Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
de kurvára utálok ébren lenni nappal, kibaszott káosz mindenütt

több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 676 — no es importante
Az a vicc, hogy a cég tulaja és annak fia is rajta van a 100 leggazdagabb magyar listáján. Mindkettő lazán tudná fedezni az összes helyreállítási költséget a magán vagyonából.GRAFI
soros felajánlott egy millió dollárt...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nem biztos, hogy meg fogja úszni.GRAFI
Ne viccelj már, simán meg fogja úszni. Orbán már ráállította valamelyik nagyfejest az ügy kivizsgálására, aminek meg a vége úgyis 1 milliárd lesz a zsebbe, aztán meg kihozzák ártatlannak a tulajdonosokat az egész balhéból.Stez
Mondjuk a tulajt kb. kár baszogatni ez esetben - még ha ugyanazt a faszságot is képes lenyilatkozni, mint a cégvezető -, mert a cégvezetésbe így effektíve nem szólnak bele. Természetesen ugyanaz lenne, mint pl. a mi cégünknél, illetve lesz feltehetőleg, hogy max. osztályvezető szintig lesz felelősségre vonás, pontosabban az ő hátukon lesz elverve a port. Feljebb nem fog kerülni a szar.

Ez viszont megint csak Orbán-független. Így vannak berendezkedve a cégek felelősségi rendszert, eljárási rendszert tekintve. Mondom, nálunk ugyanez lenne.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Az a vicc, hogy a cég tulaja és annak fia is rajta van a 100 leggazdagabb magyar listáján. Mindkettő lazán tudná fedezni az összes helyreállítási költséget a magán vagyonából.
több mint 13 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem biztos, hogy meg fogja úszni.GRAFI
Ne viccelj már, simán meg fogja úszni. Orbán már ráállította valamelyik nagyfejest az ügy kivizsgálására, aminek meg a vége úgyis 1 milliárd lesz a zsebbe, aztán meg kihozzák ártatlannak a tulajdonosokat az egész balhéból.

több mint 13 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 248 — Tyrone Creek
Igen. A másik véglet: Metropol-ban olvastam /nyilván szelektálni kell benne az információkat/ , azt nyilatkozta az iszaptároló cég tulaja/vezetője, hogy nem kell félni, az iszap nem túlzottan környezetszennyező, illetve egészségre káros. Nem vagyok zöld, attól hogy környezetmérnöknek tanulok, de azért ez felbaszott. Nehogy már kimossa magát az a kis patkány. Az az iszap tele van nehézfémmel, plusz lúgos, és ha megszárad ugyebár por lesz belőle amit belélegzik a paraszt ami szintén nem tesz jót az illető légzőszerveinek... Idegesít hogy itt MO-n megúsz mindenki mindent...nDRo
Bárhol máshol, még aznap felmond az illető, nem számít, hogy kicsoda. Itt még valószínűleg ezért is fog valami összeget kapni...undorító :/
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nem biztos, hogy meg fogja úszni.
több mint 13 éve
nDRo New England Patriots 1 593
szörnyű, ami itt Pápától nem messze történik Kolontáron és Devecseren, van kolontári évfolyamtársam például, belegondolni is rossz, mi lehet 😕 😕
valamint abba is, ha még kiszakad valamelyik gát, akkor az akár Pápát is elérheti...Hurka
tegnap leallitott oktogonnal egy greenpeace-s...
kerdezte van-e ket percem a kornyezet vedelmere.
mondtam, hogy nincs...

(jo fej voltam es nem szoltam oda neki, hogy inkabb az iszapot lapatolnad :/😊)H_Marko
Igen. A másik véglet: Metropol-ban olvastam /nyilván szelektálni kell benne az információkat/ , azt nyilatkozta az iszaptároló cég tulaja/vezetője, hogy nem kell félni, az iszap nem túlzottan környezetszennyező, illetve egészségre káros. Nem vagyok zöld, attól hogy környezetmérnöknek tanulok, de azért ez felbaszott. Nehogy már kimossa magát az a kis patkány. Az az iszap tele van nehézfémmel, plusz lúgos, és ha megszárad ugyebár por lesz belőle amit belélegzik a paraszt ami szintén nem tesz jót az illető légzőszerveinek... Idegesít hogy itt MO-n megúsz mindenki mindent...
több mint 13 éve
nDRo New England Patriots 1 593
én az első héten nem is értettem, hogy egy sport szakon hogyan lehet a hallgatók két harmada lány.Höri
Büfészak.kishaszi
nem feltétlen... nálunk is kb. a hallgatók 2/3-ada lány, attól függetlenül nem nevezném a pénzügy-számvitelt büfészaknak 😊eaglesmcnabb
Környezetmérnökin is rengeteg a lány... Jut eszembe lányok. Utálom a nyávogó okoskodó idegesítő buta picsákat. Miért sodor a sors mindig egy két ilyet felém egy normális buxa helyett? Agyfaszt kapok tőlük.
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
én írnék még egy emailt, cc fogyasztóvédelem. ha nincs tisztában azzal hogy mire jó a FV akkor lehet megijed és segít. ha meg tudja, akkor mind1. egy próbát megér.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Igen, az bizonyos, hogy ha egyszer véletlenül arra fele járok, akkor némi kutyaszar a postaládába-féle jutalommal megköszönöm kedvességüket ^^
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 262 — Beware the Slim Reaper!
Köszönöm a segítséget.
Létező a cég egyébként.

