Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Soldi! Mondhatjuk, hogy ezt az egyetlen meccset nézi most mindenki és úgy ítélkezik, de pont félidőben vagyunk, 8 meccsünk volt eddig, 8 ellenféllel. Az ellenfelek W/L mutatója 33:33. Benne a 7:2-es Pats és az 1:7-es Vikings is. Összességében semmi extra, félelmetes sorsolásunk eddig nem volt. Mégis átlagosan 26 pontot engedélyeztünk meccsenként. Ez nagyon sok! 10 évre visszamenőleg a legrosszabb idényében is 20,4 volt a D átlaga.
Tudom én (mi) nem látom összefüggéseiben a dolgokat, de ha holnap estig magyarázod sem értem, hogy MOST miért Héli volt a hunyó, és miért nem a D. Nem sűrűn rakunk fel 30+ pontot a táblára mert a mi játékunk nem erről szól, de ha megtörténik akkor azokat a meccseket hozni szoktuk igen-igen jó százalékban. És még így is ki lehetett volna kapni, ha nem azt a mérhetetlen tanácstalanságot látom Pola, Clark, Ike (a legrutinosabbak) arcán. Kb. Garaba nézhetett így Irapuatoban, vagy Devecseri Amszterdamban.kittli
Hol olvastál ilyet, hogy nem a D volt a hunyó? Egyértelmű, hogy a Defense-é a nagyobb felelősség ezen a meccsen. De ez csak egy meccs. Az idényünk nem a 8. meccsen ment el, hanem az első négyen, amiből 3-t az O vesztett el.

A pontátlag az egyik legfontosabb stat, de nem önmagában. Ugyanis azt sok minden befolyásolja. Például return (akár fumble, INT, punt, vagy kickoff) TD-k, vagy returnökből fakadó short fieldek. A Chicago 40x pontjáról a D tehetett? Nem hinném. Az O tudtommal idén rengeteg labdát ad el, így nem várható el, hogy 20 pontos átlagot hozzunk. Persze az átlag jobban festene, ha csak 35 pontot kapunk most, de attól jobb lenne vmi? Nem. Ugyanúgy L, ugyanúgy megvert D. Csak az átlag lenne jobb.Soldados
egészen konkrétan meccsenként átlagba 130-at kapunk a földön, ezzel a produktumma sikerül megelőzni a jaguárzt 😉 3nd ptc worst top10, a 4nd ptc worst top 5 de persze ez nyilván egy meccs és nyilván Héli, Lópikulát. És bottom szarok a draftok itt a bibi.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
 www.spotrac.com/nfl/pittsburgh-steelers/cap-hit/2014/ azért ezekért a szerződésekért jár egy pacsi az FO-nak...így nehéz lesz frissíteni a keretet.gordon
Egyik cutolása sincs tervben. Legfeljebb Woodleyn gondolkodnék el. No meg Levi Brownon, de az caphit nélkül megtehető. Frissítés pedig nálunk a draftról történik, azt pedig nem akadályozzák ezek a szerződések.Soldados
Soldi, szeretem olvasni a hozzászólásaidat de az a véleményem, hogy néha megrögzötten ragaszkodsz a meglátásaidhoz és nem fogadod el mások véleményét, mondván "ők nem jól látják a dolgokat". Ha csak a draft-ról próbálsz új játékosokat hozni a lejáró szerződésű és a gyengén teljesítők helyett akkor gyakorlatilag steel-t kellene húznod minden körben ami sztem az utóbbi 20 évben a seahawks-nak sikerült 1szer. Na de lépek is mielőtt kapok😀gordon
Hát pedig ez a 6-szoros SB-győztes franchise ezt csinálja mióta az NFL-ben szerepel. 😉 A Steelers hagyományosan nincs jelen az FA-piacon, évtiezedenként talán egy jelentős igazolása van onnan.

És ehhez nem kell feltétlen stealt húzni minden körben. A draftról épült fel a 70-es évek dinasztiája és a 2000-s évek domináns csapata is.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi! Mondhatjuk, hogy ezt az egyetlen meccset nézi most mindenki és úgy ítélkezik, de pont félidőben vagyunk, 8 meccsünk volt eddig, 8 ellenféllel. Az ellenfelek W/L mutatója 33:33. Benne a 7:2-es Pats és az 1:7-es Vikings is. Összességében semmi extra, félelmetes sorsolásunk eddig nem volt. Mégis átlagosan 26 pontot engedélyeztünk meccsenként. Ez nagyon sok! 10 évre visszamenőleg a legrosszabb idényében is 20,4 volt a D átlaga.
Tudom én (mi) nem látom összefüggéseiben a dolgokat, de ha holnap estig magyarázod sem értem, hogy MOST miért Héli volt a hunyó, és miért nem a D. Nem sűrűn rakunk fel 30+ pontot a táblára mert a mi játékunk nem erről szól, de ha megtörténik akkor azokat a meccseket hozni szoktuk igen-igen jó százalékban. És még így is ki lehetett volna kapni, ha nem azt a mérhetetlen tanácstalanságot látom Pola, Clark, Ike (a legrutinosabbak) arcán. Kb. Garaba nézhetett így Irapuatoban, vagy Devecseri Amszterdamban.kittli
Hol olvastál ilyet, hogy nem a D volt a hunyó? Egyértelmű, hogy a Defense-é a nagyobb felelősség ezen a meccsen. De ez csak egy meccs. Az idényünk nem a 8. meccsen ment el, hanem az első négyen, amiből 3-t az O vesztett el.

