Filmek

40 feliratkozó

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
újabb vicc topik 😂JC6
Én nyitnék egy "Viták Sobrival" topikot, és minden ilyen kezdődőfélben lévő szemetet átküldenék oda.szaba
Én meg egy másikat: Szaba a megmondó ember 😀

más: Három muskétás. Ritka szar 😀 De ez csak az én véleményem.
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 158 — Eagles fan
Jó lenne, azt a topicot jó messze elkerülném... Rájöhettem volna már hogy Sobrival fölösleges vitatkozni, csak felidegesíti magát az ember 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
újabb vicc topik 😂JC6
Én nyitnék egy "Viták Sobrival" topikot, és minden ilyen kezdődőfélben lévő szemetet átküldenék oda.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
újabb vicc topik 😂
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 158 — Eagles fan
Bizonyos dolgokban meggyőzhető vagyok, jelen pillanatban azonban úgy gondolom hogy 100%-ig igazam van, és ettől ez a csodás monológod sem tántorított el 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Ha azt írom, hogy sztem McCoy nem az Eaglesben játszik, az egy tényállítás. Igaz téves, de attól még nem vélemény.Sobri Jóska
Ez egy elég hülye analógia volt, de szerintem hagyjuk is ezt a párbeszédet... Nem fogsz meggyőzni 😊 Szerintem nézz utána a szerintem szó jelentésének 😀

Azért kiváncsi lennék hogy ez:

Ha azt írom, hogy sztem a sig-ed... szép/csúnya az vélemény.Sobri Jóska
Miben különbözik ettől:
sztem ez a film nem nagy szám.Rataxes
Ha nem vagy meggyőzhető, akkor miért írjak bármit is?

De másnak, aki nyitottabb, fogékonyabb megírom mi a különbség:
"a sztem a siged szép" egy privát vélemény, és mivel ízlésről szól nem lehet eldönteni, hogy igaz, vagy sem, mivel nincs egzakt mérce arra, hogy a sig tényleg szép e vagy nem. Soha nem is lesz, legfeljebb egybehangzó vélemény az épp aktuális trendeknek, közízlésnek megfelelően.
Viszont az, hogy "sztem ez a film nem nagy szám" egy tényállítás egy filmről, ami egzakt módon meghatározva, tényszerűen nagy szám a szakmára gyakorolt hatása miatt, vitathatatlanul.
Ezért azt állítani, hogy "sztem nem nagy szám", analóg azzal, hogy "sztem 2+2=5", vagyis egy hamis állítás, véleménynek feltüntetve.
Tehát egyik esetben nem történik hamis tényállítás, a másikban igen.
Ebben különbözik ez a két mondat egymástól.

Ha téged nem is érdekel, hidd el, vagyunk páran akit igen.
Persze mindenkinek szíve joga pongyolán fogalmazni, csak aztán nem meglepődni ha jön a sok félreértés az élet megannyi területén.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Sajnálom ha nem látod a különbséget aközött a két állítás között, hogy "XY film nem jó film" és "XY film nekem nem tetszik".
Sobri Jóska
Művészetről kár vitázni, mert az "XY film nem jó film" is csak valaki más véleménye. A művészetnek nincs minősége!catattack
Összemosod a dolgokat.
Minősíteni egy filmet valóban vélemény.
Másét szajkózni is az, nem tény.
Viszont a filmművészetben betöltött szerepe alapján fontosnak, meghatározónak, nagy számnak, stb. nevezni már egy egzakt tényről való disputa. És mint ilyen, tényállítás. Ami lehet téves, valós, de már nem vélemény.
Gondolj bele, de ne filmek esetén, hanem mondjuk irodalmi példán keresztül.
Lehet, hogy valakinek nem tetszenek Shakespeare színpadi művei, egyik sem, de ettől még azt állítani, hogy nem nagy számok, a művészettorténetre gyakorolt hatásuk elenyésző, rossz fércművek, stb. badarság, valótlan tényállítás.

