. Másrészről sajnálom, hogy adta át korábban a playhívásokat, vagy nem gondolta újra az egész stratégiát, miután kétszer épphogy megúsztunk egy zakót. Tudom, hogy régóta pletykálták, hogy elmegy (már tavaly is), de azt azért nem akarom elhinni (nem is fogom), hogy már kifelé tekintgetett a csapatból.

Mindegy. Goodbye Mr. Williams.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Smith keze gyanúsan a horse collar-ba akad beleclbass
vagy csak csontkovács volt a minorja és megigazította Brees csigolyáit 😛

Hali!
Carmichael volt nalunk interjun penteken Schefter szerint...nalatok o hivja a playeket?Rolni
mióta Payton lesérült, jellemzően.

több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Hali!
Carmichael volt nalunk interjun penteken Schefter szerint...nalatok o hivja a playeket?

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Hivatalos, Williams lelépett.

Köszönjük, amit értünk tett, az SB44 az övé is.atapapa
Köszönjük a munkáját!

Lehet, h nyakazás lesz a vége, de hamár szóba jöttek bírói hibák:
Az ominózus jelenet, amikor Smith rátolja Bushrod-ot Brees-re...



Anélkül, hogy lefitymálnám Smith munkáját és védeném Bushrodot (mert a záró jelenetnek köze nincs az eseményhez) Smith keze gyanúsan a horse collar-ba akad bele. Ez a videón látszik igazán:
http://www.nfl.com/gamecenter/2012011401/2011/POST19/saints@49ers#menu=highlights&tab=recap
No stopping him címmel!

szerk.:mitől lett ilyen kicsi a kép? 😂
több mint 12 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
Sokat köszönhetünk neki! De bízzunk egy jobb védelemben.
GO SAINTS!!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Hivatalos, Williams lelépett.

Köszönjük, amit értünk tett, az SB44 az övé is.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
nézhetjük ilyen szellemben is, elsősorban provokációnak szántam azoknak, akik minden lépésünknél holdingot követeltek.
atapapa
értettem én, csak gondoltam megelőzöm a flamet 😊

mondjuk ezért nem olvasok eredménykövetőt 😛

több mint 12 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner


Nagyon tetszik ez a kép. Go Steve!!!!!! NO WHITE FLAG!!!!!!!! 😊
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Ezt olvastam, a másik oldal statisztikája is kéne, na 😀
Gyurma Pappa
😊
onnan csak azt tudom hogy 11 QB hit volt

A felmutatott esetek közül, az elsőt láttam, de továbbra is tovább engedném, ennyi benne van, a másodikat nem láttam, de azt is továbbengedném. A harmadikra meg azt mondom, hogy ezt tényleg be lehetett volna dobni 😀
Gyurma Pappa
nézhetjük ilyen szellemben is, elsősorban provokációnak szántam azoknak, akik minden lépésünknél holdingot követeltek.

részben egyetértek, nem megy mindenre zászló, nem is kell, viszont amennyire kezd "elpasszosodni" a liga, talán jobb lenne ha sokkal szigorúbban vennék ezeket (nem mintha futásnál ne lehetne nagyokat fogni)

A holtszezonunk első jó híre, hogy sokkal jobban állunk pénzügyileg, mint amit a korábbi hírek sugalltak, pontosabban 12 millió dollárral kevesebb van a sapiban, 106 millió helyett 94 millió dolcsi. Ez Brees újraigazolásával rögtön lesz vagy 110 (vagy talán valamennyivel kevesebb, kérdés hogy strukturálják a szerződést), de így mégse tűnik annyira reménytelennek a helyzetünk.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
ne jelentőségteljesen nézz, hanem jobban figyelj oda arra, amit írok 😉 (néhánnyal feljebb)
"New Orleans defensive linemen rushed the passer 159 times in this game while registering none of the Saints’ four sacks, three hits, and seven pressures"
Az aláhúzott rész elég fontos abból a szempontból, hogy miért nem értek sokat a sackek. A Frisco blitz nélkül is tudta siettetni Brees-t, így nehéz volt eldobni emberhez a labdát. Mi blitzeltünk ezerrel, néha sack lett néha meg Davis.atapapa
Ezt olvastam, a másik oldal statisztikája is kéne, na 😀

A felmutatott esetek közül, az elsőt láttam, de továbbra is tovább engedném, ennyi benne van, a másodikat nem láttam, de azt is továbbengedném. A harmadikra meg azt mondom, hogy ezt tényleg be lehetett volna dobni 😀

Egyébként többször elmondtam, én játszottam, ugyan jóval alacsonyabb szinten, de a szabályok ugye, ugyanazok. Sajnos borzasztó sok holdingot be lehetne dobálni egy meccsen, itthon meg ugye még inkább, hiszen azért magyar szinten nem megy így a foci. De ha kinézünk Amerikába, és megnézel egy high school meccset, ott is nagyon sok holding van, amit mondjuk már egyetemi szinten simán dobnak, de ott elengedik.

