Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 842 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 560
Zavi, a csapatválasztásnál arra azért figyeljél, hogy az igazi baseballt az NL-ben játsszák. ahol nincsenek ilyen designated shitterek 😛Jakehomer
Az mi? 😊zavi27
kijelolt uto, szo szerinti forditasban.
a national league-ben hagyomanyosan a 9. (felteve, ha nem tony la russa a menedzsered) uto a lineupban a pitcher.
ami nem tul latvanyos, mert altalaban a pitcherek nem jo utok.
igy kitalaltak, h helyettuk nevezhetnek a meccsre egy dh-t a csapatok, aki csak ut, es nincsenek egyeb feladatai.
ezt az american league csapatai elfogadtak, es igy az al-ben 8 mezonyjatekos + 1 dh alkotja a batting ordert.
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Zavi, a csapatválasztásnál arra azért figyeljél, hogy az igazi baseballt az NL-ben játsszák. ahol nincsenek ilyen designated shitterek 😛Jakehomer
Az mi? 😊
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
tehat a white soxt is nyugodt szivvel valaszthatja kedvencenek. ott sincs.Mikey
Percek óta ezen röhögök. 😀
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Öcsém Darksun, végre sikerül 1 embert megtéríteni ehhez a lúzer gagyi Marinershez, erre beköpsz, hogy túlfényeztem őket? 😀 Nem szép dolog így recruitolni magatokhoz az újoncokat 😛

Egyébként komolyra fordítva 😀 Nem is mondtam, hogy nagykirályok vagyunk, csak azt, hogy nagy a potenciál a csapatban. Több cikk is volt arról, hogy mekkorát változott a csapat, miután az a néhány újonc aug-szeptemberben bekerült a csapatba. De hát nyilván lehet, hogy nem jön ki belőlük amire képesek, csakhogy én amit láttam azon a nem kevés meccsen, az komoly bizakodásra ad okot. 😊

btw JoeyB hát nagyon örülök, hogy sikerült meggyőzzelek 😀 Szerintem nem fogod megbánni, még ha itt próbálják is elhitetni veled, hogy igazából reménytelenek vagyunk 😊

Ja egyébként újoncoknak mondanám, hogy a Colorado Rockiesnak ne drukkoljanak, mert mindig ellenük fújnak a bírók... 😀😀fetomy
mindig szeretek egy kis szerethető csapatot kiválasztani, plusz a fiatal csapat nálam mindig befutó, így volt anno pl aznba-ben a portland, chicago(gordon-deng), oklahomacity, memphis 😊 plusz seattle-ben szerethetőek a franchise-ok, remek a hangulat, na meg múlthéten láttuk a Mist-et is mennyire szerethetőek 😀 illetve zavi kollégámmal majd lesz még egy rivalizálás így, mint kb minden sportban 😀JoeyB
😊

Francert van a Seattle is az Oakland csoportjaban?! 😊
több mint 12 éve
JoeyB Houston Texans California Golden Bears 347 — Texans fan
Öcsém Darksun, végre sikerül 1 embert megtéríteni ehhez a lúzer gagyi Marinershez, erre beköpsz, hogy túlfényeztem őket? 😀 Nem szép dolog így recruitolni magatokhoz az újoncokat 😛

Egyébként komolyra fordítva 😀 Nem is mondtam, hogy nagykirályok vagyunk, csak azt, hogy nagy a potenciál a csapatban. Több cikk is volt arról, hogy mekkorát változott a csapat, miután az a néhány újonc aug-szeptemberben bekerült a csapatba. De hát nyilván lehet, hogy nem jön ki belőlük amire képesek, csakhogy én amit láttam azon a nem kevés meccsen, az komoly bizakodásra ad okot. 😊

btw JoeyB hát nagyon örülök, hogy sikerült meggyőzzelek 😀 Szerintem nem fogod megbánni, még ha itt próbálják is elhitetni veled, hogy igazából reménytelenek vagyunk 😊

