Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
adyno12 Atlanta Falcons 294 — Falcons fan
Felsőoktatási témához csak ennyit.

2006-ban végeztem a technikusi évemmel és el kellett kezdenem dolgozni, mivel a család anyagi helyzete azt kívánta meg. Mellette nem akartam feladni a fősulit, így levelezőn nyomom azóta is 2 féléves halasztással, mivel nem igazán bírtam de ez legyen az én gondom. 6 * 165.500,- HUF volt amit befizettem ( gazdálkodási és menedzsment, logisztika szakirány ). Közel 1 millió forintot fizettem be a fősulinak, de amikor X tárgyból írásbelizem és 60-ból 59 nappalis átmegy, 20-ból 18 levelezőst meg meghúznak, úgy hogy még külön kérdéssor is van, akkor azért az már elgondolkodtató. Két évig nyomtam folyamatosan az árral szemben. Tanultam munka után éjjelről-éjjelre, hogy le tudjak vizsgázni, mondtam le 1000dologról. De amikor azt kapom/kapjuk, hogy a nappalisok miért kapnak anyagokat és mi miért nem, akkor azt kapjuk válaszként: „Mert nem fizetnek maguk annyit, hogy az anyagokat kinyomtatni, feltölteti, továbbadni tudjuk.” , hát akkor kérdem én hol van itt a baszott nagy egyenlő elbírálás és követelményrendszer ?

Kezdő5 - Öt szakág, egy helyen! : http://www.kezdo5.hu

Think about first ever victory! - BTK Boys!
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Én is most először elgondolkodtam azon, hogy itthagyom ezt a szart. Undorító ami jelenleg most zajlik ebben az országban.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
Én meg így nem tudom támogatni. Előnyt jelentsen, de hátrányt ne jelentsen az ellenkezője. És aki nincs olyan helyzetben, hogy gyereket csináljon? Az szívjon? Fincsi hozzáállás... 😛
StormST
Ahogy írtam, én már azelőtt is támogattam ezt a rendszert, mielőtt jobban jártam volna vele, pontosan azért, mert össztársadalmi szempontból nagyobb hasznot hajt. Egyébként hogy jön ki neked az évi 60E mínusz? Amikor legutoljára néztem a kulcsok alapján végzett számításokat, a legrosszabb esetben évi 25 ezer mínuszt jelenthet az új rendszer. atapapa
225 a bruttóm, ez idén adójóváírással együtt 150 körülre jön ki, jövőre meg 145-re nettóban...

Ez egyébként pont az adójóváírás csökkentése miatt van, mert az szja csökentéssel csak 3000 körül nyerek, de 8000 körül bukok a jóváíráson...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
valóban az egyedüli megoldás eltakarodni innen a picsába.
Nem csak akkor ha diplomád van. Ha értékelhető van abból, akkor meg főleg.
Itt sem megbecsülést nem kapsz, sem pénzt. És ez nem is fog változni. Elbaszott trágyadomb az egész évszázadok óta.haromt
Akik ilyet és ehhez hasonlókat írnak-mondanak, mind itt maradnak, a peregrinusok hazajönnek, az optimista, bizakodó figurák meg a Szilícium-völgyet boldogítják 😛Dzsokijuing
hát én csak azért maradok mert nem tudok elmenni. de aki menni akar csak bíztatni tudom
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 983 — Saturday Night Lights
valóban az egyedüli megoldás eltakarodni innen a picsába.
Nem csak akkor ha diplomád van. Ha értékelhető van abból, akkor meg főleg.
Itt sem megbecsülést nem kapsz, sem pénzt. És ez nem is fog változni. Elbaszott trágyadomb az egész évszázadok óta.haromt
Akik ilyet és ehhez hasonlókat írnak-mondanak, mind itt maradnak, a peregrinusok hazajönnek, az optimista, bizakodó figurák meg a Szilícium-völgyet boldogítják 😛

