Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Egy olyan mutató, ami ekkora kilengéseket produkálhat, nem jó mérőszám a minőségre.peterk2005
Ez annyira összetett játék, hogy önmagában semmi sem jó mérőszám. Se total yard, se turnover, se engedett pont/meccs. Egészében kell nézni.

Az nálam nem jó Defense, amelyik meccsenként hajlamos 450 yardot engedni, az se jó Defense amelyik nem tud labdát szerezni. Vagy amelyik rendre benyalja a 3rd down, vagy esetleg meccsenként 1-2 nagy játékot.

Ha megnézed a mostani kiemelkedő Defense-ket (SF, SEA, CLE, CIN, KC, CAR), mind TOP10-ben van total yardban is. Az nem lehet jó Defense, amelyik nyeli a yardokat, mint kacsa a nokednlit. De ne értsd félre, ettől ez még messze nem olyan fontos stat, mint például a yd/play. De ez sem elhanyagolható. Inkább úgy fogalmaznék, hogy ez nem mutatja meg, hogy egy Defense igazán jó-e, vagy sem, de enélkül azért igazán jó nem lehet. Például az 55 pontnál a szintén negatív rekord 610 yard még jobban zavar. Miért? Mert 55 pont még lehetne TO-kból, returnökből, vagy abból fakadó short fieldekből. De a 610 yard megmagyarázhatatlan. Az kb azt jelenti, hogy jött egy úthenger és átment rajtunk, mint egy hangyán. Ez 55 pont kínos, de az fakadhatna más körülményekből, minthogy egy részük azért fakadt is, de a 610 yard az értékelhetetlen kategória.

Visszatérve általánosságban a védelmekhez, az hogy a fentebb felsorolt védelmek közül melyik miben jobb a másiknál azokat egyrészt stratégiai különbségek határozzák meg (pl big play kerülés az kevesebb TO-t hoz, cserében nem enged olcsó nagy játékokat), illetve az adott csapat Offense-nek teljesítménye. Mert gondolom nem kell kiemelnem, hogy a CLE Defense-nek mennyivel nehezebb dolga van, mint a felsoroltak közül bármelyik másiknak. Amikor rendes QB irányított és nem Weeden, rögtön elég is volt a teljesítményük a W-hez.

Szóval összetett kérdés ez. Ami biztos, hogy a Steelers D a Pats ellen katasztrofális volt, a valóságban az eddigi 8 meccs alapján olyan közepes lehet. Ennek vannak konkrét okai (rush D, passrush hiánya) és ehhez hozzájöttek mostanra mentális okok, amit lejjebb fejtegettem, ennek lett eredménye maga a katasztrofális teljesítmény és hogy az átlag is alsó közép szintre került.

Amúgy van egy érdekes stat: most ezen az egy meccsen negyed annyi pontot kaptunk, mint 2008-ban az egész szezonban. 😀 😀

Ja és még vmi, Tomlin elég fenyegetően beszélt, szóval sztem lesznek változások a Depth Charton. Én azt hiszem Shamarko kezdő lesz, Clark szerződése úgyis lejár év végén, szóval sztem eljött az ideje.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
"Ma egy védelem attól jó, hogy playmaker. Attól, hogy turnovereket gyárt, sok INT-et, sok fumble-t csinál, hogy képes lenyomni a QB-t a pályáról, mert azt meg lehet csinálni 300 bekapott yard és 500 bekapott yard mellett is. Azaz működik az elit csapatok ellen is. "
Ezzel nem értettem egyet.. én nem hiszek a playmaker D-kben, mmint azokban akik 4-500 yardokat kapnak, de sok labdát szereznek. Egyrészt számomra ez nem jó D, másrészt sztem nincs olyan, h egy védelem stabilan képes legyen INTeket szerezni és ezzel hozni a meccseket.Szesze
Félreértettél. Nem mondtam, hogy rendszeresen INT-eket kéne szerezni. Playmakernek mondtam, és felsoroltam pár példát arra,hogy mitől lehet playmaker. De nem kizárólagosan ezektől lehet. Pl. a jó RZ defense ugyanúgy playmaker. (Playmakernek ugye játékosban és csapatrészben is az nevezzük, amelyik momentum change-re képes. Egy INT ilyen, de egy goal line stand is.)

A yardot viszont valóban másodlagosnak gondolom, csak egészen kevés relevanciája van a minőséghez. Pl. a Houston a ligaelső defense yardban, közben meg a liga végén kullognak pontban. Egyszerűen, mert a sok offense turnover miatt jóval többet játszottak rövid yardról, mint egész pályáról. (Plusz nyaltak jópár picksix-et is.) A New England védelmét meg idén kifejezetten jónak gondolom, és ők 20-ak yardban. Vagy pl. a tavalyi playoffban a Colts 450 yardot haladt a Ravens ellen, mégis csak 9 pontot csinált pedig csak 1-szer adta el a csapat a labdát. De Reed-ék lehúzták a redőnyt a RZ-ban, és a hajunkra kenhettük a 450 megtett yardunkat.

Egy olyan mutató, ami ekkora kilengéseket produkálhat, nem jó mérőszám a minőségre.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A védelem és a rebuildingje. Megint az van, hogy egyetlen meccset, a legutóbbit nézi mindenki. Igen szar meccs volt, igen, nem láttunk még ilyen ergya Steelers D-t. De ez csak egy meccs volt.Soldados
Szerintem sincs szükség rebuildingre (ennek okait leírtad az idézett hozzászólásban, hasonlóképp gondolom én is), azzal viszont nem értek egyet, hogy "ez csak egy meccs volt".



Beszéltünk már mentális problémákról, nyilván az is közrejátszik, hogy három újoncra is elég komoly szerep hárul, elő lehet hozakodni az edzői hibákkal, vagy épp az utóbbi évek draftjaival, és még sorolhatnám. Csak a tényekre szorítkozva: idén a D - Steelers-mérce szerint - nem (elég) jó.vassadi
Teljesen egyetértünk Ádi! Meg a Klemó által leírtakkal is.

Pontosan úgy értettem ezt a "csak egy meccs volt", hogy azért nem ez az 55 pont a realitás, amit Te is írtál. Illetve, hogy ez az egység volt az is, amikor hatszor jó, vagy minimum elfogadható teljesítményt nyújtott. Mindannyian leírtuk a hibákat, rush D és passrush hiánya. Tudjuk az okokat is, azt is jól összefoglaltad egyesével, személyre lebontva. Amúgy Clark nekem hatalmas kedvencem, de Woodley-n kívül most az ő esetében érzem azt, hogy el kell engedni. Mondjuk az ő esetében ez két ok miatt is könnyebb lesz, egyrészt az idény végén asszem lejár a szerződése, másrészt most draftoltuk a bíztatóan szereplő Shamarkót.

Kiútnak is azt gondolom, amit Te, most szokatlanul jó drafthelyünk lesz, ezt ki kell használni, most tényleg szükségünk van game-changerekre és mikor húzzunk ilyet, ha nem TOP5-10-s pickkel. Ha sikerülne 2-3 ilyen játékost találni, plusz lezajlik a mindannyiuk által várt stratégiaváltás, akkor az idei szerepléshez képest nagy előrelépést lehetne produkálni.

