Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 875 — Cowboys fan
én most témát váltok, és azoknak ajánlanék a személygépkocsitól eltérő közlekedési eszközt, akik a kezdődő ködre (egyébként egy gyenge közepes erősségű esőhöz hasonló látási viszonyok mellett) első-hátsó ködzárófényre ugranak. főleg akkor jó, ha a ferihegyi gyorsforgalmin este én a felüljáró egyik oldalán megyek, ők a másikon, és ők érnek fel előbb, és a retinám leválik a ködlámpájuk miatt...
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Nem az a baj, ha egy kommentátornak, szakkomentátornak van érzelmi kötődése egy csapat felé. Gondolom egy Philly-Cowboys derbin Aikman se elfogulatlan, és érzelemmentes. De ettől még tárgyilagos.
Ricsi is korrektül lehozza a kansas meccseket, ezzel szerintem semmi gond nincs.
A gond az, ha valami fixálódott szakmaiatlanság rögzül, és jön ki egy szakiból, vagy kommentátorból, ha kell, ha nem.
Ha pl. mindig elmondja, hogy az új szabályok megölik a focit, hogy mindenre büntit dobni baromság, hogy túl van védve az irányító, hogy gáz egy sokpontos meccs. Egyszer elmegy véleménynek, még ha szerintem baromság is. De örökké ezen lovagolni...
Kb olyan, mintha egy filmkritikus azt kérné számon a Tizenkét dühös emberen, hogy alig lehet rajta nevetni, hiányzik a romantikus szál, vagy hogy a second unit semmit se tesz hozzá szép képekkel a filmélményhez. Egyszer még érdekes új szempont, bár baromság, századjára azt gondolom, hogy oké, megértettem elsőre is, de minden alkalommal, többször is elmondva bizony erősen kontraproduktív, ráadásul szakmaiatlan.
És nem az állásfoglalások, privát vélemények hiányát szeretném, sőt!, mondja csak el bátran a véleményét minden kérdésben, ettől egyedi, személyes, plusz infókat hordozó egy vélemény, de felesleges egy nézőbarát 55-45-ös meccsen fanyalogni, a rossz védelmek miatt, mikor a nézők 90%-nak az bizony jó, vagy picsogni, hogy megölik a keménységet, mikor ennyi sérülés még sose volt. Ráadásul állandóan.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Azt vettem észre magamon, hogy a "meccsélménnyel társuló" dolgok jobban rögzülnek az emberben. Például, ha a szakértők valamilyen taktikai g.baszt véltek felfedezni pl. a defense-nél és pár szóban elmagyarázzák a szituációt, akkor az ember a következő hívásoknál már automatikusan elkezd rá figyelni (a szakértő elősegíti azt, hogy lassacskán a néző is jobban lásson a pályán). Nagyon jók azok a stratégiai oktató-videók (amiket pl. a fórumozók is szoktak linkelni), de nagyon tömények és egy idő után fárasztóvá válnak. Azt gondolom, hogy - olyan hobbistáknak, mint én - sokkal célravezetőbb egy korrekt, ugyanakkor "szakmailag" is előremutató meccs-kommentár.
Ha a műsorvezetők agyondícsérnék nekünk a Dallast 😀 vagy az Oakland-et 😀 ; a pályán akkor is az történne, ami éppen történik. Nekem beleférne az is, hogy egy Kansas-Oakland csoportmeccsen Ricsi nyiltan drukkol a Chiefs-nek (Miért ne tehetné? A szurkolónak az a dolga, hogy szurkoljon.), ha ez nem megy át a Raiders lehúzásába / fikázásába. Ha éppen lehúzol, vagy felmagasztalsz valamit, az már "szakmailag" sem lehet korrekt - szerintem.
több mint 10 éve
gyeek LSU Tigers 7 985 — Stromfeld Aurél fan
ok nélküli fikázásbaggio
Mint Ricsi Romot és a Cowboyst? :p

