Philadelphia Eagles

62 feliratkozó

több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 155 — Eagles fan
Szerintem a tovább gomb címe nem böngèszőfüggő, csak simàn zarul àllìtottam a kódot... Javítom majd 😊 (ahogy elnézem a cikkek alján az ajánlott bejegyzéseknél, valamint szintén a cikken belül az oldal legalján is jelentkezik a probléma)

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Olvasgattam mindenfelé lockout-os dolgokat, meg most Bébé linkjét is, igazából csapat nálam elég egyértelműen helyet foglalt, nem szeretnék, de ha kell, hát kell!
Elkapós menjen, maradjon ma kész lesz, illetve Aso-ról egy hosszú elmélkedés készen van, csak blog nem engedi menteni, lehet azért, mert van benne egy 61 soros táblázat 😀 De megoldom, felrakom azt a részét máshova.
Shawn postja tökéletes lett, remélem mindenkinek tetszik. Én ott reagálok majd rá.
Illetve egy kis kérdés, kinél nem látszik a tovább gomb a bejegyzéseknél a blogon (fehér, ha kijelőlöd látszik), mert én most figyeltem fel rá, alapból mindig úgyis post címre kattintok? És akinél nem látszik milyen böngészőt használ? Előre is köszi, és vége off-nak.
Jauron-t pedig egyre többen jósolják Browns-hoz, hát nem tudom, nem váltotta meg a világot secondary-ben, de nem is volt rossz, igazából emberanyaga sem volt még igazi, fiataloknak idő kell. Bár, ha lenne egy Aso, akkor alkothatna egyet 😊
(Igen, igen, én beleszerettem Aso megszerzésének lehetőségébe)

És még egy hosszú post Vick formájáról a PAckers ellen, nem nálunk, máshonnan, érdekes, főleg, hogy kit hányszor keresett. http://www.philly.com/philly/sports/eagles/Mike_check_Vicks_performance_vs_Packers.html
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
2010-es új játékosokról olvasható egy értékelő a Blogon! http://philly.blog.hu/2011/01/14/2010_es_uj_jatekosok_ertekelese
több mint 13 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 589 — Eagles fan
The Browns are reportedly targeting Eagles secondary coach Dick Jauron as Rob Ryan's replacement at defensive coordinator.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 13 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 395 — Így remélem megfelelek nektek.....
Most olvastam az Eagles honlapon hogy az elmúlt három évben kiket húztak 23. helyen: Bulaga (GB) Oher(BR) Mendehall (PITT) hm nem rossz húzások és ebből kettő OL s mindhárom csapat ott a 8ba. Nem vagyok babonás de folytathatnánk mi is a sort😀dande
Carimi?Shawn84
Mindegy csak hasonlóan bejöjjön a propecteket nem ismerem kivéve Daltont😀
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
Most olvastam az Eagles honlapon hogy az elmúlt három évben kiket húztak 23. helyen: Bulaga (GB) Oher(BR) Mendehall (PITT) hm nem rossz húzások és ebből kettő OL s mindhárom csapat ott a 8ba. Nem vagyok babonás de folytathatnánk mi is a sort😀dande
Carimi?
több mint 13 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 395 — Így remélem megfelelek nektek.....
Most olvastam az Eagles honlapon hogy az elmúlt három évben kiket húztak 23. helyen: Bulaga (GB) Oher(BR) Mendehall (PITT) hm nem rossz húzások és ebből kettő OL s mindhárom csapat ott a 8ba. Nem vagyok babonás de folytathatnánk mi is a sort😀
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
Úgy néz ki Marty nem megy Cleveland-be, de Jauron-t lehet, hogy elviszik:
http://www.philly.com/philly/sports/eagles/20110113_Browns_reportedly_eyeing_Eagles_assistant_Jauron.html

