Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
na jó most tényleg fejezzük be, mert sobri elkezdte hozni a sima rózsadombi liberális szintet. ami életszerűtlen
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 763 — Csodabogár
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg..Sobri Jóska
nem, a feketék integrálása a sportba egy több évtizedes folyamat eredménye, amihez mindkét oldal kellett... az egyik féltől az oly áhított tolerancia, a másiktől viszont a példastatuálás, olyan emberek, akikre a feketék és a fehérek egyaránt felnézhettek

nálunk itt csúszott el a dolog, az amúgy is beskatulyázott cigányzenészeken kívül tudsz még mondani pár cigány hőst?JJ
Mivel sok kisérlet nem volt az elmúlt 20/60/bárhány évben ilyenek kitermelésére, keresésére, felmutatására, így értelemszerűen nem sok ilyen van.
Persze vannak népszerű cigányemberek, Caramel, Oláh Ibolya, VV Béci 😊, pár sportoló, színész, színésznő, 1 db miniszterelnök, de ezek inkább cigányságuk ellenére népszerűek, semmit cigányságukkal együtt.
Egyébként, ha mondjuk lenne egy többszörös olimpiai bajnok magyar úszó mondjuk, aki cigány származású, vagy egy hollywoodyi karriert befutott cigány színésznőnk, akkor szerinted érdemben ez bármit is változtatna cigányokhoz való hozzáálláson? Mert szerintm nem, Magyarországon ez nem működne.Sobri Jóska
hát, ha eléd áll 5 cigó este hogy tezsvír adj cigit, próbáld meg nekik elsorolni ezeket az embereket hátha keblükre ölelnek.
vedd már észre, hogy nem fekete-fehér/igen-nem ahogy működik ez. itt sincs senkinek baja azokkal akik dolgoznak ezt vagy azt, és nem segélyért állnak sorban olyan ruhákban, amit pl. édesanyám sem tud megengedni magának.
Szóval ha beállnak neked egy késsel, gondolom meg sem fordul a fejedben hogy r... c-k, csak az az 5 db.
Integráláshoz: nem is akarnak megváltozni.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg.
Valamint mindenki azt utálja igazából, akit ismer, aki a közelében, a mindennapjaiban jelen van, ezért kevés embert tudok elképzelni, aki őszinte, engesztelhetetlen ellenszenvet érez mondjuk itthon az aboabo-k vagy a filippínók ellen, mivel életében nem lát egyet se, de cigányt szinte mindenki. Könnyebb a sérelmek miatt rájuk vetíteni az önnön nyomorúságot.
Hiszen az ugye evidens, hogy akinek rendben van az élete, az nem fordít feleslegesen egyetlen joule energiát se értelmetlen gyűlölködésre.Sobri Jóska
Ezt most már abba hagyhatnád. Tehát csak is a saját nyomorúságát vetíti ki a gyűlölködésben, és nem azt hogy meglopják, elverik, megkéselik, leköpködik, nem hagyják élni? A cigányok felé mutatott ellenszenvet és előítéleteket kizárólag maguknak köszönhetik. Én is tudom, hogy van rendes cigány is. Csak olyan elenyésző a számuk, hogy elvesznek a többi között. Elég baj ez. Hidd el, ha fordítva lenne, akkor tényleg rá lehetne fogni a rasszizmust, de így komolytalan. Vagy ahogy Te mondanád: életszerűtlen.apeszos
Mi a saját nyomorúság, ha nem ez?
XY-nak ellopják a brifkóját, megy egyből a "szemét mocskos tolvajgeci cigány". Nekem is volt konfliktusom cigánnyal is, nem cigánnyal is, mégse mondom ezeket.
Olyan lenne, mintha veled összeveszek esetleg, és akkor azt mondanám "szemét faszszopó redskinses" vagy "ilyen minden apeszos", stb.
Ez a nem életszerű, és túlzó általánosítás.
Szerintem nem elenyésző a rendes cigányok száma. Az átlag cigányember ugyanolyan nyomorult, mint mondjuk az átlag nemcigány.
Csaképpen őt már iskolától kezdve hátrányos megkülönböztetés éri, ami nem feltétlen rasszizmus, sokkal inkább egy negatív hozzáállás, ami elkiséri egész élete során, nembeszélve arról, hogy a cigányság nagyrésze mélyszegénységben él, és ugye ez sem a szociálisan együttműködő viselkedés táptalaja.
Hidd el, ismerek én olyan cigányokat, nem is keveset, akik mondjuk a rendszerváltásnál belenyúltak a tutiba, úgy, mint jópár magyar, meggazdagodtak, menő vállalkozók lettek, és se nem lopnak, se nem viselkednek úgy, amire azt mondnád: cigánykodás.
Egyébként érdekes kisérlet lenne, hogy egy fajmagyar, iskolázott, kultúrált huszonéves magyar embert letennének egy borsodi faluba, valami optikai tuninggal külsőleg cigánnyá varázsolnák, és meg lehetne nézni, hogy miként boldogul 2011ben Magyarországon, hol, milyen előítéletekbe, megoldhatatlan problémákba, áttörhetetlen falakba ütközik, pusztán a cigány kinézete, és nem a valós értékei alapján.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg.
Valamint mindenki azt utálja igazából, akit ismer, aki a közelében, a mindennapjaiban jelen van, ezért kevés embert tudok elképzelni, aki őszinte, engesztelhetetlen ellenszenvet érez mondjuk itthon az aboabo-k vagy a filippínók ellen, mivel életében nem lát egyet se, de cigányt szinte mindenki. Könnyebb a sérelmek miatt rájuk vetíteni az önnön nyomorúságot.
Hiszen az ugye evidens, hogy akinek rendben van az élete, az nem fordít feleslegesen egyetlen joule energiát se értelmetlen gyűlölködésre.Sobri Jóska
Ezt most már abba hagyhatnád. Tehát csak is a saját nyomorúságát vetíti ki a gyűlölködésben, és nem azt hogy meglopják, elverik, megkéselik, leköpködik, nem hagyják élni? A cigányok felé mutatott ellenszenvet és előítéleteket kizárólag maguknak köszönhetik. Én is tudom, hogy van rendes cigány is. Csak olyan elenyésző a számuk, hogy elvesznek a többi között. Elég baj ez. Hidd el, ha fordítva lenne, akkor tényleg rá lehetne fogni a rasszizmust, de így komolytalan. Vagy ahogy Te mondanád: életszerűtlen.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg..Sobri Jóska
nem, a feketék integrálása a sportba egy több évtizedes folyamat eredménye, amihez mindkét oldal kellett... az egyik féltől az oly áhított tolerancia, a másiktől viszont a példastatuálás, olyan emberek, akikre a feketék és a fehérek egyaránt felnézhettek