Ja egyébként újoncoknak mondanám, hogy a Colorado Rockiesnak ne drukkoljanak, mert mindig ellenük fújnak a bírók... 😀😀fetomy
mindig szeretek egy kis szerethető csapatot kiválasztani, plusz a fiatal csapat nálam mindig befutó, így volt anno pl aznba-ben a portland, chicago(gordon-deng), oklahomacity, memphis 😊 plusz seattle-ben szerethetőek a franchise-ok, remek a hangulat, na meg múlthéten láttuk a Mist-et is mennyire szerethetőek 😀 illetve zavi kollégámmal majd lesz még egy rivalizálás így, mint kb minden sportban 😀


Twitter: azajoey
több mint 12 éve
rsk 66
Egy kis vidámság, a tavaly idény legrandább lengetései, avagy a tíz legjobban sikerült breaking ball. 😊
http://mlb.sbnation.com/2012/2/14/2796560/the-ten-worst-swings-of-the-2011-season
marci
Easy Milton, nobody saw that...

ez jól esett így reggelire, kösz 😂
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 560
tehat a white soxt is nyugodt szivvel valaszthatja kedvencenek. ott sincs.

[egyebkent nem tudom miert olyan marha izgi azt nezni, ahogy a 9. uto az esetek 99.7%-aban buntolni probal.] :p
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Zavi, a csapatválasztásnál arra azért figyeljél, hogy az igazi baseballt az NL-ben játsszák. ahol nincsenek ilyen designated shitterek 😛

Perception is reality.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 560
The White Sox and free-agent outfielder Kosuke Fukudome have agreed to terms on a one-year, $1-million contract which includes a club option for the 2013 season. Under terms of the agreement, Fukudome will receive $500,000 in 2012, while the Sox hold a $3.5-millon option for 2013, including a $500,000 buyout.Mikey
Korrekt, ha jól teljesít, szép trade chip lehet nyáron.marci
pontosan igy gondolom en is, korrekt. nem csak feltetlen az esetleges trade erteket nezve. (ujdonsult blogomon meg is enekeltem a dolgot.)
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Közben lenyomtam az első játék meccsemet, hát játszani nagyon jó ezt a sportot! 😊 Orioles - Rockies 1-0. 😊
több mint 12 éve
Vokey 309 — LockOut-szökevény
The Yankees continue to entertain their possibilities for unloading right-hander A.J. Burnett, and the Cleveland Indians briefly joined the fray as a potential landing spot. :cool:

Hafner?? :rolleyes:
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Öcsém Darksun, végre sikerül 1 embert megtéríteni ehhez a lúzer gagyi Marinershez, erre beköpsz, hogy túlfényeztem őket? 😀 Nem szép dolog így recruitolni magatokhoz az újoncokat 😛
fetomy
Csak odaszúrtam egyet. 😀 Ichiro meg amúgy öreg. 😀
...
Zavi: nagyon szívesen, igazából nem néztem utána pontosan az utóbbi évek dolgainak, szóval lehet, hogy van benne pár pontatlanság, de akkor kijavítanak majd a többiek. Én a Yankees-en kívül nem követem a többi csapatot teljesen naprakészen, szóval csak a homályos emlékezetemből írtam le pár dolgot röviden.
Ha a Yanks-ről kérdezel, akkor pontosabbat tudok mondani. 😀
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Tavalyi alapszakasz vegeredmenyeket neztem, oriasi kulonbsegek vannak, nem tul szorosak a csoportok ahogy latom. Akkor ez nem olyan kiegyenlitett mint az NFL, meg persze a 162 meccs alatt eleg jol kijohet a kulonbseg gondolom. Fluktuacio van annyira jelentos mint a fociban, tehat hogy 3-4 evente jelentosen valtozhatnak az eroviszonyok, fizetesi sapka, draft van? Mennyire fontos a draft, mert fociban ugye szezonokat befolyasolhat, meg egy jo epitkezes, mig NHL,NBAben alig szamit ahhoz kepest. Az MLB hova loheto be ebbol a szempontbol? Mi az a farmrendszer, vagy ilyesmi amit parszor olvastam itt? Jelenlegi eroviszonyokrol, (meg az utobbi 4-5 teljesitmenyeirol) meg szezonkezdet elott remelem lesz valami magyar vagy angol csapatbeharangozo, mondjuk konfonkent, vgay a liga sztarjatekosai szempontjabol csoportonkent kiket erdemes nezni.zavi27
Az MLB azért kevésbé kiegyenlített, mert nagyon sok a meccs. Persze a szezon végére is benne lehet néhány nagy teljesítmény, mint idén a Rays, vagy a bajnokká lett Cardinals. Őket egy hónappal a szezon vége előtt még mindenki temette, de aztán nagy hajrával bejutottak a playoffba.
Egy-egy csapat fejlődése sok mindentől függ. A draft pont nem nagyon tartozik ezek közé a tényezők közé. 😀 Inkább, hogy ki hogy cserél szezon közben, milyen szabad ügynököket húz be az off season alatt, stb.
Az AL Eastben évek óta a Yankees és a Red Sox a két legjobb, az utóbbi pár évben a Rays is felzárkózott hozzájuk (ez a legnehezebb csoport emiatt). A Blue Jays és az Orioles keresik önmagukat. A '90-es évek elején a Toronto menő volt, az O's meg a '90-es évek közepén volt a NY-kal partiban mindig (én akkoriban ismertem meg a sportot), de aztán valami eltört és azóta valahogy nem tudják összerántani a csapatot.
Az AL Central csoportban az Tigers - Twins - White Sox harcol az utóbbi években az elsőségért, bár a Soxnak nem nagyon jött össze mostanában a siker. Az Indiansnek talán 2007-ben volt utoljára jó szezonja? Vokey? A Royals pedig az ottani Orioles.
AL West: Az utóbbi két évben Rangers dominancia volt, de előtte az Angels volt a nagy király csapat nyugaton. Idén bevásárolt az LA, szóval könnyen lehet, hogy visszaveszik a vezetést. Az A's-ben sok a potenciál minden évben, de valahogy nem akar összejönni ez a moneyball-os téma. 😊 A Seattle-ről fetomy nyilatkozott, de azért annyira nem nagykirály csapat 😀
