Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Középfokú angol nyelvvizsgánál ki melyikre esküszik?szaba
TOEFL, ha azt akarod, hogy érjen is valamit. Amadeus91
Azt hallottam eddig ismerőseimtől - kivéve Rajna - hogy az elég nehéz.
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Nem kérdés, hanem kérés:
Ha kell valakinek jövő hétre a Spurs-Interre két jegy, akkor szóljon, mert az ismerősöm kérésére megvettem, de csak a visszavágó idején lesz Londonban...
A két jegyet eredeti áron 30.000 Ft-ért (2x15.000 Ft) adom.Egon
Mennyiből lehet megjárni oda-vissza?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Középfokú angol nyelvvizsgánál ki melyikre esküszik?szaba
TOEFL, ha azt akarod, hogy érjen is valamit.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Egon bá New England Patriots 1 100 — Saints GM
Nem kérdés, hanem kérés:
Ha kell valakinek jövő hétre a Spurs-Interre két jegy, akkor szóljon, mert az ismerősöm kérésére megvettem, de csak a visszavágó idején lesz Londonban...
A két jegyet eredeti áron 30.000 Ft-ért (2x15.000 Ft) adom.

Akár azt gondolod, hogy képes vagy valamire, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van. Henry Ford
JUST WIN!!!
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Középfokú angol nyelvvizsgánál ki melyikre esküszik?szaba
ecl-ben nincs nyelvtannal szopatás
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Középfokú angol nyelvvizsgánál ki melyikre esküszik?szaba
a telc elég könnyű


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Középfokú angol nyelvvizsgánál ki melyikre esküszik?
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Kábeltv-nek a kábelét szeretném megduplázni(értsd:hogy két tv-n is lehessen nézni egy szobában).Létezik ilyen elosztó?JoeyPorter
yep, koax elosztó a nevejjncaa
Köszi!

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Kábeltv-nek a kábelét szeretném megduplázni(értsd:hogy két tv-n is lehessen nézni egy szobában).Létezik ilyen elosztó?JoeyPorter
yep, koax elosztó a neve


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Kábeltv-nek a kábelét szeretném megduplázni(értsd:hogy két tv-n is lehessen nézni egy szobában).Létezik ilyen elosztó?

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
ezt értem, de nem kell a beküldéssel igazolni, hogy ténylegesek a bescannelt dokumentumok? Amadeus91
nem
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
nem tudja valaki, hogy ha online jelentkezik valaki Magyarországon a Felvin, akkor a feltöltött dokumentumokat be kell küldeni a felvételieljárás alatt, vagy elég csak úgy, hogy bescannelve fel vannak töltve a felvi.hu-n?Amadeus91
azért jelentkezel onlájn, hogy kevesebb legyen a papírjjncaa
ezt értem, de nem kell a beküldéssel igazolni, hogy ténylegesek a bescannelt dokumentumok?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
nem tudja valaki, hogy ha online jelentkezik valaki Magyarországon a Felvin, akkor a feltöltött dokumentumokat be kell küldeni a felvételieljárás alatt, vagy elég csak úgy, hogy bescannelve fel vannak töltve a felvi.hu-n?Amadeus91
azért jelentkezel onlájn, hogy kevesebb legyen a papír


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
nem tudja valaki, hogy ha online jelentkezik valaki Magyarországon a Felvin, akkor a feltöltött dokumentumokat be kell küldeni a felvételieljárás alatt, vagy elég csak úgy, hogy bescannelve fel vannak töltve a felvi.hu-n?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 779 — Undertaker of the Cleveland graveyard
gyári beállítások visszaállítása magyarul, fingom nincs WP-nél hol van pontosan, de gondolom beállításoknál vhol...Divat
igen igen meglett közben ... érdekes módon a szememet szúrta ki de még véletlen se bukkantam volna rá 😀
Köszi a segítséget 😊

több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
gyári beállítások visszaállítása magyarul, fingom nincs WP-nél hol van pontosan, de gondolom beállításoknál vhol...

|
több mint 11 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 779 — Undertaker of the Cleveland graveyard
és ez pontosabban mit takar 😀 a telón belül van ilyen vagy bekell vinni és ott megoldják ?

több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
factory reset? az mindent megold 😊

|
több mint 11 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 779 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Valaki van aki ért a Windows Phone-okhoz. Nekem egy Lumia 800asom van anya pedig tegnap vett egy lumia 610est. Na a probléma ott kezdődött,hogy a piactérről le akart szedni valamit ... asszem skype,nem is ez a lényeg. Ahhoz h leszedjük mondta h kell windows live id. Mivel én ott akkor lusta voltam ahhoz,hogy csináljak anyának egyet így megadtam az enyémet ... Csak ezt már a 800ason is használom ugyebár.... Ebből az lett,hogy az összes telefonszám,facebook ismerős átment anya telefonjára is...így kb a 2 telefonból lett egy,és az istenért nem tudjuk leválasztani az ő telójáról az én profilomat. Csináltam már neki egy új ID-t de hiába adjuk meg azt csak máodlagosnak fogadja el,és ugyanúgy ott van az én profilom. Ha az ő telójáról töröl egy számot akkor az bizony az enyémről is törlődik ... szóval mi a faszt kell csinálni ? Hogy a rákba lehet lenullázni a 2. telefont mert engem már az se érdekelne csak oldódjon meg ez a szar.

