OFF topik

30 feliratkozó

több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Van itt valahol olyan topik hogy Amerika?
Kijutás, élés, halás, minden amit tudni érdemes róla nekem európaiként ha kiakarok menni.
Ilyen vízum meg cuccokat már olvastam, esetleg személyes vélemény?
Coolearie
az ahány állam annyi szokás túlzó kijelentés, de azért nagyon nem mindegy, hogy északkeletre, középnyugatra, mély délre, észak-mexikóba vagy mondjuk floridába akarsz menni

meg hogy mennyi időre és mit is akarsz ott kint főleg csinálni
r.baggio
Hát. Megpróbálni élni kint. Dolgozni, lakni, enni, családot alapítani.
Nem vágyom az ilyen giccsre mint NYC es társai.
Egy Arizona tökéletesen megfelel nekem. Vagy bármi hasonló ahol nem olyan magasak az élhetések mint a nagyobbakban.
Coolearie
Hali!
Tudtommal a kovi lehetosegek vannak:
1. Munkahelyeden keresztul kimesz, ugy hogy a ceg tamogatja a dolgozoi visat.
2. Direktbe kinti ceghez jelentkezel, ami tamogatja a visadat. Ehhez valamilyen nem altalanos munka kell (ertsd: nem vendeglatos v gyari munkas, hanem vmi olyan amihez a ceg meg tudja indokolni, hogy szaktudas kell hozza). Utana lehet nezni melyik cegek azok amik evente a legtobb vizumot intezik uj munkavallaloiknak. Meg hogy melyik regiokba erdemes menni kulonbozo okokbol (eghajlat, allami ado, infrastruktura, stb).
3. Tanulni is ki lehet menni, akkor amig egyetemen/fosulin vagy suli mellett reszmunkaban dolgozhatsz is, meg utana maradhatsz talan egy evig, es kozben van lehetoseged munkat intezni ami tamogatna a vizumot.
4. Ha van 1M dollarnyi befektetnivalod, akkor lehet kimenni vallalkozokent is.
5. Amerikai not felesegul venni
6. Elit sportolok/zeneszek/muveszek is kaphatnak
7. Zoldkartya lotto

En elmult 1-2 evben rajta vagyok a teman, de melora nem nagyon jott visszajelzes (25 vagyok meg nincs 4 ev szakmai tapasztalatom penzugy/kontrollingban), pedig direkt olyanokhoz probalkoztam amik tamogatjak a vizumot. Lehet picit komolyabb tapasztalat kellene hozza (meg mester v akar phd is).
Tavaly jelentkeztem a zoldkartya lottora mert most igazabol miert ne, meg tinderen atirtam a biomat h "looking for a native US girl"

Ha kapsz pl melos vizumot, akkor megvan hogy egy ideig (talan 1 de lehet h 3 ev) nem valthatsz munkat, amcsi allampolgarsaghoz meg legalabb 5 evet kint kell elni.

A "legkonnyebb" talan EU-s/otthoni cegen belul par ev utan valtani (nyilvan olyan cegnel aminek van vmi reszlege kint).

Meg vannak a tucathirdetesek amiket kulonbozo vizumos meg melokeresos csoportokban hirdetnek (takarito, gyumolcsszedo, halpucolo, kertesz, sofor, a "legkomolyabb" a konyvelo talan), de azok nem tudom mennyire legitek. Profession-on lattam anno olyat, hogy Alaszkaba lehetett volna menni lazacot szeletelni 😀 biztositottak volna elv kb mindent, kiutat, szallast meg vizumot, csak nem vagyok eletem azon szakaszaban amikor ezt a melot es ott csinalnam 😀

De kernem en is hogy irjon olyan valaki is aki pl kint is el, hatha van ennel egyszerubb modja.
Amcsi munkatarsam azt mondta h probaljak meg esetlen community college-eket, van is par ahova lehet jelentkezni, de nem amcsiknak azok se olcsok (6k usd / felev).

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Van itt valahol olyan topik hogy Amerika?
Kijutás, élés, halás, minden amit tudni érdemes róla nekem európaiként ha kiakarok menni.
Ilyen vízum meg cuccokat már olvastam, esetleg személyes vélemény?
Coolearie
az ahány állam annyi szokás túlzó kijelentés, de azért nagyon nem mindegy, hogy északkeletre, középnyugatra, mély délre, észak-mexikóba vagy mondjuk floridába akarsz menni

meg hogy mennyi időre és mit is akarsz ott kint főleg csinálni
r.baggio
Hát. Megpróbálni élni kint. Dolgozni, lakni, enni, családot alapítani.
Nem vágyom az ilyen giccsre mint NYC es társai.
Egy Arizona tökéletesen megfelel nekem. Vagy bármi hasonló ahol nem olyan magasak az élhetések mint a nagyobbakban.

