Seattle Seahawks

60 feliratkozó

több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 094 — WHO DAT!!!!
Talaltam valahol egy statisztikat, ami szerint 2012 ota a legtobb nyomast elszenvedo iranyito Russell Wilson.

Meglepo ez barkinek is?

Szerk: Erdekessegkent beteszem. Pff-nel az egesz liga top3 jatekosa mind az NFC-Westben jatszik 😊
 twitter.com/PFF_Seahawks/status/1225575829754630144?s=20

PFF-nel amugy o lett az MVP:
 twitter.com/PFF/status/1221100543831089152?s=20
undisputedly
Ezt a listát is addig lehetett komolyan venni, hogy 1. George Kittle .....
kapitnono
Ha beleolvastal volna a listazas elveibe, latnad, hogy:

1) Csak es kizarolag a 2019-es teljesitmenyek lettek alapul veve. Sem a talent level sem egyeb mas faktor. "This isn't about class or talent; it's about performance throughout the 2019 NFL season".

2) Minden posztot egyenlonek vettek, hogy ne legyen pl QB dominancia. Az ertekelesnel azt is sulyoztak, hogy melyik poziciotol mi az elvart.
"This list is created with an “all positions are created equal” mantra. So, you won't see 32 quarterbacks heading the list — even though that is the game's most valuable position. Instead, we take a look at how guys played relative to what is expected from their position."

3) Csak a neveken kellett volna tuljutnod, az egyeni ertekeles is magyarazo jellegu:

A PFF-nel Kittle kapta 2019-ben a legmagasabb pontszamot. NEM A LEGNAGYOBB HATASU VAGY LEGERTEKESEBB JATEKOST TETTEK ELSO HELYRE (igy caps-ban). Kittle lett a legjobb play by play ertekelest kapo jatekos. Legnagyobb elkapas utani yard atlagban, 1000+ elkapott yard es blokkolasban is kivalo volt. 20 tackle-t semlegesitett, ami nem csak a TE-ek, de az elkapok kozott is a legtobb volt. A valaha volt legjobb PFF grade amit TE-nek adtak (95-os pont), igaz csak 6-7 eve uzemelnek. Ez a 95 pont pedig iden minden jatekost vert.

George Kittle was the best player in football in 2019. That doesn't mean he was the most impactful or the most valuable, but on a snap-by-snap basis compared to other players, nobody was as good as the 49ers' tight end. Kittle topped 1,000 receiving yards for the second season in a row and was one of the league's most effective players after the catch. He averaged 7.3 yards per catch after the ball arrived in his hands, the most among players with 50 or more receptions, and he broke 20 tackles, which led all tight ends and wideouts. He was also a run-blocking monster, caving defenders from safeties to defensive linemen to the floor and opening up holes for the San Francisco ground attack. His overall PFF grade was 95.0, which is the best grade PFF has ever given to a tight end — including Rob Gronkowski — and the best grade of any player, at any position, in football this year.
undisputedly
Végigolvastam elsőre is köszi, és tartom, hogy vicc amilyen értékelést adnak jópár játékosnak.


több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
Talaltam valahol egy statisztikat, ami szerint 2012 ota a legtobb nyomast elszenvedo iranyito Russell Wilson.

Meglepo ez barkinek is?

Szerk: Erdekessegkent beteszem. Pff-nel az egesz liga top3 jatekosa mind az NFC-Westben jatszik 😊
 twitter.com/PFF_Seahawks/status/1225575829754630144?s=20

PFF-nel amugy o lett az MVP:
 twitter.com/PFF/status/1221100543831089152?s=20
undisputedly
Ezt a listát is addig lehetett komolyan venni, hogy 1. George Kittle .....
kapitnono
Ha beleolvastal volna a listazas elveibe, latnad, hogy:

1) Csak es kizarolag a 2019-es teljesitmenyek lettek alapul veve. Sem a talent level sem egyeb mas faktor. "This isn't about class or talent; it's about performance throughout the 2019 NFL season".

2) Minden posztot egyenlonek vettek, hogy ne legyen pl QB dominancia. Az ertekelesnel azt is sulyoztak, hogy melyik poziciotol mi az elvart.
"This list is created with an “all positions are created equal” mantra. So, you won't see 32 quarterbacks heading the list — even though that is the game's most valuable position. Instead, we take a look at how guys played relative to what is expected from their position."