A legfőbb gondot viszont a mentális oldalon látom. Szétestünk. Ez ilyen. Ha jönnek a győzelmek, akkor a jó egység húzza fel a szarabbat is (lásd 2008), ha az L-k jönnek, akkor természetszerűleg még a jól/jobban működő egység (sztem az első három meccsen jó volt a D) is beleszürkül, vagy szétesik, vagy totálisan dekoncentrálttá válik. Nekem kb ezt mutatta meg a Pats meccs. Én ilyet még nem láttam, ami tegnap történt. Nem megverték a cornereket (persze volt ilyen is, de az benne van a játékban), hanem voltak olyan szituációk, amikor egyes játékosok azt se tudták, hogy mit kellene csinálniuk, aztán ebből az lett, hogy 2-3 alkalommal olyan üresen volt egy elkapó, mintha edzés lenne. Jelentkezzen, aki látott ilyet az elmúlt 10 évben a Steelers D-től.

Amit még gondolok, hogy nemcsak a meccseken hagytuk veszni a momentumokat, hanem kihagytuk a season-changer momentumokat is. Én 2 ilyet éreztem: először a Vikes ellen. 0-3-nál mínusz 18-ról a sírból visszahoztuk a meccset, 6 yd-ra voltunk a hosszabbítástól. Ha azt a meccset ilyen gigafordítással, drámai csatában behúzzuk, az lehetett volna egy hatalmas mentális lökés. A második a Raiders meccs. 2 sikerrel érkeztünk, azaz 2-4-gyel. Megint mínusz 18-ról felálltunk és 4-5 lehetőségünk volt, hogy megfordítsuk, megnyerjük a meccset. Mindet elbasztuk. Ha sikerül, az a sorozatbeli 3. sikerrel együtt olyan mentális lökést jelenthetett volna, ami megváltoztathatta volna a szezont. Nem így lett. A kérdés az, hogy mennyi lelkierő maradt a játékosokban, ezen múlik, hogy 8-8, 6-10, vagy 4-12 lesz a vége. Most egyesek nagyot emelkedhetnek, ha megfelelő attitüddel lépnek pályára, mások pedig leírhatják magukat. A lényeg, hogy a védelem fiataljai sokat tanuljanak és fejlődjenek. Aztán várjuk az off-seasonban remélhetőleg bekövetkező változásokat.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 227
Amikor a védelem jó, akkor a támadás nem konzisztens, amikor a támadás villant, akkor a védelem nem tud támaszt adni. Ez a rossz csapatok sajátja nincs ezen mit szépíteni. (Labriolát foglaltam össze, de mélyen egyetértek)

Ha valamit ki lehet emelni tegnapról az Ben második félideje. Én még idén nem láttam ilyen felszabadultnak. Az első félidő végi TD után ment hajtott mosolygott, élvezte, hogy van egy elkapója, akivel nagyon egy hullámhosszon van. Persze a végén már a vezsett fejsze nyelét keresgette, de nem alibizett, nyomta és ez nekem a régi Ben volt.

Rebuild nem kell, de most ki kell használni azt, hogy minden szar feljön a felszínre. Ha tisztítunk és kiasználjuk a várhatóan előkelő draft helyet, akkor akár már jövőre elindulhatunk felfelé. Viszont ahhoz meggyőződésem, hogy sok mindenen kell változtatni. (nem feltétlenül sok mindenkin)
több mint 10 éve
Tibi76 Pittsburgh Steelers 705 — Steelers fan
Defense has allowed 6.39 average on 1st downs this year and that ranks them 28th in NFL one spot behind the Jags.

"És cselekszem rajtok nagy bosszúállásokat fenyítő haragomban, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, ha bosszúmat állom rajtok."
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Pontosabban!
“No, we weren’t fooled; we’re actually that bad.”


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 574
A védelem és a rebuildingje. Megint az van, hogy egyetlen meccset, a legutóbbit nézi mindenki. Igen szar meccs volt, igen, nem láttunk még ilyen ergya Steelers D-t. De ez csak egy meccs volt.Soldados
Szerintem sincs szükség rebuildingre (ennek okait leírtad az idézett hozzászólásban, hasonlóképp gondolom én is), azzal viszont nem értek egyet, hogy "ez csak egy meccs volt".

Tény, annyira nem szar a D, mint amit az 55 kapott pont mutat, de ez nem egyszeri kisiklás volt olyan szempontból, hogy a védelem idén nem hogy a korábbi évek domináns egységének, de még a liga (tágabb) élmezőnyének közelében sincs. Az első néhány fordulóban még lehetett azzal takarózni, hogy az offense bénázása miatt nem tudnak pihenni a védők, bár ezekről a meccsekről is beugrik például Forte nagy futása vagy az, hogy a Chicago lényegében meccset eldöntő drive-jában három alkalommal sem sikerült megállítani a Bears offense-t 3rd downon, és ezeket nem lehet a fáradtságra fogni. Utána jött aztán a londoni lebőgés, majd sikerült ugyan a rookie QB-val kiálló Jets offense-t és a jelen állapotában életképtelen Ravens támadósort megfogni (megjegyzem, az egyenlítő drive ott is kabaré volt), de ezek annyira nem vigasztalnak. Ezek után az oaklandi bénázás az első félidőben, majd a tegnapi, amibe inkább bele sem megyek...

Nagy vonalakban úgy fest a helyzet, hogy... A DL - Heyward látványos fejlődésétől függetlenül - pass rush-ban semmi eget rengetőt nem nyújt, futás ellen pedig sokszor teljesen súlytalanok. Woodley-ról már írtuk többször is, hogy a teljesítménye elmarad attól, amit a fizetése alapján várnánk tőle, Worilds bust, JJ-nek pedig még nyilvánvalóan idő kell, csak ettől még a tény az tény: összességében OLB posztról sem az elvárt teljesítményt kapjuk. Vince Williams-szel hasonló a helyzet, mint JJ esetében, de szerintem Timmons sem a legjobbját nyújtja idén, szóval az ILB posztra megint azt lehet mondani, hogy nem az igazi. A secondary-ből Ike úgy-ahogy elmegy, viszont Allen és Gay játéka finoman szólva sem elég konzisztens, Clark idén számtalanszor hibázott már, Troy a védelem talán legjobbja ebben a szezonban, de pont tegnap ő is teljesen vakon volt, Shamarko pedig rookie, tőle megint csak nem várhatunk sokat (jóllehet újonchoz képest kimondottan biztató a játéka).

Beszéltünk már mentális problémákról, nyilván az is közrejátszik, hogy három újoncra is elég komoly szerep hárul, elő lehet hozakodni az edzői hibákkal, vagy épp az utóbbi évek draftjaival, és még sorolhatnám. Csak a tényekre szorítkozva: idén a D - Steelers-mérce szerint - nem (elég) jó.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Sziasztok!
Látom nagyjából ki lett elemezve a történet, csak 1-2 gondolatot fűznék hozzá: a 31 pont dacára az O elég jól elqrta ezt a meccset. Mert ugye mi volt az alap elvárás velük szemben; egyrészt minimalizálják a TO számot, ne adjanak ebből short fieldet. Ez végülis 4-szer nem sikerült, kaptunk belőle vagy 20+ pontot.
Másrészt, ne menjünk bele pontháborúba pont a Tombrédivel, low scoring meccs legyen, hosszú driveok, time controll, kevés támadás-váltás. Ehhez képest ugye 55-31.