nálunk itt csúszott el a dolog, az amúgy is beskatulyázott cigányzenészeken kívül tudsz még mondani pár cigány hőst?JJ
Mivel sok kisérlet nem volt az elmúlt 20/60/bárhány évben ilyenek kitermelésére, keresésére, felmutatására, így értelemszerűen nem sok ilyen van.
Persze vannak népszerű cigányemberek, Caramel, Oláh Ibolya, VV Béci 😊, pár sportoló, színész, színésznő, 1 db miniszterelnök, de ezek inkább cigányságuk ellenére népszerűek, semmit cigányságukkal együtt.
Egyébként, ha mondjuk lenne egy többszörös olimpiai bajnok magyar úszó mondjuk, aki cigány származású, vagy egy hollywoodyi karriert befutott cigány színésznőnk, akkor szerinted érdemben ez bármit is változtatna cigányokhoz való hozzáálláson? Mert szerintm nem, Magyarországon ez nem működne.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
igazából azóta nincs kvázi példaképük, mióta odafigyelnek arra hogy cigány-e.
ott volt egy Farkas Jancsi, aki tényleg egy zseniális focista volt, de a 60as években senkit nem érdekelt hogy cigány-e, így nem válhatott példaképpé.
de 90 óta én nem igazán láttam egyetlen cigányt sem a magyar olimpiai csapatban, mondjuk 2-3 bokszolón kívül. Pedig milliárdok folytak el olyan programokra is, hogy menjenek sportolni lényegében ingyen. Bokszolni is leginkább azért mennek mert...
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
Vick, McNabb, Young...?
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Persze. Kolompár Dzsesszika Óvenszharomt
Mohácsi Viktória és Horváth Aladár, valamint Daróczi Dávid.




