Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Tényleg nem értitek mit mondok. Beül a vizsgabiztos, kimennek a jó kis forgalomba, és figyeli, hogy mennyire tud az ember KÖZLEKEDNI. Hogy rugalmasan megy-e. Ha nem felel meg a követelményeknek, kapjon egy évre próbajogsit, amivel csak akkor vezethet, ha vele van egy olyan személy is, akinek meg van az ilyen jellegű vizsgája.
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 342 — Wrath of Khan
Van olyan melóhely aminél szempont, hogy legyen jogsija az embernek, de lehet csak 2-3 év múlva kap kocsit a cégtől. Például ezért is kellhet valakinek jogsi, és lehet 2-3 évig nem vezet utána.
De nekem nem is ez a bajom a revizsgával. Hanem az, hogy annak ugyebár egzaktnak kell lennie, amit simán letehet valaki, aki letette az alaapvizsgát, majd 1 évig nem vezetett, és 1 év után meg leteszi a következő vizsgát is, mert nem hülye, de ettől még ugyanolyan tapasztalatan, ugyanúgy nincs rutinja.
Az a baj, a rutin leellenörzését nem lehet egzakt vizsgával mérni, mert eléggé szubjektív kategória. Amelyik része viszont egzakt azt le is lehet tenni valós rutin nélkül is.Sobri Jóska
Gyakorlati vizsgát kell tenni. Ott nem elég annyi hogy "nem hülye". Le lehet mérni a rutint.apeszos
De hogyan?
Én elsőre levizsgáztam a gyakorlati vizsgán. B is C is.
De semmi rutinom nem volt.
Milyen feladatot raksz be plusszba, amit nem tudtam volna megtanulni, és kiderül, hogy rutintalan vagyok?Sobri Jóska
De hogy lehet bármit is lemérni bármiből? Hiszen benne van az, hogy éppen csak szerencséje van, vagy már hallott hasonló feladatról. Elárulom, sehogy. Minden tesztben van hibaszázalék.

Viszont nem igaz, hogy bármilyen téma jön neked ellent kell mondanod mindenkinek, témától és usertől függetlenül.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Van olyan melóhely aminél szempont, hogy legyen jogsija az embernek, de lehet csak 2-3 év múlva kap kocsit a cégtől. Például ezért is kellhet valakinek jogsi, és lehet 2-3 évig nem vezet utána.
De nekem nem is ez a bajom a revizsgával. Hanem az, hogy annak ugyebár egzaktnak kell lennie, amit simán letehet valaki, aki letette az alaapvizsgát, majd 1 évig nem vezetett, és 1 év után meg leteszi a következő vizsgát is, mert nem hülye, de ettől még ugyanolyan tapasztalatan, ugyanúgy nincs rutinja.
Az a baj, a rutin leellenörzését nem lehet egzakt vizsgával mérni, mert eléggé szubjektív kategória. Amelyik része viszont egzakt azt le is lehet tenni valós rutin nélkül is.Sobri Jóska
Gyakorlati vizsgát kell tenni. Ott nem elég annyi hogy "nem hülye". Le lehet mérni a rutint.apeszos
De hogyan?
Én elsőre levizsgáztam a gyakorlati vizsgán. B is C is.
De semmi rutinom nem volt.
Milyen feladatot raksz be plusszba, amit nem tudtam volna megtanulni, és kiderül, hogy rutintalan vagyok?Sobri Jóska
Ez legyen a vizsgáztató feladata. Elvégre ő tudja megállapítani mennyire tud a forgalomban mozogni a delikvens. Nyilván többet lát a szakember mint én, vagy Te, pedig még mi is észrevesszük ha valaki bénázik. Talán az utcára sem kell kimenni, manapság már vannak remek szimulátorok, akár váratlan helyzeteket is lehetne generálni tényleges veszélyhelyzet előidézése nélkül. Reflexet, idegállapotot simán mérni is lehetne.
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Nálunk így is nagyon kemény a jogosítvány procedúra, Görögországban autóba se kell ülnöd hogy megkapd. Sőt, nálunk még istenes a közlekedés is, Ausztrián és Németországon kívül én csak rosszabbal találkoztam.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Van olyan melóhely aminél szempont, hogy legyen jogsija az embernek, de lehet csak 2-3 év múlva kap kocsit a cégtől. Például ezért is kellhet valakinek jogsi, és lehet 2-3 évig nem vezet utána.
De nekem nem is ez a bajom a revizsgával. Hanem az, hogy annak ugyebár egzaktnak kell lennie, amit simán letehet valaki, aki letette az alaapvizsgát, majd 1 évig nem vezetett, és 1 év után meg leteszi a következő vizsgát is, mert nem hülye, de ettől még ugyanolyan tapasztalatan, ugyanúgy nincs rutinja.
Az a baj, a rutin leellenörzését nem lehet egzakt vizsgával mérni, mert eléggé szubjektív kategória. Amelyik része viszont egzakt azt le is lehet tenni valós rutin nélkül is.Sobri Jóska
Gyakorlati vizsgát kell tenni. Ott nem elég annyi hogy "nem hülye". Le lehet mérni a rutint.apeszos
De hogyan?
Én elsőre levizsgáztam a gyakorlati vizsgán. B is C is.
De semmi rutinom nem volt.
Milyen feladatot raksz be plusszba, amit nem tudtam volna megtanulni, és kiderül, hogy rutintalan vagyok?

