Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
Tessék, lehet rajta rágódni:
A cigányok dohányoznak és korán halnak

A magyarországi romák egészségi állapota tragikus: magas a halandóság, a betegségek aránya, és a lakosság átlagához képest sokkal nagyobb százalékban dohányoznak, állapította meg a Nemzeti Egészségügyi Tanács. A minisztérium tanácsadó testülete a cigányság körében végzett egészségfelmérést és roma egészségügyi stratégiát javasol a helyzet javítására.
http://index.hu/belfold/2011/03/29/a_ciganyok_sokat_dohanyoznak_es_koran_halnak/

Komolyan beszarok ennek. Ingyen cigit nekik.petey
fehértől el, cigánynak oda
sztem még haromt is leszokna a cigiről
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 922 — Csodabogár
Tessék, lehet rajta rágódni:
A cigányok dohányoznak és korán halnak

A magyarországi romák egészségi állapota tragikus: magas a halandóság, a betegségek aránya, és a lakosság átlagához képest sokkal nagyobb százalékban dohányoznak, állapította meg a Nemzeti Egészségügyi Tanács. A minisztérium tanácsadó testülete a cigányság körében végzett egészségfelmérést és roma egészségügyi stratégiát javasol a helyzet javítására.
http://index.hu/belfold/2011/03/29/a_ciganyok_sokat_dohanyoznak_es_koran_halnak/

Komolyan beszarok ennek. Ingyen cigit nekik.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Újabb szabad rablás.... Az Artisjus és az internetszolgáltatásapeszos
Az egész Artizsidiszt kollektívan lőném a Dunába. Nyílván keveslik a bevételt a bejegyzésben is említett okok miatt (aki értelmes nem matricás lemezeket vesz többszörös áron), így a legegyszerűbb, ha az internet díjára is rábasszuk. Azt már sehogy nm tudod kikerülni. :mad: :mad: Tolvaj banda. Azért megnéznék egy olyan listát, amin tétlesen szerepel, hogy ki mennyi lóvét kap tőlük, na meg persze a bevételeket is szívesen látnám.GRAFI
http://www.youtube.com/watch?v=bTyrQ7z2XrU
Ez a szám jól kifejezi az egész bagázst szerintem.

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Újabb szabad rablás.... Az Artisjus és az internetszolgáltatásapeszos
Az egész Artizsidiszt kollektívan lőném a Dunába. Nyílván keveslik a bevételt a bejegyzésben is említett okok miatt (aki értelmes nem matricás lemezeket vesz többszörös áron), így a legegyszerűbb, ha az internet díjára is rábasszuk. Azt már sehogy nm tudod kikerülni. :mad: :mad: Tolvaj banda. Azért megnéznék egy olyan listát, amin tétlesen szerepel, hogy ki mennyi lóvét kap tőlük, na meg persze a bevételeket is szívesen látnám.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Baszódjanak meg akik visszavonták a TDK-jukat, csökkent az esélyem a szép summára 😕Rajna
Gyúrj a Rhodes-ra 😛
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Baszódjanak meg akik visszavonták a TDK-jukat, csökkent az esélyem a szép summára 😕

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Újabb szabad rablás.... Az Artisjus és az internetszolgáltatás
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Bocs, amerikai fociról volt szó, nem gondoltam csak az NCAA-re....
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Vick, McNabb, Young...?apeszos
ez most komoly? nem az NFL-ről beszéltem (redneck, igazi mélydéli csapat nincs is a profiknál, hogyan is lenne), e három játékosból pl. melyik volt az Alabama irányítója?JJ
elve melyik játszott igazán deep south egyetemen. Jó Vick VT, de az már elég liberális.

szerintem a Bama az egyetlen csapat amelyiknek nem volt soha fekete QB-ja, bár fejből Arkansas sem rémlikharomt
sőt ha a déliektől elvonatkoztatunk a BYU-ra biztosan áll ez, de a Wisconsin és pl. a California is esélyes így most kapásból


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
Vick, McNabb, Young...?apeszos
ez most komoly? nem az NFL-ről beszéltem (redneck, igazi mélydéli csapat nincs is a profiknál, hogyan is lenne), e három játékosból pl. melyik volt az Alabama irányítója?JJ
elve melyik játszott igazán deep south egyetemen. Jó Vick VT, de az már elég liberális.