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Megkeresem azt a topikot, Tony
Úgy emléxem jj baggio törölte már. Sobrival nem sok mindenben értek egyet, de ott nagyon jól összefoglalta a dolgokat. Sajnos a szakkomentárkodást sem lehet csak úgy az utcáról bejőve tolni. Pl lehet, hogy Olivér oltári hülyeségeket mondott vagy Érdi olyan volt amilyen de lehetett érteni mit mondanak! NCAA-n (és ffi kosár euroligán) nagyon bírom Puskás Artúrékat! A sporttv-n is megvan a sorrend a szakik között, de én tartom, hogy ha majd 20 éve lesz itt NFL, nah majd akkor lesz sok szakértő, akik közül a rosszabbakat ki lehet szórni. Ricsit mondjuk lehetne váltogatni!

Egyébként sajnálom, hogy törölve lett az általános topik, mert hiába van Vizilónak, Sanyinak, Hörinek is külön topic, mivel csak Höri aktív mindig ő van "kérdezve".NB2
Höri topicjában van pár iromány a közvetítésekről részletesebben, amelyik topicra gondoltam, az tényleg a múlt ködébe veszett.
Én ezt találtam leginkább ideillőnek, ami érdekes, hogy tavaly is karácsony környékén íródott, lehet vitázni ki mennyit fejlődött az elmúlt 1 évben:

Nem beszélve arról, hogy még mindig rengetegen vannak akik nem tájékozódnak naponta az aktuális történésekről. Leülnek mondjuk vasárnap este a tv elé és annyi.Bondi
Pontosan, ez a lényeg.
A fórumot olvasó (akár alkalomszerűen is) fanok, és a tévében meccset néző érdeklődők között pedig nagyságrendi a különbség.
Értelemszerűen az utóbbiak javára.
Az ő számukra Höri közvetítése talán a leghasznosabb, nála lehet a legtöbb olyan apróságot, érdekességet felcsipegetni mely jobban a sport (és akár a fórum, bowl.hu, stb.) felé terel nézőket. Ő az aki leginkább ráépít a közvetítésre, Ricsire, nem pedig elbeszél mellette, és a sportot a csapatok, játékosok, adatok, érdekességek oldaláról közelíti meg.
Olivérhez hasonlítanám, aki ugyan flottabbul fogalmaz még, de a témaválasztásai sokkal maninstreamebbek, mondhatni bulvárosabbak, észrevételei felszínesebbek, tudása érezhetően jóval alatta van Höriének.
Márk főként a játék stratégiai részében nagyon erős, ami egyszer-egyszer érdekes lehet a nézők azon részének, akik legalább középhaladó szinten vannak, de neki még sokat kell fejlődnie kommunikációból, de jó úton jár.
Sanyi talán a leglazább, legközvetlenebb szakkomentátor, van benne Márk féle szakmaiság, Olivér féle hírek-érdekességek vonulat, az átlag néző számára mindenképp a legfogyaszthatóbb szaki, én csak a rengeteg, indokolatlan 'nemtudommal' nem tudok mit kezdeni.
Gyula mostanában eléggé visszaesett, nem igazán foglal állást, hagnszíne, beszédtempója inkább álmosító, mint tűzbehozó, és ami a fő problémám vele, hogy csak úgy ott van, nem él a lehetőséggl, hogy képernyőn (mögött) lehet, hanem csak letudja a közvetítést, mint egy kötelező vizsgát.

Karácsonyi ajándékként a szakkomentátori PR jelen állás szerint:

1. Höri
Rögtön az első idény után az élre ugrani rendkívüli teljesítmény, érződik az irgalmatlan elvégzett munka, felkészülés, ismeretanyag, szaktudás, a sport őszinte szeretete. És az ösztönös kommunikációs képesség használata. Látszólag máris a csúcson, de azért még innen is van feljebb, tessék csak továbbmenni.
2. Sanyi
Az öreg rutin, a fociimádat, a humor még mindig dobogót ér, de az eddigi első hely oda. Nekünk nézőknek kimondottan jó, ha ilyen erős és sűrű az élmezőny, csak profitálhatunk belőle.
3. Olivér
A könnyedség, az ügyes tévés jelenlét már most is csak a harmadik helyhez volt elég, és ha nem erősít rá a sportszakmai részre, jövőre oda a top3.
4. Márk
Jó kezdés után megtalált saját hang, egyenletes, de lassú fejlődés, pozitív mérleg, de ebben a mezőnyben itt nem szabad megállni.
5. Gyula
A SB óta egyértelmű visszaesés, a képességek megvannak, de az elszántság, a koncentráltság hiányzik, sok odafigyeléssel, akarattal lesz ez még jobb, biztos vagyok benne.