Lockout-tal kapcsolatban pár Sas:
http://www.csnphilly.com/01/13/11/Eagles-players-bracing-for-impending-loc/landing_eagles.html?blockID=390599&feedID=692
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
A mezterveket egyébként itt lehet megtekinteni. http://www.sportsgrid.com/nfl/the-fake-nike-nfl-jerseys-are-very-unprofessional-looking-photos/?pid=27#image
Elég futurisztikusak, de rohadt jól néznek ki.
több mint 13 éve
somebody08 Philadelphia Eagles 903 — Majd jövőre...
Pár hónapja nézegettük a kamu Eagles Nike NFL mez terveket és beszéltük, hogy hasonlít a cucc az Oregon Ducks mezére. Én nem nézek egyetemi focit (akkor valószínűleg a családom és a barátnőm is kirakna) de ezt a cikket egy haverom küldte nekem. Nagyon brutál ez a szerelés, nagyon várom már, hogy a Nike legyen a beszállító! Mondjuk én szeretem a normál Reebok mezeket is, de jó, ha időnként kidobnak egy-egy különlegességet és most nem csak a throwback mezekre gondolok.

http://www.fastcodesign.com/1663020/how-nikes-visual-tricks-made-oregon-look-fast-despite-defeat
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
#Eagles agree to terms with S Jamar Wall and OL Fenuki Tupou. Both were on team's practice squad.

Juan Castillo (Oline coach) OC akar lenni így elkezdtek pletykálni, arról, hogy esetleg elhagyja a csapatot:
http://www.bleed-green.com/blog/?p=8846
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 237 — Beware the Slim Reaper!
Cikk McDermott-ról és a védelemről
http://philly.sbnation.com/philadelphia-eagles/2011/1/13/1932882/assessing-sean-mcdermottBleedingGreen
Ha képes lesz fejlődni, akkor nagyon jó kis DC válhat belőle, ha nem akkor megragad egy átlagos szinten.
Tény, hogy nem voltak kiemelkedő LB-ink az elmúlt két évben és ez nagyon rányomta a bélyegét a védelemre, de McDermott is néha olyan playeket hív, hogy sokkot kapok.
Sztem az a baja, hogy minden play-ből sack-et vagy intit akar. Túl mohó és érzésem szerint emiatt is rendre szoptuk be a 3rd down-okat.Bébé
Következő év döntő lesz neki, RZ D-vel, meg a 3rd downokkal kezdenie kell valamit.
Én nem hiszem, hogy a RZ-ban 1-2-nél többször sackeltünk volna irányítót, pedig ott a legfontosabb a nyomás. Az ellenfél elkapóin védekező játékosaink meg nem voltak eléggé agresszívek ill. sokszor közelébe se voltak a TD-t szerző embernek. Most legutoljára is igen könnyen játszották magukat szinte tök üresre a GB elkapók az összes TD-nél.

Van valami abban, hogy a sok fiatalnak még kicsit sok volt a bonyolult coverage séma, RZ-ban és 3rd down-nál amikor az ellenfél a legjobban működő playeit veszi elő, nem tudtak elég gyorsan reagálni. De ha ez így van akkor szvsz McDermott-nak kellett volna egyszerűsítenie egy kicsit a dolgot, és fokozatosan szoktatni a játékosokat a sémába. Ha meg is tette, mindenesetre eredménye nem volt.
Úgy emlékszem év közben mondott is valami olyat, hogy a bonyolultabb blitzeket még nem veheti elő, mert a sok fiatal és az újonnan érkezett játékosok még nem igazán sajátították el őket. (Nekem is úgy tűnt néha, hogy annyiból áll a blitzünk, hogy egyenesen rázavarunk 5-6-7 embert az ellenfél O-line-jára, aztán várjuk hátha átjut valaki).