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Van olyan melóhely aminél szempont, hogy legyen jogsija az embernek, de lehet csak 2-3 év múlva kap kocsit a cégtől. Például ezért is kellhet valakinek jogsi, és lehet 2-3 évig nem vezet utána.
De nekem nem is ez a bajom a revizsgával. Hanem az, hogy annak ugyebár egzaktnak kell lennie, amit simán letehet valaki, aki letette az alaapvizsgát, majd 1 évig nem vezetett, és 1 év után meg leteszi a következő vizsgát is, mert nem hülye, de ettől még ugyanolyan tapasztalatan, ugyanúgy nincs rutinja.
Az a baj, a rutin leellenörzését nem lehet egzakt vizsgával mérni, mert eléggé szubjektív kategória. Amelyik része viszont egzakt azt le is lehet tenni valós rutin nélkül is.Sobri Jóska
Gyakorlati vizsgát kell tenni. Ott nem elég annyi hogy "nem hülye". Le lehet mérni a rutint.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Van olyan melóhely aminél szempont, hogy legyen jogsija az embernek, de lehet csak 2-3 év múlva kap kocsit a cégtől. Például ezért is kellhet valakinek jogsi, és lehet 2-3 évig nem vezet utána.
De nekem nem is ez a bajom a revizsgával. Hanem az, hogy annak ugyebár egzaktnak kell lennie, amit simán letehet valaki, aki letette az alaapvizsgát, majd 1 évig nem vezetett, és 1 év után meg leteszi a következő vizsgát is, mert nem hülye, de ettől még ugyanolyan tapasztalatan, ugyanúgy nincs rutinja.
Az a baj, a rutin leellenörzését nem lehet egzakt vizsgával mérni, mert eléggé szubjektív kategória. Amelyik része viszont egzakt azt le is lehet tenni valós rutin nélkül is.

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ezzel az egy év múlva újra vizsgával egy gondom van.
Van olyan aki több évig nem vezet a vizsga után,mert nincs autó a családban
És elvennéd tőle a jogsit mert nem profi?Bazzani
Miért ne? Ha annyi gyakorlata nincs, hogy a vizsgát megcsinálja, ne is menjen forgalomba.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Az oktatóm mindig vicces sztorikat mesélt, hiszen 40 éve vezetett akkor.

Mondta, hogy volt olyan oktató kollégája, aki megvárta a csajt, levezettette a Tesco parkolóba, beküldte, vetetett vele egy újságot, majd azt olvasta, a parkolóban, amíg le nem telt az óra 😀

