Filmek

40 feliratkozó

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ha már életrajzi filmek, akkor most leginkább a J. Edgar Hooverről szólót várom Clint Eastwood rendezésében.



A Hoovert megformáló Leo-nak alighanem újabb sansza lesz az Oscarra, bár olvastam olyan, az előzetes forgatókönyv alapján megformált kritikát, amely szerint kissé túl nagy hangsúly kerül majd Hoover vélelmezett szexuális perverzióira, főként segédjével, Clyde Tolsonnal való románcára, és egyéb nem feltétlenül releváns vagy bizonyított tényekre. A forgatókönyvíró egyébként a Milkkel pár éve Oscart nyerő Dustin Lance Black lesz, szóval a langyi szál kiemelése minden bizonnyal nem a véletlen műve.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Utolsó öt évében mindig jelölték béke Nobel díjra. 2005-ben injekcióval kivégezték.JayB
Na ez nekem valahogy nem igazán fér össze... Ha annak idején kivégzik, akkor még megértem, de ezt nem igazán tudom felfogni, hogy a változása olyannyira egyértelmű, hogy többször jelölik Nobel-békedíjra, és így is kivégzik? Ha valaki tudja, világosítson már fel, hogy ez hogy fér össze, mi benne a logika. Vagy abban, hogy 20 évig várt a kivégzésre.fetomy
attól még, hogy megváltozott ugyanúgy megölt 4 embert, jogerős ítélet -> végrehajtás. nem is értem h hogy gondolod ezt a gyerekkönyveket rajzolgat és akkor megússza dolgot, felelős a tetteiért.
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Utolsó öt évében mindig jelölték béke Nobel díjra. 2005-ben injekcióval kivégezték.JayB
Na ez nekem valahogy nem igazán fér össze... Ha annak idején kivégzik, akkor még megértem, de ezt nem igazán tudom felfogni, hogy a változása olyannyira egyértelmű, hogy többször jelölik Nobel-békedíjra, és így is kivégzik? Ha valaki tudja, világosítson már fel, hogy ez hogy fér össze, mi benne a logika. Vagy abban, hogy 20 évig várt a kivégzésre.fetomy
Pont nemrég olvastam hogy Kaliforniában az ítélet és a végrehajtás között átlag 25 év telik el. Egyébként többször is kegyelmet kért, sőt kint is rengetegen kérték Scwharzit hogy ne végezzék ki, hiába.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Utolsó öt évében mindig jelölték béke Nobel díjra. 2005-ben injekcióval kivégezték.JayB
Na ez nekem valahogy nem igazán fér össze... Ha annak idején kivégzik, akkor még megértem, de ezt nem igazán tudom felfogni, hogy a változása olyannyira egyértelmű, hogy többször jelölik Nobel-békedíjra, és így is kivégzik? Ha valaki tudja, világosítson már fel, hogy ez hogy fér össze, mi benne a logika. Vagy abban, hogy 20 évig várt a kivégzésre.
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Még egy életrazji film, Redemption - A Stan Tookie Williams sztori Jamie Fox-al a főszerepben. Ő volt az az afro srác aki megalapította a mai napig hírhedt Crips bandát. Négyszeres emberölésért 81-ben halálra ítélték, eleinte az egyik legveszedelmesebb rabnak számított, 8 évet ült magánzárkában de élete utolsó 20 évére megváltozott, a béke hirdetője lett, gyerekkönyveket írt stb. Utolsó öt évében mindig jelölték béke Nobel díjra. 2005-ben injekcióval kivégezték. Róla szól ez a film, akit kicsit is érdekel a fekete kultúra annak érdemes megnéznie.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
de tessék, ebbe nézz bele, minden idők egy legjobb francia rendezőjének, Jean-Luc Godard Week End című művének forgalmi dugós jelenete...
http://www.youtube.com/watch?v=wC9d9rxjuhgJJ
Szép hosszú snitt. (Biztos elleste Jancsótól 😊 )
Egyébként ezzel a dudaszóval kibaszott idegesítő, egyébként meg unalmas, bár szép metafóra. 😊