3) Csak a neveken kellett volna tuljutnod, az egyeni ertekeles is magyarazo jellegu:

A PFF-nel Kittle kapta 2019-ben a legmagasabb pontszamot. NEM A LEGNAGYOBB HATASU VAGY LEGERTEKESEBB JATEKOST TETTEK ELSO HELYRE (igy caps-ban). Kittle lett a legjobb play by play ertekelest kapo jatekos. Legnagyobb elkapas utani yard atlagban, 1000+ elkapott yard es blokkolasban is kivalo volt. 20 tackle-t semlegesitett, ami nem csak a TE-ek, de az elkapok kozott is a legtobb volt. A valaha volt legjobb PFF grade amit TE-nek adtak (95-os pont), igaz csak 6-7 eve uzemelnek. Ez a 95 pont pedig iden minden jatekost vert.

George Kittle was the best player in football in 2019. That doesn't mean he was the most impactful or the most valuable, but on a snap-by-snap basis compared to other players, nobody was as good as the 49ers' tight end. Kittle topped 1,000 receiving yards for the second season in a row and was one of the league's most effective players after the catch. He averaged 7.3 yards per catch after the ball arrived in his hands, the most among players with 50 or more receptions, and he broke 20 tackles, which led all tight ends and wideouts. He was also a run-blocking monster, caving defenders from safeties to defensive linemen to the floor and opening up holes for the San Francisco ground attack. His overall PFF grade was 95.0, which is the best grade PFF has ever given to a tight end — including Rob Gronkowski — and the best grade of any player, at any position, in football this year.
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 094 — WHO DAT!!!!
Talaltam valahol egy statisztikat, ami szerint 2012 ota a legtobb nyomast elszenvedo iranyito Russell Wilson.

Meglepo ez barkinek is?

Szerk: Erdekessegkent beteszem. Pff-nel az egesz liga top3 jatekosa mind az NFC-Westben jatszik 😊
 twitter.com/PFF_Seahawks/status/1225575829754630144?s=20

PFF-nel amugy o lett az MVP:
 twitter.com/PFF/status/1221100543831089152?s=20
undisputedly
Ezt a listát is addig lehetett komolyan venni, hogy 1. George Kittle .....


több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
Talaltam valahol egy statisztikat, ami szerint 2012 ota a legtobb nyomast elszenvedo iranyito Russell Wilson.

Meglepo ez barkinek is?

Szerk: Erdekessegkent beteszem. Pff-nel az egesz liga top3 jatekosa mind az NFC-Westben jatszik 😊
 twitter.com/PFF_Seahawks/status/1225575829754630144?s=20

PFF-nel amugy o lett az MVP:
 twitter.com/PFF/status/1221100543831089152?s=20

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
2 nap utan eloszor racheckolok a Seahawks newsfeedemre es mit latok?

PC szerint a tamadofal jo igy ahogy van, a prioritas az, hogy egyutt tartsuk a mostani jatekosokat. Komolyan, csokonyos ven roka, miert nem tud visszavonulni mar?
undisputedly
Én továbbra is azt próbálom hinni, hogy RW múltkori (amúgy példa nélküli) kiszólása majd elindít valamit. Majd most.

És akár FA-ről, akár draftról, érkezik OT meg(!) OG is.

Ha nem akkor nemtudom. Nyílván nem lehet az örökkévalóságig ezt húzni, mert előbb utóbb jön egy 4-12. Akár már jövőre is, ha a szoros meccseken úgy botlunk, ahogy idén nyertük őket.
akdestroyer
Nekem az a problemam, hogy PC/JS tobbnyire 15-20 jatekost ad max 1. korosrkent a draft boardon.

Ezert van az, hogy allandoan letradelunk, mert szerintuk nem eri meg erteken huzni ott. Viszont ennek a strategianak a hibaja, hogy ha veszel egy 10 eves ciklust, ahol sosincs altalunk elso koroskent ertekelt jatekos amikor huzunk, ezert mindig lecserelunk, par ev utan oda lyukadunk ki, hogy hiaba vagyunk huek az elmelethez, nem meritettunk evek ota a legjobb prospectekbol, csak azert, mert szerintunk egy kepzeletbeli standardhez nem ernek fel.

Es iden sem vagyok benne biztos, hogy a draft boardunkon lesz olyan OT vagy OG akit elso koskent ertekelunk.

De ha lenne is, felek megint huzunk egy Ifedit. (Komolyan, hogyan huzhattuk ki elso korben? Amugy 53. lett 60 T kozul a PFF-nel, es figyeljetek meg, hozzavagunk iden egy nagy contractot, hogy megtartsuk az allandosagot. Vicc.)

