Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
Gyűlölöm, hogy 14 havi nyugdijmegtakaritasom odavész a fenébe 😕 (ha nem szabad a politikával kapcsolatban utálkozni pls modoljatok)kzol
ez speciel hülyeség. Csak a bevezetés után befizetett cuccod megy az állambácsinak. amit eddig befizettél ahhoz nem nyulhatnak. Mondjuk azt már elvitte a válság...haromt
Én az elkövetkező 14 havi befizetésemet gyászolom...
Amúgy tavaly egész jó hozam volt, a tavalyelőtti bukót visszahozta nekem. Még +5%-ba át is fordult
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Gyűlölöm, hogy 14 havi nyugdijmegtakaritasom odavész a fenébe 😕 (ha nem szabad a politikával kapcsolatban utálkozni pls modoljatok)kzol
ez speciel hülyeség. Csak a bevezetés után befizetett cuccod megy az állambácsinak. amit eddig befizettél ahhoz nem nyulhatnak. Mondjuk azt már elvitte a válság...
több mint 13 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
Gyűlölöm, hogy 14 havi nyugdijmegtakaritasom odavész a fenébe 😕 (ha nem szabad a politikával kapcsolatban utálkozni pls modoljatok)
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
szerintem inkább a "megmagyarázom a múlt hibáit" rész miatt kaphattadbriareos
Igen

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
szerintem inkább a "megmagyarázom a múlt hibáit" rész miatt kaphattad

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
A világ egyik megválaszolhatatlan kérdése, de van rosszabb nála, amikor az egészséges huszonéves egyetemisták az 1. emeletről lifttel mennek le, pedig arra még várni is kell. Hova fog így jutni a világ?Black_Adder
Óh ennél van durvább. Múltkor 30 percet kellett várni a 6osra a Petőfi híd budai hídfőénél, és volt aki végigvárta a 30 percet, ahelyett, hogy elgyalogolt volna az 5-6 perc sétára lévő Budafoki úthoz :ptenorx
ez egy vidéki kisráccra emlékeztet aki másfél órát tévelygett bkvval 10 perces séta helyett.
igen.
rólad beszélek 😛briareos
Amikor eltévedtem a Schönherznél? 😛 Még nem voltam arra, szóval nem is tudtam, hogy merre van 😊 Most már egy cseppet egyszerűbb, csak felsétálok a Móricztól a 4esig ~ 4 perc séta, + ~3 még onnan a Schönherz gyalog 😀 Amúgy hozzáteszem, a tudatalattim nem is rossz irányba indult el a legelső alkalommal se.

Amúgy meg nem is hasonlít, mert ott csak nem voltam tisztában azzal, hogy merre kell menni, itt meg az emberek 4 perc séta helyett várnak 30 percet egy villamosra + 2 perc út a villamossal, szal buktak 28 percet.
(Nem, én nem arra vártam mielőtt belekötsz, csak láttam a tömeget a parkból, ahol épp beszélgettünk).

Mivan, valaki arra a villamosra várt múlt héten, hogy kaptam erre egy minuszt? 😀
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
Mi a francért nem lehet felgyalogolni a másodikra, miért kell lifttel menni oda is???Asbee
A világ egyik megválaszolhatatlan kérdése, de van rosszabb nála, amikor az egészséges huszonéves egyetemisták az 1. emeletről lifttel mennek le, pedig arra még várni is kell. Hova fog így jutni a világ?Black_Adder
Óh ennél van durvább. Múltkor 30 percet kellett várni a 6osra a Petőfi híd budai hídfőénél, és volt aki végigvárta a 30 percet, ahelyett, hogy elgyalogolt volna az 5-6 perc sétára lévő Budafoki úthoz :ptenorx
ez egy vidéki kisráccra emlékeztet aki másfél órát tévelygett bkvval 10 perces séta helyett.
igen.
rólad beszélek 😛