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
valóban az egyedüli megoldás eltakarodni innen a picsába.
Nem csak akkor ha diplomád van. Ha értékelhető van abból, akkor meg főleg.
Itt sem megbecsülést nem kapsz, sem pénzt. És ez nem is fog változni. Elbaszott trágyadomb az egész évszázadok óta.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 404 — Ajmo Vatreni
A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. StormST
Ezt nem hívnám garanciának, csak eső után köpönyegnek
atapapa
Ha mondjuk az Aegon mnyp attól fosik, hogy a rossz gazdálkodás miatt mindenki lekoccok tőle egy másik mnyp-hez, akkor megpróbál jól gazdálkodni. Valamennyire piaci módon müködik a dolog.
Ez azért valamiféle garancia. Kétségtelen egy emberre levonva igazad lehetne, de egy tömeggel nemlehet ezt megcsinálni.
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Remélem akkor ki is fizeted utána az oktatásod költségét. Nem nagyon van olyan dolog, ami jobban irritálna ennél a hozzáállásnál...F.Schleck
Igazából nem tudom, hogy voltál-e Magyar mérnök szakesten, ott a dékán mondta, hogy ha van lehetőség(és van) akkor mindenképp menjünk ki külföldre, és ha ott voltunk 3-4-5 évet, és úgy gondoljuk, akkor jöjjünk vissza.
Emellett ne az én oktatási költésgem legyen már a legnagyobb problémád, amikor az analfabéta idióták is bekerülhetnek bármelyik egyetemre baszni az idejüket 1-2 évig, vagy mehetnek a diplomagyárba 4 évig nemcsinálni semmit ingyen.tenorx
Most különösebben nem érdekel a dékán véleménye, bár ha ilyet mondott, akkor neki is gratulálok.
Egyébként téged mennyire érint az, hogy mit csinálnak a büfészakosok?
Ami érint az az, hogy te tökéletesen ingyen kapod a felsőoktatást és ezt tökéletesen ki is szeretnéd használni. Nyugodtan csináld, mert a saját dolgod, de hadd ne tartsalak már gerincesnek ez után...
El lehet menni külföldre is egyetemre most is. Jaj de ott fizetni kell? Ez van.F.Schleck
Ezt te se gondolod komolyan 😛 Gerinctelen vagyok, mert olyan egyetemre jelentkeztem, amivel lesz lehetőségem ösztöndíjjal kimenni külföldre és elhelyezkedni?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
de a cimbim a Pénztárfelügyeleten dolgozott és jó sok anyagom volt hozzá, mégpedig olyan, amiről a konzulensemnek fingja sem volt, no meg senki nem értett hozzá a tanszéken.vadibandi
úgy könnyű 😛

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
Remélem akkor ki is fizeted utána az oktatásod költségét. Nem nagyon van olyan dolog, ami jobban irritálna ennél a hozzáállásnál...F.Schleck
Igazából nem tudom, hogy voltál-e Magyar mérnök szakesten, ott a dékán mondta, hogy ha van lehetőség(és van) akkor mindenképp menjünk ki külföldre, és ha ott voltunk 3-4-5 évet, és úgy gondoljuk, akkor jöjjünk vissza.
Emellett ne az én oktatási költésgem legyen már a legnagyobb problémád, amikor az analfabéta idióták is bekerülhetnek bármelyik egyetemre baszni az idejüket 1-2 évig, vagy mehetnek a diplomagyárba 4 évig nemcsinálni semmit ingyen.tenorx
Most különösebben nem érdekel a dékán véleménye, bár ha ilyet mondott, akkor neki is gratulálok.
Egyébként téged mennyire érint az, hogy mit csinálnak a büfészakosok?
Ami érint az az, hogy te tökéletesen ingyen kapod a felsőoktatást és ezt tökéletesen ki is szeretnéd használni. Nyugodtan csináld, mert a saját dolgod, de hadd ne tartsalak már gerincesnek ez után...
El lehet menni külföldre is egyetemre most is. Jaj de ott fizetni kell? Ez van.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
Remélem akkor ki is fizeted utána az oktatásod költségét. Nem nagyon van olyan dolog, ami jobban irritálna ennél a hozzáállásnál...F.Schleck
Igazából nem tudom, hogy voltál-e Magyar mérnök szakesten, ott a dékán mondta, hogy ha van lehetőség(és van) akkor mindenképp menjünk ki külföldre, és ha ott voltunk 3-4-5 évet, és úgy gondoljuk, akkor jöjjünk vissza.
Emellett ne az én oktatási költésgem legyen már a legnagyobb problémád, amikor az analfabéta idióták is bekerülhetnek bármelyik egyetemre baszni az idejüket 1-2 évig, vagy mehetnek a diplomagyárba 4 évig nemcsinálni semmit ingyen.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
Remélem akkor ki is fizeted utána az oktatásod költségét. Nem nagyon van olyan dolog, ami jobban irritálna ennél a hozzáállásnál...

