Filmek

40 feliratkozó

több mint 12 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 869 — megbékéltem tom bradyvel
srácok!

egy filmet keresnék. sem címét, sem szereplőit/rendezőjét, sem gyártási évét nem tudom. gondolom amerikai.

viszonylag régi film, olyan '90-es évekbeli gyártású lehet. annyit ismerek belőlle, hogy egy srác az iskolában avgy otthon számítógépezik, és vihar van éppen. a villám belecsap a srác házába és a computeren keresztül megrázza a srácot. a dolog érdekessége, hogy a gyerek a számítógépnek (és a vihar/villámnak) köszönhetően nagy tudás birtokába jut.

aki véletlen a leírtak alapján felismeri a filmet, az ne tartsa magába! kiskorom óta meg akarom nézni, de sosem sikerült.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 12 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
battle royale? 😀briareos
Akartam én is javasolni, de abban tudni hogy ki a gyilkos nem? 😊Rataxes
azért van meglepetés a végén

több mint 12 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
battle royale? 😀briareos
Direkt nem írtam, túl könnyű... 😛
Amúgy hogyhogy az Akira a legjobb nálad, aszittem hogy te Appleseed-fan vagy 😊Igor
appleseed filmek történetben azért nem túl erősek szvsz

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 154 — Eagles fan
battle royale? 😀briareos
Akartam én is javasolni, de abban tudni hogy ki a gyilkos nem? 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
battle royale? 😀briareos
Direkt nem írtam, túl könnyű... 😛
Amúgy hogyhogy az Akira a legjobb nálad, aszittem hogy te Appleseed-fan vagy 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
battle royale? 😀

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Sziasztok. Mi az a film ami olyan mint a Tíz Kicsi Néger (egyesével halnak meg persze mindig az akire azt hiszed h a gyilkos). Katonák mennek a kiképzésre és mindig valamelyik meghal és hát semmi másra nem emlékszem csak hogy ez a gyakorlat egy lakatlan szigeten van,persze hol máshol gyilkolhatnak ilyen simán stb....
Na mindegy ha nem is pont ez a katonai kiképzős film,de aki tud valamilyen hasonló ilyen sok ember egy helyen összezárva és egyesével halnak meg úgy h nem tudni h ki a gyilkos az írjon valami jót.
köszönöm ha tud erre valaki úgy írni hogy semmi értelmes de konkrétat se írtam.Fa
Na asszem, van egy telitalálatom 😊
http://www.imdb.com/title/tt0088930/

A népszerű társasjáték (Cluedo) mintájára, Tim Curry örömjátéka, komikus film, sőt gyakorlatilag paródia.. de én remekül szórakoztam rajta.. és azok az endingek. 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
akkor jó 😀
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
...Fa
Ha olyat keresel, amiben nem tudni ki a gyilkos, ajánlom a Zodiákust. Nekem tetszett. Bár nem katonás.JC6
Én bealudtam a Zodiákuson, dögunalom sztem.Dzsokijuing
az sztem is egy kalap szar. viszont az azonosság az nagyon rendben van! 😉



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 039 — Saturday Night Lights
...Fa
Ha olyat keresel, amiben nem tudni ki a gyilkos, ajánlom a Zodiákust. Nekem tetszett. Bár nem katonás.JC6
Én bealudtam a Zodiákuson, dögunalom sztem.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 353 — TODDHERREMANS79
Nézd meg az Egérfogót a Tháliában. Bár abban nem hal meg mindenki, ott sem tudni ki a gyilkos. és abban még játszottam is 😛 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
EaRl Philadelphia Eagles 598 — Chip Kelly fan
Sziasztok. Mi az a film ami olyan mint a Tíz Kicsi Néger (egyesével halnak meg persze mindig az akire azt hiszed h a gyilkos). Katonák mennek a kiképzésre és mindig valamelyik meghal és hát semmi másra nem emlékszem csak hogy ez a gyakorlat egy lakatlan szigeten van,persze hol máshol gyilkolhatnak ilyen simán stb....
Na mindegy ha nem is pont ez a katonai kiképzős film,de aki tud valamilyen hasonló ilyen sok ember egy helyen összezárva és egyesével halnak meg úgy h nem tudni h ki a gyilkos az írjon valami jót.
köszönöm ha tud erre valaki úgy írni hogy semmi értelmes de konkrétat se írtam.Fa
nem az "Egy gyilkos agya" c. filmre gondolsz?
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
...Fa
Ha olyat keresel, amiben nem tudni ki a gyilkos, ajánlom a Zodiákust. Nekem tetszett. Bár nem katonás.
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 154 — Eagles fan
...Fa
Azonosság

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 818 — Nega Scott
A Scott Pilgrim is olyan, mint a Watchmen, képregényfolyam, aminek van eleje meg vége. A Watchmen egyébként szerintem sokkal nehezebben filmre vihető, mint egy Batman mondjuk, mert az egész időszerkesztést nehéz visszaadni, de a filmnek ez kiválóan sikerült.