Én tartom magam ahhoz, hogy egy klasszis vagy legalább átlag feletti LB kell, hogy a védekezésünk működjön. Ez a LB lehetőleg a MLB legyen. 2008-ban Bradley betöltötte ezt a szerepet, nem volt all-pro szinten, de átlag felett játszott és jó volt abban amiben nálunk az MLB-nek jónak kell lenne: RunD és Qb pressure. Tavaly ugye káosz volt ezen a poszton, idén meg Stew nem jött vissza 100%-os állapotban, nem volt olyan jó mint korábban.
Chaney jó volt 7. körös rookie létére, de emmellett érthető módon sok rookie hibát is csinált, főleg coverage-ben amit pl a GB kegyetlenül ki is használt. Majd meglátjuk jövőre kezd-e valamelyik LB poszton.


több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
Cikk McDermott-ról és a védelemről
http://philly.sbnation.com/philadelphia-eagles/2011/1/13/1932882/assessing-sean-mcdermottBleedingGreen
Ha képes lesz fejlődni, akkor nagyon jó kis DC válhat belőle, ha nem akkor megragad egy átlagos szinten.
Tény, hogy nem voltak kiemelkedő LB-ink az elmúlt két évben és ez nagyon rányomta a bélyegét a védelemre, de McDermott is néha olyan playeket hív, hogy sokkot kapok.
Sztem az a baja, hogy minden play-ből sack-et vagy intit akar. Túl mohó és érzésem szerint emiatt is rendre szoptuk be a 3rd down-okat.
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 237 — Beware the Slim Reaper!
Cikk McDermott-ról és a védelemről
http://philly.sbnation.com/philadelphia-eagles/2011/1/13/1932882/assessing-sean-mcdermott


több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
Azért szépen körvonalazódik az offseason.Kijelenthetjük,hogy a draft-ig a minimális elvárás egy minőségi CB,LB vagy OG megszerzése.(esetleg 2 posztra is)Nem lepne meg az sem ha rámennénk Aso-ra mint anno Samuelre.Greengo
Igen elég egyértelműnek tűnnek a hiányposztok. Kell egy kezdő szintű játékos OL-be akit nem baj ha 2 poszton is lehet majd használni, aztán kell egy nagyon minőségi CB akár Aso akár Drafton valaki az első 2 körben, aztán LB is. Nálam mondjuk Chaney szélen van és Bradley mellé hoznék valakit. Legfőképp Casey Matthewst, aki pont olyan fasza játékos lesz mint Clay. Végül pedig egy eddig kevesebbet emlegetett hiányposzt a SS. Mikell maradásától függetlenül szükség lesz egy minőségi játékosra ezen a poszton is.

Jelenlegi állás szerint 9 draft cetlink van. Tegyük fel hogy mindet megtartjuk. Ez esetben én mindenképp drfatolnék 2 OL játékost, CB-t, Safetyt, LB-t, Harrison távozása esetén RB-t (az idei Klassz nagyon erős) és a végére majd ami marad.Shawn84
Ha Kolb megy akkor a későbbiekben egy Qb? Bár ki tudja, hogy a későbbi körökben milyen Qb-t tudna hozni a csapat.Mex
FA tele lesz irányítókkal. Olvasd el a blogon a témáról Deny cikkét:

http://philly.blog.hu/2011/01/11/maradjon_menjen_iranyitok
több mint 13 éve
JackofClubs Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 421 — Harder, Better, Faster, Stronger
29 éves A liga második legjobb CB-je szvsz mostanság Revis mögött. Szerintem max egy 4 éves 30-40 millás ajánlattal lehetne elhozni. Biztos vagyok abban is, hogy szempont lesz nála hogy az évek óta szar Raidersből egy PO csapathoz tudjon igazolni. Ha nem leszünk nagyon sóherek akkor jó esélyünk van a szerződtetésére. Fontos lenne mert akkor a többi hiányposztra lehetne koncentrálni majd a drafton.Shawn84
Azért szépen körvonalazódik az offseason.Kijelenthetjük,hogy a draft-ig a minimális elvárás egy minőségi CB,LB vagy OG megszerzése.(esetleg 2 posztra is)Nem lepne meg az sem ha rámennénk Aso-ra mint anno Samuelre.Greengo
Igen elég egyértelműnek tűnnek a hiányposztok. Kell egy kezdő szintű játékos OL-be akit nem baj ha 2 poszton is lehet majd használni, aztán kell egy nagyon minőségi CB akár Aso akár Drafton valaki az első 2 körben, aztán LB is. Nálam mondjuk Chaney szélen van és Bradley mellé hoznék valakit. Legfőképp Casey Matthewst, aki pont olyan fasza játékos lesz mint Clay. Végül pedig egy eddig kevesebbet emlegetett hiányposzt a SS. Mikell maradásától függetlenül szükség lesz egy minőségi játékosra ezen a poszton is.

