OFF topik

30 feliratkozó

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 980
 hvg.hu/shake/20150211_mokas_bakik_tarkitottak_a_hiradot

ti ismeritek az ING (ejtsd: ing) Bankot?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
 sciencefiction.hu/rajongok/star-wars/blog/gigantikus-star-wars-hoszobor-japanban

"Az idei rendezvényen a japán hadsereg földi önvédelmi erejének 11-es brigádja 3500 tonna havat mozgatott meg, hogy elkészítse ezt a 23 méter széles és 15 méter magas alkotást."

Képek a linken.
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Neue költemény


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 704 — Cowboys fan
hókrossz Kútvölgy-Istenhegyen, nem kimondottan terepjáró autóval, a hátsó ülésekben a két gyerekkel, az anyósülésen a beparázott feleséggel... kész!
több mint 9 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 www.hir24.hu/sotet-oldal/2015/01/29/kigyulladt-egy-autobusz-banhorvatiban/
Páratlan érzés lehetett.
több mint 9 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Lady Mike Tyson. 😛
https://vine.co/assets/images/meta/vine_screencap-0b4ef888c2882624abcca774862cde77.png
Vine
The entertainment network where videos and personalities get really big, really fast. Download Vine to watch videos, remixes and trends before they blow up.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
 www.youtube.com/watch?v=udAL48P5NJU

A Hubble készített egy 1,5 milliárd megapixeles képet az Andromédáról. Csupán 4,3 giga helyett foglal. 😊süti
Lassan eljutunk ahhoz a kiflicsücskös géphez, ala Galaxis Útikalauz.
(Hogy lehet itt egy másik civilizációt megtalálni? Vagy másoknak ránk?)Atari
a következő lépést már ezzel tesszük meg 😊



 en.wikipedia.org/wiki/James_Webb_Space_Telescope


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 www.youtube.com/watch?v=udAL48P5NJU

A Hubble készített egy 1,5 milliárd megapixeles képet az Andromédáról. Csupán 4,3 giga helyett foglal. 😊süti
Lassan eljutunk ahhoz a kiflicsücskös géphez, ala Galaxis Útikalauz.
(Hogy lehet itt egy másik civilizációt megtalálni? Vagy másoknak ránk?)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
 www.youtube.com/watch?v=udAL48P5NJU

A Hubble készített egy 1,5 milliárd megapixeles képet az Andromédáról. Csupán 4,3 giga helyett foglal. 😊süti
A pontosítás kedvéért: A prefixeket ne halmozd. Ez 1,5 milliárd pixel, azaz 1,5 Gigapixel. 😊
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan


A Hubble készített egy 1,5 milliárd megapixeles képet az Andromédáról. Csupán 4,3 giga helyett foglal. 😊
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
...Csak személyes tapasztalat, míg régen elég volt az utcában végig bringázni az utcában és 2 focicsapat összegyűlt, addig ma úgy kell heteket szervezkedni, hogy 3-4 emberrel eltudjunk menni dobálni. Meg mikor azért kések le egy összejövetelt, mert nem voltam facebookon és nem láttam, hogy szervezik... Holott évek óta ugyanaz a telefonszámom. Mindenesetre így legalább maradt egy "kemény" mag, akikben megbízhatok.süti
Azt én is tapasztalom, hogy hetekig kell szervezni valamit és akkor is meghiúsul, mert mindenki kb. úgy tesz, mintha ő lenne a miniszterelnök jobb keze és annyit nem tud előre, hogy két hét múlva betud-e ülni 1 órára egy sör mellé. Ezt betudom annak, hogy megszűnt a napi kapcsolat és ezzel majdnem az ismeretség is és ha nem lenne ennyi platform a "kapcsolattartásra", akkor el is tűntünk volna egymás szeme elöl.
Viszont a kemény maggal sosem volt könnyebb tartani a kapcsolatot. Rengeteg pénzt megspóroltam azáltal, hogy okostelefonom van, mert így a havi kártyafeltöltést felváltotta a negyed évenkénti (minden másra ott a WIFI). Mondjuk más, ha az ember egy városban lakik a barátaival, meg más, ha messze egymástól. Előbbinél bosszantóbb lehet a virtuális kapcsolattartás, amikor lehetne személyes is, utóbbinál viszont áldás.
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Egyszer már leírtam, hogy nem az eszköz felelős a kezeléséért és nem az változtatja meg az embert. Aki nem törődöm, nem szociális természetű, az smartphone nélkül is az lenne, ma a smartphonra és az internetre fogják az elhízást, amikor nem voltak, akkor meg a TV-re fogták. És lehetne még sorolni a démonizált dolgokat korszakok szerint.Tony
Ezt így látom én is, és egyetértek abban is, hogy hülyeség mindig azt szajkózni, hogy mert bezzeg régen minden jobb volt. Akkor is megvolt ugyanez csak ahogy írtad a TV-vel vagy akármi mással. Engem különösebben most sem érdekel, hogy más mit csinál a szabadidejében. Csak személyes tapasztalat, míg régen elég volt az utcában végig bringázni az utcában és 2 focicsapat összegyűlt, addig ma úgy kell heteket szervezkedni, hogy 3-4 emberrel eltudjunk menni dobálni. Meg mikor azért kések le egy összejövetelt, mert nem voltam facebookon és nem láttam, hogy szervezik... Holott évek óta ugyanaz a telefonszámom. Mindenesetre így legalább maradt egy "kemény" mag, akikben megbízhatok.
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
süti
Amikor nem volt FB vagy smartphone, akkor meg meredten bambulták a TV-t anélkül, hogy egy szót is szóltak volna egymáshoz a párok, vagy jobb esetben olvastak. Ha valakinek merev szülei voltak és időre kellett hazamenni, az nem tudott bandázni a többiekkel és perifériára szorult, kimaradt mindenből (Tehát akkoriban sem focizott és bandázott mindenki és bizony voltak ilyen szülők), manapság hazamehet és becsatlakozhat a csapat életébe, aktív részese lehet.
Tanulásnál nem kell szervezkedni, sötétedésre hazaérni, hanem mehet a videochat vagy csoportos chat és meg lehet beszélni a dolgokat.
Függőség pedig bármi után kialakulhat, a pia, a cigi, a technokol és a TV mellé bejött a videojáték függőség. Ez nem jelenti azt, hogy azok is függővé váltak, akik videojátékok nélkül nem, a függőséghez nem egészséges mentálhigiéné társul, így ha nem lenne videojáték, akkor lehet, hogy drogos vagy alkoholista vagy gyógyszerfüggő lenne (vagy bármi más).
Arról nem beszélve, hogy míg egy alkesz vagy drogos elidegenedik a világtól, addig egy "multiplayer/online gamer" közösségben van, ahol szintén chatelhet és ismeretségeket köthet. Hogy idegenedik el a világtól, ha 100 000 különféle ember "veszi körül"?
Persze tudom, hogy ami régen volt, az minden szép és jó, de ha valóságot tekintjük, akkor ma sem rosszabb a helyzet, mint anno, csak átalakultak a dolgok. Egyszer már leírtam, hogy nem az eszköz felelős a kezeléséért és nem az változtatja meg az embert. Aki nem törődöm, nem szociális természetű, az smartphone nélkül is az lenne, ma a smartphonra és az internetre fogják az elhízást, amikor nem voltak, akkor meg a TV-re fogták. És lehetne még sorolni a démonizált dolgokat korszakok szerint.

baggio
Ez most komoly? Hallucinogén anyagot fogyasztóknak nem kell ahhoz hologram, hogy összemosódjanak a "világok" és "skizoképző" legyen. Példának okáért a fickó, aki pucérra vetkőzött és üvöltött, mert "ég a ruhája", vagy a srác pár éve, akit a villamossíneken láttam sétálni, miközben azt üvöltötte, hogy "ne kövessetek már, már mondtam, nem csináltam semmit, mondjátok meg nekik srácok, hogy nem csináltam semmit" és fenyegette a "követőit", vagy a csaj, aki a hamburgeres budijában belőtte magát, majd üvöltötte, hogy a hambis meg akarta kúrni, kiment a villamossínre és üvöltve rúgkapált. Ezeknek nem kellett hologram, mégis látták amit.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
ahhoz kell érettség, hogy benne ne ragadj 😊baggio
Ha jó látom ez nem egy virtuális világ, akkor mibe is ragadna bele? Attól, mert még használja, addig a körülötte lévő világ valós és érzékeli azt, csak kiegészülnek holografikus elemekkel. Pl húsvágás esetén valódi a kés, valódi a hús, valódi a család, csak mondjuk a segédvonalak nem, amik segítenek egyenletes szeletekre vágni mondjuk a tarját. Ebbe hogyan lehet beleragadni?Tony
képzeld el lsd-zés közben... 😊 mikor a "valós" világ összemosódik a kábszerrel módosulttal, majd ehhez hozzáadódik még a holografikus világ is, abból lesznek csak a cifra dolgok, tiszta skizofrén-képző