A pontátlag az egyik legfontosabb stat, de nem önmagában. Ugyanis azt sok minden befolyásolja. Például return (akár fumble, INT, punt, vagy kickoff) TD-k, vagy returnökből fakadó short fieldek. A Chicago 40x pontjáról a D tehetett? Nem hinném. Az O tudtommal idén rengeteg labdát ad el, így nem várható el, hogy 20 pontos átlagot hozzunk. Persze az átlag jobban festene, ha csak 35 pontot kapunk most, de attól jobb lenne vmi? Nem. Ugyanúgy L, ugyanúgy megvert D. Csak az átlag lenne jobb.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
 www.spotrac.com/nfl/pittsburgh-steelers/cap-hit/2014/ azért ezekért a szerződésekért jár egy pacsi az FO-nak...így nehéz lesz frissíteni a keretet.gordon
Egyik cutolása sincs tervben. Legfeljebb Woodleyn gondolkodnék el. No meg Levi Brownon, de az caphit nélkül megtehető. Frissítés pedig nálunk a draftról történik, azt pedig nem akadályozzák ezek a szerződések.Soldados
Soldi, szeretem olvasni a hozzászólásaidat de az a véleményem, hogy néha megrögzötten ragaszkodsz a meglátásaidhoz és nem fogadod el mások véleményét, mondván "ők nem jól látják a dolgokat". Ha csak a draft-ról próbálsz új játékosokat hozni a lejáró szerződésű és a gyengén teljesítők helyett akkor gyakorlatilag steel-t kellene húznod minden körben ami sztem az utóbbi 20 évben a seahawks-nak sikerült 1szer. Na de lépek is mielőtt kapok😀
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem újraépítés kell ide és nem is fog ilyenre sor kerülni. A problémáink sokkal egyszerűbbek ennél. Kell egy LT. Egy igazi LT, aki egyrészt valóban meg tudja védeni Bent, másrészt tudja segíteni a futásokat, tehát tudja a dolgát. RT is kellene, de az talán egyszerűbben megoldódhat, bár Gilbert-et elnézve vannak komoly problémák. Foster is nagyon gyenge sajnos egész évben, oda is ki kell találni valamit.
A DL viszont nagyon nincs rendben. Talán innen csak Heyward emelhető ki, ami különösen Hood első köre miatt igazán bosszantó, ráadásul Kiesel is mintha folyamatosan félúton lenne. Woodley más tészta. Ennyi pénzt egyszerűen nem érdemel. Nem a tegnapi mérkőzés miatt mondom, de szerintem egyezik a véleményünk. Timmons az egyetlen az LB sorban, aki idén jó teljesítményt nyújt köré lehet építeni (tegnap azért egy rakás fos volt ő is, egyedül azonban nem könnyű, ha mindenhol ott akar lenni), míg nyilván nem Williamstől várjuk az idén a megváltást, de ha sokat játszik jövőre felnőhet a feladathoz. JJ és Worlids. Egyszerűen gyengék és kész, se passrush, a futás elleni védekezést pedig le sem kellene írni, mert nem található a repertoárjukban. Amitől féltem megvalósult, Ádinak igaza lett. Nyilván JJ-t nem szabad teljesen leírni, de sokkal többet vártunk tőle. Persze az ő gyengeségük miatt kicsit nehezebb Woodley megítélése is. Hiszen addig volt jó, amíg vakoldalról is jött a nyomás, most semmi. A secondaryben csak az a baj, hogy megöregedtünk. Polamalu mindenhol ott akar lenni, így a legtöbb alkalommal elkésik. Clark pedig....brutálisan kemény, de már lassan teljsen kikopik. Én már most Shamarkot erőltetném. Cornereink a szokásos probléma, ha nincs passrush Brady pontosan odadobja ahová kell. Ezt sokkal jobb CB-k sem tudnák levédekezni.
HA jól tudom jövőre lejár Clark és Kiesel szerződése is. Big Ben fizetését nem fogjuk tudni tartani, mint ahogy Woodley-ét sem. Ráadásul, mint írtam is, nem érdemel ennyi pénzt...szerintem.
Bocs, hogy a jövőről beszélek, ez nem azért van, mert feladtam a jelent, hiszen naponta látunk csodákat az NFL-ben!Klaci79
Worilds és JJ teljesen más tészta. Worilds több éve itt van, nem tudta megváltani a világot, ez egyértelmű. JJ még alig játszott, az ő megítélésével várni kell. Ahogy Vince Williamsével is. Rookie-k, akikre máris a szokottnál nagyobb szerep jut, ezáltal nagyobb felelősség is. Természetes, hogy van hibájuk, nem könnyű ebbe a rendszerbe bekerülni. Harrisonnak például több évet vett igénybe. JJ-n ami látszik, hogy iszonyatosan atletikus és fantasztikus motorja van. Ez rendkívül bíztató, mert ez tökéletes kiindulási alap, minden adottsága megvan, hogy sikeres legyen. De várni kell. Várni, hogy beletanuljon. Én JJ-vel kapcsolatban nagyon bizakodó vagyok. Éppen a pályán mutatott attitűdje, motorja és atletikussága miatt. Csak annyi kell, hogy ne sz.passák meg, mint egy rookie-t, hogy minden playben tudja, mi a dolga, azaz tapasztaltabb legyen.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Soldi! Mondhatjuk, hogy ezt az egyetlen meccset nézi most mindenki és úgy ítélkezik, de pont félidőben vagyunk, 8 meccsünk volt eddig, 8 ellenféllel. Az ellenfelek W/L mutatója 33:33. Benne a 7:2-es Pats és az 1:7-es Vikings is. Összességében semmi extra, félelmetes sorsolásunk eddig nem volt. Mégis átlagosan 26 pontot engedélyeztünk meccsenként. Ez nagyon sok! 10 évre visszamenőleg a legrosszabb idényében is 20,4 volt a D átlaga.
Tudom én (mi) nem látom összefüggéseiben a dolgokat, de ha holnap estig magyarázod sem értem, hogy MOST miért Héli volt a hunyó, és miért nem a D. Nem sűrűn rakunk fel 30+ pontot a táblára mert a mi játékunk nem erről szól, de ha megtörténik akkor azokat a meccseket hozni szoktuk igen-igen jó százalékban. És még így is ki lehetett volna kapni, ha nem azt a mérhetetlen tanácstalanságot látom Pola, Clark, Ike (a legrutinosabbak) arcán. Kb. Garaba nézhetett így Irapuatoban, vagy Devecseri Amszterdamban.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