Alapból kevés olyan pillanat volt a meccsen amikor nálunk volt a momentum, de azokat az O üzembiztosan elqrta. Első: negyedikre kivédekezett goal-line szitu, ott átvehettük volna a kezdeményezést, helyette TO és már kaptuk is a 7 pontot.
Második félidő, D megcsinálja a big playt, O a TD-t, egyenlítés, nálunk a momentum. D csak FG-t enged, átvehetnénk a vezetést a 3. negyedben, erre feljön az O-nk és 3& out, majd mégegyszer. Pats meg jöhet a félpályáról, vagy a saját térfelünkről. Itt ment el a meccs, pontosan. Amikor nálunk volt a lélektani előny, egál volt, ott kellett volna a 8-10 perces drive és zsebben a meccs. Helyette kétszer 3&out, utána kapkodás, ebből TO, és vége.

D-vel kapcsolatban annyit tennék hozzá a mások által már leírtakhoz, hogy futás ellen elég sok technikai hiba volt, emiatt kirívóan sok yardot tettek meg az első kontakt után, ami korábban egyáltalán nem volt jellemző ránk. Főleg a LB sorban éreztem ezt. Nyilván régebben is előfordult 1-1 ilyen, de azért alapvetően ha Farrior vagy JH leütközte a labdás embert, az már nemigen ment utána sehova, míg tegnap ezek a srácok összevissza csúszkáltak le a RB-ről. Gay meg régi önmagát idézve nyelt pár nagy passzt, tiszta időutazás volt.

Lehet hogy ilyen eredmény után röhejesen hangzik, de láttam pozitívumot is: Bell jó volt. Többször halottnak tűnő szituból hozott yardokat, szvsz van benne potenciál. Heyward is tetszett, róla el tudom képzelni hogy pár év múlva domináns lehet a posztján. Kb ennyi.Jan
Összességében egyetértek, annyi kitétellel, hogy igazságtalannak gondolom Gay kiemelését a sec-ből, mert egytől egyik mindenki egy kalap szar volt a secondaryben. Ike is benyalt egy hosszú TD-t, Pola, Clark se találta a helyét és persze Gay is gyenge volt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
Sziasztok!
Látom nagyjából ki lett elemezve a történet, csak 1-2 gondolatot fűznék hozzá: a 31 pont dacára az O elég jól elqrta ezt a meccset. Mert ugye mi volt az alap elvárás velük szemben; egyrészt minimalizálják a TO számot, ne adjanak ebből short fieldet. Ez végülis 4-szer nem sikerült, kaptunk belőle vagy 20+ pontot.
Másrészt, ne menjünk bele pontháborúba pont a Tombrédivel, low scoring meccs legyen, hosszú driveok, time controll, kevés támadás-váltás. Ehhez képest ugye 55-31.

Alapból kevés olyan pillanat volt a meccsen amikor nálunk volt a momentum, de azokat az O üzembiztosan elqrta. Első: negyedikre kivédekezett goal-line szitu, ott átvehettük volna a kezdeményezést, helyette TO és már kaptuk is a 7 pontot.
Második félidő, D megcsinálja a big playt, O a TD-t, egyenlítés, nálunk a momentum. D csak FG-t enged, átvehetnénk a vezetést a 3. negyedben, erre feljön az O-nk és 3& out, majd mégegyszer. Pats meg jöhet a félpályáról, vagy a saját térfelünkről. Itt ment el a meccs, pontosan. Amikor nálunk volt a lélektani előny, egál volt, ott kellett volna a 8-10 perces drive és zsebben a meccs. Helyette kétszer 3&out, utána kapkodás, ebből TO, és vége.

D-vel kapcsolatban annyit tennék hozzá a mások által már leírtakhoz, hogy futás ellen elég sok technikai hiba volt, emiatt kirívóan sok yardot tettek meg az első kontakt után, ami korábban egyáltalán nem volt jellemző ránk. Főleg a LB sorban éreztem ezt. Nyilván régebben is előfordult 1-1 ilyen, de azért alapvetően ha Farrior vagy JH leütközte a labdás embert, az már nemigen ment utána sehova, míg tegnap ezek a srácok összevissza csúszkáltak le a RB-ről. Gay meg régi önmagát idézve nyelt pár nagy passzt, tiszta időutazás volt.

Lehet hogy ilyen eredmény után röhejesen hangzik, de láttam pozitívumot is: Bell jó volt. Többször halottnak tűnő szituból hozott yardokat, szvsz van benne potenciál. Heyward is tetszett, róla el tudom képzelni hogy pár év múlva domináns lehet a posztján. Kb ennyi.Jan
Vegyük még ide Cotcheryt is. Közel 100 yard, 3 td elkapás, ráadásul a harmadik az szépségdíjas volt, ahogy behúzta ballal 😊vontod
Igen, igazatok van és összességében senki nem akarja csak a D nyakába varrni, de amíg az O a korábbi években is rendre "elqurta" a lehetőségeit, olyan nem volt, hogy ennyire egyszerűen menjenek át a D-n. Kapott például Haley is azért, mert a saját 1 yardunkról a hosszú passzt vállalva adtuk el a labdát, közben meg 10 yardon ott állt Miller teljesen üresen. Csak a D-től nem ezt várja az ember.
több mint 10 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Hát én ezzel absz nem értek egyet.. lehet jönni ezekkel a jelenlegi pass-happy trend szöveggel, de egy jó védelem mindig is egy jó futás elleni védekezéssel fog kezdődni és arra lehet felépíteni a többit. Amennyiben nincs jó runD-d sosem lesz elit védelmed, tökmind1 h mennyire pass-heavy a liga vagy sem. A Steelers védelme jelenleg tényleg nem elit (sőt, max közepesnek nevezhető), de ennek kurvára nem az elavult koncepció az oka, hanem pont az, h az alapok (runD és pass-rush) nincsenek rendben. Én sokkal inkább mentális gondokat látok itt, mint koncepcionális problémákat, illetve nyilván a draftok sem úgy sültek el manapság ahogy korábban.Szesze
Keresem az okát, hogy mire is reagáltál a postomból, de akárhogy erőlködöm, nem találom. 😊 Nem írtam se run D szükségességéről, se a koncepció milyenségéről, stb.. Arra reagáltam, hogy ez a védelem állítólag jó, csak most volt egy rossz meccse, és ez van túlreagálva. Ezt egyikünk se így látja (hisz te is azt írtad, hogy max közepes), úgyhogy elbizonytalanítottál, hogy mi is az amiben vita van közöttünk...peterk2005
"Ma egy védelem attól jó, hogy playmaker. Attól, hogy turnovereket gyárt, sok INT-et, sok fumble-t csinál, hogy képes lenyomni a QB-t a pályáról, mert azt meg lehet csinálni 300 bekapott yard és 500 bekapott yard mellett is. Azaz működik az elit csapatok ellen is. "
Ezzel nem értettem egyet.. én nem hiszek a playmaker D-kben, mmint azokban akik 4-500 yardokat kapnak, de sok labdát szereznek. Egyrészt számomra ez nem jó D, másrészt sztem nincs olyan, h egy védelem stabilan képes legyen INTeket szerezni és ezzel hozni a meccseket. Az ilyen D-k akkor működőképesek, ha van mellettük egy jó offense és emiatt sokat passzolnak ellenük, viszont egy közepes/gyenge O mellett az ilyen deffensek max ideig-óráig működnek. A pár évvel ezelőtti Steelers D nem ilyen volt és bár most visszaesett a színvonal (ez valahol borítékolható is volt, nem lehet évtizedeken keresztül elit szinten lenni, lévén h a draft nagy részben szerencsén is múlik), ettől még baromira nem kell koncepciót váltani. És nem is fognak.
több mint 10 éve
vontod Pittsburgh Steelers 1 769 — Steelers fan
Sziasztok!
Látom nagyjából ki lett elemezve a történet, csak 1-2 gondolatot fűznék hozzá: a 31 pont dacára az O elég jól elqrta ezt a meccset. Mert ugye mi volt az alap elvárás velük szemben; egyrészt minimalizálják a TO számot, ne adjanak ebből short fieldet. Ez végülis 4-szer nem sikerült, kaptunk belőle vagy 20+ pontot.
Másrészt, ne menjünk bele pontháborúba pont a Tombrédivel, low scoring meccs legyen, hosszú driveok, time controll, kevés támadás-váltás. Ehhez képest ugye 55-31.