Sobri Jóska

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 898 — No es importante
NCAA-n (és ffi kosár euroligán) nagyon bírom Puskás Artúrékat!NB2
az ncaa alatt itt gondolom a college kosarat érted... Mert azt tényleg jól közvetítik, érződik, hogy szeretik a kosárlabdát, ehhez képest elég mostohán bánnak sajnos az amfocival, ha izgalmas a meccs, akkor lázba tudnak jönni, de összességében mintha csak nyűg lenne számukra a college football kommentálása

a topikot nem én töröltem, a sport tv kérésére lett az új rendszer, mert a csatorna nem bírta a kritikákat... (haromt többek között azért lett kegyvesztett, mert a bowl.hu teret adott a szerintük ok nélküli fikázásnak)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
gyeek LSU Tigers 7 985 — Stromfeld Aurél fan
Angol idő szerint 1:25 van, hetfő éjjel. A szomszédban lakik egy -- természetesen purdés -- szlovák cigány pár. Lassan 3 órája kell elviselnem a cigány bulijukat, meg a zenének nevezett gusztustalan nyávogást amit bömböltetnek. Átment öcsém is, én is szólni, hogy offoljanak. Kikapcsolták, 5 perc múlva vissza és ezt ismételgetik egy ideje. A párnám is berezeg. Egy ideje várjuk a rendőrséget... vagy a councilt... vagy a gárdát... Brüsszelben eközben mohácsi viktória az igazak álmát alussza. Cigány kultúra.gyeek
Átmentem megint az előbb, mert felnyomatták a hangerőt. Szülinapi buli van, mint megtudtam az ordibaló dagadt cigány asszonytól. Kioktatott, hogy ő csak egyszer iszik az évben (szerintem hazudott), mi -- mármint én -- angolok (sic) viszont egész évben iszunk. Nem jön ki senki, mert ma nincs szolgálatban a csendbiztos. Azt mondták írjam le mikor mit csinátak az éj folyamán. Megtettem...gyeek
Tudtam, hogy hazudik a cigány asszony, ma megint részegen ordibált. Ezúttal nem velem, hanem egy lengyel sráccal aki felettük lakik. Ha jól hallottam párszor a korláthoz csapták. Mire kiértem épp tolták vissza a putriba a támadó pózt felvevő helyi terminátort. Asszem épp az imént csöngetett náluk a rendőrség. Nyugodalmas karácsonyt! 😀

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 22 079 — nabege2@yahoo.com
Megkeresem azt a topikot, Tony
Úgy emléxem jj baggio törölte már. Sobrival nem sok mindenben értek egyet, de ott nagyon jól összefoglalta a dolgokat. Sajnos a szakkomentárkodást sem lehet csak úgy az utcáról bejőve tolni. Pl lehet, hogy Olivér oltári hülyeségeket mondott vagy Érdi olyan volt amilyen de lehetett érteni mit mondanak! NCAA-n (és ffi kosár euroligán) nagyon bírom Puskás Artúrékat! A sporttv-n is megvan a sorrend a szakik között, de én tartom, hogy ha majd 20 éve lesz itt NFL, nah majd akkor lesz sok szakértő, akik közül a rosszabbakat ki lehet szórni. Ricsit mondjuk lehetne váltogatni!