Szerkesztette: Coolearie

több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Van itt valahol olyan topik hogy Amerika?
Kijutás, élés, halás, minden amit tudni érdemes róla nekem európaiként ha kiakarok menni.
Ilyen vízum meg cuccokat már olvastam, esetleg személyes vélemény?
Coolearie
az ahány állam annyi szokás túlzó kijelentés, de azért nagyon nem mindegy, hogy északkeletre, középnyugatra, mély délre, észak-mexikóba vagy mondjuk floridába akarsz menni

meg hogy mennyi időre és mit is akarsz ott kint főleg csinálni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Van itt valahol olyan topik hogy Amerika?
Kijutás, élés, halás, minden amit tudni érdemes róla nekem európaiként ha kiakarok menni.
Ilyen vízum meg cuccokat már olvastam, esetleg személyes vélemény?

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
 tubeunblock.com/
firefox bővítmény
braxa88
kérdés, hogy milyen gépe és oprendszere van.
mi pl semmit nem tudunk telepíteni a céges laptopra, mióta win10-re váltottunk - csak a hivatalosan engedélyezett bővítményeket és programokat
slowmotion
Ha nem tud telepíteni akkor ezt ajánlom:
 proxysite.io/
youtube linket a keresőbe és mehet is. eEz és a legtöbb free proxy oldal működik a youtebbal.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 698 — Cowboys fan
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
 tubeunblock.com/
firefox bővítmény
braxa88
kérdés, hogy milyen gépe és oprendszere van.
mi pl semmit nem tudunk telepíteni a céges laptopra, mióta win10-re váltottunk - csak a hivatalosan engedélyezett bővítményeket és programokat
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
 tubeunblock.com/
firefox bővítmény
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
Soundcloud. Anno nekem sem játszott a YouTube, de a sound igen. Elektronikus zenére használom főként, más stílusból nem ismerem a repertoárt.
kristóf17
most látom hogy azt is elvették.
Zenével nincs gond, de így nem tudom megnézni a hátsó körös prospectecet 😕.

HBO go-t legalább meghagyták, már azt hittem, hogy ezeknek semmi sem szent 😀
eaglesmcnabb
Linkeljek felmondási nyilatkozatot? Itt már csak az segít.. : (((
kristóf17
Vagy mobilnet a telóra. Már van korlátlan.

több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
Soundcloud. Anno nekem sem játszott a YouTube, de a sound igen. Elektronikus zenére használom főként, más stílusból nem ismerem a repertoárt.
kristóf17
most látom hogy azt is elvették.
Zenével nincs gond, de így nem tudom megnézni a hátsó körös prospectecet 😕.

HBO go-t legalább meghagyták, már azt hittem, hogy ezeknek semmi sem szent 😀
eaglesmcnabb
Linkeljek felmondási nyilatkozatot? Itt már csak az segít.. : (((
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
nocsak nocsak, alacsony volt a munkamorál, mert mindenki Dancsót néz folyamatosan? 😀
shawnka
áh, csaknagybartost meg molnárkrisztiánt

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 130 — Tyrone Creek
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
nocsak nocsak, alacsony volt a munkamorál, mert mindenki Dancsót néz folyamatosan? 😀
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
Soundcloud. Anno nekem sem játszott a YouTube, de a sound igen. Elektronikus zenére használom főként, más stílusból nem ismerem a repertoárt.
kristóf17
most látom hogy azt is elvették.
Zenével nincs gond, de így nem tudom megnézni a hátsó körös prospectecet 😕.