Alapból kevés olyan pillanat volt a meccsen amikor nálunk volt a momentum, de azokat az O üzembiztosan elqrta. Első: negyedikre kivédekezett goal-line szitu, ott átvehettük volna a kezdeményezést, helyette TO és már kaptuk is a 7 pontot.
Második félidő, D megcsinálja a big playt, O a TD-t, egyenlítés, nálunk a momentum. D csak FG-t enged, átvehetnénk a vezetést a 3. negyedben, erre feljön az O-nk és 3& out, majd mégegyszer. Pats meg jöhet a félpályáról, vagy a saját térfelünkről. Itt ment el a meccs, pontosan. Amikor nálunk volt a lélektani előny, egál volt, ott kellett volna a 8-10 perces drive és zsebben a meccs. Helyette kétszer 3&out, utána kapkodás, ebből TO, és vége.

D-vel kapcsolatban annyit tennék hozzá a mások által már leírtakhoz, hogy futás ellen elég sok technikai hiba volt, emiatt kirívóan sok yardot tettek meg az első kontakt után, ami korábban egyáltalán nem volt jellemző ránk. Főleg a LB sorban éreztem ezt. Nyilván régebben is előfordult 1-1 ilyen, de azért alapvetően ha Farrior vagy JH leütközte a labdás embert, az már nemigen ment utána sehova, míg tegnap ezek a srácok összevissza csúszkáltak le a RB-ről. Gay meg régi önmagát idézve nyelt pár nagy passzt, tiszta időutazás volt.

Lehet hogy ilyen eredmény után röhejesen hangzik, de láttam pozitívumot is: Bell jó volt. Többször halottnak tűnő szituból hozott yardokat, szvsz van benne potenciál. Heyward is tetszett, róla el tudom képzelni hogy pár év múlva domináns lehet a posztján. Kb ennyi.Jan
Vegyük még ide Cotcheryt is. Közel 100 yard, 3 td elkapás, ráadásul a harmadik az szépségdíjas volt, ahogy behúzta ballal 😊

Azt gondolom, hogy ez a játék arról szól, hogy ki üti a legnagyobbat. Ha nem tudod állni, nem kellene játszanod - Jack Lambert.

több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Sziasztok!
Látom nagyjából ki lett elemezve a történet, csak 1-2 gondolatot fűznék hozzá: a 31 pont dacára az O elég jól elqrta ezt a meccset. Mert ugye mi volt az alap elvárás velük szemben; egyrészt minimalizálják a TO számot, ne adjanak ebből short fieldet. Ez végülis 4-szer nem sikerült, kaptunk belőle vagy 20+ pontot.
Másrészt, ne menjünk bele pontháborúba pont a Tombrédivel, low scoring meccs legyen, hosszú driveok, time controll, kevés támadás-váltás. Ehhez képest ugye 55-31.

Alapból kevés olyan pillanat volt a meccsen amikor nálunk volt a momentum, de azokat az O üzembiztosan elqrta. Első: negyedikre kivédekezett goal-line szitu, ott átvehettük volna a kezdeményezést, helyette TO és már kaptuk is a 7 pontot.
Második félidő, D megcsinálja a big playt, O a TD-t, egyenlítés, nálunk a momentum. D csak FG-t enged, átvehetnénk a vezetést a 3. negyedben, erre feljön az O-nk és 3& out, majd mégegyszer. Pats meg jöhet a félpályáról, vagy a saját térfelünkről. Itt ment el a meccs, pontosan. Amikor nálunk volt a lélektani előny, egál volt, ott kellett volna a 8-10 perces drive és zsebben a meccs. Helyette kétszer 3&out, utána kapkodás, ebből TO, és vége.

D-vel kapcsolatban annyit tennék hozzá a mások által már leírtakhoz, hogy futás ellen elég sok technikai hiba volt, emiatt kirívóan sok yardot tettek meg az első kontakt után, ami korábban egyáltalán nem volt jellemző ránk. Főleg a LB sorban éreztem ezt. Nyilván régebben is előfordult 1-1 ilyen, de azért alapvetően ha Farrior vagy JH leütközte a labdás embert, az már nemigen ment utána sehova, míg tegnap ezek a srácok összevissza csúszkáltak le a RB-ről. Gay meg régi önmagát idézve nyelt pár nagy passzt, tiszta időutazás volt.