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Tudom, hogy senkit nem érdekel,vadibandi
-1 😛
engem meg a szakdolgozat is erdekelne/t volna 😊Igor
Majd megpróbálom előásni valahonnan.




több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?JJ Tiller
Hát mondjuk apáéktól elvettek minden juttattást(ami eddig se volt sok), most összevonják őket az APEHhal, és van rá elég nagy esély, hogy őt is elküldik nyugdíjba.tenorx
Apud a Vám és pénzügyőrségnél dolgozik?
Van egy ismerősöm aki ugyancsak ott és ő el is akar menni nyugdíjba,most fog majd kiderülni h lehet e mert ugyanannyit kap nyugdíjként mint kapott a munka után.Joco
Igen. De egy vicc, amit ők keresnek az APEHhoz képest, a nyugdíjak meg főleg. Egyébként apa is ha meghallja, hogy változtatnának a nyugdíjukon jönne magától is, de azt mondta, hogy mindenhol emberváltás volt arrafele a vezető rétegben (rendőrség, stb.)
több mint 13 éve
Joco New England Patriots 1 365 — Patriots fan
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?JJ Tiller
Hát mondjuk apáéktól elvettek minden juttattást(ami eddig se volt sok), most összevonják őket az APEHhal, és van rá elég nagy esély, hogy őt is elküldik nyugdíjba.tenorx
Apud a Vám és pénzügyőrségnél dolgozik?
Van egy ismerősöm aki ugyancsak ott és ő el is akar menni nyugdíjba,most fog majd kiderülni h lehet e mert ugyanannyit kap nyugdíjként mint kapott a munka után.

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Tudom, hogy senkit nem érdekel,vadibandi
-1 😛
engem meg a szakdolgozat is erdekelne/t volna 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?JJ Tiller
Hát mondjuk apáéktól elvettek minden juttattást(ami eddig se volt sok), most összevonják őket az APEHhal, és van rá elég nagy esély, hogy őt is elküldik nyugdíjba.
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Tudom, hogy senkit nem érdekel, de azért közlöm, hogy kb. 1998-ban az ELTE ÁJTK Pénzügy Tanszékére írt szakdolgozatom az akkor új magánnyugdíjpénztári rendszerről szólt. Ugyan nem érdekelt különösebben a téma, de a cimbim a Pénztárfelügyeleten dolgozott és jó sok anyagom volt hozzá, mégpedig olyan, amiről a konzulensemnek fingja sem volt, no meg senki nem értett hozzá a tanszéken.

Most néztem meg, hogy sajnos nincs fenn a neten, mert a karunk nem pakolja ki, szemben pl. a Szegediekkel, sőt nekem sincs saját példányom.




több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Én meg így nem tudom támogatni. Előnyt jelentsen, de hátrányt ne jelentsen az ellenkezője. És aki nincs olyan helyzetben, hogy gyereket csináljon? Az szívjon? Fincsi hozzáállás... 😛
StormST
Ahogy írtam, én már azelőtt is támogattam ezt a rendszert, mielőtt jobban jártam volna vele, pontosan azért, mert össztársadalmi szempontból nagyobb hasznot hajt. Egyébként hogy jön ki neked az évi 60E mínusz? Amikor legutoljára néztem a kulcsok alapján végzett számításokat, a legrosszabb esetben évi 25 ezer mínuszt jelenthet az új rendszer.

