Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Pont a Giron volt, h nem mentek fel valamelyik hegyre pár éve, és utána volt nagy tüntetés is miatta, ami miatt, meg egy másik hegyre se mentek fel.
Ez van, egyrészt nagyon tetszik, h tavasszal van, zöldellnek a fák, szép a tály, ugyanakkor viszontagságosabb az időjárás. Pedig én valahogy így képzelem el egy szakasz profilját, amilyen ez is lett volna...

Di Luca nekem nagy kedvencem volt éveken át, kár h így ér véget /*ezt vajon hányan értik majd félre...*/. Sőt attól tartok ez most tovább ront a sportág megítélésén...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Így Nibali-nak még könnyebb lesz a dolog.danyly
Ez már csak annyiból számít, hogy kevesebb km lesz így, ahol esély van arra, hogy bukjon. A verseny már rég eldőlt, és a közelében sincs senki most formában Nibalinak. Abban egyetértek, hogy így azért ez elég gyenge egy Giro lett, kevés nagy szakasszal.

több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Reggel még úgy volt, hogy csak a Passo Gaviat és a Passo del Stelvio-t veszik ki. Erre jön a bomba, hogy az egész szakasz törölve. Én már igen régóta követem a Giro-t + kerékpárt (de talán egy 2001-es v. 2002-es Giro-n rémlik valami törlés), de ilyen katasztrófa 3 hetet nem igen láttam. Persze az időjárás iszonyat szeszélyes (eső, hó, szél, tornádó - utóbbi nem a versenyen, de valahol a napokban volt É-ITA-ban), és e szeszélyekhez az ember Föld formáló hatása igencsak hozzájárul. De ebbe most ne menjük bele, ez más lapra tartozik.

De persze a szervezők sem tudják előre 1 évre az időjárást. Kis izgalmat, ínyencséget akartak keverni a 3 hétbe, de ez most nem jött be. Jövőre gondolom vissza vesznek ebből. Plusz az is közre játszott, hogy kicsit überleni akarták a 100. Tour útvonalát is. Nem jött be.

Így Nibali-nak még könnyebb lesz a dolog.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Di Luca. 😂
A mai szakasz pedig törölve. Pedig ezek nem is francia hegyek. 😛

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Az idei Giroról pedig annyit, hogy unalmas ez nagyon, Nibali pedig nem olyan erős mint azt mutatja, ha az lenne menne. Titkon bízok benne, hogy rá fog erre fázni, mert a hegyi időfutam után nagy esélyt látok arra, hogy a rózsaszín Cadelre kerül (az első kronó „hegyi” szakaszán is sokat vert a mezőnyre), csak az a baj hogy idén még ezt követi 2 hegyi szakasz…
Jughead
Szerintem elég jó a Giro, majdnem mindens zakaszon volt érdekesség. Nibai pedig eddig egyszer ment rendesen, akkor Santambrogión kívül mindenkit leszakított, ekkora előnnyel minek támadjon? Elég neki a kontrázás.

Arra pedig fogadni mernék, hogy a hegyi időfutamon Evans hátrébb végez, mint Nibali. Az egyetlen gond az idei Giróval az, hogy jelenleg kb. mindenki elégedett a helyezésével, Stanambrogio még harcolhat Uránnal és Betancur Majkával de ennyi, a többiek örülnek annak, ami van (ill Scarponi túl gyenge ahhoz, hogy produkáljon).

több mint 10 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 142
Először is visszaolvastam és Wiggot azért nem kicsit becsülitek itt le többen is. Az, hogy volt egy kokszos éve meg egyenesen hülyeség. Egyrészt mert akkor idén miért nem használja, másrészt mert nem egy éve volt.

2009-ben már 4. lett a Toruon (később 3. lett belőle Armstrong miatt), ahol megelőzött olyan neveket, mint Frank Schleck, Klöden, Nibali vagy Sastre.

Aztán 2010-ben elég gyenge évet hozott le ez való igaz (sérülések miatt többek között) , de biztos ami biztos a Giron viselte a rózsaszínt még így is.

A 2011-es évben viszont újra nagy formában volt, és a Tour egyik esélyese volt, melynek csak az a bizonyos bukás tett be a 7. szakaszon (egyébként azon az igen gyenge és támadások nélküli Touron is nyerhetett volna, hála az időfutamos tudásának). Később a Vueltán is 3. lett, igaz azzal Froome első Grand Tour győzelmét vette el, de mivel ő a Tourra volt kihegyezve, így ez se számít sokat.