Lehet hogy ilyen eredmény után röhejesen hangzik, de láttam pozitívumot is: Bell jó volt. Többször halottnak tűnő szituból hozott yardokat, szvsz van benne potenciál. Heyward is tetszett, róla el tudom képzelni hogy pár év múlva domináns lehet a posztján. Kb ennyi.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát én ezzel absz nem értek egyet.. lehet jönni ezekkel a jelenlegi pass-happy trend szöveggel, de egy jó védelem mindig is egy jó futás elleni védekezéssel fog kezdődni és arra lehet felépíteni a többit. Amennyiben nincs jó runD-d sosem lesz elit védelmed, tökmind1 h mennyire pass-heavy a liga vagy sem. A Steelers védelme jelenleg tényleg nem elit (sőt, max közepesnek nevezhető), de ennek kurvára nem az elavult koncepció az oka, hanem pont az, h az alapok (runD és pass-rush) nincsenek rendben. Én sokkal inkább mentális gondokat látok itt, mint koncepcionális problémákat, illetve nyilván a draftok sem úgy sültek el manapság ahogy korábban.Szesze
Keresem az okát, hogy mire is reagáltál a postomból, de akárhogy erőlködöm, nem találom. 😊 Nem írtam se run D szükségességéről, se a koncepció milyenségéről, stb.. Arra reagáltam, hogy ez a védelem állítólag jó, csak most volt egy rossz meccse, és ez van túlreagálva. Ezt egyikünk se így látja (hisz te is azt írtad, hogy max közepes), úgyhogy elbizonytalanítottál, hogy mi is az amiben vita van közöttünk...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
tössön csemege Tomlinz draft alltime/round-bontás, időben növekvő,
First Round: Lawrence Timmons, LB Rashard Mendenhall, RB Evander Hood, DE Maurkice Pouncey, C Cam Heyward, DT David DeCastro, G Jarvis Jones LB
Second Round: Lamar Woodley, DE Limas Sweed, WR Kraig Urbik, T Jason Worilds, DE Marcus Gilbert, OL Mike Adams, T LeVeon Bell RB
Third Round: Matt Spaeth, TE Bruce Davis, LB Mike Wallace, WR Emmanuel Sanders, WR Curtis Brown, DB Sean Spence, LB Markus Wheaton WR
Fourth Round: Daniel Sepulveda, P, Ryan McBean, DT Tony Hills, T Keenan Lewis, DB Thaddeus Gibson, DE Cortez Allen, DB Alameda Ta'amu DT Shamarko Thomas S Landry Jones QB
Fifth Round: Cameron Stephenson, G, William Gay CB Dennis Dixon, QB Joe Burnett, DB Frank Summers, RB Chris Scott, G Crezdon Butler, DB Stevenson Sylvester, LB Chris Carter, DL Chris Rainey, RB Terry Hawthrone CB
Sixth Round: Mike Humpal, LB Ra'Shon Harris, DT Jonathan Dwyer, RB Antonio Brown, WR Keith Williams, OL Baron Batch, RB Justin Brown WR Vince Williams LB
Seventh Round: Dallas Baker, WR Ryan Mundy, DB A.Q. Shipley, C David Johnson, TE Doug Worthington DT Tony Clemons, WR David Paulson, TE Terrence Frederick, CB Kelvin Beachum, T Nick Williams DTsutianap
Legfőképpen a 2-3. körök a fájdalmasak.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
A védelem és a rebuildingje. Megint az van, hogy egyetlen meccset, a legutóbbit nézi mindenki. Igen szar meccs volt, igen, nem láttunk még ilyen ergya Steelers D-t. De ez csak egy meccs volt. Blount TD-jénél látszott, hogy szétestek fejben, a végét várták már, már senki nem akart pályán lenni, csak megváltást jelentő végét várták. Nem is oly rég volt egy 2009-es szezon, amikor javarészt a D miatt nem jutottunk PO-ba, a 4. negyedes leolvadásai miatt. Akkor is mindenki jött az öreg és ehhez hasonló jelzőkkel, meg hogy rebuilding kell a D-ben. 2010-re különösebb játékosmozgás nélkül megint a legdominánsabb teljesítményét hozta a Defense. A Steelers jelenlegi mentális állapota a béka segge alatt van. Ez jövőre megfelelő stratégiai változtatásokkal és kisebb játékosmozgásokkal, nem így lesz. Most 2-6-nál frusztráltak vagyunk, ami koncentrációs problémákat, rossz döntéseket, egyéni hibákat szül. Jövőre viszont 0-0-ról indul az idény. Ez történt 2009 és 2010 között is.Soldados
Emlékeim szerint ez a védelem volt az is, amelyik kikapott Tebow-tól. Tudom, az is egyetlen gyenge meccs. 😊 Ez a védelem - a gerince - sok éve együtt van már Soldi. Van frissítgetve persze, de az alapjai ugyanazok. És bár statokban képes korrekt számokat hozni, de már évek óta nem playmaker. Pont az nincs meg már benne, ami a bajnoki idényekben megvolt: hogy nagy, fontos meccseken hozza magát, döntsön el meccseket.

A te legendás mondásodat - "defense win championships"- éppen, hogy nem teljesíti. Olyan, mint az a csapat, amelyiket esélytelennek tartasz a playoffban: alapszakaban nyeri az o-val a meccseket, aztán a playoffban elbukja a D-je miatt. Na, itt a D-re vonatkoztatva ez a helyzet. A mai pass happy játékban, ezekkel a felpuhult szabályokkal semmire nem mész, ha idény átlagban top10 yardon tartod az ellenfelet, mert az átlag úgy jön ki, hogy abban van évente 3-4 elit, 8-10 közepes és 3-4 gyenge csapat. Így átlagot lehet produkálni, csak aztán amikor ki kell állni egy kulcsfontosságú alapszakasz meccsre a 3-4 elit, vagy a 8-10 közepes csapat közül az ellen, amelyiknek éppen jobb napja van, akkor messziről tojnak a yard átlagra, meg a király run D-re (ami idén már nincs is), mert ők éppenséggel stat átlag felettiek. Ma egy védelem attól jó, hogy playmaker. Attól, hogy turnovereket gyárt, sok INT-et, sok fumble-t csinál, hogy képes lenyomni a QB-t a pályáról, mert azt meg lehet csinálni 300 bekapott yard és 500 bekapott yard mellett is. Azaz működik az elit csapatok ellen is. A Steelers D évek óta átlagben elfogahatót hoz, de egyre kevésbé tud meccseket eldönteni. És a trend negatív, lejtő van, nem hullámvölgy.

A rebuilding szó meg szerintem fetisizálva lett. Mintha csak úgy lehetne érteni, hogy mindent ki kell dobni és nulláról kezdeni. Van persze ilyen rebuilding is - a Colts pl. ezt csinálta -, de távolról sem csak ilyen van. A Steelers esetén én rebuilding alatt egyszerűen annyit értek, hogy hozzá kell nyúlni a szent tehénhez. Fel kell adni azzal a taktikával, hogy majd draftról, ügyesen, fokozatosan beépítve meg lehet újítani a védelmet meg a támadósort. Ezt próbálja évek óta a csapat, és nem jött be. Most meg már nem elég, akkor sem, ha esetleg beütne egy jobb draft. Egy draftról max. 3-4 kezdő/elit szintű játékos jöhet reálisan, a Steelernek meg csapategységenként kéne legalább ennyi vérfrissítés. Azaz körül kell nézni máshol is, ki kell menni az FA piacra, de ahhoz meg kell a cap hely. Az meg máshogy nem megy, csak úgy, ha csináltok helyet...peterk2005
Hát én ezzel absz nem értek egyet.. lehet jönni ezekkel a jelenlegi pass-happy trend szöveggel, de egy jó védelem mindig is egy jó futás elleni védekezéssel fog kezdődni és arra lehet felépíteni a többit. Amennyiben nincs jó runD-d sosem lesz elit védelmed, tökmind1 h mennyire pass-heavy a liga vagy sem. A Steelers védelme jelenleg tényleg nem elit (sőt, max közepesnek nevezhető), de ennek kurvára nem az elavult koncepció az oka, hanem pont az, h az alapok (runD és pass-rush) nincsenek rendben. Én sokkal inkább mentális gondokat látok itt, mint koncepcionális problémákat, illetve nyilván a draftok sem úgy sültek el manapság ahogy korábban.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A védelem és a rebuildingje. Megint az van, hogy egyetlen meccset, a legutóbbit nézi mindenki. Igen szar meccs volt, igen, nem láttunk még ilyen ergya Steelers D-t. De ez csak egy meccs volt. Blount TD-jénél látszott, hogy szétestek fejben, a végét várták már, már senki nem akart pályán lenni, csak megváltást jelentő végét várták. Nem is oly rég volt egy 2009-es szezon, amikor javarészt a D miatt nem jutottunk PO-ba, a 4. negyedes leolvadásai miatt. Akkor is mindenki jött az öreg és ehhez hasonló jelzőkkel, meg hogy rebuilding kell a D-ben. 2010-re különösebb játékosmozgás nélkül megint a legdominánsabb teljesítményét hozta a Defense. A Steelers jelenlegi mentális állapota a béka segge alatt van. Ez jövőre megfelelő stratégiai változtatásokkal és kisebb játékosmozgásokkal, nem így lesz. Most 2-6-nál frusztráltak vagyunk, ami koncentrációs problémákat, rossz döntéseket, egyéni hibákat szül. Jövőre viszont 0-0-ról indul az idény. Ez történt 2009 és 2010 között is.Soldados
Emlékeim szerint ez a védelem volt az is, amelyik kikapott Tebow-tól. Tudom, az is egyetlen gyenge meccs. 😊 Ez a védelem - a gerince - sok éve együtt van már Soldi. Van frissítgetve persze, de az alapjai ugyanazok. És bár statokban képes korrekt számokat hozni, de már évek óta nem playmaker. Pont az nincs meg már benne, ami a bajnoki idényekben megvolt: hogy nagy, fontos meccseken hozza magát, döntsön el meccseket.