szerintem a Bama az egyetlen csapat amelyiknek nem volt soha fekete QB-ja, bár fejből Arkansas sem rémlik
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
Vick, McNabb, Young...?apeszos
ez most komoly? nem az NFL-ről beszéltem (redneck, igazi mélydéli csapat nincs is a profiknál, hogyan is lenne), e három játékosból pl. melyik volt az Alabama irányítója?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
Vick, McNabb, Young...?apeszos
Ők félig running backek, azt lehet. 😊ulpianus
Ja, értem. Meg nem is olyan feketék.... 😀
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Egyébként nem gondolom, hogy rasszista lennél, se az itt cigányozók 95%-a nem az, nonszensz lenne egy NFL-t szerető közösségben, ahol azért nem 1-2 fekete van például..Sobri Jóska
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
Vick, McNabb, Young...?apeszos
Ők félig running backek, azt lehet. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
h cserelnek ? a japanok nem jonnek mast helyettuk nem hivnak a tobbi meccsre meg csurig van mar az arena.
legalabb nem kell kva dragan azt a fos borsodit vedelni literszam ennyi pozitivum van benne.
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 588 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Nem cserélik?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
baszna meg a foldrenges meg a cunami.
milyen jegyem volt a vbre ? persze h a japcsi meccsre 😕
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Elbeszélünk egymás mellett. Tényleg nincs értelme.apeszos
Oké. Írtam PM-et.
szóval tényleg elég mert mind a két fél meggyőzhetetlen.haromt
Oké. Neked is. 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mondom hogy hagyjuk. a rózsadombiliberálist talán egybe kéne írni, mert egy külön elfajzott ideológiát jelent, ami olyan messze áll a valódi liberalizmustól mint makó jeruzsálemtől.

