Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 881 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 338 — Invisible man
Úúúúúúúúh ez már megint mi volt? 😊 Remélem azért, hogy nem lőnek el a srácok minden puskaport a Bosox elleni sorozat előtt. De nincs okom panaszra.
...
A-Rod meg állítólag részt vett valami illegális kokainos pókerpartiban. 😀 Jó lesz, ha még el is tiltják. Hülyegyerek...
DS!Darksun3
Bombázás. Végre Chavez is elküldött egy labdát aludni. A-Rod meg... áhhhh.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Úúúúúúúúh ez már megint mi volt? 😊 Remélem azért, hogy nem lőnek el a srácok minden puskaport a Bosox elleni sorozat előtt. De nincs okom panaszra.
...
A-Rod meg állítólag részt vett valami illegális kokainos pókerpartiban. 😀 Jó lesz, ha még el is tiltják. Hülyegyerek...
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 338 — Invisible man
Felmerülő kérdések:

1.) Csak az éppen ütő csapat szerezhet pontot?
2.) A futásnál láttam most egy olyat, hogy a dobott labda túl alacsony volt, viszont a catcher nem tudta elkapni, és mire összeszedte addigra a korábbi runner a 2-ről a 3-as bázisra átfutott. Tehát akkor nem kell konkrétan elütni a labdát a futáshoz?
3.) A hibás dobás (tehát az ütőterületen kívülre érkező dobás) csak akkor számít hibás dobásnak, ha az ütő meg sem próbálja elütni? Tehát hiába teljesen szar a dobás, ha lendített az ütő, akkor strike?
4.) Miért lehetett az, hogy ütött a játékos, elütötte, futott is, meg az 1. base-en álló társa is futott a 2. felé, viszont elkapták a levegőben a labdát, így az ütő ugye kiesett, viszont az 1-ről 2-re futó játékos mielőtt elérte a 2. bázist (talán el is érte) visszafutott az 1-esre, ahova aztán a labdát elkapó fielder dobta is a labdát?fetomy
1.) Igen.
2.) Ha játékban van a labda, akkor futhatnak, megpróbálhatnak ellopni bázisokat (stolen base).
3.) Így van.
4.) Az ütő kiesett fly outtal (a levegőben elkapták az ütését) és ilyenkor a bázisokon lévő embernek vissza kell mennie oda ahonnan indult jelen esetben az 1-esre. Ha előbb jut arra a bázisra a labda, minthogy ő visszaérne akkor ő is kiesett.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
Papa Grande 30/30 :cool:


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
szépen elbánnak a jenkik a büdös zoknikkal 😊Joci
Sajnos még várnunk kell ezzel a kijelentéssel, mert AJ most épp azon van, hogy izgalmassá tegye. Pedig már alig látok ki a fejemből.

B@ssza meg, 13-6 😕

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
szépen elbánnak a jenkik a büdös zoknikkal 😊


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
Istenem mennyit retardáltkodunk mi is,ezt a Fistert pedig nem tudom honnan szalajtottuk..


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Mikey! Ez most a szerda esti, országos Tv adás miatt van, vagy minden meccsen ezt kell átélned? Mert amit a Sox eddig az elsőben csinál, az hogy is mondjam... Mindenesetre most már értem, hogy miért akarsz teljes rebuildet.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Felmerülő kérdések:

1.) Csak az éppen ütő csapat szerezhet pontot?
2.) A futásnál láttam most egy olyat, hogy a dobott labda túl alacsony volt, viszont a catcher nem tudta elkapni, és mire összeszedte addigra a korábbi runner a 2-ről a 3-as bázisra átfutott. Tehát akkor nem kell konkrétan elütni a labdát a futáshoz?
3.) A hibás dobás (tehát az ütőterületen kívülre érkező dobás) csak akkor számít hibás dobásnak, ha az ütő meg sem próbálja elütni? Tehát hiába teljesen szar a dobás, ha lendített az ütő, akkor strike?
4.) Miért lehetett az, hogy ütött a játékos, elütötte, futott is, meg az 1. base-en álló társa is futott a 2. felé, viszont elkapták a levegőben a labdát, így az ütő ugye kiesett, viszont az 1-ről 2-re futó játékos mielőtt elérte a 2. bázist (talán el is érte) visszafutott az 1-esre, ahova aztán a labdát elkapó fielder dobta is a labdát?
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Mariners: Ichiro, RF
Felix Hernandez, pitcher
Blue Jays: José Bautista, 3BHurka
Tehát nem elég, hogy az usa vezető sportjából kiválasztottam két olyan csapatot, amiknek nem amerikai a tulajuk (egyikük alapból kanadai), de még a jobb játékosaik is külföldiek? 😀

Köszi egyébként, és gdavid neked is a neveket, meg minden egyéb segítséget 😊 Azért így már bátran állok neki egy meccsnek 😀
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Azt hiszem értem 😊 Meglátjuk meccs közben. Még annyit kérdeznék, hogy a Mariners és a Blue Jays csapataiból, amik elsőre szimpatikusak vannak esetleg olyan játékosok, akikre érdemesebb odafigyelnem? 😊 Tehát akik kiemelkedő játékosok, vagy ilyen nagy reményű fiatalok, nagy ikonok, stb...? 😊fetomy
Szerkesztettem az előzőt két mondattal.