A mai pass happy játékban, ezekkel a felpuhult szabályokkal semmire nem mész, ha idény átlagban top10 yardon tartod az ellenfelet, mert az átlag úgy jön ki, hogy abban van évente 3-4 elit, 8-10 közepes és 3-4 gyenge csapat. Így átlagot lehet produkálni, csak aztán amikor ki kell állni egy kulcsfontosságú alapszakasz meccsre a 3-4 elit, vagy a 8-10 közepes csapat közül az ellen, amelyiknek éppen jobb napja van, akkor messziről tojnak a yard átlagra, meg a király run D-re (ami idén már nincs is), mert ők éppenséggel stat átlag felettiek. Ma egy védelem attól jó, hogy playmaker. Attól, hogy turnovereket gyárt, sok INT-et, sok fumble-t csinál, hogy képes lenyomni a QB-t a pályáról. Az a védelem, amelyik beszopik meccsenként 500 yardot, de átlagban csinál 2 INT-et, háromszor sackeli a QB-t és 10-szer tönkreteszi a timingját, az jó védelem. Az, amelyik 350 yardot szopik meccsenként, de nem szerez labdát, nem fejt ki nyomást, az meg ma már többnyire nem jó védelem. A Steelers D évek óta az utóbbi kategória szerintem. Ráadásul évek óta fokozatosan, mindig egy kicsit rosszabb.

A rebuilding szó meg szerintem fetisizálva lett. Mintha csak úgy lehetne érteni, hogy mindent ki kell dobni és nulláról kezdeni. Van persze ilyen rebuilding is - a Colts pl. ezt csinálta -, de távolról sem csak ilyen van. A Steelers esetén én rebuilding alatt egyszerűen annyit értek, hogy hozzá kell nyúlni a szent tehénhez. Fel kell adni azzal a taktikával, hogy majd draftról, ügyesen, fokozatosan beépítve meg lehet újítani a védelmet meg a támadósort. Ezt próbálja évek óta a csapat, és nem jött be. Most meg már nem elég, akkor sem, ha esetleg beütne egy jobb draft. Egy draftról max. 3-4 kezdő/elit szintű játékos jöhet reálisan, a Steelernek meg csapategységenként kéne legalább ennyi vérfrissítés. Azaz körül kell nézni máshol is, ki kell menni az FA piacra, de ahhoz meg kell a cap hely. Az meg máshogy nem megy, csak úgy, ha csináltok helyet...peterk2005
Itt több dolog össze van mosva.

Egyrészt 2011. Az egy domináns D volt egy szar nappal. Ike Tayloron 16 meccs alatt 400x yardot csináltak, Denverben pedig 1 meccs alatt 200x yardot. Az a D például megsemmisítette a Patset is abban az évben, a csapat 12-4-gyel ment PO-ba. A total yard messze nem a legfontosabb stat ez egyértelmű, erről múltkor volt szó, csak más kontextusban. Azt most is tartom, ha TOP3 vagy total D-ben, akkor annak tutira nagyon értékes hozadékai vannak relevánsabb D statokban is.

Az hogy mitől jó egy védelem, annak több útja van. Lehet turnover, playmaker D, és lehet acélfüggöny, amelyik ellen nem tudsz haladni. Tök mindegy melyik van, kevés pontot fog kapni. Most nekünk éppen egyik sincs. Az idényt jól kezdtük D szempontból, de ahogy a csapat egyre mélyebbre és mélyebbre került, széthullott ez az egység is. Ennek nem kéne törvényszerűen így lennie, de ez gyakran így történik, annyira nem meglepő.

A rebuilding pontosan azt jelenti, hogy totálisan az alapoktól kezdesz mindent, ahogy a Colts tette. Nekik bejött legtöbbször azonban nem jön be. Azzal pedig nem értek egyet, hogy fel kell adni, hogy ez a franchise a draftról táplálkozik. Nem ezzel van a baj. azzal, hogy ez - jelen állás szerint - nem jött be. Továbbra se hiszem, hogy egységenként lenne szükség 3-4 emberre. Az O-nál nekem egy LT elég lenne, de ha nagyon nagyravágyó vagyok, akkor kell egy RT is. Ennyi. QB van, TE van, RB van, WR-k vannak. Megfelelőek. Ja bocs, egy új OC-t hadd kérjek még. 😊 A Defense más tészta. Tele van fiatalokkal. Meglátjuk mi lesz belőlük, ezt épp 1-2 HSZ-szel lejjebb fejtettem ki. Ide kellhet pár új ember, pl egy-egy NT, DE, ILB és OLB. De ezeken a posztokon első éves kezdő van. A kérdés az, hogy új ember kell, vagy tanulniuk kell-e még. Ismerve a Steelers front-7-jét, hogy az senkinek nem megy egyből. Tanulniuk kell. A sec öregszik, 1 CB és Shamarko mellé még egy fiatal S kell majd. Ezt elsősorban a stáb tudja eldönteni. Tehát D-be kellhet ember attól függően, hogy a 4 elsőéves kezdő közül hány válik be, ami biztos, hogy Ike és Troy mögé kell húzni egy-egy CB-t és S-t, elsősorban a koruk miatt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
tössön csemege Tomlinz draft alltime/round-bontás, időben növekvő,
First Round: Lawrence Timmons, LB Rashard Mendenhall, RB Evander Hood, DE Maurkice Pouncey, C Cam Heyward, DT David DeCastro, G Jarvis Jones LB
Second Round: Lamar Woodley, DE Limas Sweed, WR Kraig Urbik, T Jason Worilds, DE Marcus Gilbert, OL Mike Adams, T LeVeon Bell RB
Third Round: Matt Spaeth, TE Bruce Davis, LB Mike Wallace, WR Emmanuel Sanders, WR Curtis Brown, DB Sean Spence, LB Markus Wheaton WR
Fourth Round: Daniel Sepulveda, P, Ryan McBean, DT Tony Hills, T Keenan Lewis, DB Thaddeus Gibson, DE Cortez Allen, DB Alameda Ta'amu DT Shamarko Thomas S Landry Jones QB
Fifth Round: Cameron Stephenson, G, William Gay CB Dennis Dixon, QB Joe Burnett, DB Frank Summers, RB Chris Scott, G Crezdon Butler, DB Stevenson Sylvester, LB Chris Carter, DL Chris Rainey, RB Terry Hawthrone CB
Sixth Round: Mike Humpal, LB Ra'Shon Harris, DT Jonathan Dwyer, RB Antonio Brown, WR Keith Williams, OL Baron Batch, RB Justin Brown WR Vince Williams LB
Seventh Round: Dallas Baker, WR Ryan Mundy, DB A.Q. Shipley, C David Johnson, TE Doug Worthington DT Tony Clemons, WR David Paulson, TE Terrence Frederick, CB Kelvin Beachum, T Nick Williams DT