De számtalan sztori van. Olyan is, hogy apucika vett jogsit a gyereknek, majd utána autót, és lám, az off topikba be is linkeltem, hogy 19 évesen halálos balesetet okozott a srác...
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ezzel az egy év múlva újra vizsgával egy gondom van.
Van olyan aki több évig nem vezet a vizsga után,mert nincs autó a családban
És elvennéd tőle a jogsit mert nem profi?Bazzani
Na igen. Ez jó kérdés, mert én pl. nem adnék olyannak jogsit, aki utána akár évekig egyáltalán nem ül volán mögé. Most azzal mit ér? Oké, hogy akkor van lehetősége megcsinálni, de ha így van, akkor a pénzt tegye be számlára, aztán majd jó lesz akkor, ha már van min vezetni. Megcsinálja a jogsit, aztán két év múlva ül volán mögé, akkor pont semmit nem fog érni a jogsi, mert gyakorlat nélkül nagyon hamar elveszik az a friss "tudás", mert a vezetés is olyan, mint a nyelvtanulás. Ha nem használod a tudást, akkor hamar kikopik.
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ezzel az egy év múlva újra vizsgával egy gondom van.
Van olyan aki több évig nem vezet a vizsga után,mert nincs autó a családban
És elvennéd tőle a jogsit mert nem profi?

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Oké, hogy kell a rutin, és ahhoz sokat kell vezetni. Épp ezért kéne a jogsi megszerzése után 1 évvel egy újabb vizsga, hogy lássák kinek mennyire sikerül felvenni a forgalom ritmusát, mennyire tud közlekedni. Az egy külön fejezet, hogy az emberek nagy részének fogalma sincs hol, mikor, kinek van elsőbbsége. Az egyik megáll a körforgalom előtt és bevárja a 30 méterre jövőt is, a másik lazán bejön anélkül, hogy balra nézne, ahonnan esetleg jön autó. Kikanyarodik eléd pofátlanul, aztán rááll a nyugis 30as tempójára, majd mutogat, hogy hova sietsz, ha rávillogsz/dudálsz. Ha annyira ráér, miért nem várta meg, hogy elmenj, holott neked volt elsőbbséged. Azért mert képtelen felmérni, hogy x távolságról mennyi idő alatt érhet oda egy autó. Lehetne sorolni napestig. És igenis az ilyen rutin megszerzésének az alapja az oktató munkája.
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A múltkor én élveztem, hogy előttem megy 20-al egy utánfutós személykocsi, aztán elkezd indexelni jobbra. Ó mondom jóvan, hát akkor megkerülöm balról... Igenám, csak annyi esze nincs, ha már utánfutóval megy, hogy megnézze, nem-e fordítva kötötte be. Pedig de. Ketten kerüljük balról, erre elkezd kanyarodni balra az utcába... Még jó, hogy azért kapcsolt időben, plusz volt hely odébbrántanom a kormányt...

A rutint meg kell szerezni. De akinek érzéke van a vezetéshez, az idővel megszerzi úgyis, nagyobb probléma nélkül. De akinek semmi érzéke hozzá, az kilóméterek ezrei után is ugyanolyan bénán fog menni, mert berögzülnek a hülyeségek. Márpedig a balesetek legalább annyiszor vannak a bénán, kacsázva, k.lassan haladók miatt, mint a gyorshajtók miatt... Sőt, szerintem sokkal többször, csak max azok nem mindig súlyosak személyi téren. Ezért kellene megtanítani a dolgokat, amik meg majd berögzülnek, de alapból sok olyan oktató van, akik meg szarnak az egészbe... Anyám konkrétan olyannál "tanult" először, akinél annyi volt a forgalmi vezetés, hogy hazavitte (kb. 1 km), max a postára/bankba elvitte (másik 1-2 km), aztán letelt a 2 óra...

Az a helyzet, hogy mint mindenféle oktatást, a vezetés oktatását is csak úgy lehet jól végezni, ha az ember nem melóként, hanem hivatásként tekint a dologra. Ez viszont manapság egyre kevesebbeknél figyelhető meg akár az iskolákban, akár az autósiskolákban...
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ez oké, de az se megoldás, hogy X év fölött automatice jogsielkobzás történjék.Sobri Jóska
Én sem koboznék.
Feleségem nagyapja az ellenpélda, ő meg úgy megy mint a meszes pedig elmúlt 60.
Ennek örömére télen alig bírtuk kicibálni az árokból úgy fejreállt.
Van reflex, tudja a KRESZ-t,nem vezet lassan. Símán átmenne az új vizsgán is.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Ez oké, de az se megoldás, hogy X év fölött automatice jogsielkobzás történjék.