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Persze. Kolompár Dzsesszika Óvensz
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 764 — No es importante
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg..Sobri Jóska
nem, a feketék integrálása a sportba egy több évtizedes folyamat eredménye, amihez mindkét oldal kellett... az egyik féltől az oly áhított tolerancia, a másiktől viszont a példastatuálás, olyan emberek, akikre a feketék és a fehérek egyaránt felnézhettek

nálunk itt csúszott el a dolog, az amúgy is beskatulyázott cigányzenészeken kívül tudsz még mondani pár cigány hőst?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ez ugye véletlenül sem általánosítás, igaz? 😛 Mert most ha valaki többször találkozik jelen esetben cigányok által elkövetett késeléssel, rablással, keménykedéssel, stb... akkor mellette lehet tökéletesen elégedett, akkor is zavarni fogja.
Ilyen szinten SEM lehet általánosítani, nem csak a cigányozás szintjén.

Mert szerintem, ha pl. haromt beírja, hogy "K. anyját a cigánynak aki ellopta a telefonomat", akkor az nem amiatt van, hogy őt mittudomén kirúgták valahonnan, hanem amiatt, hogy ellopták a telefonját. Ha nem történik semmi, és csak úgy gyűlölködik valaki, az persze más helyzet, de én itt legalábbis csak olyannal találkoztam, amit egy-egy történés, esemény okozott.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg.
Valamint mindenki azt utálja igazából, akit ismer, aki a közelében, a mindennapjaiban jelen van, ezért kevés embert tudok elképzelni, aki őszinte, engesztelhetetlen ellenszenvet érez mondjuk itthon az aboabo-k vagy a filippínók ellen, mivel életében nem lát egyet se, de cigányt szinte mindenki. Könnyebb a sérelmek miatt rájuk vetíteni az önnön nyomorúságot.
Hiszen az ugye evidens, hogy akinek rendben van az élete, az nem fordít feleslegesen egyetlen joule energiát se értelmetlen gyűlölködésre.

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 764 — No es importante
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Sobri: Miért nem értettem?😊 Pontosan értettem amit mondtál, csak egyet nem értettem vele, mert 1-1 emberre igaz, de jelen esetben abszurd elképzelés 😊

btw utálom, hogy annak ellenére, hogy mélységesen ellenzem az alvás intézményét, nem bírok időben felkelni :mad:
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
jó ez most flame warbe torkollana szóval hagyjuk. úgysem jutunk dűlőre.

és igenis is meg lehetett 90%-ban oldalni a feketekérdést pl az usában, mert mind a két fél oldaláról volt olyan aki előmozdította az ügyet. itt meg mind a két részről csak olyanok vannak akik hátramozdítjákharomt
"itt meg mind a két részről csak olyanok vannak akik hátramozdítják" - Mivel ezzel maximálisan egyetértek, legyen ez a konklúzió, és be is fejezhetjük. 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
jó ez most flame warbe torkollana szóval hagyjuk. úgysem jutunk dűlőre.