2012-ben tényleg nem volt túl sok vetélytársa, de azért azt mondani, hogy Froome elverte volna az elég érdekes... 3 perc 21 másodperccel verte Froome-ot, biztosak vagytok benne, hogy ennyit rá tudott volna verni a hegyeken (ha azt el is fogadjuk, hogy erősebb volt)?

Idén pedig? A Giro nem jött össze neki, de azért vegyük hozzá, hogy bukott egyet, amivel nem volt szerencséje, és még egy nappal ezután is majdnem megnyerte a kronót, úgyhogy még a bringája is tönkrement. Az után a szakasz után optimális esetben jó 1 perccel vezetett volna (mert már a 4. szakaszon is önhibáján is szerencsétlenül bukott 17 mp-t). Ezután a hegyet is máshogy vehette volna, hiszen nem kellett volna támadnia és maradt volna egy Uranja hátul. Na mindegy a lényeg, hogy nem volt szerencséje idén, de azért túlzásba estek legtöbben.

Az idei Giroról pedig annyit, hogy unalmas ez nagyon, Nibali pedig nem olyan erős mint azt mutatja, ha az lenne menne. Titkon bízok benne, hogy rá fog erre fázni, mert a hegyi időfutam után nagy esélyt látok arra, hogy a rózsaszín Cadelre kerül (az első kronó „hegyi” szakaszán is sokat vert a mezőnyre), csak az a baj hogy idén még ezt követi 2 hegyi szakasz…

A Tourt viszont egyre jobban várom. 😀
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Székely Dávidban szerintem van potenciál, mellé kéne egy értelmes valaki és nem lenne rossz, a többiek szvsz sokkal gyengébbek nála. Knézy bicóba elfogadható volt, ezeknél mindenféleképpen jobb volt, a hülye erőltetett poénok szánalmasak, ráadásul szakmailag sem nagyon tudnak mit hozzátenni.eaglesmcnabb
Jenő kb. Armstrong visszavonulásánál sztem elvesztette a fonalat és utána már rutinból próbálta lenyomni a közvetítéseket, ami azért nem mindig ment. És a leklesedése is egyre lejjebb ment, sokszor cinikusan állt hozzá a táamdásokhoz vagy sprintekhez, nem pedig valódi lelkesedéssel, ebben mondjukSipi tudta kompenzálni.

több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
Székely Dávidban szerintem van potenciál, mellé kéne egy értelmes valaki és nem lenne rossz, a többiek szvsz sokkal gyengébbek nála. Knézy bicóba elfogadható volt, ezeknél mindenféleképpen jobb volt, a hülye erőltetett poénok szánalmasak, ráadásul szakmailag sem nagyon tudnak mit hozzátenni.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Kicsit gáz, amikor nem ismerik fel a kerékpárost. Sipi vádliról megmondta, h ki kicsoda...Black_Adder
Egy ideig, de az utóbbi években azért már neki is akadtak ezzel gondjai.

Egyébként a brit közvetítés még rosszabb, tegnap Santambrogiót Di Lucának hitte a kommentátor ami kifejezetten nevetséges a verseny eddig alakulása alapján. Én a szakaszok utsó 10 kilométerét olaszul nézem, bár nem beszélem a nyelvet, ők nagyon beleélik magukat és igazából a történések nagy részét azért értem én kommentátor nélkül is.Rajna
Én régebben a dán v. a norvég tv közvetítéseit néztem. Mostanában csak az utolsó pár km felvételről max. A norvégot értem és a dán sem áll messze tőle. Ott elég jól értik a témát szerencsére.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Kicsit gáz, amikor nem ismerik fel a kerékpárost. Sipi vádliról megmondta, h ki kicsoda...Black_Adder
Egy ideig, de az utóbbi években azért már neki is akadtak ezzel gondjai.

Egyébként a brit közvetítés még rosszabb, tegnap Santambrogiót Di Lucának hitte a kommentátor ami kifejezetten nevetséges a verseny eddig alakulása alapján. Én a szakaszok utsó 10 kilométerét olaszul nézem, bár nem beszélem a nyelvet, ők nagyon beleélik magukat és igazából a történések nagy részét azért értem én kommentátor nélkül is.