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A védelem és a rebuildingje. Megint az van, hogy egyetlen meccset, a legutóbbit nézi mindenki. Igen szar meccs volt, igen, nem láttunk még ilyen ergya Steelers D-t. De ez csak egy meccs volt. Blount TD-jénél látszott, hogy szétestek fejben, a végét várták már, már senki nem akart pályán lenni, csak megváltást jelentő végét várták. Nem is oly rég volt egy 2009-es szezon, amikor javarészt a D miatt nem jutottunk PO-ba, a 4. negyedes leolvadásai miatt. Akkor is mindenki jött az öreg és ehhez hasonló jelzőkkel, meg hogy rebuilding kell a D-ben. 2010-re különösebb játékosmozgás nélkül megint a legdominánsabb teljesítményét hozta a Defense. A Steelers jelenlegi mentális állapota a béka segge alatt van. Ez jövőre megfelelő stratégiai változtatásokkal és kisebb játékosmozgásokkal, nem így lesz. Most 2-6-nál frusztráltak vagyunk, ami koncentrációs problémákat, rossz döntéseket, egyéni hibákat szül. Jövőre viszont 0-0-ról indul az idény. Ez történt 2009 és 2010 között is.Soldados
Emlékeim szerint ez a védelem volt az is, amelyik kikapott Tebow-tól. Tudom, az is egyetlen gyenge meccs. 😊 Ez a védelem - a gerince - sok éve együtt van már Soldi. Van frissítgetve persze, de az alapjai ugyanazok. És bár statokban képes korrekt számokat hozni, de már évek óta nem playmaker. Pont az nincs meg már benne, ami a bajnoki idényekben megvolt: hogy nagy, fontos meccseken hozza magát, döntsön el meccseket.

A te legendás mondásodat - "defense win championships"- éppen, hogy nem teljesíti. Olyan, mint az a csapat, amelyiket esélytelennek tartasz a playoffban: alapszakaban nyeri az o-val a meccseket, aztán a playoffban elbukja a D-je miatt. Na, itt a D-re vonatkoztatva ez a helyzet. A mai pass happy játékban, ezekkel a felpuhult szabályokkal semmire nem mész, ha idény átlagban top10 yardon tartod az ellenfelet, mert az átlag úgy jön ki, hogy abban van évente 3-4 elit, 8-10 közepes és 3-4 gyenge csapat. Így átlagot lehet produkálni, csak aztán amikor ki kell állni egy kulcsfontosságú alapszakasz meccsre a 3-4 elit, vagy a 8-10 közepes csapat közül az ellen, amelyiknek éppen jobb napja van, akkor messziről tojnak a yard átlagra, meg a király run D-re (ami idén már nincs is), mert ők éppenséggel stat átlag felettiek. Ma egy védelem attól jó, hogy playmaker. Attól, hogy turnovereket gyárt, sok INT-et, sok fumble-t csinál, hogy képes lenyomni a QB-t a pályáról, mert azt meg lehet csinálni 300 bekapott yard és 500 bekapott yard mellett is. Azaz működik az elit csapatok ellen is. A Steelers D évek óta átlagben elfogahatót hoz, de egyre kevésbé tud meccseket eldönteni. És a trend negatív, lejtő van, nem hullámvölgy.

A rebuilding szó meg szerintem fetisizálva lett. Mintha csak úgy lehetne érteni, hogy mindent ki kell dobni és nulláról kezdeni. Van persze ilyen rebuilding is - a Colts pl. ezt csinálta -, de távolról sem csak ilyen van. A Steelers esetén én rebuilding alatt egyszerűen annyit értek, hogy hozzá kell nyúlni a szent tehénhez. Fel kell adni azzal a taktikával, hogy majd draftról, ügyesen, fokozatosan beépítve meg lehet újítani a védelmet meg a támadósort. Ezt próbálja évek óta a csapat, és nem jött be. Most meg már nem elég, akkor sem, ha esetleg beütne egy jobb draft. Egy draftról max. 3-4 kezdő/elit szintű játékos jöhet reálisan, a Steelernek meg csapategységenként kéne legalább ennyi vérfrissítés. Azaz körül kell nézni máshol is, ki kell menni az FA piacra, de ahhoz meg kell a cap hely. Az meg máshogy nem megy, csak úgy, ha csináltok helyet...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
A D-nek a legnagyobb (és eléggé érthetetlen) problémája az, h kifejezetten szar lett futás ellen.. a pass-rush hiányát még elbírnátok, de ilyen szar runD-vel nem lehet normális eredményt elérni egy Steelers típusú csapatnak.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Igen itt sorjáznak a kérdések Kézi-McLendon, hogy most akkor kéne egy kőbaltás Buck, meg a blitz kérdés kontra nyomás, mikor szedünk labdaszerzőt?sutianap
Ugyanazt tudom mondani, mint JJ-nél. McLendon elsőéves kezdő, Heyward elsőéves kezdő, Vince Williams rookie és első évében kezdenie kell. A hátralévő 8 meccsnek arról kell szólnia, hogy kérdésekre választ kapjon a stáb. Ergó McLendonban van több, csak még tanulnia kell? Vince Williamsnél dettó, vagy új ember kell a draftról? Erről szól a hátralévő 8 meccs.