Nem újraépítés kell ide és nem is fog ilyenre sor kerülni. A problémáink sokkal egyszerűbbek ennél. Kell egy LT. Egy igazi LT, aki egyrészt valóban meg tudja védeni Bent, másrészt tudja segíteni a futásokat, tehát tudja a dolgát. RT is kellene, de az talán egyszerűbben megoldódhat, bár Gilbert-et elnézve vannak komoly problémák. Foster is nagyon gyenge sajnos egész évben, oda is ki kell találni valamit.
A DL viszont nagyon nincs rendben. Talán innen csak Heyward emelhető ki, ami különösen Hood első köre miatt igazán bosszantó, ráadásul Kiesel is mintha folyamatosan félúton lenne. Woodley más tészta. Ennyi pénzt egyszerűen nem érdemel. Nem a tegnapi mérkőzés miatt mondom, de szerintem egyezik a véleményünk. Timmons az egyetlen az LB sorban, aki idén jó teljesítményt nyújt köré lehet építeni (tegnap azért egy rakás fos volt ő is, egyedül azonban nem könnyű, ha mindenhol ott akar lenni), míg nyilván nem Williamstől várjuk az idén a megváltást, de ha sokat játszik jövőre felnőhet a feladathoz. JJ és Worlids. Egyszerűen gyengék és kész, se passrush, a futás elleni védekezést pedig le sem kellene írni, mert nem található a repertoárjukban. Amitől féltem megvalósult, Ádinak igaza lett. Nyilván JJ-t nem szabad teljesen leírni, de sokkal többet vártunk tőle. Persze az ő gyengeségük miatt kicsit nehezebb Woodley megítélése is. Hiszen addig volt jó, amíg vakoldalról is jött a nyomás, most semmi. A secondaryben csak az a baj, hogy megöregedtünk. Polamalu mindenhol ott akar lenni, így a legtöbb alkalommal elkésik. Clark pedig....brutálisan kemény, de már lassan teljsen kikopik. Én már most Shamarkot erőltetném. Cornereink a szokásos probléma, ha nincs passrush Brady pontosan odadobja ahová kell. Ezt sokkal jobb CB-k sem tudnák levédekezni.
HA jól tudom jövőre lejár Clark és Kiesel szerződése is. Big Ben fizetését nem fogjuk tudni tartani, mint ahogy Woodley-ét sem. Ráadásul, mint írtam is, nem érdemel ennyi pénzt...szerintem.
Bocs, hogy a jövőről beszélek, ez nem azért van, mert feladtam a jelent, hiszen naponta látunk csodákat az NFL-ben!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
 www.spotrac.com/nfl/pittsburgh-steelers/cap-hit/2014/ azért ezekért a szerződésekért jár egy pacsi az FO-nak...így nehéz lesz frissíteni a keretet.gordon
Egyik cutolása sincs tervben. Legfeljebb Woodleyn gondolkodnék el. No meg Levi Brownon, de az caphit nélkül megtehető. Frissítés pedig nálunk a draftról történik, azt pedig nem akadályozzák ezek a szerződések.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
 www.spotrac.com/nfl/pittsburgh-steelers/cap-hit/2014/ azért ezekért a szerződésekért jár egy pacsi az FO-nak...így nehéz lesz frissíteni a keretet.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Nézzed, Bubu, ekkori voltam e, és nyírtam a füvet a pályán, Te is ezt fogod csinálni, míg ekkora nem leszel!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Most persze lehet jönni megint a rebuildinggel, de ez hülyeség, ennyi erővel minden év után a 32 klub fele rebuildinget csinálhatna. Például most éppen rajtunk kívül a Falcons, a címvédő Ravens, vagy a hozzánk hasonlóan éveken át domináns Giants. Nem, nem ez a helyes út. Ez a legvégső eset, arra olyan esetben van szükség, ha totálisan kilátástalan a franchise, mint pl most jelenleg a JAX. Jövőre új impulzus kell, új stratégiával, lehetőleg jobb fallal. Az új felfogás csodákra lehet képes, egy év alatt nagy fordulatok játszódhatnak le egy-egy franchise-nál különösebb játékosmozgás nélkül is az NFL-ben, erre minden évben van példa.
Soldados
Azért Haley megtalálta a helyes megoldást 3&30-ra, de Polamalu az egész meccsen kereste merre van az arra, a CB-k teljes homályok, csak azt nem kapták el mellettük, amit üresben se lehetne, 3 db 100+ yardos elakpóteljesítmény, szétfutott D, 3 futott TD, középen!!, 115 yard egy átlagos futótól, majdnem 200 futott yard, az idén elég ergya Pats O-Line ellen 3 sack, de Brady-től könnyed 400+ yard, én kb. soha nem láttam ennyire fos Steelers D-t.
Ha ez nem kíván rebuildinget, akkor semmi.
Lehet azt mondani, hogy van lejjebb (pl. Jax.), de az nem jelenti ezt, hogy ez így menedzselhető pusztán az támadkoordinátor cseréjével.
Egyszerűen kiöregedett a csoda D, az újak meg ergyák.
Az önmagában igaz, hogy különösebb játékosmozgás nélkül is nagy fordulatok lehetnek egy év alatt (pl. az idei Kansas, akiknek egy jó QB és egy új HC elég volt a fordulathoz), de a Steelersre nagyon nem.
Most isszátok a levét az elmúlt évek dominanciájának.
A rebuildet meg azért mondom, mert a D-re teljesen ráfér, az O-ban meg nincsen egy igazi playmaker se. BB is csöppet öregecske, és bár 1-2 szép (legalábbis nekem tetszett), menekülése volt tegnap is, de ez már nem az x-faktor esetében, hanem harc a túlélésért, és frankón eredménytelen.
És mondom mindezeket úgy, hogy igazán kedvelem a Steelerst, BB-t, téged. 😊Sobri Jóska
Még egyszer utoljára leírom neked, aztán én befejezem ezt a rebuildinges témát, mert vagy megérted, vagy nem. 😊