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Kicsit gáz, amikor nem ismerik fel a kerékpárost. Sipi vádliról megmondta, h ki kicsoda...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Huh, a kommentátorok nagyon hülyék most...
Cavnek simán van sansza a pirosra, számolják már össze, hogy hány szakasz van és ott mennyi pontot lehet szerezni.Schleck
Sajnos nem csak most. Azok a szép idők (pedig nem is volt olyan régen). 😕danyly
Alapvetően azért nem rosszak. Knézynél nagyságrendileg értelmesebb mindkettő szerencsére. Sipi persze hiányzik.Schleck
Nekem nem tetszik ez a két ürge (főleg az egyik nagyon gáz). A Knézy-Sipi párost nem lehet űberelni. Nekem Knézy-vel sincs különösebb bajom (bár ő is tud marhaságokat mondani, de neki jól áll és már megszoktam tőle). 😊
A Tour-on ugyan viszont fogjuk e hallani a hangját?danyly
Kizárt szerintem, hogy a Tourra visszahozzák Knézyt. Azt hiszem amúgy az Eurosporttól is lelépett, legalábbis télen semmit nem közvetített, ha jól emlékszem (szerencsére).

több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Huh, a kommentátorok nagyon hülyék most...
Cavnek simán van sansza a pirosra, számolják már össze, hogy hány szakasz van és ott mennyi pontot lehet szerezni.Schleck
Sajnos nem csak most. Azok a szép idők (pedig nem is volt olyan régen). 😕danyly
Alapvetően azért nem rosszak. Knézynél nagyságrendileg értelmesebb mindkettő szerencsére. Sipi persze hiányzik.Schleck
Nekem nem tetszik ez a két ürge (főleg az egyik nagyon gáz). A Knézy-Sipi párost nem lehet űberelni. Nekem Knézy-vel sincs különösebb bajom (bár ő is tud marhaságokat mondani, de neki jól áll és már megszoktam tőle). 😊
A Tour-on ugyan viszont fogjuk e hallani a hangját?

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Huh, a kommentátorok nagyon hülyék most...
Cavnek simán van sansza a pirosra, számolják már össze, hogy hány szakasz van és ott mennyi pontot lehet szerezni.Schleck
Sajnos nem csak most. Azok a szép idők (pedig nem is volt olyan régen). 😕danyly
Alapvetően azért nem rosszak. Knézynél nagyságrendileg értelmesebb mindkettő szerencsére. Sipi persze hiányzik.

több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Huh, a kommentátorok nagyon hülyék most...
Cavnek simán van sansza a pirosra, számolják már össze, hogy hány szakasz van és ott mennyi pontot lehet szerezni.Schleck
Sajnos nem csak most. Azok a szép idők (pedig nem is volt olyan régen). 😕

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Huh, a kommentátorok nagyon hülyék most...
Cavnek simán van sansza a pirosra, számolják már össze, hogy hány szakasz van és ott mennyi pontot lehet szerezni.

több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ez a mostani sztrájk most szerintem nevetséges és indokolatlan.

több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
Nem az ő hibájuk, ilyen körülmények között nagyon nehéz is. A szervezőknek kellett volna gondolkodniuk és nem olyan hegyekre elvinni a Girót ahol június előtt nem lehet versenyezni. Nem mintha nem lenne elég jóféle olasz hegy.Rajna
hát ezaz. + berakni a galibiert, amikor ott vannak a hegyeik. vicc

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
még a Rai tv sem tudja leadni azt a kibaszott girot, Király!eaglesmcnabb
Nem az ő hibájuk, ilyen körülmények között nagyon nehéz is. A szervezőknek kellett volna gondolkodniuk és nem olyan hegyekre elvinni a Girót ahol június előtt nem lehet versenyezni. Nem mintha nem lenne elég jóféle olasz hegy.

több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
még a Rai tv sem tudja leadni azt a kibaszott girot, Király!

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Holnap egyelőre nincsenek hegyek, remek.

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Froome nagggyon sokkal erősebb volt a hegyekben mint Wiggins, csak nem engedték menni, ez szerintem vitán felül áll. Ha szerinted nem, akkor ebbe kár is belemenni, mert nem fog közeledni egymáshoz a két vélemény.

Ha van hegyibefutó, esetleg túl kínos lett volna Froomot visszatartani, s nyerhetett volna, => máris csak a gyegne útvonalnak köszönhette győzelmét, meg a gyenge mezőnynek.

Ha vannak nagy hegyek, HC befutók, és van néhány erős versenyző akik egymást támadják, egyszerűen elfogyna, mert nem bírja a hegyeket úgy mint más. Contador, Schleck, Schleck, Evans, Purito, ... egyszerűen jobban bírják nála a hegyeket. Ha ott vannak többen, és táamdgatják egymást, akkor Nibali is megrogy. Akkor Froome is mehet, Wiggins meg szerez egy nagyon szép top10 helyezést, és még csak nem is ment rosszul a hegyeken magához képest... Persze amíg senki nincs a mezőnyben, aki támadhatná, mert az egyetelen ilyen a csapattársa, aki eltanulhatná az F1-es Hamiltontól a Can't go any slower dumát, addig persze h megnyeri.

