Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Hát Rolland elég gyengének tűnt a Madeleine tetején...Schleck
Akik elverték, azok csak az első két hegyre mennek a pöttyös miatt, ő meg a szakaszt akarja, gondolom.

több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Knézy jól felhúzta magát. Bár egyszer igazán visszanézhetné magát mennyi marhaságot hordanak össze.
Ja meg a számológép használata sem szégyen. Főleg olyan komoly matematikai dilemmáknál, minthogy mennyi 11+11...
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hát Rolland elég gyengének tűnt a Madeleine tetején...

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Pont azért kellett volna támadni, mert nulla volt a tempó, hát lassabban mentek fel, mint Voecklerék, ami egy vicc. A többiek maximálisan Wiggins kezére játszottak ezzel, mert még ha nem is tudják leszakítani, segítőket veszít és fárad, ha nagyobb a tempó, ne adj isten komoly megindulások is lettek volna.

Aki hátrányban van, annak kockáztatnia kell.Jakehomer
Egyetértek, szerintem ott lett elbaszva az egész, hogy egész végig szar volt a tempó és ebből nem támadgattak a hegy alján. Evanst még megértem, mert ő láthatóan nem szerette ezt a szakaszt, de Nibali ugy érezte magában a támadást, Sagant is előreküldte meg el is ment lejtmenetben, ő nemtom miért nem próbálkozott egy kicsit.

több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Egyszerű, Nibali a mezőny legjobbja lefelé, hegyen pedig alig jobb Wigginsnél. Miután EBH vitte őket fel a hegyre, a tempó nem volt durva, nyilván bármelyik menő tartotta volna a támadásait (lásd VdB próbálkozásait). A Skyt lejtmenetben szépen el lehet kapni, mert abban mindenki szar EBH-t kivéve, Evans és Nibali pedig nagyon jók ebben a műfajban.

Hát most ha Nibali Pantani lenne, elléphetne holnap, de tudjuk, hogy nem az, és Evans sem. VdB-ből kinézek egy attakot, szerintem egy pöttyös összejöhet neki, mint tavaly Samunak, nem hiszem, hogy veszélyesnek tartják a Skyban, inkább a Radioshacktől kell félnie (ma is besegítettek, amikor ellépett). Evansék nem hiszem, hogy holnap bármire is képesek lesznek.Rajna
Az oké, hogy lefelé jó, de ennek így tényleg nem volt értelme. Akkor lett volna értelme lefelé is megnyomni, ha már a hegyen tud előnyt szerezni.

VdB-nek nem voltak igazi támadásai (mármint a Colombiere-en), az utolsó 400 méteren ment izomból (akkor meg már teljesen feleslegesen), a többi csak amolyan jelzés volt Evanséknek, hogy én mennék, ha ti is.

Pont azért kellett volna támadni, mert nulla volt a tempó, hát lassabban mentek fel, mint Voecklerék, ami egy vicc. A többiek maximálisan Wiggins kezére játszottak ezzel, mert még ha nem is tudják leszakítani, segítőket veszít és fárad, ha nagyobb a tempó, ne adj isten komoly megindulások is lettek volna.

Aki hátrányban van, annak kockáztatnia kell.

Perception is reality.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
50 km-re, úgy, hogy egy km sík nincs a cél és a tető között. Vagy tényleg nem doppingolnak már olyan hatékonyan (bár kétlem), vagy csak régebben tökösebbek voltak a bringások, de ilyen ziccereket nem hagytak ki.

Ma is lefelé támad a hegyimenő, ami egy kabaré. Mondjuk ott elment fél percet, ami felveti a kérdést, mi lett volna, ha nem alibizzák végig a hegyet.
Jakehomer
Egyszerű, Nibali a mezőny legjobbja lefelé, hegyen pedig alig jobb Wigginsnél. Miután EBH vitte őket fel a hegyre, a tempó nem volt durva, nyilván bármelyik menő tartotta volna a támadásait (lásd VdB próbálkozásait). A Skyt lejtmenetben szépen el lehet kapni, mert abban mindenki szar EBH-t kivéve, Evans és Nibali pedig nagyon jók ebben a műfajban.