Egyébként sajnálom, hogy törölve lett az általános topik, mert hiába van Vizilónak, Sanyinak, Hörinek is külön topic, mivel csak Höri aktív mindig ő van "kérdezve".
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 027
Legkorrektebbet írt, és szavaiból azt olvasom ki, hogy számára inkább az a fontos, hogy egyik csapat felé se legyen elfogultság... Legalábbis remélem, hogy erre utalt. Most hallgatom az nba közvetítést, és Tőrös Balázs hozza azt, amit egy nfl-es (ncaa-s...) kommentátortól is elvárnék: hogy érezzem rajta, képes lenne reggeltől estig a ligáról beszélni, nem mellesleg értse is a játékot. Előbbi ugye max. Hörinél van meg, utóbbi pedig Márknál (Sanyinál meg csak a d# létezik, de gyerekes szinten)baggio
Emlékszem egy (talán a Denver-Dallas 51-48) meccsre, ahol kb minden második percben azt szajkózta Faragó Richárd, hogy Kovács Sándornak mennyire nem tetszhet a meccs, mert támadó játék van és a védők nem remekelnek, ergo nem csak field gólok (vagy még azok sem) vannak egész meccsen. Mondjuk az már engem is zavart, de azt gondoltam csak szimplán rossz napjuk van, ezek szerint ez az etalon?Tony
Ricsi az Ricsi. Nem kell rajta fennakadni, annak ellenére, hogy tényleg néha hallgathatatlan - én pl. jó ideje csak angolul vagy németül nézem az NFL-t - elég sokat tett azért, hogy Magyarországon népszerűbbé váljon ez a sport.

Örömmel látom, hogy Hollai "a bolti mór" Olivér is megvan még.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Legkorrektebbet írt, és szavaiból azt olvasom ki, hogy számára inkább az a fontos, hogy egyik csapat felé se legyen elfogultság... Legalábbis remélem, hogy erre utalt. Most hallgatom az nba közvetítést, és Tőrös Balázs hozza azt, amit egy nfl-es (ncaa-s...) kommentátortól is elvárnék: hogy érezzem rajta, képes lenne reggeltől estig a ligáról beszélni, nem mellesleg értse is a játékot. Előbbi ugye max. Hörinél van meg, utóbbi pedig Márknál (Sanyinál meg csak a d# létezik, de gyerekes szinten)baggio
Emlékszem egy (talán a Denver-Dallas 51-48) meccsre, ahol kb minden második percben azt szajkózta Faragó Richárd, hogy Kovács Sándornak mennyire nem tetszhet a meccs, mert támadó játék van és a védők nem remekelnek, ergo nem csak field gólok (vagy még azok sem) vannak egész meccsen. Mondjuk az már engem is zavart, de azt gondoltam csak szimplán rossz napjuk van, ezek szerint ez az etalon?
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 898 — No es importante
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
Úgy gondolom, hogy csak próbálják meglovagolni a felfutó trendet, mint sokan mások. De azért reklamálnék én is.

TV: nem gondolom magam NFL szakértőnek (meccsről-meccsre, cikkről-cikkre tanulok folyamatosan), csak... viszonylag sok meccset nézek. Az elmúlt 10-12 év alatt azért ragadt rám annyi a profi ligából, hogy pl. a magyar kommentek egy részét (sport1) nívón alulinak tarthassam. Itt a Faragó R. & Udvardi Gyula kombót tartom a legkorrektebbnek, de minden egyéb kombóban a kommentelők még tagmondatonként is képesek önmagukkal ellentmondásba keveredni 😊. Lehet, hogy ez csak egy "gyerekbetegség" és csak a kommentátori tapasztalatok hiánya ütközik ki a műsorban, de engem sokszor zavar (nem vagyok mazohista: otthagyom a többieket a TV-vel és neten nézem angolul (vagy másik meccset)).toxique
Az mondjuk kemény, hogy a Ricsi-Víziló kombót tartod a legjobbnak. Bár végül is, ha ezt nézed, Gyula kevés hülyeséget mond szakmailag, mert nem is mond semmit lényegében.Schleck
Legkorrektebbet írt, és szavaiból azt olvasom ki, hogy számára inkább az a fontos, hogy egyik csapat felé se legyen elfogultság... Legalábbis remélem, hogy erre utalt. Most hallgatom az nba közvetítést, és Tőrös Balázs hozza azt, amit egy nfl-es (ncaa-s...) kommentátortól is elvárnék: hogy érezzem rajta, képes lenne reggeltől estig a ligáról beszélni, nem mellesleg értse is a játékot. Előbbi ugye max. Hörinél van meg, utóbbi pedig Márknál (Sanyinál meg csak a d# létezik, de gyerekes szinten)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Egy gyors, rövid plusz-minusz PR a szakikról:

Höri +2
+ óriási tárgyi tudás
+ gördülékeny kommunikáció
+ humor
- alacsony konfrontációs ráta (ráhagyja Ricsire a tévedéseit)

Olivér +1
+ flott tévés kommunikáció
+ magabiztos véleményalkotás (még ha sokszor felületes is)
- a sport felszínes ismerete

Sanyi 0
+ erőteljes jelenlét/megnyilvánulások
+ lazaság, közvetlenség
+ gyors elemzések
- előítéletesség, elfogultság
- belső poénok
- nemtudom-ozás

Márk -1
+ nagy szakmai tudás
- iszonyatosan monoton, hangulattalan kommunikáció
- unalomba fulladó elemzések

Gyula -2
+ kedves, nyílt kommunikáció
- lassú, fáradt kommunikáció
- bizonytaan véleményalkotás
- fraternizálás

több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
toxique
:

Akkor a kommentátorokkal van gondod és a közvetítésük minőségével, a kommentelők azok, akik beírnak nekik a műsorba. Köszönöm a példát, csak a hibák nagyságára voltam kíváncsi, örülök, hogy ment ez jegyzetelés nélkül is.

Sobri Jóska
:

Megkeresem azt a topikot, eddig nem sok meccset tudtam még végignézni, viszont ha a közvetítés színvonala hasonlít a Palik/Czollner ill. Szujó/Wéber féle F1-hez, akkor nem is töröm magam, hogy magyarul láthassam.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
Úgy gondolom, hogy csak próbálják meglovagolni a felfutó trendet, mint sokan mások. De azért reklamálnék én is.

TV: nem gondolom magam NFL szakértőnek (meccsről-meccsre, cikkről-cikkre tanulok folyamatosan), csak... viszonylag sok meccset nézek. Az elmúlt 10-12 év alatt azért ragadt rám annyi a profi ligából, hogy pl. a magyar kommentek egy részét (sport1) nívón alulinak tarthassam. Itt a Faragó R. & Udvardi Gyula kombót tartom a legkorrektebbnek, de minden egyéb kombóban a kommentelők még tagmondatonként is képesek önmagukkal ellentmondásba keveredni 😊. Lehet, hogy ez csak egy "gyerekbetegség" és csak a kommentátori tapasztalatok hiánya ütközik ki a műsorban, de engem sokszor zavar (nem vagyok mazohista: otthagyom a többieket a TV-vel és neten nézem angolul (vagy másik meccset)).toxique
Az mondjuk kemény, hogy a Ricsi-Víziló kombót tartod a legjobbnak. Bár végül is, ha ezt nézed, Gyula kevés hülyeséget mond szakmailag, mert nem is mond semmit lényegében.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
....toxique
...Tony
Én már írtam sok konkrétumot egy direkt erre a célra létrehozott topicba, szépen tételesen, szakkommentátoronként sorban.
Nem is egyszer.
Még szaki-pr-t is írtam, visszakereshető.
Ami valóban sajnálatos, hogy ennek legalább egy éve, és azóta eltelt egy újabb szezon, és szakmailag valóban egyikük sem lépett előre egy tapodtat se.
Ugyanúgy megy a nemtudomozás, az eröltetett felszínes poénok, senki se mélyedt el jobban se a sport stratégiai, se szakmai, se történeti részében, sok a konkrét tárgyi tévedés, a fraternizálás, a minősítések, féligazságok, hibás általánosítások, és még sorolhatnám.
Lehet azon vitázni, hogy ez így vajon elegendő e, vagy pedig "örüljünk, hogy van magyarnyelvű közvetítés 2013"-ban.
Én, szakmámból kifolyólag arra fogok voksolni, hogy ez így elég kevés.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
Úgy gondolom, hogy csak próbálják meglovagolni a felfutó trendet, mint sokan mások. De azért reklamálnék én is.