Az Avengerst én sosem fogom megérteni. Az adott univerzumukban lehetnek királyok Hulkék, azt még el is tudom képzelni, hogy Hulk, Vasember és Amerika Kapitány együtt erősebbek mint egyedül, de Thor nekem nagyon nem hiányzott a képbe, akit ő egyedül nem tud leverni, nem hiszem, hogy a másik három segítségével képes volna, de biztos megoldják persze.

A 300at egyébként nem tudom, miért szereti mindenki annyira. Poén meg felspannolja a férfiembert, de nem sokkal több ennél, meg aztán a történelmet kedvelőknek mint én egy kicsit undora is van az ilyen valóságtól erősen elütő történelmi feldolgozásoktól. Az elmúlt években annyi jó képregényalapú film készült, hogy nálam nagyon messze van a top3tól.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Sziasztok. Mi az a film ami olyan mint a Tíz Kicsi Néger (egyesével halnak meg persze mindig az akire azt hiszed h a gyilkos). Katonák mennek a kiképzésre és mindig valamelyik meghal és hát semmi másra nem emlékszem csak hogy ez a gyakorlat egy lakatlan szigeten van,persze hol máshol gyilkolhatnak ilyen simán stb....
Na mindegy ha nem is pont ez a katonai kiképzős film,de aki tud valamilyen hasonló ilyen sok ember egy helyen összezárva és egyesével halnak meg úgy h nem tudni h ki a gyilkos az írjon valami jót.
köszönöm ha tud erre valaki úgy írni hogy semmi értelmes de konkrétat se írtam.Fa
Egy inkább hasonló: Pulykavadászat. A 80as évek végének igazi hangalámondós klasszikusa. Elég brutális, és semmi értelme nincs. A dzs-filmek egyik alapműve.
http://www.imdb.com/title/tt0082338/

több mint 12 éve
Fa Las Vegas Raiders 232
Sziasztok. Mi az a film ami olyan mint a Tíz Kicsi Néger (egyesével halnak meg persze mindig az akire azt hiszed h a gyilkos). Katonák mennek a kiképzésre és mindig valamelyik meghal és hát semmi másra nem emlékszem csak hogy ez a gyakorlat egy lakatlan szigeten van,persze hol máshol gyilkolhatnak ilyen simán stb....
Na mindegy ha nem is pont ez a katonai kiképzős film,de aki tud valamilyen hasonló ilyen sok ember egy helyen összezárva és egyesével halnak meg úgy h nem tudni h ki a gyilkos az írjon valami jót.
köszönöm ha tud erre valaki úgy írni hogy semmi értelmes de konkrétat se írtam.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Ez valóban 3 top, de mind a 3 kvázi rajzos regény, 1 mű, nem képregényfolyam, Watchmen is, meg kell hagyni.
Azért "könnyebb" egy eleje-vége sztorit filmre vinni, mint egy Captain America-t, Hulk-ot, X-Men-t.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 766 — No es importante
Csak kicsit "pofázok" bele, de szerintem a Nolan féle Batman filmek a legjobb képregény adaptációk. Bár mindjárt meg is fogalmazom kicsit magam ellen a cáfolatot, mert nem szorosan a képregényre épülnek.Deny
Pontosan.
Mondhatni vajmi kevés közük van a képregényhez.
Ettől még lehet jó is, szerethető is, de szerintem nem igazán illik az igazi Batman Univerzumba.
Nálam a top3 klasszikusképregényadaptáció:
Watchmen
X-men
Batman (a 89-es Tim Burton/Michael Keaton féle verzió)
De nem ezek a legjobb képregény alapján készült filmek.Sobri Jóska
ha a klasszikus szót kikapjuk, akkor ebben a kategóriában nyugodtan említhető a Sin City, de akár a 300 is. A maguk műfajában ezek is kiemelkedő alkotások, rengeteg képregényből átvett beállítással, just like Watchmenshawnka
talan epp ezert pont a harom kedvencem e kategoriaban a Watchmen, Sin City, 300 trio 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Csak kicsit "pofázok" bele, de szerintem a Nolan féle Batman filmek a legjobb képregény adaptációk. Bár mindjárt meg is fogalmazom kicsit magam ellen a cáfolatot, mert nem szorosan a képregényre épülnek.Deny
Pontosan.
Mondhatni vajmi kevés közük van a képregényhez.
Ettől még lehet jó is, szerethető is, de szerintem nem igazán illik az igazi Batman Univerzumba.
Nálam a top3 klasszikusképregényadaptáció:
Watchmen
X-men
Batman (a 89-es Tim Burton/Michael Keaton féle verzió)
De nem ezek a legjobb képregény alapján készült filmek.Sobri Jóska
ha a klasszikus szót kikapjuk, akkor ebben a kategóriában nyugodtan említhető a Sin City, de akár a 300 is. A maguk műfajában ezek is kiemelkedő alkotások, rengeteg képregényből átvett beállítással, just like Watchmen
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
ma megnéztem újra a Bakancslistát,még mindig nagyon beszt film,pár hónap múlva újra előveszem 😊