DL oldalon meg egyenesen remenytelenek vagyunk, amikor tavaly Colliert 1. korskent kihuztuk.)

En ertekelem az optimizmusod, de szemely szerint eljutottam mar arra a pontra, hogy majd akkor hiszem el, hogy van remeny, ha kihuzzuk a falembereket es be is valnak. Vakon en mar nem bizok ebben a managementben.
több mint 4 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár

A jövő évi mozgástér: (cap/draftpicks)

Az jól látszik, hogy a PO brigádból kvázi nekünk vannak a legjobb lehetőségeink, az Eagles-ön kívűl senki sincs még a lőtávolban sem.

(A 49ers-Rams duó egyaránt a worst7-ben van.)
akdestroyer
Fuh, a 9ers es a Rams durva helyzetben lesz most offseasonban. Itt az ido, hogy elkoltsuk a penzt, es visszavegyuk a West tronjat.

Szerk: Sherm parszor csunyan megegett ma a dontoben. 9ers webzone-on mar mindenki a visszavonulasat koveteli.
undisputedly
vágod hogy működik a rollover? 😀
aki meg webzone forumról idéz sikeres ember nem lehet 😉
petey
Rolloverrel is csak 30 millio korul vagytok. Plusz a tobbi csaptnal sincs jelezve. Sajnos ezzel jar, ha valaki allint mond, de a vegen a felpumpalt roster es az all 1 koros D-line nem er oda az ellenfe qb-jahoz :/

Nem tudom miert lenne degradalo barkinek is a 9ers webzone-t olvasni, gyorsan fekerulnek a hireknes a legtobb temaban vannak komoly diskurzusok. Azt sem tudtam, hogy sikeres ember nem olvassa, de talan megvarom, hogy ezt a konkluziot egy sikeres embertol hallhassam es akkor megfontolom 😊
undisputedly
haha, jóféle volt ez tetszett 😀

ez pont nem all-in volt(lásd Rams). csak már én is láttam ilyeneket, hogy úristen csak ennyi pénze van már xy-nak, holott ha egy csapat ügyesen csinálja, akkor pár ügyes húzással simán leviheti a sapi alatti helyett egy kellemes összegre. nálunk is ugyanez van, nincs pánik. az első körös DL pedig odaérne, ha nem lenne holding rajtuk ugye.

a webzone-t én is olvasom, de csak a híreket, a fórumot messze elkerülöm. de egy fan fórumról hozni híreket, hogy ott el akarják küldeni Shermant, kb. a Lokál meg Ripost szerű hangulatkeltéssel egyenlő...

több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014

A jövő évi mozgástér: (cap/draftpicks)

Az jól látszik, hogy a PO brigádból kvázi nekünk vannak a legjobb lehetőségeink, az Eagles-ön kívűl senki sincs még a lőtávolban sem.

(A 49ers-Rams duó egyaránt a worst7-ben van.)
akdestroyer
Fuh, a 9ers es a Rams durva helyzetben lesz most offseasonban. Itt az ido, hogy elkoltsuk a penzt, es visszavegyuk a West tronjat.

Szerk: Sherm parszor csunyan megegett ma a dontoben. 9ers webzone-on mar mindenki a visszavonulasat koveteli.
undisputedly
vágod hogy működik a rollover? 😀
aki meg webzone forumról idéz sikeres ember nem lehet 😉
petey
Rolloverrel is csak 30 millio korul vagytok. Plusz a tobbi csaptnal sincs jelezve. Sajnos ezzel jar, ha valaki allint mond, de a vegen a felpumpalt roster es az all 1 koros D-line nem er oda az ellenfe qb-jahoz :/

Nem tudom miert lenne degradalo barkinek is a 9ers webzone-t olvasni, gyorsan fekerulnek a hireknes a legtobb temaban vannak komoly diskurzusok. Azt sem tudtam, hogy sikeres ember nem olvassa, de talan megvarom, hogy ezt a konkluziot egy sikeres embertol hallhassam es akkor megfontolom 😊

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
vágod hogy működik a rollover? 😀
aki meg webzone forumról idéz sikeres ember nem lehet 😉
petey
Kinek a cap, kinek a papne. Az abran a bal also sarokban lathato csapatok kozt van 3 konfdontos.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 4 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár

A jövő évi mozgástér: (cap/draftpicks)

Az jól látszik, hogy a PO brigádból kvázi nekünk vannak a legjobb lehetőségeink, az Eagles-ön kívűl senki sincs még a lőtávolban sem.