TV: nem gondolom magam NFL szakértőnek (meccsről-meccsre, cikkről-cikkre tanulok folyamatosan), csak... viszonylag sok meccset nézek. Az elmúlt 10-12 év alatt azért ragadt rám annyi a profi ligából, hogy pl. a magyar kommentek egy részét (sport1) nívón alulinak tarthassam. Itt a Faragó R. & Udvardi Gyula kombót tartom a legkorrektebbnek, de minden egyéb kombóban a kommentelők még tagmondatonként is képesek önmagukkal ellentmondásba keveredni 😊. Lehet, hogy ez csak egy "gyerekbetegség" és csak a kommentátori tapasztalatok hiánya ütközik ki a műsorban, de engem sokszor zavar (nem vagyok mazohista: otthagyom a többieket a TV-vel és neten nézem angolul (vagy másik meccset)).toxique
Tudnál írni konkrétumot is, nem kötekedés, csak érdekelne. Plusz akkor most a kommentátorokkal, vagy a kommentelőkkel van bajod?Tony
Kommentátorokkal akik kommentelnek, tehát kommentelők is. Nem akartam szóismétlést, így szinonímaként használtam őket (egymás viszonylatában) de legközelebb egyértelműen szeparálom, okés?

Konkrét példa? Ember, szerinted jegyzetelek?
"-Hány ember halt meg Szibériában?
- 60millió.
- Tényleg? Név szerint?"
A Pats vs Ravens meccsen: pl. a Pats vs. Dolphins csoportrangadó és Pats vs. Ravens rivalizálás relációba állítása. Azért tud a Pats ellen a Ravens jobban felkészülni, amiért a Dolphins jobban ismeri és tud jobban felkészülni a playbookból 😊 - ez megmaradt, de már nem tudnám szó szerint idézni (ezen pl. jókat derültünk). Két ellentétes állítás ugyanazzal a magyarázattal. Ilyenekre gondolok.
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
Úgy gondolom, hogy csak próbálják meglovagolni a felfutó trendet, mint sokan mások. De azért reklamálnék én is.

TV: nem gondolom magam NFL szakértőnek (meccsről-meccsre, cikkről-cikkre tanulok folyamatosan), csak... viszonylag sok meccset nézek. Az elmúlt 10-12 év alatt azért ragadt rám annyi a profi ligából, hogy pl. a magyar kommentek egy részét (sport1) nívón alulinak tarthassam. Itt a Faragó R. & Udvardi Gyula kombót tartom a legkorrektebbnek, de minden egyéb kombóban a kommentelők még tagmondatonként is képesek önmagukkal ellentmondásba keveredni 😊. Lehet, hogy ez csak egy "gyerekbetegség" és csak a kommentátori tapasztalatok hiánya ütközik ki a műsorban, de engem sokszor zavar (nem vagyok mazohista: otthagyom a többieket a TV-vel és neten nézem angolul (vagy másik meccset)).toxique
Tudnál írni konkrétumot is, nem kötekedés, csak érdekelne. Plusz akkor most a kommentátorokkal, vagy a kommentelőkkel van bajod?
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
Úgy gondolom, hogy csak próbálják meglovagolni a felfutó trendet, mint sokan mások. De azért reklamálnék én is.