Jelenlegi állás szerint 9 draft cetlink van. Tegyük fel hogy mindet megtartjuk. Ez esetben én mindenképp drfatolnék 2 OL játékost, CB-t, Safetyt, LB-t, Harrison távozása esetén RB-t (az idei Klassz nagyon erős) és a végére majd ami marad.Shawn84
Ha Kolb megy akkor a későbbiekben egy Qb? Bár ki tudja, hogy a későbbi körökben milyen Qb-t tudna hozni a csapat.

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Új hsz-t kezdek, előzőz úgyis agyon szerkesztgettem:

Kész a TE rész is a menjen-maradjon dologban
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Tegnap délután álltam neki meg írni egy elég hosszú kis postot Aso-ról, én itt ezért most nem fejtem ki a véleményem, illetve abban elég sok fizetéses dolog is lesz. Egyébként én nagyon örülnék neki, mert akkor draft heavy O-Line és egy-egy LB-S lehetne már csak 😊


A Browns edzője Pat Shurmur lett, így Marty várhatólag marad OC nálunk. Én személy szerint annyira nem bánom, mert lehet itt bárki a támadó koordinátor, amíg Reid a főedző, a passz az első.
Amúgy Shurmur 7 évig volt nálunk QB edző, így újabb Reid alatti edzőből lett főedző.


Plusz egy kis poénos dolog, oddsok:
Kolb 2011 első hetén Eagle lesz-e? Igen (+150)/Nem (-200)
Vick-re ugyanez? Igen (-700)/Nem (+400)
Aso következő csapata? Cowboys 6:1, Ravens 7:1, Packers 15:2, Jay 15:2, Lions 9:1, Texans 10:1, Eagles 10:1, Broncos 12:1, Raiders 15:1, többi csapat: 2:3
Minden a bodog.com -ról van


És még egy szerkesztés, a SNT egyéni díjakat is osztott:
Vick - Comeback Player of the Year
Reid - 3. a Coach of the Year
Ez nem a hivatalos választás, ez a Sporting News Today egyéni választása!
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
Azért nem biztos hogy kacsa 😊
Nem tudom mennyi esélyünk lesz rá, de tavaly is nagyon mentünk Peppersre, Aso ugyanaz a kategória, ráadásul a sec hiányossága égbekiáltó. Pénz meg lesz rá valszeg, kevés drága játékosunk van. Vick az lesz, meg Djax is, viszont Kolb idén 10 fölött kapott, jövőre 1,5. A bleedinggreennation.com-on van fent fizetés lista, ami alapján van helyünk.cooltiszo
29 éves A liga második legjobb CB-je szvsz mostanság Revis mögött. Szerintem max egy 4 éves 30-40 millás ajánlattal lehetne elhozni. Biztos vagyok abban is, hogy szempont lesz nála hogy az évek óta szar Raidersből egy PO csapathoz tudjon igazolni. Ha nem leszünk nagyon sóherek akkor jó esélyünk van a szerződtetésére. Fontos lenne mert akkor a többi hiányposztra lehetne koncentrálni majd a drafton.Shawn84
Azért szépen körvonalazódik az offseason.Kijelenthetjük,hogy a draft-ig a minimális elvárás egy minőségi CB,LB vagy OG megszerzése.(esetleg 2 posztra is)Nem lepne meg az sem ha rámennénk Aso-ra mint anno Samuelre.Greengo
Igen elég egyértelműnek tűnnek a hiányposztok. Kell egy kezdő szintű játékos OL-be akit nem baj ha 2 poszton is lehet majd használni, aztán kell egy nagyon minőségi CB akár Aso akár Drafton valaki az első 2 körben, aztán LB is. Nálam mondjuk Chaney szélen van és Bradley mellé hoznék valakit. Legfőképp Casey Matthewst, aki pont olyan fasza játékos lesz mint Clay. Végül pedig egy eddig kevesebbet emlegetett hiányposzt a SS. Mikell maradásától függetlenül szükség lesz egy minőségi játékosra ezen a poszton is.

