Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Bazdmeg fater beleköt, hogy mondhatom az MTK-ról, hogy kikaptunk a Videotontól. És itt a KIkaptunkon van a hangsúly, hogy mondhatom hogy mi. Én még ilyen embert, aki ennyire utálja a sportokat még nem láttam. Úgy fel tud néha baszni, hogy az valami iszonyat...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Azért az évenkénti meg hasonló vizsga baromság.

Gyakoribb újravizsga az időseknek kell. Méghozzá azért, mert tudományosan bizonyított, hogy az öregedéssel jönnek az agysejt elhalások, a figyelem tompulása, stb... Nyilvánvalóan nem mindenkinél, de mivel ez az élet rendje, sokaknál igen. Ezért náluk gyakrabban vizsgáztatnék újra. Nem kell rögtön általánosításra ugrani, Sobri. Nem arról van szó, hogy minden 60 fölötti elfelejt vezetni, hanem arról, hogy náluk sokkal nagyobb a kockázat, hogy bár korábban jól vezettek, a kor előrehaladtával már problémák vannak.

A középkorúak, fiatalabbaknál ritkábban is elég lenne az újravizsga, mert el nem nagyon felejti az ember a dolgokat, max tapasztaltabb lesz. Velük nem az a probléma, hogy elfelejtenek vezetni, hanem az, hogy egyáltalán jogsit kapnak. Tehát én a jogosítvány megszerzését szigorítanám. Nem életkor vagy egyéb hülyeségekhez kötve, hanem teljesítményhez, mert 17 évesen, apuci kocsijával és 72 évesen is lehet kiválóan vezetni. Esetleg úgy, hogy 1 év után egy újravizsga oké, de onnantól jóval ritkábban is elég. Ha valki nem tud vezetni, de megkapja a jogsit, az ugyanúgy megfogja az újravizsga után is.

Pl. sokszor látom, hogy vizsgázik valaki forgalmin, benn ül a vizsgabiztos, az emberünk meg tiszta bizonytalan, lassan megy, stb... De semmi gond, mert szabálytalanságot nem csinált, nincs a papíron mínusz, a jogsi az övé. De mondhatnám a mamámat is, aki mögött ott van kismillió km, vezetett már sok országban, amerikai jogsija is volt, és mindezt úgy, hogy amióta csak jogsija van, képtelen tolatni. Mindenféle túlzás nélkül, nem tud 10 métert egyenesen tolatni. Volt, hogy bekanyarodott amerikában egy zsákutcába, és annyira nem ment a tolatás, hogy odahívott valakit, hogy álljon ki neki... Ezen felül rendszeresen indokolatlan fékezései vannak, dombon lefele állandóan fékez, kész kínzás konvojban menni mögötte.

Lényeg, hogy nem a béna vezetőkkel van a baj, hanem azokkal, akik nekik jogsit adnak.
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Nem tudom, h van-e még a próbajogsi vagy mi, de pl. egy friss jogsisnál, egy év után simán nyomatnék egy vizsgát, ha egy béna fasz, akkor vissza a jogsit. Aztán szépen lehetne kötni az 5 évente megújítandó jogsihoz a vizsgát.
GRAFI
Talán az 5 év túl sűrű, de ezt támogatnám.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ezer és egy ilyen sztorim van, de mindenki másnak, gondolom.
Legfrissebb egy tegnapi: nő előttem 70-es táblánál 45-50-el. Mondom jó, úgyis mindjárt megelőzöm, mert késésben vagyok. Jön egy körforgalom, sehol senki, kajak, 50 méterre, nő nem behajt, megáll! Én meg ugye mögötte jövök, nem lassítok, gondolom, csak látja, hogy nem jön semmi és ugye STOP tábla sincs, csak bemegy. A szart! Majdnem beleszálltam...duda ezerrel, stb. És a legnagyobb az, hogy bevárta a bal kézről érkezőket, akik 20 méterre voltak a k.forgalomtól...Én meg késésben, és a késők büntetést fizetnek...Fasza mondom, ezeknek jogsi.
De a múltkor meg egy elég széles úton egy 60 év körüli faszi előzött kanyarban, majdnem frontálisan ütköztünk. Akit előzött, annak a lélekjelenlétén múlott, hogy azonnal fékezett...
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!