HBO go-t legalább meghagyták, már azt hittem, hogy ezeknek semmi sem szent 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Mobil internet a cég számlájára. Vedd el ami jár 😊
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg
eaglesmcnabb
Soundcloud. Anno nekem sem játszott a YouTube, de a sound igen. Elektronikus zenére használom főként, más stílusból nem ismerem a repertoárt.
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Tud valaki valami alternatív elérhetőséget youtube-ra, sajnos letiltották a munkahelyen

Vicc bmeg

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 487
A teljes közlemény itt olvasható:
 www.europarl.europa.eu/hungary/hu/aktualis/2019-hirek/2019-marcius/az-ep-jovahagyta-az-interneten-ervenyes-szerzoi-jogi-szabalyokat.html
Ez alapján azért nem fognak eltűnni a "vicces power rankingek"

"Az alkotók, újságírók jobb alkupozícióban lesznek az internetóriásokkal szemben a kedden a szerzői jogokról elfogadott, a szólásszabadságot fenntartó szabályoknak köszönhetően.
...
- bizonyos feltöltött tartalomtípusokat, például mémeket vagy GIF-eket külön kivonnak az irányelv hatálya aló
...
Fennmarad a szólásszabadság

Az irányelv több részének kifejezetten az a feladata, hogy biztosítsa: az internet továbbra is a szólásszabadság terepe maradjon.

Az újságcikk-részletek megosztását külön kiemelték az irányelv hatálya alól, tehát hírrészletek megosztása továbbra sem jelenti majd a hírt kiadó vállalat jogainak megsértését. A megállapodás ugyanakkor garanciát tartalmaz arra, hogy a hírgyűjtő oldalak ne élhessenek vissza ezzel az engedménnyel. Tehát hírrészlet ugyan továbbra is megjelenhet például a Google News listáján vagy a Facebookon, de csak akkor, ha „nagyon rövid".

Idézés, kritika, recenzió, karikatúra vagy paródia készítésének céljából ezentúl is - sőt, az eddiginél nagyobb védelem mellett - fel lehet tölteni védett tartalmakat, így a GIF-ek és mémek továbbra is az interneten maradnak és megoszthatók lesznek.
...
A német néppárti jelentéstevő, Axel Voss szerint
...
Az irányelvben számos kitétel garantálja, hogy az internet továbbra is a szólásszabadság terepe maradjon. Ezek az előírások tulajdonképpen nem is lennének szükségesek, mert az irányelv nem teremt új jogokat a jogbirtokosok számára. De meghallgattuk a felmerült aggodalmakat és úgy döntöttünk, hogy inkább duplán garantáljuk a szólásszabadságot. A mémek, a GIF-ek és a szövegrészletek most minden eddiginél nagyobb védelmet élveznek.
...
"

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Ha bárkit érdekelne egy mekegő valami már régen rákeresett volna neten. 😉
több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
elfogadták az Article 13-t az EU parlamentben.

rip internet, rip vicces power rankingek
shawnka
miért?
szerencsére az internet nem csak "vicces power rankingek"ből meg videósokbol meg streamerekből áll.
ettől függetlenük faszság ez a törvény vagy mi.
braxa88
 i.imgur.com/yEljV7x.png
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
elfogadták az Article 13-t az EU parlamentben.

rip internet, rip vicces power rankingek
shawnka
miért?
szerencsére az internet nem csak "vicces power rankingek"ből meg videósokbol meg streamerekből áll.
ettől függetlenük faszság ez a törvény vagy mi.

Szerkesztette: braxa88
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 130 — Tyrone Creek
elfogadták az Article 13-t az EU parlamentben.

rip internet, rip vicces power rankingek
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ha az Aréna Plázai Sportsdirectben nincsen az a cucc amit akarok, megtudom valahogy rendeltetni ide?
Coolearie
Mire gondolsz pontosan?
Ha arra, hogy a neten láttál cuccot,csak az arénában nincs, attól még persze. Én innét csak ritkán veszek, leginkább Angliából rendeltem mindig.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Ha az Aréna Plázai Sportsdirectben nincsen az a cucc amit akarok, megtudom valahogy rendeltetni ide?

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
 www.facebook.com/events/711995942528430/?ti=icl

Akit esetleg erdekel, jojjon, a darab erdekessege, hogy szereny szemelyem a kettobol az egyik iroja es egyben foszereploje is😊
dankodavid
Feka vagy?!

több mint 5 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
 www.facebook.com/events/711995942528430/?ti=icl

Akit esetleg erdekel, jojjon, a darab erdekessege, hogy szereny szemelyem a kettobol az egyik iroja es egyben foszereploje is😊

Pulvis et umbra sumus.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 698 — Cowboys fan
Chevy Camaro "NFL" rendszámmal
vajon a tulaj hogy viszonyul az amerikai dolgokhoz? 😊