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Ha a Björk-film miattam lesz nálad top10, gyorsan mondok még 10 nézhetetlen filmet. 😊Sobri Jóska
más az önmagában elcseszett film, meg megint más ami a koncepciójából eredendően nem nyeri el sokak tetszését
nálam a Battle: LA is nézhetetlen, de mivel még Steven Seagalnak vagy a Mega Shark vs Giant Octopus-nak is van rajongói tábora (június 21-én jelent meg a Mega Python vs. Gatoroid, wháó!), így ezeket az előbbi, míg a Táncos a sötétbent az utóbbi sorolnám

de tessék, ebbe nézz bele, minden idők egy legjobb francia rendezőjének, Jean-Luc Godard Week End című művének forgalmi dugós jelenete...
http://www.youtube.com/watch?v=wC9d9rxjuhg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Én Oldboy-Lady-Mister sorrendben láttam őket, az égvilágon semmi kapcsolat nincs a filmek között. 😊
Annyiban trilógia, mint mondjuk a Blöff-Ravasz, az agy-Revolver hármas.
Ugyanaz a rendező, hasonló a koncepció, de a sztorik, a szereplők meg teljesen mások.
Ha a Björk-film miattam lesz nálad top10, gyorsan mondok még 10 nézhetetlen filmet. 😊

Egyébknt nálam az alltime top3 legrosszabb moziban bemutatott film, amit valami elbaszott egyedi történés miatt végig láttam, az a
How The Girnch Stole Christmas
Buster
és egy Mark Hamill akciófilm, ahol Mark egy Lada Niva!!!-val menekül. A címét se tudom.

Ha valaki, aki ezeket látta, tud ezeknél rosszabb mozifilmet (tehát nem csak dvd-n, video-n létező szörnyűséget) ossza meg velem, őszintén kiváncsi vagyok.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Háhh 😀 Jólvan, felfedeztem, hogy nem csak az említett két koreai filmet kell megnéznem, ugyanis ezek a Vengeance trilogy részei 😊 S for Mr. V - Oldboy - S for Lady V. 😊 Így viszont -bár nem tudom mennyire fontos a sorrend-, de megnézem sorban őket 😊
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Én ennyire nem ismerem őt, de ez senkinél se csúszik sehova, az tuti. 😊Sobri Jóska
Mivel ezt te mondtad, már most garantálom a privát top10-et 😂
Nem egyébként ha meg tudom szerezni, úgyis megnézem 😊 Aztán meglátjuk. Tőlem kitelik, hogy top10 legyen 😊 Egyébként neked is nagyon köszi a listát, Lady Vengeance lesz sztem az Oldboy -és így már- a Dancer in the dark után a harmadik amit megnézek 😀

Ja, mert ha eddig még nem mondtam volna, akkor megszállotja vagyok a keleti, főként a dél koreai thriller-horror-stb.. filmeknek 😊 Főleg mert abszolút képviselői annak, ami filmben, elsősorban borzongás, thriller terén kell. Látványvilág leszarva, rámegyünk az idegszálakra 😊 Vagy éppen szimplán elborul az agy, és ami kijön belőle, az megy a szalagra 😀 Az utóbbi időben kicsit hanyagoltam őket, mert egy időben sokat néztem, és koreai gyilkos csávók-csajok-szellemek-mittoménmik kezdtek el bújkálni a házunkban 😂
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Nem akarom JJ-t megbántani (vele legalább lehet érdemben filmekről is diskurálni), de a Táncos a sötétben, Björkkel nézhetetlen film. 😊
Nem mondom, hogy ne lenne az általános műveltség része, de kínszenvedés végignézni.
Miért akarod fetomyt megkínozni? 😊Sobri Jóska
nekem se tartozik a kedvenceim közé, de ide a rozsdás bökőt, ha fetomynál nem kúszik fel hirtelen a privát top10be 😊JJ
Én ennyire nem ismerem őt, de ez senkinél se csúszik sehova, az tuti. 😊Sobri Jóska
kínoztak már ennél rosszabb filmekkel is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Nem akarom JJ-t megbántani (vele legalább lehet érdemben filmekről is diskurálni), de a Táncos a sötétben, Björkkel nézhetetlen film. 😊
Nem mondom, hogy ne lenne az általános műveltség része, de kínszenvedés végignézni.
Miért akarod fetomyt megkínozni? 😊Sobri Jóska
nekem se tartozik a kedvenceim közé, de ide a rozsdás bökőt, ha fetomynál nem kúszik fel hirtelen a privát top10be 😊JJ
Én ennyire nem ismerem őt, de ez senkinél se csúszik sehova, az tuti. 😊