TV: nem gondolom magam NFL szakértőnek (meccsről-meccsre, cikkről-cikkre tanulok folyamatosan), csak... viszonylag sok meccset nézek. Az elmúlt 10-12 év alatt azért ragadt rám annyi a profi ligából, hogy pl. a magyar kommentek egy részét (sport1) nívón alulinak tarthassam. Itt a Faragó R. & Udvardi Gyula kombót tartom a legkorrektebbnek, de minden egyéb kombóban a kommentelők még tagmondatonként is képesek önmagukkal ellentmondásba keveredni 😊. Lehet, hogy ez csak egy "gyerekbetegség" és csak a kommentátori tapasztalatok hiánya ütközik ki a műsorban, de engem sokszor zavar (nem vagyok mazohista: otthagyom a többieket a TV-vel és neten nézem angolul (vagy másik meccset)).
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
mea culpa, én behúztam egy számot a bajnoki poszter miatt 😊JSanyo
Az még bocsánatos bűn. 😊
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 898 — No es importante
de néha külföldi blogok magyarra fordítását postolják, mint saját cikk, illetve találtam már itteni fórum hozzászólásból is a cikkükbenFearTomi
Azért ezek már elég komoly vádakbaggio
Te voltál, kis hamis? 😀catattack
?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
catattack 3 520
de néha külföldi blogok magyarra fordítását postolják, mint saját cikk, illetve találtam már itteni fórum hozzászólásból is a cikkükbenFearTomi
Azért ezek már elég komoly vádakbaggio
Te voltál, kis hamis? 😀
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 898 — No es importante
de néha külföldi blogok magyarra fordítását postolják, mint saját cikk, illetve találtam már itteni fórum hozzászólásból is a cikkükbenFearTomi
Azért ezek már elég komoly vádak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
mea culpa, én behúztam egy számot a bajnoki poszter miatt 😊

több mint 10 éve
FearTomi Indianapolis Colts 3 817 — tomi.klein86@gmail.com
Mindenkivel megosztom, hogy jártam a TD Magazinnal:
Gondoltam fiaimnak rendelek Karácsonyra egy-két pólót. Az eredeti pólók nem is rosszak, kifejezetten tetszettek. Viszont egyedi tervezésüt is szerettem volna. Nagyobb srác Bears, kisebb steelers fan. Nagyobb kedvence Forte, kisebbé Polamalu. Rendeltem egy 43-as steelers rajongói pólót és egy 22-es Chicagó pólót. Magamnak egy 16-os ninerst. Na kérem megküldik a látványtervet. Steeler pólón gyönyörű világoskék felírat, ninersen fekete, Chicagon fekete. Visszaírtam nekik, hogy esetleg a csapat színeiben jobb lenne a felírat. Pl ha már sárga fekete a 43-as szám, felette a világoskék Gergő felírat eléggé gáz. Kaptam erre egy látványtervet ami megfelelő lenne. Galambos főszerkesztő úrral személyesen is beszéltem, aki remegve érdeklődőtt, hogy tuti kifizetem e a rendkívül nagy értékű csomagot? Mondtam, hogy persze.Megrendeltem ezek alapján. Majd ma megérkezett a szép világoskék feliratú steelers, a halvány fekete feliratú niners, és erős fekete feliratú bears póló. De valami annyira gagyi, hogy hihetetlen. Eddig is fenntartásaim voltak a magazinnal, ezek után végleg. Ha ne adj Isten vki tervbe vett, bármi rendelését náluk, ne tegye!!!! Én már megszoptam, veszteséget leírom, tanulópénz volt (kicsit drága), hülye voltam. Ennyi. Más ne járjon így!!!diverdoc
Az egész magazin egy vicc. Nem elég, hogy eszeveszett nagy baromságokat írnak, de néha külföldi blogok magyarra fordítását postolják, mint saját cikk, illetve találtam már itteni fórum hozzászólásból is a cikkükben😀 0 szakértelem, 0 szinvonal, szánalmas az egész, csak a pénzre mennek. Remélem igen hamar lehúzzák a rolót.

több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
diverdoc
Mondjuk én lazán visszaküldeném nekik, nem hagynám annyiban. Egyébként meg az az egész újság vicc, nem is értem ki veszi.GRAFI
Csak vhogy nincs kedvem, meg főleg időm ezzel szarakodni. Pénz már náluk, eléggé macerás lenne visszaszedni. 3 póló miatt nem fogok infarktust kapni. Ahol tudom terjesztem jó hírüket és kész.

Szerk: Most kaptam tőlük egy elnézést krő levelet a reklamálásomra, januárban küldik a megrendelt színösszeállítású pólókat


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P