A Marinersből a következőkre érdemes figyelni: Félix Hernandez [kezdő dobó, Starting Pitcher (SP)], Brandon League [csere dobó, Relief Pitcher (RP), de ő idén a végén szokott dobni tehát closer (CL) egy speciális RP], Ichiro Suzuki [right fielder].

Toronto Blue Jays: Brandon Morrow (SP), Frank Francisco (CL), José Bautista (RF), Adam Lind (1B), J.P. Arencibia (C, catcher), Edwin Encarnacion (DH, designated hitter, ő csak üt, nem védekezik).

A fiatalokról nem tudok sokat, ha nem New York jobbik csapatáról van szó 😛

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
Azt hiszem értem 😊 Meglátjuk meccs közben. Még annyit kérdeznék, hogy a Mariners és a Blue Jays csapataiból, amik elsőre szimpatikusak vannak esetleg olyan játékosok, akikre érdemesebb odafigyelnem? 😊 Tehát akik kiemelkedő játékosok, vagy ilyen nagy reményű fiatalok, nagy ikonok, stb...? 😊fetomy
Mariners: Ichiro, RF
Felix Hernandez, pitcher

Blue Jays: José Bautista, 3B
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Azt hiszem értem 😊 Meglátjuk meccs közben. Még annyit kérdeznék, hogy a Mariners és a Blue Jays csapataiból, amik elsőre szimpatikusak vannak esetleg olyan játékosok, akikre érdemesebb odafigyelnem? 😊 Tehát akik kiemelkedő játékosok, vagy ilyen nagy reményű fiatalok, nagy ikonok, stb...? 😊
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
A pontszerzést jól tudod. Üres bázisoknál a HR 1 pontot ér, bases loadednél 4-et. A bázisok elérését úgy képzeld el, hogy amíg nem ér oda a labda a védőktől, addig nyitva van az ajtó. Ha már ott a labda, de a játékos (az ütő csapaté) még nem ért oda, akkor nem tudja azt a bázist elfoglalni, mert az ajtó már zárva van. Arra a kérdésedre, hogy egy bases loadednél elég-e az egyes bázis levédeni, nem a válasz, mert azzal csupán az egyest védik le. Tehát, ha több embert akarsz egyszerre kiejteni, akkor több bázis kell levédeni (bezárni az ajtót). Én úgy tudom, ha érvényes az ütés, akkor az egyesről el kell indulni a kettes felé - a többiről nem szükséges próbálkozni. Ez nem biztos, mert bár elolvastam több szabálymagyarázatot régebben, de erre vonatkozó egyértelmű leírást sehol nem kaptam. De mindig futottak a másodikra minden meccsen, amit eddig láttam, illetve minden játékban amivel eddig játszottam. Az biztos, hogy egyszerre egy bázison egy ember lehet. Ha kettő van és megjött a labda, akkor a később érkező esik ki (az aki később ütött).

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
MileHigh hallgat inkább úgy tűnik 😛Hurka
Hát, most erre mit lehet mondani... Elsőre megnyert meccset vesztettünk el, másnap ennek a hatása alatt voltunk, ma végre volt bennünk ambíció, de Hammel balfaszkodásai áthidalhatatlanok lettek. Ebben a jelenlegi formában simán miénk az egyik leggyengébb rotation a ligábann, szeptember körül jöhet Pomeranz és White.
Olyan vasárnapi hangulatom lett a series utolsó meccsének elvesztése után, hogy majdnem beírtam zsinórban hányadszor kaptunk ki vasárnapon. 😀


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
..gdavid
Köszönöm 😊 Elolvastam a wikit, úgy gondolom halvány fogalmam már van 😀 Igazából játszottam már netes játékkal, meg láttam persze pár filmet, de azért azt nem gondoltam elégnek.
2-től az mlb.com ingyenesét terveztem be, de akkor lehet inkább kihasználom a lehetőséget, és a Yankeest nézem 😊