És ne feledd onnan indult a disputa, hogy egyik fórumozótársunk szerint nem nagy szám a Taxisofőr, mivel neki nem tetszik.
Tény, hogy 2011-ben, a 3D korában nem az a lendületes, másodpercenkénti történéseket prezentáló akciófilm, és ha ma csinálnák teljesen mások lennének a beállítások, snittek, de még a szereplők is, viszont ettől még ott, és akkor korszakos film volt, pont a filmművészetre gyakorolt hatása miatt, nem pedig azért, mert sokaknak tetszik, sokaknak nem. (Számomra egy nagyon unalmas, lassú, modoros film, de ettől még igenis nagy szám.)
Ezért hoztam példának Mozartot, Jókait, akik korukban szintén eléggé mainstreamek, lendületesek, meghatározóak voltak, de 2011-ben tudunk szórakoztatóbbat, tetszetősebbet, "nagyobb számot" mindkettőnél.

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 158 — Eagles fan
Ha azt írom, hogy sztem McCoy nem az Eaglesben játszik, az egy tényállítás. Igaz téves, de attól még nem vélemény.Sobri Jóska
Ez egy elég hülye analógia volt, de szerintem hagyjuk is ezt a párbeszédet... Nem fogsz meggyőzni 😊 Szerintem nézz utána a szerintem szó jelentésének 😀

Azért kiváncsi lennék hogy ez:

Ha azt írom, hogy sztem a sig-ed... szép/csúnya az vélemény.Sobri Jóska
Miben különbözik ettől:
sztem ez a film nem nagy szám.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Azért kell szavakon lovagolni, mert ez egy fórum.
Itt csak szavak vannak.

Valamint nem a sztem-től lesz vélemény a vélemény.
Ha azt írom, hogy sztem a sig-ed szép/csúnya az vélemény.
Ha azt írom, hogy sztem McCoy nem az Eaglesben játszik, az egy tényállítás. Igaz téves, de attól még nem vélemény.

több mint 12 éve
catattack 3 520
Sajnálom ha nem látod a különbséget aközött a két állítás között, hogy "XY film nem jó film" és "XY film nekem nem tetszik".
Sobri Jóska
Művészetről kár vitázni, mert az "XY film nem jó film" is csak valaki más véleménye. A művészetnek nincs minősége!
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 158 — Eagles fan
Pedig nem.
Sajnálom ha nem látod a különbséget aközött a két állítás között, hogy "XY film nem jó film" és "XY film nekem nem tetszik".
Az egyik egy tényállítás a másik egy véleménynyilvánítás.
Az utóbbiba' (számomra legalábbis) minden belefér, az elöbbibe' ha valótlanság van szóvá teszem.
Példának írtam a Keresztapát.
Vitathatatlanul nagyon jó film, és vitathatatlanul nekem nem tetszik.Sobri Jóska
Nem tudom miért kell a szavakon lovagolni :rolleyes:

kövezzetek meg, de sztem nem nagy szám... :/peach
Azt írta hogy szerinte nem nagy szám. Ez bizony egy véleménnyilvánítás... A "sztem." a "szerintem" szó rövidítése, lehet hülye vagyok de nálam ez kb. a "véleményem szerint" kifejezéssel egyenértékű... :rolleyes:

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Ízlésről nem lehet vitázni, hogy kinek mi tetszik.
Sobri Jóska
Pedig épp ezt csinálod 😛Rataxes
Pedig nem.
Sajnálom ha nem látod a különbséget aközött a két állítás között, hogy "XY film nem jó film" és "XY film nekem nem tetszik".
Az egyik egy tényállítás a másik egy véleménynyilvánítás.
Az utóbbiba' (számomra legalábbis) minden belefér, az elöbbibe' ha valótlanság van szóvá teszem.
Példának írtam a Keresztapát.
Vitathatatlanul nagyon jó film, és vitathatatlanul nekem nem tetszik.