Az NFL-ben is, van egy tűrésküszöb. Ez változik ugye a meccs tétje, hazai pálya, rosszul lét, félrenézés függvényében. Úgy gondolom, hogy ezen a meccsen a tét miatt se nagyon fújkáltak felesleges dolgokat (A két OPI teljesen jogos volt, az első negyedes DPI szintén, bár az eredménykövető ezzel sem értett egyet, de a szabály, az szabály, bár alapvetően túl szigorúnak ítélem a szabály ezen pontját), illetve nem is akarták eldönteni. Ez ilyen, szerintem az egyik legjobb bíráskodás volt, amit most a rájátszásban láttam, és nem azért mert mi nem kaptunk zászlót, hanem mert ugyanazzal a súllyal nem kapott a 49ers sem. A három PI egyértelmű volt, a 12 man in the huddle is.

A Lions ellen, pl. szar volt a bíráskodás, de ott az asztal jó felén álltunk...

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
A másik oldalon volt egy defensive holding, amit simán elengedtek (Sprolest húzta vissza egy DL, az volt az a play, ahol Brees reklamált egy late hitet, de az nem volt az szerintem), meg már a közvetítésben is kiszúrtam egy illegal use of handset a SF OL-ban, asszem az egyik Vernon elkapás előtt volt, de persze nem írtam fel. A 49ers OL nagyon szépen dolgozott, ott talán egy határeset holdingot láttam, de azt én nem dobtam volna be.
Gyurma Pappa
A mi kárunkra 3, meg nem igazán jegyzett tévedést láttam, és csak azért linkelem, hátha néhány "szurkolónk" erre téved és látja. Az ő kedvükért jegyzem meg azt a már leírt mondatot, hogy összességében nem panaszkodhatunk a bíráskodásra, de valószínűleg mire eljutottak e sorokig, már nem látnak a lila ködtől. szóval


ezt az esetet észre se vettem volna elsőre, a másik oldalon volt az ügy, de a play után Smith nagy hévvel csapkodott és mutogatott a bírónak, akkor visszanéztem és nagyon csúnya holding volt

Szintén Smith a szenvedő alany, Hunter 10 yardot eredményező külső futásánál ölelte át a falember hátulról két kézzel. Nem tartott sokáig, de arra elég volt hogy lendületet veszítsen és ne érjen ki a szélre

ezt már a közös meccsnézésen kiszúrtam és szóvá is tettem, a védő feje és a labda eléggé egyvonalban van

Nem temetem, sőt.
Gyurma Pappa
sarkosan fogalmaztam, de a lényeg hogy ezzel nem értek egyet
"Greer liga elit, de már nem a régi a sebessége, és a reakció ideje is ki-kihagy"
atapapa
Igazából azt írtam, hogy liga elit, de a sebessége nem régi (ez igaz, már tavaly is lassabb volt, mint 2009-ben), és voltak neki is hibái, amit inkább tudok be a korosodásnak, mint annak, hogy rosszabb játékos lett volna, vagy elfelejtett volna játszani. Szerintem egy teljesen offseason nagyon jót fog tenni neki is.
Gyurma Pappa
talán 1-1 eset rémlik, amikor bárki is megverte volna sebességből, mindig pozícióban volt, nem igazán rázta le őt elkapó.

Átnéztem a statisztikákat. Az egyetlen borzasztó dolog az egész meccsben, hogy két mutatóban kaptunk ki: a TO-kban, és a végső pontokban. A legmegdöbbentőbb, mert a meccs képe nem ez volt, de többször sackeltük Smith-t, mint az SF védelem Brees-t. Innentől kezdve úgy érzem, hogy a sack egy kicsit túlértékelt stat. Most nem találtam meg a hit/siettetés statisztikákat, de ha valaki belinkelni (jelentőségteljesen nézek atára 😀), akkor lehetne okosat mondani.Gyurma Pappa
ne jelentőségteljesen nézz, hanem jobban figyelj oda arra, amit írok 😉 (néhánnyal feljebb)
"New Orleans defensive linemen rushed the passer 159 times in this game while registering none of the Saints’ four sacks, three hits, and seven pressures"
Az aláhúzott rész elég fontos abból a szempontból, hogy miért nem értek sokat a sackek. A Frisco blitz nélkül is tudta siettetni Brees-t, így nehéz volt eldobni emberhez a labdát. Mi blitzeltünk ezerrel, néha sack lett néha meg Davis.

több mint 12 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Átnéztem a statisztikákat. Az egyetlen borzasztó dolog az egész meccsben, hogy két mutatóban kaptunk ki: a TO-kban, és a végső pontokban. A legmegdöbbentőbb, mert a meccs képe nem ez volt, de többször sackeltük Smith-t, mint az SF védelem Brees-t. Innentől kezdve úgy érzem, hogy a sack egy kicsit túlértékelt stat. Most nem találtam meg a hit/siettetés statisztikákat, de ha valaki belinkelni (jelentőségteljesen nézek atára 😀), akkor lehetne okosat mondani.Gyurma Pappa
és ez a legfájóbb az egészben ,hogy még az 5 TO ellenére is jobbak voltunk mint a frisco..dühítő így kiesni..nagyon de nagyon...

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Átnéztem a statisztikákat. Az egyetlen borzasztó dolog az egész meccsben, hogy két mutatóban kaptunk ki: a TO-kban, és a végső pontokban. A legmegdöbbentőbb, mert a meccs képe nem ez volt, de többször sackeltük Smith-t, mint az SF védelem Brees-t. Innentől kezdve úgy érzem, hogy a sack egy kicsit túlértékelt stat. Most nem találtam meg a hit/siettetés statisztikákat, de ha valaki belinkelni (jelentőségteljesen nézek atára 😀), akkor lehetne okosat mondani.