és igenis is meg lehetett 90%-ban oldalni a feketekérdést pl az usában, mert mind a két fél oldaláról volt olyan aki előmozdította az ügyet. itt meg mind a két részről csak olyanok vannak akik hátramozdítják
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
A kérdést ugyanis nem lehet megoldani.
Ahogy a feketék kérdését sem az USA-ban, és semmilyen faji kérdést soha sehol, eltekintve a különböző endlösunggyanús kisérletektől (búrok ellen Dél-Afrikában, Pol-Pot, Ruanda, kurdok Irakban, indiánok, stb.).
Az egyetlen megoldás az integráció lenne, de ez több okból is kivitelezhetetlen néhány generáció alatt, de lehet, hogy még 200 év alatt is.
Biztos olvastad a Dűnét: Vannak megoldhatatlan problémák.
Magyarországon a cigányoké ilyen. Leegyszerűsítve: Kitenni nem lehet őket, elmenni nem tudnak, integrálódásukhoz nincsen meg semmilyen tárgyi és emberi feltétel.
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például.
Viszont azt gondolom, hogy sok értelmes, művelt, iskolázott ember elméje borul el, és általánosít meggondolatlanul akkor, ha szóba kerülnek a cigányok. Mivel sok a személyes sérelem. De ha belegondolsz, legalább annyi személyes sérelem ért nemcigányoktól, mondjuk úgy, magyar emberektől az eltelt éveid során. ugyanannyi kellemetlenség, átbaszás, becsapás, átverés, bántás, stb.
Csak persze könnyebb egy megoldhatatlan problémakupac nyakába varrni minden nyomorúságunkat, mint diferenciáltan kezelni a helyzetet.
Régebben leírtam, engem is vertek meg cigányok, próbáltak lehúzni, stb. Meg magyarok is. Még hollandok is, amikor Amsterdamban jártam. Mert azok szar emberek voltak. Az a cigány is, az a magyar is, az a holland is. De nem azért mert cigány volt, mert magyar volt, mert holland volt. Hanem mert szarember volt. Származástól függetlenül.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
természetesen nekem sem az álmom egy jobbik uralta MO, mert a hülyeség pontosan annyira irritál mint a cigányok.
olyan szinten valóban nem zavar a helyzet szerencsére, mint mondjuk egy borsodi faluban lakót, de amikor a kijelentéseimet teszem arról hogy milyenek az állapotok, nem csak a saját sérelmeimre gondolok, hanem az egész állapotra ami ezt a kérdést jellemzi. Ráadásul politikusaink hozzáállását látva ez csak rosszabb lesz

és persze lehet gonosz rasszistázni, de én abszolút nem azért írom ezeket, mert faji gondjaim vannak, hanem mert tapasztalok és komolyan aggódom a pillanatnyi saját komfortérzésem mellett azért is hogy mi lesz az országból 5-10 év múlva. én úgy gondolom hogy a cigánykérdés MO legnagyobb rákfenéje. összefügg a fenntarthatatlan szociális rendszerrel, a kiábrándító közbiztonsággal, az oktatással és még kurva sok mindennel.
0 esélyt látok a mai felfogással a kérdés megoldására, de bízom.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
elköltözni a házból egy kvázi technikai kérdés. ott hagyni a hazádat kicsit problémásabb...

persze papíron kurva egyszerű, illetve az elméletetben. csak hát a gyakorlat bonyolultabbharomt
Ez maximálisan igaz. A különbség minimum egy nagyságrend.
De a probléma súlyossága dönti el, hogy mit lépsz rá.
Ha valami kicsit zavar, akkor kicsit lépsz, ha nagyon, akkor nagyot. Ezek szerint mégse akkora valós probléma a hazai cigányság számodra, inkább tüske a köröm alatt, zavaró kellemetlenség. Emiatt valóban felesleges emigrálni, mea culpa.
Én egyébként szarok a cigányokra, nem érdekelnek, de ha történne egy olyan változás az országban, ami nagyon zavarja a komfortzónámat, mondjuk 4 év múlva nyerne a Jobbik, és mondjuk vidám lincselgetésekbe kezdenének, megszünne a jogállam, a demokrácia, kinézne egy fasza diktatúra (ez csak fikció, valós esély rá 0.0000000001% se), na akkor izibe mennék USA-ba, vagy bárhova, ahol jobban érzem magam. Pedig nem vagyok suhanc, de hülye lennék maradni. OV miatt még másik kerületbe se költöznék, elpuffogok a médiatörvényen, az ugyanolyan korrupt, képmutató, álszent és töketlen brigádon, a teljesen impotens megoldási kisérleteken, a mókás alkotmányon, s Pálon.
Szóval való igaz, a probléma nagyságán múlik a megoldás nagyságrendje is.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
elköltözni a házból egy kvázi technikai kérdés. ott hagyni a hazádat kicsit problémásabb...

persze papíron kurva egyszerű, illetve az elméletetben. csak hát a gyakorlat bonyolultabb
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Értelek én Sobri, és persze igazad is van, ha bemegyek egy közösségbe, ami nekem nem tetszik, akkor én fogok távozni, nem őket zavarom el. Csakhogy itt nem én (Tibi) mentem be, kerültem be egy közösségbe, hanem ők kerültek abba, ahol én voltam eddig is. És ha a te példádat, elméletedet követné mindenki, akkor a magyarság szerintem 80%-a szépen kivándorolna a picsába, aztán Orbánék, Gyurcsányék és a többiek uralkodhatnának a kedvenceik fölött..