szóval tényleg elég mert mind a két fél meggyőzhetetlen.
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
na jó most tényleg fejezzük be, mert sobri elkezdte hozni a sima rózsadombi liberális szintet. ami életszerűtlenharomt
Most miért kell általánosítani? 😛
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
na jó most tényleg fejezzük be, mert sobri elkezdte hozni a sima rózsadombi liberális szintet. ami életszerűtlenharomt
Kikérem magamnak a rózsadombit, rendes belvárosi gyerek vagyok, Budához soha nem volt semmi közöm.
A liberalizmus pedig az egyetlen valóban életszerű ideológia, legalábbis annyiban, hogy aki liberális, az tudomásul veszi, elfogadja, akceptálja az ellentétes véleményeket, más meglátásokat, csakúgy, ahogy a világ működik. Nemcsak egyfajta növény vagy állat létezik, a fejlődés fontos kulcsfogalmai a divergencia, a sokszínűség.
A természet, a természeti törvények nem konzervatívak, minden álandóan változik, fejlődik.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg.
Valamint mindenki azt utálja igazából, akit ismer, aki a közelében, a mindennapjaiban jelen van, ezért kevés embert tudok elképzelni, aki őszinte, engesztelhetetlen ellenszenvet érez mondjuk itthon az aboabo-k vagy a filippínók ellen, mivel életében nem lát egyet se, de cigányt szinte mindenki. Könnyebb a sérelmek miatt rájuk vetíteni az önnön nyomorúságot.
Hiszen az ugye evidens, hogy akinek rendben van az élete, az nem fordít feleslegesen egyetlen joule energiát se értelmetlen gyűlölködésre.Sobri Jóska
Ezt most már abba hagyhatnád. Tehát csak is a saját nyomorúságát vetíti ki a gyűlölködésben, és nem azt hogy meglopják, elverik, megkéselik, leköpködik, nem hagyják élni? A cigányok felé mutatott ellenszenvet és előítéleteket kizárólag maguknak köszönhetik. Én is tudom, hogy van rendes cigány is. Csak olyan elenyésző a számuk, hogy elvesznek a többi között. Elég baj ez. Hidd el, ha fordítva lenne, akkor tényleg rá lehetne fogni a rasszizmust, de így komolytalan. Vagy ahogy Te mondanád: életszerűtlen.apeszos
Mi a saját nyomorúság, ha nem ez?
XY-nak ellopják a brifkóját, megy egyből a "szemét mocskos tolvajgeci cigány". Nekem is volt konfliktusom cigánnyal is, nem cigánnyal is, mégse mondom ezeket.
Olyan lenne, mintha veled összeveszek esetleg, és akkor azt mondanám "szemét faszszopó redskinses" vagy "ilyen minden apeszos", stb.
Ez a nem életszerű, és túlzó általánosítás.
Szerintem nem elenyésző a rendes cigányok száma. Az átlag cigányember ugyanolyan nyomorult, mint mondjuk az átlag nemcigány.
Csaképpen őt már iskolától kezdve hátrányos megkülönböztetés éri, ami nem feltétlen rasszizmus, sokkal inkább egy negatív hozzáállás, ami elkiséri egész élete során, nembeszélve arról, hogy a cigányság nagyrésze mélyszegénységben él, és ugye ez sem a szociálisan együttműködő viselkedés táptalaja.
Hidd el, ismerek én olyan cigányokat, nem is keveset, akik mondjuk a rendszerváltásnál belenyúltak a tutiba, úgy, mint jópár magyar, meggazdagodtak, menő vállalkozók lettek, és se nem lopnak, se nem viselkednek úgy, amire azt mondnád: cigánykodás.
Egyébként érdekes kisérlet lenne, hogy egy fajmagyar, iskolázott, kultúrált huszonéves magyar embert letennének egy borsodi faluba, valami optikai tuninggal külsőleg cigánnyá varázsolnák, és meg lehetne nézni, hogy miként boldogul 2011ben Magyarországon, hol, milyen előítéletekbe, megoldhatatlan problémákba, áttörhetetlen falakba ütközik, pusztán a cigány kinézete, és nem a valós értékei alapján.Sobri Jóska
Elbeszélünk egymás mellett. Tényleg nincs értelme.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Mivel volt konfliktusom cigányokkal (és nemcigányokkal is), nem jutott eszembe, hogy azért vernek meg, mert cigányok. Lehet hibás az agyam általánosíttásért felelő szegmense.
Vedd észre, hogy nem gondolom, hogy fekete/fehár lenne a szitu.
Vedd észre azt is, ha bárki mond egy"rohadt cigányok, dögöljön meg mind", akkor bizony azokkal is baja van, akik dolgoznak, azokkal is, akik egy esélytelen faluban nyomorognak, azokkal is, akik művészek, sportolók. Egy ilyen általánosítás mindenkire vonatkozik.
Amikor Bécsben ki volt írva a 80-as években mindenhova, hogy "Magyar, ne lopj!", az nem azt jelentette, hogy "Azon magyarok, akik tolvajok, azok ne lopjanak", hanem azt, hogy az egész magyarságot bélyegezték meg ezzel.
Ezt teszik sokan a buta általánosításaikkal.
Kinek jutott eszébe, amikor egy magyar elkente a száját, azt gondolni "faszszopó köcsög magyarok!", és kinek jut eszébe a "szemétgeci cigány" amikor egy cigány teszi ugyanezt.
Én erről beszélek.
Az integrálásról meg annyit, hogy az nem is a megváltozást jelenti.
Ezért is van rá külön szó a magyar nyelvben.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
na jó most tényleg fejezzük be, mert sobri elkezdte hozni a sima rózsadombi liberális szintet. ami életszerűtlen
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 922 — Csodabogár
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg..Sobri Jóska
nem, a feketék integrálása a sportba egy több évtizedes folyamat eredménye, amihez mindkét oldal kellett... az egyik féltől az oly áhított tolerancia, a másiktől viszont a példastatuálás, olyan emberek, akikre a feketék és a fehérek egyaránt felnézhettek