(A 49ers-Rams duó egyaránt a worst7-ben van.)
akdestroyer
Fuh, a 9ers es a Rams durva helyzetben lesz most offseasonban. Itt az ido, hogy elkoltsuk a penzt, es visszavegyuk a West tronjat.

Szerk: Sherm parszor csunyan megegett ma a dontoben. 9ers webzone-on mar mindenki a visszavonulasat koveteli.
undisputedly
vágod hogy működik a rollover? 😀
aki meg webzone forumról idéz sikeres ember nem lehet 😉

több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
2 nap utan eloszor racheckolok a Seahawks newsfeedemre es mit latok?

PC szerint a tamadofal jo igy ahogy van, a prioritas az, hogy egyutt tartsuk a mostani jatekosokat. Komolyan, csokonyos ven roka, miert nem tud visszavonulni mar?
undisputedly
Én továbbra is azt próbálom hinni, hogy RW múltkori (amúgy példa nélküli) kiszólása majd elindít valamit. Majd most.

És akár FA-ről, akár draftról, érkezik OT meg(!) OG is.

Ha nem akkor nemtudom. Nyílván nem lehet az örökkévalóságig ezt húzni, mert előbb utóbb jön egy 4-12. Akár már jövőre is, ha a szoros meccseken úgy botlunk, ahogy idén nyertük őket.

több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
2 nap utan eloszor racheckolok a Seahawks newsfeedemre es mit latok?

PC szerint a tamadofal jo igy ahogy van, a prioritas az, hogy egyutt tartsuk a mostani jatekosokat. Komolyan, csokonyos ven roka, miert nem tud visszavonulni mar?
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
Mai napig haragszom Shermanra mert elment, épp a Ninershez. Tudom, ilyen az üzlet. Hogy jó lenne-e ha visszajönne? Igen. Viszont Griffiné az az oldal, úgyhogy mégsem.
SB-on már csak hivatalból is a Chiefsnek szurkoltam, úgyhogy jól van ez így ahogy alakult. Jövőre, illetve idén érdekes lesz az NFC West. A Rams nem tudni hol tart, a Frisco lehet hogy követi a SB vesztesek rögös útját, az Arizona meg.......ki tudja, ha az ifjú QB elkapja a fonalat, bármi lehet.
Na és akkor vagyunk mi. Számomra teljes homály hogy mi következik, hogy mire lehetünk képesek, úgyhogy marad az örök mantra: Rendes falat Wilsonnak!
garrett27
Ha oszinte akarok lenni, azt mondom, hogy PC most sem ter eszhez, nem hozza helyre mindket falat, es megint 2. helyen vegzunk a csoportban (talan most a Rams mogott). Nem latom tovabbra sem, hogy kepes lenne az onreflexiora a management. Draftolunk megint par futot meg bust vedot akik egy snapet sem jatszanak majd vagy ha jatszanak is, semmi impact.
több mint 4 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Mai napig haragszom Shermanra mert elment, épp a Ninershez. Tudom, ilyen az üzlet. Hogy jó lenne-e ha visszajönne? Igen. Viszont Griffiné az az oldal, úgyhogy mégsem.
SB-on már csak hivatalból is a Chiefsnek szurkoltam, úgyhogy jól van ez így ahogy alakult. Jövőre, illetve idén érdekes lesz az NFC West. A Rams nem tudni hol tart, a Frisco lehet hogy követi a SB vesztesek rögös útját, az Arizona meg.......ki tudja, ha az ifjú QB elkapja a fonalat, bármi lehet.
Na és akkor vagyunk mi. Számomra teljes homály hogy mi következik, hogy mire lehetünk képesek, úgyhogy marad az örök mantra: Rendes falat Wilsonnak!

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 4 éve
12th member Seattle Seahawks 1 050

A jövő évi mozgástér: (cap/draftpicks)

Az jól látszik, hogy a PO brigádból kvázi nekünk vannak a legjobb lehetőségeink, az Eagles-ön kívűl senki sincs még a lőtávolban sem.

(A 49ers-Rams duó egyaránt a worst7-ben van.)
akdestroyer
Fuh, a 9ers es a Rams durva helyzetben lesz most offseasonban. Itt az ido, hogy elkoltsuk a penzt, es visszavegyuk a West tronjat.