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 158 — Eagles fan
Ízlésről nem lehet vitázni, hogy kinek mi tetszik.
Sobri Jóska
Pedig épp ezt csinálod 😛

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
ma kimaradt klasszik pótlás volt: a taxisofőr

kövezzetek meg, de sztem nem nagy szám... :/peach
Ja, Mozart is olyan régimódi vagy Jókai olyan modoros és lassú.Sobri Jóska
tehát akkor fasz vagyok mert nem tetszett egy film? 😛

aki viszont agytevékenységet nem igénylő adrenalin filmet szeretne, annak a MI4 erősan ajánlott... ritkán csinálnak ilyen jó akciófilmet sajnospeach
Ízlésről nem lehet vitázni, hogy kinek mi tetszik.
Nekem se tetszik mondjuk a Keresztapa. De attól még az egy jó film, eléggé nagy szám.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Az Élet fáját tegnap megnézte egy csapattársam Pesten. Azt mondta, élete egyik legunalmasabb filmje volt. 😀szaba
na ez a kritika most nem fog eltántorítani, nyilván nem egy pörgős akciómozit kell várni
ja jut eszembe a két Clooney filmmel (The Ides of March, The Descendants) is el vagyok még maradvaJJ
Nem kritika, csak szimpla vélemény. Sztem ahogy a csávót ismerem, lehet neked simán bejön majd. 😀szaba
azért is van a pótolandók listáján 😛 a Harry Potter utolsó vagy a Twilight legújabb része kevésbé érdekel... 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Az Élet fáját tegnap megnézte egy csapattársam Pesten. Azt mondta, élete egyik legunalmasabb filmje volt. 😀szaba
na ez a kritika most nem fog eltántorítani, nyilván nem egy pörgős akciómozit kell várni
ja jut eszembe a két Clooney filmmel (The Ides of March, The Descendants) is el vagyok még maradvaJJ
Nem kritika, csak szimpla vélemény. Sztem ahogy a csávót ismerem, lehet neked simán bejön majd. 😀
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Az Élet fáját tegnap megnézte egy csapattársam Pesten. Azt mondta, élete egyik legunalmasabb filmje volt. 😀szaba
na ez a kritika most nem fog eltántorítani, nyilván nem egy pörgős akciómozit kell várni
ja jut eszembe a két Clooney filmmel (The Ides of March, The Descendants) is el vagyok még maradva


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Az Élet fáját tegnap megnézte egy csapattársam Pesten. Azt mondta, élete egyik legunalmasabb filmje volt. 😀
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
ma kimaradt klasszik pótlás volt: a taxisofőr

kövezzetek meg, de sztem nem nagy szám... :/peach
Ja, Mozart is olyan régimódi vagy Jókai olyan modoros és lassú.Sobri Jóska
tehát akkor fasz vagyok mert nem tetszett egy film? 😛peach
a taxisofőr a filmtörténelemben betöltött előremutató szerepe miatt fontos és értékes alkotás, mai szemmel már nem az a tipikus "szórakoztató" film

amúgy csak szerintem volt az idei felhozatal borzasztóan gyenge? persze még pótolnom kell a Drive, Élet fája, Moneyball triót (és talán az MI4 lehet még pozitív csalódás), de még ha ezek bejönnek se tudnék mondani felejthetetlen élményt...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 245 — a new hope (again)
ma kimaradt klasszik pótlás volt: a taxisofőr

kövezzetek meg, de sztem nem nagy szám... :/peach
Ja, Mozart is olyan régimódi vagy Jókai olyan modoros és lassú.Sobri Jóska
tehát akkor fasz vagyok mert nem tetszett egy film? 😛

aki viszont agytevékenységet nem igénylő adrenalin filmet szeretne, annak a MI4 erősan ajánlott... ritkán csinálnak ilyen jó akciófilmet sajnos



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
ma kimaradt klasszik pótlás volt: a taxisofőr

kövezzetek meg, de sztem nem nagy szám... :/peach
Ja, Mozart is olyan régimódi vagy Jókai olyan modoros és lassú.

több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 245 — a new hope (again)
ma kimaradt klasszik pótlás volt: a taxisofőr

kövezzetek meg, de sztem nem nagy szám... :/



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 950
2012.4.4.-n jön az Iron Sky. De várom már 😀 Annyira hülye ötlet, hogy még jó is lehet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
M:I Ghost Protocolt látta valaki? Az első részt szerettem, aztán a 2-3 szerintem ritka gyenge lett, viszont erről most jókat hallottam.

több mint 12 éve
catattack 3 520
Wesley Snipes??Shawn84
Hacsaknem börtönben forgatják! :/