NL Keleten most Miamiként folytatja a Marlins, új stadion, nagybevásárlás játékosokból, csinnadratta, stb. Ők fiatal franchiseként bajnokok lettek '97-ben, majd 2003-ban újból. Azóta nem muzsikáltak túl jól (szétkapkodták a bajnokcsapatot). A Mets az utóbbi években szenved (marci mesélhet róla), de 2000-ben egy nagyon jó kis döntőt játszottak a városi rivális Yankees-zel. Előtte '86-ban pedig a Bostont verték drámai módon a döntőben. A Phillies az utóbbi években egyeduralkodóvá vált a keleti parton, jó játékosállománnyal és okos csapatfelépítéssel már évek óta dominálják a csoportot, sőt az NL-t is. A Capitals egy érdekes eset, hasonlók kicsit nekem, mint az Oakland. A Braves a '90-es évek nagy csapata volt, de csak 1 bajnoki címre futotta nekik akkor. Azóta kicsit leeresztettek, de tavaly az utolsó meccsen úszott el nekik a rájátszás.
Central csoportban az elmúlt pár évben a Reds ment át talán a legnagyobb fejlődésen, mellettük a Brewers is elég jól muzsikál, de ők kulcsjátékosokat veszítettek el most. A Cardinals nagy hajrában jutott be a rájátszásba és meg is nyerték az egész Show-t végül. Úgy, hogy az egyik legjobb kezdődobójuk egész évben sérült volt. Az Astros katasztrófa, jövőre átrakják őket az AL West-be. A Cubs egy csúnya rekord tartója, amit szeretnének levetkőzni minden évben, de sehogy sem sikerül (több, mint 100 éve nem nyertek döntőt). A Pirates pedig szintén sok tehetséges fiatallal rendelkezik, de ők mostanában léptek talán a fejlődés útjára. Pár éven belül akár még lehet is belőlük valami.
Nyugaton a helyzet változékony. Hol a Giants, hol a Rockies, hol a Diamondbacks végez az élen. A SF meg is nyerte két éve a bajnokságot, a liga egyik legjobb kezdődobója náluk van (Milehigh kedvence mellesleg 😀). A Rockiesban sok a tehetség, ha megúszták sérülés nélkül, akkor többre vihették volna. A Dodgersnek valahogy sosem jön össze, a Padresről pedig nem tudok nyilatkozni.
Ez csak pár mondat a csapatokról, ahogy én látom őket, de elég sok csapatnak van itt a fórumon drukkere, akik bővebben és pontosabban ki tudják fejteni az egyes kedvenceket és azok csoportriválisait.
Farmrendszer: az összes csapatnak megvan a saját "kiscsapatai", akik több ligában mérik össze az erejüket. A három fő liga az A, az AA és az AAA. Az AAA a Major League előszobája kb. Ezekben a ligákban azért vannak az általában fiatal játékosok, hogy ott fejlődjenek és felkészítsék őket amennyire csak lehet. Ha valaki az MLB-s csapatból rosszul teljesít, azt le is küldhetik az AAA csapatba, hogy ott összeszedje magát, vagy ha valaki egy komoly sérülés után regenerálódik, az is lehet, hogy AA-ban, vagy AAA-ban részt vesz pár meccsen, hogy ne egyből a mélyvízbe dobják vissza.
Rivalizálás több is van, a legjelentősebb (azt hiszem bátran mondhatom) a Yankees - Red Sox párharc. Ez az 1920-as évekre vezethető vissza (illetve a két város történelméből adódóan a New York - Boston rivalizálás nem csak a sportban jelent meg). A '20-as évek előtt a Red Sox volt a(z egyik) legjobb csapat a ligában, de aztán a Yankees évtizedeken keresztül rendre győztesként került ki, ők nyerték meg a legtöbbször a bajnokságot a Boston pedig nem tudott nyerni miután eladták Babe Ruth-ot a Yankees-nek. Ez az átok 2004-ben tört meg, több, mint 80 év után. A Yankee - Sox párharc mindig nagy presztízzsel bír.
De klasszikus párharcok még a Cubs - Cardinals, vagy a Dodgers - Giants. Ezeken kívül a városokon belüli párharcok is jelentőséggel bírnak, csak ezek a csapatok kevesebbszer találkoznak egymással.
DS!Darksun3
Darksun, komolyan, ezen írásod kinyomtatom magamnak mint a kezdőknek szóló MLB Biblia!! 😊 Nagyon szépen köszönöm!!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Öcsém Darksun, végre sikerül 1 embert megtéríteni ehhez a lúzer gagyi Marinershez, erre beköpsz, hogy túlfényeztem őket? 😀 Nem szép dolog így recruitolni magatokhoz az újoncokat 😛