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Nem akarom JJ-t megbántani (vele legalább lehet érdemben filmekről is diskurálni), de a Táncos a sötétben, Björkkel nézhetetlen film. 😊
Nem mondom, hogy ne lenne az általános műveltség része, de kínszenvedés végignézni.
Miért akarod fetomyt megkínozni? 😊Sobri Jóska
nekem se tartozik a kedvenceim közé, de ide a rozsdás bökőt, ha fetomynál nem kúszik fel hirtelen a privát top10be 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Hú, de nagyot csalódtam most JJ Abrams-ban... Iszonyat a Super 8.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Nem akarom JJ-t megbántani (vele legalább lehet érdemben filmekről is diskurálni), de a Táncos a sötétben, Björkkel nézhetetlen film. 😊
Nem mondom, hogy ne lenne az általános műveltség része, de kínszenvedés végignézni.
Miért akarod fetomyt megkínozni? 😊

Most látom JJ listáját, a Lady Vengeance is dél-koreai, és sztem jobb, mint az Oldboy (rendező ugyanaz).

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
fetomynak 10 film, amelyek megfelelnek a kritériumainak, utána nem a filmet osztályzom, hanem azt, hogy mennyire illik bele abba, amit kértél, 1 semennyire, 10 maximálisan:
- Inception 9
- Black Swan 10
- Mesrine 8
- Irreversible 8
- Evrything Is Illuminated 7
- 11:14 9
- The Prestige 10
- American Psycho 8
- Australia 8
- Lady Vengeance 10

Ha ezek megvannak mondok még 10et 😊

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
huhúú, dél-koreai thriller :nyálfolyatósszmájli: 😊 Ezt tuti amint meglesz megnézem 😊 Ha még eredeti nyelven is meglelném.... :rolleyes:
A Dogma-filmeknek is mindenképp utánanézek, most fáradt vagyok végigolvasni, de átfutás után tényleg érdekelhetnek 😊

YWY szintén felvésve, Tágra zárt szemek is és a másik szemes cucc is 😊 JC6 köszi, elgondolkodom rajtuk 😊 A Truman Showt láttam "természetesen", Taken, Azután és a Király beszéde szintén a listán mostmár 😊

Táncos a sötétben:
"színes, magyarul beszélő, dán-német-holland-amerikai-angol-francia-svéd-finn-izlandi-norvég zenés dráma" 😀 Ezt is felírtam 😊

Köszi mindenkinek a tippeket 😊
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Olyan filmet keresek, ami nem túl régi (mondjuk kb. 10-12 éves max), előny ha jó hosszú, nagy előny, ha valami tényleg jó eredeti ötlet, nem túl kiszámítható, jó, ha elgondolkodtató, nem baj ha elvont, sötét hangulatú esetleg, nem a látványvilág a fontos, illetve érdekelnek olyan filmek, amik esetleg tehetséges, "pályakezdő" rendezőktől valók és érdekelnek vallási témájú filmek is. Műfajilag ami főként érdekelhet az krimi, thriller, dráma, tehát nem "szórakozni" szeretnék elsősorban, hanem valami olyan filmet látni, ami érdekes, leköt és gondolkodni is lehet rajta.