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Az kéne még, hogy pénz helyett szabadságot adjon a túlórára. Nemhogy az alapból meglevő szabadnapokat nem tudom úgysem felhasználni, de még az alapvetően munkaszüneti napokon is minden héten menni kell szóval ha bejelentenék, hogy szabadnapban fizetnek, annak nagyon nem örülnék 😀 De ahogy a végét olvasom ilyen tán nem lesz akkor 😊

Ez a munkaidő naptár tök jó. Így átnézve 44 túlórám van, és egy munkahét 40 óra, szóval minden vicc nélkül mondhatom, hogy ebben a hónapban 4 hétből 5-öt dolgoztam 😀
Köszi egyébként 😊
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Arról van szó, hogy decemberben csak fél hónapot dolgoztam, és ott az órabérem magasabb volt, aztán múlt hónapban már normálisan többet, arra meg már csak 560 körül volt, 565 talán. Ebben a hónapban meg beköltöztem a gyárba, 28 napból 26-ot dolgoztam kb. és most vagyok először bejelentve, fogalmam nincs, hogy ha nem órabér van kötve, akkor az mennyire változhat, főleg mennyire csökkenhet 😀fetomy
Túlóra 2012-2013: a túlórák elszámolása és kifizetése, új túlmunka szabályok. Változik a túlóra kifizetése is 2012-től. Eddig a túlóráért akkor adhatott pénz helyett szabadságot a munkáltató, ha ezt a kollektív szerződés megengedte, illetve a dolgozó belegyezett. Az Országgyűlés ezt annyiban változtatta meg, hogy most már bármikor adhat pénz helyett szabadságot a munkáltató.

A munkaidő-beosztás szerinti napi munkaidőt meghaladóan, illetve a munkaidőkereten felül végzett munka esetén a pótlék mértéke 50%. Munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a felek megállapodása előírhatja, hogy ellenértékként, vagyis a bérpótlék helyett szabadidő jár, ami viszont nem lehet kevesebb a végzett munka időtartamánál.

A munkaidő-beosztás szerinti pihenőnapon, pihenőidőben végzett munka esetén a pótlék mértéke 100%. A pótlék mértéke 50%-ra csökken akkor, ha a munkavállaló másik pihenőnapot, pihenőidőt kap a munkáltatótól. Az ilyen jellegű szabadidőt, illetve pihenőnapot legkésőbb a rendkívüli munkavégzést követő hónapban kell kiadni, azonban ettől el lehet térni, ha a felek ebben külön megállapodnak. Munkaidőkeret alkalmazása esetén a szabadidőt, illetve a pihenőnapot (pihenőidőt) legkésőbb az adott munkaidőkeret végéig kell kiadni.

A fentiektől eltérően a rendkívüli munkavégzés ellenértékeként bérpótlékkal szemben átalány is megállapítható, de ezt akkor valamilyen formában írásban, akár a munkaszerződésben, vagy akár kollektív szerződésben rögzíteni célszerű.

Egyes munkakörök lehetnek olyanok, hogy a munkavállaló a munkaideje beosztását, illetve felhasználását maga határozza meg. Ilyenkor a fentieket nem lehet alkalmazni, hiszen nincs egy kötött munkarend, mely feletti munka minősülne túlmunkának. Ebből adódóan a túlóra elszámolást a fentiekben leírtak alapján nem lehet elvégezni. A törvény emellett lehetőséget ad arra, hogy a felek megállapodjanak valamilyen elv szerinti túlóra elszámolásban.

 gazdasagielet.hu/gazdasag/tulora-2012-2013-a-tulorak-elszamolasa-es-kifizetese-tulmunka-szabalyok.html

Itt egy munkaidő naptár, ez alapján ki is számolhatod:
 www.naptarak.com/naptarak_munka.html

De találtam egy ilyet is: a havidíjas munkavállalót - a havi munkabérén felül - a munkaszüneti napon végzett munkáért járó munkabére illeti meg.
 munkajog.com/munkaber.html
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
Arról van szó, hogy decemberben csak fél hónapot dolgoztam, és ott az órabérem magasabb volt, aztán múlt hónapban már normálisan többet, arra meg már csak 560 körül volt, 565 talán. Ebben a hónapban meg beköltöztem a gyárba, 28 napból 26-ot dolgoztam kb. és most vagyok először bejelentve, fogalmam nincs, hogy ha nem órabér van kötve, akkor az mennyire változhat, főleg mennyire csökkenhet 😀fetomy
Ha fix a havibered elvileg akkor is levan irva hogy hany ora munkat tartalmaz. Minimalber meg ugy tudom fix, bar hallottam hogy tulorara kotelezhet a ceg bizonyos esetekbe ingyen x orat egy evben max igy tudom elkepzelni, hogy minimalber ala menj.
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Arról van szó, hogy decemberben csak fél hónapot dolgoztam, és ott az órabérem magasabb volt, aztán múlt hónapban már normálisan többet, arra meg már csak 560 körül volt, 565 talán. Ebben a hónapban meg beköltöztem a gyárba, 28 napból 26-ot dolgoztam kb. és most vagyok először bejelentve, fogalmam nincs, hogy ha nem órabér van kötve, akkor az mennyire változhat, főleg mennyire csökkenhet 😀
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ha a munkaszerződésem nem órabér alapú, hanem havibér alapú, tehát 98.000 forint, akkor adott esetben tehát több munkaórával lehet a minimálórabérnél kevesebb az órabérem, vagy az 563 forint akkor is minimum annyi kell legyen, ha többet dolgozom?fetomy
Ez valami unortodox matematika? 😛
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ha a munkaszerződésem nem órabér alapú, hanem havibér alapú, tehát 98.000 forint, akkor adott esetben tehát több munkaórával lehet a minimálórabérnél kevesebb az órabérem, vagy az 563 forint akkor is minimum annyi kell legyen, ha többet dolgozom?