Szerk: Sherm parszor csunyan megegett ma a dontoben. 9ers webzone-on mar mindenki a visszavonulasat koveteli.
undisputedly
Az esély adott bár azt a sok lyukat nem hiszem, hogy be tudnánk foltozni egy offseason alatt, plusz amíg Norton a DC nem leszek boldog. Remélem drafton nem a csiszolatlan gyémántokra megyünk rá megint és sikerül építkeznünk.
49ers-nél kiváncsi leszek lesz-e sb hangover. Sherman sajnos tényleg meglett égetve párszor főleg a meccs végén, de azért visszavonulását követelni ilyen szezon után érdekes 😀 én elnézném a csapatunkban mégha ez a múlt miatt sansztalan is.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014

A jövő évi mozgástér: (cap/draftpicks)

Az jól látszik, hogy a PO brigádból kvázi nekünk vannak a legjobb lehetőségeink, az Eagles-ön kívűl senki sincs még a lőtávolban sem.

(A 49ers-Rams duó egyaránt a worst7-ben van.)
akdestroyer
Fuh, a 9ers es a Rams durva helyzetben lesz most offseasonban. Itt az ido, hogy elkoltsuk a penzt, es visszavegyuk a West tronjat.

Szerk: Sherm parszor csunyan megegett ma a dontoben. 9ers webzone-on mar mindenki a visszavonulasat koveteli.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598

A jövő évi mozgástér: (cap/draftpicks)

Az jól látszik, hogy a PO brigádból kvázi nekünk vannak a legjobb lehetőségeink, az Eagles-ön kívűl senki sincs még a lőtávolban sem.

(A 49ers-Rams duó egyaránt a worst7-ben van.)

több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 163 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Seattle által draftolt Steve Hutchinson bekerült a Hall of Famebe.
több mint 4 éve
SONICS-SEAHAWKS Seattle Seahawks Washington Huskies 133 — andrasbora@gmail.com
Ma nyomkodtam kicsit a fanspeaket, ezek jöttek ki 5 különböző big boarddal. Van egyelőre egy csomó játékos, akit nagyon másképp értékelnek a különböző szakik. Például Raekwon Davis, vagy Curtis Weaver kb 15.-90. hely között bárhol megtalálhatóak.






több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
Szeptemberben irtam ezt a hozzaszolast:

Kis jatek amire visszanezhetunk:
O# MVP: RW
D# MVP: Clowney
Legnagyobb pozitiv meglepetes: Poona (liga top3 belso falember lesz)
Legerosebb egyseg: liga legerosebb front7-je week7 utan
Legnagyobb negativ meglepetes: Shaquill Griffin
Leggyengebb egyseg: CB sor

Merleg: 11-5
PO: Igen
undisputedly
O# MVP: Eltalaltam, habar nem volt nagy kockazat RW-t nevezni.
D# MVP: Ez mar kicsit neccesebb. Griffin tobbet volt egeszseges, de Clowney volt a legjobbunk, szoval ez is talalat.

Legnagyobb pozitiv meglepetes: Ez nem jott be, Poona nem jatszott rosszul, de kiemelkedoen sem jol (pedig egy szezonnal elotte a liga egyik legjobb runstoppere lett). Dissly-t mondanam a legnagyobb pozitiv meglepetesnek, de tul sokat volt serult, szoval ezt a cimet DK Metcalfnak adom. Nincs talalat.

Legerosebb egyseg: Oh boy, ennel nagyobbat nem is tevedhettem volna, pedig papiron milyen jol enzett ki. Igaz akkor meg nem tudtuk, hogy Norton mekkora tragya lesz. Legerosebb egyseg az elkaposor volt szerintem, habar a RB sor is kozel van hozzajuk. Nincs talalat.

Legnagyobb negativ meglepetes: Ezt sem sikerult eltalalnom. Szerencsere. A legnagyobb negativ meglepetes egyertelmuen Ansah lett. Nincs talalat.

Leggyengebb egyseg: CB-t irtam, de most nem tudom eldonteni, hogy az OL, a DL vagy a CB sor volt-e a rosszabb. Adok egy fel pontot.

Osszesen 2,5/6 😀 Nem teszem ki az ablakba.
Szerk: Ugyanakkor a merlegunket eltalaltam, mert 11-5-ot mondtam (ez azert megsuvegelendo), es a PO is osszejott, szoval a 4,5/8 mar kicsit jobb arany 😀

Amugy az 58. oldal korul vannak az erre vonatkozo kommentek.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
De az is látszik, hogy egymás után nem húztunk kétszer ugyanarra a posztra. Szerintem nem fogunk DE-t húzni, ha tavaly arra lőttük el az első kört. Így lehet RT/OG lesz az első pick.
Duff
Igen, kiolvashato a sormintabol, viszont iden a 31/32. helyen vegeztunk passrushban. Csak a Miami volt gyengebb nalunk. Plusz a DL roster 2/3-a FA lett.