A rebuilding az utolsó, amit tehetsz. Az már akkor jön, ha nincs más megoldás. A rebuildingnél húzhatsz Weedent, Leafet és sorolhatnám azt a sok QB-t, aki mind eltűnt a süllyesztőben és az újabb évekre tönkreteheti a franchise-t. Hogy lehet-e Bradyvel, BB-vel még SB-t nyerni? Nem tudom. De ha húzol egy Weedent, Foles-t, Sanchezt, Clausent, akkor nincs. Sőt, 2-3 évet kidobsz vele a kukába és jöhet az újabb rebuilding. Minek vállalnál ilyen nagy és teljesen felesleges kockázatot. Semmi értelme. A mostani Brady-nél és BB-nél sokkal rosszabb QB-val is nyertek már SB-t.

A védelem és a rebuildingje. Megint az van, hogy egyetlen meccset, a legutóbbit nézi mindenki. Igen szar meccs volt, igen, nem láttunk még ilyen ergya Steelers D-t. De ez csak egy meccs volt. Blount TD-jénél látszott, hogy szétestek fejben, a végét várták már, már senki nem akart pályán lenni, csak megváltást jelentő végét várták. Nem is oly rég volt egy 2009-es szezon, amikor javarészt a D miatt nem jutottunk PO-ba, a 4. negyedes leolvadásai miatt. Akkor is mindenki jött az öreg és ehhez hasonló jelzőkkel, meg hogy rebuilding kell a D-ben. 2010-re különösebb játékosmozgás nélkül megint a legdominánsabb teljesítményét hozta a Defense. A Steelers jelenlegi mentális állapota a béka segge alatt van. Ez jövőre megfelelő stratégiai változtatásokkal és kisebb játékosmozgásokkal, nem így lesz. Most 2-6-nál frusztráltak vagyunk, ami koncentrációs problémákat, rossz döntéseket, egyéni hibákat szül. Jövőre viszont 0-0-ról indul az idény. Ez történt 2009 és 2010 között is.

Én azt látom, hogy a 2 egység nincs szinkronban, nem az egymás erősségeire épít, hanem sokkal inkább egymás gyengeségeit hozza ki. Ezek stratégiai problémák. Az, hogy 2-6-nál frusztráltak és mentálisan gyengék a játékosok, ez benne van. Jövőre 0-0-ról indulva viszont nyoma se lesz a frusztráltságnak, s ha megtaláljuk ismét azokat a stratégiai formulákat MINDKÉT egységnél, hogy a másik gyengeségeit eltüntesse és az erősségeit kiemelje, akkor jön majd 1-2 W, ha jön 1-2 W, az hozza az önbizalmat és magabiztosságot, ami emeli a teljesítményt, javítja a formát, s máris PO-közeli csapatról lehetne beszélni. Emiatt vannak nagy turnaroundok az NFL-ben különösebb játékoskeringő és rebuilding nélkül.

Nem hinném, hogy a Falcons, Ravens, Giants rebuildinget tervezne. Itt van 4 csapat, amely az elmúlt években kiemelkedő volt, most meg gyenge. Kb 1-1,5 év alatt. Ez a 4 csapat megfelelő stratégiai változtatásokkal 1 év alatt ugyanúgy PO-közelben találhatja magát, ahogy most a csúcsról a mélybe zuhant.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Arra meg nem tudok mit mondani, hogy gyökér Haley mert, 2 perccel a félidő vége előtt nagy passzt dobat, mert ilyet csinált Arians is Wallace-szal, akkor persze nem volt ugatás, mert mondjuk a D kivédekezte. Persze értem én a gondot, de egy TD ne legyen már akkora probléma, mintha Haley gyengeelméjű lenne. Mennyivel jobb, az ha rövid passzokat hív, aztán mondjuk besül, és jöhet jobb pozícióból a Pats??? Az O megtette ott a dolgát, feltett 7 pontot, ki a fasz számol úgy, hogy hát 100%, hogy a Pats 2 perc alatt úgyis visszajön, inkább ne is menjünk TD-re...? Vicc.