Egyébként komolyra fordítva 😀 Nem is mondtam, hogy nagykirályok vagyunk, csak azt, hogy nagy a potenciál a csapatban. Több cikk is volt arról, hogy mekkorát változott a csapat, miután az a néhány újonc aug-szeptemberben bekerült a csapatba. De hát nyilván lehet, hogy nem jön ki belőlük amire képesek, csakhogy én amit láttam azon a nem kevés meccsen, az komoly bizakodásra ad okot. 😊

btw JoeyB hát nagyon örülök, hogy sikerült meggyőzzelek 😀 Szerintem nem fogod megbánni, még ha itt próbálják is elhitetni veled, hogy igazából reménytelenek vagyunk 😊

Ja egyébként újoncoknak mondanám, hogy a Colorado Rockiesnak ne drukkoljanak, mert mindig ellenük fújnak a bírók... 😀😀
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Rivalizálás több is van, a legjelentősebb (azt hiszem bátran mondhatom) a Yankees - Red Sox párharc. Ez az 1920-as évekre vezethető vissza (illetve a két város történelméből adódóan a New York - Boston rivalizálás nem csak a sportban jelent meg). A '20-as évek előtt a Red Sox volt a(z egyik) legjobb csapat a ligában, de aztán a Yankees évtizedeken keresztül rendre győztesként került ki, ők nyerték meg a legtöbbször a bajnokságot a Boston pedig nem tudott nyerni miután eladták Babe Ruth-ot a Yankees-nek. Ez az átok 2004-ben tört meg, több, mint 80 év után. A Yankee - Sox párharc mindig nagy presztízzsel bír.
De klasszikus párharcok még a Cubs - Cardinals, vagy a Dodgers - Giants. Ezeken kívül a városokon belüli párharcok is jelentőséggel bírnak, csak ezek a csapatok kevesebbszer találkoznak egymással.
DS!Darksun3
Van egy ide illő fasza film is. A Szívem csücskei. Ezt a 2004-es szezont követhetjük végig, romantikus vígjáték formájában. De jó kis hangulatos ez is.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Tavalyi alapszakasz vegeredmenyeket neztem, oriasi kulonbsegek vannak, nem tul szorosak a csoportok ahogy latom. Akkor ez nem olyan kiegyenlitett mint az NFL, meg persze a 162 meccs alatt eleg jol kijohet a kulonbseg gondolom. Fluktuacio van annyira jelentos mint a fociban, tehat hogy 3-4 evente jelentosen valtozhatnak az eroviszonyok, fizetesi sapka, draft van? Mennyire fontos a draft, mert fociban ugye szezonokat befolyasolhat, meg egy jo epitkezes, mig NHL,NBAben alig szamit ahhoz kepest. Az MLB hova loheto be ebbol a szempontbol? Mi az a farmrendszer, vagy ilyesmi amit parszor olvastam itt? Jelenlegi eroviszonyokrol, (meg az utobbi 4-5 teljesitmenyeirol) meg szezonkezdet elott remelem lesz valami magyar vagy angol csapatbeharangozo, mondjuk konfonkent, vgay a liga sztarjatekosai szempontjabol csoportonkent kiket erdemes nezni.zavi27
Az MLB azért kevésbé kiegyenlített, mert nagyon sok a meccs. Persze a szezon végére is benne lehet néhány nagy teljesítmény, mint idén a Rays, vagy a bajnokká lett Cardinals. Őket egy hónappal a szezon vége előtt még mindenki temette, de aztán nagy hajrával bejutottak a playoffba.
Egy-egy csapat fejlődése sok mindentől függ. A draft pont nem nagyon tartozik ezek közé a tényezők közé. 😀 Inkább, hogy ki hogy cserél szezon közben, milyen szabad ügynököket húz be az off season alatt, stb.
Az AL Eastben évek óta a Yankees és a Red Sox a két legjobb, az utóbbi pár évben a Rays is felzárkózott hozzájuk (ez a legnehezebb csoport emiatt). A Blue Jays és az Orioles keresik önmagukat. A '90-es évek elején a Toronto menő volt, az O's meg a '90-es évek közepén volt a NY-kal partiban mindig (én akkoriban ismertem meg a sportot), de aztán valami eltört és azóta valahogy nem tudják összerántani a csapatot.
Az AL Central csoportban az Tigers - Twins - White Sox harcol az utóbbi években az elsőségért, bár a Soxnak nem nagyon jött össze mostanában a siker. Az Indiansnek talán 2007-ben volt utoljára jó szezonja? Vokey? A Royals pedig az ottani Orioles.
AL West: Az utóbbi két évben Rangers dominancia volt, de előtte az Angels volt a nagy király csapat nyugaton. Idén bevásárolt az LA, szóval könnyen lehet, hogy visszaveszik a vezetést. Az A's-ben sok a potenciál minden évben, de valahogy nem akar összejönni ez a moneyball-os téma. 😊 A Seattle-ről fetomy nyilatkozott, de azért annyira nem nagykirály csapat 😀