Jelenleg a kovetkezo DL jatekosok vannak szerzodes alatt a kovetkezo evre:
Kezdo/rotacios jatekos:
Poona Ford
Rasheem Green

Toltelek:
Nazair Jones
Demarcus Christmas
Shakir Soto
Mone
Collier

FA:
Clowney
Ansah
Reed
Al Woods
Branden JacksonQuinton Jefferson
több mint 4 éve
Duff Seattle Seahawks 3 041
De az is látszik, hogy egymás után nem húztunk kétszer ugyanarra a posztra. Szerintem nem fogunk DE-t húzni, ha tavaly arra lőttük el az első kört. Így lehet RT/OG lesz az első pick.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 725 — SuperBowl Champions 2013/2014
Amiota Wilson a csapat iranyitoja, a kovetkezo jatekosokat es poziciokat hoztuk el/celoztuk meg az elso pickunkkel:

2013- 2. kor Christine Michael RB
2014- 2. kor Paul Richardson WR
2015- 2. kor Frank Clark DE
2016- 1. kor Germain Ifedi OT
2017- Malik McDowel DE/DT
2018- 1. kor Rashad Penny RB
2019- 1. kor L.J. Collier DE

Osszesen: 3 db DL, 2db RB, 1db OT, 1db WR

Jol lathato, hogy a DE-eknel a Michal Bennett fele tweener/versatile jatekost keressuk, igy teljesen megjosolhatatlan kiben latjuk azt az X faktort, hogy tobb helyen is felallhat. A prospect ismertetok raadasul nem ertekelik ezt a flexibilitast, ok a klasszikus DEjatekosokat heleyzik elore. Leven, hogy Collier bust, tovabbra is keressuk a kovetkezo Bennettet. Clowney nem az a DE aki a cornernel hajlik es megveri az OT-t. Clark mar inkabb az volt. LJ Collierek is annak kellett volna lennie.

SZerintem az elso pick ide fog menni. En legszivesebben a DL kapcsan azt latnam, ha hoznank egy space eater igazi szornyeteg DT-t, akiben azert passrush potencial is van. Reed nem az. Poona nem az, alulmeretezett. Al Woodsot megtarthatjuk, jol jatszott az eltiltasaig, de a futas megallitasa kell legyen a fo prioritas. Egy Philly fele Cox-light kellene. Melle hoznam meg Yannickot, de o inkabb a nagy almaba menne, mert az a nagyobb piac. Osszessegeben szerintem egy tweener DE-ert megyunk eloszor.

OL teren en megtartanam Brittet 8 millioert is, mivel van cashunk. Brown- Jamarco-Britt lehetne az egyik oldal, igy mar csak a jobb felet kellene rendbe tenni a falnak. Egy remek RT-t talalhatnank a korai pickunkkel, plusz johetne meg egy fiatal OG aki nem kell kihagyjon 2 meccset minden lejatszott merkozes utan.

4 pickunk van a top 100-ban. Ezek nalam igy alakulnanak: DT-RT-DE-OG

A maradek 3 picket CB-re, WR-re es RB-re tolnam, mivel hianyzik a 2. szamu CB es a 3. szamu elkapo a rosterrol.

Akiket szivesen latnek az FA piacrol:

Brandon Scherff- OG - Washington
Clowney - DE - Seahawks
Ngakoue - DE - JAX
Armstead - DE - SF
Joe Thuney - OG - NE
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
Szvsz egyértelmű, meg kell védeni a 150 milkós fr qb-t. Bármi áron. Utána jöhet minden más. Ja, hogy évek óta ezt szajkózzák a fanok...? Hát akkor izé, rb!



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 646 — Seahawks fan
Na, akkor Draft-Preview Seahawks módra.

Két megjegyzés kezdésnek:
1.) A következő felsorolás a jelenlegi (jan 27.) általam vélt erősorrendet hivatott boncolgatni. Ez áprilisig nyilván sokat fog még változni, játékosok mozognak majd a boardokon +-100 helyeket anélkül, hogy egy percet is játszottak volna (fene érti 😀), meg ott van a combine is, ami lendületből rúgja majd fel a szaros vödröt. Szóval ezt tessék belekalkulálni. Majd a draft előtt újra nekifutok. 😊

2.) Mivel kb 50+ játékost fogok felsorolni, megkímélném magunkat attól, hogy minden prospectet részletesen bemutassak, így itt most csak nevek szintjén fogom őket megemlíteni. Akinek felkelti az érdeklődését 1-1 prospect az guglizzon rá youtube-on, vagy külön kérésre írok róla.