De mégegyszer mondom, a példád ott téves, hogy nem a magyarok kerültek olyan közegbe, ahol nem érzik jól magukat, hanem az ő közegükbe jött valaki, aki miatt nem érzik jól magukat. Magyarán a példád úgy lenne helyes, hogy megvan a közeg, bejön valaki, aki tönkreteszi, nem tetszik szinte senkinek, akkor vajon azt az 1-et küldik el, vagy a közeg fogja magát és megy máshova? Csak azért kérdezem, mert egy 6-7, de mondjunk csak 3-4-et, milliós népvándorlásra 2011-ben nemigen van lehetőség.

9.5 millió magyar él itt. 190.000 roma. Ha csak a felüket vesszük, aki bomlaszt, már akkor is az a helyzet, hogy többmilliós tömeg, ezeréves történelemmel az adott helyen vs 95.000 idepofátlankodó. Ki távozzon?fetomy
Nem értettél meg.
Én nem foglaltam állást az ügyben, hogy kinek van igaza, kinek kell mennie, kinek kell takarodnia, ki nem tud együtt élni a másikkal, és kinek van igaza.
Én azt írtam, hogyha engem zavar valami, akkor azt igyekszem megoldani.
Ha a helyzetet nem tudom megváltoztatni, akkor nekem kell lépnem, ha meg akarom szüntetni a helyzetet, nem?
Mondjuk engem kurvára zavar egy cigánycsalád a szomszédomban. Hangosak, zajosak, örökké ordibálnak, csúnyán néznek rám, nem tudok tőlük aludni, nem érzem jól magam, amikor maxi hangerőn üvölt Nótár Méri, etc. Akkor ugye az lenne az ideális megoldás, ha bekussolnának, nem néznének csúnyán, esetleg elköltöznének. Ez idáig nem vita. De nem költöznek, nem kussolnak. Nekem bár igazam van, de zavar a helyzet. meg kell oldanom. Osztok, szorzok, őket kitenni nem tudom, mit tudok tenni? A harc értelmetlen, többet vesztek, mint nyerek, elérni nem tudom a célomat náluk, így nem marad más logikus megoldás a problémára, minthogy elmegyek én.
Vagyis a záró kérdésedre a válasz, az távozzon akit zavar a fennálló helyzet. Vagyis jelen esetben én.
Én Bp-en a belvárosban élek, itt érdemben nincsenek cigányok, de ha a házba ahol lakom beköltözne 10 család, és engem zavarnának, akkor elmennék, és gondolom a 20 másik család is. De jöhetnek indiaiak, üzbégek, afgánok, kenyaiak, vagy akár 10 vérmagyar család, akik minden éjjel 200 decibelen üvöltetik a kedvenc zenéimet. Megoldásra szükség van. Lépni kell, jobb, mint nyavajogni, a megszokott komfortzónát vissza kell állítani.
És ezesetben kurvára mindegy kinek van igaza effektíve, az a lényeges kérdés, hogy ki tudja érvényesíteni az igazságát.
A fórumot olvasva sok embernek nem az a baja, hogy nincs igaza, hanem, hogy ezt az igazságot (különféle okokból) nem tudják érévényesíteni.
Kérdem én, mi a jobb? Szopni, szenvedni, nyűglődni, sérült komfortzónában élni, bár az igazság a mi oldalunkon, vagy megoldani a problémát a lehető leghatékonyabb módon?
Én a másodikra szavazok.
Zárásként egy talán jó példa: kb 7 éves voltam, amikor mentem haza suliból, és elém állt egy 10 évesforma gyerek, kb kétszer akkora, mint én, és azt mondta itt nem mehetek át. Mármint az utcán nem mehetek tovább, ahol addig mentem. Pedig onnan kb. 50 méterre laktunk csak. Igaza volt, hogy nem engedett át? Nem. Lett volna értelme konfrontálódni? Nem. Mondtam neki: jó, nem is akarok átmenni. Visszafordultam, megkerültem a háztömböt, oszt így mehettem 50 helyett 550 métert hazáig. Belehaltam? Nem. Ez volt 7 évesen a legjobb megoldás? Szerintem igen.
Ezért kérdeztem haromttól, hogy ha őt ennyire zavarja egy probléma, amit megoldani nem tud, de mégis zavarja a komfortérzetét, miért nem ignorálja, vagy távolodik el a problémától többszáz kilométerre?
Az életben van számos megoldhatatlan probléma, a cigányokon (politikusokon, hülye főnökökön, piás fateron, stb) kívül ilyen, ha mondjuk elhagy egy csaj, akiért még mindig odavagy. Lehet erölködni, vergődni, kepeszteni, nemtudomásul venni a helyzetet, de a helyes megoldás, ami eddig szinte mindenkinek bejött, a szarni rá, ignorálni, továbblépni.
Ebbe az irányba igyekeztem elindulni, nem a cigánykérdést megoldani 3 hsz alatt.