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Akkor rosszul fogalmaztam meg. Én már a facebook és okostelefon állandó babrálásától is kiakadok, mikor azt látom, hogy már párok egymás mellett is csak telefonoznak. Vagy tesóm nem bír ki pár percet facebook nélkül és vinnie kell magával mindenhova a telefont, nehogy ne tudjon rögtön válaszolni. És akkor ez még hagyján, de videojátékoktól is függővé válik az ember (valószínűleg kiskorú akivel nem törődnek eleget), ezzel vajon mennyivel idegenedne el a világtól. Aztán ott van az Oculis Rift, amire ha rákeresel több olyan videót találsz, hogy házibuliban részeg emberek szédülnek a hullámvasútra.

Nagyon hasznos, hogy videón keresztül tudnak majd segíteni vízvezeték szerelni vagy a mérnökök válós térben alkotni, de nekem ilyenkor mindig akadnak aggályaim. Nyilván elég begyöpösödött vagyok és van egy kis negatív szemléletmódom, de megannyi sci-fi regény után így látom. Vagy éppen pont az a gond(om), hogy a régi kedvenc könyveim valósággá válnak.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 703 — Scream and scout
Persze igény szerint bele tudok magyarázni bármennyit...Sobri Jóska


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Ja ja, engem is érdekel, hogy süti milyen potenciális veszélyforrást lát ebben, mert én biza az égvilágon semmit.
Persze igény szerint bele tudok magyarázni bármennyit...

több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
ahhoz kell érettség, hogy benne ne ragadj 😊baggio
Szerintem némely ember környezetének jót tenne, ha az illető bent ragadna egy ilyenben (vagyis jobban mondva egy virtuális világban). Legalább nem csámcsogva zabálná mások életét és idegrendszerét.

Ha jó látom ez nem egy virtuális világ, akkor mibe is ragadna bele? Attól, mert még használja, addig a körülötte lévő világ valós és érzékeli azt, csak kiegészülnek holografikus elemekkel. Pl húsvágás esetén valódi a kés, valódi a hús, valódi a család, csak mondjuk a segédvonalak nem, amik segítenek egyenletes szeletekre vágni mondjuk a tarját. Ebbe hogyan lehet beleragadni?

A kérdés továbbra is jogos, hogy milyen érettség kell, hogy ennek és egy hozzáértő segítségével "megjavítsd" az eldugult lefolyót, vagy megtervezz illetve 3D-ben modellezz valamit, vagy videochat segítségével kommunikálj valakivel?
több mint 9 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
Nagyon durva cucc. Attól függetlenül, hogy egyes esetekben rendkívül hasznos (lehet), én továbbra se vagyok benne biztos, hogy a legtöbb ember erre érett lenne. Vagy csak nekem lennének ilyen fóbiáim ?
süti
Melyik az a pont, ahol olyan hűdenagy érettség kell hozzá?Sobri Jóska
na pontosan errol van szo 😀

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Nagyon durva cucc. Attól függetlenül, hogy egyes esetekben rendkívül hasznos (lehet), én továbbra se vagyok benne biztos, hogy a legtöbb ember erre érett lenne. Vagy csak nekem lennének ilyen fóbiáim ?
süti
Melyik az a pont, ahol olyan hűdenagy érettség kell hozzá?Sobri Jóska
ahhoz kell érettség, hogy benne ne ragadj 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Nagyon durva cucc. Attól függetlenül, hogy egyes esetekben rendkívül hasznos (lehet), én továbbra se vagyok benne biztos, hogy a legtöbb ember erre érett lenne. Vagy csak nekem lennének ilyen fóbiáim ?
süti
Melyik az a pont, ahol olyan hűdenagy érettség kell hozzá?

több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Nagyon durva cucc. Attól függetlenül, hogy egyes esetekben rendkívül hasznos (lehet), én továbbra se vagyok benne biztos, hogy a legtöbb ember erre érett lenne. Vagy csak nekem lennének ilyen fóbiáim ?

több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A vidéki kisvárosomban a "ződséges" hajnalban bemegy a nagyvárosi nagybani piacra, ahonnan hozza a ződségeket. Az ő áraira rárakódik a szállítás költsége, ezért drágább lenne, mint a nagyvárosban, de a nagyvárosban meg a nagyobb kereslet, a több potenciális vásárló hajtja fel az árat. Kb. egál.
A kisváros helyi piaca (heti 1 nap) a közeli őstermelők termékeivel a legolcsóbb. (Minőségben is a legváltozatosabb, jól meg kell nézni, mit veszel).