kishaszi
FG-távon voltunk. Tehát nem jobb helyről jöhetett volna a Pats, ha elakad a támadás. Ilyenre nem szabad esélyt adni az ellenfélnek.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
Amúgy sztem ennek ellenére nem csak a védelmen ment el, olyan könnyen labdákat ajándékozni az ellenfélnek, mint tettétek az első félidőben nem lehet büntetlenül.gabokocka
Igazad van, a heti Todd Haley gyökérségből most duplaepizódot adok:

Nem igazán szeret deep playeket hívni, de mikor teszi meg ez az ökör? Amikor fél yardosunkon van a labda, és a meccs addigi tapasztalata alapján látszik, hogy az OL ezúttal se tartja magát stabilan pass protectionben. Hát persze... Az első félidő végi ökörségével együtt így 14 pontot kínált fel a Pats-nek. A Pats pedig köszönte szépen és a D asszisztálása mellett fel is rakta azt a 14 pontot, amit Haley bácsi felajánlott a részükre.Soldados
Ezzel a gyökérséggel teljesen egyetértek, de a másikkal nem. Azért mert 2 perccel a vége előtt TD-t csinálunk, nehogy már Haley legyen a felelős...ha nekimegyünk és futunk lehet, hogy az órát lepörgetjük, de lehet éppen úgy nem tudunk TD-t elérni, mint előtte. Viszont a STEELERS D, nem az amit tegnap láttunk, mert az valami röhej volt, régen egy ilyen után 3&outtal leküldte volna az ellenfelet egy ilyen után most viszont egy nagy rakás SZAR volt, kompletten! Igaz én az O-t sem dicsérném, mert a Pats-nél éppen csak az orvos nem állt be védekezni, így azért könnyű, viszont a D élen Polamalu-val, Clark-al és Timmons-al, ha valakit ki akarok emelni, annyira rosszak voltak, hogy arra viszonylag kevés jelzőt találok amit le lehet írni. És akkor még Troy a labdaszerzéssel sokat helyre is hozott.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Most persze lehet jönni megint a rebuildinggel, de ez hülyeség, ennyi erővel minden év után a 32 klub fele rebuildinget csinálhatna. Például most éppen rajtunk kívül a Falcons, a címvédő Ravens, vagy a hozzánk hasonlóan éveken át domináns Giants. Nem, nem ez a helyes út. Ez a legvégső eset, arra olyan esetben van szükség, ha totálisan kilátástalan a franchise, mint pl most jelenleg a JAX. Jövőre új impulzus kell, új stratégiával, lehetőleg jobb fallal. Az új felfogás csodákra lehet képes, egy év alatt nagy fordulatok játszódhatnak le egy-egy franchise-nál különösebb játékosmozgás nélkül is az NFL-ben, erre minden évben van példa.
Soldados
Azért Haley megtalálta a helyes megoldást 3&30-ra, de Polamalu az egész meccsen kereste merre van az arra, a CB-k teljes homályok, csak azt nem kapták el mellettük, amit üresben se lehetne, 3 db 100+ yardos elakpóteljesítmény, szétfutott D, 3 futott TD, középen!!, 115 yard egy átlagos futótól, majdnem 200 futott yard, az idén elég ergya Pats O-Line ellen 3 sack, de Brady-től könnyed 400+ yard, én kb. soha nem láttam ennyire fos Steelers D-t.
Ha ez nem kíván rebuildinget, akkor semmi.
Lehet azt mondani, hogy van lejjebb (pl. Jax.), de az nem jelenti ezt, hogy ez így menedzselhető pusztán az támadkoordinátor cseréjével.
Egyszerűen kiöregedett a csoda D, az újak meg ergyák.
Az önmagában igaz, hogy különösebb játékosmozgás nélkül is nagy fordulatok lehetnek egy év alatt (pl. az idei Kansas, akiknek egy jó QB és egy új HC elég volt a fordulathoz), de a Steelersre nagyon nem.
Most isszátok a levét az elmúlt évek dominanciájának.
A rebuildet meg azért mondom, mert a D-re teljesen ráfér, az O-ban meg nincsen egy igazi playmaker se. BB is csöppet öregecske, és bár 1-2 szép (legalábbis nekem tetszett), menekülése volt tegnap is, de ez már nem az x-faktor esetében, hanem harc a túlélésért, és frankón eredménytelen.
És mondom mindezeket úgy, hogy igazán kedvelem a Steelerst, BB-t, téged. 😊

több mint 10 éve
Tibi76 Pittsburgh Steelers 705 — Steelers fan
A Pensnek is rebuild kellett anno, annyival könnyebb helyzetben voltunk, hogy volt hozzá egy kölyök, aki köré lehetett építeni a csapatot.
Nem mondom, hogy mindent le kell nullázni, de vmi változás legyen már.
Persze ha rajtam múlna menne Tomlin és Haley is, az előbbi mekkora bohóc volt már, ahogy a bíróknak ugatott a félidő végén. Eddig nem tudott építeni semmit, vmit vakerálhatna már, a nagy arc mögött legyen teljesítmény is.