Azért küldtem előre utalással, mert már nem egyszer vásároltam így, és még nem volt probléma. Feljelenteni nincs értelme, kb. 3ezer forintról van szó, csak azért felbasz. Főleg, hogy azóta ha e-mailt is írok nekik, arra se válaszolnak.fetomy
Igen, először mindig azt kell eldönteni, hogy megéri-e a fáradtságot/pénzt/idegességet az egész. Sztem 3000 forint ezt nem éri meg. Ha meg az ember elvi kérdést akar csinálni az egészből, akkor arra sokszor nem a jogi út a megfelelő (hosszú és költséges, sajnos), hanem pár markos legény és baseball ütő. Jó lenne ha nem így lenne, de sajnos jelenleg ez a helyzet.


több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Köszönöm a segítséget.
Létező a cég egyébként.

Azért küldtem előre utalással, mert már nem egyszer vásároltam így, és még nem volt probléma. Feljelenteni nincs értelme, kb. 3ezer forintról van szó, csak azért felbasz. Főleg, hogy azóta ha e-mailt is írok nekik, arra se válaszolnak.
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
...
Ha már itt tartunk, h lehet az, h egy cég árban 200e-2millióig árul cuccokat, és nem lehet csak kp-vel fizetni? Dögöljenek meg. Vagy én vagyok az egyetlen aki nem félmillával a zsebében mászkál? Mégis h a picsába képzelik? Aztán meg adja a sértődöttet, h előszedte a majdnem 3 kilós laptopot és pakolhatja el. Kapja be.
-Hol lehet legközelebb pénzt felvenni?
-Én nem tudakozó vagyok.

Szarjá' sünt baszd meg!Black_Adder
Na ilyen helyen még ha fizetnének érte se vásárolnék...Matthew99
Úgy lehet, hogy a banki forgalomnak van nyoma, a kp-nak meg nem feltétlen. Sok (gyakorlatilag mindegyik) "szürkeimportos"-cég így működik. Amíg pl. az extreme digital nem fehérítette ki magát, és nagyon kecsegtető árai voltak, addig ott se lehetett. Most már az áraik sem olyan jók, de lehet, mióta szinte minden magyar forgalmazótól van.
Azokat az árakat, amit az ilyan cégek tartanak, becsületes módon képtelenség tartani. Hiába veszi meg 23-30-40-50% olcsóbban külföldről a sok járulékos költség miatt akkor sem tudná olcsóbban adni őket, hacsak nem csal valahol.
Ha nem generál banki forgalmat, kisebb az esélye, hogy nyakon tudják csípni. Ennyi.
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 262 — Beware the Slim Reaper!
Hogy te miket tudsz! 😮vadibandi
Ha azzal vádolna a főnök, hogy munkaidőben fórumozok, akkor megmutatom neki az előbbi hsz-em: "De főnök én ha fórumozok akkor is dolgozok 😀 "


több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Hogy te miket tudsz! 😮




több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 262 — Beware the Slim Reaper!
Egyébként ügyvédektől kérdezném, hogy jól sejtem, hogy semmit nem tehetek, hogy ha egy netes cégnek előre utalással fizettem valami termékért, ami aztán nem jött meg, és azóta a mail-ekre sem válaszolnak?fetomy
Először nézd meg, hogy létezik-e a cég (e-cegjegyzek.hu, ha a magyar), elvileg kellett kapnod vmi visszaigazolást a rendelésről azon kell szerepelnie a cég nevének. Ha nincs ilyen cég akkor az átverés. Ebben az esetben ha tenni akarsz valamit akkor nem marad más lehetőség, mint rendőrségi feljelentés (csalás miatt), de annak az esélye, hogy érdemben lépnek is valamit valahol a 0 és a halvány semmi között van.

Ha létezik a cég és igazolni is tudod a rendelésedet, akkor már jobb a helyzet. Ha nem kaptad meg a terméket, akkor természetesen megillet a Ptk-ban rögzített elállási jog, hiszen a cég nem teljesítette a szerz-ben vállalt kötelezettségét(nem küldte a terméket). Az elállás jogát írásban kell gyakorolnod a cég címére írt tértivevényes levélben (leírod, hogy xy terméket rendeltél, ők vállalták, hogy x napon belül megküldik, ez nem történt meg azért a szerz-től elállsz és kéred vissza a vételárat) Az elállás következtében ugye nekik vissza kell utalniuk a pénzt. Ha ezt nem teszik meg akkor nem marad más út mint a bíróság.