Sokszor az ilyen faszok miatt vannak a balesetek. Nem közvetlenül ők okozzák, csak közvetve igen, azzal, hogy a türelmetlenebb vezető agyát felbasszák a bénázásukkal.GRAFI
Ha tudják az emberek, hogy balfaszok a tanulóvezetők akkor nem értem miért húzzák fel magukat mindig. Másrészt ők is elkezdték valahol.Matthew99
Olvasd e még egyszer. 😊
több mint 13 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 324 — Invisible man

Sokszor az ilyen faszok miatt vannak a balesetek. Nem közvetlenül ők okozzák, csak közvetve igen, azzal, hogy a türelmetlenebb vezető agyát felbasszák a bénázásukkal.GRAFI
Ha tudják az emberek, hogy balfaszok a tanulóvezetők akkor nem értem miért húzzák fel magukat mindig. Másrészt ők is elkezdték valahol.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Aki lakott területen belül nem mer 50-nel, hanem csak 35-tel menni, vagy lakott területen kívül 90 helyett csak 60-70-nel menni, annak gondolkodás nélkül elvenném a jogsiját. Az ilyen ne vezessen.
Sokszor az ilyen faszok miatt vannak a balesetek. Nem közvetlenül ők okozzák, csak közvetve igen, azzal, hogy a türelmetlenebb vezető agyát felbasszák a bénázásukkal.GRAFI
Ezzel teljesen egyetértek. A minap is a 4-es főúton jöttem haza Debrecenbe, és szemben is erős forgalom volt, előttem meg kb. 65-el tötyörgött egy középkorú nő. Plusz szépen kacsázott a sávban, veszélyes kategória. Megelőzni nem tudtam, mert sajnos nem volt rá lehetőség, de felbaszta az agyam, mert abban az irányban nem volt összefüggő kocsisor, tehát nyomhatta volna 90-ig, amíg ugye megengedett, de nem, ő tötyörög 65-el. Ne az úton álmodozzon, vagy tudom is én mit csináljon, hanem vezessen normálisan (már ha tud).
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nem tudom, h van-e még a próbajogsi vagy mi, de pl. egy friss jogsisnál, egy év után simán nyomatnék egy vizsgát, ha egy béna fasz, akkor vissza a jogsit. Aztán szépen lehetne kötni az 5 évente megújítandó jogsihoz a vizsgát.
Bár nem tudom mit csodálkozunk, hogy ennyi fogalmatlan fasz közlekedik, mikor a tanulóvezetők 25-30 km/h-s sebességgel "száguldoznak" mindenhol. Annó az én oktatóm azért is pofázott, ha lassan mentél. Manapság úgy látszik már nem divat. Aki lakott területen belül nem mer 50-nel, hanem csak 35-tel menni, vagy lakott területen kívül 90 helyett csak 60-70-nel menni, annak gondolkodás nélkül elvenném a jogsiját. Az ilyen ne vezessen.
Sokszor az ilyen faszok miatt vannak a balesetek. Nem közvetlenül ők okozzák, csak közvetve igen, azzal, hogy a türelmetlenebb vezető agyát felbasszák a bénázásukkal.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Szerintem érted.Sanco
Valóban.
Működnek az előítéletek.Sobri Jóska
Bezony! És ehhez még hozzájön a tapasztalat (közel 20 éve vezetek) és a végeredményt olvashattad.Sanco
Én pont 20 éve. 😊
És a közlekedés résztvevői között valóban rengeteg agyhalott kóricál, de nem jellemzően az idős korsztályban, vagy a nők között.
Sok 25 körüli pasit látok, aki azt se tudja nagyjából mi történik kötülötte. (Első meló a diploma után, első kocsi részletre, és fingja nincs a közlekedésről.)
Ostoba robogósok, kerékpárosok, cikáznak úgy, mintha meg akarnának halni.
És még rengeteg lassú mindkét nembéli, és minden korosztálybéli, akiket egy tetszőleges forgalmi helyzet megoldhatatlan feladat elé állít.

több mint 13 éve
gyeek LSU Tigers 7 957 — Stromfeld Aurél fan
Csak mondjuk egy 1-2 évenkénti vizsga sokaknál kivágná a biztosítékot.Sobri Jóska
\o.

Amúgy nekem apám anno úgy tanította, a kalaposoktól és a nőktől óvakodj az úton. Azóta mondjuk az öregek már nem hordanak kalapot, de a lényeg változatlan. Az előítéletek segítenek tájékozódni a világban, pszichológiai tézis. 😊

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 630
70x év felett könnyű lenne kiszúrni a szellemileg már alkalmatlanokat, 20 alatt lehetetlen.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
60 alatt is vannak bőven antitalentumok. Nagyon sok embernek fogalma sincs sokszor a legalapvetőbb kresz szabályokról sem. Én bevezetném, hogy x évente újra kelljen vizsgázni. Akkor szépen kihullanának a teljesen töketlenek.GRAFI
Így lenne a korrekt.
Csak mondjuk egy 1-2 évenkénti vizsga sokaknál kivágná a biztosítékot.
És jönne, hogy ezzel is xy vizsgáztatócég kaszálna, és semmi szükség évenkénti vizsgára.

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Nem értem miért a 60 fölöttieknek kéne ilyen alkalmassági, miért nem mindenkinek?Sobri Jóska
Szerintem érted.Sanco
Valóban.
Működnek az előítéletek.Sobri Jóska
Bezony! És ehhez még hozzájön a tapasztalat (közel 20 éve vezetek) és a végeredményt olvashattad.
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
60 alatt is vannak bőven antitalentumok. Nagyon sok embernek fogalma sincs sokszor a legalapvetőbb kresz szabályokról sem. Én bevezetném, hogy x évente újra kelljen vizsgázni. Akkor szépen kihullanának a teljesen töketlenek.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Nem értem miért a 60 fölöttieknek kéne ilyen alkalmassági, miért nem mindenkinek?Sobri Jóska
Szerintem érted.Sanco
Valóban.
Működnek az előítéletek.