"És cselekszem rajtok nagy bosszúállásokat fenyítő haragomban, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, ha bosszúmat állom rajtok."
több mint 10 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Nem látok nagy bajt,egy középszerű csapatot látok,az ebben lévő hibákkal és formaingadozásokkal együtt.
Nincs szinkronban a két csapatrész.Mikor sikerül magunkhoz képest sok pontot csinálni/pl a Vikes ellen/,aznap nincs D.
31 szerzett ponttal a Steelers nyert idáig,mostmár erről is le kell szoknunk.
több mint 10 éve
The terrible towel Pittsburgh Steelers 521 — Steelers fan
Azért Hélit ekézni azért mert 2perc alatt beszoptunk egy TD-t az 1.félidő végén... hát nem tudom.
Nem kötelező végignézni a D-nek ahogy átgurul rajtuk TomBredi.
Sőt, azt gondolom hogy ha nem dobjuk át a RZ-t, akkor max 3pont születik abból a drive-ból. Merthogy betömörült védelem ellen különösen fosok vagyunk. Ha középrefutást hívott volna ott Héli vagy screent és FG van belőle akkor meg ezért van ekézve. Ne játszuk márt ezt a van kalapja - nincs kalapja játékot. Hozzáteszem nem védem Hélit, menjen a szezon végén, de azért odáig nem kéne eljutni hogy a globális felmelegedés miatt is őt tesszük felelőssé.
Vérzik a szívem amiatt hogy a D így leamortizálódott. Főleg azt volt szívfacsaró hallani, hogy a runD-nk 25.körüli a ligában. Na ez vérgáz, nem is olyan rég élő ember nem tudott ellenünk 80yardot se futni, éveken keresztül. A PassD ugyan javult ez tény, de kár hogy tegnap ez lett atomjaira szedve. Van honnan javulni.
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Szétestünk. Kb ennyi történt.

Soldados
Nem estünk szét. Szétszedtek. Nagy különbség. Előző egy inkább olyan állapot, aminél látszólag külső okok nélkül, megmagyarázhatatlanul betlizik minden sztár. Ez egy más meccs volt, egy olyan, amikor megint kijött, hogy a Pats O tök mindegy milyen arcát mutatja 20 meccsen előtte, a Steelers ellen mindig jó. Match up ide, vagy oda. Lehet mismásolni a dolgokat, vagy miss matcholni, de 10+ év távlatából inkább az a kiugró, ha mi nyerünk ellenük . . . 1x Cassel ellen, 1x Brady ellen (?), oszt ők meg megruháztak minket vagy 15x azóta...

Lehet Haleyzni, kicsit jogosan is, de arról baromira nem ő tehet, hogy nulla pass rush, nulla rush D, nulla sec. Arról se, hogy pass blcoking nulla, és run blocking is. Hiába fogjuk meg néha a futást 2 yardon, ha 5+ alkalommal fut akárki 8-10-12 yardot... Nevetséges. Esélytelen volt odaérni TB-hez, láss csodát, ha volt nyomás, volt TO is...

Arra meg nem tudok mit mondani, hogy gyökér Haley mert, 2 perccel a félidő vége előtt nagy passzt dobat, mert ilyet csinált Arians is Wallace-szal, akkor persze nem volt ugatás, mert mondjuk a D kivédekezte. Persze értem én a gondot, de egy TD ne legyen már akkora probléma, mintha Haley gyengeelméjű lenne. Mennyivel jobb, az ha rövid passzokat hív, aztán mondjuk besül, és jöhet jobb pozícióból a Pats??? Az O megtette ott a dolgát, feltett 7 pontot, ki a fasz számol úgy, hogy hát 100%, hogy a Pats 2 perc alatt úgyis visszajön, inkább ne is menjünk TD-re...? Vicc.

Jah, és még annyit, hogy nem mindegy, hogy 55- akármi, vagy 1 pontos vereség. 1 helyen NEM érdekes, a tabellán, de azt nekünk már nem kell nézni egyáltalán, másrészt meg mutatja legalább az erőviszonyokat. Ami PO esetén lehetne tabula rasás sztori, ha ez a meccs egy kisiklás lett volna, de nem az. 40, 50 pontokat kapni még TO-k esetén se védhető. Ez meg nem TH sara megint, csak kis részben, ezek az eredmények mutatják mennyire nagy szar van, és ha jobb is lenne most egy új OC, fogadásom lenne rá, hogy jobb O-val se érnénk semmit, amíg a védelemben is ilyen nagy problémák vannak, lesznek. Ez már arra az időszakra is értendő, amikor már nem Haley lesz.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Szétestünk. Kb ennyi történt.

Érdekes meccs volt, egyáltalán nem az idén eddig látottak alapján zajlott. A Pats O az idény legjobb játékát hozta, ami a korábbi évek legkiválóbb játékát idézte, ez nem volt benne, de ma kijött nekik rendesen. Eközben a Steelers D szétesett volt. Ez abban nyilvánult meg a legjobban, hogy nem is egyéni hibák voltak, hanem olyan elváltások, rossz kommunikációk, amit én 10 év alatt nem láttam ettől az egységtől. És nem egy volt, hanem 3-4, amikor 5 méteres körzetben nem jutott ember egy elkapóra... És ami rosszabb, nem azért, mert vkit megvertek egy az egyben, hanem mert nem értették meg egyméást, hogy kinek mi a dolga és feladata az adott playben. Emellé jöttek a misstackle-k, meg a végén az összeomlás, amire Blount TD-je világított rá egyértelműen.

A másik ami még eszembe jut, hogy úgy nehéz nyerni, ha rendre 2 possession hátrányba kerülünk az elején. Azt a 2 meccset nyertük meg, amikor ez nem így történt. Egész egyszerűen nem tudom mi történik, nem jó az edzői felkészítés, vagy a game plan, az elemzések az ellenfélről, de rendre az első félidőben bukjuk el a meccseinket. Vagy csak totális dekoncentráció és frusztráltság a nem várt gyenge eredmények miatt. Ezt innen nehéz megfejteni, de feltűnő, hogy mennyire gyengék vagyunk, milyen sok hibával játszunk az első félidőben.