Jelenlegi állás szerint 9 draft cetlink van. Tegyük fel hogy mindet megtartjuk. Ez esetben én mindenképp drfatolnék 2 OL játékost, CB-t, Safetyt, LB-t, Harrison távozása esetén RB-t (az idei Klassz nagyon erős) és a végére majd ami marad.
több mint 13 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 589 — Eagles fan
Első offseason kacsa: According to CSN Philly's Reuben Frank, free agent Nnamdi Asomugha is "at the top of the Eagles' offseason priority list."
Frank is a very reliable beat writer, but he appears to be deducing here rather than reporting. Asomugha is adamant about playing for a contender, and the Eagles have a major need opposite Asante Samuel as well as money to spend on a top tier recruit. As far as fits go, Asomugha would be an instant secondary fix for a team that is expected to contend for the Super Bowl next year.Greengo
Azért nem biztos hogy kacsa 😊
Nem tudom mennyi esélyünk lesz rá, de tavaly is nagyon mentünk Peppersre, Aso ugyanaz a kategória, ráadásul a sec hiányossága égbekiáltó. Pénz meg lesz rá valszeg, kevés drága játékosunk van. Vick az lesz, meg Djax is, viszont Kolb idén 10 fölött kapott, jövőre 1,5. A bleedinggreennation.com-on van fent fizetés lista, ami alapján van helyünk.cooltiszo
29 éves A liga második legjobb CB-je szvsz mostanság Revis mögött. Szerintem max egy 4 éves 30-40 millás ajánlattal lehetne elhozni. Biztos vagyok abban is, hogy szempont lesz nála hogy az évek óta szar Raidersből egy PO csapathoz tudjon igazolni. Ha nem leszünk nagyon sóherek akkor jó esélyünk van a szerződtetésére. Fontos lenne mert akkor a többi hiányposztra lehetne koncentrálni majd a drafton.Shawn84
Azért szépen körvonalazódik az offseason.Kijelenthetjük,hogy a draft-ig a minimális elvárás egy minőségi CB,LB vagy OG megszerzése.(esetleg 2 posztra is)Nem lepne meg az sem ha rámennénk Aso-ra mint anno Samuelre.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
Ahogy nézem azért jó pár milliót meg tudunk majd spórolni. Jamaal Jackson szerintem relese lesz, Kolb jövőre 10 millióval kevesebbet kap, Ingram is elvinne több mint egy milliót a semmiért stb. Na meg az elmúlt években, Samuelt leszámítva spóroltunk mint állat. Ugye ezért is kellett távoznia Dawknak.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 504
Első offseason kacsa: According to CSN Philly's Reuben Frank, free agent Nnamdi Asomugha is "at the top of the Eagles' offseason priority list."
Frank is a very reliable beat writer, but he appears to be deducing here rather than reporting. Asomugha is adamant about playing for a contender, and the Eagles have a major need opposite Asante Samuel as well as money to spend on a top tier recruit. As far as fits go, Asomugha would be an instant secondary fix for a team that is expected to contend for the Super Bowl next year.Greengo
Azért nem biztos hogy kacsa 😊
Nem tudom mennyi esélyünk lesz rá, de tavaly is nagyon mentünk Peppersre, Aso ugyanaz a kategória, ráadásul a sec hiányossága égbekiáltó. Pénz meg lesz rá valszeg, kevés drága játékosunk van. Vick az lesz, meg Djax is, viszont Kolb idén 10 fölött kapott, jövőre 1,5. A bleedinggreennation.com-on van fent fizetés lista, ami alapján van helyünk.cooltiszo