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Mi a francért nem lehet felgyalogolni a másodikra, miért kell lifttel menni oda is???Asbee
A világ egyik megválaszolhatatlan kérdése, de van rosszabb nála, amikor az egészséges huszonéves egyetemisták az 1. emeletről lifttel mennek le, pedig arra még várni is kell. Hova fog így jutni a világ?Black_Adder
Óh ennél van durvább. Múltkor 30 percet kellett várni a 6osra a Petőfi híd budai hídfőénél, és volt aki végigvárta a 30 percet, ahelyett, hogy elgyalogolt volna az 5-6 perc sétára lévő Budafoki úthoz :p
több mint 13 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Mi a francért nem lehet felgyalogolni a másodikra, miért kell lifttel menni oda is???Asbee
A világ egyik megválaszolhatatlan kérdése, de van rosszabb nála, amikor az egészséges huszonéves egyetemisták az 1. emeletről lifttel mennek le, pedig arra még várni is kell. Hova fog így jutni a világ?Black_Adder
Ki is rugdalnám őket onnan az biztos...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Mi a francért nem lehet felgyalogolni a másodikra, miért kell lifttel menni oda is???Asbee
A világ egyik megválaszolhatatlan kérdése, de van rosszabb nála, amikor az egészséges huszonéves egyetemisták az 1. emeletről lifttel mennek le, pedig arra még várni is kell. Hova fog így jutni a világ?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Gyűlölöm, hogy nem bírok ki pia nélkül 24 órát. Még ma hajnalban is ittam, de most hazaérve a melóból már ismét a kocsmán gondolkodom. :rolleyes:
Mondjuk ez meló miatt is van, kikészít néha, aztán ki kell kapcsolnom valahogy.Stez
Itt koliban szívesen várunk. 😊

De hogy ne legyen off...Mi a francért nem lehet felgyalogolni a másodikra, miért kell lifttel menni oda is???


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Ez az egész nap,szar egy valamiCowboykarcsi
Ja és nagyon nagy fasz vagyok,ez még hozzá tartozik a mai naphoz...

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Gyűlölöm, hogy nem bírok ki pia nélkül 24 órát. Még ma hajnalban is ittam, de most hazaérve a melóból már ismét a kocsmán gondolkodom. :rolleyes:
Mondjuk ez meló miatt is van, kikészít néha, aztán ki kell kapcsolnom valahogy.Stez
Igyál többször kis, életben tartó mennyiségű adagokat. 😊
Én pl melóhelyre vittem vodkát, és kicsit megbutítottam vele a kávét, gyümölcslevet.


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Ez az egész nap,szar egy valami

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Gyűlölöm, hogy nem bírok ki pia nélkül 24 órát. Még ma hajnalban is ittam, de most hazaérve a melóból már ismét a kocsmán gondolkodom. :rolleyes:
Mondjuk ez meló miatt is van, kikészít néha, aztán ki kell kapcsolnom valahogy.

több mint 13 éve
Chevy New York Giants 682 — Victoria Concordia Crescit
Csak nálam ilyen szarfos ez a blog.hu, hogy minden oldalt kb. ötödjére nyit meg?
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Itt szerintem jól össze van foglalva a lényeg..http://hangorienidiocc.blog.hu/2010/10/11/mifele_allamositasGRAFI
10 pontos.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kivettem egy nap szabit,hogy elintézzem az ügyeimet.
Reggel pénzt akartam felvenni a Takszövnél ahová a fizetésem megy.
(Bankártyám nincs,mert csak elhagynám és amúgy is 1 perc szokott lenni a pénzfelvétel náluk.)
Bemegyek,mondom gyorsan elintézem aztán délelőtt megvan minden dolgom.
Már a bejárat előtt gyanús lett a rengeteg bicikli.
Volt benn vagy 50-60 nyugdíjas,gondolom ma van nyugdíjfizetés.
Baszhatom az egész délelőttömet. Délután kell visszamennem és minden intéznivaló csúszik.
😕