Hát most ha Nibali Pantani lenne, elléphetne holnap, de tudjuk, hogy nem az, és Evans sem. VdB-ből kinézek egy attakot, szerintem egy pöttyös összejöhet neki, mint tavaly Samunak, nem hiszem, hogy veszélyesnek tartják a Skyban, inkább a Radioshacktől kell félnie (ma is besegítettek, amikor ellépett). Evansék nem hiszem, hogy holnap bármire is képesek lesznek.

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A Col de la Croix de Fer pedig nagyon elöl van, az öngyilok kategória (bár VdB-nek beleférhet).
Rajna
50 km-re, úgy, hogy egy km sík nincs a cél és a tető között. Vagy tényleg nem doppingolnak már olyan hatékonyan (bár kétlem), vagy csak régebben tökösebbek voltak a bringások, de ilyen ziccereket nem hagytak ki.

Ma is lefelé támad a hegyimenő, ami egy kabaré. Mondjuk ott elment fél percet, ami felveti a kérdést, mi lett volna, ha nem alibizzák végig a hegyet.

Btw szörnyű az új fórum, alig tudtam bejelentkezni, fene se emlékszik már, melyik mail címen regeltem 😊Jakehomer
Én szerintem több jel is utal arra, hogy már nem doppingolnak olyan szinten, mint korábban. De bizonyítékot erre persze lehetetlen találni.

több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
A Col de la Croix de Fer pedig nagyon elöl van, az öngyilok kategória (bár VdB-nek beleférhet).
Rajna
50 km-re, úgy, hogy egy km sík nincs a cél és a tető között. Vagy tényleg nem doppingolnak már olyan hatékonyan (bár kétlem), vagy csak régebben tökösebbek voltak a bringások, de ilyen ziccereket nem hagytak ki.

Ma is lefelé támad a hegyimenő, ami egy kabaré. Mondjuk ott elment fél percet, ami felveti a kérdést, mi lett volna, ha nem alibizzák végig a hegyet.

Btw szörnyű az új fórum, alig tudtam bejelentkezni, fene se emlékszik már, melyik mail címen regeltem 😊

Perception is reality.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
De baromira erős ez a Sky. Kíváncsi leszek, hogy Wigginsnek lesz e megrogyása, vagy mint egy gép végigtolja az egész Tourt...Vrijbloed
Holnap nem hinném. A Pireneusokban szerintem fog kapni, de összesen úgy kb. másfél percet, amivel még mindig simán nyer. Bár fene tudja, de ha megrogyik, akkor bújhat elő Froome, mint a Vueltán.

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Igen, nem volt szerencséje, ha felért volna a Voigt féle csoportra, akkor ő is előnnyel ért volna be a célba. Bár lehet hülyeséget beszélek. Mennyire volt előtte a Voigt féle csoport? Kár, hogy csak egy fáradt Sagan volt vele, meg Ladagnous se tett hozzá semmit a dologhoz, mondjuk gondolom ő se volt már akkor a topon. 😀

Jürgen erős, de hogy már az elején szökjön, hááát. Mondjuk akár el is engedhetik az elején egy szökevénycsoportban, ilyen szakaszon semmit se jelent, ha van 8-9 perc előnyöd, pillanatok alatt elolvad. Ha erős is, tartalékol majd, de biztos fog robbantani... Holnap hátha megelőzi Monfor-t, meg talán Zubeldiát is. A 4:48 az még rengeteg.

Nálam Menchov is esélyes holnapra, bár ő postagalambot játszik, nagyon csendben van.

Evansnek mindenképpen hoznia kell holnap, ha akar még valamit...

De baromira erős ez a Sky. Kíváncsi leszek, hogy Wigginsnek lesz e megrogyása, vagy mint egy gép végigtolja az egész Tourt...
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Ha a lejtmenet végén ott a cél, akkor Nibali simán el tudott volna jönni, de síkon a darálógépek persze befogják.

VdB szerintem holnap nyeri fog, erős és hagyják is. Talán Evans is hoz pár másodpercet Wiggon, de nem hiszem, hogy azon az emelkedőn lehetne durvább külnbségeket kialakítani, nincs sok meredek része, az is pont a legelején, ott még nem lehet leszakítani Wigginst, aztán jön egy sík rész, és utána egy kis domb van, nem olyan durva ez, mint elsőre látszik. A Col de la Croix de Fer pedig nagyon elöl van, az öngyilok kategória (bár VdB-nek beleférhet).