Ha egyébként megjött a termék, de vmiért nem kell (nem olyan mint vártad stb), akkor is megillet a termék átvételétől számított 8 napig az indokolás nélküli elállási jog, ilyenkor a visszaküldés költségei persze téged terhelnek. Persze ezalól is vannak kivételek: nem lehet ilyen módon elállni pl szoftver, hangfelvétel esetén, ha a csomagolást felbontottad; egyedileg előállított termék esetén stb.
Erről részletesebben a távollevők között kötött szerződésekről szóló 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet szól, mindenkinek ajánlom, aki neten szokott rendelni.


több mint 13 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 574 — Invisible man
...
Ha már itt tartunk, h lehet az, h egy cég árban 200e-2millióig árul cuccokat, és nem lehet csak kp-vel fizetni? Dögöljenek meg. Vagy én vagyok az egyetlen aki nem félmillával a zsebében mászkál? Mégis h a picsába képzelik? Aztán meg adja a sértődöttet, h előszedte a majdnem 3 kilós laptopot és pakolhatja el. Kapja be.
-Hol lehet legközelebb pénzt felvenni?
-Én nem tudakozó vagyok.

Szarjá' sünt baszd meg!Black_Adder
Na ilyen helyen még ha fizetnének érte se vásárolnék...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
...
Ha már itt tartunk, h lehet az, h egy cég árban 200e-2millióig árul cuccokat, és nem lehet csak kp-vel fizetni? Dögöljenek meg. Vagy én vagyok az egyetlen aki nem félmillával a zsebében mászkál? Mégis h a picsába képzelik? Aztán meg adja a sértődöttet, h előszedte a majdnem 3 kilós laptopot és pakolhatja el. Kapja be.
-Hol lehet legközelebb pénzt felvenni?
-Én nem tudakozó vagyok.

Szarjá' sünt baszd meg!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Egyébként ügyvédektől kérdezném, hogy jól sejtem, hogy semmit nem tehetek, hogy ha egy netes cégnek előre utalással fizettem valami termékért, ami aztán nem jött meg, és azóta a mail-ekre sem válaszolnak?fetomy
Nem vagyok ügyvéd, nem is értek hozzá, de így elsőre: Biztos valódi cég volt, nem fiktív? Mi volt a neve?
Egyébként rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes, vagy a cég ellen, de ha kis összeg, nem éri meg a fáradtságot.

Eleve, előre utalással fizetni. Pár éve kb mindent neten rendelek, de még sose fizettem előre...Black_Adder
hát eleinte én is ódzkodtam tőle, de jó pár éve mindent előreutalással fizetek, és sose volt eddig semmi gond(kop-kop), valszeg szerencsém is volt, h korrekt emberekkel üzleteltem.

|
több mint 13 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
szörnyű, ami itt Pápától nem messze történik Kolontáron és Devecseren, van kolontári évfolyamtársam például, belegondolni is rossz, mi lehet 😕 😕
valamint abba is, ha még kiszakad valamelyik gát, akkor az akár Pápát is elérheti...Hurka
tegnap leallitott oktogonnal egy greenpeace-s...
kerdezte van-e ket percem a kornyezet vedelmere.
mondtam, hogy nincs...

(jo fej voltam es nem szoltam oda neki, hogy inkabb az iszapot lapatolnad :/😊)

több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 100 — 28-14
szörnyű, ami itt Pápától nem messze történik Kolontáron és Devecseren, van kolontári évfolyamtársam például, belegondolni is rossz, mi lehet 😕 😕
valamint abba is, ha még kiszakad valamelyik gát, akkor az akár Pápát is elérheti...
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Egyébként ügyvédektől kérdezném, hogy jól sejtem, hogy semmit nem tehetek, hogy ha egy netes cégnek előre utalással fizettem valami termékért, ami aztán nem jött meg, és azóta a mail-ekre sem válaszolnak?fetomy
Nem vagyok ügyvéd, nem is értek hozzá, de így elsőre: Biztos valódi cég volt, nem fiktív? Mi volt a neve?
Egyébként rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes, vagy a cég ellen, de ha kis összeg, nem éri meg a fáradtságot.

Eleve, előre utalással fizetni. Pár éve kb mindent neten rendelek, de még sose fizettem előre...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
De utálom, amikor valaki eljátsza, hogy ő húde felnőtt, és külön is költözik a családjától, meg minden, aztán közben ahhoz három fős támogató bázis kell, hogy egy kiflit kérjen a boltban...

Egyébként ügyvédektől kérdezném, hogy jól sejtem, hogy semmit nem tehetek, hogy ha egy netes cégnek előre utalással fizettem valami termékért, ami aztán nem jött meg, és azóta a mail-ekre sem válaszolnak?
több mint 13 éve
Hall Of Green Green Bay Packers 1 813 — R-E-L-A-X
rohadjak meg hogy nem járok rendesen edzésre..nemvoltam másfél hete most mentem volna erre közlik hogy nincs..mondom oké akkor holnap megyek..holnap sem lesz 😊 akkora egy fasz vagyok...