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Itt szerintem jól össze van foglalva a lényeg.. http://hangorienidiocc.blog.hu/2010/10/11/mifele_allamositas
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A privatizáció lement ahogy lement. Én nem tudtam privatizálni semmit, és sem a közelebbi, sem a távolabbi rokonságomban sem. Tehát nem mondhatom, hogy nyertese lennék a privatizációnak. De ha tényleg szabadrablásos volt a privatizáció - az volt - akkor vizsgáljunk felül mindent és mindenkit. A MAL-tól kezdve Csányin, Demjánon, Szélesen keresztül mindenkit. Ne legyen kivétel.DiamondsHead44
Persze. Ezt hogy gondolod? Az olyan mint, hogy az a kádár rendszer alatt felelős tisztségben lévők ne vállalhassanak állami funkciót. Szerinted ilyen mikor menne át a fideszen? soha. Pedig be lett asszem terjesztve a jobbik részéről.haromt
Kurva jól gondolja. Nekled meg igazságod van, mivel a priviből ők is részesültek - persze nagyságrendi különbség van a komcsik privije és a fikuszé között, de akkor is volt náluk is. Ergo tényleg nem lenne belőle semmi.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
A törvénytervezetben nincs szó sem kárösszegről, sem a cég tőkeőrtőkéről sem azok viszonyáról, sem a cég anyagi helyzetéről.DiamondsHead44
Már törvény.
Nem is mondtam hogy ez benne van a törvényben, hanem arról írtam, hogy miért nem volt szükség a BP esetében ilyen intézkedésre és itt miért volt indokolt.

De jure valóban nem államosításról beszélünk de facto annál inkább.DiamondsHead44
Nem kell nekem idézned a szöveget, én voltam az aki háromkor belinkeltem ide.

Először is nehéz meghatározatlan fogalmakon vitázni, fogalmam sincs mit értesz "államosítás", "de facto államosítás" alatt.

Nálam pongyolán fogalmazva az államosítás (kisajátítás) kapitalista viszonyok között a dolog tulajdonjogának egyoldalú nyilatkozattal történő megszerzését jelenti ellenérték fejében, közérdek miatt.

Most belemehetnénk abba, hogy milyen részei vannak a tulajdonjognak, ezek közül mit gyakorolhat a konkrét esetben az állam, és ez mit jelenthet egy GT irányítása és felügyelete során, de szvsz felesleges.
Egy biztos: a cég nem lesz az államé még ideiglenesen sem, az állam a céget nem adhatja el, a cég bevételei nem az államé lesznek, a cég egy kiadását sem fogja az állam fedezni.
Viszont dönt arról, hogy mire költhet a felügyelet ideje alatt a cég, ami segíthet meggátolni a fedezetelvonást, és annyiban dönt a GT legfőbb szerve helyett, amennyiben a kárt el kell hárítani és enyhíteni.

Az utolsó bekezdésed meg jogilag értelmezhetetlen. Ez a törvény nem erről szól.
A privatizáció lement ahogy lement. Én nem tudtam privatizálni semmit, és sem a közelebbi, sem a távolabbi rokonságomban sem. Tehát nem mondhatom, hogy nyertese lennék a privatizációnak. De ha tényleg szabadrablásos volt a privatizáció - az volt - akkor vizsgáljunk felül mindent és mindenkit. A MAL-tól kezdve Csányin, Demjánon, Szélesen keresztül mindenkit. Ne legyen kivétel.DiamondsHead44
Megint kavarsz, egy szóval se mondtam hogy a törvény erről szólt. Azt se mondtam, hogy felül kell vizsgálni az elmúlt 20 év privatizációját.
Csupán arra gondoltam, hogy az Átkosban szocializálódott és kétes viszonyok között tulajdonhoz jutott vállalkozói rétegtől ne várjunk el olyan viselkedést, ami az USA-ban vagy Angliában (BP) teljesen természetes.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A privatizáció lement ahogy lement. Én nem tudtam privatizálni semmit, és sem a közelebbi, sem a távolabbi rokonságomban sem. Tehát nem mondhatom, hogy nyertese lennék a privatizációnak. De ha tényleg szabadrablásos volt a privatizáció - az volt - akkor vizsgáljunk felül mindent és mindenkit. A MAL-tól kezdve Csányin, Demjánon, Szélesen keresztül mindenkit. Ne legyen kivétel.DiamondsHead44
Persze. Ezt hogy gondolod? Az olyan mint, hogy az a kádár rendszer alatt felelős tisztségben lévők ne vállalhassanak állami funkciót. Szerinted ilyen mikor menne át a fideszen? soha. Pedig be lett asszem terjesztve a jobbik részéről.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez egy kibaszott fos nap volt...