NL Keleten most Miamiként folytatja a Marlins, új stadion, nagybevásárlás játékosokból, csinnadratta, stb. Ők fiatal franchiseként bajnokok lettek '97-ben, majd 2003-ban újból. Azóta nem muzsikáltak túl jól (szétkapkodták a bajnokcsapatot). A Mets az utóbbi években szenved (marci mesélhet róla), de 2000-ben egy nagyon jó kis döntőt játszottak a városi rivális Yankees-zel. Előtte '86-ban pedig a Bostont verték drámai módon a döntőben. A Phillies az utóbbi években egyeduralkodóvá vált a keleti parton, jó játékosállománnyal és okos csapatfelépítéssel már évek óta dominálják a csoportot, sőt az NL-t is. A Capitals egy érdekes eset, hasonlók kicsit nekem, mint az Oakland. A Braves a '90-es évek nagy csapata volt, de csak 1 bajnoki címre futotta nekik akkor. Azóta kicsit leeresztettek, de tavaly az utolsó meccsen úszott el nekik a rájátszás.
Central csoportban az elmúlt pár évben a Reds ment át talán a legnagyobb fejlődésen, mellettük a Brewers is elég jól muzsikál, de ők kulcsjátékosokat veszítettek el most. A Cardinals nagy hajrában jutott be a rájátszásba és meg is nyerték az egész Show-t végül. Úgy, hogy az egyik legjobb kezdődobójuk egész évben sérült volt. Az Astros katasztrófa, jövőre átrakják őket az AL West-be. A Cubs egy csúnya rekord tartója, amit szeretnének levetkőzni minden évben, de sehogy sem sikerül (több, mint 100 éve nem nyertek döntőt). A Pirates pedig szintén sok tehetséges fiatallal rendelkezik, de ők mostanában léptek talán a fejlődés útjára. Pár éven belül akár még lehet is belőlük valami.
Nyugaton a helyzet változékony. Hol a Giants, hol a Rockies, hol a Diamondbacks végez az élen. A SF meg is nyerte két éve a bajnokságot, a liga egyik legjobb kezdődobója náluk van (Milehigh kedvence mellesleg 😀). A Rockiesban sok a tehetség, ha megúszták sérülés nélkül, akkor többre vihették volna. A Dodgersnek valahogy sosem jön össze, a Padresről pedig nem tudok nyilatkozni.
Ez csak pár mondat a csapatokról, ahogy én látom őket, de elég sok csapatnak van itt a fórumon drukkere, akik bővebben és pontosabban ki tudják fejteni az egyes kedvenceket és azok csoportriválisait.
Farmrendszer: az összes csapatnak megvan a saját "kiscsapatai", akik több ligában mérik össze az erejüket. A három fő liga az A, az AA és az AAA. Az AAA a Major League előszobája kb. Ezekben a ligákban azért vannak az általában fiatal játékosok, hogy ott fejlődjenek és felkészítsék őket amennyire csak lehet. Ha valaki az MLB-s csapatból rosszul teljesít, azt le is küldhetik az AAA csapatba, hogy ott összeszedje magát, vagy ha valaki egy komoly sérülés után regenerálódik, az is lehet, hogy AA-ban, vagy AAA-ban részt vesz pár meccsen, hogy ne egyből a mélyvízbe dobják vissza.
Rivalizálás több is van, a legjelentősebb (azt hiszem bátran mondhatom) a Yankees - Red Sox párharc. Ez az 1920-as évekre vezethető vissza (illetve a két város történelméből adódóan a New York - Boston rivalizálás nem csak a sportban jelent meg). A '20-as évek előtt a Red Sox volt a(z egyik) legjobb csapat a ligában, de aztán a Yankees évtizedeken keresztül rendre győztesként került ki, ők nyerték meg a legtöbbször a bajnokságot a Boston pedig nem tudott nyerni miután eladták Babe Ruth-ot a Yankees-nek. Ez az átok 2004-ben tört meg, több, mint 80 év után. A Yankee - Sox párharc mindig nagy presztízzsel bír.
De klasszikus párharcok még a Cubs - Cardinals, vagy a Dodgers - Giants. Ezeken kívül a városokon belüli párharcok is jelentőséggel bírnak, csak ezek a csapatok kevesebbszer találkoznak egymással.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Szurkolói szempontból a Cubs a Red Sox meg a Phillie szurkolók a legjobbak szerintem. Persze mindenhol vannak hard core fanok, de talán itt a legtöbb. Mondjuk sokat számít a stadion akusztikája is. De ebben a sportágban az van, hogy kimegy az ember a meccsre. Leül, vesz hot dogot, sört stb. Kajál, piál, dumál és egy-egy szép mozzanatnál tapsol, feláll üvöltözik. Majd fojtatja a kajálást piálást. Azt ajánlom, nézz meg minden csapatról videókat, meccs összefoglalókat, stadionról szurkolókról videókat. Biztos találsz olyan dolgokat amik közelebb visznek a kedvencek megtalálásához.Shawn84
OK! Stadionokat mar bongeszgetem, a tobbi majd a jatekbol, of csak kialakul. Playoffra azert valtozik a kep itt is, es nagyobb tombolas, hangulat van ugye?zavi27