Na kezdjük!

Needek: DE, DT, OT, OG, CB, RB, WR, S - kb pont ebben a sorrendben.

Pickek: 1/27, 2/59, 2/64(KC-Clark trade), 3/100*(comp ET), 4/130* 5/172* 6/210*
*=comp pick-ektől függően


1/27, Seahawks on the clock
Itt már nagyon nehéz jósolgatni. Először is kizárom azokat a játékosokat akiket tuti kivisznek előttünk: J.Burrow, Tua, J.Herbert (QB) J.Jeudy, C.Lamb, H.Riggs III, L.Shenault, T.Higgins (WR) A.Thomas, J.Wills, T.Wilfs, M.Becton (OT), C.Young, AJ.Epenesa (DE) D.Brown, J.Kinlaw (DT) J.Odukah, K.Fulton (CB), G.Delpit (S), I.Simmons, K.Murray (LB).
Velük szinte tuti, hogy nem kell számolni.

1/a) Felcserélés: Ezt tartom a legvalószínűtlenebb forgatókönyvnek, de azért most vegyük át, csak a játék kedvéért. Fel csak max 1/20-ig cserélnék, és azt is csak abban az esetben, ha valamelyik top prospect csúszásba kezdene. Gondolok itt AJ.Epenesa-ra aki jelenleg a konszenzus 2. legjobb DE, Javon Kinlaw-ra (DT 3tech) aki egy igazi szörnyeteg lenne középen, illetve a Andrew Thomas-Jedrick Wills-Tristan Wilfs OT trióra, akik jelenleg magasan kiemelkednek a classból.
Másért nagyon nem mozognék fel.

1/b) Húzás: Na akkor itt kezdődnek az izgalmak. Hova húzzunk? DE, DT, OT, OG? Mik a lehetőségek?
Nos,
iOL- poszton egyetlen egy 1.körös tehetség van, Tyler Biadasz (C/OG), aki magasan kiemelkedik társai közül, több helyen is láttam már hozzánk mock-olva. Nem dőlnék a kardomba ha 1/27-en jönne, értéken is van, need is, de ilyen DL need mellett nem rá tüzelnék az első pickkel.
OT-ben 4 igazi első körös prospect van, amiből 3-at eddigre kivittek. Mellettük Mekhi Becton (OT) van még, aki viszont számomra olyan E.Flowers-G.Ifedi kaliber: fizikális szörny, magas plafonnal és iszonyat bust gyanúval. Az OT-k között a 2. és 8. hely között mindenfelé ranking-olták már, nem tudom örülnék-e neki, de nagy eséllyel már bent sem lesz.
Rajtuk kívül viszont nincs olyan, akire 1/27-et lőnék szóval ugorjunk a védőfalra.
DT- A két top15 DT prospect mögött elég nagy az űr, konkrétan szerintem csak Raekwon Davis (DT 3tech) ér jelenleg első kört, ő se biztosan. Viszont elég mély a class a 2.körös iDL játékosokban, így még tovább fordulnék, igen: az első körben DE-t kell húzni.

DE- A "biztosan kimentek" kategóriába csak 2 nevet írtam fentebb, na nem azért, mert nem megy ki rajtuk kívűl még 3 DE az 1/27-es pickig, hanem azért mert fogalmam sincs kik lesznek azok. 5 játékos is van aki igazi elit DE matéria, és jó eséllyel ketten is bent lesznek még a mi választásunknál!
Akikre figyelni kell: Yetur Gross-Matos, K'Lavon Chainsson, Curtis Weaver, Terrell Lewis, Julian Okwara.
Apróbb különbségek vannak köztük, de a legtöbb helyen mind benne vannak a top40-ben, bármelyikük is van bent, ki kell húzni. Közülük is talán Curtis Weaver(DE) a kedvencem, mockolták is hozzánk itt-ott, nagyon örülnék neki.

A felsoroltakon kívűl egyetlen egy poszt van még, aminél nem sírok fel a szülés fájdalmával, ha belehúzunk, és ez a CB. Itt J.Odukah és K.Fulton top10 tehetség, ám van még az osztályban 2 nagyon erős prospect és mindketten az első kör közepe-vége felé vannak projektálva. Ők Trevon Diggs(CB) és CJ.Henderson(CB). Igazi lockdown CB1 matéria mindkettő, Griffinnel elképesztő párost alkotna bármelyikük. Rájuk tudok még jó szájízzel gondolni, ennek ellenére tartom hogy DE pick kell.