több mint 13 éve
gyeek LSU Tigers 7 940 — Stromfeld Aurél fan
Zárt buszon hatásos fegyver. Fúj egyet, bealszik, így nem él át sokkoló élményeket.Sobri Jóska
Téged úgy látszik még nem fújtak le gázsprével. 😀gyeek
téged úgy látszik már igen 😀eaglesmcnabb
Bizony. :cool:

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 13 éve
gyeek LSU Tigers 7 940 — Stromfeld Aurél fan
Miért nem költözöl mondjuk [...] Londonba [...] ezen helyeken élő ismerőseim nem igazán találkoztak velük.Sobri Jóska
Wrong! 😀

Egyre népszerűbb célpont a "kalandvágyó" fámiláknak, kiköltöznek, lepetéznek gyorsan helyben, aztán mennek segélyért amiből el is tudnak éldegélni. Én szlovák *köhög* nyelven beszélő kólóniákat láttam.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 13 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 337
Amiatt igenis utálom a köcsög digisportot, és digitvt, mert a buzi csatornájuknak felvásárolnak mindent, ami még érdekelne is, aztán meg csak akkor nézheted, ha náluk fizetsz elő... Hát a faszomat. Lehet, hogy a sporttv szarik a dolgokba, meg minden, de akkoris sokkal jobb, hogy akármilyen szolgáltatónál vagy, lehet az a csatornád.

Mondjuk az is hótziher, hogy amíg itt nem áradozik róla JJ, addig egy college focit tuti, hogy nem néznék ott meg... Még a spottvs NFL is hagy kivetnivalót maga után sokszor, nemhogy akkor még egy college footballt adjon egy csatorna, akinél nem elvárás a minőség, kommentátorok terén...fetomy
Ez mondjuk nem igaz, mert nekem kábeltv van és van digisport.
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Amiatt igenis utálom a köcsög digisportot, és digitvt, mert a buzi csatornájuknak felvásárolnak mindent, ami még érdekelne is, aztán meg csak akkor nézheted, ha náluk fizetsz elő... Hát a faszomat. Lehet, hogy a sporttv szarik a dolgokba, meg minden, de akkoris sokkal jobb, hogy akármilyen szolgáltatónál vagy, lehet az a csatornád.

Mondjuk az is hótziher, hogy amíg itt nem áradozik róla JJ, addig egy college focit tuti, hogy nem néznék ott meg... Még a spottvs NFL is hagy kivetnivalót maga után sokszor, nemhogy akkor még egy college footballt adjon egy csatorna, akinél nem elvárás a minőség, kommentátorok terén...fetomy
akkor kell majd szidni őket ha szart csinálnak abból, amit szeretünk.
most ott tartunk, hogy megvették amit szeretünk, szóval én most vigyorgok eléggé az örömtől 😊

hozzátéve, hogy eddig egy közvetítésüket se láttam, mert az ESPN miatt Upc van nálunk