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 704 — Cowboys fan
Eger-BP-Veszprém viszonylatban nekem az a tapasztalatam hogy élelmiszer ugyanannyi, üzemanyagok drágábbak vidéken de szolgáltatások sokkal olcsóbbak. Biztos van erre pontos statisztika de nekem ez jött le nagy általánosságban.JayB
Köszi, csak mert nekem sem rémlik, mintha bármikor azt hallottam volna, hogy BP-n olcsóbb az élelmiszer, mint vidéken (persze nem számolom azt az esetet, amikor egy kis faluban monopolhelyzetben van egy kis bolt) .Tony
szerintem azért ez nem ilyen egyszerű.
ha egy bolt magasabb forgalmú, akkor vagy ugyanannyi területen több dolgozó kell (mert gyorsabban forog az árukészlet, tehát árufeltölteni stb több dolgozó kell), vagy nagyobb területen ugyanannyi dolgozó, de akkor meg a rezsiköltség emelkedik meg drasztikusan. vagy ami még valószínűbb: nagyobb területen több dolgozó, és akkor a nagyobb forgalomból elvisz a magasabb rezsi és a magasabb bérköltség is.
a közgazdaságtanban az a szép, hogy sosem fekete-fehér minden. az meg külön jó, hogy szeretnek mindent ceteris paribus vizsgálni, mert az egyszerű, viszont önmagában az egy nem létező dolog. ha valami megváltozik, az más tényezőket is megváltoztat a gyakorlatban, és akkor már eleve nem c.p. mennek a dolgok, lehet az elméletet kidobni a picsába.

(az eredeti cikkre visszavezetve: szép és jó, hogy mondjuk Ausztriában jobban élnek az emberek, de azt ne felejtsük el, hogy ők mégsem rekedtek a hiánygazdaságban, mint mondjuk mi, tehát ők sokkal korábban tudtak elkezdeni fejlődni, mint mi. több pénz, magasabb jólét, a népesség áltagosan többet tud rááldozni a javakra/szolgáltatásokra - és ez magával vonja az árszínvonal növekedését, mert le tudják ezt fölözni a termelők - nekik is kell venni ezt-azt, tehát szépen lassan visszaforog a több pénz a gazdaságba, és arányaiban kezdenek el nőni a fizetési számok stb.

a húgom kiment Németországba gyógyítani. nyilván többet keres, pont úgy, mint egy német mekis dolgozó is többet keres egy magyarnál. de pl. az ingatlanárak olyan szinten vannak elszállva, hogy abból a pénzből, amit ott lakhatásra fordít, itthon több lakást is ki tudna bérelni. szóval lehet, hogy ő mondjuk (mondok egy számot) havi négyszázezret megkeres, viszont ebből többet fordít fix költségekre. csak ha monjduk ő is, én is két százalékot tudunk megtakarítani, és ő többet keres, akkor az ő két százaléka magasabb lesz, mint az én két százalékom.

ennek most se füle, se farka, csak annyit akartam mondani, hogy az a cikk, amit süti linkelt be, az is csak egy elmélet, ami vagy igaz, vagy nem. hopp, most leírtam egy mondatban.)
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Eger-BP-Veszprém viszonylatban nekem az a tapasztalatam hogy élelmiszer ugyanannyi, üzemanyagok drágábbak vidéken de szolgáltatások sokkal olcsóbbak. Biztos van erre pontos statisztika de nekem ez jött le nagy általánosságban.JayB
Köszi, csak mert nekem sem rémlik, mintha bármikor azt hallottam volna, hogy BP-n olcsóbb az élelmiszer, mint vidéken (persze nem számolom azt az esetet, amikor egy kis faluban monopolhelyzetben van egy kis bolt) .