Nézd meg a 2 filmet amit írtam korábban. Azok nagyon hangulatosak, megismerhetsz belőlük csomó dolgot, és a végén a PO hangulatot is. Charlie Sheen-Wild Thing kid 😀 http://www.youtube.com/watch?v=iHJS-i_ajFAShawn84
Mar begyűjtöttem őket, igyekszem majd megnézni, végülis az egész érdeklődést igazán a Moneyball inditotta.
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Akkor ez egyik kerdesemre megvan a valasz, hogy bizony itt is gyorsan valtozhatnak az eroviszonyok. Meg a szurkloi hangulat, rivalizalasok szoktak nekem dontoek lenni, de itt akkor az nemnagyon fog segiteni ha jol erzem, mert nincsen is nagy szurkolas, irto sok meccs van, tehat ilyen kiemelt oriasi primetime meccsek sem, hiszen annyiszor jatszanak egymassal. Milyen madar amugy az az orioles?zavi27
Szurkolói szempontból a Cubs a Red Sox meg a Phillie szurkolók a legjobbak szerintem. Persze mindenhol vannak hard core fanok, de talán itt a legtöbb. Mondjuk sokat számít a stadion akusztikája is. De ebben a sportágban az van, hogy kimegy az ember a meccsre. Leül, vesz hot dogot, sört stb. Kajál, piál, dumál és egy-egy szép mozzanatnál tapsol, feláll üvöltözik. Majd fojtatja a kajálást piálást. Azt ajánlom, nézz meg minden csapatról videókat, meccs összefoglalókat, stadionról szurkolókról videókat. Biztos találsz olyan dolgokat amik közelebb visznek a kedvencek megtalálásához.Shawn84
OK! Stadionokat mar bongeszgetem, a tobbi majd a jatekbol, of csak kialakul. Playoffra azert valtozik a kep itt is, es nagyobb tombolas, hangulat van ugye?zavi27
Nézd meg a 2 filmet amit írtam korábban. Azok nagyon hangulatosak, megismerhetsz belőlük csomó dolgot, és a végén a PO hangulatot is. Charlie Sheen-Wild Thing kid 😀 http://www.youtube.com/watch?v=iHJS-i_ajFA
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
A legjobb a Tampa. Pár éve még lúzerek voltak, aztán beértek a saját nevelések, meg 1-2 csere, igazolás és döntőt játszottak, meg rendre PO esélyesek. Brutál erő csoportban vannak. Na és a csomó meccset játszanak a Yanksel.Shawn84
Akkor ez egyik kerdesemre megvan a valasz, hogy bizony itt is gyorsan valtozhatnak az eroviszonyok. Meg a szurkloi hangulat, rivalizalasok szoktak nekem dontoek lenni, de itt akkor az nemnagyon fog segiteni ha jol erzem, mert nincsen is nagy szurkolas, irto sok meccs van, tehat ilyen kiemelt oriasi primetime meccsek sem, hiszen annyiszor jatszanak egymassal. Milyen madar amugy az az orioles?zavi27
Szurkolói szempontból a Cubs a Red Sox meg a Phillie szurkolók a legjobbak szerintem. Persze mindenhol vannak hard core fanok, de talán itt a legtöbb. Mondjuk sokat számít a stadion akusztikája is. De ebben a sportágban az van, hogy kimegy az ember a meccsre. Leül, vesz hot dogot, sört stb. Kajál, piál, dumál és egy-egy szép mozzanatnál tapsol, feláll üvöltözik. Majd fojtatja a kajálást piálást. Azt ajánlom, nézz meg minden csapatról videókat, meccs összefoglalókat, stadionról szurkolókról videókat. Biztos találsz olyan dolgokat amik közelebb visznek a kedvencek megtalálásához.Shawn84
OK! Stadionokat mar bongeszgetem, a tobbi majd a jatekbol, of csak kialakul. Playoffra azert valtozik a kep itt is, es nagyobb tombolas, hangulat van ugye?
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Milyen madar amugy az az orioles?zavi27
baltimore-i sárgarigó: http://en.wikipedia.org/wiki/Baltimore_Oriolerobiroboter
koszi!
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Egy Orioles ismertetőt nem vállalsz? Az öregek közül ki marad?Shawn84
Lenyúlom a ti hozzászólásaitokat (természetesen nevekkel és linkekkel), és rittyentek hozzájuk a blogra egy O's-t is 😉robiroboter
Tőlem nem nagyon tudsz nyúlni semmit, mert azért olyan szintem nem vágom a sportot. Tavaly összesen 20 meccset sikerült megnéznem +rájátszás 1-2 meg WS. Előtte azért összejött vagy 80 meccs +rájátszás, de az már nagyon rég volt. Túl sok minden változott. Viszont várjuk a blogon a jóféle bejegyzéseket.
több mint 12 éve
robiroboter 2 009 — Let's go O's!
Egy Orioles ismertetőt nem vállalsz? Az öregek közül ki marad?Shawn84
Lenyúlom a ti hozzászólásaitokat (természetesen nevekkel és linkekkel), és rittyentek hozzájuk a blogra egy O's-t is 😉