Igazából amit már most tudom, hogy homályos folt az az, hogy ki mikor futhat. Mert úgy értelmezem, hogy ha valaki az én bázisom felé fut (ütő csapatnál vagyok), akkor nekem is el kell kezdenem futni a következőre. Ez nem tudom így van-e, de ha teszem azt, elütötte az ütő a labdát, akkor függetlenül attól, hogy futnak-e a bázisomra, én elindulhatok-e a következőre?
Aztán, ha elüti az ütő a labdát, lehetséges-e, hogy (felteszem mindhárom bázison volt ember) egyszerre futnak, és ha igen, a labdát elkapó játékos odadobva az 1. bázisra, kiejt-e mindenkit aki fut, vagy csak azt, aki oda futott, és tovább kell dobálni, hogy a többi futót egyenként ejtsék ki?
És még annyi, hogy a hazafutás, ha mindhárom bázis "üres" volt, akkor 1 pontot ér, ha pedig mindhárom bázison volt 1-1 társ, akkor 4-et?
több mint 12 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
Erre még Ryan Howard is azt mondja, hogy gáz.marci
Howard idén majdnem 300-as OBP-t hoz balkezesek ellen, nemtom miről beszélsz 😛Rajna
És ne felejtsük el a 320-as sluggingot. Dominálja a bal kezeseket. 😛marci
kit érdekel, tegnap is ütött 2 mekkora HR-t, de a double play még nagyobb volt, MileHigh hallgat inkább úgy tűnik 😛
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Na most jött el az a pillanat, hogy meg akarok ismerkedni a baseball-al...
Tudna ajánlani valaki valami olyan oldalt, ahol szerezhetek annyi ismeretet a sportról, hogy ha megnézek egy meccset, legalább fogalmam legyen arról, hogy mi miért van, melyik milyen poszt és blablastb.. miközben nem kell egy egész szabálykönyvet elolvasnom? 😊 Előre is köszi 😊fetomy
Beütöd a google-ba, hogy mlb + rules. A második találat egy pdf fájlra mutat. Ez 123 oldalnyi szabálykönyv. De ebből szerintem nem fogsz kijönni, úgy hogy élvezd is. Ajánlanám a wikipediat (az angolt), de nem tudom, hogy milyen. Ami viszont segíthet, ha nézel a tv-ben egy meccset (ESPNA) és mellette behozol a meccsről egy gamecast-et (pl. mlb.com-ról vagy amit én használok az espn.com-ról), így látod, hogy mi történik és látod leírva is.

szerk.: ha nagyon kezdő vagy, akkor szerintem jó lesz az elinduláshoz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Baseball_rules#General_structure

szerk. 2.: én hajnali kettőtől nézem a Yankees vendégjátékát a Chicago White Sox ellen, ha Te is nézed és van kérdésed, akkor válaszolok rá 😊

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na most jött el az a pillanat, hogy meg akarok ismerkedni a baseball-al...
Tudna ajánlani valaki valami olyan oldalt, ahol szerezhetek annyi ismeretet a sportról, hogy ha megnézek egy meccset, legalább fogalmam legyen arról, hogy mi miért van, melyik milyen poszt és blablastb.. miközben nem kell egy egész szabálykönyvet elolvasnom? 😊 Előre is köszi 😊
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Ühüm. 3-for-77 egészen pontosan.

A legszebb az egészben, hogy az a 3 single is qrva erőtlen és esetleges volt. 😀Mikey
Erre még Ryan Howard is azt mondja, hogy gáz.marci
Howard idén majdnem 300-as OBP-t hoz balkezesek ellen, nemtom miről beszélsz 😛Rajna
És ne felejtsük el a 320-as sluggingot. Dominálja a bal kezeseket. 😛
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Ühüm. 3-for-77 egészen pontosan.

A legszebb az egészben, hogy az a 3 single is qrva erőtlen és esetleges volt. 😀Mikey
Erre még Ryan Howard is azt mondja, hogy gáz.marci
Howard idén majdnem 300-as OBP-t hoz balkezesek ellen, nemtom miről beszélsz 😛

több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
Na ez a ma hajnali egészen simára sikerült, pedig szorosabbra számítottam jóval. Hughes dobálta a 95 mérföldeseket, 6 IP 65 dobásból lehozva. 3 találat mellé nem volt sétája. Még sok ilyet! 😊
DS!Darksun3
Legalja, hogy Hughes ellen ezt mindet sikerült összehozni.
Télen teljes rebuildet akarok.
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Brewers broadcast: strike volt, nem értik Molina miért ideges/löki/köpi a bírót.
Cards broadcast: a bíró lökte meg Molinát

Homerism FTW!! Egyébként nyilván jogos volt Yadier felháborodása, de nem lehet ilyen hülye, hogy a szezon kritikus szakaszában eltiltatja magát.

Ma este nézhető időben van ennek és a Giants-D'Backs szériának a zárómeccse, alig várom. 😊

Igaz, hogy az AL Central nem legnagyobb csapatai ellen, de Erwin Santana megint complete game-et dobott. Ha Weaver nem tiltatta volna el magát 1-2 meccsre ... mindegy, így is szoros az AL West. 😊
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Ez milyen, volt ám elalvás:

http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=17599161&topic_id=11493214Matthew99
Yadi Molina magánszáma se volt semmi. 😀
Teljesen igaza volt, megint egész véletlen kivételeztek a Brewers-szel.


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 338 — Invisible man
Ez milyen, volt ám elalvás:

http://mlb.mlb.com/video/play.jsp?content_id=17599161&topic_id=11493214


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.