Őszintén szólva viszont, engem nem túlzottan érdekel, hogy 35-34-re kapunk ki, vagy 55-31-re. Ugyanúgy 1 darab L jár érte. Most persze lehet jönni megint a rebuildinggel, de ez hülyeség, ennyi erővel minden év után a 32 klub fele rebuildinget csinálhatna. Például most éppen rajtunk kívül a Falcons, a címvédő Ravens, vagy a hozzánk hasonlóan éveken át domináns Giants. Nem, nem ez a helyes út. Ez a legvégső eset, arra olyan esetben van szükség, ha totálisan kilátástalan a franchise, mint pl most jelenleg a JAX. Jövőre új impulzus kell, új stratégiával, lehetőleg jobb fallal. Az új felfogás csodákra lehet képes, egy év alatt nagy fordulatok játszódhatnak le egy-egy franchise-nál különösebb játékosmozgás nélkül is az NFL-ben, erre minden évben van példa.

A heti Todd Haley gyökérség rovat:
3,5 perc van az első félidőből. Na ez az a szitu, amikor szép komotosan kellene végigmenni a pályán, éppen a dink&dunkkal, hogy ne maradjon idő az ellenfélnek a támadásra. Erre ez a hülye most hív egy 30 yardos passzt, ami TD. Brady pedig egy klasszikus 2 minute drill-lel végigment a pályán. Köszi Haley, megint megbuktál time managmentből...

Az viszont jól látszott, hogy BB jelenleg a legkisebb problémánk, már ha ő egyáltalán probléma. Én nem látom annak. Teljesen korrekt szezont fut, az extra nincs meg, de korrekt. Rajta kívül még Cotchery emelhető ki pozitívumként, illetve McBriar sokkal jobb volt, mint Meskó bármelyik meccsen.Soldados
Őszintén szólva engem meg érdekel, hogy 55 pontot nyaltunk be. (bár a 35-t is sokallanám) Hál'Istennek azért ez elég egyedi eset, DE a Steelers D-től teljességgel elfogadhatatlan! Amikor elkezdtem nézni a focit pont a Védelem játéka miatt szerettem meg ezt a csapatot. Nem vagyok hozzászokva ezekhez a betlikhez (sőt ez már terített volt) és nem is akarok hozzászokni, pedig idén nem ez volt az első alkalom.
És lehet Haley-t ekézni, általában van is miért, de még egy Tombrédi sem masírozhat végig 2 perc alatt a pályán, ha a Steelers védelem van fent ellene.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Amúgy sztem ennek ellenére nem csak a védelmen ment el, olyan könnyen labdákat ajándékozni az ellenfélnek, mint tettétek az első félidőben nem lehet büntetlenül.gabokocka
Igazad van, a heti Todd Haley gyökérségből most duplaepizódot adok:

Nem igazán szeret deep playeket hívni, de mikor teszi meg ez az ökör? Amikor fél yardosunkon van a labda, és a meccs addigi tapasztalata alapján látszik, hogy az OL ezúttal se tartja magát stabilan pass protectionben. Hát persze... Az első félidő végi ökörségével együtt így 14 pontot kínált fel a Pats-nek. A Pats pedig köszönte szépen és a D asszisztálása mellett fel is rakta azt a 14 pontot, amit Haley bácsi felajánlott a részükre.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Én kb az összes Pats meccset láttam idén, megközelítőleg se mutattak ilyen teljesítményt, sőt, idén egyértelműen a D-nek volt köszönhető elsősorban a 6-2.Soldados
Két rendkívüli dolog történt a Pats O-ban: Brady eltalálta az üres elkapókat, akik el is kapták a labdát ill. végre megfelelő "rotáció" volt a futók között (Ridley mellett kuss volt Blountnak). Előbbinél az biztos segített, hogy Gronk végre úgy mozgott és játszott, amivel már emlékeztetett a sérülései előtti önmagára, de azt már nehéz eldönteni, hogy Amendola gyógyult ennyit az elmúlt hetekben, vagy ilyen szinten betlizett a pass D.