Meg is tettem Froome-ot, VdB-t és Evanst szakaszgyőztesnek holnapra, mindet nyolcszoros szorzóval, egyik csak bejön, mást nem látok a menőkből esélyesnek.

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Senki?😀 Vagy mindenki az új fórumot próbálja megszokni. 😀

Jó kis szakasz volt, Voeckler hihetetlen egy ember. 😀

Jürgen megérdemelte ezt a 32 másodpercet, kár, hogy a jelek szerint Jelle most nem olyan erős, mint tavaly, és nem igazán tudja segíteni... :S
No mindegy. Sajnálom, hogy Nibali nem tudott hozni Bradleyn, de Sagan teljesen kifulladt, egyedül a Sky vonat ellen meg nem lehet bírni.

Kíváncsi vagyok nagyon a holnapira.
Ha Jürgen ma tudott menni, akkor szerintem erős, biztos vagyok benne, hogy holnap is megpróbálja. De a többi csapatnak is kellene majd ráncigálni a Sky csapatát, ha akarnak faragni a hátrányon, márpedig holnap mutatni kéne valamit...
több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
0 azaz nulla darab kiemelt kategóriás hegyibefutó van.
persze vannak kisebb hegyibefutók, meg vannak szakaszok közepén kiemelt kategóriás hegyek. De szaksz közepén hiába támadsz, utána úgy is utólérnek ha többen vannak, kis domokon meg nem fogják leszakítani Wigginst. Amilyen formában van, HC-n se biztos h sikerülne, de így meg teljesen lehetetlen.

Az a tény meg h nincs kiemelt kategóriás hegyi befutó, szerintem eldönti a vitát. Ez így egyszerűen ratyi. Dombokon is lehet támadni, sőt síkon is, de mégis az az igazán látványos, amikor egy HC befutóra történik ugyanez. Ezt én így gondolom, nem kell vele egyetérteni, de ez nálam sziklaszilárd vélemény.Black_Adder
Az első pontom az, hogy egyetértek annyiban, hogy ennél sokkal jobb útvonalat lehetett/kellett volna kiírni. De...
Alapvetően a legkevésbé azon múlik, hogy hc hegyen van a befutó vagy sem (Az meg nem feltétlenül igaz, hogy úgyis utolérnek csúcs után, ha többen vannak, lefelé semmi előnyt nem jelent a boly.). A legunalmasabb hegyi szakasz, amit valaha láttam, az éppen egy Alpe d'Huez volt (a 99-es, amikor az egyetlen action az volt, hogy Guerinit fellökte az ndk-s turista). Miközben Ullrich pl egy olyan szakaszon vesztette el a 98-as Tourt, amilyen a holnapi lesz, mert az utolsóelőtti hegyen kivégezte őt Pantani. De láttam én már sztárokat második kategóriás hegyen is megrogyni.

Szóval a verseny alapvetően attól lesz jó, hogy támadnak-e, akiknek kell. Ha nem, akkor tök mindegy, hol van a befutó. Ha van lehetőség, támadni kell.

Ma van lehetőség, nem is értem, miért hagyják, hogy a Sky visszafogja a tempót.

Perception is reality.
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
Ha Wiggo felborul akkor szerintem Froome simán veri Cadelt... pedig én Cadel-nek szurkolok ha már Sámuel kiesett.

De a "kenyai"borzasztó erősnek tűnik szerintem Wiggot simán verné hegyekben csak ugye nem lehet

több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Ennyi értelme van annak, hogy marketing fogásként a pokol p...ból indítsák a versenyt.adyno12
Nem az a baj, honnan indítják, hanem az, hol van a befutó (az összes normális hegyen túl 20-40 kilométerrel van a cél, mert a város fizetett, hogy náluk legyen a befutó - a pénz diadala a sportszempont fölött).


0 azaz nulla darab kiemelt kategóriás hegyibefutó van.Black Adder
Az a tény meg h nincs kiemelt kategóriás hegyi befutó, szerintem eldönti a vitát. Ez így egyszerűen ratyi.Black Adder
Ezzel egyetértek, az idei útvonalban mintha csak odaszórták volna a hegyeket, de ez így nem a megszokott Tour.