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Csak kicsit "pofázok" bele, de szerintem a Nolan féle Batman filmek a legjobb képregény adaptációk. Bár mindjárt meg is fogalmazom kicsit magam ellen a cáfolatot, mert nem szorosan a képregényre épülnek.Deny
Pontosan.
Mondhatni vajmi kevés közük van a képregényhez.
Ettől még lehet jó is, szerethető is, de szerintem nem igazán illik az igazi Batman Univerzumba.
Nálam a top3 klasszikusképregényadaptáció:
Watchmen
X-men
Batmen (a 89-es Tim Burton/Michael Keaton féle verzió)
De nem ezek a legjobb képregény alapján készült filmek.

több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Csak kicsit "pofázok" bele, de szerintem a Nolan féle Batman filmek a legjobb képregény adaptációk. Bár mindjárt meg is fogalmazom kicsit magam ellen a cáfolatot, mert nem szorosan a képregényre épülnek.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Vágom én ezt, de a Captain America szerintem továbbra is kifejezetten gyenge, de ez a szubjektív része a dolognak. A képregényfilmesítés pedig szerintem folytatódni fog, ez az egyik fő koncepciónak tűnik manapság Hollywoodban a szimpla nyári blockbusterekhez, és többségük igen jól sikerült, nekem a Captain America és a Pókember széria nem tetszett, a többit nem bántam meg, hogy megnéztem, a Watchmen pedig kifejezetten az egyik kedvencem (a Scott Pilgrimmel meg a Kick Ass-szel együtt, bár azok egy picit más kategória). Meg van ugye a Spirit ami egy bohózattal ér fel, nem tudom mennyire lett az komolyan gondolva, a náci fogászat a Captain America minden túlzását is messze túlszárnyalja.

Viszont azt magyarázd nekem el, hogy mi értelme Hulknak Thor mellett? Thor ereje kismillió nagyságrenddel nagyobb... ahogyan Lokié is, ezek természetfeletti istenségek, a többi mind földi sztár, de nem tud mit kezdeni Thorékkal. Legalábbis a film alapján.Rajna
A Watchmen nekem is nagy kedvenc, de az más kategria teljesen.
Az egy zárt rajzos regény tulajdonképpen, nem egy hömpölygő képregény folyam.
("A Watchmen az egyetlen képregény, mely helyet kapott a Time magazin 2005-ös, minden idők 100 legjobb regényét összegyűjtő listáján.")

A kérdésedre a válasz: Hulk elöbb volt, és nagy kedvenc lett, alap karaktere a Marvel-nek. Thor késöbb jelent meg, mint karakter, egy külön sorozatban, aztán persze összeírásra/rajzolásra kerültek az Avengers tagjaiként. És bár Thor valóban isten (bár ugye eleinte nem tudja), de nem mindenható, teremtő, stb. hanem olyan isten, mint egy szuperhős. 😊
És alapvetően nem érdemes az erejüket összehasonlítani, mert ha egymással harcolnának ezek végeérthetetlen küzdelmek lennének.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
holnap kezdődnek a francia filmnapok Miskolcon, már alig várom, nagyon jó az idei felhozatal 😊kristof
úgyse érdekel senkit szal leírom
a megnyitóval egybekötött film halálra untatott http://www.imdb.com/title/tt1048171/ hiába lenne érdekes a történet, túl hosszúra van nyújtva és nekem túlságosan "művészfilm". a kategóriájában biztos jó (nem véletlen a 17win meg 7.4es rating) de nekem egyáltalán nem jött be.
ma viszont megnéztem a helyi francia-intézet vezetője által leginkább ajánlottat http://www.imdb.com/title/tt1455151/ és tényleg nagyon fasza, Gérard Depardieu nagyon nagyot alakított, amolyan francia Forrest Gump (nyilván attól elmarad). csak ajánlani tudom (nem tudom milyen a szinkron de nekem nagyon bejött az eredeti nyelv)