Nemtom ez értelmes igénylista-e 😀 Ha igen, akkor jöhet tipp, addig is utánanézek az eddigi ajánlásoknak 😊fetomy
a "túl régi" a blue ray korszakban már nem lehet ellenérv, 30-40 éves filmeket olyan minőségben lehet könnyedén beszerezni, hogy pár évtizedet simán "letagadhatnának" így a korukból

az Oldboyt nem tudom láttad-e, ha nem, akkor annak mindenképp állj már neki ma, a megadott feltételek szinte mindegyike igaz rá, bár Park Chan-wook nem pályakezdőként rendezte, ellenben igen látványos 😊

amúgy szerintem neked például a Dogma-filmek kifejezetten tetszenének
http://hu.wikipedia.org/wiki/Dogma-filmek

+ a Táncos a sötétben


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Olyan filmet keresek, ami nem túl régi (mondjuk kb. 10-12 éves max), előny ha jó hosszú, nagy előny, ha valami tényleg jó eredeti ötlet, nem túl kiszámítható, jó, ha elgondolkodtató, nem baj ha elvont, sötét hangulatú esetleg, nem a látványvilág a fontos, illetve érdekelnek olyan filmek, amik esetleg tehetséges, "pályakezdő" rendezőktől valók és érdekelnek vallási témájú filmek is. Műfajilag ami főként érdekelhet az krimi, thriller, dráma, tehát nem "szórakozni" szeretnék elsősorban, hanem valami olyan filmet látni, ami érdekes, leköt és gondolkodni is lehet rajta.fetomy
Francis Ford Coppola - Youth without youth

Nagyon röviden, feltétlenül megér egy próbát a Youth without Youth, főleg annak, akinek bejönnek a nem-hollywoodi-normát-követő alkotások. A film alaphangját megadja ez az egy mondat: "azt mondják, ha valakit húsvét idején ér villámcsapás, az egyből a mennybe jut".

A gyors kezdés után, szerintem 10 ember 15 féleképpen értelmezné, és mesélné el a történetet. Folyamatosan álom és valóság határán egyensúlyozva, ahogy a főszereplő mondja a filmben "a király és a pillangó története: a király azt álmodta, hogy ő egy pillangó és ez a pillangó azt álmodta, hogy ő egy király, aki azt hitte, hogy ő egy pillangó...".

Határtalan tudás, már-már szuperhősi képességek, filozófia, rég elfeledett vagy még fel sem fedezett nyelvek, szerelem, vágyakozás, kudarc, egyszerűen az élet.saját kritika
Szemekbe zárt titkok/El secreto de sus ojos/The Secret in their Eyes

Ha még nem láttad: Eyes wide shut/Tágra zárt szemek Kubricktól. Nem kell Tom Cruise miatt menekülni a filmtől. 😊
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
A From Paris With love miért csöpögős?Schleck
valószínűleg keveri a Paris, je t'aime-mel


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Unknown: ha kikapcsolódni akarsz és nem agyalni egy filmem, mint EGYESEK...akkor ajánlom. nem jobb, mint a Taken, de van benne egy nagyon fasza fordulat.
Paris: csöpögős szar.
Hereafter : nekem nagyon vontatott volt, szinte szenvedtem egész film alatt. El sem hittem, hogy Clint papa ilyet adott ki a kezéből.
The next three days : nagyon tetszett, szerintem nézd meg. Kikapcsolódásnak remek.
Faster : ez is tetszett, jó kis akciófilm, ami szintén kikapcsol másfél órára.
London Boulevard : iszonyat.
A Király beszéde : hiába, hogy hosszú, ez is leköt.
The Rite : egynek elmegy, viszont többet vártam.JC6
A From Paris With love miért csöpögős?