A labdaszerzéshez 2 változás kell. A D részéről annyi, hogy legyen nyomás, akkor jönnek majd labdaszerzések. Ami még kell hozzá, hogy vezessünk. Amikor 2 possession hátrányban vagy, az ellenfél nem kockáztat, így abból nem is lesz labdaszerzés. Ehhez pedig jobb O kellene.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
hosszú idő után úgy draftoltunk a D-be valakit, hogy kezdeni fog, hiszen Worlids már bizonyított, illetve inkább nem. Evidens, hogy nem írom le JJ-t, de ez a terv nem sikerült sajnos. Ami pedig a tegnapi mérkőzésben igazán fájó volt, hogy a Pats a semmiből hoz embereket, akik képesek nyomást generálni...nálunk viszont...Klaci79
Őszintén szólva én nem vártam, hogy domináns lesz idén JJ. Rookie egy bonyolult rendszerben. Se Joey, se Harrison nem tudott egyből kezdő lenni, sőt, évek kellettek nekik. Nagyon sokat kell még tanulnia. Aminek örülök, hogy van motorja, attitüdje és fizikálisan jó a feladathoz. Szerintem esetében ez a fontos 8 meccs után. És hogy ez feltűnik. Worildsnál ezt nem éreztem soha. Olyan mintha pályán se lett volna, láthatatlan volt mindig. Jarvis mindig kitűnik, még akkor is ha hibázik. Pont depoton volt a Raiders meccs után, hogy mekkorát hibázott, de nem adta fel a playt és végigsprintelte a pályát, hogy aztán megcsinálja a szerelést. Emellett keményeket üt, hardhitter típus. Ezek jó dolgok. Feltűnőek. Amit eddig láttam Jarvistól, az alapján sztem jövőre nagyon kellemes meglepetés lehet mindannyiunk számára, csak ki kell várni, hogy beletanuljon.

Most végigmehetnénk rajta, de a Steelers front-7-jébe mindenkinek több év kellett mire beletanult és kiemelkedő teljesítményre volt képes. Keisel, Aaron Smith, Joey, Harrison, Foote, Timmons. Valamennyien 2., 3. vagy akár 4. évükre tudtak kezdővé válni és kiteljesedni. Az egyetlen kivétel Hampton. Emiatt mondom azt, hogy JJ esetében most nem elsősorban a teljesítmény számít még, hanem hogy milyen tulajdonságokat mutat. És abban szerintem bíztató.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Igen itt sorjáznak a kérdések Kézi-McLendon, hogy most akkor kéne egy kőbaltás Buck, meg a blitz kérdés kontra nyomás, mikor szedünk labdaszerzőt?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
 www.spotrac.com/nfl/pittsburgh-steelers/cap-hit/2014/ azért ezekért a szerződésekért jár egy pacsi az FO-nak...így nehéz lesz frissíteni a keretet.gordon
Egyik cutolása sincs tervben. Legfeljebb Woodleyn gondolkodnék el. No meg Levi Brownon, de az caphit nélkül megtehető. Frissítés pedig nálunk a draftról történik, azt pedig nem akadályozzák ezek a szerződések.Soldados
Soldi, szeretem olvasni a hozzászólásaidat de az a véleményem, hogy néha megrögzötten ragaszkodsz a meglátásaidhoz és nem fogadod el mások véleményét, mondván "ők nem jól látják a dolgokat". Ha csak a draft-ról próbálsz új játékosokat hozni a lejáró szerződésű és a gyengén teljesítők helyett akkor gyakorlatilag steel-t kellene húznod minden körben ami sztem az utóbbi 20 évben a seahawks-nak sikerült 1szer. Na de lépek is mielőtt kapok😀gordon
Hát pedig ez a 6-szoros SB-győztes franchise ezt csinálja mióta az NFL-ben szerepel. 😉 A Steelers hagyományosan nincs jelen az FA-piacon, évtiezedenként talán egy jelentős igazolása van onnan.

És ehhez nem kell feltétlen stealt húzni minden körben. A draftról épült fel a 70-es évek dinasztiája és a 2000-s évek domináns csapata is.Soldados
Ez jogos...mi a draftról építkeztünk mindig és onnan is fogunk...lásd Levi Brown-t mennyire tehetségtelenek vagyunk a fa-n.
Csak sajnos az utóbbi években, rendre nem találjuk el ezt sem és most ennek isszuk a levét. Sajnos 3-4 játékost egyszerre sosem sikerül draftolni, de 1-2 is elég lehetne, viszont ilyen is ritkán sikerül. Ezért öregszünk és most szenvedünk.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi! Mondhatjuk, hogy ezt az egyetlen meccset nézi most mindenki és úgy ítélkezik, de pont félidőben vagyunk, 8 meccsünk volt eddig, 8 ellenféllel. Az ellenfelek W/L mutatója 33:33. Benne a 7:2-es Pats és az 1:7-es Vikings is. Összességében semmi extra, félelmetes sorsolásunk eddig nem volt. Mégis átlagosan 26 pontot engedélyeztünk meccsenként. Ez nagyon sok! 10 évre visszamenőleg a legrosszabb idényében is 20,4 volt a D átlaga.
Tudom én (mi) nem látom összefüggéseiben a dolgokat, de ha holnap estig magyarázod sem értem, hogy MOST miért Héli volt a hunyó, és miért nem a D. Nem sűrűn rakunk fel 30+ pontot a táblára mert a mi játékunk nem erről szól, de ha megtörténik akkor azokat a meccseket hozni szoktuk igen-igen jó százalékban. És még így is ki lehetett volna kapni, ha nem azt a mérhetetlen tanácstalanságot látom Pola, Clark, Ike (a legrutinosabbak) arcán. Kb. Garaba nézhetett így Irapuatoban, vagy Devecseri Amszterdamban.kittli
Hol olvastál ilyet, hogy nem a D volt a hunyó? Egyértelmű, hogy a Defense-é a nagyobb felelősség ezen a meccsen. De ez csak egy meccs. Az idényünk nem a 8. meccsen ment el, hanem az első négyen, amiből 3-t az O vesztett el.

A pontátlag az egyik legfontosabb stat, de nem önmagában. Ugyanis azt sok minden befolyásolja. Például return (akár fumble, INT, punt, vagy kickoff) TD-k, vagy returnökből fakadó short fieldek. A Chicago 40x pontjáról a D tehetett? Nem hinném. Az O tudtommal idén rengeteg labdát ad el, így nem várható el, hogy 20 pontos átlagot hozzunk. Persze az átlag jobban festene, ha csak 35 pontot kapunk most, de attól jobb lenne vmi? Nem. Ugyanúgy L, ugyanúgy megvert D. Csak az átlag lenne jobb.Soldados
egészen konkrétan meccsenként átlagba 130-at kapunk a földön, ezzel a produktumma sikerül megelőzni a jaguárzt 😉 3nd ptc worst top10, a 4nd ptc worst top 5 de persze ez nyilván egy meccs és nyilván Héli, Lópikulát. És bottom szarok a draftok itt a bibi.sutianap
Na ez az amivel kezdeni kell vmit. A rush D. És passrush. Utóbbit egyáltalán nem gondolom megoldhatatlannak, viszont a rush D, az nem(csak) azon múlik, mint passrushnál, hogy draftolok egy jó passrushert. Bár kétségtelenül jól jönne hozzá egy új Aaron Smith. 😊 Ez sajnos sokkal komplexebb annál, épp emiatt aggasztóbb. Ráadásul sokkal fontosabb probléma, mint a passrush hiánya, mert a rossz rush D az kivégzi az egész D-t és a csapatot is.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
hosszú idő után úgy draftoltunk a D-be valakit, hogy kezdeni fog, hiszen Worlids már bizonyított, illetve inkább nem. Evidens, hogy nem írom le JJ-t, de ez a terv nem sikerült sajnos. Ami pedig a tegnapi mérkőzésben igazán fájó volt, hogy a Pats a semmiből hoz embereket, akik képesek nyomást generálni...nálunk viszont...