Bízzunk benne, hogy bejön Jakehomer érvelése a 11. szakaszról legalább annyiban, hogy lesz valami izgalom.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Amit mondtak Sipiék, hogy a Sky-osok gyanúsan sokat ittak a szakasz során, annak szerintetek lehet realitása? Mármint amiatt, hogy valami EPO-szerűség miatt kellett nekik a sok víz?

szerk: Sok helyen írják, hogy ez egy faszság, lehet, ki tudja.Schleck
Mindenesetre érdekes volt. Nem hiába dobták be Sipiék Landis nevét...
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Amit mondtak Sipiék, hogy a Sky-osok gyanúsan sokat ittak a szakasz során, annak szerintetek lehet realitása? Mármint amiatt, hogy valami EPO-szerűség miatt kellett nekik a sok víz?

szerk: Sok helyen írják, hogy ez egy faszság, lehet, ki tudja.

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
kár h nem lesz hegy.
Az útvonalról meg inkább nem mondok semmit...Black_Adder
Nem állítom, hogy ez a legizgalmasabb Tour-útvonal, amit valaha láttam - persze, hogy mi, nézők több nehéz hegyi befutót szeretnénk látni -, de az nem igaz, hogy nincs hegy, amin meg lehet borítani Wigginst. Ha nem sikerül, az nem azért lesz, mert nem volt lehetőség, az legfeljebb kifogásnak jó.

Itt van például a Colombiere, ami egy elég genyó emelkedő, jó hely a támadásra. Igaz, messze van a céltól, de az utolsó 40 km-en is nagyon kevés a sík terep, ami kedvez a támadásoknak (ennek nyilván feltétele, hogy megdolgozzák a Sky-t, de láttuk már, hogy ez is megvalósítható).

A 11. szakasz pedig kimondottan durva. Tény, hogy pont az utolsó emelkedő a legkönnyebb, de ha addigra valaki elfárad, akkor ez nem sokat segít rajta 😊 Ez egy rövid szakasz, ergo van értelme már az első hegyen támadni, főleg, hogy a Madeleine második fele brutális, a Col de la Croix de Fer pedig az egész Tour egyik legkeményebb hegye. Ezen a szakaszon nagyon meg lehet fingatni Wigginst, ha van erő a többiekben.

Ebben az útvonalban is benne van a potenciál, hogy jó legyen a verseny, Evanséken múlik a dolog.Jakehomer
0 azaz nulla darab kiemelt kategóriás hegyibefutó van.
persze vannak kisebb hegyibefutók, meg vannak szakaszok közepén kiemelt kategóriás hegyek. De szaksz közepén hiába támadsz, utána úgy is utólérnek ha többen vannak, kis domokon meg nem fogják leszakítani Wigginst. Amilyen formában van, HC-n se biztos h sikerülne, de így meg teljesen lehetetlen.

Az a tény meg h nincs kiemelt kategóriás hegyi befutó, szerintem eldönti a vitát. Ez így egyszerűen ratyi. Dombokon is lehet támadni, sőt síkon is, de mégis az az igazán látványos, amikor egy HC befutóra történik ugyanez. Ezt én így gondolom, nem kell vele egyetérteni, de ez nálam sziklaszilárd vélemény.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
kár h nem lesz hegy.
Az útvonalról meg inkább nem mondok semmit...Black_Adder
Nem állítom, hogy ez a legizgalmasabb Tour-útvonal, amit valaha láttam - persze, hogy mi, nézők több nehéz hegyi befutót szeretnénk látni -, de az nem igaz, hogy nincs hegy, amin meg lehet borítani Wigginst. Ha nem sikerül, az nem azért lesz, mert nem volt lehetőség, az legfeljebb kifogásnak jó.

Itt van például a Colombiere, ami egy elég genyó emelkedő, jó hely a támadásra. Igaz, messze van a céltól, de az utolsó 40 km-en is nagyon kevés a sík terep, ami kedvez a támadásoknak (ennek nyilván feltétele, hogy megdolgozzák a Sky-t, de láttuk már, hogy ez is megvalósítható).

A 11. szakasz pedig kimondottan durva. Tény, hogy pont az utolsó emelkedő a legkönnyebb, de ha addigra valaki elfárad, akkor ez nem sokat segít rajta 😊 Ez egy rövid szakasz, ergo van értelme már az első hegyen támadni, főleg, hogy a Madeleine második fele brutális, a Col de la Croix de Fer pedig az egész Tour egyik legkeményebb hegye. Ezen a szakaszon nagyon meg lehet fingatni Wigginst, ha van erő a többiekben.