több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
De azt sehogy nem tudod kikerülni,hogy X év fölött valaki már nem úgy lát, nem úgy hall, nem olyanok a reflexei.
Nekem jött jómúltkor oldalról egy tata, azért mert nem látta a kocsit.
Egy nagy teherautóval voltam, nem mellesleg neki STOP táblája volt.
A másik időskorú index nélkül kanyarodott balra, a dolog szépséghibája az volt,hogy épp ketten előztük azért mert egy hosszú egyenesben 30ra sikerült felgyorsulnia.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Az a gond az egész oktatással, hogy meg lehet tanítani akárkit szabályosan vezetni, vagyis jár neki a jogsi, de attól még nem lesz rutinja.
Márpedig a közlekedésben való értelmes részvételnek elengedhetetlen kelléke a rutin.
De a rutint csak "bénázással", sok vezetéssel, esetleges lúzerkedéssel lehet megszerezni, és ez ettől ördögi kör.
Senki se Schumachernek születik.

Én még emlékszem arra, amikor tanultam.
Eleve nem volt ennyi autó, mentünk egyből a forgalomba, nagy lóbaszó AVIA-val (én hivatásos jogsit csináltam MHSZ segédlettel, 20 éve még volt ilyen), kábé azt se tudtam mit csináljak, de mentünk, csoda nem történt valami galiba.
Aztán mikor meglett a jogsi, 17 évesen, jelképes összegért vettem egy ezeréves skodát, és egyből belevetettem magam a forgalomba hétvégenként.
Mentem egyirányú utcában nem az optimális irányban, pont rendőr jött szembe 😊, megvoltak a magam parái, utáltam a keskeny utakat, ahol nem tudtam a sáv közepén menni, mert közel volt a padka is, a sávválasztó vonalak is, a katonaságnál óriás DAC-ot vezettem, igaz, nem sokáig, mert azonnal beleaplikáltam egy kiszáradt folyómederbe ('katona küzdje le az akadályt' parancs után, ami a kikerülést sejtette, mégha én bíztam is a masina képességeiben és az iránymenetet választottam) tengelytöréssel, igazi közlekedési balesetem sosem volt, de ehhez kellett az első pár ezer kilométer bénázása, ez kikerülhetetlen.
Ennek áthidalására nem lehet semmit se kitalálni.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
rálépett ő a gázra, hogy menjek rendesen, ne szokjam meg a hülyeséget..fetomy
Igen mi ebből az oktatási stílusból kifolyólag majdnem karamboloztunk is, csak gyorsabban értem át a fékre mint ő...Hanni
Nyilván lehet ezt ésszel és idióta módon is csinálni.
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
rálépett ő a gázra, hogy menjek rendesen, ne szokjam meg a hülyeséget..fetomy
Igen mi ebből az oktatási stílusból kifolyólag majdnem karamboloztunk is, csak gyorsabban értem át a fékre mint ő...
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nekem az oktatóm mesélte, hogy volt olyan néni, aki valami 6x éves volt, és valami több, mint 10-20-szor bukott meg a vizsgán, már millió órát vett az oktatótól, annyira sokat bénázott, aztán már kegyelemből is megkapta a jogsit végül....

Egyébként nekem is mondta az oktatóm, hogy nem csak 70-el nem szabad menni 50-nél, hanem 30-al sem... Még eleinte, mikor azért nem mentem túl bátran a forgalomban, többször volt, hogy ha pl. 50-nél 30-al mentem, rálépett ő a gázra, hogy menjek rendesen, ne szokjam meg a hülyeséget..
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
A középkorúak, fiatalabbaknál ritkábban is elég lenne az újravizsga, mert el nem nagyon felejti az ember a dolgokat, max tapasztaltabb lesz. Velük nem az a probléma, hogy elfelejtenek vezetni, hanem az, hogy egyáltalán jogsit kapnak. Tehát én a jogosítvány megszerzését szigorítanám. Nem életkor vagy egyéb hülyeségekhez kötve, hanem teljesítményhez, mert 17 évesen, apuci kocsijával és 72 évesen is lehet kiválóan vezetni. Esetleg úgy, hogy 1 év után egy újravizsga oké, de onnantól jóval ritkábban is elég. Ha valaki nem tud vezetni, de megkapja a jogsit, az ugyanúgy megfogja az újravizsga után is.