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Szép felsorolás.Most szerintem nézd meg azt, hogy ezek közül a csapatok közül kik azok akik bármikor esélyesek PO-ba jutni az elkövetkező években. Pl A Pittsburgh ilyen szempontból felejtős, mert túl kevés pénzt költenek rájuk ahhoz. Én az Orioles, Red Sox, Brewers, Giants négyesből választanék. Város, stadion, kedvencek és esélyek alapján.
Én amióta baseballt nézek, olvasok, stb, O's szurkoló vagyok, de 14 év után most őszinte most kacajra fakadtam 😊 PO? Hahahaha 😊robiroboter
Egy Orioles ismertetőt nem vállalsz? Az öregek közül ki marad?
több mint 12 éve
robiroboter 2 009 — Let's go O's!
Milyen madar amugy az az orioles?zavi27
baltimore-i sárgarigó: http://en.wikipedia.org/wiki/Baltimore_Oriole

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Drukkolj az Oriolesnak, mindig a legaljáról kell kezdeni az építkezést 😊Dzsokijuing
A legjobb a Tampa. Pár éve még lúzerek voltak, aztán beértek a saját nevelések, meg 1-2 csere, igazolás és döntőt játszottak, meg rendre PO esélyesek. Brutál erő csoportban vannak. Na és a csomó meccset játszanak a Yanksel.Shawn84
Akkor ez egyik kerdesemre megvan a valasz, hogy bizony itt is gyorsan valtozhatnak az eroviszonyok. Meg a szurkloi hangulat, rivalizalasok szoktak nekem dontoek lenni, de itt akkor az nemnagyon fog segiteni ha jol erzem, mert nincsen is nagy szurkolas, irto sok meccs van, tehat ilyen kiemelt oriasi primetime meccsek sem, hiszen annyiszor jatszanak egymassal. Milyen madar amugy az az orioles?zavi27
Szurkolói szempontból a Cubs a Red Sox meg a Phillie szurkolók a legjobbak szerintem. Persze mindenhol vannak hard core fanok, de talán itt a legtöbb. Mondjuk sokat számít a stadion akusztikája is. De ebben a sportágban az van, hogy kimegy az ember a meccsre. Leül, vesz hot dogot, sört stb. Kajál, piál, dumál és egy-egy szép mozzanatnál tapsol, feláll üvöltözik. Majd fojtatja a kajálást piálást. Azt ajánlom, nézz meg minden csapatról videókat, meccs összefoglalókat, stadionról szurkolókról videókat. Biztos találsz olyan dolgokat amik közelebb visznek a kedvencek megtalálásához.