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Nem értem miért a 60 fölöttieknek kéne ilyen alkalmassági, miért nem mindenkinek?Sobri Jóska
Szerintem érted.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
A kor előrehaladtával exponenciálisan nő a "veszélyesek" száma, de már 60 éves korban sem a szellemi fittség a jellemző.Sanco
Majd átadom a fateromnak, aki levezetett kb 150ezer kilométer 60 fölött balesetmentesen 😉
Neki senki se szólt, hogy már nem jellemzően fitt, így erről nem is tud.Sobri Jóska
Akkor faterod nyilván nem csúszna el az alkalmasságin. 😉Sanco
Nyilván.
És sok 60 fölötti meg igen.
És sok 50 fölötti is, 40 fölötti is, 40 alatti is, 30 alatti is, 20 alatti is.
Nem értem miért a 60 fölöttieknek kéne ilyen alkalmassági, miért nem mindenkinek?

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Nade nem is 60-65 évesen lesznek veszélyesek az idős emberek. Inkább 75-80 felé.Sobri Jóska
A kor előrehaladtával exponenciálisan nő a "veszélyesek" száma, de már 60 éves korban sem a szellemi fittség a jellemző.Sanco
Majd átadom a fateromnak, aki levezetett kb 150ezer kilométer 60 fölött balesetmentesen 😉
Neki senki se szólt, hogy már nem jellemzően fitt, így erről nem is tud.Sobri Jóska
Akkor faterod nyilván nem csúszna el az alkalmasságin. 😉
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Ha nem is 30 évesen de semmiképp nem 17 évesen kell elkezdeni vezetni. Persze mindkét korosztályban vannak olyanok akik normálisan a forgalmat követve, biztonságosan vezetnek.Matthew99
Nade nem is 60-65 évesen lesznek veszélyesek az idős emberek. Inkább 75-80 felé.Sobri Jóska
A kor előrehaladtával exponenciálisan nő a "veszélyesek" száma, de már 60 éves korban sem a szellemi fittség a jellemző.Sanco
Majd átadom a fateromnak, aki levezetett kb 150ezer kilométer 60 fölött balesetmentesen 😉
Neki senki se szólt, hogy már nem jellemzően fitt, így erről nem is tud.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
erről egy South Park rész jutott eszembe. amikor az öregek gyilkolásznak, kocsikkal 😀
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Ha nem is 30 évesen de semmiképp nem 17 évesen kell elkezdeni vezetni. Persze mindkét korosztályban vannak olyanok akik normálisan a forgalmat követve, biztonságosan vezetnek.Matthew99
Nade nem is 60-65 évesen lesznek veszélyesek az idős emberek. Inkább 75-80 felé.Sobri Jóska
A kor előrehaladtával exponenciálisan nő a "veszélyesek" száma, de már 60 éves korban sem a szellemi fittség a jellemző.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Ha nem is 30 évesen de semmiképp nem 17 évesen kell elkezdeni vezetni. Persze mindkét korosztályban vannak olyanok akik normálisan a forgalmat követve, biztonságosan vezetnek.Matthew99
Nade nem is 60-65 évesen lesznek veszélyesek az idős emberek. Inkább 75-80 felé.

több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
én mindenkitől elvenném, kivéve a teherautó és buszsofőrök.
járjon mindenki tömegközlekedésselharomt
~400 Ft-os benzinárakkal lehet, hogy nem is utópia
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Basszus, hogy miért nem lehet az olyanoktól elvenni a jogosítványt akiknek már gyorsabb a keze mint az agya. Öregember halál nyugalommal lendületből stoptáblánál balra kikanyarodott elém és azt hogy én fél perce a dudán állok is két kanyarral később veszi észre. Utálom azokat akik az én kocsimon akarják összetörni a sajátjukat.Matthew99
Lehet, hogy diszkrimináció, de én 60-65 év fölött bevonnám a jogosítványt, vagy legalább havonta alkalmassági vizsgára kötelezném a korhatár fölöttieket.Sanco
Én meg 30 alatt nem adnám ki.
Vagy legalábbis addig, amíg valaki nem tud saját pénzen autót is venni hozzá.
Szerintem némileg több balesetet okoznak az apuci kocsiján furikázó kamaszok, mint apókák, anyókák.Sobri Jóska
Valószínű igazad van a nagy számok törvénye alapján.
Az viszont nem lenne hülyeség, ha munkához, vagy érettségihez kötnék a jogsit.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
én mindenkitől elvenném, kivéve a teherautó és buszsofőrök.
járjon mindenki tömegközlekedéssel