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Nem egy ponton sántít a hasonlatod. A BP által okozott kár meg sem közelítette a cég értékét. Nálunk akár a többszöröse is lehet. A BP javarészt magától fizetett és fizet mint a katonatiszt, kért ugyan segítséget a közvetlen veszélyhelyzet elhárítására, de mindenért fizetett.
Nálunk mennyit tett eddig a jelzett cég? Vállalta a temetések költségét, majd követve a felháborodott reakciókat, 30 majd 50 milliós alapot nyitott. Az eddigi 1 milliárdhoz közelítő költségekhez szinte semmivel se járult hozzá.

Aztán sorolhatnám tovább: a BP léte nem igazán került reális veszélybe, ezzel szemben itt arról beszélnek, hogy pár hét leállás kinyírhatja az egész céget és több ezer munkahelyet. Ezt az a körülmény is fokozza, hogy a vezérigazgató most vonult hűvösre.

De a legfontosabb differencia specifica az, hogy az angoloknál és az amerikaiaknál létező üzleti kultúra (most nem az Ázsiába kihelyezett üzemekre gondolok) és jogi környezet nem említhető egy lapon a posztkommunista talajon gyökeret vert szabadrablásos, az eredeti tőkefelhalmozáson éppen csak túljutott itthoni viszonyokkal.atapapa
A törvénytervezetben nincs szó sem kárösszegről, sem a cég tőkeőrtőkéről sem azok viszonyáról, sem a cég anyagi helyzetéről. Ha pölö a bp magyarországi leányvállalata csinálna hasonlót, a törvénytervezet szerint simán állami felügyelet alá vonható. „197/A. § (1) Gazdálkodó szervezet működése rendeletben – a (3) bekezdésben meghatározottak szerint – a Magyar Állam felügyelete alá vonható ."
De jure valóban nem államosításról beszélünk de facto annál inkább. az (1) bekezdés mellett lásd még (2)-(4) bekezdések:
"(2) A Magyar Állam nevében az államháztartásért felelős miniszter vagy kormánybiztos jár el.
(3) A (2) bekezdésben meghatározott személy
a) áttekinti a gazdálkodó szervezet vagyoni helyzetét ,
b) jóváhagyja, ellenjegyzi a gazdálkodó szervezet vagyoni jellegű kötelezettségvállalásait ,
c) a rendkívüli intézkedés bevezetését előidéző helyzet közvetlen elhárításával, illetv e
következményeinek enyhítésével összefüggésben dönt a gazdálkodó szervezet legf őbb
döntéshozó szerve hatáskörébe tartozó ügyekben, és
d) kezdeményezheti a gazdálkodó szervezettel szemben a 34 . § (1) bekezdése szerinti
szolgáltatás elrendelését .
(4) A Magyar Állam a gazdálkodó szervezet legfőbb döntéshozó szerve hatáskörébe tartozó
ügyekben hozott döntéseiről haladéktalanul írásban tájékoztatja a gazdálkodó szervezet vezet ő
tisztségviselőit és felügyelőbizottsága tagjait."

Az utolsó bekezdésed meg jogilag értelmezhetetlen. Ez a törvény nem erről szól.
A privatizáció lement ahogy lement. Én nem tudtam privatizálni semmit, és sem a közelebbi, sem a távolabbi rokonságomban sem. Tehát nem mondhatom, hogy nyertese lennék a privatizációnak. De ha tényleg szabadrablásos volt a privatizáció - az volt - akkor vizsgáljunk felül mindent és mindenkit. A MAL-tól kezdve Csányin, Demjánon, Szélesen keresztül mindenkit. Ne legyen kivétel.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
komolyan nem értem, h tudnak odáig süllyedni emberek h a vörös-iszap károsultaknak szedik a pénzt, h aztán lenyúlják... elképesztő, ott kellene fejbe lőni az összeset.