Bell viszont nagyon jó értéke lehet a csapatnak. Örülük, hogy jól megy neki az NFL-ben is. Tetszett mindig a Spartansban a játéka.
több mint 10 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Ahhoz pass-rush is kell, hogy TB ne ficánkoljon. Az meg nekünk nincs- Így elkapók nélkül - ez mi? is jó lehet, mintha a 3SB is WR-ek nélkül jött volna össze...kishaszi
Ez erős túlzás. A Pats O jelenleg nem működik, iszonyat mennyiségű drop, újonc WR-ek, szar playcalling, gyenge fal. Most nem tűnik túl valószínűnek, hogy Bradyék szétszendnének minket. Legalábbis előzetesen. 😊Soldados
Hát öööö, pedig de....gabokocka
Utólag könnyű ezt idebökni, vagy okosnak lenni, de ettől még nem volt benne. 😉 Én kb az összes Pats meccset láttam idén, megközelítőleg se mutattak ilyen teljesítményt, sőt, idén egyértelműen a D-nek volt köszönhető elsősorban a 6-2.Soldados
Nem azt mondtam, hogy én ezt vártam tőlük - sőt, kibaszottul meglepett, hogy ennyi pontot csináltak - de azért benne volt a pakliban hogy Bradynél kiszakad a zsák, nektek pech, hogy ez pont ellenetek történt. Egy egészséges Gronkowski és Amendola levédekezése minden csapat számára elég nehéz feladat lesz. Más kérdés, hogy ezt a gálát rengeteg egyéni hibával segítettétek. Amúgy sztem ennek ellenére nem csak a védelmen ment el, olyan könnyen labdákat ajándékozni az ellenfélnek, mint tettétek az első félidőben nem lehet büntetlenül.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ahhoz pass-rush is kell, hogy TB ne ficánkoljon. Az meg nekünk nincs- Így elkapók nélkül - ez mi? is jó lehet, mintha a 3SB is WR-ek nélkül jött volna össze...kishaszi
Ez erős túlzás. A Pats O jelenleg nem működik, iszonyat mennyiségű drop, újonc WR-ek, szar playcalling, gyenge fal. Most nem tűnik túl valószínűnek, hogy Bradyék szétszendnének minket. Legalábbis előzetesen. 😊Soldados
Hát öööö, pedig de....gabokocka
Utólag könnyű ezt idebökni, vagy okosnak lenni, de ettől még nem volt benne. 😉 Én kb az összes Pats meccset láttam idén, megközelítőleg se mutattak ilyen teljesítményt, sőt, idén egyértelműen a D-nek volt köszönhető elsősorban a 6-2.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szétestünk. Kb ennyi történt.

Érdekes meccs volt, egyáltalán nem az idén eddig látottak alapján zajlott. A Pats O az idény legjobb játékát hozta, ami a korábbi évek legkiválóbb játékát idézte, ez nem volt benne, de ma kijött nekik rendesen. Eközben a Steelers D szétesett volt. Ez abban nyilvánult meg a legjobban, hogy nem is egyéni hibák voltak, hanem olyan elváltások, rossz kommunikációk, amit én 10 év alatt nem láttam ettől az egységtől. És nem egy volt, hanem 3-4, amikor 5 méteres körzetben nem jutott ember egy elkapóra... És ami rosszabb, nem azért, mert vkit megvertek egy az egyben, hanem mert nem értették meg egyméást, hogy kinek mi a dolga és feladata az adott playben. Emellé jöttek a misstackle-k, meg a végén az összeomlás, amire Blount TD-je világított rá egyértelműen.

A másik ami még eszembe jut, hogy úgy nehéz nyerni, ha rendre 2 possession hátrányba kerülünk az elején. Azt a 2 meccset nyertük meg, amikor ez nem így történt. Egész egyszerűen nem tudom mi történik, nem jó az edzői felkészítés, vagy a game plan, az elemzések az ellenfélről, de rendre az első félidőben bukjuk el a meccseinket. Vagy csak totális dekoncentráció és frusztráltság a nem várt gyenge eredmények miatt. Ezt innen nehéz megfejteni, de feltűnő, hogy mennyire gyengék vagyunk, milyen sok hibával játszunk az első félidőben.

Őszintén szólva viszont, engem nem túlzottan érdekel, hogy 35-34-re kapunk ki, vagy 55-31-re. Ugyanúgy 1 darab L jár érte. Most persze lehet jönni megint a rebuildinggel, de ez hülyeség, ennyi erővel minden év után a 32 klub fele rebuildinget csinálhatna. Például most éppen rajtunk kívül a Falcons, a címvédő Ravens, vagy a hozzánk hasonlóan éveken át domináns Giants. Nem, nem ez a helyes út. Ez a legvégső eset, arra olyan esetben van szükség, ha totálisan kilátástalan a franchise, mint pl most jelenleg a JAX. Jövőre új impulzus kell, új stratégiával, lehetőleg jobb fallal. Az új felfogás csodákra lehet képes, egy év alatt nagy fordulatok játszódhatnak le egy-egy franchise-nál különösebb játékosmozgás nélkül is az NFL-ben, erre minden évben van példa.

A heti Todd Haley gyökérség rovat:
3,5 perc van az első félidőből. Na ez az a szitu, amikor szép komotosan kellene végigmenni a pályán, éppen a dink&dunkkal, hogy ne maradjon idő az ellenfélnek a támadásra. Erre ez a hülye most hív egy 30 yardos passzt, ami TD. Brady pedig egy klasszikus 2 minute drill-lel végigment a pályán. Köszi Haley, megint megbuktál time managmentből...

Az viszont jól látszott, hogy BB jelenleg a legkisebb problémánk, már ha ő egyáltalán probléma. Én nem látom annak. Teljesen korrekt szezont fut, az extra nincs meg, de korrekt. Rajta kívül még Cotchery emelhető ki pozitívumként, illetve McBriar sokkal jobb volt, mint Meskó bármelyik meccsen.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 237
kovetelem az edzok fejet, kovetelem az osszes jol kereso jatekos fizetescsokkenteset, esetleg cut-jat.
felhaborito az eredmeny, ennel mar csak a mutatott jatek es hozzaallas rosszabb!xtaki
No ennek semmi értelme nem lenne. Most kell nyugodtnak maradni. Az O hozzáállására pedig nem hiszem, hogy panasz lehet. A D már más tészta, ott a fejekben gond volt ma és nem kicsi.Klemó
szerintem meg a tilitolinak nincs mar ertelme. a szezon egyertelmuen elment, akkor meg dolgozzunk a kovetkezon. Huzzuk meg az elkerulhetetlen cut-okat, adjunk eselyt azoknak, akik jovore is velunk lesznek.