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Unknown: ha kikapcsolódni akarsz és nem agyalni egy filmem, mint EGYESEK...akkor ajánlom. nem jobb, mint a Taken, de van benne egy nagyon fasza fordulat.
Paris: csöpögős szar.
Hereafter : nekem nagyon vontatott volt, szinte szenvedtem egész film alatt. El sem hittem, hogy Clint papa ilyet adott ki a kezéből.
The next three days : nagyon tetszett, szerintem nézd meg. Kikapcsolódásnak remek.
Faster : ez is tetszett, jó kis akciófilm, ami szintén kikapcsol másfél órára.
London Boulevard : iszonyat.
A Király beszéde : hiába, hogy hosszú, ez is leköt.
The Rite : egynek elmegy, viszont többet vártam.
több mint 12 éve
zolika26 New England Patriots 1 656 — http://insidehandoff.com/
Az a hsz már ki van mentve 😊 Szűkítek 😊
Olyan filmet keresek, ami nem túl régi (mondjuk kb. 10-12 éves max), előny ha jó hosszú, nagy előny, ha valami tényleg jó eredeti ötlet, nem túl kiszámítható, jó, ha elgondolkodtató, nem baj ha elvont, sötét hangulatú esetleg, nem a látványvilág a fontos, illetve érdekelnek olyan filmek, amik esetleg tehetséges, "pályakezdő" rendezőktől valók és érdekelnek vallási témájú filmek is. Műfajilag ami főként érdekelhet az krimi, thriller, dráma, tehát nem "szórakozni" szeretnék elsősorban, hanem valami olyan filmet látni, ami érdekes, leköt és gondolkodni is lehet rajta.

Nemtom ez értelmes igénylista-e 😀 Ha igen, akkor jöhet tipp, addig is utánanézek az eddigi ajánlásoknak 😊

Egyébként el is felejtettem, egyik nap láttam az Elveszett Jézus videó nyomában című filmet. Németek készítették, 3 órás, na az pl. egész tetszett (leszámítva néhány ordító klisét).

Ja, és a limonádé-filmek valóban nem bővelkednek eredeti ötletekben ez kétségtelen, de azért lehet ám találni néha olyat is limonádénak tartott filmek között 😊 (bár attól függ mit veszünk limonádénak)fetomy
Nálam ami az elmúlt időben leginkább lekötött és elgondolkoztatott az a Truman show volt, azt csak ajánlani tudom ha még nem láttad.

Amit pedig mindenkinek aki szereti vígjátékokat: Four lions, eléggé tabukat nem ismerő film, de szerintem nagyon vicces


http://insidehandoff.com/
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Az a hsz már ki van mentve 😊 Szűkítek 😊
Olyan filmet keresek, ami nem túl régi (mondjuk kb. 10-12 éves max), előny ha jó hosszú, nagy előny, ha valami tényleg jó eredeti ötlet, nem túl kiszámítható, jó, ha elgondolkodtató, nem baj ha elvont, sötét hangulatú esetleg, nem a látványvilág a fontos, illetve érdekelnek olyan filmek, amik esetleg tehetséges, "pályakezdő" rendezőktől valók és érdekelnek vallási témájú filmek is. Műfajilag ami főként érdekelhet az krimi, thriller, dráma, tehát nem "szórakozni" szeretnék elsősorban, hanem valami olyan filmet látni, ami érdekes, leköt és gondolkodni is lehet rajta.

Nemtom ez értelmes igénylista-e 😀 Ha igen, akkor jöhet tipp, addig is utánanézek az eddigi ajánlásoknak 😊

Egyébként el is felejtettem, egyik nap láttam az Elveszett Jézus videó nyomában című filmet. Németek készítették, 3 órás, na az pl. egész tetszett (leszámítva néhány ordító klisét).

Ja, és a limonádé-filmek valóban nem bővelkednek eredeti ötletekben ez kétségtelen, de azért lehet ám találni néha olyat is limonádénak tartott filmek között 😊 (bár attól függ mit veszünk limonádénak)
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Viszont ha ilyen nagy ötletelés megy (a Takent valóban nézd meg, fetomy)...

Les patriotes (A kémkedés ára) és a Agents secrets (Kémek között) filmekhez hasonló hírszerző/kém filmeket keresnék. Bármilyen javaslat?