Én azt mondtam h ezen a Giro-n abszolút outsider. Tessék feladta, h ne égesse tovább magát. Szerinted nem volt igazam. akkor fokozom a tétet, teljesen esélytelen lesz a TdF-en is. A sky vagy elköveti azt a hibát, h megint ő az első számú ember, és zsinórban 3. Grand Tour győzelmétől fosztják meg Froomot, vagy elve csak segítő ember lesz Wiggo. Akárhogy is, top5-be nem fog férni. hacsak hirtelen rajta kívül minden nagy menőt el nem tiltanak... Ez lehet akár fogadás is, ha gondolod, 3 hétig Wiggo siggel fogom látogatni a fórumot, ha megvédi a címét...

Én meg reménykedem, h soha többé nem lesz olyan gyalázatos a tour útvonala, mint tavaly volt, mert arra szavak sincsenek, de legalább a peloton színvonala is felnőtt hozzá negatív értelemben...

Részemről téma lezárva. Wiggins nem hegyi menő, Wigginst, sosem volt még a legjobb a hegyeken egy GT-n, és soha nem is lesz. (beleértve a tavalyi tourt is, ahol szilárdan tartom a véleményem, h Froome minden hegyen ott tudta volna hagyni, ha engedik, csak nem engedték). Önmagában h nincs a legjobb hegyimenők között, mégcsak szégyenkeznie se kéne, ez sokaknak nem adatik meg, olyanoknak se akik jó versenyzők, h Wiggo ilyen-e, az mindegy, neki se fog megadatni, ha oda soroljuk akkor csak degradáljuk a történelem nagy hegyi menőinek címét.Black_Adder
Froome lehet, hogy jbob lett volna, de nem tudjuk, mennyivel. A tény az, hogy a valóságban nem volt jobb, még ha csak egy defekt miatt is. Az odáig oks, hogy a hegyekben nyert volna, ha engedik, de időfutamon őt is rendesen elverte Wiggo. Szerintem azt nem tudta volna kompenzálni, annyival nem volt erősebb, de ez tényleg felesleges polémia, nem tudhatjuk.

Evanst tönkreverte a hegyekben a tempójával, F. Schlecket is, Andy és Contador nem voltak. Mondjuk ha Evanst normális hegyimenőnek tartod, akkor az ő győzelmét hová tudod tenni? A hegyek után ő sem volt a legjobb, csak az időfutammal tudott kis különbséggel nyerni. Wiggins nem kapott ki a riválisaitól, pont.

A mostani Touron valsz nem véd címet, mert 1: nem tűnik olyan erősnek, mint tavaly, 2: Froome a kapitány. De ezt már bő egy hete leírtam, ezért is küldték Girózni. Itt nem tudom mennyire volt outsider, tényleg csak lejtmenetben és síkon vesztett időt + 20 másodpercet az eddigi egyetlen hegyen. Ha te erre számítottál, akkor megemelem a kalapomat, de nem láttam tőled olyan írást, hogy majd a síkon jól le lesz szakítva Wiggins, így nincs esélye a Girón. A hegyekben nem égette magát, mondjuk lehetősége sem volt sok, de szerintem az egész teljesítményét kár volna ez alapján értékelni, láthatóan mindenféle baja volt. Ha egy időfutammenő síkon leszakad percekre, akkor nem hiszem, hogy a realitás talaján vagyunk.

A tavalyi Tour útvonal nekem sem tetszett, Wiggónak meg feküdt. 3+ perccel nyert, 6+ perccel a nem csapattárs riválisok előtt, 2009-ben, amikor Schleck-Contador párbaj volt és elég kemény útvonal, Wiggins kevesebbel kapott ki szerintem minden idők legjobb Contadorjától és 3. lett. Akkor is bírta azért a hegyet pl.

Mindegy igazából, hogy mit hiszel, de Wiggins tavalyi szezonját leértékelni szerintem kár volna. Nagyon nagyot ment, szerencséje és jó csapata is volt, de én nem tudom elképzelni, hogy bárki bárhol elverte volna, hacsak nem ilyen szélsőséges útvonalla, mint amilyen a Vuelta volt.

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Végre hétvége, Végre nézhetném élőben, erre.... kurvaélet.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Hülye időjárás. 😕Schleck
Hülye szervezők. Ezek a hegyek nem véletlenül nem szoktak szerepelni a Girón, általában június előtt le vannak zárva, baromság volt a programba tenni.

több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hülye időjárás. 😕