1/c)Letrade: A fent vázolt DE helyzet fényében nagyon nem örülnék annak, ha kiszambáznánk az második kör elejéig, mert az összes elit tehetségű passzsiettetőt buknánk, és itt már megint csak a 2.körös resztiből való kukázás maradna. De mivel komoly esély nyílik erre a szcenárióra is, nézzük, ki lenne jó pick a második kör elején:

Nagyon kevés név van a táblázatomban ezen a helyen. OT-ben, DT-ben szerintem nagy a szakadék, inkább ilyen "2.körvége"-játékosok maradtak, a többi posztra nem lőnék, egyedül DE poszton tudnám kiemelni Darrell Taylor(DE) és Zach Baun(DE) nevét, akikre 2/35 körül nem mondom azt hogy reach.


2/59, 2/64 Seahawks on the clock

Két pick a második kör végén, és nagyon mély merítési lehetőség, rengeteg jó prospecttel, illik hát jól kihasználni. Kire lőjünk?

Ha nem DE-re adtuk az első kört, akkor csúszók hiányában itt Jonathan Greeland(DE), Josh Uche(DE), és Bradlee Anae(DE) is nagyon jó értéket képvisel, utóbbit a pff is nagyon szereti.

iDL- Justin Madubuike(DT 3tech), Ross Blacklock (DT 3tech), és Davon Hamilton(DT 3tech) is valid választás a 60.pick körül.
(Neville Galimore, Leki Fotu és Rashard Lawrence mind magasabban jegyzett prospect az én hármasomnál, de mindháram NT-ben vitézkednek, ez nálunk ugye nem opció.)

OT- 5db 2.körös tackle is van akit simán szeretnék itt, ők sorrendben: Trey Adams(OT), Lucas Niang(OT), Josh Jones(OT), Austin Jackson(OT) és Prince Tega Wanogho(OT).

OG- Guardra itt érdemes először nézni, de itt már nagyon, Netane Muti(OG), Solomon Kindley(OG), Shane Lemieux(OG), Nick Harris(C) mind kiváló erősítés lenne a fal belsejébe.

CB- Fentebb már írtam a 4db nagyon magas CB1 prospectről, viszont rengeteg S.Griffin kaliberű CB2 lesz még bent 2/64-en is, akiket szívesen látnák a csapatban. Ők: Cameron Danzler(CB), Bryce Hall(CB), AJ.Terrell(CB), Jaylon Johnson(CB) és Jeff Cladney(CB).


20 prospectet soroltam fel itt a második kör végén, a legtöbbjük nyílván nem lesz már bent, de az összes azért nem mehet ki. 😊

Én egy CB+OT picknek örülnék a legjobban, AJ.Terrell/Bryce Hall(CB) és Josh Jones/Lucas Niang(OT) a kedvenceim.


3/100+4/130 Seahawks on the clock

Itt már nagyon sok lehetőség van, inkább csak a posztokra koncentrálnék.

Nos, a 3.-4. körben az OT,OG,DE,DT,CB ötös-ből arra a kettőre néznék, amelyikre még nem ment pick. Jelen szcenárióban ez a OG-DT páros. Igazából mind az öt poszton akkora lyukak vannak, hogy egyiket se dupláznám be egy másik kárára, és luxuspickek sem férnek be még itt. (RB, TE, LB, S)

Az utolsó 2 picken pedig szabad kezet adok Carrollnak, bármilyen agyhalott húzást megejthet, ha a fenti nevekből/posztokból ki tud húzni ötöt előtte.

Ha én döntök, akkor 5. körben egy WR3, 6. körben egy FS érkezik.

Asszem ennyi röviden. Hosszabban majd a draft előtt.

Vélemények? 😀
Kiknek örülnétek?
akdestroyer
Nagyon jó kis elemzés így elsőre, gratula! Remélem egyetlen momentum bekavar majd a JS-PC gondolatmenetbe, mégpedig Wilson véleménye. Csak megkérdezik előtte, főleg a nyilatkozata után. Végülis ő a frencsájz arca, a kulcs az egész rendszerhez.
Nálam egyenlőre a DE-OL-CB trió élvez elsőbbséget, de hoznék egy slot elkapót is, ne mindig Lockettet darálják. Rutinból úgyis hozunk RB-et meg TE-et Na és persze kell a DT is. Aztán majd meglátjuk.

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.