29 éves A liga második legjobb CB-je szvsz mostanság Revis mögött. Szerintem max egy 4 éves 30-40 millás ajánlattal lehetne elhozni. Biztos vagyok abban is, hogy szempont lesz nála hogy az évek óta szar Raidersből egy PO csapathoz tudjon igazolni. Ha nem leszünk nagyon sóherek akkor jó esélyünk van a szerződtetésére. Fontos lenne mert akkor a többi hiányposztra lehetne koncentrálni majd a drafton.
több mint 13 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 395 — Így remélem megfelelek nektek.....
Hát tőlem jöhet az sem érdekel ha azt csináljuk mint az NBA-ben a Boston(ott ugye nekik drukkolok már vagy 18 éve) hogy idehozunk pár gyűrű nélküli győzelemre éhes tapasztaltabb, e még használható játékost vegyítve a fiatalokkal, és egyértelműen megyünk az SB-re kicsit háttérbe szorítva a jövőt. Én Kolbot elereszteném visszahoznám D-Mc Vick mögé (lehet a gyűrű reményében azt is elfogadná) meg Dawkot nálunk még egyszer összeszedné magát kicsit. Persze ez itt nem olyan egyszerű mint a kosáránál összetettebb játék még jobban meghatározzák a sérülések és akkor dőlhet az egész de megpróbálnám, ha van rá pénz.
több mint 13 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 589 — Eagles fan
Első offseason kacsa: According to CSN Philly's Reuben Frank, free agent Nnamdi Asomugha is "at the top of the Eagles' offseason priority list."
Frank is a very reliable beat writer, but he appears to be deducing here rather than reporting. Asomugha is adamant about playing for a contender, and the Eagles have a major need opposite Asante Samuel as well as money to spend on a top tier recruit. As far as fits go, Asomugha would be an instant secondary fix for a team that is expected to contend for the Super Bowl next year.Greengo
Azért nem biztos hogy kacsa 😊
Nem tudom mennyi esélyünk lesz rá, de tavaly is nagyon mentünk Peppersre, Aso ugyanaz a kategória, ráadásul a sec hiányossága égbekiáltó. Pénz meg lesz rá valszeg, kevés drága játékosunk van. Vick az lesz, meg Djax is, viszont Kolb idén 10 fölött kapott, jövőre 1,5. A bleedinggreennation.com-on van fent fizetés lista, ami alapján van helyünk.cooltiszo
Jó lenne nem mondom. 😊
Én a fizukhoz ezt az oldalt használom: http://www.eaglescap.com/ ajánlom mindenkinek.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 13 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Első offseason kacsa: According to CSN Philly's Reuben Frank, free agent Nnamdi Asomugha is "at the top of the Eagles' offseason priority list."
Frank is a very reliable beat writer, but he appears to be deducing here rather than reporting. Asomugha is adamant about playing for a contender, and the Eagles have a major need opposite Asante Samuel as well as money to spend on a top tier recruit. As far as fits go, Asomugha would be an instant secondary fix for a team that is expected to contend for the Super Bowl next year.Greengo
Azért nem biztos hogy kacsa 😊
Nem tudom mennyi esélyünk lesz rá, de tavaly is nagyon mentünk Peppersre, Aso ugyanaz a kategória, ráadásul a sec hiányossága égbekiáltó. Pénz meg lesz rá valszeg, kevés drága játékosunk van. Vick az lesz, meg Djax is, viszont Kolb idén 10 fölött kapott, jövőre 1,5. A bleedinggreennation.com-on van fent fizetés lista, ami alapján van helyünk.cooltiszo
ez mondjuk kicsit erős lenne
Samuel-Allen-Mikell-Aso
mondjuk korrektnek 😛