Ebben az útvonalban is benne van a potenciál, hogy jó legyen a verseny, Evanséken múlik a dolog.

Perception is reality.
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Evans sem volt sohasem az az offensive kerékpáros. Ahogy írták bő 3 perc előnyt kellene gyűjtenie. Hát hadd ne mondjam, hogy nehéz lesz. Sőt. Arra azért kíváncsi lennék, ha Wiggins megborul, akkor a Sky Froome-al mit csinálna.
több mint 11 éve
adyno12 Atlanta Falcons 294 — Falcons fan
Azért nem gondoltam volna, hogy egy hét után kb el is dől az egész Tour (hacsak semmi extra nem jön közbe) :/Dub
Azért a 11., 16., 17. szakaszon még közbejöhet ez-az...Gogo
A 11.-ken hiába van hegyi befutó, szerintem nem elég meredek egyik sem ahhoz, hogy nagyon megboruljon. A 16-os nem hegyi befutós, a 17-es az, de a legvége ott sem kemény hegy. Egy Evans-nek legalább 3 percet kéne vernie rá, hogy a végén az időfutam izgalmas legyen, az szerintem nagyon sok, főleg hogy Wigginsnek ilyen erős csapata van. Ha akar valamit, akkor a 16-oson kb a Tourmaleten el kéne mennie, vagy a 17-esen a Port De Bales-en, valahogy hasonlóan mint anno Pantani csinálta. Egyébként valami botrányos ez az idei útvonal.Dub
Ennyi értelme van annak, hogy marketing fogásként a pokol p...ból indítsák a versenyt. Annó 4-5 évvel ez előtt miért lehetett normális túr nézni, adott esetben végigizgulni?!

Kezdő5 - Öt szakág, egy helyen! : http://www.kezdo5.hu

Think about first ever victory! - BTK Boys!
több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Azért nem gondoltam volna, hogy egy hét után kb el is dől az egész Tour (hacsak semmi extra nem jön közbe) :/Dub
Azért a 11., 16., 17. szakaszon még közbejöhet ez-az...Gogo
A 11.-ken hiába van hegyi befutó, szerintem nem elég meredek egyik sem ahhoz, hogy nagyon megboruljon. A 16-os nem hegyi befutós, a 17-es az, de a legvége ott sem kemény hegy. Egy Evans-nek legalább 3 percet kéne vernie rá, hogy a végén az időfutam izgalmas legyen, az szerintem nagyon sok, főleg hogy Wigginsnek ilyen erős csapata van. Ha akar valamit, akkor a 16-oson kb a Tourmaleten el kéne mennie, vagy a 17-esen a Port De Bales-en, valahogy hasonlóan mint anno Pantani csinálta. Egyébként valami botrányos ez az idei útvonal.
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Evans egy picit gyengébbet ment (20-30 másodperccel), mint elvárható lett volna, de arra, hogy Wiggins ennyire megveri Cancellarát, szerintem senki nem gondolt. Mondjuk a versenynek lehet, hogy pont ez tesz jót, és a többiek nem fognak annyira vigyázni a pozíciójukra, Wiggins pedig megborítható hegyen.

Szerintem egyébként nem rossz ez az útvonal, egy hülye szakasz van benne (a 12.), de számos lehetőség lesz a támadásra.Jakehomer
kár h nem lesz hegy.
Az útvonalról meg inkább nem mondok semmit...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Evans egy picit gyengébbet ment (20-30 másodperccel), mint elvárható lett volna, de arra, hogy Wiggins ennyire megveri Cancellarát, szerintem senki nem gondolt. Mondjuk a versenynek lehet, hogy pont ez tesz jót, és a többiek nem fognak annyira vigyázni a pozíciójukra, Wiggins pedig megborítható hegyen.

Szerintem egyébként nem rossz ez az útvonal, egy hülye szakasz van benne (a 12.), de számos lehetőség lesz a támadásra.

Perception is reality.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Azért nem gondoltam volna, hogy egy hét után kb el is dől az egész Tour (hacsak semmi extra nem jön közbe) :/Dub
Wiggo még nem csinált rendesen végig háromhetest. Nyilván ő most a topfavorit, de simán összeomolhat még, bár a szervezők próbálták ennek a lehetőségét minimalizálni.