Pl. sokszor látom, hogy vizsgázik valaki forgalmin, benn ül a vizsgabiztos, az emberünk meg tiszta bizonytalan, lassan megy, stb... De semmi gond, mert szabálytalanságot nem csinált, nincs a papíron mínusz, a jogsi az övé. fetomy
Ilyenre gondoltam én is. Vezetéstechnikailag is meg kellene feleltetni, nemcsak annak, hogy szabályosan közlekedik. Nagyon langyosak a feltételek, és gyak minden hülye megkapja előbb-utóbb a jogsit.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Elsősegély vizsga, roma "csapattárs" :

Vizsgáztató: - Na, az Ön kérdése a következő. Baleset, nyílt seb, hogyan látja el?
Srác: - Hát....ööö... ráteszek valamit...
Vizsgáztató: - Mit? :o
Srác: - Ilyen fehér...papírt...nem, sebtapaszt...
Vizsgáztató: - Köszönöm, elég. A következő időpontot kolléganőmtől kapja. Viszontlátásra!

😀 😀 😀
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Nem tudom, h van-e még a próbajogsi vagy mi, de pl. egy friss jogsisnál, egy év után simán nyomatnék egy vizsgát, ha egy béna fasz, akkor vissza a jogsit. Aztán szépen lehetne kötni az 5 évente megújítandó jogsihoz a vizsgát.
GRAFI
Talán az 5 év túl sűrű, de ezt támogatnám.Sanco
forgalmi vizsgát meg esősegélyt én is. különösen az elsősegélyt, félelmetes, hogy az emberek mennyire nincsenek képben semmivel.
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Bazdmeg fater beleköt, hogy mondhatom az MTK-ról, hogy kikaptunk a Videotontól. És itt a KIkaptunkon van a hangsúly, hogy mondhatom hogy mi. Én még ilyen embert, aki ennyire utálja a sportokat még nem láttam. Úgy fel tud néha baszni, hogy az valami iszonyat...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Azért az évenkénti meg hasonló vizsga baromság.

Gyakoribb újravizsga az időseknek kell. Méghozzá azért, mert tudományosan bizonyított, hogy az öregedéssel jönnek az agysejt elhalások, a figyelem tompulása, stb... Nyilvánvalóan nem mindenkinél, de mivel ez az élet rendje, sokaknál igen. Ezért náluk gyakrabban vizsgáztatnék újra. Nem kell rögtön általánosításra ugrani, Sobri. Nem arról van szó, hogy minden 60 fölötti elfelejt vezetni, hanem arról, hogy náluk sokkal nagyobb a kockázat, hogy bár korábban jól vezettek, a kor előrehaladtával már problémák vannak.

A középkorúak, fiatalabbaknál ritkábban is elég lenne az újravizsga, mert el nem nagyon felejti az ember a dolgokat, max tapasztaltabb lesz. Velük nem az a probléma, hogy elfelejtenek vezetni, hanem az, hogy egyáltalán jogsit kapnak. Tehát én a jogosítvány megszerzését szigorítanám. Nem életkor vagy egyéb hülyeségekhez kötve, hanem teljesítményhez, mert 17 évesen, apuci kocsijával és 72 évesen is lehet kiválóan vezetni. Esetleg úgy, hogy 1 év után egy újravizsga oké, de onnantól jóval ritkábban is elég. Ha valki nem tud vezetni, de megkapja a jogsit, az ugyanúgy megfogja az újravizsga után is.

Pl. sokszor látom, hogy vizsgázik valaki forgalmin, benn ül a vizsgabiztos, az emberünk meg tiszta bizonytalan, lassan megy, stb... De semmi gond, mert szabálytalanságot nem csinált, nincs a papíron mínusz, a jogsi az övé. De mondhatnám a mamámat is, aki mögött ott van kismillió km, vezetett már sok országban, amerikai jogsija is volt, és mindezt úgy, hogy amióta csak jogsija van, képtelen tolatni. Mindenféle túlzás nélkül, nem tud 10 métert egyenesen tolatni. Volt, hogy bekanyarodott amerikában egy zsákutcába, és annyira nem ment a tolatás, hogy odahívott valakit, hogy álljon ki neki... Ezen felül rendszeresen indokolatlan fékezései vannak, dombon lefele állandóan fékez, kész kínzás konvojban menni mögötte.

Lényeg, hogy nem a béna vezetőkkel van a baj, hanem azokkal, akik nekik jogsit adnak.