Egyébként a családi adózás se fog segíteni, mert a kis keresetűek nem járnak annyival jobban, hogy megérje több gyereket csinálniuk, a nagy keresetűeknél meg eddig se az volt a gát, inkább az, hogy a nők a karrierjükkel is foglalkoznak mostanában...
StormST
nem sok olyan ember lesz, aki adóügyek miatt csinál gyereket, az biztos. A dolog fordított, a magyar emberek átlagosan szeretnének 2-2,5 gyereket, ebből realizálódik 1,3.
Egyre ritkább sajnos, hogy a 3. gyereket bevállalják a családok, gondolom éppen ezért ugrik a legnagyobbat a kedvezmény mértéke a 2. és a 3. gyerek között. 2 dolgozó szülő 3 gyerek mellett átlagfizetéssel összesen több mint 30000 forinttal többet vihet haza az új rendszerben.

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 029 — no es importante
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
Az egyébként mit jelent, hogy "keresztény érzést sugároz"? 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 029 — no es importante
2001-ben volt az utolsó népszámlálás, 2011 őszén lesz a következő, majd meglátjuk, mi fog kijönni, de ettől függetlenül ez az ország semmi keresztényi érzést nem sugároz magából, még ha sokan kereszténynek is vallják magukat. Ez biztos 😊Sobri Jóska
ez hülyeség... mennyivel jobb a helyzet Kolumbiában vagy Mexikóban, ahol ezzel szemben a lakosság döntő része hívő kereszténynek vallja magát?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
A "túl sok adminisztrációs költség" csak egy példa lett volna. Azt próbáltam jelezni, hogy ha terhes lesz a dolog, vagy egyszerűen csak nincs rá szükség, akkor bármikor egy tollvonással megszüntethető az előnyök bármelyik pontja (vagy az egész). A garancia is pont ugyanilyen. A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. Ez az esély szintén elveszik. Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. (az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen...)StormST
1) ...és megvárod amíg onnan is kisíbolják a pénzed....
2) ...tessék gyereket csinálni! 😀 Azért az adóváltoztatás, hogy felj tudj nevelni (és nevelj is fel) 2-3 gyereket! Nekik kell majd megtermelni a te adódat is. Csak akkor tud változni a rendszer, ha van utánpótlás.zemanla
1. Ezt mondod te. Miért, az állam mit csinál a pénzeddel? Az már két héttel később Mari néni pénztárcájában van. Nem forgatják, nem állampapírban/részvényben van, esélye sincs, hogy nyereség lesz rajta. Ez jobb? 😛
2.Itt is azt kérdezem: és ha nincs módomban gyereket csinálni? A főnököm nem fog nekem többet fizetni, mert nem tud, én meg oldjam meg évi 60 000-el kevesebből? Sorry, de ezt nem tudom elfogadni...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. StormST
Ezt nem hívnám garanciának, csak eső után köpönyegnek

Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. StormST
Csak azzal nem lehet, az egy nagyon komplex dolog. Jó lépés volt Gyurcsányéktól a bölcsődei férőhelyek bővítésnek megindítsa, Orbánéktól a részmunkaidős közterhek csökkentése, és még sok ilyen intézkedés kell.

az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen... StormST
Én már akkor támogattam volna egy ilyen rendszert, amikor még nem volt gyerekem. Ha 20 éve ilyen rendszer lenne, akkor most talán kevésbé jelentene problémát a nyugdíjkérdés is.atapapa
Én meg így nem tudom támogatni. Előnyt jelentsen, de hátrányt ne jelentsen az ellenkezője. És aki nincs olyan helyzetben, hogy gyereket csináljon? Az szívjon? Fincsi hozzáállás... 😛

(nem mennék bele, hogy nálam mi a helyzet pontosan, nem untatlak titeket a részletekkel, de a lényeg kb. annyi, hogy még 2-3 évig biztos nem tudunk gyereket vállalni a feleségemmel, hála a jó magyar felsőoktatási rendszernek...)

Egyébként a családi adózás se fog segíteni, mert a kis keresetűek nem járnak annyival jobban, hogy megérje több gyereket csinálniuk, a nagy keresetűeknél meg eddig se az volt a gát, inkább az, hogy a nők a karrierjükkel is foglalkoznak mostanában...

És az állami nyugdíjrendszernél mi lehet a garancia? Mit tehetsz az ellen, ha azt mondják, hogy "ennyi az ennyi"?



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!