nálunk itt csúszott el a dolog, az amúgy is beskatulyázott cigányzenészeken kívül tudsz még mondani pár cigány hőst?JJ
Mivel sok kisérlet nem volt az elmúlt 20/60/bárhány évben ilyenek kitermelésére, keresésére, felmutatására, így értelemszerűen nem sok ilyen van.
Persze vannak népszerű cigányemberek, Caramel, Oláh Ibolya, VV Béci 😊, pár sportoló, színész, színésznő, 1 db miniszterelnök, de ezek inkább cigányságuk ellenére népszerűek, semmit cigányságukkal együtt.
Egyébként, ha mondjuk lenne egy többszörös olimpiai bajnok magyar úszó mondjuk, aki cigány származású, vagy egy hollywoodyi karriert befutott cigány színésznőnk, akkor szerinted érdemben ez bármit is változtatna cigányokhoz való hozzáálláson? Mert szerintm nem, Magyarországon ez nem működne.Sobri Jóska
hát, ha eléd áll 5 cigó este hogy tezsvír adj cigit, próbáld meg nekik elsorolni ezeket az embereket hátha keblükre ölelnek.
vedd már észre, hogy nem fekete-fehér/igen-nem ahogy működik ez. itt sincs senkinek baja azokkal akik dolgoznak ezt vagy azt, és nem segélyért állnak sorban olyan ruhákban, amit pl. édesanyám sem tud megengedni magának.
Szóval ha beállnak neked egy késsel, gondolom meg sem fordul a fejedben hogy r... c-k, csak az az 5 db.
Integráláshoz: nem is akarnak megváltozni.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
ó te kis naív, az USA-ban is hány fajgyűlölő redneck nézi az amerikaifocit... csak ott mondjuk megelégednek annyival, hogy fekete játékos nem lehet QB 😊JJ
És kint a feketék ottléte dacára nézik, itthon a feketékkel együtt szerették meg.
Valamint mindenki azt utálja igazából, akit ismer, aki a közelében, a mindennapjaiban jelen van, ezért kevés embert tudok elképzelni, aki őszinte, engesztelhetetlen ellenszenvet érez mondjuk itthon az aboabo-k vagy a filippínók ellen, mivel életében nem lát egyet se, de cigányt szinte mindenki. Könnyebb a sérelmek miatt rájuk vetíteni az önnön nyomorúságot.
Hiszen az ugye evidens, hogy akinek rendben van az élete, az nem fordít feleslegesen egyetlen joule energiát se értelmetlen gyűlölködésre.Sobri Jóska
Ezt most már abba hagyhatnád. Tehát csak is a saját nyomorúságát vetíti ki a gyűlölködésben, és nem azt hogy meglopják, elverik, megkéselik, leköpködik, nem hagyják élni? A cigányok felé mutatott ellenszenvet és előítéleteket kizárólag maguknak köszönhetik. Én is tudom, hogy van rendes cigány is. Csak olyan elenyésző a számuk, hogy elvesznek a többi között. Elég baj ez. Hidd el, ha fordítva lenne, akkor tényleg rá lehetne fogni a rasszizmust, de így komolytalan. Vagy ahogy Te mondanád: életszerűtlen.apeszos
Mi a saját nyomorúság, ha nem ez?
XY-nak ellopják a brifkóját, megy egyből a "szemét mocskos tolvajgeci cigány". Nekem is volt konfliktusom cigánnyal is, nem cigánnyal is, mégse mondom ezeket.
Olyan lenne, mintha veled összeveszek esetleg, és akkor azt mondanám "szemét faszszopó redskinses" vagy "ilyen minden apeszos", stb.
Ez a nem életszerű, és túlzó általánosítás.
Szerintem nem elenyésző a rendes cigányok száma. Az átlag cigányember ugyanolyan nyomorult, mint mondjuk az átlag nemcigány.
Csaképpen őt már iskolától kezdve hátrányos megkülönböztetés éri, ami nem feltétlen rasszizmus, sokkal inkább egy negatív hozzáállás, ami elkiséri egész élete során, nembeszélve arról, hogy a cigányság nagyrésze mélyszegénységben él, és ugye ez sem a szociálisan együttműködő viselkedés táptalaja.
Hidd el, ismerek én olyan cigányokat, nem is keveset, akik mondjuk a rendszerváltásnál belenyúltak a tutiba, úgy, mint jópár magyar, meggazdagodtak, menő vállalkozók lettek, és se nem lopnak, se nem viselkednek úgy, amire azt mondnád: cigánykodás.
Egyébként érdekes kisérlet lenne, hogy egy fajmagyar, iskolázott, kultúrált huszonéves magyar embert letennének egy borsodi faluba, valami optikai tuninggal külsőleg cigánnyá varázsolnák, és meg lehetne nézni, hogy miként boldogul 2011ben Magyarországon, hol, milyen előítéletekbe, megoldhatatlan problémákba, áttörhetetlen falakba ütközik, pusztán a cigány kinézete, és nem a valós értékei alapján.